Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Xeimwnas τα έχω δει αυτά τα καρότσια που λες αλλά είναι αρκετά τσιμπημένα!!εγώ για καρότσι λέω να πάρω το aria twin που προτείνουν οι διδυμομανούλες!για τον ύπνο σκεφτόμουνα κούνια αλλά θα χωράνε άνετα και τα δύο??

Fysalida το ένιωσες και συ το μωράκι σου?τι ωραία??πως το ένιωσες?εγω νιώθω σαν μικρές μπουνίτσες αλλά πολύ πολύ απλά που τα νιώθεις μόνο με το χέρι...και γω μέσα νοέμβρη Β επιπέδου,την επόμενη φορά θα κλείσω ραντεβού.ναι επειδή έχω διδυμάκια πάω ανα 2 βδομάδες αλλιώς και γω 1 φορά το μήνα θα πήγαινα.

Maria μου οσες γνωριζω μου εχουν πει οτι υπαρχουν κουνιες που χωρανε κ τα 2 παιδακια μαζι. Ειναι περιττα εξοδα να παρεις 2 κουνιες η 2 καλαθες που θα χρησιμευσουν για λιγο καιρο. Διαβασα κ ακουσα για το arian twin αλλα ακομη να αποφασισω. Εχω δει κ για το maclaren techno οπου τα καθισματα γινοντε επιπεδα.

Εγω λογω προβληματων οι επισκεψεις μου ηταν καθε βδομαδα. Τωρα αρχιζουν οι καθε 2 βδομαδες :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μαρια μου μπουνιτσες εσυ ε;πω πω...

εγω σαν πεταρισμα..σαν να ερπεται κατι μεσα μου...αυτο νιωθω...οχι ολη την ωρα...μια φορα τη μερα και αν...εσενα ειναι διδυμακια μωρε....τι καλα!!!!

χθες εκτος απο τραβγηγματα ειχα και καουρες...πρωτη φορα...και πολυ νωρις....συνηθως καουρες ειχα στον 6 μηνα...και μετα....λετε αυτη η κορη να μου βγει χεβιμεταλου με το μαλλι στον πωπο;χαχαχαχαχχα:?:P

ευτυχως δεν εχω αγορες εγω σχεδον σε τιποτα...μονο ρουχαλακια....που θα τα αγορασω αρκετα αργοτερα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Maria μου οσες γνωριζω μου εχουν πει οτι υπαρχουν κουνιες που χωρανε κ τα 2 παιδακια μαζι. Ειναι περιττα εξοδα να παρεις 2 κουνιες η 2 καλαθες που θα χρησιμευσουν για λιγο καιρο. Διαβασα κ ακουσα για το arian twin αλλα ακομη να αποφασισω. Εχω δει κ για το maclaren techno οπου τα καθισματα γινοντε επιπεδα.

Εγω λογω προβληματων οι επισκεψεις μου ηταν καθε βδομαδα. Τωρα αρχιζουν οι καθε 2 βδομαδες :-)

το ξέρω αλλά το καλό με την καλαθούνα είναι ότι την παίρνεις σε κάθε δωμάτιο μαζί,ενώ η κούνια μένει μόνο στο δωμάτιο...κατά την διάρκεια της ημέρας που θα κάθονται?το χεις σκεφτεί?και στο aria twin λένε ότι τα καθίσματα γίνονται εντελώς επίπεδα,αν και στις προδιαγραφές γράφει ότι είναι για 6 μηνών και άνω!αλλά και μάρτιο που θα γεννηθούν θα χει πολύ κρύο ακόμα για βόλτες άρα εγώ αργότερα θα το αγοράσω το καρότσι...εύχομαι βέβαια να κάθονται μαζί σε μια κούνια γιατί έχω δει και μωράκια που κοπανάνε χέρια πόδια και φοβάμαι μην παίζουν ξύλο απο νωρίς...:tongue:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

μαρια μου μπουνιτσες εσυ ε;πω πω...

εγω σαν πεταρισμα..σαν να ερπεται κατι μεσα μου...αυτο νιωθω...οχι ολη την ωρα...μια φορα τη μερα και αν...εσενα ειναι διδυμακια μωρε....τι καλα!!!!

