Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

οι τιμες που γραφεις παντως neo geo δεν ειναι εντος των φυσιολογικων οριων;δεν ξερω κιολας δεν το εχω ψαξει ενδελεχως το θεμα...

θυμαμαι παντως οταν ειχα κανει καμπυλη ζαχαρου στη δευτερη κορη μου....η δευτερη τιμη...πιθανοτατα αυτη της 2ωρας ηταν 150 και δεν μου συσταθηκε διαιτα απο τον γιατρο...ή συμβουλη απο ενδοκρινολογο..η τριτη τιμη μετα επεσε πολυ...ηταν κατω απο 100.

θεωρηθηκε μια φυσιολογικη καμπυλη.

fysalida οι τιμές στην καμπύλη ζαχάρου είναι διαφορετικές απο τις τιμές με το μηχάνημα που μετράμε μόνες μας στο σπίτι!μόλις μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο θα σου πω αναλυτικά τις φυσιολογικές τιμές με το μηχάνημα για να τις ξέρεις όταν μετρηθείς!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οι τιμες που γραφεις παντως neo geo δεν ειναι εντος των φυσιολογικων οριων;δεν ξερω κιολας δεν το εχω ψαξει ενδελεχως το θεμα...

θυμαμαι παντως οταν ειχα κανει καμπυλη ζαχαρου στη δευτερη κορη μου....η δευτερη τιμη...πιθανοτατα αυτη της 2ωρας ηταν 150 και δεν μου συσταθηκε διαιτα απο τον γιατρο...ή συμβουλη απο ενδοκρινολογο..η τριτη τιμη μετα επεσε πολυ...ηταν κατω απο 100.

θεωρηθηκε μια φυσιολογικη καμπυλη.

στην καμπυλη ζαχαρου ειχα στην 1η ωρα προβλημα... το οριο ηταν 180 και ειχα 194

τα πρωινα ειναι 87 - 95 νηστειας

της πρωτης ωρας αναλογως φαγητου π.χ κοτοπουλο ψητο 92

δευτερης ωρας βραδυνο τοστακια 112

γενικα ειναι μπερδεμα ... και περνω και τα glucophage για να μην ξοδευω πολυ ινσουλινη

οοο μαρια ναι ρωτησε την !! γιατι εμενα ο νους μου ειναι στα ορια της καμπυλης !! καλο ειναι να ξερουμε !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε μαρακι μου να μας πεις....

φαινεται να ανοιγει ο καιρος....κριμα....πω πω ...πρεπει να εχω βαρεθει τρελα το καλοκαιρι και τη ζεστη του...ισως επειδη φετος δεν το ευχαριστηθηκα οπως καθε χρονια λογω πολυ περιορισμενων βουτιων...αντε να κανα ολο το καλοκαιρι 6 μπανια...καπως ετσι...δεν πειραζει....τα καλυτερα ερχονται!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

στην καμπυλη ζαχαρου ειχα στην 1η ωρα προβλημα... το οριο ηταν 180 και ειχα 194

τα πρωινα ειναι 87 - 95 νηστειας

της πρωτης ωρας αναλογως φαγητου π.χ κοτοπουλο ψητο 92

δευτερης ωρας βραδυνο τοστακια 112

γενικα ειναι μπερδεμα ... και περνω και τα glucophage για να μην ξοδευω πολυ ινσουλινη

οοο μαρια ναι ρωτησε την !! γιατι εμενα ο νους μου ειναι στα ορια της καμπυλης !! καλο ειναι να ξερουμε !

Εννοείται Neo Geo θα σας ενημερώσω να ξέρετε!Εσύ τώρα στην εγκυμοσύνη εμφάνισες διαβήτη ή είχες απο πριν?Αυτές τις τιμές τις έχεις ενώ κάνεις και ινσουλίνη και glucophage?


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

η πρωτη τιμη ειναι καμπυλη χωρις χαπι ,

ινσουλινη δεν παιρνω μονο τα glucophage 2 την ημερα μετα το φαγητο !

εχω διαβητη τυπου 2 πριν απο την εγκυμοσυνη !

