Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Liveloula σιγουρα εχουν παει ολα καλα και τωρα το χεις αγκαλιτσα!!!!♡♡♡♡♡

Εγω εδω... οπως ημουν! Αυριο θα κανω και τις τελευταιες εξετασεις ουρων αιματος για να τις εχω για την παρασκευη στο ραντεβου!!! Φιλακια σε ολες τις φουσκωτες κοιλιτσες!!!!!♡♡♡♡


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

liveloula2 σου ευχομαι να πανε ολα καλα, επιτελους θα κρατησεις και εσυ στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου, περιμενουμε νεα σου!!!

Αχ αυτη η εξεταση με τον τραχηλο την μισω, δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

liveloula2 σου ευχομαι να πανε ολα καλα, επιτελους θα κρατησεις και εσυ στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου, περιμενουμε νεα σου!!!

Αχ αυτη η εξεταση με τον τραχηλο την μισω, δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...

Πως τα πας με το μωρουλι?????? Σου μοιαζει? Ειναι ησυχο???? Θηλαζεις????


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα το απόγευμα τελικά,δε κρατιοταν άλλο η μικρή...όλα πήγαν καλά,είναι υγιέστατη αν και μολις 2500 αλλά δε περιμέναμε και παραπάνω.Προς το παρόν πονάω λίγο αλλά νιώθω πολύ ανακουφισμενη που όλα κύλησαν ομαλα...θα σας γράψω νεότερα όταν μπορέσω και ευχαριστώ που ήμουν στη σκέψη σας... :-D


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως τα πας με το μωρουλι?????? Σου μοιαζει? Ειναι ησυχο???? Θηλαζεις????

Μια χαρα προς το παρον ειναι ησυχουλης δεν με ταλαιπωρει καθολου, κυριολεκτικα μαμ, κακα, νανι!!!Το βραδυ ξυπναει μονο 2 φορες.

Θηλαζω αλλα δεν εχω ακομα πολυ γαλα, επειδη γεννησα νωρις ο οργανισμος μου δεν ηταν ετοιμος και αργησα να κατεβασω, τον βαζω ομως οσο εχω και θα κατεβει σιγα σιγα...και εννοειται του δινω και μπιμπερο για να χορτασει.

Μου μοιαζει παρα πολυ, οσοι τον βλεπουν αυτο λενε ιδιος με μενα, ο αντρας μου κοιμοταν στην διαδικασια χαχαχα

Του επεσε και ομφαλος, εχει αρχησει και ξεφλουδιζει τωρα...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα το απόγευμα τελικά,δε κρατιοταν άλλο η μικρή...όλα πήγαν καλά,είναι υγιέστατη αν και μολις 2500 αλλά δε περιμέναμε και παραπάνω.Προς το παρόν πονάω λίγο αλλά νιώθω πολύ ανακουφισμενη που όλα κύλησαν ομαλα...θα σας γράψω νεότερα όταν μπορέσω και ευχαριστώ που ήμουν στη σκέψη σας... :-D

Να σου ζησει η μικρουλα παντα καλοτυχη και με υγεια...καλα σαραντα!!!

Καλη αναρρωση σου ευχομαι...:D:D:D


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :):):)

liveloula2 να σου ζήσει κοπέλα μου η μπέμπα σου !!! Μάλλον ήθελε την μαμά της αγκαλίτσα :D Καλά είναι τα κιλά της, θα βάλει τώρα που γεννήθηκε!

Koutsouni22 μου ησυχούλης ?? Είσαι τυχερή που ξυπνάει μόνο 2 φορές ;) Να μου φιλήσεις πατουσίτσα :D:D:D

Εγω τα ίδια...δεν λέει να βγει ο μπέμπης... περιμένω να πάρω τις τελευταίες εξετάσεις αίματος που έκανα... Δευτέρα έχω γιατρό!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !

Liveloula, συγχαρητήρια ! Να σου ζήσει κορίτσι μου...Τόση ανυπομονησία για να την πάρεις αγκαλίτσα είχε η μπεμπούλα..Τα κιλά της καλά είναι..Δεν μπήκε να υποθέσω καν παρακολούθηση ? Με το καλό να βγείτε και να πάτε σπίτι σας να ζήσετε την ευτυχία σας !

