Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Κορίτσια δεν ξέρω αν έχετε δει και αυτόhttp://mionido.weebly.com/photos.html μουαρέσει και λέω να το παραγγείλω όταν έρθει η ώρα για ψώνια.

ρουνα ειναιι φοβερο!!!!πολυ ωραιο πραγματικα!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το θέμα είναι τι θα σε βολέψει κοριτσάκι!Ρίξε μια ματιά γιατί μπορεί να βρείς καμία πραγματική ευκαιρία και να γλυτώσεις ένα σωρό χρήματα!!!!Ειναι ακριβά τα ατιμούτσικα αλλά πολύ βολικά.Εγώ το είχα παραγγείλει απο Γερμανία και είχα γλιτώσει περιπού 60 ευρώ.

jimdim θα ριξω την ματια μου σε ευχαριστω παρα πολυυυ!!!!τωρα που το λες εχω μια φιλη στην γερμανια θα της πω να ριξει μια ματια!!!! ισως το βρει και σε καλυτερη τιμη!!!! :P


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααααααα!!!κοιλακια!!!!!!

ολα καλα;

πως ηταν το σκ;

το δικο μας πολυ ωραιο...αλλα γιατι πρεπει να περναει σαν νερο;

στο προγενεσις θα κανω και εγω το β επιπεδου...ειμαι πολυ ευχαριστημενη...λεπτομερης εξεταση...αναλυτικη ευχαριστος ανθρωπος η κυρια αυγιδου...κοιταξα τα χαρτια μου και η δικη μου εξεταση β επιπεδου θα γινει στις 22 εβδομαδες που ειναι περιπου στις 15 νοεμβρη...ενας μηνας και.....πολυυυυυυυυυ.....

καποια κοπελα ρωτησε αν μπορεις να πας διακοπες με το μωρο το καλοκαιρι...την πρωτη μου κορη που γεννησα επισης μαρτιο την ειχαμε παρει και ειχαμε παει διακοπαρες...οχι απλες διακοπες...και στη θαλασσα και στο χωριο μου που ειναι ορεινο...στη θαλασσα δεν την βαλαμε ομως...ηταν πολυ μωρακι μωρε...

καλη εβδομαδα!!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Τα μωρα μπαινουν στη θαλασσα απο τον 6ο μηνα και μετα. Τωρα αν θα επιλεξεις να ακουσεις το παιδιατρο ή οχι αυτο ειναι αλλη ιστορια.

Για το καροτσι και εγω αν γυρναγα το χρονο πισω θα αγοραζα ενα καλο χειμωνιατικο, εμενα μου αρεσουν τα per perego και στη εποχη που γενναμε δε ξερω αν θα αγοραζα καλοκαιρινο γιατι νομιζω οτι ειναι αβολα για 4-5 μηνων παιδια. Μετα θα πιασουν τα κρυα και θα θελει χειμωνιατικο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι καταλαβαίνω μάλλον θα μείνουμε χωρίς μπάνιο στη θάλασσα και φέτος. Ευχαριστώ κορίτσια για την ενημέρωση θα ρωτήσω βέβαια και παιδίατρο. Το στρωματάκι είναι σούπερ. Στο facebook το είδα και ενθουσιάστηκα. Γιατί είμαι και απο αυτούς που φοβούνται πως θα "σπάσουν" τα μωρά... Χαχαχα


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κοριτσάρες που μου είστε δευτεριάτικα ορεξάτες....εδώ έχει μία βροχούλα, μία καταχνιά (fysalida το περάσαμε το Λονδίνο ;)). Φτιάχνω κοκκινιστό με πιλάφι και μου 'ρχεται να φάω και την κατσαρόλα αλλά σκέφτομαι ότι την άλλη εβδομάδα η γιατρός θα με ζυγίσει και ντρέπομαι...:D

Λοιπόν κορίτσια, για καρότσια κι εγώ έχω ψαχτεί λίγο και βλέπω ότι οι καλές εταιρίες (βλ. maclaren) έχουν μεγάλη γκάμα στις τιμές και προσφορές.Και φυσικά δε συμμερίζομαι την άποψη ότι μία εταιρία είναι ακριβή επειδή είναι απλά γνωστή. Έχω δει καρότσια και καρότσια φιλενάδων μου που δαπάνησαν 50-100 ευρώ λιγότερα για οικονομία και το σκυλομετάνιωσαν.Αν έως τότε σφίξουν(κι' άλλο) τα οικονομικά μου θα προτιμήσω ένα καλό μεταχειρισμένο παρά ένα καινούριο και κακοφτιαγμένο.Γενικά αυτό το όλα-καινούρια-στο πρώτο παιδί είναι πολύ ελληνικό και νομίζω έχει φάει τα ψωμιά του. :mad:

Για τη θάλασσα για να είμαι ειλικρινής κι εγώ αναρωτήθηκα και ρωτώντας κάποιον παιδίατρο μου πε ότι ο μόνος λόγος που βάζουμε το παιδί στο νερό είναι για να παίξει κι αυτό συμβαίνει μετά τους πρώτους 5 μήνες.Οπότε οριακά μας βλέπω να χάνουμε το πρώτο καλοκαίρι. Του χρόνου όμως...ποιός θα μας πιάνει! :D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις πήρα τις αιματολιγικές και έχω σκάσει γιατί λέει ΚΥΤΑΡΟΜΕΓΑΛΟΙΟΥ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ IgG θετικό 0,7. Δεν ξέρω τι είναι αυτό. Καμία βοήθεια?

