Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Εγώ κορίτσια ενδιαφέρομαι το καρότσι να είναι ελαφρύ. Τα πολυκαρότσια συνήθως έχουν τα κιλάκια τους... Και νομίζω πως συμφέρει καλύτερα να αγοράσω το καρότσι και έβα κάθισμα αυτοκινήτου των 40-50 ευρώ. Και κοιτάζω το βάρος του καροτσιού γιατί το καλοκαίρι θα πηγαίνω στο νησί μου για 2 μήνες μόνη με το μωρό χωρίς αμάξι αφού δεβ οδηγώ και θα πρέπει να το ανεβοκατεβάζω απο μια τεράστια ανηφόρα για να φτάσουμε στην παραλία από το σπίτι.[/QUO

Ρούνα μου θα συμφωνήσω κι εγώ με τα κορίτσια!το κάθισμα αυτοκινήτου δεν είναι απλή υπόθεση είναι ζήτημα ασφάλειας, όλοι οι γνωστοί μου λένε ότι εκεί έχουν επενδύσει κι όχι σε ρούχα, κούνιες κλπ


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια. Θα συμφωνήσω πως το κάθισμα είναι σημαντικό μόνο που το ποσό που θα δαπανήσει ο καθένας πάει ανάλογα με την τσέπη του... Εγώ έχω βρει ένα ωραότατο της κικο με 47 ευρώ απο αγγλία. Δεν νομίζω πως δεν είναι ασφαλές... Εξάλλου δεν νομίζω οτι η τιμή καθορίζει πάντα την ποιότητα του προιόντος. Και αυτό ισχύει και για τα καρότσια. Μια φίλη μου αγόρασε καρότσι των 800 ευρώ και σε σύντομο διάστημα διαλύθηκε. Εξάλλου όπως έχω ξαναγράψει έχω πολυκαρότσι απο μια φίλη 3σε1 και πανάκριβο. Απλά εμένα δεν θα με βολέψει. Μόνο ο άντρας μου θα μπορεί να το κουμαντάρει.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες και καλη σας εβδομαδα!!!!τελικα νομιζω οτι εχετε δικιο το εψαξα καλυτερα και το καροτσι 3 σε 1 ειναι αρκετα βαρη οποτε δεν θα βολευει εχω ομως μια αλλη απορια να παρω καλοκαιρινο καροτσακι η θα χρειαστει και το χειμωνιατικο????και απο ποσο μικρο το βαζουμε στο καροτσακι...????


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Θα συμφωνήσω πως το κάθισμα είναι σημαντικό μόνο που το ποσό που θα δαπανήσει ο καθένας πάει ανάλογα με την τσέπη του... Εγώ έχω βρει ένα ωραότατο της κικο με 47 ευρώ απο αγγλία. Δεν νομίζω πως δεν είναι ασφαλές... Εξάλλου δεν νομίζω οτι η τιμή καθορίζει πάντα την ποιότητα του προιόντος. Και αυτό ισχύει και για τα καρότσια. Μια φίλη μου αγόρασε καρότσι των 800 ευρώ και σε σύντομο διάστημα διαλύθηκε. Εξάλλου όπως έχω ξαναγράψει έχω πολυκαρότσι απο μια φίλη 3σε1 και πανάκριβο. Απλά εμένα δεν θα με βολέψει. Μόνο ο άντρας μου θα μπορεί να το κουμαντάρει.

Καλημέρα κοριτσάκι!!!

Για αυτό είπα ανεξάρτητα απο την τιμή...εννοούσα να είναι ένα επώνυμο και αναγνωρισμένο προιον με τις απαραίτητες προδιαγραφές.Τα κικο μια χαρά είναι και πολυδοκιμασμένα!!!Στο πολυκαρότσι έχει και καθησματάκι αυτοκινητου?Μιά χαρά θα σας βολέψει καλέ γιατί να πάρεις καινούργιο καθησματάκι?


