Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Απο ντουλάπες έχουμε στα δωμάτια και στο παιδικό ειδικά μία κανονική όμως πραγματικά δεν χωράμε...έχουμε αρχίσει να συζητάμε σοβαρά την μετακόμιση σε μεγαλύτερο σπίτι και πιο κοντά στο σχολείο του μικρού...η μετακόμιση όμως είναι δράμα και ειδικά με μιά κοιλούμπα!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας,εγκυούλες γλυκες!!!!Χαίρομαι που τα νινακια είναι όλα καλά!!!!Έχω πολλές μέρες να μπω και να γράψω γιατί μου συνεβησαν διάφορα....έπιασε σκωρο στις ντουλαπες με τα στρωσιδια μας(που σημαίνει τα πηγαμε ξανά νεροτριβή για πλύσιμο,δεύτερη φορά για φέτος,δίπλα έξοδα),έπρεπε να ραντισουμε και να καθαρίσουμε τις ντουλαπες οποτε κοιμομασταν ποτε στο ενα και ποτε στο άλλο δωματιο.,κάναμε γενική και στρωσαμε(μονη μου και τα πιο δύσκολα τα έκανε ο άντρας μου)και το Σάββατο πήγα στο νοσοκομειο γιατί είχα πολύ πόνο χαμηλά στην κοιλιά και μάλλον ηταν το καταραμένο έντερο...(κλισμα,υπόθετα και τίποτα το ιδιαίτερο δεν έγινε)Ευτυχώς το μωράκι μου ηταν καλά,αλλά παλι δεν είδαμε φύλο!!!Α!ο μικρός μου εδώ και μια εβδομαδα έχει κάτι δέκατα και μυ ουλές και η γκρίνια,φασαρία,ξεσπάσματα πάνε και έρχονται!!!!Ώρες ώρες δεν αντεχω....ο άντρας μου ξυπνάει απο τις 6.30 και όταν γυρνάει το με σήμερα κι αναλαμβάνει τα δύσκολα στο σπίτι και τον μικρο για να ξαπλωνω λίγο και να ξεκουραζομαι...τα χει φτυσει και αυτός!!!το χειροτερο μου είναι όμως η συμπεριφορα του μικρού μου που αντιδράει έτσι!έχουμε δοκιμάσει και με το καλό και με τιμωρίες,μπατσουλες,φωνές κσι τίποτα!!!το πρωι είχα πέτρωμα στην κοιλιά και έπαθα σοκ...πολύ αγχωνομαι για να πάνε όλα καλά και να μπω στον ένατο...Την παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό και θέλω να του πω για μαγνήσιο!Δόρυ,με το κατεβατο μου!!!

Ρουνα,ευχαριστουμε πολύ για το πινακάκι!!!!

Καληνύχτα,κοριτσάκια μου!!!!!

Υπομονή είναι τα "τρομερά δύο" που λένε!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου, σήμερα είμαι 18 εβδομάδων και μόλις πήρα τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις που έκανα πριν απο λίγες μέρες...

Δεν ξέρω πια....την προηγούμενη φορά ε'ιχα αρκετά ανεβασμένο το SGPTείπαμε να το ελέγχουμε για να μην ανεβεί απότομα (χολόσταση εγκυμοσύνης) αυτή τη φορά δεν μου το βαλε στις εξετάσεις...ο αιματοκρίτης μου ςενώ πάντα ήταν πάνω απο 40 ήταν 37,8, μου είπε οτι είναι καλός...όλα τα άλλα ήταν πολύ καλά.

Σήμερα ο σίδηρος ήταν 33,5 και εκτός απο αυτό είχα και ζάχαρο 124 που δεν είχα ποτέ στη ζωή μου...δηλαδή θα αποκτήσω ΚΑΙ χολόσταση ΚΑΙ ζάχαρο ΚΑΙ ο σίδηρος ως που θα φτάσει τέλος πάντων;;; εσάς οι εξετάσεις σας πώς είναι;;;


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου, σήμερα είμαι 18 εβδομάδων και μόλις πήρα τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις που έκανα πριν απο λίγες μέρες...

Δεν ξέρω πια....την προηγούμενη φορά ε'ιχα αρκετά ανεβασμένο το SGPTείπαμε να το ελέγχουμε για να μην ανεβεί απότομα (χολόσταση εγκυμοσύνης) αυτή τη φορά δεν μου το βαλε στις εξετάσεις...ο αιματοκρίτης μου ςενώ πάντα ήταν πάνω απο 40 ήταν 37,8, μου είπε οτι είναι καλός...όλα τα άλλα ήταν πολύ καλά.

