Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Neo geo τα ορια που γραφουν δεν ειναι για εγκύους, τα ορια στη εγκυμοσύνη ειναι χαμηλότερα. Η διατροφη δεν ειναι καθαρα για διαβητη τυπου 2. Ειναι διατροφη για διαβητη κυησης.

Ελενακη δες αν καποιος απο αυτους που σου εδωσε εινσι στη λιστα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλά έχει περάσει ο άντρας μου στο κινητό την αυχενική και κάθομαι και το χαζεύω...περιμένω την β επιπέδου για να έχω και κάτι άλλο να βλέπω!!!χαχαχα!!!Αν και αν θυμαμαι καλά πιο καλά φαίνεται στην αυχενική.Στην β επιπέδου είναι μεγαλύτερο το μωρό και μικρότερος ο χωρός και δεν φαίνεται και τόσο καλά...βέβαια έχουν περάσει και 5.5 χρόνια απο το γιό μου και δεν θυμάμαι καλά.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

jimdin και εγω στον πειραια πηγα με την αυγιδου την εκανα !! Τελος Νοεμβριου μου ειπε εμενα ο γιατρος μου να την κανω στην 22η !!

Φανταζομαι οτι στην επομενη επισκεψη θα μου πει !!

DimRous ναι εχεις δικιο εγω εχω διαβητη τυπου 2 δε το παρουσιασα τωρα !!

Για πες μου τα ορια της εγκυμοσυνης γιατι εγω εχω της καμπυλης που σου ειπα οτι ειναι 180 η 1η ωρα !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

jimdin και εγω στον πειραια πηγα με την αυγιδου την εκανα !! Τελος Νοεμβριου μου ειπε εμενα ο γιατρος μου να την κανω στην 22η !!

Φανταζομαι οτι στην επομενη επισκεψη θα μου πει !!

DimRous ναι εχεις δικιο εγω εχω διαβητη τυπου 2 δε το παρουσιασα τωρα !!

Για πες μου τα ορια της εγκυμοσυνης γιατι εγω εχω της καμπυλης που σου ειπα οτι ειναι 180 η 1η ωρα !

Η Αυγίδου είναι η Ελένη?Αν ναι τότε και εγώ με αυτή την έκανα και είναι φοβερή...θυμάμαι είχα πάει με το άντρα μου και είχα αγωνία αν είχε φύγει ο δεύτερος σάκος ,αν ήταν καλά το μωρό και μόλις έβαλε τον υπέρηχο και είδαμε την μπέμπα με έπιασαν τα κλάματα και εκείνη ήταν τόσο γλυκιά μαζί μου.Σας είπε τι είναι?Μήπως έχουμε τον ίδιο γιατρό?Που γεννάς?


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Η Αυγίδου είναι η Ελένη?Αν ναι τότε και εγώ με αυτή την έκανα και είναι φοβερή...θυμάμαι είχα πάει με το άντρα μου και είχα αγωνία αν είχε φύγει ο δεύτερος σάκος ,αν ήταν καλά το μωρό και μόλις έβαλε τον υπέρηχο και είδαμε την μπέμπα με έπιασαν τα κλάματα και εκείνη ήταν τόσο γλυκιά μαζί μου.Σας είπε τι είναι?Μήπως έχουμε τον ίδιο γιατρό?Που γεννάς?

οχι η κυριακη ειναι η αυγιδου ! δεν την ειδα καθολου την ελενη αν και εξ αρχης με αυτην ηθελα !!

Ειχα παει για αυχενικη στις 11 εβδομαδες και 5 μερες και δεν μπορεσαμε να δουμε τι ειναι !

Την επομενη εβδομαδα που ειχα αιμα και εκανα υπερηχο σε εφημερευον γιατρο στο ρεα μου ειπε οτι ειναι κοριτσι ! αλλα δεν ηταν και σιγουρος !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jimdin και εγω στον πειραια πηγα με την αυγιδου την εκανα !! Τελος Νοεμβριου μου ειπε εμενα ο γιατρος μου να την κανω στην 22η !!

Φανταζομαι οτι στην επομενη επισκεψη θα μου πει !!

DimRous ναι εχεις δικιο εγω εχω διαβητη τυπου 2 δε το παρουσιασα τωρα !!

Για πες μου τα ορια της εγκυμοσυνης γιατι εγω εχω της καμπυλης που σου ειπα οτι ειναι 180 η 1η ωρα !

