Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, helena212 είπε:

      Κορίτσια τα πονακια περιοδου είναι φυσιολογικά? Είμαι 3η μερα από την ετ.

      Πονοι που έρχονται και φεύγουν αλλά λέω εκείνη την ώρα ότι θα μου έρθει περιοδος.

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Και εμένα πονούσε το κεφάλι μου 2 μέρες ελενάκι αλλά σήμερα μου πέρασε και με έπιασε το στομάχι μου. Έχω ανακατοσούρες και καθόλου όρεξη για φαγητό. Δεν ξέρω πόσο φυσιολογικό είναι αυτό... Ωραίο όνομα το Άγγελος. Και για κοριτσάκι ωραίο θα ήταν.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια. Κ εγω εχω ανακατωμαρες κ ξινιλες τωρα 3 μερες κ όλοι μ λένε οτι θα ναι απο τ αλλαγη τ μηνα. Εμας αν ειναι τελικα αγοράκι (εχω ακομα μια ελπιδα)που αγορακι θα ναι μαλλον τ πεθερου αλλα εγω δεν θελω γτ εχουν αλλο ενα αγορι εγγονι με τ ιδιο ονομα. Είπα οτι αν θελει να βγαλουμε τ ιδιο τοτε θα τ φωναζουμε εξαρχης με καποιο υποκοριστικο. Γτ μενουμε πολυ κοντα κ λογο δουλειάς λογικα θα ναι ολη μερα μαζι κ ειναι σπαστικο να φωναζεις ενα όνομα κ να γυρνανε 2. Παναγιωτης τ ονομα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες!!! Μην σκεφτεστε τις ανακατοσουρες θα περασουν! :-) ... Μεχρι τις 16 εβδομαδες θα μαστε ολες καλα!! :-D.. Διαβασα για τα ονοματα, εμεις το κοριτσακι θα το πουμε Αρτεμης κ το αγορακι (αν ειναι τελικα αγορακι, γιατι ο γιατρος μου βλεπει σιγουρα κοριτσακι αλλα για το αγορακι δεν ειναι σιγουρος!!!) Γιωργο. Κοριτσια καντε εγγραφη σε οσα site μπορειτε, δεν εχετε τιποτα να χασετε, μπραβο ρουνα κ ευχαριστουμε. (αν κ εγω δεν μπορω να κανω, αφου δεν τα στελνουν Κυπρο). Κοριτσια κανατε καμια ερευνα αγορας? Εγω τρελλαθηκα με τις τιμες εδω. Απο καροτσια για διδυμα μονο 1-2 καταστηματα εχουν κ αυτα στα δινουν ?1600!!! Κρεβατακια? ?300 το ενα χωρις στρωμα. Εχω ψιλοαγχωθει, αλλα θα τα καταφερουμε που θα παει. Καλα να ειναι τα ζουζουνια. Περιμενω νεα σας. Φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες μας!!!!

Εχθές το μεσημέρι με έπιασε τρελή ανακατωσούρα και φοούσκωμα!!!Δεν ήμουν καθόλου καλά...ευτυχώς ο αντρούλης μου πήρε το μικρό βολτίτσα για να μην μείνει και αυτό μέσα....αφού το απόγευμα ήρθε ο νονός του μικρού και εγώ ήμουν βιδωμένη σε μία καρέκλα...και το βράδυ απο τις 10 για ύπνο...σήμερα είμαι καλύτερα...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Κ εγω εχω ανακατωμαρες κ ξινιλες τωρα 3 μερες κ όλοι μ λένε οτι θα ναι απο τ αλλαγη τ μηνα. Εμας αν ειναι τελικα αγοράκι (εχω ακομα μια ελπιδα)που αγορακι θα ναι μαλλον τ πεθερου αλλα εγω δεν θελω γτ εχουν αλλο ενα αγορι εγγονι με τ ιδιο ονομα. Είπα οτι αν θελει να βγαλουμε τ ιδιο τοτε θα τ φωναζουμε εξαρχης με καποιο υποκοριστικο. Γτ μενουμε πολυ κοντα κ λογο δουλειάς λογικα θα ναι ολη μερα μαζι κ ειναι σπαστικο να φωναζεις ενα όνομα κ να γυρνανε 2. Παναγιωτης τ ονομα

