Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μακαρι κάποια στιγμή όλες να τα καταφέρουμε !!! Σου εύχομαι και εσυ σύντομα με ένα μωράκι 🙏🏼🙏🏼

      Θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου.. δεν αμφιβάλλω στιγμή..! Και ξέρω ότι αυτή τη στιγμή τα βλέπεις όλα μαύρα.. απλά θέλει χρόνο.. χρόνο να πενθησεις για το εμβρυακι σου.. χρόνο να μαζέψεις τα κομμάτια σου.. και χρόνο μέχρι να έρθει το τυχερό θαυματακι σου.. όλα όμως θα γίνουν στην ώρα τους..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

      πρίν από 10 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μακαρι κάποια στιγμή όλες να τα καταφέρουμε !!! Σου εύχομαι και εσυ σύντομα με ένα μωράκι 🙏🏼🙏🏼

      Και μην ξεχνάς πόσο σημαντικό είναι το πόσο εύκολα πιάνεις!! Η μήτρα σου είναι απόλυτα δεκτική!! Πλέον είναι απλά θέμα χρόνου και θέμα υγιούς εμβρύου.. Ξέρω ότι δεν σου δίνει ιδιαίτερη παρηγοριά αυτό αυτή τη στιγμή όπως δεν έδινε και σε εμένα.. ούτε υπάρχουν ουσιαστικά λόγια παρηγοριάς να απαλύνουν το πόνο σου.. απλά δεν πρέπει να το βάλεις κάτω και με το χρόνο κάπως θα απαλύνει.. το τυχερό όμως θα έρθει, το πιστεύω απόλυτα..! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Κορίτσια πολύ ωραία τα νεα..Εγω πήγα σήμερα για NST και ενα επαναληπτικό doppler και ολα έδειξαν καλα..Μάλιστα εδειξε και βαρύτερη τη μπεμπα απο οτι στο γιατρο..οπως είπαμε έχουν αποκλισεις τα μηχανήματα..Πάντως με εξετασε και μου είπε πως σε καμια βδομαδα με 10 μερες θα γεννησω λογικα..οποτε κλεινω εκκρεμότητες και περπαταω κιολας..το μόνο κακο είναι πως μου την έχει βαραισει και τρωω γλυκα κ εχω παρει κιλα ενω μέχρι τώρα ειχα παρει λιγα..χαχαχα..ευτυχώς που τελειωνουμε..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πολύ ωραία τα νεα..Εγω πήγα σήμερα για NST και ενα επαναληπτικό doppler και ολα έδειξαν καλα..Μάλιστα εδειξε και βαρύτερη τη μπεμπα απο οτι στο γιατρο..οπως είπαμε έχουν αποκλισεις τα μηχανήματα..Πάντως με εξετασε και μου είπε πως σε καμια βδομαδα με 10 μερες θα γεννησω λογικα..οποτε κλεινω εκκρεμότητες και περπαταω κιολας..το μόνο κακο είναι πως μου την έχει βαραισει και τρωω γλυκα κ εχω παρει κιλα ενω μέχρι τώρα ειχα παρει λιγα..χαχαχα..ευτυχώς που τελειωνουμε..χαχα

Τι ειναι το NST? Ωραια τα νεα σου! Εγω μολις γυρισα. Η μπεμπα ειναι ψηλα ακομα...η τεμπελα που λεγαμε.. θα με δει παλι την αλλη παρασκευη κ αν δεν γεννησω θα κλεισουμε ραντεβου μαλλον για 12 νοεμβρη. 3050 +-400, εχει μεγαλες αποκλισεις και δεν μπορει να μας πει με ακριβεια. Δεν εχει εμπεδωθει. Αυτα. Και εγω εχω παρει 12 κιλα. Με ειδε και ενδοκολπικα... και πονεσεεεεεεεεε


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο θηλαστρο?