Σήμερα ο σίδηρος ήταν 33,5 και εκτός απο αυτό είχα και ζάχαρο 124 που δεν είχα ποτέ στη ζωή μου...δηλαδή θα αποκτήσω ΚΑΙ χολόσταση ΚΑΙ ζάχαρο ΚΑΙ ο σίδηρος ως που θα φτάσει τέλος πάντων;;; εσάς οι εξετάσεις σας πώς είναι;;;

επειδη στη πρωτη εγκυμοσύνη ειχα διαβητη κυησης θα σου ελεγα να κανεις σε αλλο κεντρο μια επαναληπτική του ζαχαρου.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι οτι τον τελευταίο καιρό επειδή είχαμε και μετακόμιση και δεν προλάβαινα έτρωγα ο,τι να'ναι... και την προηγούμενη μέρα της εξέτασης δηλαδή δεν θυμάμαι τί ακριβώς έφαγα αλλά ήταν πολύ και ήταν απ'έξω...

Θα αρχίσω να ξαναπροσέχω και ίσως ξανακάνω σε 2 βδομάδες εξετάσεις...θα πάω σήμερα στο γιατρό να τις δει και να μου πει.


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαρτιομανουλες!!!!!πως ειστε???εγω την παρασκευη θα κανω εξετασεις γενικες και θα κανω και το Α-TEST και μαζι θα παω να κανω τον υπερυχο την ιδια μερα!!!την τελευταια φορα που εκανα γενικη αιματος εξετασεις ηταν μια χαρα τωρα δεν ξερω γιατι η αληθεια ειναι οτι κατι με εχει ποιασει με τα γλυκα..θελω να τρωω σοκολατα καθε μερα!!!οσο για τα ψωνια δεν εχουμε κανει ακομη κατι μετα τι β επιπεδου και εγω σκεφτομαι για πολυκαροτσο βρηκα μια πολυ καλη προσφορα στο indernet καροστσι χειμωνιατικο που γινεται και καλοκαιρινο καθισματακι για το αυτοκινητο για νεογεννητα και τσαντα μεταφορας πραγματων ολα μαζι 275!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαρτιομανουλες!!!!!πως ειστε???εγω την παρασκευη θα κανω εξετασεις γενικες και θα κανω και το Α-TEST και μαζι θα παω να κανω τον υπερυχο την ιδια μερα!!!την τελευταια φορα που εκανα γενικη αιματος εξετασεις ηταν μια χαρα τωρα δεν ξερω γιατι η αληθεια ειναι οτι κατι με εχει ποιασει με τα γλυκα..θελω να τρωω σοκολατα καθε μερα!!!οσο για τα ψωνια δεν εχουμε κανει ακομη κατι μετα τι β επιπεδου και εγω σκεφτομαι για πολυκαροτσο βρηκα μια πολυ καλη προσφορα στο indernet καροστσι χειμωνιατικο που γινεται και καλοκαιρινο καθισματακι για το αυτοκινητο για νεογεννητα και τσαντα μεταφορας πραγματων ολα μαζι 275!!!!

Καλησπεραα. Κ εγω εχω βρει πολλες προσφορές στο ίντερνετ αλλα γαμωτο πως μπορουμε να ξερουμε οτι ειναι καλα;εγω σκεφτομαι να παω σε μαγαζι να δω κ μετα να τ παραγγειλω απο τ ιντερνετ.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλό μήνα!!!

Και επίσημα πια έκλεισα τον 4ο και μπήκα στον 5ο!!!Πάντως με έχουν τρελάνει τα άσχημα όνειρα και μου ρίχνουν την ψυχολογία...τα ρίχνω λοιπόν στις ορμόνες της εγκυμοσύνης για να μην το σκέφτομαι.

Ο καιρός θα μας τρελάνει τελικά το πρωί που κάνει ψύχρα σκέφτομαι τι ωραία που θα ήταν να μου φέρουν τα χαλιά να στρώσω και το μεσημέρι σκέφτομαι τι ωραία που θα ήταν να πηγαίναμε για μπανάκι!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν τα αποτελεσματα απο την αυχενικη και ειναι μια χαρα πετάω λέμε!!!! Στις 9 θα παω και εγω στο γιατρο να δουμε τελικα τι ειναι αυτο που είδε την αλλη φορα και ποσο μακρια απο τον πλακουντα ειναι. Αυριο θα γινω θεια για πρωτη φορα, μπαινει για πρόκληση η νυφη μου και στεναχωριέμαι που δε μπορω να ταξιδεψω λογο συσπάσεων.

