Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλημέρα κ εγω δεν θα καταλαβω ποτε πως πανε οι μηνες. Βδομαδες κ παλι βδομαδες. Εδω εχει καλοκαιρι φουλ ηλιος. Θελουμε κ εμεις λιγο χειμωνα επιτελους. Ποτε τ νιωσατ2 τ μωρο;;

Καλημέρα και απο εμένα!!! Stroumf εγώ ένιωσα να κουνιέται πριν 3 εβδομάδες περίπου αλλα δεν ήμουν και σίγουρη τι ακριβώς είναι αυτό που νιώθω... Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα να μου γράψει η γιατρός μου φάρμακα και εξετάσεις και της περιέγραψα τι νιώθω και μου είπε πως σίγουρα είναι το μωρό!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια χθες βράδυ πήρα τον θείο μου τηλέφωνο που είναι γιατρός και με καθησύχασε. Μου είπε πως έτσι έπρεπε να είναι οι εξετάσεις μου αφού έχω περάσει πριν χρόνια έρπη ζωστήρ και να μην ανησυχώ. Το igm δεν πρέπει να είναι θετικό. Το igg δείχνει απλά αν έχεις νοσήσει στο παρελθόν.

Δεν βρέχει και καθόλου ρε γαμώτο... Θέλω βροχη και κρύο!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

stroymfaki νομιζω οτι στη 18 εβδομαδα μπαινεις στον 5 μηνα...ο πεμπτος μηνας ειναι απο 18 μεχρι 21 εβδομαδες..αρα εσυ συμφωνα με το τικερακι σου συμπληρωνεις την 17 εβδομαδα και μπαινεις στην 18...αρα στον 5ο μηνα...

Δλδ εγω τ παρασκευη θα μαι 17 βδομαδων κ τ αλλη Παρασκευή στοβ 5ο;; αντε;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

οπως το καταλαβαινω εγω στρουμφακι...την παρασκευη που συμπληρωνεις την 17 εβδομαδα,συμπληρωνεις και τον 4 μηνα και μπαινεις στον 5 μηνα...

ελπιζω να μην σας παραπλανω...ενα σαιτ βοηθητικο,που περιγραφει ολα αυτα ειναι το ακολουθο.

http://www.eimaimama.gr/2009/09/poso-minon-eimai.html

ρουνα και εγω τα ιδια θελω!!!!νομιζα οτι ειμαι μειοψηφια αλλα τελικα ειμαστε πολλες!!!!:D:D:D:D:D:D:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εγω τ παρασκευη θα μαι 17 βδομαδων κ τ αλλη Παρασκευή στοβ 5ο;; αντε;

Ενας ευκολος τροπος για να θυμασαι ποτε αλλαζεις μηνα ειναι η ημερομηνια ΠΗΤ.

π.χ εχω εχω ΠΗΤ 17/03 οποτε καθε 17 του μηνα αλλαζω μηνα. Δηλαδη 17/10 μπαινω στον πεμπτο.


C03Cp3.pngeYkOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο εμένα!!! Stroumf εγώ ένιωσα να κουνιέται πριν 3 εβδομάδες περίπου αλλα δεν ήμουν και σίγουρη τι ακριβώς είναι αυτό που νιώθω... Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα να μου γράψει η γιατρός μου φάρμακα και εξετάσεις και της περιέγραψα τι νιώθω και μου είπε πως σίγουρα είναι το μωρό!

Τυχερή. Εγω τπτ ουτε καν. Κ εχουμε μονο λιγες μερες διαφορά


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Jimdim ειναι να λιώνεις η μανα οταν κανουν τετοια και η δικια μου ηρθε τις προάλλες απο το νηπιο με μια "φωτογραφια" του μωρου. Ειχε κανει ενα μωρο και γύρω γυρω μπλε γιατι κολυμπάει μεσα στη κοιλίτσα.

Sad sam περαστικα.