Μπορείς να το φωνάζεις Πάνο!!!!Πάντως μου αρέσει πολύ σαν όνομα!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες!!! Μην σκεφτεστε τις ανακατοσουρες θα περασουν! :-) ... Μεχρι τις 16 εβδομαδες θα μαστε ολες καλα!! :-D.. Διαβασα για τα ονοματα, εμεις το κοριτσακι θα το πουμε Αρτεμης κ το αγορακι (αν ειναι τελικα αγορακι, γιατι ο γιατρος μου βλεπει σιγουρα κοριτσακι αλλα για το αγορακι δεν ειναι σιγουρος!!!) Γιωργο. Κοριτσια καντε εγγραφη σε οσα site μπορειτε, δεν εχετε τιποτα να χασετε, μπραβο ρουνα κ ευχαριστουμε. (αν κ εγω δεν μπορω να κανω, αφου δεν τα στελνουν Κυπρο). Κοριτσια κανατε καμια ερευνα αγορας? Εγω τρελλαθηκα με τις τιμες εδω. Απο καροτσια για διδυμα μονο 1-2 καταστηματα εχουν κ αυτα στα δινουν ?1600!!! Κρεβατακια? ?300 το ενα χωρις στρωμα. Εχω ψιλοαγχωθει, αλλα θα τα καταφερουμε που θα παει. Καλα να ειναι τα ζουζουνια. Περιμενω νεα σας. Φιλακια σε ολες!!!

Γεία σου κοριτσάκι!!!

Εμείς όλα τα πράγματα του γιού μας τα πραγγείλαμε απο το εξωτερικό...εδώ είχαν τις διπλές τιμές...πήγαινα σε ένα γνωστό πολυκατάστημα βρεφικών έβλεπα ότι ήθελα και δίναμε την παραγγελία μετά έξω πχ πήραμε καροτσί Quinny και καθησματάκι αυτοκινήτου maxi cosi εδώ είχαν 600 ευρώ και απο την Γερμανία τα φέραμε γύρω στα 400!!!Μετά πήραμε ένα πιο ελαφρύ καρότσι μετά στους 9 μήνες maclaren εδώ 245 απο έξω 189!!!!Η κούνια του είχε εδώ 400 ευρώ μς στρώμα και απο την Ιταλία 189 ευρώ!!!!Ασε όλα τα ρούχα που τα φέραμε απο το το mothercare της Αγγλίας και ήταν στο 1/3 της τιμής...δυστυχώς όμως αυτό το έκοψαν για την Ελλάδα αλλά για την Κύπρο δεν ξέρω....παρκοκρέβατο brevi εδώ 200 απο έξω 100!!!!Υπάρχει ειδικό θέμα στο παρεντς αγορές μέσω ιντερνετ που οι κοπέλες εκεί είναι σαίνια και θα σε βοηθήσουν!!!Απο την άλλη αν τα παραγγείλεις όλα απο κάποιο κατάστημα εκεί ίσως σου κάνουν καλύτερη τιμή!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα κοριτσια!!

και εμεις ειχαμε γαμο το σκ...και ηταν παρανυφακια οι κορες μου....

ενταξει....συγκινηθηκα τρελα...δεν το χω και δυσκολο πια...:D

και εγω χθες ανακατωσουρα και καπως ...αλλα συνηλθα γρηγορα...βασικα εφαγα πιο καλα...μαλλον ηταν απο αυτο...

σημερα εχουμε ραντεβου με τον δευτερο γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο...για τον οποιο εχω μεγαλες προσδοκιες γιατι εχω ακουσει μονο καλα...και απο εδω στο φορουμ και απο 3 φιλες μου...που ειχαν εμπειρια μαζι του...μακαρι....

