Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια τι κανετε πως ειστε???εγω εχθες ειχα γεννεθλια εκλεισα τα 28!!! περασαμε πολυ ομορφα εδω στο σπιτι με οικογενεια και φιλους αντε και του χρονου με το μωρακι μου αγκαλιτσα να σβησω την τουρτιτσα μου!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα!!Είχα ξαναγράψει και στις αρχές που άνοιξε το συγκεκριμένο post αλλά βλέπω πως τώρα έχει μεγαλώσει πολύ η παρέα!!!Εγώ κλείνω την 14η βδομάδα αύριο,και απο οτι μας είπαν στην αυχενική περιμένουμε δυο κοριτσάκια τα οποία τα συλλάβαμε με εξωσωματική!!!Απο συμπτώματα πως είστε?εγώ γενικά δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα απο την αρχή,ούτε αναγούλες.ούτε εμετούς τίποτα αλλά εδώ και λίγες μέρες δεν νιώθω καθόλου έγκυος...δεν έχω καν πονάκια στην κοιλιά που είχα μέχρι πρόσφατα!!μόνο καθημερινούς πονοκεφάλους αλλα πάλι καλά όχι πολύ έντονους,το στήθος δεν πρήστηκε πολύ απο την αρχή και μια είναι ευαίσθητο και μια δεν είναι,μόνο οι θηλές έχουν σκουρήνει!και εσείς έτσι είστε?με αγχώνει λίγο όλο αυτό να πω την αλήθεια και υπέρηχο έχω στις 30/9 τώρα!

ξανακαλωσηρθες maria2610 με το καλο τα κοριτσακια σου να εχεις μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!και εγω ιδιαιτερα σθμτωματα δεν ειχα ουτε εχω λιγες ανακατοσουρες στην αρχη αλλα τωρα καθολου μπορει να με ποιασει μια φορα στο τοσο εγω ειμαι στην 16 εβδομαδα!πονοκεφαλους παλι αραια και και λιγο πονο στην μεση οταν κουραζομαι υπερβολικα!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σε 2 μέρες βγήκε η απάντηση και την έστειλαν απευθείας στο γιατρό μου.Μήπως έχει βγεί και την έχει ο γιατρός σου???Μήπως έκανες μαζί και για κυστική ίνωση που είναι εξτρα εξέταση???Γιατί αυτή μου βγήκε σε 20 μέρες.

Απο όσο ξέρω όχι δεν έκανα για κυστική ίνωση. Δεν την έχει σίγουρα η γιατρός μου γιατί προχθές μιλήσαμε και μου είπε πως την περιμένει... Τι να πω? Με έχει φάει το άγχος!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε πως ειστε???εγω εχθες ειχα γεννεθλια εκλεισα τα 28!!! περασαμε πολυ ομορφα εδω στο σπιτι με οικογενεια και φιλους αντε και του χρονου με το μωρακι μου αγκαλιτσα να σβησω την τουρτιτσα μου!!!

Χιλιόχρονη να είσαι και με το καλό το μωράκι σου!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια τι κανετε πως ειστε???εγω εχθες ειχα γεννεθλια εκλεισα τα 28!!! περασαμε πολυ ομορφα εδω στο σπιτι με οικογενεια και φιλους αντε και του χρονου με το μωρακι μου αγκαλιτσα να σβησω την τουρτιτσα μου!!!

χρόνια σου πολλά μέλλουσα μανούλα!!! :D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά λες για τα ζιπουνάκια. Νομίζω θες τουλάχιστον 8-10. Όσο για το θήλαστρο εγώ θα πάρω καλού-κακού γιατί δεν ξέρω αν θα μπορέσω να θηλάσω...
θηλαστρο; γιατι να παρεις θηλαστρο; για να πας να παρεις κανενα με 100 ευρω το πολυ που κανει για να βγαλεις κανενα γευμα που και που μετα το τριμηνο, να δεις τοποτα 50 ml και να αρχισεις το σκονογαλο. Το μονο θηλαστρο που επιτρέπετε τους πρωτους δυο μηνες ειναι το νοσοκομειακο το οποιο το νοικιαζεις απευθειας απο την εταιρεια (θα σας τα δωσω εν καιρο). Αθηνα δε μενεις; την ιδια μερα θα το εχεις αν τηλεφωνήσεις μεχρι το μεσημερι.
καλησπερα κοριτσια τι κανετε πως ειστε???εγω εχθες ειχα γεννεθλια εκλεισα τα 28!!! περασαμε πολυ ομορφα εδω στο σπιτι με οικογενεια και φιλους αντε και του χρονου με το μωρακι μου αγκαλιτσα να σβησω την τουρτιτσα μου!!!
να τα εκατοστησεις.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ενοικίαση θηλάστρου απο το νοσοκομείο δεν το ήξερα. Ναι Αθήνα μένω. Να μας ενηνερώσετε βρε κορίτσια γιατί όταν είναι η πρώτη σου φορά πελαγώνεις... Και όπως έχω ξαναγράψει δεν ξέρω αν θα θηλάσω, λόγω μιας επέμβασης που έχω κάνει στο στήθος και όλα αυτά με μπερδεύουν (θήλαστρα, επιθέματα θηλής κτλ.)


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κ εμενα μ ενδιαφερει αυτο με τ θηλαστρο γτ κ εγω δεν ξερω αν μπορω να θηλασω επειδηβεχω κανρι 2 εγχειρησεις στο στηθος (αν κ μπορει κ με τ θηλαστρο να μην κανω δουλειά).εγω ειμαι κρητη


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα!!!!

ολα καλα;

φαιη μου βγαζει συνηθως 2 κωδικους εκει που φτιαζχνεις τον τικερακι...μηπως παιρνεις τον λαθος;για δοκιμασε να παρεις τον δευτερο που αρχιζει ο κωδικος με url...και μετα ακολουθησε τα βηματα που σου εγραψα.