Νηστείας 95

μια ωρα μετα 140

στις δυο ωρες δεν ξερω γιατι παντα στη μια ωρα το μετραγα


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αυχενική την έκανα στο Μαρούσι απέναντι απο το μητερα στο "γυνη". Την Πέμπτη που θα παω για υπέρηχο στη γιατρό μου θα μου πει πότε να πάω για β επιπέδου. Εκείνη μου κλείνει τα ραντεβού με το κέντρο και απλά θα μου πει πότε και τι ώρα να πάω. Και έρχεται και η μαία της μαζί μας.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλό ΣΚ κορίτσια!!!

Είπα μήπως και κοιμηθώ λίγο παραπάνω αλλά το μάτι άνοιξε στις 7 και τσουπ κατευθείαν ξύπνησε και η μπέμπα και άρχισε τις κλωτσίτσες!!!Καλά απο εχθές δίνει ρεσιταλ κλωτσιάς χαχαχα.Κάθε 3 και λίγο τσουπ κάνει την εμφανισή της η κυρία!!!Το μόνο που άλλαξε είναι ότι εκτός οτι είναι πιο πολύ σε διάρκεια είναι και πιο ψηλά ,ακριβώς κάτω απο τον αφαλό και όχι πολύ χαμηλά όπως πριν που νόμιζα πως θα βγεί κανένα ποδαράκι απο κάτω!!!Αχ το κοριτσάκι μου!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια δε σας προλαμβαινω. Πηρατε φορα!!! Απο το πρωι 2 σελιδες??? Ποσο σας χαιρομε με αυτα που λετε. Κ εγω εχω κατι κιλακια περισια εχασα αρκετα απο οταν εμεινα εγκυος. Τωρα εχω βαλει 1. Κ οπως ειπε ο γιατρος θα βαλω αυτα που εχασα :-) .. περιμενω πως κ πως να αρχισω τα ψωνια. Δεν κρατιεμε, θελω να παραγγειλω ρουχαλακια, παπουτσακια. Τα πιο πολλα που βλεπω ειναι για την κορουλα κ το αγορακι λιγα πραγματα. Ελπιζω να μην μου κραταει κακια :-) .. το ζαχαρο νηστικια 90 ειναι αρκετα καλο αλλα λιγο προσοχη τωρα γιατι απο δω κ περα αρχιζουν τα μωρακια να βαζουν βαρος κ δεν υπολογιζουν το ζαχαρο.

Καλημέρα διδυμομανούλα!

Η αλήθεια είναι οτι τα κοριτσίστικα ρουχαλάκια είναι πιο ζουζουνιάρικα και με μεγαλύτερη ποικιλία!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πιθανοτατα κοριτσακι γι αυτο σου λεω γεμισαμε κορες καντε γιους !!!

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

αυτοι ειναι οι πιστοποιημενοι για β επιπεδου , οχι οτι αν πας κ σε αυτους που ειπε ο γιατρος σου δεν ειναι καλοι !

Οι φιλες μου πηγαν σε ατομα που δεν υπηρχαν στην λιστα και μια χαρα εξεταση τους εκαναν !!

με το καλο κοριτσακι γερο να ειναι και οτι να'νε!!!

θα το κοιταξω neogeo σ'ευχαριστω!!!μου ειπαν οτι πρεπει να κλεισω ενα μηνα νωριτερα οπου και να παω οποτε πρεπει οποσδιποτε μεσα στην εβδομαδα να εχω αποφασιση!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλό ΣΚ κορίτσια!!!

Είπα μήπως και κοιμηθώ λίγο παραπάνω αλλά το μάτι άνοιξε στις 7 και τσουπ κατευθείαν ξύπνησε και η μπέμπα και άρχισε τις κλωτσίτσες!!!Καλά απο εχθές δίνει ρεσιταλ κλωτσιάς χαχαχα.Κάθε 3 και λίγο τσουπ κάνει την εμφανισή της η κυρία!!!Το μόνο που άλλαξε είναι ότι εκτός οτι είναι πιο πολύ σε διάρκεια είναι και πιο ψηλά ,ακριβώς κάτω απο τον αφαλό και όχι πολύ χαμηλά όπως πριν που νόμιζα πως θα βγεί κανένα ποδαράκι απο κάτω!!!Αχ το κοριτσάκι μου!!!!