και εμενα με ενοχλησε η μεση μου το σκ...μονο απο τη μια πλευρα ,δεξια ,και με χτυπουσε το ποδι...ξαπλωσα αρκετη ωρα και αισθανθηκα καλυτερα....δεν ειχα θεμα με τη μεση μου....ελπιζω να μην αποκτησω τωρα.....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα!!! Εγώ πάλι με τα δείγματα για το μωρό διαφωνώ γιατί σε προϊόντα για το δέρμα μέχρι 6 μηνών δεν είναι καλό να τους αλλάζεις εκτός και αν του δημιουργεί πρόβλημα, με τις πάνες οκ αλλά και πάλι με μια πάνα που έχουν τα δείγματα δεν θα καταλάβετε και πολλά, τα περισσότερα δείχνουν αν τα ενοχλεί από τη τρίτη πάνα και μετά, όσο για τις έτοιμες κρέμες εγώ προσωπικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε έτοιμα πράγματα κάθε τρεις και λίγο κάνουν ανακλήσεις και τι να το κάνω εγώ όταν το έχει φάει το παιδί μου. Ότι δείγματα είχα (τότε τα έδιναν απλόχερα ακόμα και να έμπαινες στο μαγαζί) μου φάνηκαν χρήσιμα σε ταξίδια για εμένα. Τα μοναδικά δείγματα που έχουν νόημα είναι τα επιθέματα στήθους (γιατί να πληρώσεις ολόκληρο κουτί αφού δεν ξέρεις αν θα τα χρειαστείς, αν όμως τα χρειαστείς μέχρι να στα φέρουν θα έχεις γίνει χάλια) και ένα δείγμα της medela με κρέμα για το θηλασμό που βοηθά για να μη τραυματιστούν οι θηλές και έχει τόση ποσότητα που βγάζεις σχεδόν 2 μήνες. αυτό που θα σας πρότεινα είναι να κάνετε κατά τα χριστούγεννα μια καλή έρευνα αγοράς να δείτε πόσο έχουν δείτε και στο internet (συμφωνώ με τη JimDim οι κοπέλες στο parents δεν παίζονται) και γραφτείτε στο newsletter σε mothercare, prenatal, Ηρα στις εκπτώσεις κάνουν πολύ καλές προσφορές. εμείς τότε θα ήμαστε στον 7ο - 8ο οπότε είναι καλή χρονική στιγμή για ψώνια. Του αδελφού μου του έκατσε καλά από μέρα σε μέρα θα έρθει η μπουμπού του και του τα έδωσα σχεδόν όλα, αγόρασε μόνο κάθισμα αυτοκινήτου, κούνια και σεντόνια.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα μωρακια ειναι καλα. Κ μπορω απο σημερα να καθομαι για φαγητο! :)

:D:D:D Τέλεια τα νέα σου κοπελιά! Μπράβο μπράβο!

Εγω εξαφανίστηκα γιατι είχαμε τρεχάματα απο ένα πρόσφατο τρακάρισμα που μας ανάγκασε τελικά να ψαχνόμαστε τέτοια ώρα για καινούργιο αυτοκίνητο. Τελικά βρήκαμε και επιτέλους μαζευτήκαμε σπίτι μας. Σήμερα είδα ενδοκρινολογο και αιματολογο. Ακούσαμε και την καρδούλα με doppler. Όλα καλά και ανθηρά. Η δικιά μου καρδούλα μάλλον χτυπά περίεργα γιατί φέρανε και κάτι φοιτητές να ακουσουν κάτι λεει στην αορτή; που είναι σύνηθες στις εγκύους αλλα αφου με βρήκαν, ας με κάνουν μαθημα. :D:D

Μου ζήτησαν να ετοιμάσω ενα birth plan. Ιδέα δεν έχω τι είναι τούτο. Σε μια γρήγορη googlια που έκανα είναι διάφορα πράγματα που πρέπει να σκεφτώ. Σίγουρο είναι πως αν μας βγει αγόρι, μην τολμήσει κανείς να ακουμπήσει τίποτα εκεί χαμηλά. Δεν κάνουμε περιτομές εμείς.:tongue: Το άλλο που αρχίσαμε να σκεφτόμαστε είναι η δωρεά των βλαστοκυττάρων (αυτά δεν είναι το αίμαι απο τον λώρο;) σε τράπεζα για χρήση σε θεραπείες καρκινοπαθών. Κάτι που θέλω να κάνω στη μνήμη της πεθεράς μου αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα με εμποδίσει η αναιμία.

Το άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω... Έχει καμμία πρωτομαμα ακούσει το μωρό; Εκεί που καθόμουν σήμερα και χάζευα στο facebook, ένιωσα χαμηλά, κάτω απο τον αφαλο, σα να... πως να το περιγράψω. Σα να είχα εσωτερικό λόξυγγα πολύ αχνο. Στην γρήγορη... τακ τακ τακ. Μεχρι να σκεφτώ ότι μπορεί να είναι η πρώτη φορά που καταλαβαίνω το μωρο... σταμάτησε. Και έμεινα με την απορία. Λες; Στις πρώτες σας εγκυμοσύνες σε ποιες εβδομάδες το ακουσατε; Είμαι σήμερα 16 εβδομαδων νταν. :?


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Εμάς ο γιατρός στον τελευταίο υπέρηχο μας είπε οτι είναι σχεδόν βέβαιος οτι είναι κορίτσι, κορίτσι θέλαμε και οι δύο και απο παλιά είχαμε σκεφτεί όνομα. Ελισσάβετ θα τη βαφτίσουμε και θα την φωνάζουμε Ελίζα, το αγαπώ αυτό το όνομα!


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

daip ειναι πολυ πιθανον να ηταν το μωρακι σου αυτο που ακουσες...καθαρα και μονο απο τα συμπτωματα που περιγραφεις...συνηθως στην 18 εβδομαδα καταλαβαινουν οι πρωτομανουλες τα μωρακια τους...αλλα δεν ειναι απιθανο και πιο νωρις...σου ευχομαι καθε μερα να νιωθεις ολο και περισσοτερο το μωρο σου!!!!