Koutsouni, μπράβο στο αγοράκι σου που είναι τόσο ήσυχο και σου μοιάζει κιόλας..Δίκιο μου φαίνεται..Αφού οι κόρες μοιάζουν στους πατεράδες, ας μείνουν σε μας οι γιοι..χαχαχα...

Κορίτσια, λίγο πολύ όλες οι υπόλοιπες είμαστε στην ίδια φάση της αναμονής..Εγώ ελπίζω να γεννήσω σύντομα, αλλά νομίζω πως έχουν υποχωρήσει οι ενοχλήσεις και δε θέλω να αργήσω να γεννήσω..Ο λόγος είναι πως αφενός θέλω να έχω την άδεια μετά τη γέννα, ενώ έτσι τη χαραμίζω με την κοιλίτσα μου και αφετέρου, όσο κάθομαι τρώω και παχαίνω..Κορίτσια τι βλακεία έχω κάνει και αυτές τις 10-15 μέρες που δε δουλεύω τρώω πολλά γλυκά και γενικά τρώω αφού είμαι σπίτι και όχι στη δουλειά και έτσι έχω πάρει 4-5 κιλά μέσα σε 15 μέρες..Έχω στενοχωρηθεί...αλλά τι να κάνω ? Ας γεννήσω με το καλό και θα τα χάσω..

Επίσης, χθες βγήκαν τα αποτελέσματα των τελευταίων εξετάσεων που είχα κάνει, ανέβηκε λίγο ο αιματοκρίτης και η φεριτίνη και γενικά όλα φαίνονται καλά..Εξέταση κολπικού υγρού δε μου είχε γράψει και όσο για την κολπική εξέταση που λέγατε που την είχε κάνει η μαία την Παρασκευή..πραγματικά άβολή και επειδή φοβήθηκα, ήμουν σφιγμένη και είχα μια ενόχληση..Λογικά θα μου την ξανακάνουν την Παρασκευή..Για να δούμε...

Εσείς από κιλά πως είστε τώρα που φτάσαμε στο τέλος σχεδόν ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !

Liveloula, συγχαρητήρια ! Να σου ζήσει κορίτσι μου...Τόση ανυπομονησία για να την πάρεις αγκαλίτσα είχε η μπεμπούλα..Τα κιλά της καλά είναι..Δεν μπήκε να υποθέσω καν παρακολούθηση ? Με το καλό να βγείτε και να πάτε σπίτι σας να ζήσετε την ευτυχία σας !

Koutsouni, μπράβο στο αγοράκι σου που είναι τόσο ήσυχο και σου μοιάζει κιόλας..Δίκιο μου φαίνεται..Αφού οι κόρες μοιάζουν στους πατεράδες, ας μείνουν σε μας οι γιοι..χαχαχα...

Κορίτσια, λίγο πολύ όλες οι υπόλοιπες είμαστε στην ίδια φάση της αναμονής..Εγώ ελπίζω να γεννήσω σύντομα, αλλά νομίζω πως έχουν υποχωρήσει οι ενοχλήσεις και δε θέλω να αργήσω να γεννήσω..Ο λόγος είναι πως αφενός θέλω να έχω την άδεια μετά τη γέννα, ενώ έτσι τη χαραμίζω με την κοιλίτσα μου και αφετέρου, όσο κάθομαι τρώω και παχαίνω..Κορίτσια τι βλακεία έχω κάνει και αυτές τις 10-15 μέρες που δε δουλεύω τρώω πολλά γλυκά και γενικά τρώω αφού είμαι σπίτι και όχι στη δουλειά και έτσι έχω πάρει 4-5 κιλά μέσα σε 15 μέρες..Έχω στενοχωρηθεί...αλλά τι να κάνω ? Ας γεννήσω με το καλό και θα τα χάσω..