Xeimwnas αξια κοπελα μου τοσο καιρο στο κρεβατι, 3 μερες εχω κατσει και τα εχω δει ολα.

Mariaeleni υπομονη κοπελα μου ειναι δυσκολη αυτη η ηλικία ουτε να τη θυμαμε δε θελω.

Ωραία με την αυχενική θα σου έφυγε και το άγχος!

Με το καλό το μωράκι!!!Με ένα πόνο η νύφη σου!Τι τέλεια τα ξαδερφάκια θα είναι συνομήλικα και θα κάνουν καλή παρεούλα!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα μαρτιομανουλες!!!!!πως ειστε???εγω την παρασκευη θα κανω εξετασεις γενικες και θα κανω και το Α-TEST και μαζι θα παω να κανω τον υπερυχο την ιδια μερα!!!την τελευταια φορα που εκανα γενικη αιματος εξετασεις ηταν μια χαρα τωρα δεν ξερω γιατι η αληθεια ειναι οτι κατι με εχει ποιασει με τα γλυκα..θελω να τρωω σοκολατα καθε μερα!!!οσο για τα ψωνια δεν εχουμε κανει ακομη κατι μετα τι β επιπεδου και εγω σκεφτομαι για πολυκαροτσο βρηκα μια πολυ καλη προσφορα στο indernet καροστσι χειμωνιατικο που γινεται και καλοκαιρινο καθισματακι για το αυτοκινητο για νεογεννητα και τσαντα μεταφορας πραγματων ολα μαζι 275!!!!

Καλά αυτή η τιμή δεν υπάρχει πολύ καλή όμως καλό θα ήταν να το δείς και απο κοντά...αν σε βολεύει ,πως ανοίγει και κλείνει,την ποιότητα κτλ θα μπορούσες να πάς σε ένα πολυκατάστημα βρεφικών να το τσεκάρεις πρώτα!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια καλο μηνα!

Jimdin συγχαρητηρια !!! Τι καλα που περναει ο καιρος... Εγω μπηκα πριν μια βδομαδα στον 4ο και ηδη ονειρευομαι τον 5ο κ την β επιπεδου ! Να σου πω πως κ εγω εχω ονειρα καμια φορα ! Μην τρως πριν κοιμηθεις και να πεφτεις παντα χωρις σκεψεις για υπνο! ( παντα τοτε εχω εφιαλτες)

Ελενακι ποια σελιδα ειναι αυτη βρε κοριτσι μου να δουμε κ εμεις γιατι στα πολυκαροτσια κατι 500αρια βλεπω !

Στρουμφ και εγω σε μαγαζι θα παω πρωτα δεν ξερεις καμια φορα τι μπορει να σου στειλουν ...


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου, σήμερα είμαι 18 εβδομάδων και μόλις πήρα τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις που έκανα πριν απο λίγες μέρες...

Δεν ξέρω πια....την προηγούμενη φορά ε'ιχα αρκετά ανεβασμένο το SGPTείπαμε να το ελέγχουμε για να μην ανεβεί απότομα (χολόσταση εγκυμοσύνης) αυτή τη φορά δεν μου το βαλε στις εξετάσεις...ο αιματοκρίτης μου ςενώ πάντα ήταν πάνω απο 40 ήταν 37,8, μου είπε οτι είναι καλός...όλα τα άλλα ήταν πολύ καλά.

Σήμερα ο σίδηρος ήταν 33,5 και εκτός απο αυτό είχα και ζάχαρο 124 που δεν είχα ποτέ στη ζωή μου...δηλαδή θα αποκτήσω ΚΑΙ χολόσταση ΚΑΙ ζάχαρο ΚΑΙ ο σίδηρος ως που θα φτάσει τέλος πάντων;;; εσάς οι εξετάσεις σας πώς είναι;;;