Ο μπεμπης εχει συνηθησει το μπιμπερο και δεν μου πιανει το στηθος :cry::cry:

Επειδή το έχω ψαξει πολύ γιατί θα γυρισω νωρίς στη δουλειά, τα καλύτερα λενε ειναι της medela και συγκεκριμένα το swing νομίζω λέγεται που ειναι 2 φασεων..Αυτη τη μάρκα έχουν και στο Μητερα..φιλες μου το εχουν χρησιμοποιησει και είναι πολυ ευχαριστημενες..εγω αυτό θα πάρω αν και ακριβο αλλά περιμένω να δω πως θα πάει ο θηλασμός κ αν εχω γαλα κ γενικα θα το δω στην πορεία..ρώτα ομως και οποιον αλλον μπορείς γιατί ειναι ακριβουτσικο..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το NST? Ωραια τα νεα σου! Εγω μολις γυρισα. Η μπεμπα ειναι ψηλα ακομα...η τεμπελα που λεγαμε.. θα με δει παλι την αλλη παρασκευη κ αν δεν γεννησω θα κλεισουμε ραντεβου μαλλον για 12 νοεμβρη. 3050 +-400, εχει μεγαλες αποκλισεις και δεν μπορει να μας πει με ακριβεια. Δεν εχει εμπεδωθει. Αυτα. Και εγω εχω παρει 12 κιλα. Με ειδε και ενδοκολπικα... και πονεσεεεεεεεεε

Το NST ειναι το καρδιοτακογραφημα που λενε..μια ζωνουλα που καταγραφει τους παλμους της καρδιάς του μωρου κ βλέπουν αν κινείται αρκετά, αν περναει καλα, αν εχει αάγχος και τις συσπασεις..Κι εμενα με εξετασε απο κατω και πονεσε λιγο αλλα μου ειπε πως ειναι μαλακος ο τραχηλος κ φαίνεται να κοντεύουμε..καλο το ακουω που θα παρει χρόνο η μπεμπα σας..αλλα και το βαρος της πολύ καλο..Για να δούμε τι θα αποφασισουν τα μπεμπακια μας..Κι εμενα ρην Παρασκευή θα με ξαναδεί και η μαια μου θελει να γεννησω τοτε..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το NST ειναι το καρδιοτακογραφημα που λενε..μια ζωνουλα που καταγραφει τους παλμους της καρδιάς του μωρου κ βλέπουν αν κινείται αρκετά, αν περναει καλα, αν εχει αάγχος και τις συσπασεις..Κι εμενα με εξετασε απο κατω και πονεσε λιγο αλλα μου ειπε πως ειναι μαλακος ο τραχηλος κ φαίνεται να κοντεύουμε..καλο το ακουω που θα παρει χρόνο η μπεμπα σας..αλλα και το βαρος της πολύ καλο..Για να δούμε τι θα αποφασισουν τα μπεμπακια μας..Κι εμενα ρην Παρασκευή θα με ξαναδεί και η μαια μου θελει να γεννησω τοτε..χαχαχα

Και η δικη μου θελει να γεννησω.... χιχιχιχι... της medela θηλαστρο εχω κ γω. Με ειχαν βαλει σε καρδιοτοκογραφο οταν επεσα στο μπανιο. Ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο αν πρεπει να κοψω το μαγνησιο και περιμενω να με παρει. Εσεις μεχρι ποια βδομαδα το παιρνετε?


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και η δικη μου θελει να γεννησω.... χιχιχιχι... της medela θηλαστρο εχω κ γω. Με ειχαν βαλει σε καρδιοτοκογραφο οταν επεσα στο μπανιο. Ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο αν πρεπει να κοψω το μαγνησιο και περιμενω να με παρει. Εσεις μεχρι ποια βδομαδα το παιρνετε?