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλες καλημερες. Στο καθισμα αυτοκινητου υπαρχουν καποια δεδομενα.

1ο οσες περισσοτερες κατηγοριες καλύπτουν (0-1-2-3) τοσο χανουν απο ασφαλεια.

2ο κοιταμε τη καταξη των καθισματων στα crash test της κατηγοριας του.

Ελενακι συνηθως τα καλοκαιρινα δε ξαπλωνουν 180 μοιρες, εχουν ενα λεπτο πανακι (για αυτο λεγονται καλοκαιρινα) και δεν ειναι τοσο αναπαυτικα οσο τα αλλα. Και θα υπολογισεις οτι μεσα στο καροτσι θα κοιμηθει πολλες φορες. Τα πολυκαροτσια ειναι πιο βαρια λογο του περιπλοκου σκελετου. Το τι θα βολεψει τη καθε μαμα εξαρτατε απο την ιδιοσυγκρασια της και τις αναγκες της.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μανουλες και καλη σας εβδομαδα!!!!τελικα νομιζω οτι εχετε δικιο το εψαξα καλυτερα και το καροτσι 3 σε 1 ειναι αρκετα βαρη οποτε δεν θα βολευει εχω ομως μια αλλη απορια να παρω καλοκαιρινο καροτσακι η θα χρειαστει και το χειμωνιατικο????και απο ποσο μικρο το βαζουμε στο καροτσακι...????

Καλημέρα κοριτσάκι!!!

Κατα την γνώμη μου το χειμωνιάτικο καρότσι είναι πιο μεγάλο,πέφτει τελείως η πλάτη για να είναι οριζόντια η πλάτη ,πιο πολύ επένδυση ωστε να είναι πιο μαλακό και έχει διάφορα αξεσουάρ πχ υπνόσακους.Το καλοκαιρινό είναι πιο ελαφρύ ,συνήθως μπαστούνι για να πιάνει λιγότερο χώρο και με πιο λεπτή επένδυση και είναι καροτσάκι για μεγαλύτερα παιδάκια.Η κάθε εταιρία συνήθως λέει απο 3 ή 6 μηνών αλλά όλες οι μανούλες τα βάζουμε απο ημερών...στο καλοκαιρινό δύσκολα θα μπεί ένα παιδάκι απο ημερών.Εμείς πχ έχουμε αυτό σαν 2ο καρότσι αυτό http://www.shopmaclarenbaby.com/Zodiac-Quest/DDN04292,default,pd.html Αλλά ίσως και να κάνω και εγώ λάθος οπότε ας μας πουν και οι άλλες μανούλες!

Αν ξαναγύριζα όμως πίσω θα έπερνα απο την αρχή maclaren το πιο μεγάλο για χειμώνα καλοκαίρι που είναι ένα καροτσί για όλες τις ηλικίες...πάντως ρίξτε μια ματιά και στις αγγελίες εδώ στο παρεντς γιατι μανούλες πουλάνε καρότσια σαν καινούργια και σε απίστευτες τιμές!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλες καλημερες. Στο καθισμα αυτοκινητου υπαρχουν καποια δεδομενα.

1ο οσες περισσοτερες κατηγοριες καλύπτουν (0-1-2-3) τοσο χανουν απο ασφαλεια.

2ο κοιταμε τη καταξη των καθισματων στα crash test της κατηγοριας του.

Ελενακι συνηθως τα καλοκαιρινα δε ξαπλωνουν 180 μοιρες, εχουν ενα λεπτο πανακι (για αυτο λεγονται καλοκαιρινα) και δεν ειναι τοσο αναπαυτικα οσο τα αλλα. Και θα υπολογισεις οτι μεσα στο καροτσι θα κοιμηθει πολλες φορες. Τα πολυκαροτσια ειναι πιο βαρια λογο του περιπλοκου σκελετου. Το τι θα βολεψει τη καθε μαμα εξαρτατε απο την ιδιοσυγκρασια της και τις αναγκες της.[/

καλημερα dimrous!!!δεν ξερω τι να κανω πραγματικα ανγχωνομαι....εσυ τι προτινεις για πρωτο καροτσακι???


