Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Ναι Φαίη μου!!! Μπροστά στη χαρά που θα πάρουμε το Μάρτιο ούτε τα κιλά με νοιάζουν ,ούτε τίποτα. Μόνο να μην πάθει κάτι η μικρή μου λόγω αυτών των τιμών των εξετάσεων...

Αυτό θα κάνω, και ήδη έβρασα πολλα λαχανικά για να κάνω σαλατούλες στο σπίτι απλά είμαι πολλές ώρες στη δουλειά και εδώ δε μπορώ να παίρνω ταπεράκια. Ε, σε 3 μήνες που θα σταματήσω τη δουλειά θα'μαι fit, θα τρώω συνέχεια σαλατούλες και θα χω χρόνο και για περπάτημα...τώρα με τη μετακόμιση (δεν χωρούσε η μπέμπα στο παλιό το σπίτι χιχι) και τη δουλειά τα'χω παίξει!


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ή

Ναι Φαίη μου!!! Μπροστά στη χαρά που θα πάρουμε το Μάρτιο ούτε τα κιλά με νοιάζουν ,ούτε τίποτα. Μόνο να μην πάθει κάτι η μικρή μου λόγω αυτών των τιμών των εξετάσεων...

Αυτό θα κάνω, και ήδη έβρασα πολλα λαχανικά για να κάνω σαλατούλες στο σπίτι απλά είμαι πολλές ώρες στη δουλειά και εδώ δε μπορώ να παίρνω ταπεράκια. Ε, σε 3 μήνες που θα σταματήσω τη δουλειά θα'μαι fit, θα τρώω συνέχεια σαλατούλες και θα χω χρόνο και για περπάτημα...τώρα με τη μετακόμιση (δεν χωρούσε η μπέμπα στο παλιό το σπίτι χιχι) και τη δουλειά τα'χω παίξει!

όλα καλά θα πάνε, λίγη υπομονή και πολλή θετική διάθεση!!! :D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Hellooooo απο τη θεία απο το Australia! :P

Τι μου κάνετε μανουλίτσες Μαρτιάτικες;

27 Οκτώβρη έκλεισα για τη β'επιπέδου και επιτέλους θα μάθουμε και το φύλο του μωρού μας!

Ανυπομονώ, να δώ ποια στοιχήματα κερδίζουν. Η αδερφή μου και η κουνιάδα μου, εγώ και ο σύζυγος στοιχηματίζουμε στο κορίτσι. Ο κουνιάδος και ο γαμπρός στο αγόρι.

Εγώ ας πούμε αλλαξιέρα δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω. Την θεωρώ εντελώς άχρηστη εφόσον μπορείς να αλλάξεις το μωρό στο κρεβάτι με ένα σελτεδάκι.

Και έγω έτσι σκεφτόμαι, αλλά... υπάρχει και το αλλά. Τον πρώτο καιρό, που θα'χω το μωρό στο δωμάτιο μου θα είναι κομπλε, αφού όντως έχω το κρεβάτι. Όταν το μεταφέρω στο δικό του όμως; Που θα τ'αλλαζω νυχτιάτικα για παράδειγμα; Μέσα στην κούνια; :confused: Μετά σκέφτηκα τη λύστη της συρταριέρας που μπορείς να βάλεις το στρωματάκι της αλλαξιέρας πάνω. 2 σε ένα δηλαδή. Η συρταριέρα χρήσιμη θα μου είναι, χώρο έχω... και μάλλον καταλήγω εκεί.

Kαλημέρα και καλό μήνα!!!

Και επίσημα πια έκλεισα τον 4ο και μπήκα στον 5ο!!!Πάντως με έχουν τρελάνει τα άσχημα όνειρα και μου ρίχνουν την ψυχολογία...τα ρίχνω λοιπόν στις ορμόνες της εγκυμοσύνης για να μην το σκέφτομαι.

Ο καιρός θα μας τρελάνει τελικά το πρωί που κάνει ψύχρα σκέφτομαι τι ωραία που θα ήταν να μου φέρουν τα χαλιά να στρώσω και το μεσημέρι σκέφτομαι τι ωραία που θα ήταν να πηγαίναμε για μπανάκι!!!

