Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Για καλλωπισμό που λεγατε, εγω εχω επαναφερει το φυσικο εδω και 1,5 χρόνο. Ειπα να τα ξεκουρασω μεχρι να βγαλω ασπρα γιατι ειναι λιγα και αδυναμα. Νυχια δε βαφω γιατι μονο το ημιμονιμο μου κρατα καμια βδομαδα. Αλλαξα και κρεμα προσωπου σε μια πιο φυτικη, παταω και καμια μασκα δικια μου και κατι σώζεται η κατασταση. Εν το μεταξυ μου εχουν φουντώσει οι αλλεργιες και δε μπορω να βαφτω καθολου, αμεσως πριζομαι. Μια ομορφια δηλαδη.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσαρες καλησπερα !!

JimDin να χαίρεσαι τον αντρα σου και εκεινος εσας και την οικογενεια σας !! DimRous χρόνια σου πολλά με υγεια !!!

want_s_baby να χαιρεσαι κ εσυ τον αντρα σου με υγεια και οτι επιθυμειτε !!

Χρονια πολλα σε Δημητρες και Δημητρηδες και του χρονου με υγεια αγκαλια με τα μωρακια μας !!! (Τις ειπα ολες τις ευχες) ;)

στρουμφιτα πολυ ωραια τα νεα σου !! Μεγαλωσε κ εσενα το μικρακι σου !!

DimRous ωραια μπλουζα για καθε μερα !! Θα μετρηθω μου φαινεται μπας και παρω κ εγω τιποτα απο κει γιατι τοσα χρονια με μπλουζοφορεματα ουτε μια μπλουζα δεν εχω !!

xeimwnas καλη επιτυχια με την β' επιπεδου ! Ολα καλα θα ειναι και θα περιμενουμε νεα σου !! Αληθεια που χαθηκες τοσο καιρο !!

Σουζανα καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου !

Βρε κοριτσια εχω μια απορια (ναι ναι παλι) !!

Τ.Ε.Ρ ειχα στις 21/6 ... απο τοτε μεχρι τωρα δεν ειναι 19 εβδομαδες?! Το ειδα τυχαια εχθες στον κυκλο που μου εδωσαν με τις εβδομαδες !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαρτιομανουλες ! :):)

Susana welcome !!!!:P:p περιμενουμε νεα σου και ελπιζω να τα λέμε συχνα!

Χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες:

Dimrous Χρονια σου πολλα και με το καλο το μωρουλινι σου,

JimDin - want_s_baby να χαιρεστε τους άντρες σας και του χρόνου με υγεια και τα μπεμπακια αγκαλιτσα!!

Εγω σκεφτομαι οτι του χρονου τετοια μερα , πρωτα ο Θεος, θα γιορταζω το μωρακι μου:D:D:D:D Αν και ακομα το φυλο δεν ειναι 100% σιγουρο, αν ειναι οντως κοριτσακι θα την πουμε Δημητρούλα αλλιως αν ειναι αγόραρος τοτε Δημητρακης!

Καλο Κυριακοβραδο και καλη αδειουλα αυριο σε οσες δεν πάνε δουλειά!

Φιλια σε όλες τις κοιλιτσες ! Smats !!!:-P:razz::-P:razz::-P:razz:


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για καλλωπισμό που λεγατε, εγω εχω επαναφερει το φυσικο εδω και 1,5 χρόνο. Ειπα να τα ξεκουρασω μεχρι να βγαλω ασπρα γιατι ειναι λιγα και αδυναμα. Νυχια δε βαφω γιατι μονο το ημιμονιμο μου κρατα καμια βδομαδα. Αλλαξα και κρεμα προσωπου σε μια πιο φυτικη, παταω και καμια μασκα δικια μου και κατι σώζεται η κατασταση. Εν το μεταξυ μου εχουν φουντώσει οι αλλεργιες και δε μπορω να βαφτω καθολου, αμεσως πριζομαι. Μια ομορφια δηλαδη.

Μια από τα ίδια και εγώ. Τα μαλλιά μου είναι στο φυσικό τους, νύχια δεν βάφω πια, κρέμα δεν βάζω γιατί δεν έβαζα ποτέ, ούτε μάσκες και τέτοια και δεν βάφομαι καθόλου. Αλλά και πριν δεν βαφόμουν πολύ. Να φανταστείς μέικ απ και πούδρα δεν έχω βάλει ποτέ στη ζωή μου. Μόνο τα μάτια μου έβαφα αλλά τώρα ούτε αυτό δεν κάνω.