υπομονή κοούκλα μου, δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνεις διαβήτη, με σωστή διατροφή και έλεγχο μπορείς να το αποφύγεις! Αυτή τη χολόσταση εγώ δεν την έχω κάνει ή δεν την έχω παρατηρήσει. Πάντως κι εμένα ο αιματοκρίτης έπεσε σε 2 μήνες από 41.8 σε 39.7 παρόλο που παίρνω καθημερινά σίδηρο εδώ κι ένα μήνα. Μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να έπεσε και θα πέσει κι άλλο...Η κρεατινίνη μου είναι ελαφρώς κατεβασμένη, διάβασα ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη αλλά σε 2 εβδομάδες που έχω ραντεβού θα τα πούμε αναλυτικά με τη γιατρό. Ο διαβήτης πάντως θέλει σωστή διατροφή και περπάτημα, και λίγα κιλά!!! Εγώ έχω ιστορικό από την οικογένεια μου και στα γεννέθλια μου πριν λίγες μέρες να φανταστείς έφαγα 2 κουταλιές τουρτίτσα!Ευτυχώς στις εξετάσεις ήταν 94!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

υπομονή κοούκλα μου, δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνεις διαβήτη, με σωστή διατροφή και έλεγχο μπορείς να το αποφύγεις! Αυτή τη χολόσταση εγώ δεν την έχω κάνει ή δεν την έχω παρατηρήσει. Πάντως κι εμένα ο αιματοκρίτης έπεσε σε 2 μήνες από 41.8 σε 39.7 παρόλο που παίρνω καθημερινά σίδηρο εδώ κι ένα μήνα. Μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να έπεσε και θα πέσει κι άλλο...Η κρεατινίνη μου είναι ελαφρώς κατεβασμένη, διάβασα ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη αλλά σε 2 εβδομάδες που έχω ραντεβού θα τα πούμε αναλυτικά με τη γιατρό. Ο διαβήτης πάντως θέλει σωστή διατροφή και περπάτημα, και λίγα κιλά!!! Εγώ έχω ιστορικό από την οικογένεια μου και στα γεννέθλια μου πριν λίγες μέρες να φανταστείς έφαγα 2 κουταλιές τουρτίτσα!Ευτυχώς στις εξετάσεις ήταν 94!

Γεια σου συνονόματη :D

Εμένα δε μου έβαλε πολλές εξετάσεις αυτή τη φορά, κρεατινίνη δεν έλεγξα καθόλου στην εγκυμοσύνη δεν είχα ποτέ πρόβλημα, αλλά που ξέρεις; Ούτε ζάχαρο είχα...

Το ξέρω, θέλει ήπια γυμναστική, ένα περπάτημα δηλαδή και να αποφύγω υδατάνθρακες αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσια μου, πεινάω πολύυυυ τον τελευταίο καιρό, νιώθω να τρέμω αν δε φάω και τί στο καλό να πάρω μαζί μου στη δουλειά που να μην έχει υδατάνθρακες, κρέας; :P


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συνονόματη :D

Εμένα δε μου έβαλε πολλές εξετάσεις αυτή τη φορά, κρεατινίνη δεν έλεγξα καθόλου στην εγκυμοσύνη δεν είχα ποτέ πρόβλημα, αλλά που ξέρεις; Ούτε ζάχαρο είχα...

Το ξέρω, θέλει ήπια γυμναστική, ένα περπάτημα δηλαδή και να αποφύγω υδατάνθρακες αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσια μου, πεινάω πολύυυυ τον τελευταίο καιρό, νιώθω να τρέμω αν δε φάω και τί στο καλό να πάρω μαζί μου στη δουλειά που να μην έχει υδατάνθρακες, κρέας; :P

Εμένα μου είπε να περπατάω μία ωρίτσα την ημέρα(δεν το κάνω συχνά όμως :tongue:). To ότι τρέμεις αν δεν φάς, είναι σίγουρο;.Αυτό συμβαίνει στις υπογλυκαιμίες, ανέφερε το στο γιατρό σου μήπως σου δώσει extra εξετάσεις. Eγω΄φροντίζω να τσιμπάω πολλά λαχανικά και συχνά, βράσε μπροκολάκια και καρότα και αν πεινάς πριν έρθει η ώρα φαγητού τρώγε τέτοια. Στο λέω μόνο και μόνο λόγω διαβήτη. Μπορεί και οι πολλοί υδατανθρακες να σου ανέβασαν το ζάχαρο και να μην είναι τίποτα τελικά :)

Δυστυχώς είναι εγκυούλες που τρώνε τα πάντα όλα και δεν παθαίνουν τίποτα κι άλλες που πρέπει να προσέχουμε...μικρό το κακό σε σχέση με τη χαρά που θα έχουμε την άνοιξη!!!


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...