Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Τα κοιταω τα ξανακοιταω... Πως να αποφασισω? Τα θελω ολα!!! Δε λεει να εχω κ καμια κληρονομια απο καμια ξεχασμενη θεια :-D ... Αυτη η λιστα με τα απολυτως απαραιτητα εγινε απολυτως καταστροφη!! Αρχισα να τα ξαναγραφω :-) .. θα γινω μια χαζομαμα, δεν εξηγειτε διαφορετικα. Ο πατερας των μωρων εχει παει σημερα στα μαγαζια να κανει μια ερευνα λεει. Κοριτσια ακομη να γυρισει :-) ... Εχει παει jumbo λεει τωρα να κοιταξει κ εκει τι παιζει. Βρηκε κ παιχνιδια!! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πριν λίγο μπήκα...έφαγα το ψαρακι μου και είπα να ξεκουραστώ!Πήγα στην Ερμού στα mothercare

να πάρω πυτζάμες του μικρού και είδα και τα μωρουδιακά!!!!Θέλω ότι υπήρχε εκεί σε ρόζ ΟΛΑ!!!!χαχαχαχα!!!Πάντως πολύ κουράστικα δεν είμαι για πολλά πολλά πιά!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχ ψαρακι ! καιρο εχω να φαω !! κοτοπουλακι ψητο με μουσταρδα και λεμονι για μας και μπροκολακι ωραιοτατο !!

dimrous την αλαξιερα δεν μπορεσα να την δω ! το μπανακι βολικο μου φανηκε και αν κλεινει κιολας ειναι οτι πρεπει λογω ελλειψης χωρου !

JimDin ερμου νομιζω θα ειναι πιο ακριβα !

Για μωρουδιακα δε κοιταω ακομα γιατι δεν μας ειπαν σιγουρα σιγουρα για κοριτσι !! Ασε μη τα παρω ολα ροζ και μας κατσει αγορι τελικα ! ;)

xeimwnas για να μας κανουν τα νευρα τσαταλια !! Σου λεει καροτσι με ευκολια θελεις ?! Φαε μια σκατουλα και δωσε ενα καρο λεφτα !

Εχει παει στα prenatal καμια ?! Τα Mothercare του Πειραια δεν νομιζω οτι εχουν τιποτα αλλο εκτος απο ρουχα !

αααα επισης ειδα που λεγατε για αμυγδαλελαιο πριν κατι καιρους και ειπα να σας πω ... αγορασα το bio oil ,απο κριτικες στο εξωτερικο κυριως που εψαξα λεει οτι κανει θαυματα με ραγαδες

αλλα θελει 2 φορες την ημερα για 3 μηνες απο το δευτερο τριμηνο και μετα !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο πριν λιγο μπηκα και η αληθεια ειναι οτι ειμαι ξαπλα με εποιασε ενα πονος οχι εντονος αλλα ενοχλητικος στην δεξια μερια τις κοιλιας!!!εχω καταλαβει και εγω οτι δεν εχω και πολλες αντοχες!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μηχάνημα γιατί δεν έχουμε κάποιον με πρόβλημα στην οικογένεια...μήπως μπορώ να το κάνω κάπου πχ φαρμακείο?Μήπως πρέπει να το αγοράσω?Στο γιό μου είχα αψογη καμπύλη ζαχάρου σε μεγαλύτερη εβδομάδα βεβαια και δεν ασχολήθηκα ποτέ.

αφου δεν ειχες προβλημα η δεν εχεις και κληρονομικοτητα δεν νομιζω οτι θα εχεις τωρα προβλημα οσο για το μηχανημα πρεπει να το αγορασεις δεν σου κανουν δυστηχως στο φαρμακειο γιατι ειναι ακριβες η ταινιες και η βελονιτσες και δεν τους συμφερει!!!μην σε ανγχωνη ολα καλα θα πανε δεν θα εχεις προβλημα!!!εγω απλα το κανω προερετικα!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρουνα πολυ καλο εγω δεν ξερω ακομη τι θα κανω ισως παρω ενα πολυκαροτσο http://www.oshop.gr/eshop/view/8/107/beboulino/ κατι τετοιο σκεφτομαι τα εχει ολα και ειναι και οικονομικο!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ενδιαφέρομαι το καρότσι να είναι ελαφρύ. Τα πολυκαρότσια συνήθως έχουν τα κιλάκια τους... Και νομίζω πως συμφέρει καλύτερα να αγοράσω το καρότσι και έβα κάθισμα αυτοκινήτου των 40-50 ευρώ. Και κοιτάζω το βάρος του καροτσιού γιατί το καλοκαίρι θα πηγαίνω στο νησί μου για 2 μήνες μόνη με το μωρό χωρίς αμάξι αφού δεβ οδηγώ και θα πρέπει να το ανεβοκατεβάζω απο μια τεράστια ανηφόρα για να φτάσουμε στην παραλία από το σπίτι.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ρουνα πολυ καλο εγω δεν ξερω ακομη τι θα κανω ισως παρω ενα πολυκαροτσο http://www.oshop.gr/eshop/view/8/107/beboulino/ κατι τετοιο σκεφτομαι τα εχει ολα και ειναι και οικονομικο!!!

Το είχα δει και αυτό. Πολύ ωραίο είναι.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!!

Σήμερα είμαστε όλη μέρα έξω!