Η βασιλόπιτα φλουρί δεν είχε και η συνταγή ήταν η κλασική που κάνει κάθε χρόνο. Αλλά άκου τι θυμήθηκα τώρα... Το 2010 το φλουρί έπεσε ανάμεσα στο κομμάτι του άντρα μου και το δικό μου. Εκείνη τη χρονιά παντρευτήκαμε. Και φέτος πάλι ανάμεσα στα κομμάτια μας έπεσε το φλουρί... Τυχαίο? Χαχαχα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες καλησπερα !!

JimDin να χαίρεσαι τον αντρα σου και εκεινος εσας και την οικογενεια σας !! DimRous χρόνια σου πολλά με υγεια !!!

want_s_baby να χαιρεσαι κ εσυ τον αντρα σου με υγεια και οτι επιθυμειτε !!

Χρονια πολλα σε Δημητρες και Δημητρηδες και του χρονου με υγεια αγκαλια με τα μωρακια μας !!! (Τις ειπα ολες τις ευχες) ;)

στρουμφιτα πολυ ωραια τα νεα σου !! Μεγαλωσε κ εσενα το μικρακι σου !!

DimRous ωραια μπλουζα για καθε μερα !! Θα μετρηθω μου φαινεται μπας και παρω κ εγω τιποτα απο κει γιατι τοσα χρονια με μπλουζοφορεματα ουτε μια μπλουζα δεν εχω !!

xeimwnas καλη επιτυχια με την β' επιπεδου ! Ολα καλα θα ειναι και θα περιμενουμε νεα σου !! Αληθεια που χαθηκες τοσο καιρο !!

Σουζανα καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου !

Βρε κοριτσια εχω μια απορια (ναι ναι παλι) !!

Τ.Ε.Ρ ειχα στις 21/6 ... απο τοτε μεχρι τωρα δεν ειναι 19 εβδομαδες?! Το ειδα τυχαια εχθες στον κυκλο που μου εδωσαν με τις εβδομαδες !

Αν σε βοηθάω εγώ ΤΕΡ είχα 31/5 και είμαι 19&4. Η σύλληψη έγινε καθυστερημένα. Δηλαδή ωορρηξία είχα 19/6. Το ξέρω γιατί είχα κάνει τεστ ωορρηξίας. Και όντως συμβαδίζει με την ΠΗΤ μου που είναι 19/3. Ότι σου είπε ο γιατρός σου είναι βασικά. Και το πόσων εβδομάδων είσαι να το υπολογίζεις με την ΠΗΤ.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ άγχος, είχα πολλές κολπικες εκκρίσεις μαύρες, δε μπορούσα να φάω τίποτα μόνο τόστ και μακαρόνια, αλλα κυρίως είχα άγχος. Το μωράκι ισως είναι αγόρι δεν ήξερε να μου πει σίγουρα και τη δευτερη φορα που πήγαμε ούτε καν που ρώτησαμε ότι να ΄ναι. Εγω θα γεννησω, το γράφω και μου φαίνεται ψέματα, στο Ιασώ. Α!!! χρονια πολλά στις εορτάζουσες και στις οικογένειές τους


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ άγχος, είχα πολλές κολπικες εκκρίσεις μαύρες, δε μπορούσα να φάω τίποτα μόνο τόστ και μακαρόνια, αλλα κυρίως είχα άγχος. Το μωράκι ισως είναι αγόρι δεν ήξερε να μου πει σίγουρα και τη δευτερη φορα που πήγαμε ούτε καν που ρώτησαμε ότι να ΄ναι. Εγω θα γεννησω, το γράφω και μου φαίνεται ψέματα, στο Ιασώ. Α!!! χρονια πολλά στις εορτάζουσες και στις οικογένειές τους

Αχ βρε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Και εγώ είχα καιέχω πολύ άγχος χωρίς να μου έχει τύχει τίποτα μέχρι τώρα. Αλλά πραγματικά το άγχος δεν οδηγεί πουθενά. Απλά ψυχοπλακωνόμαστε και αγχώνουμε και τα μωρά μας. Εγώ πλέον προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να απολαμβάνω οσο περισσότερο μπορώ την εγκυμοσύνη μου. Εδώ θα είμαστε να μοιραζόμαστε τα άγχη και τους προβληματισμούς μας. Όταν τα μοιράζεσαι αυτά ξεπερνιούνται πιο εύκολα!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο εγώ δε σας είχα ανακάλυψει ποιο πριν. Εχω περάσει κυτταρομεγαλοιο είχα τρεις εβδομάδες πυρετό και κοιμόμουν όλο αυτό τον καιρό με πολύ κούρασει. Ειχα πολύ ανεβασμένα τα ηπατικά ένζημα και δεν έπαιρνε καμία θεραπεία. Από μόνο του έφυγε και όταν φεύγει δε ερχεται ποτέ πίσω στις ακραίες του μορφές μπορεί να πέσεις σε κώμα. Τυχερη που έχεις αντισώματα και χωρίς να το καταλάβεις το περασες στο πόδι.