χθες εκτος απο τραβγηγματα ειχα και καουρες...πρωτη φορα...και πολυ νωρις....συνηθως καουρες ειχα στον 6 μηνα...και μετα....λετε αυτη η κορη να μου βγει χεβιμεταλου με το μαλλι στον πωπο;χαχαχαχαχχα:?:P

ευτυχως δεν εχω αγορες εγω σχεδον σε τιποτα...μονο ρουχαλακια....που θα τα αγορασω αρκετα αργοτερα...

αχ καούρες...εγώ έχω κάθε βράδυ...αν δεν πιώ λίγο ζεστό γάλα δεν μπορώ να κοιμηθώ!!και τραβήγματα πολύ αραιά και που!τι τυχερή που είσαι που δεν θα έχεις έξοδα για αγορές...εγώ προσπαθώ να κάνω σιγά σιγά μια λίστα με τα απαραίτητα και με πιάνει ζάλη...είναι πολλά....είναι και 2 μωράκια άρα διπλά έξοδα!!:rolleyes:


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ μετά την αυχενική ξεκίνησα διατροφή για διαβήτη κύησης αλλά όχι στο πολύ αυστηρό (κυρίως όσο έχει να κάνει με την ώρα ). τους υδατάνθρακες δεν τους έχω βγάλει τελείως από τη διατροφή μου αλλά τους τρώω σε πολύ πολύ μικρή ποσότητα πχ 1/2 φέτα ψωμί για κολατσιό έχω βρει αυτά https://www.facebook.com/fyf20quid/photos/a.580147668733627.1073741828.579850648763329/699595276788865/?type=1&fref=nf

. mafin μήλου

3 αυγα,μια τσιμπια σοδα,1 κ.γλυκου μηλοξυδο,2 κουταλιες σουπας μελι,2 μικρα μηλαρακια (ή 1 κανονικο),κανελλα,1 κουτ.σουπας γιαουρτακι,γαρυφαλλο και λιγο μοσχοκαρυδο (οσο θελετε,εγω εβαλα μια τσιμπια με τη μυτη του μαχαιριου γαρυφαλλο κ μοσχοκαρυδο και 1/2 κουταλακι κανελλα,αλλα επαιρνε κ λιγο ακομα!), περ 1-2 κουτ.σουπας αλευρι καρυδας(με το ματι),2 κ.σουπας κλαριφιε λιωμενο και λιγη βανιλλια υγρη..ψηνετε στους 170,προθερμασμενο μεχρι να βγει στεγνο!δοκιμαστε το με κανελλα απο πανω κ λιγο μελι (εγώ βάζω 1 κ.γ μέλι, βγαίνει λίγο άγλυκο)

τυροπιτάκια

3 αυγα

2-3 κ.σουπας κλαριφιε

2 κ.σουπας γιαουρτι

2 φετες του τοστ αιγοπροβειο κασερακι/γραβιερα ,κομμενα με το χερι

περ 2-3 κ.γλυκου αλευρι καρυδας κοσκινισμενο

λιγο πιπερι φρεσκοτριμμενο (του παει κ δυοσμος!)

και επειδη εμεις τρωμε φετα ,εβαλα φετα αλλα μπορειτε να βαλετε οτι αλλα τυρια τρωτε!

στους 160 βαθμούς μέχρι να πάρουν χρώμα.

το κλαριφιέ είναι βούτυρο ζωικό που γίνεται με μια διαδικασία, μπορεί να μπει οποιοδήποτε βούτυρο λιωμένο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοιταξα για καροτσι με carry cot, αν κ ειναι λιγο πιο ακριβα, σου λυνει κ το θεμα υπνου. Βεβαια αν δεν παρω τετοιο καροτσι, σκεφτομε για κουνια. Κ εγω εχω μπερδευτει με αυτα που βλεπω και ακουω. Κ επειδη εχουμε διδυμακια ολοι μου λενε να κοιταω κ λιγο το οικονομικο. :-)

carry cot, είναι σαν καλαθάκι ή η κάψουλα;

Και εγω προβληματίζομαι. Έχω βρει το καρότσι που θα καταλήξω. Πολυμορφικό το λέω. Έχει το καλό ότι μπορείς να βάλεις και εξτρα καθισματάκι για δεύτερο μελλοντικό παιδάκι, μιας και κατά τα ονειρά μας θα το χρειαστούμε. Αν πάλι δεν κάτσει, απλά δεν παίρνουμε το δεύτερο καθισματάκι.

