Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

ρούνα καλησπέρα!!!!μαζί έχουμε υπέρηχο,ε;;; 13/11!!!πώς θα περάσουν οι μέρες...

Μαζί τον έχουμε ναι!!! Τι ώρα έχεις εσύ? Εγώ στις11 το πρωί. Για πες μου πως θα περάδουν οι μέρες??? Ουφ!!! Εγώ πάντως κορίτσια κάποιες μέρες όπως χθες π.χ νίωθω πολύ έντονες τις κλωτσιές του. Ο άντρας μου βάζει το αφτί του στην κοιλιά και τον ακούει. Και άμα βαράει δυνατά το νιώθει και εκείνος στο χέρι του. Σήμερα πάντως είναι αρκετά ήσυχος για την ώρα... Λίγα πράγματα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαζί τον έχουμε ναι!!! Τι ώρα έχεις εσύ? Εγώ στις11 το πρωί. Για πες μου πως θα περάδουν οι μέρες??? Ουφ!!! Εγώ πάντως κορίτσια κάποιες μέρες όπως χθες π.χ νίωθω πολύ έντονες τις κλωτσιές του. Ο άντρας μου βάζει το αφτί του στην κοιλιά και τον ακούει. Και άμα βαράει δυνατά το νιώθει και εκείνος στο χέρι του. Σήμερα πάντως είναι αρκετά ήσυχος για την ώρα... Λίγα πράγματα.

εγώ στις 5!!! ζωηρούλης ο δικός σας...εμένα μόνο με τα μανταρίνια ταράζεται λίγο γι αυτό και τρώω αρκετά.Τώρα έφαγα 3 κι αμέσως να μια κινησούλα έντονη...χαχαχα.Άραγε όταν θ αρχίσει να τρώει φρούτα θα τα θέλέι;Γιατί αν όχι, θα χω τύψεις που τρώω τόνους...:?


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαα τ κανετε; κρυο βροχή μερες για σπίτια.

Τ ωραια νεα τ ωραια με τ κοριτσακια πολυ ροζ.

Εγω τ ετοιμαζω μια κουβερτουλα κ ειναι σχεδον ετοιμη. Αλλα μετα τ το τελος τ νοεμβρη θα παίρνουμε κ θα ετοιμάζουμε δωμάτιό.

Κοριτσια εχω μια απορια. Επειδη σιγουρα θα θελουν να μας παρουν πραγματα για τ μωρο να περιμενω να μην παρω τ χοντρα λετε;; γτ αλλιως δε θα χω κατι να ζητησω κ γονεις κ αδερφια σίγουρα θα θελουν να μας παρουν κατι εκτος ρουχα

Κοιτα απο την εμπειρία μου θα σας πω πως οσες εχετε κοριτσι οι πιο κοντινοι θα θελουν να παρουν κατι σε χρυσαφικο. Αλλα αν σας ρωτησουν μπορειτε να ζητησετε πραγματα για μετα οπως κάθισμα φαγητού, παρκο ή οσες εχετε χωρο καγκελακια περιφραξης εσωτερικου χωρου, χαλί για το δωματιο, το καλοκαιρινο καροτσι, ριλαξ ή ηλεκτρικη κουνια, μαρσιπο


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο την εμπειρία μου θα σας πω πως οσες εχετε κοριτσι οι πιο κοντινοι θα θελουν να παρουν κατι σε χρυσαφικο. Αλλα αν σας ρωτησουν μπορειτε να ζητησετε πραγματα για μετα οπως κάθισμα φαγητού, παρκο ή οσες εχετε χωρο καγκελακια περιφραξης εσωτερικου χωρου, χαλί για το δωματιο, το καλοκαιρινο καροτσι, ριλαξ ή ηλεκτρικη κουνια, μαρσιπο

Εγω εχω αγορι. Και απο το ανιψιος τ αντρα μ εχουμε απλο ρηλαξ κουνια παρκο καθισμα φαγητου κλπ κλπ.οποτε ετσι οπως τ σκεφτομαι απο τ χοντρα δε θελω πολλα. Σκεφτομαι στρωμα για τ κουνια χαλι θα παρω απο νωρις για βα ζεστανει ο χωρος παντα και παπλωμα καμια κουβερτα (εχω μια π ραβω μια πλεκτη βαρια κ μια πλεκτη ελαφρια) 2 με 3 μπιμπερο να υπαρχουν φορμακια καροτσι και αν υπαρχει κανενας καλό θέλητης να ν παρει τ κινουμενη κουνια -ρηλαξ δε μ νοιαζει χιχι. (Αληθεια ποια κοπελα εχει τετοια κουνια να μ στειλει αν δω πως ειναι;)


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω αγορι. Και απο το ανιψιος τ αντρα μ εχουμε απλο ρηλαξ κουνια παρκο καθισμα φαγητου κλπ κλπ.οποτε ετσι οπως τ σκεφτομαι απο τ χοντρα δε θελω πολλα. Σκεφτομαι στρωμα για τ κουνια χαλι θα παρω απο νωρις για βα ζεστανει ο χωρος παντα και παπλωμα καμια κουβερτα (εχω μια π ραβω μια πλεκτη βαρια κ μια πλεκτη ελαφρια) 2 με 3 μπιμπερο να υπαρχουν φορμακια καροτσι και αν υπαρχει κανενας καλό θέλητης να ν παρει τ κινουμενη κουνια -ρηλαξ δε μ νοιαζει χιχι. (Αληθεια ποια κοπελα εχει τετοια κουνια να μ στειλει αν δω πως ειναι;)

