Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω, τα φορμάκια, λες μακρυμαννικα βελουτε, επειδή Μάρτης στην Ελλάδα είναι στην ουσία χειμώνας.

Εδώ που κάνει ζέστη μέχρι Μάιο, να πάρω κοντομάνικα ή μακρυμάννικα βαμβακερα; Πόσο κρυώνουν τα μωρα;

:oops: Μην κοροιδεύετε... :-P:razz: δεν έχω κανέναν άλλο να ρωτήσω! :P

Γεια σου.

Ρωτα καλε οτι θες.

Αν το Μαρτιο κανει φουλ ζεστη στην Αυστραλια παρε 1-2 μακρυμανικα και ολα τα υπολοιπα κοντομανικα. Τα μωρα ζεσταινονται λιγο περισσοτερο απο εμας. Απλα θελουν 2-3 μερες να προσαρμοστουν μετα την γεννηση σε θερμοκρασια περιβαλλοντος.

Γεννησα το πρωτο Ιουνιο. Φορεσε στο μαιευτηριο μακρυμανικα, μετα στο σπιτι κοντομανικα (απλα μερικες φορες φορουσε και εσωτερικο φανελακι και εξωτερικο φορμακι) και τελη Ιουλιου που ειχαμε καυσωνα ηταν μονο με την πανα.


C03Cp3.pngeYkOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3

daip - 3/3

mariaeleni1984 - 3/3

xeimwnas - 13/3

fey81 - 15/3

elenaki028 - 15/3

sad_sam - 17/3

ρούνα - 19/3

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3

maria2610 - 26/3

fysalida - 26/3

Tzamin - 26/3

Neo Geo - 28/3

ANNAAAA - 29/3

DimRous - 29/3

Καλωσορίζω τις νέες μανούλες!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά βγήκε το παππ-α και είναι πολύ καλό! Πάει και αυτό το άγχος. Τώρα έχω επόμενο ραντεβού στις 9/10 να δούμε που βρισκόμαστε. Λοιπόν για το θηλασμό και τις επεμβάσεις στο στήθος... Εγώ πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένη και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Πριν 7 χρόνια περίπου έκανα μείωση στο ένα στήθος και προσθήκη ενθέματος στο άλλο, λόγω ανισομαστίας. Τότε ήμουν αρκετά μικρή και δεν σκέφτηκα τον θηλασμό. Τώρα όσο περισσότερο διαβάζω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι... Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει και αν μπορώ να θηλάσω... Η γυναικολόγος μου λέει οτι θεωρητικά μπορώ, αν και δεν με συμβούλεψε ούτε να θηλάσω ούτε να μην θηλάσω. Είπε πως είναι μια καθαρά δική μου απόφαση και να κάνω ότι νομίζω εγώ...:confused:


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρουνα!! Πολυ ωραια η λιστα σου και ευχαριστουμε τοσο πολυυυυ :D:D:D

Συγχαρητηρια για το παπ -α και καλη συνεχεια απο δω και περα ! Οσο για τον θηλασμο δεν γνωριζω καθολου να σου πω... Καλο ειναι να συμβουλευτεις καποια κοπελα απο δω ή ακομα καποια μαια ! Εχω ακουσει για την ευτοκια , εχει καλες μαιες εκει υπερμαχες του θηλασμου αλλα και του φ.τ , απ οτι εχω ακουσει επαναλαμβανω, δεν εχω προσωπικη εμπειρια !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

να καλωσορισω και εγω τα νεα κοιλακια!!!και με το καλο τα μωρακια τους!!!!

ρουνα μπραβο για το παπ α!!!!

μαρια2610 εχω παλι κοριτσακι αν και θα μας το σιγουρεψει στην β επιπεδου.αλλα οι εικονες αυτο δειχνουν....once girl mother always girl mother...αυτη ειναι η θεωρια μου πια...:tongue::tongue:

για το θηλασμο και τα στηθη απο επεμβασεις...δεν γνωριζω το παραμικρο κοριτσια...αλλα σιγουρα θα βρειτε τις πληροφοριες που θελετε ρωτωντας τους γιατρους σας και τις μαιες...μην ρωτησετε μονο μια...ψαξτε το οσες εχετε θεματα.

ο μαρτιος στην ελλαδα με νεογεννητο, εχω προυπηρεσια απο την πρωτη μου κορη που γεννηθηκε 30/03 ειναι ιδανικος μηνας κοριτσια...αν και οι ιωσεις του χειμωνα καλα κρατουν μεχρι τοτε και οσες εχουμε κι αλλα παιδακια ισως εχουμε προβληματακια και πρεπει να προσεχουμε πολυ...ο μαρτιος ειναι ενας μεταβατικος μηνας απο αποψη θερμοκρασιας...ζεσταινει ο καιρος...γινεται πιο ηπιος και πολυ ανεκτος για μωρακια...ειδικα προς το τελος του....ολα καλα λοιπον και σε αυτο το κομματι!!!!:D:D:D:D:D:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλός ηρθατε οι καινουργιες κοπελες.

