Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια! Εγώ έχω γιατρό στις 9/10 και περιμένω πως και πως!!! Fysalida σε καταλαβαίνω απόλυτα... Και γω έτσι θα ένιωθα. Τώρα ή δεν θα πεις τίποτα στο γιατρό και απλά θα "εξαφανιστείς" ή αν θες μετά τη γέννα σου να συνεχίσεις μαζί του θα του εξηγήσεις πως για οικονονικούς λόγους θα γεννήσεις σε δημόσιο.

Stroumf εγώ λέω τα ψώνια να τα αρχίσω σιγά σιγά μετά τη β επιπέδου. Έχω στο μυαλό μου πως μετά τις γιορτές ξεκινάνε και οι εκπτώσεις!!!

Xeimwna έχεις κοιτάξει για καρότσι διδύμων στο internet? Χάζευα χθες και είναι πιο οικονομικά απο τις τιμές που βρήκες εκεί!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι ρουνα 3χεις δικιο.απλα εχω αρχισει κ χαζεύω στο. Πρωτομανουλες τ καροτσι σκέφτεστε;εγω θελω πολύκαροτσι. Ακομα γιατρο ρουνα εσυ ε;εγώ πηγα τ τεταρτη κ τωρα παλι στις 10 τ οκτωμβρη.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ! Καλη εβδομαδα!!!!

Fysalida αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα.... Οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος ο γιατρος μου με γραψε , βρηκα αλλον , ο παλιος οταν γυρισε απο διακοπες με πηρε τηλ σε στυλ "καλα μα που εισαι ?"

γυρισα σε αυτον κ τωρα που ειχα θεμα με περιδεση ηταν αυστηρος ...τυπου δεν κανω ιατρικη βαση του ενστικτου σου ....

Ο καινουργιος μου λεγε δεν με νοιαζει που θα την κανεις καντην! ( το θεμα ηταν αν θα γινει 13η ή 15η εβδομαδα)

Τελικα θα μεινω στον καινουργιο κ δεν ξερω πως να το πω στον παλιο .... Γιατι ο παλιος σαν χειρουργος ειναι απαιχτος κ ξερω οτι εχω μελλον με χειρουργια !!

Ρουνα μπραβο αφου μπορεις να περιμενεις μεχρι την β επιπεδου !

Stroumf πολυκαροτσι σκεφτομαι και εγω αλλα πολυ ακριβα.... Εχω μια φιλη που εχει καθισμα αυτοκινητου και καλαθουνα να μου δωσει οποτε μαλλον κατι απλο.... Δεν εχω ιδεα πραγματικα ... Απ την μια δεν μας παιρνει για πολλα κ απ την αλλη θελω να παρω οτι μ αρεσει να το ευχαριστηθω !! ... Γιατρο εχω Τετάρτη... αυταααααα ;):P


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Stroumf εγώ στις 9 θα πάω γιατρό. Τώρα πια μου είπε μια φορά το μήνα να πηγαίνω αφού δεν υπάρχει πρόβλημα. Όσο για το καρότσι εγώ θα πάρω από μια φίλη μου το δικό της και θα αγοράσω μόνο κάθισμα αυτοκινήτου. Γενικά θα προσπαθήσω να ψωνίσω τα απολύτως απαραίτητα και να μην πάρω άχρηστα τα ακριβά πράγματα. Δεν είναι εποχές για τέτοια!!! Και όκα αυτά θα τα αγοράσω από Ιανουάριο και μετά. Σήμερα αγόρασα 2 παντελόνια εγκυμοσύνης γιατί δεν μπορούσα άλλο. Δεν μου κάνει πια τίποτα!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εμας θα μα2 δωσουν παρα πολλα.οποτε θελω να παρω ενα καροτσι κ μια αλλαξιερα συρταριερα. Τπτ αλλο απο τ χοντρα απο οσα μ ερχονται στο μυαλο

Εγώ ας πούμε αλλαξιέρα δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω. Την θεωρώ εντελώς άχριστη εφόσον μπορείς να αλλάξεις το μωρό στο κρεβάτι με ένα σελτεδάκι.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα εγω σκεφτομαι να πάρω μια απλη συρταριερα λογο ελλειψης χώρου κ απο πανω να βαλω αυτό που αλλάζουν. Ασε π ολοι μ λενε οτι τ αγορακια κατουρανε παντού κ τ παντα οταν τ αλλαζεις οποτε λεω οχι στο κρεβατι. Εμενα ακομα καθε 2 βδομαδες στο γιατρο τ καλο ειναι οτι οι επισκεψεις της θα αφαιρεθούν απο τ τελικη αμοιβη της