Το πρωί πήγαμε οικογενειακώς στο γιατρό γιατί αισθανόμουν πολλά σφιξίματα και φοβήθηκα.Με είδε όλα οκ.Η μπέμπα ζωηρή και πολύ ψηλή μου είπε!!Αντι για 1 θα πέρνω 3 χάπια μαγνήσιο αν και δεν είδα συσπάσεις και φυσικά ξεκούραση.Αν συνεχίσουν θα ξαναπάμε να με δεί αλλιώς μετά την Β επιπέδου.Μετά πήγαμε σε αγώνες αυτοκινήτου...είχα που είχα αγωνιστικό πατέρα και γιό τώρα θα έχω και κόρη και μάλιστα απο την κοιλιά!!!!Χαχαχα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχ ψαρακι ! καιρο εχω να φαω !! κοτοπουλακι ψητο με μουσταρδα και λεμονι για μας και μπροκολακι ωραιοτατο !!

dimrous την αλαξιερα δεν μπορεσα να την δω ! το μπανακι βολικο μου φανηκε και αν κλεινει κιολας ειναι οτι πρεπει λογω ελλειψης χωρου !

JimDin ερμου νομιζω θα ειναι πιο ακριβα !

Για μωρουδιακα δε κοιταω ακομα γιατι δεν μας ειπαν σιγουρα σιγουρα για κοριτσι !! Ασε μη τα παρω ολα ροζ και μας κατσει αγορι τελικα ! ;)

xeimwnas για να μας κανουν τα νευρα τσαταλια !! Σου λεει καροτσι με ευκολια θελεις ?! Φαε μια σκατουλα και δωσε ενα καρο λεφτα !

Εχει παει στα prenatal καμια ?! Τα Mothercare του Πειραια δεν νομιζω οτι εχουν τιποτα αλλο εκτος απο ρουχα !

αααα επισης ειδα που λεγατε για αμυγδαλελαιο πριν κατι καιρους και ειπα να σας πω ... αγορασα το bio oil ,απο κριτικες στο εξωτερικο κυριως που εψαξα λεει οτι κανει θαυματα με ραγαδες

αλλα θελει 2 φορες την ημερα για 3 μηνες απο το δευτερο τριμηνο και μετα !

Τα mothercare έχουν μαγαζιά σε όλη την Αθήνα και οι τιμές είναι παντού οι ίδιες.Εγώ ψωνίζω απο εκεί απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη και γενικά συχνά στο γιό μου απο βρεφάκι μέχρι τώρα και μάλιστα μου έχουν δώσει μιά κάρτα που μαζεύεις πόντους(οχι πιστωτικη κάτι σαν αυτες του sm) και αυτή την φορά μου έκανα 15 ευρώ έκπτωση!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ενδιαφέρομαι το καρότσι να είναι ελαφρύ. Τα πολυκαρότσια συνήθως έχουν τα κιλάκια τους... Και νομίζω πως συμφέρει καλύτερα να αγοράσω το καρότσι και έβα κάθισμα αυτοκινήτου των 40-50 ευρώ. Και κοιτάζω το βάρος του καροτσιού γιατί το καλοκαίρι θα πηγαίνω στο νησί μου για 2 μήνες μόνη με το μωρό χωρίς αμάξι αφού δεβ οδηγώ και θα πρέπει να το ανεβοκατεβάζω απο μια τεράστια ανηφόρα για να φτάσουμε στην παραλία από το σπίτι.

Κοριτσάκι η γνώμη μου είναι ανεξάρτητα απο την τιμή να πάρεις ένα καλό καθησματάκι αυτοκινήτου γιατί έχει να κάνει με την ασφάλεια του παιδιού και είναι πολύ σημαντικό και ένα καρότσι πιο φθηνό (τα ελαφριά είναι πιο φθηνά) που θα είναι απλά για τις βόλτες σας!

Συνήθως τα αγοράζουμε σαν σετ γιατί για τους πρώτους μήνες κουμπώνει το καθησματάκι πάνω στο καρότσί και είναι σε πιο κατάλληλη θέση το μωρό απο ότι σε ένα καρότσι.Πχ στα καρότσια οι κατασκευαστές λένε ότι τα μωρά μπαίνουν απο τους 3 μήνες ή ακόμα και τους 6 ενώ στα καθησματάκια με το ειδικό μαξιλαράκι απο νεογέννητα.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κόρες!!! Σε εμάς σήμερα βρέχει όλη μέρα και πολύ. Χθες και σήμερα άκουσα το μωρό και η μάνα λέει ότι είναι κορίτσι, για να δούμε θα πέσω μέσα; Επίσης μέσα σε αυτή την εβδομάδα ξεκίνησε ο διαβήτης κύησης. κάθε Κυριακή τρώω το ίδιο πρωινό (ακατάλληλο για διαβήτη) το οποίο μέχρι τη προηγούμενη Κυριακή μου πήγαινε το ζάχαρο (1 ώρα μετά το φαγητό) στο μέχρι 125 και σήμερα παρόλο που νηστείας ήταν 76 μου το πήγε 148 περαστικά μου και ξεκινάμε αυστηρότατο πρόγραμμα.

Ρούνα και εγώ συμφωνώ με τη Jimdim το κάθισμα αυτοκινήτου θεωρώ ότι πρέπει να είναι το καλύτερο δυνατό που μπορούν να αγοράσουν οι γονείς. Η ασφάλεια του παιδιού θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντική


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...