Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

ωχ...jim din...μην τα ξαναφας μωρε...μεχρι να γεννησεις...λιγοι μηνες εμειναν..αν σου φερνουν τετοια κατασταση...αστο...

μαρια...σε νιωθω...και εγω εχω περασει φασεις να νομιζω οτι με παχαινει το νερο γιατι πινω πολυ...αλλα οκ...no problem...οτι ειναι να γινει θα γινει...δεν σκαω...

αυτο με το κεφαλι...και εμενα με ενοχλει τις τελευταιες μερες...ευτυχως οχι τοσο ωστε να παρω χαπι...

εχω μηχανημα ζακχαρου στο σπιτι αλλα δεν με εχω μετρησει ...πρεπει να παρω ταινιες...απο το φαρμακειο...το 90 νορμαλ μου φαινεται...ε; δεν ξερω...εγω στις εξετασεις που εκανα ειχα 84 και δεν μου σχολιασε τιποτα ο γιατρος...

εμενα απο συμπτωματα συνεχιζουν τα τραβηγματα...ετσι τα περιγραφω γιατι ετσι τα νιωθω...μερικες φορες καταληγουν σε πονο..αλλα αν αλλαζω σταση, περναει...και βλεπω την κοιλια μου να μεγαλωνει...οι κορες μου με βλεπουν και με τα ματακια τους βλεπουν μια τεραστια κοιλια...τους λεω...βρε....αυτο δεν ειναι τιποτα...υπομονη σε λιγους μηνες...εκει να δειτε κοιλια...σαν του αη βασιλη μου λενε;χμμμμμ...μεγαλυτερη λεω εγω....χαχαχαχαχ


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια και μένα ο αιματοκρίτης έπεσε 2 μονάδες αλλά ο γιατρός το βρήσκει φυσιολογικό.Όσο για τα κιλά 60,500 ξεκίνησα 64,100 εχθές το πρωί αλλά δεν προσέχω καθόλου...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ...jim din...μην τα ξαναφας μωρε...μεχρι να γεννησεις...λιγοι μηνες εμειναν..αν σου φερνουν τετοια κατασταση...αστο...

μαρια...σε νιωθω...και εγω εχω περασει φασεις να νομιζω οτι με παχαινει το νερο γιατι πινω πολυ...αλλα οκ...no problem...οτι ειναι να γινει θα γινει...δεν σκαω...

αυτο με το κεφαλι...και εμενα με ενοχλει τις τελευταιες μερες...ευτυχως οχι τοσο ωστε να παρω χαπι...

εχω μηχανημα ζακχαρου στο σπιτι αλλα δεν με εχω μετρησει ...πρεπει να παρω ταινιες...απο το φαρμακειο...το 90 νορμαλ μου φαινεται...ε; δεν ξερω...εγω στις εξετασεις που εκανα ειχα 84 και δεν μου σχολιασε τιποτα ο γιατρος...

εμενα απο συμπτωματα συνεχιζουν τα τραβηγματα...ετσι τα περιγραφω γιατι ετσι τα νιωθω...μερικες φορες καταληγουν σε πονο..αλλα αν αλλαζω σταση, περναει...και βλεπω την κοιλια μου να μεγαλωνει...οι κορες μου με βλεπουν και με τα ματακια τους βλεπουν μια τεραστια κοιλια...τους λεω...βρε....αυτο δεν ειναι τιποτα...υπομονη σε λιγους μηνες...εκει να δειτε κοιλια...σαν του αη βασιλη μου λενε;χμμμμμ...μεγαλυτερη λεω εγω....χαχαχαχαχ

Σαν του Αγ.Βασίλη ε????χαχαχαχα!!!Και μένα ο γιό μου λέει "μαμά έκανες κοιλούμπα!!!!"


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

jim din...αυτο με την ηλεκτρικη κουνια το εχω πει εγω...δεν ξερω αν το εχει πει κι αλλη κοπελα ,δεν θυμαμαι...και ειναι οντως πολυ βολικη...τι χαρα κανανε εκει μεσα.....αξιζει τα λεφτα της...κατα τη γνωμη μου...:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jim din...αυτο με την ηλεκτρικη κουνια το εχω πει εγω...δεν ξερω αν το εχει πει κι αλλη κοπελα ,δεν θυμαμαι...και ειναι οντως πολυ βολικη...τι χαρα κανανε εκει μεσα.....αξιζει τα λεφτα της...κατα τη γνωμη μου...:D

Αχ κοριτσάκι πόσο δίκιο έχεις!!Το μωράκι της μιάς γνωστής μου σταμάταγε την γκρίνια μόνο εκει!!!!Το θέλω και εγώ αλλά σκέφτομαι να ρίξω καμιά ματιά εδώ στο φορουμ μήπως πουλάει καμιά κοπέλα σε καλή κατάσταση αλλιώς θα το παραγγείλω αν με συμφέρει παραγγείλω απο κάποιο σαιτ...βέβαια έχουμε τον Φεβρουάριο και εκπτώσεις μην το ξεχνάτε!!!Θυμάσαι πιο έχεις?


