Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Μόλις γύρισα απο τη γιατρό μου όπου μου έγραψε εξετάσεις ώστε όταν πάω την άλλη Πέμπτη να τις δει. Πολύ με ανησυχεί ο αιματοκρίτης και το σίδηρο πως θα είναι. Αν και ήταν καλά στις προηγούμενες. Φοβάμαι ακόμη και το ζάχαρο γιατί η μαμά μου είναι διαβητική και εγώ κάνω τραγική διατροφή! Δεν τρώω γλυκά αλλά τρώω πολλά μακαρόνια και πολλές πατάτες.. Θα δείξει αύριο.

Μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα. Αν ειναι λιγο ανεβασμενο το ζαχαρο με λιγη διατροφη θα διορθωθει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μόλις γύρισα απο τη γιατρό μου όπου μου έγραψε εξετάσεις ώστε όταν πάω την άλλη Πέμπτη να τις δει. Πολύ με ανησυχεί ο αιματοκρίτης και το σίδηρο πως θα είναι. Αν και ήταν καλά στις προηγούμενες. Φοβάμαι ακόμη και το ζάχαρο γιατί η μαμά μου είναι διαβητική και εγώ κάνω τραγική διατροφή! Δεν τρώω γλυκά αλλά τρώω πολλά μακαρόνια και πολλές πατάτες.. Θα δείξει αύριο.

καλεεεε... τι αγχώνεσαι; Και αιματοκρίτη χαμηλό να έχεις δεν είναι τόσο τραγικό και ειναι μη σου πω και αναμενόμενο. Η αιμογλοβίνη είναι πιο σημαντική. Ο σίδηρος διορθώνεται με συμπληρώματα και ο διαβήτης με διατροφή προσεκτική και φάρμακα αν χρειαστεί.

Σου μιλάει εδώ η αναιμική εκ πεποιθήσεως! :rolleyes: Στα φυσιολογικά μου ο αιματοκρίτης είναι κάτω του φυσιολογικού. Εδώ και 2 μήνες επεσε στα πατώματα και το μόνο που δε μπορώ να κάνω είναι να ανεβαίνω σκάλες... και μένουμε σε 2ο όροφο χωρίς ασανσέρ!:D:D

Κοριτσια ευτυχως δεν ειμαι η μονη που κανω ερευνα αγορας !!! :-) .. ο αντρουλης μου λεει να σταματησω γιατι ειναι νωρις. Απο οσα κοιταω καθημερινα αλλαζω κ ιδεες αφου βλεπω κ τις διαφορες τιμες.

χαχαχα!

Και εγώ συνέχεια μωρουδιακά χαζεύω online. Επειδή χάθηκα με τις τιμές (που είναι και ψιλοτρελές σε μερικά καταστήματα, άκου εκεί κούνιες από 500 δολλάρια!!!!) έφτιαξα ένα excelάκι του στύλ:

.............Κατάστημα Α.......Κατάστημα Β......Κατάστημα Γ

Καρότσι:.......460...................500

Κούνια:.........400..................630..................250

οπότε στο τέλος θα φτιάξω δυο λίστες. Τι θα πάρουμε απο το ένα μαγαζί, τι απο το άλλο. Εννοείται θα έχω και τιμές μαζί μήπως παίξει καποια έκπτωση. Αν και πχ κούνια και συρταριέρα οι τιμες του ikea είναι μακραν οι καλύτερες. Και γλιτώνω λεφτά που θα βάλω πχ για το ριλάξ ή την κάψουλα.

edit1. Οι τιμές που γράφω είναι σε δολλάρια. Το πολυκαρότσι που σας εγραψα νωρίτερα, είναι γύρω στα 350 euro. Αρκετά καλά δηλαδή.

edit2. Δεν είναι ιδέα μου τελικά, ούτε τα έντερα μου! This is my little monster! Καθόμουν ήσυχα ήσυχα και χάζευα στο λαπτοπ. Αρχισε πάλι αυτός ο εσωτερικός λόξυγγας στην κοιλιά μου. Αυτή τη φορά εξωτερικευτηκε! Ποπ... ποπ... πεταγόταν έξω λες και με έκανε poke απο μέσα!