Προβληματίζομαι στα εξτρα αξεσουάρ που θα του βάλω. Υπάρχει μια προσφορά με 70 δολλάρια λιγότερα που δίνει και την κάψουλα με τη βάση για το αυτοκίνητο. Η κάψουλα βέβαια μπορει να χρησιμοποιηθεί κυρίως τους πρώτους 8 μήνες. Εχει το καλό ότι δε χρειάζεται να βάζεις βγάζεις το νεογεννητο μεσα απο αυτή. Απλά την ξεκουμπώνεις απο τη βάση και την κουμπώνεις στο σκελετό του καροτσιού. Το κακό είναι ότι σε 6-12 μήνες θα χρειαστούμε κανονικό κάθισμα.

Να πάρω το bassinet (καλαθι) που έρχεται με το καρότσι; Απο τη μία θα βολέψει όταν επισκεπτόμαστε συγγενείς για να κοιμάται το μωρό, πχ το Πάσχα, ή γενικότερα για επισκέψεις σε σπίτια φίλων που θα θέλω το μωρό να κοιμάται άνετα. Απο την άλλη η χρονική περίοδος χρήσης περιορίζεται το πολύ στο εξάμηνο.

Επισης το καρότσι βγαίνει σε 3τροχο και 4τροχο. Καμμία διαφορά στην τιμή. Ποιο να προτιμήσω;

Προβληματίζομαι μήπως όλα αυτά απλά είναι περιττά. Έχω διαβάσει εκατοντάδες συζητήσεις σε αντίστοιχα φόρουμ.

Όσο για τον ύπνο, μέσα στο σπιτι θα παρουμε μόνο κούνια. 70 εκατοστά πλάτος έχει. χωράει δίπλα στο κρεβάτι μας για τον πρώτο καιρό. Μετά θα την (την κούνια) μεταφέρουμε στο δίπλα δωμάτιο. Όσο για κούνια και συρταριέρα (όπως και διάφορα άλλα μικροπράγματα) σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα, μάλλον μας βλέπω για Ikea, που έχει αρκετά καλύτερες τιμές από τα καταστήματα βρεφικών. Με τα ίδια χρήματα που παίρνω μια μικρή συρταριέρα απο τα βρεφικά, παίρνώ τη διπλάσια σε μέγεθος και σε χωρητικότητα απο το ikea.

Αυτή τη φώτο είδα και το ζαχάρωνω....

medium.?1328888109


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σαν πρώτο καρότσι έχουμε το speedi της quinny άνετο πολύ για το μωρό ,με τρεις ρόδες μεγάλες ρόδες που κάνει ευκολο το ανεβοκατεβασμα σε πεζοδρόμια κτλ,και πάνω κουμπώνει το καθησματάκι που έχουμε (maxi cosi) για τους πρώτους μήνες.Είναι όμως αρκετά μεγάλο και βαρύ εμείς έχουμε και ένα maclaren για πιο ελαφρύ, καλοκαιρινό το οποίο βολεύει για μεγαλύτερη ηλικία.Τώρα σκέφτομαι αν πρέπει να πάω το αντίστοιχο πορτ μπεμπέ (dreami) ωστέ να μπορώ να το έχω και στο σαλόνι οπού προβλέπεται να είναι αρκετά το μωρό αλλά ανάλογα και με το μέγεθος του μωρού μετα βίας να μπεί σε ένα πορτ μπεμπέ μέχρι τον 3ο ή τέταρτο μήνα που στην δικη μας πρίπτωση δύσκολο αν λάβουμε υπόψιν μας και την ζέστη(το πορτ μπεμπέ είναι στενό και κλειστό...η καλαθούνα δεν μου άρεσε καθόλου στο γιό μου την έδωσα την 3η ημέρα και καθόλου πρακτική όταν υπάρχει ένα ακόμα παιδί στο σπίτι...σκέφτομαι σοβαρά ενα λίκνο το οποίο χωράει το μωρό μέχρι τον 8ο ή 9ο μήνα είναι βολικό με ροδάκια και πάει σε όλο το σπίτι...και σαν τελική και ανέξοδη λύση είναι το παρκοκρεβατο που ήδη έχω και έχει 2 θέσης για βρέφος και μεγαλύτερα παιδιά και μπορώ να το έχω μόνιμα στο σαλόνι και την κούνια στο δωμάτιο...πάντως το παρκοκρέβατο το θεωρώ απαραίτητο για ύπνο,για παιχνίδι και για ταξίδια μιας και μπαίνει σε ειδική βαλίτσα!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

DimRous ευχαριστουμε για τις μαγειρικες προτασεις!!!!

