Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

πριν κανα μήνα που έκανα εξετάσεις ήταν λίγο χαμηλά αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό με δίδυμα και δεν ήθελε να μου δώσει ακόμα σίδηρο,θα ξανακάνω σε 10 μέρες πάλι και θα δούμε. όταν είπα στην γιατρό για τους παλμούς μου είπε ότι υπάρχει χάπι αλλά ούτε αυτό ήθελε να μου το δώσει γιατί δημιουργεί συσπάσεις και τέτοια είπε...άρα είδωμεν...όταν λες ότι κάνεις έκτακτες συστολές τι εννοείς?

Οι έκτακτες συστολές είναι αυτό που αισθανόμαστε τους σφυγμούς της καρδιάς και κάνουμε και αρρυθμίες μαζί...ντουκ, ντουκ..κενό..ντουκ .Εγώ είμαι λίγο νευρωσική σαν άνθρωπος και τους είχα αντιληφθεί από μικρή ηλικία οπότε έχω συνηθίσει. Πάντως συνήθως είναι καλοήθεις χτύποι.

Κάποια βοτανα, όπως η λουίζα το μελισσόχορτο βοηθάνε σε όλα αυτά γτ σε ηρεμούν κι επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη(με μέτρο).Εγώ εχθές το βράδυ που είχα ήπια χαμομηλάκι.

Αυτά μόνο η γυναικεία καρδιά τα παθαίνει μου είπε ένας καρδιολόγος παλιά και τότε ξεκίνησα yoga :tongue:

Επίσης τέτοιες ζημιές μας κάνει και ο Θυροειδής αδένας πολλές φορές που είναι κι αυτός κυρίως γυναικεία υπόθεση!!!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οι έκτακτες συστολές είναι αυτό που αισθανόμαστε τους σφυγμούς της καρδιάς και κάνουμε και αρρυθμίες μαζί...ντουκ, ντουκ..κενό..ντουκ .Εγώ είμαι λίγο νευρωσική σαν άνθρωπος και τους είχα αντιληφθεί από μικρή ηλικία οπότε έχω συνηθίσει. Πάντως συνήθως είναι καλοήθεις χτύποι.

Κάποια βοτανα, όπως η λουίζα το μελισσόχορτο βοηθάνε σε όλα αυτά γτ σε ηρεμούν κι επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη(με μέτρο).Εγώ εχθές το βράδυ που είχα ήπια χαμομηλάκι.

Αυτά μόνο η γυναικεία καρδιά τα παθαίνει μου είπε ένας καρδιολόγος παλιά και τότε ξεκίνησα yoga :tongue:

Επίσης τέτοιες ζημιές μας κάνει και ο Θυροειδής αδένας πολλές φορές που είναι κι αυτός κυρίως γυναικεία υπόθεση!!!

αχχχχ και απο αυτό έχω τότε!!και θυροειδή έχω,ευτυχώς ρυθμισμένο...καλέ όλα τα έχω εγώ,δεν έχω αφήσει τίποτα!!!χαχαχαχ!!για απόσυρση είμαι...:tongue::tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχχχχ και απο αυτό έχω τότε!!και θυροειδή έχω,ευτυχώς ρυθμισμένο...καλέ όλα τα έχω εγώ,δεν έχω αφήσει τίποτα!!!χαχαχαχ!!για απόσυρση είμαι...:tongue::tongue:

Μην ανησυχείς πάντως δεν είναι τίποτα. Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον θυροειδή και η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή! Το είχα ψάξει πολύ πριν μερικά χρόνια. Μέχρι και doppler παλμών έκανα και τελικά δεν είχα τίποτα. Η αιτία είναι το άγχος και μιας και να μην έχω άγχος δεν παίζει έμαθα να ζω με αυτό...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ και απο αυτό έχω τότε!!και θυροειδή έχω,ευτυχώς ρυθμισμένο...καλέ όλα τα έχω εγώ,δεν έχω αφήσει τίποτα!!!χαχαχαχ!!για απόσυρση είμαι...:tongue::tongue:

ευτυχώς παντρευτήκαμε!!! :tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχχα κοριτσια ...πολυ γελασα!!!!!ευτυχως παντρευτηκαμε....χαχαχαχαχαχαχαχαχ

και εγω και εγω κυρια ειχα βαλει χολτερ για να μετρησω τους ημερησιους παλμους...και εμενα για αγχος μου μιλησαν...τοτε......βρε πως εχουμε καταντησει....παλμικες.....:D:D:D:D:D:D:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια δε σας προλαμβαινω. Πηρατε φορα!!! Απο το πρωι 2 σελιδες??? Ποσο σας χαιρομε με αυτα που λετε. Κ εγω εχω κατι κιλακια περισια εχασα αρκετα απο οταν εμεινα εγκυος. Τωρα εχω βαλει 1. Κ οπως ειπε ο γιατρος θα βαλω αυτα που εχασα :-) .. περιμενω πως κ πως να αρχισω τα ψωνια. Δεν κρατιεμε, θελω να παραγγειλω ρουχαλακια, παπουτσακια. Τα πιο πολλα που βλεπω ειναι για την κορουλα κ το αγορακι λιγα πραγματα. Ελπιζω να μην μου κραταει κακια :-) .. το ζαχαρο νηστικια 90 ειναι αρκετα καλο αλλα λιγο προσοχη τωρα γιατι απο δω κ περα αρχιζουν τα μωρακια να βαζουν βαρος κ δεν υπολογιζουν το ζαχαρο.

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι...ηταν πολυ ωραια σημερα!!!και γινεται ακομη καλυτερο αν σκεφτει κανεις οτι σε λιγο σχολαμε και ξεκιναει το σκ!!!!

αντε λοιπον καλο σκ!!!!!να ξεκουραστειτε και να συναντηθειτε με αγαπημενους σας!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχώς κανω καθε μερα ολο το πακετο μετρήσεων ζαχαρο και πιεση, ευτυχως παω καλα και στα δυο. Τα ορια στο ζαχαρο για την εγκυμοσυνη ( στην Ελλαδα) ειναι 95 νηστείας και 140 μετα απο μια ωρα. Στη κορη μου οταν βγηκε 3 μερες στη σειρα μετρηση κοντα στο οριο με εβαλε ινσουλινη, σωστο ή λαθος που να ξερω. Εκεινο που ξερω ειναι πως ο διαβητης κυησης θελει αλλη διατροφη απο τον αλλο διαβητη.

Οσο για την ηλεκτρικη κουνια ειναι στο ταπεραμεντο του παιδιου, η δικια μας ειναι καινουργια η μικρη δεν την ηθελε καθολου.

Οσο για τα κιλα απο οταν ξεκινησα τη διατροφη εχω χασει και ειμαι στα -2.

Απο ψωνια και εγω δεν εχω κατι να παρω κανα ρουχακι μονο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !

Γυρισα απ τα λητω ! Stroumf την γλυτωσαν δεν μου ειπαν τιποτα !!

Παιδια ειδα ενα καροτισι 850 ευρω αλλααα αψογο ... γυριζε 360 μοιρες αλλα ποιος δινει τοσα ! εγω παντως οχι ! χεχεχε

DimRous στην καμπυλη ζαχαρου στην 1η ωρα μου ειχε οριο 180 ...

κανεις διατροφη για διαβητη τυπου 2 σωστα ??

β επιπεδου στις 22 εβδομαδες ! :)