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ! Τι ωραια που τα λετε , σας ζηλευω ! Εγω ενα υπνοδωματιο εχω που δεν εχει κ χωρο ! Με το ζορι να μπει η κουνια! Να φυγουμε απο δω τουλαχιστον μεχρι να χρονισει το μικρο πρωτα ο Θεος με τιποτα ! Οποτε τι κανω? :confused:

Σκεφτομουν για κουνια με αλλαξιερα μαζι να την κολλησω διπλα στο κρεβατι .... Ξερετε αυτες που γινονται μετα παιδικα κρεββατια , εχει παρει καμια μανουλα τετοια ? ειναι βολικη ?

Daip την εχω αυτη την συρταριερα απ τα ικεα αλλα δεν το ειχα φανταστει ετσι ! Ωραια η ιδεα αου !!!!!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!!

παρασκευη σημερα και μας θελω ακμαιες...οσες δουλευουμε ...σε λιγες ωρες θα απολαυσουμε το σπιτακι μας και τα παιδακια μας, οσες εχουμε, για 2 ημερες...ολοκληρες....ανεκτιμητο...αλλα και οι υπολοιπες θα απολαυσουν το σκ τους!!!

neo geo εμεις κουνια και αλλαξιερα εχουμε...μια χαρα βολικη ειναι...μας μεγαλωσε 2 παιδια και τωρα πρωτα ο θεος....το τριτο!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!!

παρασκευη σημερα και μας θελω ακμαιες...οσες δουλευουμε ...σε λιγες ωρες θα απολαυσουμε το σπιτακι μας και τα παιδακια μας, οσες εχουμε, για 2 ημερες...ολοκληρες....ανεκτιμητο...αλλα και οι υπολοιπες θα απολαυσουν το σκ τους!!!

neo geo εμεις κουνια και αλλαξιερα εχουμε...μια χαρα βολικη ειναι...μας μεγαλωσε 2 παιδια και τωρα πρωτα ο θεος....το τριτο!!!

καλημέρα όλη μέρα!!! εγώ σήμερα είμαι σπίτι με τα μαστόρια γτ περνάμε φυσικό αέριο...:mad:. Το απόγευμα που θα τελειώσουν να δω τι με περιμένει...Πάντως βρε fysalida ότι λίγο και να κάνω σε δουλειά αμέσως η κοιλίτσα μου πονάει. Ακόμη και 3-4 βιβλία να σηκώσω το δίνει το μήνυμα.Και παίρνω και μαγνήσιο το οποίο νομίζω βοηθάει στα πονάκια...Α, και το καλύτερο, ένα ποντίκι έκανε προχθές εμφάνιση στο μπαλκόνι μας :(

Σήμερα είδα ότι από τις 3 ταμπλέτες με φάρμακο η μία λείπει κι ελπίζω να την έφαγε...Κατά τ' άλλα ευελπιστώ σ ένα μυθικό σαββατοκύριακο γεμάτο ύπνο και tv :D. Aααα, η αλλαξιέρα είναι απαραίτητη;Κρεβατάκι θα πάρω από το Ikea, απλά για την αρχή λέω να πάρω τύπου next to me που είδα στο mothercare και που είναι για πολύ μικρά μωράκια(έως 5-6 μηνών)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσούδια!!!Καλό σ/κ να έχουμε όλες!Εμένα με έχει τσακίσει ο πονοκέφαλος απο προχθές!σήμερα τα ξημερώματα δεν άντεξα και πήρα ένα ντεπόν αλλά όταν ξύπνησα ο πονοκέφαλος ήταν ακόμα εκεί...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Αχ για τα κιλά που αναφέρατε πιο πάνω,και γω έχω ήδη πάρει 4,5 κιλά και δεν μπορώ να καταλάβω πως!Να δω πόσα θα πάρω μέχρι το τέλος!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο τη γιατρό μου όπου μου έγραψε εξετάσεις ώστε όταν πάω την άλλη Πέμπτη να τις δει. Πολύ με ανησυχεί ο αιματοκρίτης και το σίδηρο πως θα είναι. Αν και ήταν καλά στις προηγούμενες. Φοβάμαι ακόμη και το ζάχαρο γιατί η μαμά μου είναι διαβητική και εγώ κάνω τραγική διατροφή! Δεν τρώω γλυκά αλλά τρώω πολλά μακαρόνια και πολλές πατάτες.. Θα δείξει αύριο.