Επίσης, χθες βγήκαν τα αποτελέσματα των τελευταίων εξετάσεων που είχα κάνει, ανέβηκε λίγο ο αιματοκρίτης και η φεριτίνη και γενικά όλα φαίνονται καλά..Εξέταση κολπικού υγρού δε μου είχε γράψει και όσο για την κολπική εξέταση που λέγατε που την είχε κάνει η μαία την Παρασκευή..πραγματικά άβολή και επειδή φοβήθηκα, ήμουν σφιγμένη και είχα μια ενόχληση..Λογικά θα μου την ξανακάνουν την Παρασκευή..Για να δούμε...

Εσείς από κιλά πως είστε τώρα που φτάσαμε στο τέλος σχεδόν ?

Εγω εχω παρει 12.5 κιλα. Δεν τα λες και λιγα. Αλλα δεν θα κατσω να σκασω. Εκανα και πρωι και τις τελευταιες εξετασεις αιματος κ ουρων. Οι ενοχλησεις μου στα ιδια επιπεδα.

Πεννυ κατι μου λεει πως μαζι θα τα βγαλουμε τα μπουμπουκια. Περιμενε και συ λιγο.... να παρουν κ λιγο κρεατακι!!!!! Εγω παντως θελω να τη ζησω ολη τη διαδικασια. Να σπασουν τα νερα..... και τα υπολοιπα....αν και βλεπω να πηγαινω με ραντεβου..


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εχω παρει 12.5 κιλα. Δεν τα λες και λιγα. Αλλα δεν θα κατσω να σκασω. Εκανα και πρωι και τις τελευταιες εξετασεις αιματος κ ουρων. Οι ενοχλησεις μου στα ιδια επιπεδα.

Πεννυ κατι μου λεει πως μαζι θα τα βγαλουμε τα μπουμπουκια. Περιμενε και συ λιγο.... να παρουν κ λιγο κρεατακι!!!!! Εγω παντως θελω να τη ζησω ολη τη διαδικασια. Να σπασουν τα νερα..... και τα υπολοιπα....αν και βλεπω να πηγαινω με ραντεβου..

Αχ Kel μου κι εγώ το ίδιο...Θέλω να το αφήσω να συμβεί όπως θέλει..με σπάσιμο νερών, με πονάκια, με ότι αποφασίσει η φύση..Και γενικά θέλω να το ζήσω όλο..Έχω μόνο λίγο τύψεις για τις μέρες που περνάνε χωρίς δουλειά και χωρίς μωρό, γιατί θα μπορούσα να τις κρατήσω να τις περάσω με τη μπέμπα..αλλά όχι ότι μπορώ και να δουλέψω έτσι όπως είμαι και έχω βαρύνει και με ενοχλήσεις και σιγά που θα άντεχα να κάνω όσα έκανα στο γραφείο...Κι εγώ θέλω να μεγαλώσει η μπεμπούλα, αλλά όχι τόσο πολύ ώστε να μη βγαίνει..χαχα..Ανυπομονώ να δω τη φατσούλα της...Εγώ από κιλά πρέπει να έχω φτάσει +13 με 14 αυτές τις μέρες..πολλά γλυκά..και να σκεφτείς πως στον 8ο ήμουν +8 με 9...αλλά εντάξει..όλα θα επανέλθουν με υπομονή...χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγκυουλες και μανουλες!!!!

liveloula να σας ζησει το νινι και να ειναι τυχερο κι ευτυχισμενο!! Οταν μπορεσεις πες μας λεπτομερειες...

koutsouni υσηχο το μωρουλι σου μπραβο!! Μακαρι να συνεχισει ετσι!!

πενυ μην αγχωνεσαι με τα κιλακια γιατι τωρα πια φτασαμε στο τελος. Οπου να'ναι γενναμε και θελουμε δε θελουμε θα τα χασουμε, αν οχι ολα τα περισσοτερα απ'αυτα. Αλλα μια χαρα εισαι στα +14. Κι εγω καπου εκει ειμαι, ενω στην πρωτη μου ειχα βαλει 18!!!

kel μακαρι κοπελα μου να πανε ολα καλα και ξεκινησει ο τοκετος σου απο μονος του. Κι εγω ειναι το μονο παραπονο που εχω απο την πρωτη μου γεννα, οτι πηγα με προκληση και παρ'ολο που γεννησα φυσιολογικα κατι παρα πανω το ηθελα!!