Κατά τα άλλα σάκχαρο 85 φεριτίνη 35,5 σίδηρος 104 και αιματοκρίτης 37,2. Σε σχέση με τον αυγουστο που είχα ξανακάνει έχει ανέβει λίγο ο αιματοκρίτης και ο σίδηρος και τα άλλα σταθερα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω σκοπο να μην το βαλω στη θαλασσα εξάλλου εχει να φαει αμμο απο τη μεγαλη που ολο θα παει να το πιασει με την αμμο πριν τη προλαβω ή ετσι οπως θα παιζει θα φυγει και καμια φτυαρια. Οποτε με το ριγκ σλινκ και στη θαλασσα. Εξαλλου θα ειναι η θαλασσα στα ποδια μας και θα πηγαινουμε καθε Κυριακη που θα μπορει ο μπαμπας ή θα κλεισω ενα πενταχρονο μεσα καλοκαιριατικα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις πήρα τις αιματολιγικές και έχω σκάσει γιατί λέει ΚΥΤΑΡΟΜΕΓΑΛΟΙΟΥ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ IgG θετικό 0,7. Δεν ξέρω τι είναι αυτό. Καμία βοήθεια?

Κατά τα άλλα σάκχαρο 85 φεριτίνη 35,5 σίδηρος 104 και αιματοκρίτης 37,2. Σε σχέση με τον αυγουστο που είχα ξανακάνει έχει ανέβει λίγο ο αιματοκρίτης και ο σίδηρος και τα άλλα σταθερα.

Και σε μένα απο τις πρώτες αιματολογικες τα IgG ηταν θετικά και μου είπε ο γιατρός οτι είναι καλό γιατί έχω περάσει παλιοτερα και έχω αντισώματα τα IgM

δεν είναι καλό να είναι θετικά γιατί είναι κάτι που περνάει κάποιος τώρα.Σε μένα ήταν αρνητικά.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλωστα τα κοριτσακια!!!

σορι...κοιλακια...κοριτσακια....:cool:

φαιη εμενα μου αρεσει ο βροχερος καιρος...καλα οχι και καθε μερα...αλλα γενικα ειμαι χειμερινο παιδι εγω....μου αρεσει το κρυο και η βροχη....

ρουνα παρε τον γιατρο να ρωτησεις....αυτο για τον κυταρομεγαλοιο εννοω...τα αλλα που μας γραφεις μια χαρα ειναι...παρε κοριτσακι μου να μην αγχωνεσαι...

για την θαλασσα που λετε...εγω δεν θα βαλω το μωρο.....και αυτο δεν θα το ευχαριστηθει και εγω θα ειμαι με το αγχος....η υπολοιπη οικογενεια μας...δεν θα χασει τα μπανια της...ελπιζω να μπορουμε να υποστηριξουμε μια βδομαδουλα θαλλασινες διακοπες και αυτο το καλοκαιρι...θελω και εγω τοσο πολυ να κανω μπανιο...γιατι φετος ο γιατρος μου ειχε πει να μην μπαινω στη θαλασσα για τα μικροβια...αλλα αυτο το καλοκαιρι....γοργονες.....:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::Dκαι εγω και τα αλλα 2 μου κοριτσακια...το μωρακι απο το καροτσακι φετος...του χρονου ποιος θα το πιανει.....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια. Κ εγω συμφωνω να κάνουμε μια καλή ερευνα αγορας θα πουμε κ τ γνωμες μας εδω κ μετα θα υπολογισουμε ποσο αξιζει να διαθέσουμε. Εγω αμαξι κ ποδια θα χρησιμοποιώ οποτε τ καροτσι βολευει για να κοιμαται οπου πηγαίνουμε χωρις να τ ξυπνάμε.

Θαλασσα κ εγω νομιζω πως θα ειναι πολυ νωρις ακομα.

Ρουνα παρε τ γιατρο να σ πει. Ο μικροβιολογος δεν σ σχολιασε τπτ;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωραια...θα την ξανακανεις...και μεχρι τοτε περιορισε οσο μπορεις το αγχος σου....οκ;το ξερω οτι παει ο νους σου σε διαφορα...αλλα αν ηταν κατι οντως ανησυχητικο θα ειχες διαφορετικη αντιμετωπιση απο τον γιατρο σου...υπομονη ρουνα....μια χαρα θα βγει η εξεταση!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις πήρα τις αιματολιγικές και έχω σκάσει γιατί λέει ΚΥΤΑΡΟΜΕΓΑΛΟΙΟΥ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ IgG θετικό 0,7. Δεν ξέρω τι είναι αυτό. Καμία βοήθεια?

Κατά τα άλλα σάκχαρο 85 φεριτίνη 35,5 σίδηρος 104 και αιματοκρίτης 37,2. Σε σχέση με τον αυγουστο που είχα ξανακάνει έχει ανέβει λίγο ο αιματοκρίτης και ο σίδηρος και τα άλλα σταθερα.

Δεν διάβασα τα επόμενα, εφόσων μίλησες όλα καλά θα πάνε...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...