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι!!!

Κατα την γνώμη μου το χειμωνιάτικο καρότσι είναι πιο μεγάλο,πέφτει τελείως η πλάτη για να είναι οριζόντια η πλάτη ,πιο πολύ επένδυση ωστε να είναι πιο μαλακό και έχει διάφορα αξεσουάρ πχ υπνόσακους.Το καλοκαιρινό είναι πιο ελαφρύ ,συνήθως μπαστούνι για να πιάνει λιγότερο χώρο και με πιο λεπτή επένδυση και είναι καροτσάκι για μεγαλύτερα παιδάκια.Η κάθε εταιρία συνήθως λέει απο 3 ή 6 μηνών αλλά όλες οι μανούλες τα βάζουμε απο ημερών...στο καλοκαιρινό δύσκολα θα μπεί ένα παιδάκι απο ημερών.Εμείς πχ έχουμε αυτό σαν 2ο καρότσι αυτό http://www.shopmaclarenbaby.com/Zodiac-Quest/DDN04292,default,pd.html Αλλά ίσως και να κάνω και εγώ λάθος οπότε ας μας πουν και οι άλλες μανούλες!

Αν ξαναγύριζα όμως πίσω θα έπερνα απο την αρχή maclaren το πιο μεγάλο για χειμώνα καλοκαίρι που είναι ένα καροτσί για όλες τις ηλικίες...πάντως ρίξτε μια ματιά και στις αγγελίες εδώ στο παρεντς γιατι μανούλες πουλάνε καρότσια σαν καινούργια και σε απίστευτες τιμές!!!

καλημερα jimdim!!!!οποτε παλι 2 καροτσια πρεπει να εχουμε!!!ενα χειμωνιακοτικο και ενα καλοκαιρινο....αχ ευχαριστω πολυυυυ θα ριξω μια ματια και εδω στο παρεντς δεν θελω να ειναι κατι πολυ ακριβο τα maclaren μου αρεσουν και εμενα παρα πολυ αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ ακριβα!!!μια γνωστη μου ειχε παρει αυτο το maclaren για χειμωνα καλοκαιρι και ηταν πανακριβο!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πολυκαρότσι έχει κάθισμα αυτοκινήτου απλά σκεφτόμουν να πάρω άλλο ένα να το έχω στο νησί σε περίπτωση που πάμε καμιά βόλτα με αυτοκίνητο του ξάδελφού μου π.χ.

Να σας ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε κι άλλα παιδάκια. Γεννάμε Μάρτιο. Αν εγώ τον Ιούλιο πάρω το μωρό να πάμε στο νησί που θα είναι τότε 4 μηνών περίπου είναι πολύ νωρίς? Θα μπορώ να το κάνω μπάνιο στη θάλασσα και να είναι μακριά ο μπαμπάς μας?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολλες καλημερες. Στο καθισμα αυτοκινητου υπαρχουν καποια δεδομενα.

1ο οσες περισσοτερες κατηγοριες καλύπτουν (0-1-2-3) τοσο χανουν απο ασφαλεια.

2ο κοιταμε τη καταξη των καθισματων στα crash test της κατηγοριας του.