Εγω κοριτσια μαλλον θα γεννησω νωριτερα γιατι χθες που πηγαμε στο γιατρο ειδαμε οτι η μικρη δεν εχει παρει τα γραμμαρια που θα θελαμε κι ετσι θα πρεπει να την παρακολουθουμε. Την Παρασκευη θα παω για nst για να δουμε αν ζοριζεται κι ελπιζω να μην με βαλει πολυ νωριτερα απο το αναμενομενο.... Παντα μιλαμε για προκληση κι ευχομαστε για φυσιολογικο αλλα το αγχος υπαρχει!!!!! Θα δειξει...


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Γέννησαααααα!!! Τελικά χθες κατά τις 06:30 έσπασαν τα νερά και άρχισαν οι πόνοι! Πήγαμε μαιευτήριο και στις 14:00 γέννησα φυσιολογικά έναν μπέμπη 3820γρ.!!! Ήταν δύσκολος τοκετός και ο καημενούλης ζορίστηκε γιατι ήταν τυλιγμένος με τον λωρο δυο φορες στο λαιμό και μια στο χερι, αλλά τα καταφέραμε!! Τελικά δεν ήθελε να αποφασίσουμε εμείς γι αυτον και μας την έσκασε, μιας και σήμερα θα μπαίναμε για πρόκληση! Προσπαθούμε με τον θηλασμό κι ελπίζω να τα καταφέρουμε... Τέλος αυτος είναι ανοιχτόχρωμος και μοιάζει στον μπαμπά του ενώ ο πρώτος μου είναι ίδιος εγώ!!!

Liveloula να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!! Πάντα γερο και καλότυχο να είναι!!!! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!!!

Κορίτσια μην αγχώνεστε για τα κιλά. Όταν με το καλό γεννήσετε θα τα χάσετε! Εγώ που είμαι πάντα παχουλή, τα κιλά της προηγούμενης εγκυμοσύνης τα είχα χάσει στους 10 μήνες.

Μαρία θα περιμένουμε τα νέα σου απο το NST.

Penny μην το σκέφτεσαι έτσι. Σκέψου ότι είναι οι τελευταίες μέρες που μπορείς να κουβαλάς μαζί σου οπουδήποτε το παιδάκι σου χωρίς ιδιαίτερο κόπο και προετοιμασία και απόλαυσε το!!! Χαχαχα!!!

Α! Και κάτι ακομα μανούλες! Όσες ανυπομονούν να γεννήσουν ας δοκιμασουν κιια βολτα στο ΙΚΕΑ!!! Εγώ και στα δυο μου παιδιά την προηγούμενη μέρα της γέννας είχα πάει βόλτα στο ΙΚΕΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλιτσες.

Αν κ τις τελευταίες 2 εβδομάδες ταλαιπωρήθηκα αρκετά στην εγκυμοσύνη τελικά γεννήθηκε απόψε στις 12:14 το κοριτσάκι μας.Μικρούλα βγήκε μόλις 2.300 όμως πολύ δυνατή κ ζόρικη.Έπιασε κ στήθος κ εύχομαι να έχουμε επιτυχή θηλασμό.

Όταν γυρίσουμε σπίτι θα μπω να σας πω όλα τα γεγονότα με λεπτομέρειες.

Με το Καλό σε όσες μείνατε κ σας εύχομαι να έχετε πανευκολες γέννες όσο κ εγώ.

Φιλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :):):) πωπω γεννητούρια που έχουμε!!!

tinaki να σου ζήσει κοπέλα μου η αγορίνα σου!!! Έκανε την έκπληξη το ζουζούνι σου και ήθελε να γεννηθεί μόνος του :):) 3820γρ :shock::shock::shock::shock: πως το γέννησες αυτο το παιδί ??? Χαράς το κουράγιο σου !!!

Πετρίνα 84 να σου ζήσει η μπέμπα σου!!! Δεν πειράζει που γεννήθηκε 2300 αφου είναι ζωηρή ;) , μια χαρά είναι ! Καλή επιτυχία με το θηλασμό

Καλό σαραντισμό κορίτσια !!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...