Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, helena212 είπε:

      Κορίτσια τα πονακια περιοδου είναι φυσιολογικά? Είμαι 3η μερα από την ετ.

      Πονοι που έρχονται και φεύγουν αλλά λέω εκείνη την ώρα ότι θα μου έρθει περιοδος.

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

:D:D:D Τέλεια τα νέα σου κοπελιά! Μπράβο μπράβο!

Εγω εξαφανίστηκα γιατι είχαμε τρεχάματα απο ένα πρόσφατο τρακάρισμα που μας ανάγκασε τελικά να ψαχνόμαστε τέτοια ώρα για καινούργιο αυτοκίνητο. Τελικά βρήκαμε και επιτέλους μαζευτήκαμε σπίτι μας. Σήμερα είδα ενδοκρινολογο και αιματολογο. Ακούσαμε και την καρδούλα με doppler. Όλα καλά και ανθηρά. Η δικιά μου καρδούλα μάλλον χτυπά περίεργα γιατί φέρανε και κάτι φοιτητές να ακουσουν κάτι λεει στην αορτή; που είναι σύνηθες στις εγκύους αλλα αφου με βρήκαν, ας με κάνουν μαθημα. :D:D

Μου ζήτησαν να ετοιμάσω ενα birth plan. Ιδέα δεν έχω τι είναι τούτο. Σε μια γρήγορη googlια που έκανα είναι διάφορα πράγματα που πρέπει να σκεφτώ. Σίγουρο είναι πως αν μας βγει αγόρι, μην τολμήσει κανείς να ακουμπήσει τίποτα εκεί χαμηλά. Δεν κάνουμε περιτομές εμείς.:tongue: Το άλλο που αρχίσαμε να σκεφτόμαστε είναι η δωρεά των βλαστοκυττάρων (αυτά δεν είναι το αίμαι απο τον λώρο;) σε τράπεζα για χρήση σε θεραπείες καρκινοπαθών. Κάτι που θέλω να κάνω στη μνήμη της πεθεράς μου αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα με εμποδίσει η αναιμία.

Το άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω... Έχει καμμία πρωτομαμα ακούσει το μωρό; Εκεί που καθόμουν σήμερα και χάζευα στο facebook, ένιωσα χαμηλά, κάτω απο τον αφαλο, σα να... πως να το περιγράψω. Σα να είχα εσωτερικό λόξυγγα πολύ αχνο. Στην γρήγορη... τακ τακ τακ. Μεχρι να σκεφτώ ότι μπορεί να είναι η πρώτη φορά που καταλαβαίνω το μωρο... σταμάτησε. Και έμεινα με την απορία. Λες; Στις πρώτες σας εγκυμοσύνες σε ποιες εβδομάδες το ακουσατε; Είμαι σήμερα 16 εβδομαδων νταν. :?

Daip μου κ σκεφτομουν που χαθηκες... Ολα καλα με το τρακαρισμα? Αν ειναι μονο σιδερικα μην το σκεφτεσε!! Πολυ ωραιο αυτο που περιγραφεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χειμώμα εγώ επειδή αγχώνομαι πάρα πολύ με τα χρήματα που θα χρειαστούν το έχω ψάξει αρκετά με τις τιμές και έχω πάθει σοκ. Ειδικά με τις τιμές για τα καρότσια! Είναι πανάκριβα!!! Εγώ βέβαια θα πάρω κάποια πράγματα από φίλους που δεν τα χρειάζονται πια, όπως παρκοκρέβατο και καρότσι. Όσο για κρεββατάκι για κάποιο λόγο η πεθερά μου έχει κρατήσει το κρεββατι του άντρα μου και απλά θα το στείλουμε για βάψιμο και θα αγοράσουμε ένα στρώμα καινούργιο. Αλλά είναι τόσα πολλά αυτά που πρέπει να πάρεις και εμείς που είμαστε πρωτομανούλες δεν ξέρουμε καν τι θα μας είναι χρήσιμο τελικά. Ελπίζω να μας βοηθήσουν τα άλλα κορίτσια που έχουν ήδη παιδάκια με μια λίετα...