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσακια πως ειστε????εγω σημερα πηγα και εκανα υπερυχο και το α-τεστ τελικα μου ειπε οτι εχω αγορακι ο αντρουλης μου τρελαθηκε απο την χαρα του μιας και εχασε πολυ νεο τον πολυαγαπημενο του αδελφουλη και θα βγαλουμε το ονομα του αγγελος εχουν ξετρελαθη ολοι οικογενιακος που θα κανω γιο!!!εγω φυσικα δεν ειχα προβλημα μια και ηταν το πρωτο μου γερο να ειναι και οτι να'νε! ρε κοριτρσια τι ηλεκτρονικη κουνια ειναι αυτη που λετε???? οσο για το ζαχαρο ειχα και εγω ενα ανγχος γιατι εχει ο μπαμπας μου διαβητη εγω το πηρα το πρωι νυστικη και ειχα 82 ειναι πολυ καλο μου ειπαν και η πιεση μου ειναι 11 η μεγαλη και 8 τις καρδιας παλι πολυ καλο!!! θελω να σας ρωτησω και κατι αλλο για την β'επιπεδου θα την κανω την 22 εβδομαδωνα απλα ο γιατρος μου εδω μου ειπε να μην το κανω στο μητερα γιατι δεν ειναι λεπτομερης η εξεταση και να το κανω σε εξωτερικο ιατριο εσεις τι γνωμη εχετε???που θα την κανετε???εμενα ο γιατρος που θα με αναλαβει στο τελος ειναι στο μητερα αλλα δεν θελω να κανω τοσα χιλιομετρα και να μην ειναι λεπτομερη η εξεταση!!!πειτε μου και εσεις τι να κανω γιατι εχω ανγχωθη!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελενακι καλησπερα και συγχαρητηρια για το γιοοοο !! Επιτελους και ενα αγορι βρε παιδακι μου !!

Ολο για κοριτσια ακουω !! Πω πω πασαδες οι γιοι 3-3 θα τις εχουν τις γυναικες !! :D

Εγω πηγα στο προγενεσις για την αυχενικη και εκει θα παω παλι για την β επιπεδου !

Δεν εχω κλεισει ραντεβου ακομα ... ειχα δει οτι ειχαν την πιστοποιηση για την αυχενικη πρεπει να τσεκαρω και για την β επιπεδου !

Εχει στον Πειραια και Αθήνα και ειχα πληρωσει 150 για αιματολογικες , υπερηχο και μου εδωσαν και dvd


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα neogeo σ'ευχαριστω πολυυυυ!!!!!εσυ τι εχεις???? ο γιατρος μου εδω μου εδωσε τηλεφωνα και μου ειπε οτι ειναι εξωτερικοι γιατροι τωρα δεν εχω ιδεα γιατι ειμαι απο κεφαλλονια ο ενας ειναι στην βασιλισης σοφιας και ο αλλος στο χαλανδι δεν ξερω τι να κανω το μονο σιγουρα που θελω ειναι να ειναι αναλυτικη η β'επιπεδου και οχι να κανουν ξεπετα μου ειπε οτι στο μητερα οπως και τα υπολοιπα νοσοκομεια δεν κανουν καλη δουλεια σε ξεπετανε γρηγορα!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα κοριτσακι γι αυτο σου λεω γεμισαμε κορες καντε γιους !!!

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

αυτοι ειναι οι πιστοποιημενοι για β επιπεδου , οχι οτι αν πας κ σε αυτους που ειπε ο γιατρος σου δεν ειναι καλοι !

Οι φιλες μου πηγαν σε ατομα που δεν υπηρχαν στην λιστα και μια χαρα εξεταση τους εκαναν !!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελενακι καλησπερα και συγχαρητηρια για το γιοοοο !! Επιτελους και ενα αγορι βρε παιδακι μου !!

Ολο για κοριτσια ακουω !! Πω πω πασαδες οι γιοι 3-3 θα τις εχουν τις γυναικες !! :D

Εγω πηγα στο προγενεσις για την αυχενικη και εκει θα παω παλι για την β επιπεδου !

Δεν εχω κλεισει ραντεβου ακομα ... ειχα δει οτι ειχαν την πιστοποιηση για την αυχενικη πρεπει να τσεκαρω και για την β επιπεδου !

Εχει στον Πειραια και Αθήνα και ειχα πληρωσει 150 για αιματολογικες , υπερηχο και μου εδωσαν και dvd

Kαλησπέρα!!!

Εκεί έκανα και εγώ την Αυχενική + την ΚΙ πήραμε και εμείς cd με φωτό και dvd με την εξέταση!!!Εκεί έχω κλείσει και για την Β επιπέδου.Στον Πειραιά είχαμε πάει.Την Β επιπέδου την κλείσαμε 22/10 και θα είμαι 21 εβ και 3 ημ.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...