εγω την πρωτη αργησα να την καταλαβω...πρεπει να ημουν 19 με 20 εβδομαδα....την δευτερη 16 εβδομαδων σιγουρα την ειχα ακουσει...σε αυτη την εγκυμοσυνη κατι μου λεει οτι την αλλη εβδομαδα θα την/τον καταλαβω..χιχιχιχιχιχι;););)


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D Τέλεια τα νέα σου κοπελιά! Μπράβο μπράβο!

Εγω εξαφανίστηκα γιατι είχαμε τρεχάματα απο ένα πρόσφατο τρακάρισμα που μας ανάγκασε τελικά να ψαχνόμαστε τέτοια ώρα για καινούργιο αυτοκίνητο. Τελικά βρήκαμε και επιτέλους μαζευτήκαμε σπίτι μας. Σήμερα είδα ενδοκρινολογο και αιματολογο. Ακούσαμε και την καρδούλα με doppler. Όλα καλά και ανθηρά. Η δικιά μου καρδούλα μάλλον χτυπά περίεργα γιατί φέρανε και κάτι φοιτητές να ακουσουν κάτι λεει στην αορτή; που είναι σύνηθες στις εγκύους αλλα αφου με βρήκαν, ας με κάνουν μαθημα. :D:D

Μου ζήτησαν να ετοιμάσω ενα birth plan. Ιδέα δεν έχω τι είναι τούτο. Σε μια γρήγορη googlια που έκανα είναι διάφορα πράγματα που πρέπει να σκεφτώ. Σίγουρο είναι πως αν μας βγει αγόρι, μην τολμήσει κανείς να ακουμπήσει τίποτα εκεί χαμηλά. Δεν κάνουμε περιτομές εμείς.:tongue: Το άλλο που αρχίσαμε να σκεφτόμαστε είναι η δωρεά των βλαστοκυττάρων (αυτά δεν είναι το αίμαι απο τον λώρο;) σε τράπεζα για χρήση σε θεραπείες καρκινοπαθών. Κάτι που θέλω να κάνω στη μνήμη της πεθεράς μου αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα με εμποδίσει η αναιμία.

Το άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω... Έχει καμμία πρωτομαμα ακούσει το μωρό; Εκεί που καθόμουν σήμερα και χάζευα στο facebook, ένιωσα χαμηλά, κάτω απο τον αφαλο, σα να... πως να το περιγράψω. Σα να είχα εσωτερικό λόξυγγα πολύ αχνο. Στην γρήγορη... τακ τακ τακ. Μεχρι να σκεφτώ ότι μπορεί να είναι η πρώτη φορά που καταλαβαίνω το μωρο... σταμάτησε. Και έμεινα με την απορία. Λες; Στις πρώτες σας εγκυμοσύνες σε ποιες εβδομάδες το ακουσατε; Είμαι σήμερα 16 εβδομαδων νταν. :?

και εγώ όπως η fysalida στη πρώτη το άκουσα περίπου στη 20η. μπορώ να σου στείλω πλάνο τοκετού με όλες τις επιλογές που έχεις σε κάθε στάδιο και να κρατήσεις αυτό που σου αρέσει. Και γιατί αν σου επιτρέψουν να μην αφήσεις τα βλαστοκύτταρα να περάσουν όλα στο μωρό σου, που του είναι τόσο πολύτιμα και κυρίως για τις αποθήκες σιδήρου του.
Καλημέρα κορίτσια!

Εμάς ο γιατρός στον τελευταίο υπέρηχο μας είπε οτι είναι σχεδόν βέβαιος οτι είναι κορίτσι, κορίτσι θέλαμε και οι δύο και απο παλιά είχαμε σκεφτεί όνομα. Ελισσάβετ θα τη βαφτίσουμε και θα την φωνάζουμε Ελίζα, το αγαπώ αυτό το όνομα!

αφού το θέλετε το κοριτσάκι σου εύχομαι να είναι. ωραίο όνομα το ελισάβετ.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ στις πολύ πολύ αρχές της εγκυμοσύνης (στις γόνιμες μέρες) έκανα ένα ταξίδι στη Τήνο και έταξα το όνομα. οπότε Δέσποινα αν είναι κορίτσι και Μάριος ή Παναγιώτης αν είναι αγόρι.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

το δικο μας ονομα ,αν ολα πανε κατ ευχην, θα το παρουμε απο τον πολυαγαπημενο μου πεθερο που χασαμε περυσι..

θωμαϊς ή θωμαή λοιπον αν ειναι κοριτσακι..

θωμας αν εχουμε αγορακι...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...