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα εγω σκεφτομαι να πάρω μια απλη συρταριερα λογο ελλειψης χώρου κ απο πανω να βαλω αυτό που αλλάζουν. Ασε π ολοι μ λενε οτι τ αγορακια κατουρανε παντού κ τ παντα οταν τ αλλαζεις οποτε λεω οχι στο κρεβατι. Εμενα ακομα καθε 2 βδομαδες στο γιατρο τ καλο ειναι οτι οι επισκεψεις της θα αφαιρεθούν απο τ τελικη αμοιβη της

Πάλι καλά που θα στα αφαιρέσει. Εγώ πληρώνω κανονικά εκτός αμοιβής οπότε με βολεύει να είναι μια φορά το μήνα. Αν και εγώ ήθελα πιο σύντομα αλλά μου είπε πως δεν υπάρχει λόγος. Εγώ συρταριέρα δεν θα πάρω καθόλου. Δεν έχω που να τη βάλω. Θα πάρω μια ντουλάπα για εμάς και τη μικρή ντουλάπα που έχω θα την χρησιμοποιήσω για τα βρεφικά.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που θα στα αφαιρέσει. Εγώ πληρώνω κανονικά εκτός αμοιβής οπότε με βολεύει να είναι μια φορά το μήνα. Αν και εγώ ήθελα πιο σύντομα αλλά μου είπε πως δεν υπάρχει λόγος. Εγώ συρταριέρα δεν θα πάρω καθόλου. Δεν έχω που να τη βάλω. Θα πάρω μια ντουλάπα για εμάς και τη μικρή ντουλάπα που έχω θα την χρησιμοποιήσω για τα βρεφικά.

Naι μας τ ανακοινωσε τ τελευεταια φορα που πηγαμε η μαία της. Οποτε ενα σημαντικο ποσο θα φυγει. Εμεις νοικιαζουμε εχουμε ντουλαπα αλλα δεν μας πολυ χωράει ασε που με βολευουν καλυτερα τ συρταρια


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Naι μας τ ανακοινωσε τ τελευεταια φορα που πηγαμε η μαία της. Οποτε ενα σημαντικο ποσο θα φυγει. Εμεις νοικιαζουμε εχουμε ντουλαπα αλλα δεν μας πολυ χωράει ασε που με βολευουν καλυτερα τ συρταρια

Αυτό με τις ντουλάπες είναι πονεμένη ιστορία... Νοικιάζαμε ένα σπίτι με 4 τεράστιες ντουλάπες οι οποίες ήταν γεμάτες. Λόγω κρίσης πριν ένα χρόνο επιστρέψαμε στο δικό μου σπίτι που έχει μια κανονική ντουλάπα και μια μικρή και φυσιξά δεν έχω που να βάλω τα πράγματα μας...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας,εγκυούλες γλυκες!!!!Χαίρομαι που τα νινακια είναι όλα καλά!!!!Έχω πολλές μέρες να μπω και να γράψω γιατί μου συνεβησαν διάφορα....έπιασε σκωρο στις ντουλαπες με τα στρωσιδια μας(που σημαίνει τα πηγαμε ξανά νεροτριβή για πλύσιμο,δεύτερη φορά για φέτος,δίπλα έξοδα),έπρεπε να ραντισουμε και να καθαρίσουμε τις ντουλαπες οποτε κοιμομασταν ποτε στο ενα και ποτε στο άλλο δωματιο.,κάναμε γενική και στρωσαμε(μονη μου και τα πιο δύσκολα τα έκανε ο άντρας μου)και το Σάββατο πήγα στο νοσοκομειο γιατί είχα πολύ πόνο χαμηλά στην κοιλιά και μάλλον ηταν το καταραμένο έντερο...(κλισμα,υπόθετα και τίποτα το ιδιαίτερο δεν έγινε)Ευτυχώς το μωράκι μου ηταν καλά,αλλά παλι δεν είδαμε φύλο!!!Α!ο μικρός μου εδώ και μια εβδομαδα έχει κάτι δέκατα και μυ ουλές και η γκρίνια,φασαρία,ξεσπάσματα πάνε και έρχονται!!!!Ώρες ώρες δεν αντεχω....ο άντρας μου ξυπνάει απο τις 6.30 και όταν γυρνάει το με σήμερα κι αναλαμβάνει τα δύσκολα στο σπίτι και τον μικρο για να ξαπλωνω λίγο και να ξεκουραζομαι...τα χει φτυσει και αυτός!!!το χειροτερο μου είναι όμως η συμπεριφορα του μικρού μου που αντιδράει έτσι!έχουμε δοκιμάσει και με το καλό και με τιμωρίες,μπατσουλες,φωνές κσι τίποτα!!!το πρωι είχα πέτρωμα στην κοιλιά και έπαθα σοκ...πολύ αγχωνομαι για να πάνε όλα καλά και να μπω στον ένατο...Την παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό και θέλω να του πω για μαγνήσιο!Δόρυ,με το κατεβατο μου!!!