Ελενακι συνηθως τα καλοκαιρινα δε ξαπλωνουν 180 μοιρες, εχουν ενα λεπτο πανακι (για αυτο λεγονται καλοκαιρινα) και δεν ειναι τοσο αναπαυτικα οσο τα αλλα. Και θα υπολογισεις οτι μεσα στο καροτσι θα κοιμηθει πολλες φορες. Τα πολυκαροτσια ειναι πιο βαρια λογο του περιπλοκου σκελετου. Το τι θα βολεψει τη καθε μαμα εξαρτατε απο την ιδιοσυγκρασια της και τις αναγκες της.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!Όταν διαλέγαμε το καθησματάκι που βάζουμε τώρα τον μικρό (15-36 κιλά) είδα όλα τα crash test στο youtube και πραγματικά ενώ θέλαμε να αγοράσουμε κάποιο άλλο τελικά καταληξαμε σε κάποιο άσχετο της britax που ούτε καν μας πέρναγε απο το μυαλό!!!Μιά φίλη μου ας πούμε θεωρεί υπερβολή να μπαίνει σε ειδικό κάθησμα ένα παιδί 5 χρονών και πάντα μου το λέει με ειρωνία εγώ πάλι έχω εντελώς διαφορετική άποψη στο συγκεκριμένο θέμα.Αφήστε που έτσι μαθαίνουν απο μικρά την χρήση της ζώνης κάτι που δεν μάθαμε εμείς!!!:wink:

Και δεν το παίζω ειδική για κανένα λόγο μιάς και όταν έμεινα έγκυος στον μικρό δεν ήξερα καν οτι τα μωρά μπαίνουν σε καθησματάκια αυτοκινήτου και μου φαινόταν φυσιολογικό μια μαμά να κρατάει αγκαλιά το μωρό όπως έκαναν οι γονείς μας...εδώ τα έμαθα όλα στην επαφή με τις άλλες μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!!!Τα καλά του φόρουμ είναι αυτά!!!!:-D


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πολυκαρότσι έχει κάθισμα αυτοκινήτου απλά σκεφτόμουν να πάρω άλλο ένα να το έχω στο νησί σε περίπτωση που πάμε καμιά βόλτα με αυτοκίνητο του ξάδελφού μου π.χ.

Να σας ρωτήσω κάτι εσάς που έχετε κι άλλα παιδάκια. Γεννάμε Μάρτιο. Αν εγώ τον Ιούλιο πάρω το μωρό να πάμε στο νησί που θα είναι τότε 4 μηνών περίπου είναι πολύ νωρίς? Θα μπορώ να το κάνω μπάνιο στη θάλασσα και να είναι μακριά ο μπαμπάς μας?

Δεν ξέρω κοριτσάκι πότε τα μωράκια ξεκινάνε τα μπάνια στην θάλασσα γιατί γέννησα Αύγουστο και ο μικρός πήγε στην παραλία 1 χρόνο σχεδόν μετά.Ισως κάποια άλλη μανούλα που γέννησε παρόμοιο μήνα να ξέρει να μας πεί αλλίως θα στα εξηγήσει όλα ο παιδίατρος.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα jimdim!!!!οποτε παλι 2 καροτσια πρεπει να εχουμε!!!ενα χειμωνιακοτικο και ενα καλοκαιρινο....αχ ευχαριστω πολυυυυ θα ριξω μια ματια και εδω στο παρεντς δεν θελω να ειναι κατι πολυ ακριβο τα maclaren μου αρεσουν και εμενα παρα πολυ αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ ακριβα!!!μια γνωστη μου ειχε παρει αυτο το maclaren για χειμωνα καλοκαιρι και ηταν πανακριβο!!!!

Το θέμα είναι τι θα σε βολέψει κοριτσάκι!Ρίξε μια ματιά γιατί μπορεί να βρείς καμία πραγματική ευκαιρία και να γλυτώσεις ένα σωρό χρήματα!!!!Ειναι ακριβά τα ατιμούτσικα αλλά πολύ βολικά.Εγώ το είχα παραγγείλει απο Γερμανία και είχα γλιτώσει περιπού 60 ευρώ.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω αν έχετε δει και αυτόhttp://mionido.weebly.com/photos.html μουαρέσει και λέω να το παραγγείλω όταν έρθει η ώρα για ψώνια.

Τι όμορφο είναι αυτό!!!!Δεν ήξερα καν οτι υπάρχει βολικό και πρακτικό!Τέλειο!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...