:D:D Και τώρα που το είπες το συνειδητοποιώ. Μπήκαμε στον 5ο!!! :shock: Αν μου το έλεγε αυτό κανείς αρχές Ιουνίου, που έκλεινα το ραντεβού στο κέντρο υπογονιμότητας θα του έλεγα ότι είναι τρελός!

Από όνειρα και εφιαλτες να φάνε και οι κότες. Τσακώνομαι με όλους και με όλα στον ύπνο μου. Ξυπνάω θυμωμένη, περιλαβαίνω τον άντρα μου (δεν έχω και άλλον κοντά να ξεσπάσω) ή δεν ξυπνάω αν δεν πάει 12 το μεσημέρι!

Στους πιο πρόσφατους εφιαλτες είδα ότι έχανα το μωρό, ότι ξύπνησα σε μια λίμνη άιματος, και ότι οι γιατροί με διαβεβαίωναν ότι "όλα είναι καλά"!

Όσο για τον καιρό, να σας κάνω ζήλια ψώρα... γιατι εδω καλοκαιριάσαμε απότομα! Χτυπήσαμε δυο μέρες 35άρες, και το ΣΚ λέμε να πάμε για μπάνιο. Ακριβώς ένα μήνα μετά απο το τελευταίο μας στην Ελλάδα.

Ωραία με την αυχενική θα σου έφυγε και το άγχος!

Με το καλό το μωράκι!!!Με ένα πόνο η νύφη σου!Τι τέλεια τα ξαδερφάκια θα είναι συνομήλικα και θα κάνουν καλή παρεούλα!!!!

Είπες για ξαδερφάκια συνομήλικα και ξέχασα να σας πω, ότι έχω την ίδια ΠΗΤ με την ξαδέρφη του άντρα μου. Μας βλέπω σε διπλανά δωμάτια το Μάρτη... :P


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Hellooooo απο τη θεία απο το Australia! :P

Τι μου κάνετε μανουλίτσες Μαρτιάτικες;

27 Οκτώβρη έκλεισα για τη β'επιπέδου και επιτέλους θα μάθουμε και το φύλο του μωρού μας!

Ανυπομονώ, να δώ ποια στοιχήματα κερδίζουν. Η αδερφή μου και η κουνιάδα μου, εγώ και ο σύζυγος στοιχηματίζουμε στο κορίτσι. Ο κουνιάδος και ο γαμπρός στο αγόρι.

Και έγω έτσι σκεφτόμαι, αλλά... υπάρχει και το αλλά. Τον πρώτο καιρό, που θα'χω το μωρό στο δωμάτιο μου θα είναι κομπλε, αφού όντως έχω το κρεβάτι. Όταν το μεταφέρω στο δικό του όμως; Που θα τ'αλλαζω νυχτιάτικα για παράδειγμα; Μέσα στην κούνια; :confused: Μετά σκέφτηκα τη λύστη της συρταριέρας που μπορείς να βάλεις το στρωματάκι της αλλαξιέρας πάνω. 2 σε ένα δηλαδή. Η συρταριέρα χρήσιμη θα μου είναι, χώρο έχω... και μάλλον καταλήγω εκεί.

:D:D Και τώρα που το είπες το συνειδητοποιώ. Μπήκαμε στον 5ο!!! :shock: Αν μου το έλεγε αυτό κανείς αρχές Ιουνίου, που έκλεινα το ραντεβού στο κέντρο υπογονιμότητας θα του έλεγα ότι είναι τρελός!

Από όνειρα και εφιαλτες να φάνε και οι κότες. Τσακώνομαι με όλους και με όλα στον ύπνο μου. Ξυπνάω θυμωμένη, περιλαβαίνω τον άντρα μου (δεν έχω και άλλον κοντά να ξεσπάσω) ή δεν ξυπνάω αν δεν πάει 12 το μεσημέρι!