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

maria2610, φυσιολογικά μου φάινονται τα κιλά σου, κι εγώ τα ίδια πήρα και είμαι στη 17η. Νομίζω ότι φταίει και η κατακράτηση υγρών πάντως. Το ζάχαρο μου και μέτα είναι κάπου 95, το όριο είναι 105 αν θυμάμαι καλά αλλά πιο ενδεικτική θα είναι η καμπύλη που θα κάνουμε σε λίγο.

JimDin, σήμερα έχω ρεβύθια...ελπίζω να μην έχω τα ίδια, έφαγα πριν 3 εβδομάδες και δεν έπαθα τπτ πάντως...Ηλεκτρική κούνια ε; φωτιές μου ανάψατε πρωινιάτικα...Πάει ο προυπολογισμός...:?

fysalida, το 'χουμε το κρύο μας ναι και σήμερα μάλιστα έχει τέτοια συννεφιά στη Θεσσαλονίκη...Λονδίνο :tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καποια απο υ κοριτσια εδω μου ειπαν να βαζω μια παγωμενη πετσετα στο κεφάλι μιυ. Φτου φτου εμενα με βοηθησε πολύ. Αλλα τ βαζω στη ςρχη πριν με καταπιασει

καλημέρα stroumf, κι εγώ βάζω παγοκύστη τυλιγμένη σε πετσέτα, το είχα αναφέρει και παλαιότερα, αλλά το παίρνω και το ντεπονάκι μου...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=GZ6CziV4vYgCoM&tbnid=IScPA8nwuVdfgM:&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fparents.org.gr%2Fforum%2Fshowthread.php%3Ft%3D115866&ei=el4uVOCmOdDiapmXguAH&bvm=bv.76802529,d.bGQ&psig=AFQjCNEbvu2sZE3KtIE7bHu7neC58Ji39g&ust=1412411316911845

δεν θυμομουν απεξω ...και εψαξα την εικονα στο ιντερνετ...αυτη εχω κοριτσακι...δεν τα εβαλα εκει απο νεογεννητα...μετα τους 2 μηνες αν θυμαμαι..μπορει και 3...αλλα ηταν σωτηρια...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Fysalida τι ωραία που τα λες...μου φτιάχνεις το κέφι με αυτά που γράφεις!!χιχιιχι!!!άκου εκεί μεγαλύτερη απο του α'ι' Βασίλη!!έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά?και μένα μου λένε ότι μεγάλη κοιλιά έχω,όπως φαίνεται και τα 4,5 κιλά εκεί τα έχω βάλει!!χααχαχα

αυτό που λες με τα τραβήγματα εγώ κάποιες μέρες τα έχω κάποιες πάλι δεν έχω τίποτα!στο ίντερνετ που διάβασα για το ζάχαρο λέει ότι καλό είναι για τις έγκυες το πρωί νηστικές να είναι κάτω απο 95...άρα στο όριο με βλέπω!θα το ξαναμετρήσω φυσικά και βλέπουμε!απο χθές δεν νιώθω αυτές τις ελαφρές μπουνίτσες που σου έλεγα,κανα 2 φορές μόνο και έχω ψιλοαγχωθεί...βρε λες να μην ήταν τα μωρά τελικά??να ήταν έντερο??

εμένα άλλο ένα σύμπτωμα που με ταλαιπωρεί είναι οι υψηλοί παλμοί,φτάνουν και 120!!και φυσικά με κάνουν κομμάτια!!

αυτό με την ηλεκτρική κούνια δεν το έχω ξανακούσει...θα το ψάξω!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maria2610, φυσιολογικά μου φάινονται τα κιλά σου, κι εγώ τα ίδια πήρα και είμαι στη 17η. Νομίζω ότι φταίει και η κατακράτηση υγρών πάντως. Το ζάχαρο μου και μέτα είναι κάπου 95, το όριο είναι 105 αν θυμάμαι καλά αλλά πιο ενδεικτική θα είναι η καμπύλη που θα κάνουμε σε λίγο.