και εγω κουνια χρησιμοποιησα για τον υπνο και στις αλλες κορες μου,δεν ειχα ποτε καλαθουνα...με βολεψε απιστευτα....

επισης το παρκοκρεβατο ειναι απειρως βολικο...ειδικα μετα τους 5 μηνες...

το πορτ μπεμπε επισης πολυ βολικο για τις ωρες που ειναι ξυπνιο το μωρο...και μετα ατους 5 μηνες το κλασικο κουνακι,ουσιαστικα ειναι η συνεχεια του πορτ μπεμπε αλλα ειναι πιο ανοικτο και πιο ευκολο στις κινησεις του μωρου...εμεις εχουμε και μια κουνια με μουσικη και μηχανισμο κουνιας...που επισης μας βολεψε και αρεσε παρα πολυ...

οσο για καροτσι εχουμε ενα της peg perego...μοιαζει πολυ με αυτο...το ειχαμε παρει βεβαια πριν 8 χρονια....στα 300 ευρω http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=23557


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε? Εγώ καλά είμαι αν εξαιρέσεις τις καούρες που έχω καθημερινά... Λοιπόν εγώ θα βάλω κούνια στο δωμάτιο μας την οποία θα μου τη δώσει η πεθερά μου που την έχει κρατήσει από τον αντρούλη μου. Μου φαίνεται πολύ ωραίο να κοιμάται το μωρό μας εκεί που κοιμόταν και ο μπαμπάς του! Σίγουρα θα πάρω και μια καλαθούνα για τις μετακινήσεις μέσα στο σπίτι. Ρε κορίτσια εγώ έχω δει ένα καρότσι στο bebemaison.gr το οποίο μου αρέσει πολύ είναι σχετικά ελαφρύ και μουράτο και έχει μόνο 130 ευρώ! Λέω να το πάρω αν και έχει και μια φίλη μου να μου δώσει, αλλά είναι 16 κιλά και μου φαίνονται πολλά!

Επίσης να σας πω ότι ζυγίστηκα χθες και έχω πάρει συνολικά 5 ολόκληρα κιλά! Αγχώθηκα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις καουρες ρε παιδια...πολυ περιεργο...νωρις δεν ειναι να χουμε καουρες;εγω παλι καιγομαι σημερα....δεν ξερω και εγω ποσο νερο εχω πιει...νομιζω οτι με ανακουφιζει...εμενα αρχισανε απο χθες....αχ μανα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτο με τις καουρες ρε παιδια...πολυ περιεργο...νωρις δεν ειναι να χουμε καουρες;εγω παλι καιγομαι σημερα....δεν ξερω και εγω ποσο νερο εχω πιει...νομιζω οτι με ανακουφιζει...εμενα αρχισανε απο χθες....αχ μανα...

Εγώ έχω καούρες εδώ και 10 μέρες περίπου. Ότι και να φάω με ενοχλεί μετά το στομάχι. Νερό πίνω πάρα πολύ. Πάνω από 6 λίτρα την ημέρα. Νομίζω πως δεν υπάρχει νωρίς ή αργά για να αρχίσει κάποιο σύμπτωμα. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και έχει τα δικά της συμπτώματα. Φαντάσου πως εγώ από την 10η εβδομάδα άρχισα να έχω θέμα με αιμορροίδες!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

daip μου!!! Ίδια μέρα έχουμε β επιπέδου!!! Δεν σας είπε ούτε μια υποψία ο γιατρός για το φύλο;;;

Εγώ που πήγα χθες μου επιβεβαίωσε οτι είναι κορίτσι, είδε λέει το ίσον...

Έχω να κάνω υπέρηχο από την αυχενική. Εδω μόνο με doppler ακούνε απλά την καρδιά. Στην αυχενική δε μας είπε τίποτα.