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αα χρονια πολλα στις εορταζουσες και στους εορταζοντες. Χειμωνιασε για τ καλα εδω επιτέλους. Χειμωνα καλη β επιπεδου περιμενουμε νεα σου. Σουζανα καλως ηρθες. Κ εγω ειχα καφε συνεχεια αλλα τωρα με τοσα χαπια εχω ηρεμησει. Κ ψυχολογικα κ σωματικα . Γενικα ψυχολογικα αγχωνομουν μεχρι να κλεισω τ 3ο τωρα ηρεμησα. Τωρα δε ξερω αν αυτο ειναι καλο .


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες μας!!!

Εχθές έφαγα του σκασμού και μετά δεν μπορούσα να κουνηθώ!

Ωραία περάσαμε όμως πήγαμε με μερικούς φίλους ,τον αδερφό μου και το παιδάκι μας και ήταν πολύ καλά!Και του χρόνου να είμαστε καλά!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωςήρθες Σουζάνα!!!

JimDin να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

DimRous χρόνια σου πολλάααα!!!

Γιορτάζει κι εμένα ο αντρούλης μου σήμερα και έχω ετοιμασίες, περιμένω τα πεθερικά!

Χρόνια πολλά στο στεφάνι σου κοριτσάκι και με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας!

Περιμένουμε νέα σήμερα!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μες στην αγωνία μου!!! Τη Δευτέρα έχω μεγάλο υπέρηχο, θα μάθουμε και το φύλο του μωρού στα σίγουρα γιατί δε με βλέπω καλά ,ο γιατρός ακόμα δεν είναι σίγουρος 100% και ο μπαμπάς μας απο δω κοντεύει να τρελαθεί αν του πάρουμε πίσω την κόρη που του τάξαμε χαχα

Αυτάααα τα νέα μου!! Ποιά άλλα κοριτσάκια έχουν μεγάλο υπέρηχο αυτή την εβδομαδα;;;

Μόλις γυρίσαμε από τον μορφολογικό μας υπέρηχο... μάθαμε και το φύλο. Σοκ ο μπαμπας, την είχε πιστέψει αφού όλοι στοιχημάτιζαν στο κορίτσι. Τελικά είδαμε ένα τρίτο πόδι! :D:D

Εγω πανευτυχής, δεν το συζητώ. Να βγω να το φωνάξω... "θα'χω γιο!" :tongue::tongue: αλλα θα μ'αρχίσουν άλλη παιδί δεν έκανε, μόνο η Daip τον ΨαχνουμεΟνομα. Και 'γω κορίτσι περίμενα μεταξύ μας, όχι ότι με χάλασε η τσουτσου που είδα. Είχα κάνει το λάθος να φάω σοκολάτα πριν, ακολουθώντας τις συμβουλες για να είναι πιο κινητικο το μωρό. Ο δικός μας όμως το παράκανε. Κώλο δεν έβαλε κάτω. Μια βλέπαμε κεφάλι, μία χέρι, μία πόδι, μία κώλο. Σα τη σβούρα γύριζε, κλώτσαγε και έκανε τα τσαλιμάκια του. Η κοπέλα απήυδησε, κόντεψε να με διώξει να ξαναπήγαινα αύριο. Μία ώρα μας πήρε να καταφέρει να βγάλει όλες τις selfie του.

εχω συσπασεις...αλλα νομιζω οτι ειναι λιγες...γιαυτο και δεν εχω ενοχλησει τον γιατρο μου...βασικα εμενα πετρωνει η κοιλια μου για καποια δευτερα...τα θυμαμαι αυτα και απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες και ξερω οτι ειναι φυσιολογικες οι συσπασεις ειδικα για τις εβδομαδες που ειμαστε...

Ωστε αυτές είναι οι συσπάσεις;;;;:D:D

Το παθαίνω όταν ξεχνάω το μαγνήσιο για κανα δυο μέρες. Κυρίως όταν είμαι ξαπλωμένη. Πχ το ΣΚ είχαμε πάει σε συγγενείς που γιόρταζαν εκδρομούλα και ξέχασα να πάρω όλα μου τα χάπια. Ούτε θυρεοειδη, ούτε πολυβιταμίνες, ούτε μαγνήσιο. Εντάξει δεν έγινε και τίποτα για 2 μέρες εξάλλου. Κυριακή βράδυ που μαζευτήκαμε και ξάπλωσα, όπως το λες. Ξαφνικά πέτρωσε η κοιλιά μου, δεν πόναγε, σαν σφίξιμο δυνατό, για 5-6 δευτερόλεπτα, και αυτό ήταν.

Είναι φυσιολογικό το λοιπον; Θα συνεχίσω το μαγνήσιο μου πάντως.