JimDin, σήμερα έχω ρεβύθια...ελπίζω να μην έχω τα ίδια, έφαγα πριν 3 εβδομάδες και δεν έπαθα τπτ πάντως...Ηλεκτρική κούνια ε; φωτιές μου ανάψατε πρωινιάτικα...Πάει ο προυπολογισμός...:?

fysalida, το 'χουμε το κρύο μας ναι και σήμερα μάλιστα έχει τέτοια συννεφιά στη Θεσσαλονίκη...Λονδίνο :tongue:

Fey καλημέρα,στο ίντερνετ που διάβασα έλεγε ότι καλό είναι για τις έγκυες να είναι κάτω απο 95 το πρωί...φοβάμαι μέχρι την καμπύλη που θα κάνω μήπως έχω ήδη κάνει ζάχαρο μέχρι τότε γιατί το έχω διαβάσει και αυτό που γίνεται!!γιαυτό ψιλοανησυχώ!για τα κιλά που λες,εγώ το πρώτο τρίμηνο πήρα μόνο 2 κιλά,τα υπόλοιπα 2,5 τα έχω πάρει απο την στιγμή που μπήκα στο 2ο τρίμηνο...αρχίζω και τα παίρνω πολύ γρήγορα τώρα με την ίδια ποσότητα φαγητού!!φαντάσου αργότερα...


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχααχαχαχχαχα...μακαρι φαιη μου....να περναμε ολες καλα και να γελαμε πολυ!!!!

η κοιλια εχει φουσκωσει αρκετα και αισθητα μεν...αλλα κανεις δεν σηκωνεται στο λεωφορειο για να καθησω ....αν και δεν νομιζω να με θεωρουν χοντρη απλα...γιατι πεταει σε αυτη τη φαση μονο μια κοιλια...δεν εχω παρει αλλου νομιζω....αλλα στα ματια των παιδιων μου...φανταζω κοιλουμπα!!!!και αγιος βασιλης to be....:cool::D:D:D:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=GZ6CziV4vYgCoM&tbnid=IScPA8nwuVdfgM:&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fparents.org.gr%2Fforum%2Fshowthread.php%3Ft%3D115866&ei=el4uVOCmOdDiapmXguAH&bvm=bv.76802529,d.bGQ&psig=AFQjCNEbvu2sZE3KtIE7bHu7neC58Ji39g&ust=1412411316911845

δεν θυμομουν απεξω ...και εψαξα την εικονα στο ιντερνετ...αυτη εχω κοριτσακι...δεν τα εβαλα εκει απο νεογεννητα...μετα τους 2 μηνες αν θυμαμαι..μπορει και 3...αλλα ηταν σωτηρια...

Τέλεια κοριτσάκι!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

maria2610, φυσιολογικά μου φάινονται τα κιλά σου, κι εγώ τα ίδια πήρα και είμαι στη 17η. Νομίζω ότι φταίει και η κατακράτηση υγρών πάντως. Το ζάχαρο μου και μέτα είναι κάπου 95, το όριο είναι 105 αν θυμάμαι καλά αλλά πιο ενδεικτική θα είναι η καμπύλη που θα κάνουμε σε λίγο.

JimDin, σήμερα έχω ρεβύθια...ελπίζω να μην έχω τα ίδια, έφαγα πριν 3 εβδομάδες και δεν έπαθα τπτ πάντως...Ηλεκτρική κούνια ε; φωτιές μου ανάψατε πρωινιάτικα...Πάει ο προυπολογισμός...:?

fysalida, το 'χουμε το κρύο μας ναι και σήμερα μάλιστα έχει τέτοια συννεφιά στη Θεσσαλονίκη...Λονδίνο :tongue:

Αχ δεν προβλέπεται να ξανατρώω τουλάχιστον για τους επόμενους 5 μήνες :(!Και εγώ ενθουσιαστηκα με την κούνια!Μπήκε στην λίστα και αυτή!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχααχαχαχχαχα...μακαρι φαιη μου....να περναμε ολες καλα και να γελαμε πολυ!!!!

η κοιλια εχει φουσκωσει αρκετα και αισθητα μεν...αλλα κανεις δεν σηκωνεται στο λεωφορειο για να καθησω ....αν και δεν νομιζω να με θεωρουν χοντρη απλα...γιατι πεταει σε αυτη τη φαση μονο μια κοιλια...δεν εχω παρει αλλου νομιζω....αλλα στα ματια των παιδιων μου...φανταζω κοιλουμπα!!!!και αγιος βασιλης to be....:cool::D:D:D:D

εμένα πάλι την κοιτάνε όλοι την κοιλιά μου αλλά ελάχιστοι τολμάνε να ρωτήσουν αν είμαι έγκυος...μάλλον φοβούνται μην κάνουν γκάφα και απλώς πάχυνα και έβαλα κοιλιά...:tongue::tongue:

Εσύ θα γίνεις αγιος βασίλης και γω μπάλα γιατί αμα παχύνω πολύ είμαι που είμαι και 1,60 ψηλή θα γίνω μια στρογγυλή μπάλα!!!χαχαχα


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...