Στους πιο πρόσφατους εφιαλτες είδα ότι έχανα το μωρό, ότι ξύπνησα σε μια λίμνη άιματος, και ότι οι γιατροί με διαβεβαίωναν ότι "όλα είναι καλά"!

Όσο για τον καιρό, να σας κάνω ζήλια ψώρα... γιατι εδω καλοκαιριάσαμε απότομα! Χτυπήσαμε δυο μέρες 35άρες, και το ΣΚ λέμε να πάμε για μπάνιο. Ακριβώς ένα μήνα μετά απο το τελευταίο μας στην Ελλάδα.

Είπες για ξαδερφάκια συνομήλικα και ξέχασα να σας πω, ότι έχω την ίδια ΠΗΤ με την ξαδέρφη του άντρα μου. Μας βλέπω σε διπλανά δωμάτια το Μάρτη... :P

Kαλημέρα κοριτσάκι!!!

Ω ναι μπήκαμε στον 5ο και περίπου σε 1,5 εβδομάδα θα έχουμε φάει την μισή εγκυμοσύνη!Εγω 22/10 έχω Β επιπέδου !!!

Τον ξέρω τον δικό σας καιρό γιατί η αδερφή μου είναι Αυστραλία βέβαια τώρα είναι ακομα Ελλάδα διακοπές.Ηξερα λοιπον κάθε μέρα τι καιρό κάνει στην πόλη της γιατί μιλάγαμε κάθε μέρα μέσω skype!

Η αλήθεια είναι πως μία συρτατιέρα με το προστατευτικό μαξιλαράκι για αλλαγή πάνας είναι πολύ καλή λύση.

Εμείς πχ βάλαμε κανονική αλλαξιέρα με ραφια εαπο κάτω και ντουλάκια.Οκ όμορφο το ολοκληρωμένο δωμάτιο αλλά όχι απαραιτητη η συγκεκριμένη αλλάξιέρα.

Πολλά μωράκια στην οικογενειά σας!!!Με το καλό!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα εγκυούλες!

Εχθές φτιάξαμε τυροπιτάκια με το γιό μου για να τα πέρνει στο σχολείο και το ευχαριστιθήκαμε πολύ κα οι δύο!!!Καμάρι να δείτε ο μικρός που ήταν βοηθός μου!!!

Σήμερα λέω με την βοηθεια της πεθεράς μου να κάνω τα πατζούρια και σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω τις κουρτίνες μην πέσουν όλα μαζί και πελαγώσω!Ό άντρας μου λέει να μην κάνω τίποτα αλλά δεν γίνεται αυτό!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!!!

τι κανετε;;; ολα καλα ευχομαι!!!!

εμεις χθες που ειχα και αδειουλα φτιαξαμε με την μικρη κορη κεικ...πολυ ωραιο βγηκε....

χθες ειχα αρκετα τραβηγματα στην κοιλια...φουσκωνω μαλλον....κι αλλο...:cool::cool:


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!

Εχθές φτιάξαμε τυροπιτάκια με το γιό μου για να τα πέρνει στο σχολείο και το ευχαριστιθήκαμε πολύ κα οι δύο!!!Καμάρι να δείτε ο μικρός που ήταν βοηθός μου!!!

Σήμερα λέω με την βοηθεια της πεθεράς μου να κάνω τα πατζούρια και σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω τις κουρτίνες μην πέσουν όλα μαζί και πελαγώσω!Ό άντρας μου λέει να μην κάνω τίποτα αλλά δεν γίνεται αυτό!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! JimDin σιγα σιγα καλε. Μην βιαζεσε, θα γινουν ολα. Ειμαστε κ εμεις που δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα! Σε ζηλευω!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω εχω β επιπεδου 29/10 κ νιωθω οτι ειναι μακρια. Αστε που τωρα που ειμαστε καλυτερα κ εχουμε ραντεβου σε 2 βδομαδες νιωθω οτι δεν περνουν οι μερες. Αφου σκεφτομε vα παω στο γιατρο απο βδομαδας να ακουσω τα παιδακια μου. Μου εχουν ληψει. Αν κ τα νιωθω συχνα! Θα αρχισουν κ τα ψωνια απο την β επιπεδου κ μετα. Δε βλεπω την ωρα. Οχι οτι θα με αφησει να κατεβω μαγαζια, αλλα τα κοιταω στο internet και απο φωτογραφιες που μου βγαζει η αδελφη μου κ η μαμα μου. :-) α! Κ καροτσι για διδυμα ακομη να βρω, εχω ακουσει κ τοσα πολλα αλλοι λενε για μπρος πισω κ αλλοι για διπλα διπλα. Θα φτασει η στιγμη να γεννησω κ δε θα εχω αποφασισει ακομη :-)