ξοδευω πολυ ινσουλινη για να κατεβασω το ζαχαρο


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gεια σας και απο εμενα κοριτσια!!!Χαθηκα για πολυ καιρο αλλα τωρα θα μπαινω συχνα για να τα λεμε!Ειμαι η Ανναααα κι εγω μανουλα μαρτιου ελπιζω με πητ 29/3 !!!Την τελευταια φορα που εγραψα νομιζα οτι ειχα ενα μωρακι αλλα τελικα εχω 2 οποτε η πητ μου απο οτι ειπε ο γιατρος θα ειναι καπου αρχες Μαρτιου!!!Διδυμακια κι εγω με εξωσωματικη,μονο που δεν ξερουμε το φυλο ακομα...ισως 1+1 αλλα καθολου σιγουρα!:)

Εγω ημουνα χαλια απο αναγουλες και στομαχοπονο για 1,5 μηνα δε σηκωνομουνα απο το κρεβατι μονο για να παω δουλεια με το ζορι,μετα που εκλεισα το τριμηνο ενιωσα καπως καλυτερα αλλα αρχισαν μερικοι εμετοι και επισης δε σταματησαν οι αναγουλες...Τα εχω σιχαθει ολα!!!Μακαρι να μου γυρισει η ορεξη και ας κρατιεμαι να μη φαω μετα :rolleyes:!Τρωω βεβαια συχνα για να μην με ενοχλει το στομαχι αλλα οτι βρω και με το ζορι....Απο κιλα εχασα κανα 2 στην αρχη και τωρα τα πηρα οποτε ειμαι οσα ξεκινησα!

Καλη εγκυμοσυνη ευχομαι σε ολες μας και θα τα λεμε συχνοτερα :D

Απο ψωνια δεν εχω κανει τπτ ακομη ουτε εχω ψαξει γιατι μεχρι πριν 2 βδομαδες ημουνα τεζα :P.Αλλα εχουμε καιρο δεν αγχωνομαι!

Α!επισης πηρα και ενα σπιτικο ντοπλερ και ακουω τα ζουζουνια μου και ηρεμω γιατι δε μπορουσα να περιμενω 2-3 εβδομαδες για τον υπερηχο χιχι!!!


71Hap3.png

SaHqp3.png

Link to comment
Share on other sites

DimRous εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα!ούτε καν δίψα!Εσύ έχεις διαβήτη κύησης?Εγώ έφαγα για πρωινό 2 μικρές φρυγανιές ολικής και ένα ποτήρι γάλα και το ζάχαρο ανέβηκε 160!!:shock::shock:

Εννοείται πως θα σας ενημερώσω για αυτά που είπαμε με την ενδοκρινολόγο γιατί το ζάχαρο είναι κάτι που πρέπει να προσέξουμε όλες οι κοπέλες που είμαστε έγκυες για το καλό των ζουζουνιών μας!

Εγω ειχα διαβητη κυησης στην πρωτη εγκυμοσύνη οπότε τώρα ειχα το νου μου. Οι τιμες στις καμπυλες ζαχαρου των εργαστηριων δεν ειναι για κυηση. Τα ορια (αυτα που ίσχυαν τουλαχιστον τοτε) ειναι 95 νηστείας και 140 μια ωρα μετα το γεύμα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Τ κανετε; αννα καλως ηρθες.

Δλδ κοριτσια η εξεταση η απλη ζαχαρου π κανουμε δεν δείχνει οπως πρεπει; γτ αυτο τ φοβο με τ ζαχαρη τ χω κ εγώ

η απλη εξεταση ζαχαρου δείχνει μονο αν υπάρχει πρόβλημα στο ζαχαρο νηστειας και οχι στο μεταγευματικο. Πχ σε εμενα το ζαχαρο νηστειας ειναι απο 75 - 80 και στα μεταγευματικα αν δε κανω διατροφη διαβητικη βγαινει εκτος οριων. Στη κολλητή μου (που εκανε και αυτη διαβητη κυησης) εμφανισε προβλημα στο ζαχαρο νηστειας.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Με αχγώσατε με τον ζάχαρο...ο γιατρός μου είπε πως μετά την Βεπιπέδου θα κάνω την καμπύλη και θα το δούμε.Ευτυχώς είμαι απο τις πρώτες που θα την κάνουν και δεν είναι και πολύς καιρός!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου είναι κρυωμένος,μύξες δηλαδή και λίγο βήχα,έλεγα να μην τον στείλω αλλά σήμερα έχει προπόνηση και δεν καθόταν με τίποτα αν συνεχίσει και αύριο θα τον κρατήσω σπίτι...τα καλά του χειμώνα και του σχολείου...περαστικά να είναι και δεν πειράζει.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω σήμερα απο το σαιτ που σας είπα πως πήρα πράγματα για τον μικρό μου επώνυμα και σε καλές τιμές (κουβέρτα και σεντόνια) αν είνα οκ θα σας το πώ γιατί έχει και βρεφικά.Ελπίζω να είναι καλά!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Jim dim περαστικα. Θα τα εχουμε αυτα το χειμωνα.

Eυχαριστούμε κοριτσάκι.Το ξέρω αλλά ποτέ δεν μου είναι εύκολο,κάθε φορά που είναι άρρωστος στεναχωριέμαι...όσο μου αρέσει ο χειμώνας τοσο δεν τον θέλω με τα κρυώματα...:(


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...