Αυτο με τους μηνες και εμενα με μπερδεύει πολυ. Την Κυριακη θα ειμαι 16 εβδομαδες ακριβώς, βαση εβδομαδων θα ειμαι 4 μηνων. Ελα όμως που εχω πητ 29/3 αρα αλλάζω μήνα κάθε 29. Ξερει καμία να το εξηγήσει;


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ενας ευκολος τροπος για να θυμασαι ποτε αλλαζεις μηνα ειναι η ημερομηνια ΠΗΤ.

π.χ εχω εχω ΠΗΤ 17/03 οποτε καθε 17 του μηνα αλλαζω μηνα. Δηλαδη 17/10 μπαινω στον πεμπτο.

Κ εγω αυτο εχω ακουσει αλλα δεν συμβιβάζει με τ βδομαδες μ φαινεται. Κ επισης η πητ ειναι η πρωτη βδομαδα τ 9 η οι 40 βδομαδες;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

οπως το καταλαβαινω εγω στρουμφακι...την παρασκευη που συμπληρωνεις την 17 εβδομαδα,συμπληρωνεις και τον 4 μηνα και μπαινεις στον 5 μηνα...

ελπιζω να μην σας παραπλανω...ενα σαιτ βοηθητικο,που περιγραφει ολα αυτα ειναι το ακολουθο.

http://www.eimaimama.gr/2009/09/poso-minon-eimai.html

ρουνα και εγω τα ιδια θελω!!!!νομιζα οτι ειμαι μειοψηφια αλλα τελικα ειμαστε πολλες!!!!:D:D:D:D:D:D:D

Απο αυτο τ σαιτ εχω δει κ εγω τ εχω γραψει κ σε χαρτάκι στο ψυγειο χαχα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια χθες βράδυ πήρα τον θείο μου τηλέφωνο που είναι γιατρός και με καθησύχασε. Μου είπε πως έτσι έπρεπε να είναι οι εξετάσεις μου αφού έχω περάσει πριν χρόνια έρπη ζωστήρ και να μην ανησυχώ. Το igm δεν πρέπει να είναι θετικό. Το igg δείχνει απλά αν έχεις νοσήσει στο παρελθόν.

Δεν βρέχει και καθόλου ρε γαμώτο... Θέλω βροχη και κρύο!!!

Είδες βρε κοριτσάκι που αγχώθηκες τσάμπα!!!Τέλεια!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μια χαρά καιρό με λίγο αεράκι!Και εγώ θέλω να χειμωνιάσει και να στρώσω!!!

Καλά ο γιός μου είναι μιά γλύκα κορίτσια!!!Μιλάει και πολύ απο μικρό και πολλές φορές μας στέλνει αδιάβαστους!!!Στην αρχή ήθελε μπέμπη για να παίζει και να του δώσει τα βρεφικά του παιχνίδια αλλά τώρα συμβιβάστηκε με την ιδέα της μπέμπας!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Jimdim ειναι να λιώνεις η μανα οταν κανουν τετοια και η δικια μου ηρθε τις προάλλες απο το νηπιο με μια "φωτογραφια" του μωρου. Ειχε κανει ενα μωρο και γύρω γυρω μπλε γιατι κολυμπάει μεσα στη κοιλίτσα.

Sad sam περαστικα.

Αυτο με τους μηνες και εμενα με μπερδεύει πολυ. Την Κυριακη θα ειμαι 16 εβδομαδες ακριβώς, βαση εβδομαδων θα ειμαι 4 μηνων. Ελα όμως που εχω πητ 29/3 αρα αλλάζω μήνα κάθε 29. Ξερει καμία να το εξηγήσει;

Είναι να τα τρώς τα μικρούλια μας μωρέ!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!! Εγω δεν νιοθω καθε μερα τα μπεμπε. Νιοθω κατι πονακια μονο!! :) εγω πιστευω καλυτερα να πηγαινουμε με τις εβδομαδες γιατι οι μηνες ειναι καπως μπερδεμενοι..!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...