Καλημερα. Καλες θα ειναι κ τωρα μηβ αγχωνεσαι. Κ εμενα π ηταν κατω απο τ ορια μ ειπε μια χαρα ειναι. Τα φυσιολογικα ορια που γράφουν τ εργαστήρια ειναι φυσιολογικα για τις μη εγγυες.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φαιη μου!!!!

εσεις εκει στα βορεια πρεπει να κρυωνετε περισσοτερο απο εμας εδω στα κεντρικα...αλλα καιρος ηταν να μας αφησει αυτη η ζεστη....

και εγω χθες που αλλαξα τις ντουλαπες των παιδιων για τα χειμερινα τους ρουχαλακια...τα ειδα ολα...και με βοηθησε και η μαμα μου...δεν ειμαστε για πολλα πολλα..πια...:cool::cool: δεν πονουσα αλλα ενιωθα τρομερη εξαντληση και βαρος...

αλλαξιερα που ρωτας...σαν χρηση αλλαξιερας καθαρα με βολεψε ελαχιστα...δεν το αλλαζα εκει το μωρο...αλλα με βολεψε πολυ σαν συρταριερα, εκει εβαζα ολα τους τα ρουχαλακια...πετσετουλες, σεντονακια...ακομη γεματη την εχω....:D

ποντικι ε;αουτσ....ειχαμε στο χωριο...και ειχα φρικαρει....δεν ηθελα να πατησω το ποδι μου αλλα ευτυχως εχουμε κανα χρονο να δουμε...αν εχεις σιτα στις μπαλκονοπορτες να την εχεις παντα κλειστη μη σου μπουκαρει κανενα μεσα στο σπιτι....και λαχταρησεις....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ! Τι ωραια που τα λετε , σας ζηλευω ! Εγω ενα υπνοδωματιο εχω που δεν εχει κ χωρο ! Με το ζορι να μπει η κουνια! Να φυγουμε απο δω τουλαχιστον μεχρι να χρονισει το μικρο πρωτα ο Θεος με τιποτα ! Οποτε τι κανω? :confused:

Σκεφτομουν για κουνια με αλλαξιερα μαζι να την κολλησω διπλα στο κρεβατι .... Ξερετε αυτες που γινονται μετα παιδικα κρεββατια , εχει παρει καμια μανουλα τετοια ? ειναι βολικη ?

Daip την εχω αυτη την συρταριερα απ τα ικεα αλλα δεν το ειχα φανταστει ετσι ! Ωραια η ιδεα αου !!!!!

Μην στεναχωριεσαι ετσι κ αλλιως λογικα στην αρχη θα τ θες κοντα σου. Αυτες τ κουνιες που λες τ εχω δει κ εγω στο μπεμπουλινο αλλα νομιζω δεν γίνονται πολυ μεγαλα για δες διαστάσεις


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαρακι και στρουμφ!!!

μαρακι...μη σκας με τα κιλα...να τρεφεσαι σωστα...και δεν θα χεις θεμα...και επιτρεπεται και λιγο να ξεφευγεις απο το προγραμμα αν δεν υπαρχει θεμα υγειας πχ σακχαρου η πιεσης...που οσο να ναι ..υπαρχει αλλος προγραμματισμος διατροφης...

και εμενα μου χει ανοιξει η ορεξη την τελευταια εβδομαδα αλλα προσπαθω να συγκρατηθω...εκανα και μια επιδρομη στο ψυγειο προχθες και εφαγα μια φετα ψωμι...ευτυχως λεπτη, με ενα μπιφτεκακι.....12 το βραδυ ...και ενω ειχα πεσει για υπνο...κατα τ αλλα σηκωθηκα να πιω νερο...αλλα να που βρεθηκε μπροστα μου το ψυγειο....μα αυτο το ψυγειο.....τις πιο ακαταλληλες ωρες το βλεπω....;):D:D:D:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσούδια!!!Καλό σ/κ να έχουμε όλες!Εμένα με έχει τσακίσει ο πονοκέφαλος απο προχθές!σήμερα τα ξημερώματα δεν άντεξα και πήρα ένα ντεπόν αλλά όταν ξύπνησα ο πονοκέφαλος ήταν ακόμα εκεί...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Αχ για τα κιλά που αναφέρατε πιο πάνω,και γω έχω ήδη πάρει 4,5 κιλά και δεν μπορώ να καταλάβω πως!Να δω πόσα θα πάρω μέχρι το τέλος!!!