Λοιπον, διαβασα σε καποιο post για βαφή μαλλιων..εγω βαφομαι ξανθια τουλαχιστον 10 χρονια τωρα... θα το συνεχισω ετσι και λίγο πριν τη γεννα ισως κανω την κανονικη μου ξανθια βαφη, γιατι τοτε λενε δεν βλαπτει πια το μωρο. Νυχια βαφω κανονικα, μου εδωσε και το «πρασινο φως» ο γιατρος μου.

Ομοίως ξανθιά (όχι στα μυαλά, μόνο στα μαλλιά) και τα'χα βάψει παραμονή πριν κάνω το τεστ και μάθω ότι είμαι εγκυος. Τα έκανα άλλη μία όταν ήμουν 9 εβδομάδων. Τώρα θα περιμένω μέχρι τις 25 εβδομάδες. Η ρίζα έχει φτάσει στο θεό βέβαια, αλλα όσο δεν έχω επίσημες εμφανίσεις δε με πειράζει. Αρχες Δεκεμβρη είναι το πάρτυ της εταιρίας του άντρα μου, καπάκια η γιορτή του, καπάκια έχουμε γάμο να πάμε και μετα Χριστουγεννα. Ε...πέφτουν όλα μαζεμένα, να μην είμαι μια σέξυ μαμά;;:P:p

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Κρύο σήμερα. Μου αρέσει που χειμώνιασε!!! ....στη φάση που με ψιλοέπαιρνε ο ύπνος μου δίνει μια κλωτσιά τόσο γερή που τινάχτηκα ολόκληρη!!! Καλέ τρόμαξα σας λέω...

Εντωμεταξυ εσεις κρύο...εμείς καύσωνα. 35άρα πιάσαμε και σήμερα. Δεν την παλευω!

Τι παθαίνουν αυτά τα μωρά τη νύχτα; Χθες καθόμουν ήσυχα ήσυχα και διάβαζα στο λαπτοπ. Κοιμόταν το ένα καμάρι δίπλα, το άλλο εντός ήταν ήσυχο, γενικά επικρατούσε ησυχια. Τι το βρήκε το εντός και άρχισε να βαράει σα δαιμονισμένο 3 η ώρα ξημερώματα; Για κανα τέταρτο έδωσε ρεσιταλ. Σήκωσα τη μπλούζα και απολάμβανα το θέαμα. Μία απο εδω, μία απο εκει πεταγόταν η κοιλια. Κλασσικα, ο αντρας μου κοιμόταν, χαμπάρι δεν πήρε.

Εγω εχω β επιπεδου την Τεταρτη κ ψιλοαγχωνομαι λιγακι. Τα ζουζουνια μου δεν τα νιωθω συχνα κ αυτο ειναι που με αγχωνει πιο πολυ. Κοριτσια εγω ανυπομονω μετα τη β επιπεδου να αρχισω τις αγορες. Κ να ετοιμασω το δωματιο τους!!

Φιλακια κοιλιτσες!!

Ου καλε, όλα καλά θα πάνε. Να μου το θυμηθείς. Τα διδυμάκια σου ασχολούνται το ένα με το άλλο γι'αυτό είναι ήσυχα.

Εγώ ούτε κλωτσιές ούτε κοιλιά έχω:cry:

Το πρώτο σου είναι; Μήπως γι'αυτό;

Επίσης μήπως είσαι και αδυνατούλα γι'αυτό δεν έχεις κοιλιά; Μην κοιτάς εμας τις παχουλοκομψές.:P

Μια ξαδέρφη που έχουμε την ίδια ΠΗΤ και είμαστε τα ίδια κιλά (παχουλοκομψή και αυτή) δε φαίνεται ότι είναι εγκυος. Θα'λεγε κανείς ότι απλά έχει βάλει κιλά γενικά,αλλα όχι ότι περιμένει μωράκι. Αυτή έχει κοριτσάκι βέβαια. Εμενα που είχαν καιρό να με δουν, (5-6 εβδομαδες) έπαθαν όλοι ένα σοκ γιατι η κοιλιά μου φαίνεται σαν 7 μηνων. Το επομενο σοκ θα το πάθω εγω όταν συνειδητοποιήσω πως θα γίνω μετα απο 4 μήνες ακόμα. Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και το κάθε σώμα "σηκώνει" διαφορετικά το μωρό.

Αυτά τα πινακάκια με τα μωράκια που λένε πόσο εβδομάδων είσαι που τα έχετε βρει;

Ελα ντε;;; που είναι να με διορθώσετε και να με βάλετε στα γαλάζια και μενα;;;;:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Σεντόνι τέλος... πάω να θαυμάσω την τσουτσου μας!:tongue::tongue::tongue:


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...