Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Πάλι γύρισαν οι ανακατωσούρες και με έχουν ταράξει...δύσκολο απόγευμα.

Ξέχασα να σας πώ οτι ο γιατρός είπε πως τα 4 κιλά είναι πολλά μέχρι τώρα και να προσέχω πιο πολύ (εγώ δεν πρόσεχα)γιατί θα μπαίνουν πιο γρήγορα τα κιλά !


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πάλι γύρισαν οι ανακατωσούρες και με έχουν ταράξει...δύσκολο απόγευμα.

Ξέχασα να σας πώ οτι ο γιατρός είπε πως τα 4 κιλά είναι πολλά μέχρι τώρα και να προσέχω πιο πολύ (εγώ δεν πρόσεχα)γιατί θα μπαίνουν πιο γρήγορα τα κιλά !

JimDin και εγώ χθες το βράδυ εκανα εμετό. Απο το πουθενά. Καιρό είχε να με πιάσει... Εμένα πάλι για τα 4 κιλά μου είπε οτι είναι μια χαρά και να μην ανησυχώ απλά να μην κάνω υπερβολές.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε ρουνα δεν θα ναι κατι. Μπορει να ναι αυτο π λενε τ κοριτσια οτι εχεις αντισωματα.

Θεωρητικά αυτό είναι, οτι έχω αντισώματα. Απλά πριν 2 μήνες στις προηγούμενες εξετάσεις δεν είχα αντισώματα... πώς ξαφνικά απέκτησα??? Εκτός και αν οι προηγούμενες ήταν λάθος. Δεν ξέρω τι να πω! Πάντως αν όπως διάβασα στο ίντερνετ ο κυταρομεγαλοιός είναι ερπητοιός θα έπρεπε να έχω αντισώματα αφού πριν 2 χρόνια πέρασα έρπη ζωστήρ. Αλλά και πάλι δεν ξέρω τι να υποθέσω...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!!

ρουνα μου μην σε ανγχωνη αν ηταν κατι ανυσηχιτικο θα στο ελεγε και ο μικροβιολογος και ο γιατρος!!!ολα καλα θα πανε!!!!!εγω περειμενω αυριο τις απαντησεις απο τις εξετασεις που εκανα!!!

jimdim και εμενα με εποιασαν σημερα παλι ανακατοσουρες αλλα το πρωι ξαφνικα ενιωσα και ενα μουδιασμα σε ολο το κορμι μια ατονια και σαν να κοβονται τα ποδια μου απο το γονατο και κατω το μοναδικο γλυκο που ειχα μαζι μου εκεινη την στιγμη ηταν ο σιδηρος το πηρα και μετα απο λιγο ενιωσα καλυτερα πηγα στην μαμα μου και μου πηρε το ζαχαρο και ειχα 75 ηταν χαμηλο...ειναι η τριτη φορα που το παθενω!!!αυριο θα παρω τον γιατρο μου να του το πω!!!οσο για τα κιλακια εχω παρει 6 δυστηχως τα περισσοτερα τα πηρα στην αρχη με τα φαγοποτια τα εξω!!!ο γιατρος μου παντως ειναι πιο χαλαρος με τα κιλα δεν μου βαζει χερι ασχετα που οταν εγω ανεβενω στην ζυγαρια παθενω εγκεφαλικο!!!!απο τωρα σκεφτομαι πως θα τα χασω εχω πρηξη τον αντρα μου!!!αλλα τι να κανω ειμαι λιγουρα!!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα!!!

Ακριβώς πότε αλλάζω μήνα δεν ξέρω!Ακριβώς πριν την εγκυμοσύνη είχα κάνει μία μικρο επέμβαση και πήρα κάτι χάπια για τον κύκλο.Μέτα αδιαθέτησα αλλά κράτησε πολλές μέρες και στο καπάκι τσουπ το μπεμπέ.Είπαμε λοιπόν οτι η 25/05 τελευεταία περίοδο αρα 01/03 ημερομηνία τοκετού...βγαίνει και η ημερομηνία στο υπέρηχο ίδια οπότε είπαμε οκ...όμως ίσως η ωορρηξία έγινε λίγο αργότερα γιατί είχα αρκετές μέρες αίμα...τσπ συνήλθα σήμερα και πρωί πρωί πήγα για ψωμί και τσάκισα η γουρουνίτσα μιά πίτσααααα!!!Μην μου πείτε ακούω τον γιατρό κατά γράμμα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!!