Link to comment
Share on other sites

daip μου!!! Ίδια μέρα έχουμε β επιπέδου!!! Δεν σας είπε ούτε μια υποψία ο γιατρός για το φύλο;;;

Εγώ που πήγα χθες μου επιβεβαίωσε οτι είναι κορίτσι, είδε λέει το ίσον...


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα εγκυούλες του Μαρτίου?Τι κάνετε?Εγώ πηγα εχθές και είδα τις ζουζουνίτσες μου και ηρέμησα λίγο...δόξα το Θεό όλα πάνε καλά!τώρα σε 2 βδομάδες πάλι...έχετε σκεφτεί καθόλου που θα τα βάζετε τα μωράκια σας για ύπνο τον πρώτο καιρό?κούνια,καλαθούνα ή λίκνο?Εγώ έχω αρχίσει σιγά σιγά και τα κοιτάω απο το ίντερνετ και εχω μπερδευτεί!!!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες του Μαρτίου?Τι κάνετε?Εγώ πηγα εχθές και είδα τις ζουζουνίτσες μου και ηρέμησα λίγο...δόξα το Θεό όλα πάνε καλά!τώρα σε 2 βδομάδες πάλι...έχετε σκεφτεί καθόλου που θα τα βάζετε τα μωράκια σας για ύπνο τον πρώτο καιρό?κούνια,καλαθούνα ή λίκνο?Εγώ έχω αρχίσει σιγά σιγά και τα κοιτάω απο το ίντερνετ και εχω μπερδευτεί!!!!

Εγω κοιταξα για καροτσι με carry cot, αν κ ειναι λιγο πιο ακριβα, σου λυνει κ το θεμα υπνου. Βεβαια αν δεν παρω τετοιο καροτσι, σκεφτομε για κουνια. Κ εγω εχω μπερδευτει με αυτα που βλεπω και ακουω. Κ επειδη εχουμε διδυμακια ολοι μου λενε να κοιταω κ λιγο το οικονομικο. :-)

Link to comment
Share on other sites

εσεις πατε στον γιατρο καθε 2 εβδομαδες ετσι;

μαλλον επειδη εχετε διδυμακια...εμενα μου ειπε καθε μηνα..

τωρα δηλαδη θα τον δω σε 20 μερες περιπου...

ενιωσα και γω το μικρουλη μου....ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...δεν ηταν εντερακι αυτο...ηταν μωρακι...

οσο για τη β επιπεδου εμενα ειναι ταρτατατατατταμ...τον νοεμβριο....εχω ψωμι ακομη...νομιζω αρχες....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Xeimwnas τα έχω δει αυτά τα καρότσια που λες αλλά είναι αρκετά τσιμπημένα!!εγώ για καρότσι λέω να πάρω το aria twin που προτείνουν οι διδυμομανούλες!για τον ύπνο σκεφτόμουνα κούνια αλλά θα χωράνε άνετα και τα δύο??

Fysalida το ένιωσες και συ το μωράκι σου?τι ωραία??πως το ένιωσες?εγω νιώθω σαν μικρές μπουνίτσες αλλά πολύ πολύ απλά που τα νιώθεις μόνο με το χέρι...και γω μέσα νοέμβρη Β επιπέδου,την επόμενη φορά θα κλείσω ραντεβού.ναι επειδή έχω διδυμάκια πάω ανα 2 βδομάδες αλλιώς και γω 1 φορά το μήνα θα πήγαινα.


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...