Επίσης να σας πω ότι ζυγίστηκα χθες και έχω πάρει συνολικά 5 ολόκληρα κιλά! Αγχώθηκα!!!

Μη σκας καθόλου. Καθε μία με το ρυθμό της. Εγω πήρα μαζεμένα 6 στο 1ο τρίμηνο, και τρόμαξα. Από την ώρα που μπήκα στο 2ο, χαλαρά... ένα κιλό. Ούτε εγω δεν το πιστεύω. Δεν κάνω δίαιτα εννοείται!!!!

αυτο με τις καουρες ρε παιδια...πολυ περιεργο...νωρις δεν ειναι να χουμε καουρες;εγω παλι καιγομαι σημερα....δεν ξερω και εγω ποσο νερο εχω πιει...νομιζω οτι με ανακουφιζει...εμενα αρχισανε απο χθες....αχ μανα...

Απλά τις ελάχιστες στομαχικες διαταρραχές που έφταναν μέχρι επιπεδο καουρας, τις καταπολεμούσα με ψωμί! Υποθέτω ότι αυτό έφταιγε. Τωρα ειμαι κομπλε.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο τη γιατρό μου όπου μου έγραψε εξετάσεις ώστε όταν πάω την άλλη Πέμπτη να τις δει. Πολύ με ανησυχεί ο αιματοκρίτης και το σίδηρο πως θα είναι. Αν και ήταν καλά στις προηγούμενες. Φοβάμαι ακόμη και το ζάχαρο γιατί η μαμά μου είναι διαβητική και εγώ κάνω τραγική διατροφή! Δεν τρώω γλυκά αλλά τρώω πολλά μακαρόνια και πολλές πατάτες.. Θα δείξει αύριο.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Εγω εχω τρελς ξινιλες κ λιγη ορεξη για φαι. Εκει που ειχα φτιαξει ξανα χαλασα παλι. Απο κιλα ακομα να γυρισω στα φυσιολογικα μου.

Αα επίσης σημερα κατεβηκαμε στα μαγαζια κ πηγαμε να ρωτήσουμε σε ενα μαγαζι για καροτσι (οχι να πάρουμε). Κ ενω πηγαμε σε ενα που θεωρουσα πολύ ακριβο μαγαζι μας εδειξε 2 πολυκαροτσια ενα τ chicco και ena carello. Τ πρωτο εκανε 450 ευρω κ τ δευτερο 330!!! Τ πολυκαροτσια. Μας ειπε οτι δεν εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους και οτι θα κρατησει κ ας κανουμε τρια παιδια. Τωρα θα μου πειτε τι θα μας έλεγε; πολυ προβληματιστηκα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Maria μου σε διαμερισμα μενω κ ετσι ο χωρος μου δεν ειναι τοσο μεγαλος. Προτιμω την κουνια απα την καλαθα γιατι δεν μου φαινετε κ πολυ βολικη. Ελπιζω τα ζουζουνια να ναι ησυχα κ να μην χρειαστω δευτερη :-).. για το aria twin που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει οτι λεει απο 6 μηνων αλλα μπορει να χρησιμοποιηθει κ σε νεογεννητο μεχρι κ 3 ωρες. Δε το εχω δει κ δε γνωριζω. Ψαξε για το maclaren techno, αυτο εχει κ μια γνωστη μου κ ειναι πολυ ευχαριστενη.

Daip ειναι η καψουλα. Κ εγω αυτο που εχω δει μπορει να χρησιμοποιηθει κ για ενα παιδακι. Δε ξερω αμ ειναι το ιδιο που εχουμε δει. Ακριβουτσικο ειναι κ το σκεφτομαι πολυ. Οπου κ αν κοιταξα η τιμη ειναι αρκετα ψηλη. Ειναι πολυ ελαφρυ, το εχει τεσταρει η αδελφη μου κ η μανα μου κ γενικα ειναι πολυ εξυπηρετικο.

Κοριτσια ευτυχως δεν ειμαι η μονη που κανω ερευνα αγορας !!! :-) .. ο αντρουλλης μου λεει να σταματησω γιατι ειναι νωρις. Απο οσα κοιταω καθημερινα αλλαζω κ ιδεες αφου βλεπω κ τις διαφορες τιμες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...