ρουνα μου μην σε ανγχωνη αν ηταν κατι ανυσηχιτικο θα στο ελεγε και ο μικροβιολογος και ο γιατρος!!!ολα καλα θα πανε!!!!!εγω περειμενω αυριο τις απαντησεις απο τις εξετασεις που εκανα!!!

jimdim και εμενα με εποιασαν σημερα παλι ανακατοσουρες αλλα το πρωι ξαφνικα ενιωσα και ενα μουδιασμα σε ολο το κορμι μια ατονια και σαν να κοβονται τα ποδια μου απο το γονατο και κατω το μοναδικο γλυκο που ειχα μαζι μου εκεινη την στιγμη ηταν ο σιδηρος το πηρα και μετα απο λιγο ενιωσα καλυτερα πηγα στην μαμα μου και μου πηρε το ζαχαρο και ειχα 75 ηταν χαμηλο...ειναι η τριτη φορα που το παθενω!!!αυριο θα παρω τον γιατρο μου να του το πω!!!οσο για τα κιλακια εχω παρει 6 δυστηχως τα περισσοτερα τα πηρα στην αρχη με τα φαγοποτια τα εξω!!!ο γιατρος μου παντως ειναι πιο χαλαρος με τα κιλα δεν μου βαζει χερι ασχετα που οταν εγω ανεβενω στην ζυγαρια παθενω εγκεφαλικο!!!!απο τωρα σκεφτομαι πως θα τα χασω εχω πρηξη τον αντρα μου!!!αλλα τι να κανω ειμαι λιγουρα!!!!!

Και μένα καλά μου φαίνονται τα κιλά μου μωρέ αλλά μου είπε να προσέχω απο εδω και πέρα γιατί θα πάρει τον ανηφορο η ζυγαριά!!!

Να πάρει το γιατρό κοριτσάκι σήμερα και να του πείς ακριβώς τι ένοιωσες.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα παραγγελία εχθές σε ένα ωραίο σαιτ στο ιντερνετ με λευκά είδη για το γίο μου σε κουβέρτα και σεντόνια και το γλυκό μου αγοράκι αφου διάλεξε τι ήθελε μου λέει "μαμά να πάρουμε και μιά ροζ κουβερτούλα για την μπέμπα μας?Όχι να πάρουμε όλες τις ροζ κουβέρτες για την αδερφή μου!!!!"Τον έπνιξα στα φιλιά!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!

Ακριβώς πότε αλλάζω μήνα δεν ξέρω!Ακριβώς πριν την εγκυμοσύνη είχα κάνει μία μικρο επέμβαση και πήρα κάτι χάπια για τον κύκλο.Μέτα αδιαθέτησα αλλά κράτησε πολλές μέρες και στο καπάκι τσουπ το μπεμπέ.Είπαμε λοιπόν οτι η 25/05 τελευεταία περίοδο αρα 01/03 ημερομηνία τοκετού...βγαίνει και η ημερομηνία στο υπέρηχο ίδια οπότε είπαμε οκ...όμως ίσως η ωορρηξία έγινε λίγο αργότερα γιατί είχα αρκετές μέρες αίμα...τσπ συνήλθα σήμερα και πρωί πρωί πήγα για ψωμί και τσάκισα η γουρουνίτσα μιά πίτσααααα!!!Μην μου πείτε ακούω τον γιατρό κατά γράμμα!!!

καλημερα κοριτσακι πως εισαι σημερα???η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν ξερω καθε ποτε αλλαζω μηνα!!!εγω παω με τις εβδομαδες!!!

δεν εισαι η μονη την εκανα και εγω την γουρουνια μου....με το που σηκωθηκα εφαγα δυο μικρα κρουασανακια βουτηρου!!!ξαπλωσα στον καναπε και ενιωσα και το μωρακι μου ειχε ορεξουλες πρωι πρωι!!!εχει κακοκαιρια εδω ρε γαμωτο ολη μερα βρεχει και φυσαει οποτε οπως καταλαβενεις ο καιρος ειναι για χουζουρι και λιχουδιτσες!!! ;) σε λιγο θα παω να παρω τις εξετασεις που ειχα κανει να παρω και τον γιατρο να του πω και τα χθεσινα!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Ξεκινησε για τα καλα το φθινωπορο.