Κ εγω αγχωνομε τοσο πολυ. Καροτσι για διδυμα δυσκολο να βρω απο φιλους. Το μονο που βρηκα απο φιλους ειναι κρεβατακια, κ ευτυχως γιατι θα χρειαστω 2 κ 2 στρωματακια. Ετσι θα αγορασω μονο στρωματακια. Αλλα κ τα υπολοιπα ειναι πανακριβα. Εχω διαβασει διαφορες λιστες για το τι χρειαζετε ενα νεογεννητο κ εχω πελαγωσει... Θα προσπαθησω να ανεβασω καποια στιγμη μια λιστα που εχω βρει κ με τη βοηθεια των δευτερομανων να καταληξουμε στα απολυτως απαραιτητα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα κοριτσια ολες εχουμε ομαλες εγκυμοσυνες!!! Κ απο οτι διαβασα βρηκαμε ολες τα ονοματακια τους!!! :) αχ! Τι ωραια! Αχ βρε κοριτσια, με το παραμικρο συγκινουμε κ αρχιζω να κλαιω :'( ... Εκτος απο το κλαμα καθημερινα διαβαζουμε παραμυθακια, ακουμε τραγουδακια... Κ μεσα μεσα νιωθουμε κ εμεις κατι πεταλουδισματα στη κοιλια!! Βλεπω κ την κοιλιτσα να μεγαλωνει μερα με τη μερα κ δεν μπορω να το πιστεψω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα κοριτσια ολες εχουμε ομαλες εγκυμοσυνες!!! Κ απο οτι διαβασα βρηκαμε ολες τα ονοματακια τους!!! :) αχ! Τι ωραια! Αχ βρε κοριτσια, με το παραμικρο συγκινουμε κ αρχιζω να κλαιω :'( ... Εκτος απο το κλαμα καθημερινα διαβαζουμε παραμυθακια, ακουμε τραγουδακια... Κ μεσα μεσα νιωθουμε κ εμεις κατι πεταλουδισματα στη κοιλια!! Βλεπω κ την κοιλιτσα να μεγαλωνει μερα με τη μερα κ δεν μπορω να το πιστεψω!! :)

Εσύ γλυκιά μου έχεις και δυο! Τυχερούλα! Πάντως είναι πολύ ευχάριστο που όλες έχουμε ομαλές εγκυμοσύνες. Βέβαια εγώ έχω πολύ άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά, τόσο άγχος που δεν μπορώ να χαρώ ακόμα τίποτα... Ελπίζω κάποια στιγμή να μου φύγει.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλημέρα!!!! τι μου κάνετε;; Εμείς μια χαρά, αν εξαιρέσεις ότι νυστάζω γιατί η κόρη μου για κολατσιό θέλει κρέπα και σηκώνομαι το αχάραγο για να ετοιμάσω πρωινό και δεκατιανό. τουλάχιστον τα τρώει μπας και πάρει κανένα γραμμάριο. αγόρασα και τα πρώτα μου ρούχα εγκυμοσύνης γιατί η κοιλιά έχει πεταχτεί για τα καλά. πήρα ένα τζινάκι και αυτό http://gr.nextdirect.com/en/g298s4 γιατί όλο κρύα είναι η κοιλιά μου.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!!!

τι κανετε;ολα καλα;

fey81 αν πατησεις πανω σε αυτο το ticker θα σε βγαλει σε ενα site.εκει πηγαινε στο pregnancy tickers και θα σε οδηγησει τι πρεπει να κανεις...ειναι πολυ ευκολο..οτι θες εδω ειμαι...

πηγα σε αλλον εναν γιατρο χθες...θυμοσαστε οτι ψαχνω ακομη να βρω γιατρο στο δημοσιο...και νομιζω οτι ΒΡΗΚΑ!!!μου αρεσε παρα πολυ ο τροπος του και γενικοτερα το ποσο αναλυτικος ηταν παρα το περασμενο της ωρας...επιτελους....θα ηρεμησω....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

τι κανετε;ολα καλα;

fey81 αν πατησεις πανω σε αυτο το ticker θα σε βγαλει σε ενα site.εκει πηγαινε στο pregnancy tickers και θα σε οδηγησει τι πρεπει να κανεις...ειναι πολυ ευκολο..οτι θες εδω ειμαι...

πηγα σε αλλον εναν γιατρο χθες...θυμοσαστε οτι ψαχνω ακομη να βρω γιατρο στο δημοσιο...και νομιζω οτι ΒΡΗΚΑ!!!μου αρεσε παρα πολυ ο τροπος του και γενικοτερα το ποσο αναλυτικος ηταν παρα το περασμενο της ωρας...επιτελους....θα ηρεμησω....