Ρουνα ο γιατρος σου ειπε πως ειναι δικη σου απόφαση γιατι ακομα και στο στηθος που εγινε μείωση τα αγγεία που μεταφερουν το γαλα απο τους γαλακτοφόρους αδαίνες στη θηλή μπορει καποια να κόπηκαν κατα την επέμβαση ομως ούτε ο γιατρος που το εκανε μπορει να ξερει πόσα και επίσης κάποια από αυτα δημιουργούνται πάλι. Σιγουρα θα πρεπει να έχεις παρακολούθηση μήπως χρειαστεί να δώσεις συμπλήρωμα.

Εγω απο σήμερα και για λίγες μέρες θα τη βγάλω στο κρεβάτι γιατι τις τελευταίες μέρες ειχα πολλές συσπάσεις και επειδη ακόμα δε ξερουμε αυτο που έβλεπε ο γιατρος στον υπέρηχο αν ειναι αποκόλληση ή οχι. Θα τη βγαλω ξαπλα και με μαγνήσιο


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τις υφασματινες πανες τις ξερετε; άλλος ενας καλός τρόπος να γλιτώσετε αρκετα χρηματα.

Τις πλένουμε?Καθαρίζουν εύκολα απο τα κακάκια???Συγκρατούν τα τσισάκια??Απο που τις αγοράζουμε??Τις έχω ακούσει αλλά δεν δεν ξέρω κάποια να τις έχεις.Για πές μας!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Τις πλένουμε?Καθαρίζουν εύκολα απο τα κακάκια???Συγκρατούν τα τσισάκια??Απο που τις αγοράζουμε??Τις έχω ακούσει αλλά δεν δεν ξέρω κάποια να τις έχεις.Για πές μας!
οι υφασματινες πανες πλένονται στο πλυντήριο. Απο 4 μηνων που τις πηρα ποτε δε χρειάστηκε να πλύνω πάνα δευτερη φορα γιατι δε καθάρισε. Διαρροές απο τσισα ειχα οταν το παιδι ηταν ετοινο να κοψει τη πανα. Τις αγοραζεις απο internet αλλα νομιζω οτι Αθηνα εχουν καποια μαγαζια.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααααααααααααααα περα ως περα κοιλακια!!!!

ολα καλα;

καλη εβδομαδα!!!

υφασματινες πανες ε;χμμμ...μου φορουσε η μαμα μου...σιγουρα θα ναι πιο υγιεινες απο τις κοινες πανες...αλλα ...δεν ξερω αν θα τις προτιμουσα σε αυτη τη φαση...βεβαια εχει 2 ατου...οτι ειναι πιο καλες στην επαφη τους με το δερμα του μωρου....λιγοτεροι ερεθισμοι ισως...και γλιτωνεις οντως λεφτα....

αλλα δεν ξερω....αν θα τις επελεγα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Μαρτιομανουλες!!! Πως περνατε? Εμεις πηγαμε για αλλη μια φορα στο γιατρο. Ολα καλα με τα ζουζουνια μας!! Εβαλα κ 1 κιλο.. ουτε εγω θα προτιμουσα τις υφασματινες πανες. Πιστευω καλυτερα να βγαινει κ να πετασσετε, κυριως για λογους υγιεινης ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!!μπραβο στα διδυμακια σου!!!!και σε εσενα βεβαιως βεβαιως...

εγω σε 20μερες εχω γιατρο...αρα εχω ακομη δρομο...μεχρι τοτε θα πρεπει να εχω κανει και τις αιματολογικες του μηνα...

επισης δεν εχω πει στον παλιο μου γιατρο οτι θα γεννησω αλλου και με αλλον γιατρο...δεν ξερω πως να του το πω...πολυ βλακεια το ξερω...σκεφτομαι να παρω τη μαια του...να το πω πρωτα σε αυτην και μετα να μιλησω μαζι του...ειναι δυσκολη η θεση μου μωρε...γιατι τον ξερω χρονια...μαζι του γεννησα και το δευτερο παιδι μου...αλλα τι να τον κανω που ειναι πανακριβος σε τετοιες εποχες ....πως το λεμε οεο;;;;

any ideas;....:?:?


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Fysalida μεγαλο το διλημμα σου. Θα συνεχισεις να τον βλεπεις μεχρι τη γεννα? Δεν μπορω να σε βοηθησω. Εγω πιστευω θα εφευγα χωρις να μιλησω μαζι του γιατι θα ενιωθα αβολα.

Link to comment
Share on other sites

χειμωνα αποφασισα απο τη στιγμη που βρηκα αλλον γιατρο να βλεπω εκεινον(τον νεο) μεχρι τη γεννα...αλλα δεν μου παει να φυγω και να μην πω τιποτα στον παλιο...

στρουμφ και εγω ετσι νομιζω απλα κολλαω πολυ...

ψωνια εγω εχω λιγα να κανω...μονο ρουχαλακια θα παρω...ολα τα αλλα τα εχω..εεεε αυτα θα τα ψωνισω μετα τα χριστουγεννα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...