Καποια απο υ κοριτσια εδω μου ειπαν να βαζω μια παγωμενη πετσετα στο κεφάλι μιυ. Φτου φτου εμενα με βοηθησε πολύ. Αλλα τ βαζω στη ςρχη πριν με καταπιασει


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαρακι και στρουμφ!!!

μαρακι...μη σκας με τα κιλα...να τρεφεσαι σωστα...και δεν θα χεις θεμα...και επιτρεπεται και λιγο να ξεφευγεις απο το προγραμμα αν δεν υπαρχει θεμα υγειας πχ σακχαρου η πιεσης...που οσο να ναι ..υπαρχει αλλος προγραμματισμος διατροφης...

και εμενα μου χει ανοιξει η ορεξη την τελευταια εβδομαδα αλλα προσπαθω να συγκρατηθω...εκανα και μια επιδρομη στο ψυγειο προχθες και εφαγα μια φετα ψωμι...ευτυχως λεπτη, με ενα μπιφτεκακι.....12 το βραδυ ...και ενω ειχα πεσει για υπνο...κατα τ αλλα σηκωθηκα να πιω νερο...αλλα να που βρεθηκε μπροστα μου το ψυγειο....μα αυτο το ψυγειο.....τις πιο ακαταλληλες ωρες το βλεπω....;):D:D:D:D

Χαχα καλημερα φυσαλιδα. Θελω κ εγω αυτο με τ ορεξη. Ολο ξινιλες εχω κ ορεξη για τπτ. Ειδικα τ γλυκα μου κανουν ενα στομαχι χαλια


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ fysalida μου το θέμα είναι ότι δεν τρώω πολύ...όχι περισσότερο απο όσο έτρωγα πριν μείνω έγκυος και πάντα ήμουν 50 κιλά!τώρα με την ίδια ποσότητα φαγητού πώς πήρα αυτά τα 4,5 κιλά οεο???και δεν είναι ότι κάνω δίαιτα ή προσέχω,ότι λαχταρήσω θα το φάω και μάλιστα χωρίς τύψεις αλλά μάλλον παχαίνω και με το νερό τώρα...χαχαχαχα!!

Stroumf μου το κάνω αυτό με το παγωμένο στο κεφάλι που λες,χθές ειδικά ήμουν όλη μέρα με την θερμοφόρα απο το ψυγείο στο κεφάλι αλλά και πάλι δυστυχώς τίποτα!!ξέρω ότι είναι σύμπτωμα αλλά εμένα με έχει ξεκάνει για τα καλά!!!

κορίτσια έχει μετρήσει καμία το ζάχαρο της με το μηχάνημα που το μετράμε μόνοι μας?εγώ τυχαία το μέτρησα σήμερα όταν ξύπνησα και ήταν 90!νηστική απο χθές το βράδυ!βρίσκετε πως ήταν πολύ???


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοιλίτσες!!!

Εχθές την έβγαλα όλη μέρα στο κρεβάτι και ήθελα να κάνω και τα πατζούρια τρομάρα μου...ευτυχώς ήρθε η πεθερά μου και τα έκανε μαζί και το φαγητό...έκανα 2 φορές εμετό...μόλις σηκωνόμουν απο το κρεβάτι πέτρωνε η κοιλιά μου και γενικά αισθανόμουν απαίσια...έκανα την βλακεία και έφαγα ρεβύθια που μου αρέσουν πολύ και με αποτελείωσαν...σήμερα κάτι ψιλο σφιξιματάκια αισθάνομαι αλλά είμαι πολύ καλύτερα...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ να ρωτήσω για το πορτ μπεμπέ και το βρήκα 263 ευρώ!!!!Κάλα είναι δυνατόν???Για 3 μήνες???Έτσι κι αλλιώς το μωρό απαραίτητα στις μετακινησεις του με το αυτοκίνητο θα μπαίνει στο καθησματάκι!!!Κατέληξα σε ένα πολύ ωραίο λίκνο με ροδάκια που είναι με πανί γυρω γυρω κουκλίστικο μαζί με την προίκα (σεντονάκια ,κουνουπιέρα κτλ) 205 για την μπέμπα !!!

Δεν ξέρω πια κοπέλα το είπε αλλά αυτή η κούνια η ηλεκτρική είναι απίθανη!!!Πολύ βολική και όσες φίλες μου την έχω έχουν τα καλύτερα να πούν!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...