Ρουνα,ευχαριστουμε πολύ για το πινακάκι!!!!

Καληνύχτα,κοριτσάκια μου!!!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και παλι στις αυπνιες εγω!!! :) ρουνα μου εχω κανει μια ερευνα αγορας γιατι και σε μενα εχουν φανει πολλα και δε φανταζεσε τι βρηκα. Βρηκα και σε ενα μαγαζι εδω που μπορει να μου παραγγειλει με ?500 οποταν θα το ψαξω ακομη λιγο. Και εγω απο τον αλλο μηνα θα αρχισω σιγα σιγα τα ψωνια, μην μου φανουν βουνο και θα αφησω ρουχαλακια και μπιμπερα μεχρι τον Γεναρη. Εχω κανει κ 1 λιστα με τα απολυτως απαραιτηρα, σημειωνω κ τις τιμουλες κ ετσι ελπιζω θα περιοριστω λιγακι οικονομικα. Εγω κοριτσια εχω ντουλαπες μεγαλες αλλα δεν εχω κ πολυ χωρο στο δωματιο. Κ σκεφτομε πως να το διαμορφοσω για να ειναι ανετα. Αν κ ειναι αγορι κ κοριτσι, μεχρι τα 6 περιπου θα τα εχω στο ιδιο δωματιο. Stroumf πολυ ωραια που θα σας τα αφαιρεσει. Εμεις του δινουμε καθε βδομαδα εδω κ 11 βδομαδες (τωρα ειμαι 16εβδ) κ δεν μας εχει αναφερει τιποτα εκτος του οτι θα στοιχισει κατι παραπανω λογω διδυμης κυησης. Ευτυχως τωρα θα πηγαινω καθε 2 βδομαδες.

Σας κουρασα ε? Καλη ξεκουραση σε ολα τα κοριτσια κ τα μπεμπακια τους (νεα κ μεγαλα!) !!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν τα αποτελεσματα απο την αυχενικη και ειναι μια χαρα πετάω λέμε!!!! Στις 9 θα παω και εγω στο γιατρο να δουμε τελικα τι ειναι αυτο που είδε την αλλη φορα και ποσο μακρια απο τον πλακουντα ειναι. Αυριο θα γινω θεια για πρωτη φορα, μπαινει για πρόκληση η νυφη μου και στεναχωριέμαι που δε μπορω να ταξιδεψω λογο συσπάσεων.

Xeimwnas αξια κοπελα μου τοσο καιρο στο κρεβατι, 3 μερες εχω κατσει και τα εχω δει ολα.

Mariaeleni υπομονη κοπελα μου ειναι δυσκολη αυτη η ηλικία ουτε να τη θυμαμε δε θελω.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Σε γενικές γραμμές καλά είμαστε!Γιατρό ήταν να πάω την προηγούμενη εβδομάδα αλλά με τα τρεχάματα του μικρού το αφήσαμε για αυτή τωρά μίλησα με τον γιατρό και θα με δεί μέσα στην εβδομάδα.Πήρα και τις αιματολογικές και ο αιματοκρίτης έπεσε 2 μονάδες αλλά είναι φυσιολογικό...βέβαια κάνω την βλακεία και ξεχνάω καμιά φορά τα χάπια μου.

Εχθές είχαμεσυγκεντρωση στο σχολείο του μικρού και πήγαμε με τον άντρα μου 2 ώρες σε ομαδική ενημέρωση πάλι λές και το νήπιο είναι πανεπιστήμιο ...γύρισα και έπεσα ξερή απο τις 9 με τον μικρο!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...