Εγω εχω σαν αυτη http://anatello.gr/cart/bright-starts-up-up-away-swing.html αλλα της κορης μου δεν της αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ηταν πολυ πολυ δυσκολο μωρο. Στη μονη που καθοταν και πραγματικα ειναι φοβερη ειναι αυτη http://anatello.gr/cart/Graco-sweet-peace-primo.html την οποια σκοπευω να ζητησω να μου την παρουν οι δικοι μου.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σαν αυτη http://anatello.gr/cart/bright-starts-up-up-away-swing.html αλλα της κορης μου δεν της αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ηταν πολυ πολυ δυσκολο μωρο. Στη μονη που καθοταν και πραγματικα ειναι φοβερη ειναι αυτη http://anatello.gr/cart/Graco-sweet-peace-primo.html την οποια σκοπευω να ζητησω να μου την παρουν οι δικοι μου.

ποιά είναι τα πλεονεκτήματα της DimRous σε σχέση με την πρώτη;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο για εμενα ειναι οτι το κουνάει σαν να ειναι στη αγκαλιά και οχι μπρος πισω που μπορει να ενοχλει το μωρο. Μπαινει απο νεογεννητο ενω στην αλλη πρεπει να μπορει να κρατα στοιχειωδος το κορμακι του (μετα τις 40 μερες περιπου). Επισης το μωρο ερχεται σε υψος ενηλικα οταν κάθεται και αυτο του δινει και σου δινει περισσοτερη βλεμματικη επαφη, ενω στη αλλη πρεπει ο ενηλικας να κατσει στο πατωμα. Εχει και περισσοτερα προγραμματα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αγορι. Και απο το ανιψιος τ αντρα μ εχουμε απλο ρηλαξ κουνια παρκο καθισμα φαγητου κλπ κλπ.οποτε ετσι οπως τ σκεφτομαι απο τ χοντρα δε θελω πολλα. Σκεφτομαι στρωμα για τ κουνια χαλι θα παρω απο νωρις για βα ζεστανει ο χωρος παντα και παπλωμα καμια κουβερτα (εχω μια π ραβω μια πλεκτη βαρια κ μια πλεκτη ελαφρια) 2 με 3 μπιμπερο να υπαρχουν φορμακια καροτσι και αν υπαρχει κανενας καλό θέλητης να ν παρει τ κινουμενη κουνια -ρηλαξ δε μ νοιαζει χιχι. (Αληθεια ποια κοπελα εχει τετοια κουνια να μ στειλει αν δω πως ειναι;)

Το παπλωμα απαγορευεται το πρωτο χρονο της ζωης του παιδιου


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα elenaki...τι κάνει ο γιόκας σου ξεκίνησε τις κλωτσιές; εμένα στα ίδια ακόμη, ήπιες κινησούλες σε καθημερινή βάση πλέον...

καλησπερα φαιη καλα ειναι τον ακουω πλεον ολη την ημερα αλλα δεν εχουμε εντονες κινησουλες ηπιες ειναι χαλαρος μαλλον!!!:) ποσο εβδομαδων εισαι???νομιζω εχουμε ιδια πητ!!!

εγω εχω την β επιπεδου 10/11 ανυπομονω την δευτερα ανεβενω αθηνα για την εξεταση και να κανω μια ερευνα αγορας για οτι χρειαστω!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σαν αυτη http://anatello.gr/cart/bright-starts-up-up-away-swing.html αλλα της κορης μου δεν της αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ηταν πολυ πολυ δυσκολο μωρο. Στη μονη που καθοταν και πραγματικα ειναι φοβερη ειναι αυτη http://anatello.gr/cart/Graco-sweet-peace-primo.html την οποια σκοπευω να ζητησω να μου την παρουν οι δικοι μου.

dimrous καταπληκτικη το κανονησα κιολας...θα μου τη παρουν δωρακι!!!!!:):):)


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φαιη καλα ειναι τον ακουω πλεον ολη την ημερα αλλα δεν εχουμε εντονες κινησουλες ηπιες ειναι χαλαρος μαλλον!!!:) ποσο εβδομαδων εισαι???νομιζω εχουμε ιδια πητ!!!

εγω εχω την β επιπεδου 10/11 ανυπομονω την δευτερα ανεβενω αθηνα για την εξεταση και να κανω μια ερευνα αγορας για οτι χρειαστω!!!!

στα ίδια είμαστε ακόμη...να δούμε ποιός θα ξεθαρρέψει πρώτος :D:D:D

Εγώ μπήκα στην 21η!!!έχω πητ 12/3.Β'επιπέδου έχω στις 13/11.Ε, λογικά μέχρι τότε θα τις τρώμε τις κλωτσιές μας κι εμείς..:tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο για εμενα ειναι οτι το κουνάει σαν να ειναι στη αγκαλιά και οχι μπρος πισω που μπορει να ενοχλει το μωρο. Μπαινει απο νεογεννητο ενω στην αλλη πρεπει να μπορει να κρατα στοιχειωδος το κορμακι του (μετα τις 40 μερες περιπου). Επισης το μωρο ερχεται σε υψος ενηλικα οταν κάθεται και αυτο του δινει και σου δινει περισσοτερη βλεμματικη επαφη, ενω στη αλλη πρεπει ο ενηλικας να κατσει στο πατωμα. Εχει και περισσοτερα προγραμματα.

dimrous, ωραία μου τα είπες...(βρε μήπως να σε πάρουν σε κν mothercare εσένα; :D:D:D).Είδα επίσης ότι το ριλάξ είναι αποσπώμενο απότε είναι 2 σε ένα.Με έπεισες....;)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...