Να σας ρωτησω με εχει κολλησει ο μικρος ιωση. Ευτυχως το μονο συμπτωμα ειναι οτι με ποναει ο λαιμος μου.

Ξερετε ποσα χαμομηλια μπορω να πιω την ημερα?

Πηρα και κατι καραμελες Κορρε. Ελπιζω να μην εκανα βλακεια. Θα ρωτησω και την γιατρο μου αλλα εσεις τι λετε?


C03Cp3.pngeYkOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια.

Ξεκινησε για τα καλα το φθινωπορο.

Να σας ρωτησω με εχει κολλησει ο μικρος ιωση. Ευτυχως το μονο συμπτωμα ειναι οτι με ποναει ο λαιμος μου.

Ξερετε ποσα χαμομηλια μπορω να πιω την ημερα?

Πηρα και κατι καραμελες Κορρε. Ελπιζω να μην εκανα βλακεια. Θα ρωτησω και την γιατρο μου αλλα εσεις τι λετε?

καλημερα sadsam νομιζω οτι μπορεις να πινεις 2 την ημερα βαλε και μελι μεσα και λιγο λεμονι κανει παρα πολυ καλο και μαλακωνη τον λαιμο εγω εχω και ενα φυτικο βαμα για γαργαρες με καλεντουλα που επισης κανει πολυ καλο στο λαιμο!!!η αλλιως μπορεις να κανεις και γαργαρες με αλατονερο που ειναι αντισηπτικο!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα παραγγελία εχθές σε ένα ωραίο σαιτ στο ιντερνετ με λευκά είδη για το γίο μου σε κουβέρτα και σεντόνια και το γλυκό μου αγοράκι αφου διάλεξε τι ήθελε μου λέει "μαμά να πάρουμε και μιά ροζ κουβερτούλα για την μπέμπα μας?Όχι να πάρουμε όλες τις ροζ κουβέρτες για την αδερφή μου!!!!"Τον έπνιξα στα φιλιά!!!

ωχ μωρε ψυχουλα μουυυυυυυυυ!!!!!!!!ειναι τελειοοοοοςςςςς πως να μην το πνιξης στα φιλια κατι τετοια σου λενε και σε τρελενουν!!!!:P


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα μικρα κοιλακια....

πως ειμαστε σημερα;

περαστικα sad-sam...τα χαμομηλακια καλο κανουν...

jimdin γλυκα ο γιος σου!!!!

και εγω εχω ανακταωσουρες απο χθες...ρε κοριτσια μαζι τα παθαινουμε ολα, βλεπετε;γιαυτο νιωθω καλα εδω μεσα...γιατι με καταλαβαινετε και σας καταλαβαινω...:D:D:D

αυτο με την αλλαγη μηνα παιζει...εγω το ενιωσα κα στον 3 και στον 4....για λιγες μερες ημουν χειροτερα απο συμπτωματα και ηταν οταν αλλαζα μηνα....τωρα θελω μια εβδομαδα για τον 5 αρα δεν ειναι απιθανο να συμβαινει γιαυτο το λογο....

οπως και να χει...καλα θα ειμαστε!!!!!νιωθετε τα μπουμπουκια....;εγω ναι...καθε μερα πια...και ειδικα το βραδυ...που ειμαι ξαπλωμενη....τι ευτυχια!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ εγω δεν θα καταλαβω ποτε πως πανε οι μηνες. Βδομαδες κ παλι βδομαδες. Εδω εχει καλοκαιρι φουλ ηλιος. Θελουμε κ εμεις λιγο χειμωνα επιτελους. Ποτε τ νιωσατ2 τ μωρο;;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

stroymfaki νομιζω οτι στη 18 εβδομαδα μπαινεις στον 5 μηνα...ο πεμπτος μηνας ειναι απο 18 μεχρι 21 εβδομαδες..αρα εσυ συμφωνα με το τικερακι σου συμπληρωνεις την 17 εβδομαδα και μπαινεις στην 18...αρα στον 5ο μηνα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...