χρονια πολλα ελενακι!!!!να τα εκατοστησεις και με το καλο το μωρο σου!!!

για το θηλαστρο που λετε κοριτσια,καλο ειναι να υπαρχει και καλο ειναι να εχετε ενα σπιτι...για την περιπτωση φυλαξης γαλατος για μια δυσκολη στιγμη..

το θηλαστρο το νοσοκομειακο ειναι οντως το καλυτερο αλλα υπαρχουν στην αγορα πολυ καλα θηλαστρα που κανουν αψογη δουλεια...

εγω με τη βοηθεια θηλαστρου μπορεσα και πετυχα αποκλειστικο θηλασμο και στις 2 μου κορες,στην πρωτη για 6.5 μηνες και στην δευτερη για 7,αποκλειστικο τονιζω...δεν ηπιαν γουλια ξενου γαλακτος μεχρι αυτους τους μηνες που σας γραφω...η παραγωγη ηταν μια χαρα ολο αυτο το διαστημα παρολα αυτα που ακουγονται οτι το θηλαστρο κοβει το γαλα..

βεβαια ο θηλασμος απευθειας απο το στηθος ειναι η πιο ξεκουραστη και καλη λυση γιαυτο να τον επιδιωξετε παρα ποολυ...εγω δεν τα καταφερα γιατι δεν επαιρναν βαρος οι μικρες ,προφανως γιατι δεν καναμε σωστες θηλαστικες κινησεις...αλλα σωθηκα με το θηλαστρο και τις θηλασα αποκλειστικα οπως προειπα...χωρις κανενα απολυτως προβλημα.


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα και χρόνια μου πολλά!!!

Έχω γενέθλια σήμερα!!!

Ελενάκι χρόνια πολλά και σε σένα!!!!Έχουμε 10 χρόνια και 1 μέρα διαφορά!!!Εγώ η γιαγιά κλείνω σήμερα τα 38!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά μπαίνω σήμερα στο face να χαζέψω και πρώτο πρώτο βλέπω απο εχθές το βράδυ μύνημα του άντρα μου για χρόνια πολλά! Και μεταξύ άλλων ευχών μου έγραψε "και με το καλό να φέρεις κοντά μας το τέταρτο μέλος με ένα πόνο!!!" Πλάνταξα στο κλάμα πρωί πρωί όχι οτι ήθελα και πολύ να τα μπήξω!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

οοοοοοοο....χρονια πολλα κοριτσακι μου!!!!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!και παντα χαρες!!!!!!!

ελα που εισαι γιαγια!!!!μια χαρα ηλικια!!!!!το λεω, να το ακουσω και εγω που ειμαι στα 37....μια χαρα λεμε!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα!!!!

ολα καλα;

φαιη μου βγαζει συνηθως 2 κωδικους εκει που φτιαζχνεις τον τικερακι...μηπως παιρνεις τον λαθος;για δοκιμασε να παρεις τον δευτερο που αρχιζει ο κωδικος με url...και μετα ακολουθησε τα βηματα που σου εγραψα.

χρονια πολλα ελενακι!!!!να τα εκατοστησεις και με το καλο το μωρο σου!!!

για το θηλαστρο που λετε κοριτσια,καλο ειναι να υπαρχει και καλο ειναι να εχετε ενα σπιτι...για την περιπτωση φυλαξης γαλατος για μια δυσκολη στιγμη..

το θηλαστρο το νοσοκομειακο ειναι οντως το καλυτερο αλλα υπαρχουν στην αγορα πολυ καλα θηλαστρα που κανουν αψογη δουλεια...

εγω με τη βοηθεια θηλαστρου μπορεσα και πετυχα αποκλειστικο θηλασμο και στις 2 μου κορες,στην πρωτη για 6.5 μηνες και στην δευτερη για 7,αποκλειστικο τονιζω...δεν ηπιαν γουλια ξενου γαλακτος μεχρι αυτους τους μηνες που σας γραφω...η παραγωγη ηταν μια χαρα ολο αυτο το διαστημα παρολα αυτα που ακουγονται οτι το θηλαστρο κοβει το γαλα..

βεβαια ο θηλασμος απευθειας απο το στηθος ειναι η πιο ξεκουραστη και καλη λυση γιαυτο να τον επιδιωξετε παρα ποολυ...εγω δεν τα καταφερα γιατι δεν επαιρναν βαρος οι μικρες ,προφανως γιατι δεν καναμε σωστες θηλαστικες κινησεις...αλλα σωθηκα με το θηλαστρο και τις θηλασα αποκλειστικα οπως προειπα...χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Καλημέρα!!!

Μπράβο κορίτσι!Πραγματικά θαυμάζω τα κορίτσια που κατάφεραν αποκλειστικό θηλασμό με θήλαστρο!!!!

Ποιό θήλαστρο είχες πάρει?Εγώ με το ηλεκτρικό της medela δεν κατάφερα παρά να αποθηκεύω λίγα ml στην περίπτωση που ήμουν εκτός και αυτό με το ζόρι!!!Μου ήταν πολύ πιο εύκολο να βάζω το μπέμπη στο στήθος και να τρώει!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω όχι δεν έκανα για κυστική ίνωση. Δεν την έχει σίγουρα η γιατρός μου γιατί προχθές μιλήσαμε και μου είπε πως την περιμένει... Τι να πω? Με έχει φάει το άγχος!

Γιατί να αγχωθείς κοριτσάκι?Είπαμε δεν κάνει καλό στα μωράκια!Ασε που μάλλον αυτή είναι η πολιτικη του συγκεκριμένου κέντρου!Να μην αγχώνεσαι!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...