σου εύχομαι να ανταποκριθεί στις προσδοκίες σου.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

αααα σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου,μακαρι!!!

σημερα στο λεωφορειο δεν σηκωθηκε κανεις μα κανεις για να καθησω...και ηταν πηχτρα ε;στο μεταξυ αυτοι που καθοντουσαν διπλα μου με κοιτουσανε με απορια...τυπου ειναι δεν ειναι;

αν και νομιζω οτι γενικοτερα λογω του οτι ειμαι αδυνατη γενικα και πεταει η κοιλια..δυσκολα σκεφτεσαι οτι δεν ειμαι εγκυος πια...ειναι περιεργο να πεταει μια κοιλια και να εισαι αδυνατος παντου ....πρεπει να με περασανε για αλκοολικη..ή φανατικη των οσπριων...χαχχαχαχαχ:D


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Τι κάνετε κοριτσάκια???

Εμείς τρέχαμε με το μικρό εχθές και δεν θέλω ούτε να τα θυμάμαι.Ευτυχώς σήμερα όλα καλά.

Τι ωραίο το πινακάκι μας με το καλό όλα τα μωράκια!!!Μπράβο σου Ρούνα πολύ ωραίο!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανονικά είχαμε πεί με το γιατρό να πάω αυτή την εβδομάδα για υπέρηχο και να δεί και τις αιματολογικές αλλά το ακύρωσα για την επόμενη εβδομάδα με τα τρεξιματα.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

τι κανετε;ολα καλα;

fey81 αν πατησεις πανω σε αυτο το ticker θα σε βγαλει σε ενα site.εκει πηγαινε στο pregnancy tickers και θα σε οδηγησει τι πρεπει να κανεις...ειναι πολυ ευκολο..οτι θες εδω ειμαι...

πηγα σε αλλον εναν γιατρο χθες...θυμοσαστε οτι ψαχνω ακομη να βρω γιατρο στο δημοσιο...και νομιζω οτι ΒΡΗΚΑ!!!μου αρεσε παρα πολυ ο τροπος του και γενικοτερα το ποσο αναλυτικος ηταν παρα το περασμενο της ωρας...επιτελους....θα ηρεμησω....

Μπράβο!!!!Θα ηρεμήσεις τώρα και απο το άγχος!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Τι κάνετε κοριτσάκια???

Εμείς τρέχαμε με το μικρό εχθές και δεν θέλω ούτε να τα θυμάμαι.Ευτυχώς σήμερα όλα καλά.

Τι ωραίο το πινακάκι μας με το καλό όλα τα μωράκια!!!Μπράβο σου Ρούνα πολύ ωραίο!!!

τι παθατε καλε;
αααα σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου,μακαρι!!!

σημερα στο λεωφορειο δεν σηκωθηκε κανεις μα κανεις για να καθησω...και ηταν πηχτρα ε;στο μεταξυ αυτοι που καθοντουσαν διπλα μου με κοιτουσανε με απορια...τυπου ειναι δεν ειναι;

αν και νομιζω οτι γενικοτερα λογω του οτι ειμαι αδυνατη γενικα και πεταει η κοιλια..δυσκολα σκεφτεσαι οτι δεν ειμαι εγκυος πια...ειναι περιεργο να πεταει μια κοιλια και να εισαι αδυνατος παντου ....πρεπει να με περασανε για αλκοολικη..ή φανατικη των οσπριων...χαχχαχαχαχ:D

εμενα το πιθανοτερο ειναι να πουν "παλι πάχυνε"
Δύο λίστες θα χρειαστούμε.Μία για τα απαραίτητα του μωρού και μια δεύτερη λίστα για τα απαραιτητα της βαλίτσας του μιευτηρίου.
για το μαιευτηριο ειναι αλλη για ιδιωτικό και αλλη για δημοσιο. Αν και για μενα περα απο τα πραγματα για την αρχη αρχη, ενας ειναι ο κανονας για οικονομια "εμφανίζεται ανάγκη και τότε τη καλύπτω". Μην αγχώνεστε τα μωρα εχουν λιγοτερες αναγκες απο αυτες που νομίζουμε.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα τον έστειλα τελικά το μικρό αφού ήταν οκ ,θα πάνε εκδρομή και ξύπνησε απο τις 6 παρά μήπως και δεν τον στείλω!!!

Λέω σήμερα με την βοήθεια της πεθεράς μου θα φτιάξω την παιδική ντουλάπα σιγά σιγά.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...