καλημερα jimdim και καλο ΣΚ!!!τι ωραια που αισθανεσε την μπεμπουλα σου!!!! εγω δεν νιωθω ακομη πολυ εντονες κινησης νιωθω μονο κατι σαν πεταλουδιτσες ακομη....ειναι αταχτουλα η δικια σου!!!!να σου πω την αληθεια μου καταβαθος ηθελα κοριτσακι αλλα τελικα μας προεκυψε αγορακι ολο το σοι του αντρα μου χοροπηδαει απο την χαρα του και ο αντρας μου φυσικα!!! ομως βρε παιδι αλλη χαρη εχουνα τα κοριτσακια...κορδελιτσες τσιμπιδακια φορεματακια και ειναι και πιο ναζιαρες και τσαχπινες σε τρελενουν!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δεν μετράω καθόλου το ζάχαρο,μόο στις αιματολογικές που βγαίνουν μιά χαρα.Θα έπρεπε? Τρώω και ό.τι να ναι!

ουτε και εγω εχω στις αιματολογικες προβλημα αλλα αφου εχουμε το μηχανημα ριχνω που και που καμια ματια γιατι φοβαμαι μηπως και αποκτησω...εγω η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο θελω οποσδιποτε μια σοκολατα την ημερα η ενα αλλο οποιοδιποτε γλυκο!!! αφου στις αιματολογικες εισαι μια χαρα μην ανυσηχης αλλα αν εχεις το μηχανημα ριχνε καμια ματια που και που καλο ειναι να εχεις μια εικονα πριν κανεις τις επομενες αιματολογικες!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα jimdim και καλο ΣΚ!!!τι ωραια που αισθανεσε την μπεμπουλα σου!!!! εγω δεν νιωθω ακομη πολυ εντονες κινησης νιωθω μονο κατι σαν πεταλουδιτσες ακομη....ειναι αταχτουλα η δικια σου!!!!να σου πω την αληθεια μου καταβαθος ηθελα κοριτσακι αλλα τελικα μας προεκυψε αγορακι ολο το σοι του αντρα μου χοροπηδαει απο την χαρα του και ο αντρας μου φυσικα!!! ομως βρε παιδι αλλη χαρη εχουνα τα κοριτσακια...κορδελιτσες τσιμπιδακια φορεματακια και ειναι και πιο ναζιαρες και τσαχπινες σε τρελενουν!!!!

Καλημέρα Ελενάκι!

Η αλήθεια είναι πως τα κοριτσάκια είναι πιο ζουζουνιάρικα αλλά αν τα λέμε ακόμα εδώ σου υπογράφω ότι όταν γεννήσεις θα πάθεις τρελό έρωτα με το γιό σου!!!Εντάξει ότι και να είναι το ίδιο θα ήταν!Εμένα στο γιο μου μου είχαν πεί στην αρχή κοριτσάκι στην αυχενική και η αλήθεια είναι οτι χαρήκαμε πολύ και οι δύο όταν όμως μια εβδομάδα μετά ο γιατρός μας μας έδειξε ένα αγόραρο ο άντρας μου ξετρελάθηκε...γενικά του έχει πολύ αδυναμία του μικρού και τώρα που ξεκίνησαν να κάνουν πολλά πραγματα μαζί πραγματικά το χαίρεται...όμως η αλήθεια είναι πως αρχισε τα ίδια να λέει και για την μπεμπούλα...προχθές έφερε αυτοκινητάκια του μικρού και μου λεει σε λίγο θα φέρνω και παιχνίδια για την κόρη μου και η κόρη μου θα είναι έτσι και η κόρη μου θα κάνει αυτό χαχαχα!!!!Πάει το έχασε ο πατέρας!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω εχω στις αιματολογικες προβλημα αλλα αφου εχουμε το μηχανημα ριχνω που και που καμια ματια γιατι φοβαμαι μηπως και αποκτησω...εγω η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο θελω οποσδιποτε μια σοκολατα την ημερα η ενα αλλο οποιοδιποτε γλυκο!!! αφου στις αιματολογικες εισαι μια χαρα μην ανυσηχης αλλα αν εχεις το μηχανημα ριχνε καμια ματια που και που καλο ειναι να εχεις μια εικονα πριν κανεις τις επομενες αιματολογικες!!!

Δεν έχω μηχάνημα γιατί δεν έχουμε κάποιον με πρόβλημα στην οικογένεια...μήπως μπορώ να το κάνω κάπου πχ φαρμακείο?Μήπως πρέπει να το αγοράσω?Στο γιό μου είχα αψογη καμπύλη ζαχάρου σε μεγαλύτερη εβδομάδα βεβαια και δεν ασχολήθηκα ποτέ.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...