Kel μου, εννοείται πως πρέπει να το κόψεις γιατι δε σε βλεπω να γεννας..χαχαχα..Εμενα μου το εκοψε τελειως απο την Τετάρτη..και αρχισαν οι συσπασουλες..Κοψε το σίγουρα..Ποιο μοντέλο της medela πήρες ? Ειχα δει και το mini electric αλλα είπα να περιμένω..το αγόρασες προληπτικα ή το βρήκες απο αλλον ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Koutsouni εχω δανειστεί απο μια φιλη εγω το ηλεκτρονικο της medela swing και αλλαξα χοανη για να ειναι ακριβώς στο μεγεθος του στηθους μου(να το προσεξεις αυτο γενικοτερα!)

Μου εχουν πει πως ειναι απο τα καλυτερα ηλεκτρονικα θηλαστρα αυτο για ειναι δυο φασεων, πρωτα μασαζ και μετα τραβαει το γαλα!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kel μου, εννοείται πως πρέπει να το κόψεις γιατι δε σε βλεπω να γεννας..χαχαχα..Εμενα μου το εκοψε τελειως απο την Τετάρτη..και αρχισαν οι συσπασουλες..Κοψε το σίγουρα..Ποιο μοντέλο της medela πήρες ? Ειχα δει και το mini electric αλλα είπα να περιμένω..το αγόρασες προληπτικα ή το βρήκες απο αλλον ?

Μου εδωσαν το swing. Δεν θα το χρησιμοποιησω εκτος απροοπτου μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος. Ειναι ακριβα τα θηλαστρα αλλα χρειαζονται. Και πανω απο 20 ευρω στοιχιζουν τα 20 σακουλακια αποθηκκευσης. Θα γυρισω νωρις στην δουλεια κ εγω κ αν εχω γαλα θα το χρειαστω. Με πηρε ο γιατρος κ μου ειπε να το συνεχισω μεχρι την αλλη παρασκευη. Δεν ξερω τι να κανω. Ειναι ψηλα ακομα. Αν ξεκινησουν οι συσπασεις και δεν κατεβαινει θα με βαλει για καισαρικη. Και δεν θελω. Θα ακολουθησω την μεση λυση.... θα το παρω μεχρι την τριτη...... χιχιχι. Μονο εσεις θα το ξερετε... σςςςςςςςςςς


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρααααα!!!!

Καλό μήνα!!!!

Ε ε έφτασεεεε!!!! Και έχουμε Νοέμβριο!!!

Για θήλαστρο δεν ξέρω να σας πω...

Kel μου φαίνεται καλά θα κάνεις!! Όλα είναι σχετικά βέβαια. Ο γιατρός σου ας πούμε μπορεί να σκέφτεται ότι εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα και το μωρο δεν είναι πολύ μεγάλο, μπορεί να σου δώσει και παράταση μετά την ΠΗΤ για να του δώσει το περιθώριο να κατέβει... Οπότε και γι αυτο να σου είπε να το κόψεις τότε...

Εμείς εδώ... 39 εβδομάδων σήμερα!!! Δεν πιστεύα ότι θα φτάσω μέχρι εδώ... Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσουδια

1 για θηλαστρο εμενα μου ειχε πει η παιδιατρος στον μεγαλο γιατι επινε συνεχεια και θελαμε να δουμε ποσο πολυ πινει να δανσειστω νοσοκομειακο θηλαστρο της medela apo klinikum και αυτο εκανα πριν 4 χρονια ηταν 30ευρω τον μηνα της medela to swing μου εκανε μαστιτιδα

2 σημερα το βραδυ μπαινω με προκληση θα μου βαλει υποθετο οπως στον μεγαλο γιατι με το που σταματαω το μαγνησιο αρχιζουν συσπασεις και κραμπες αλλα σκληρυνε ο τραχηλος και δεν μπορει ο μικρος να σπασει τα νερα εγω υποφερω απο πονους παντου οποτε αυριο θα εχω το μπεμπε αγκαλια καλως εχωντων των καταστασεων.Φοβαται και για αιμοραγια οποτε ειπαμε αφου ειμαι 39 εβδομαδων να μην το αφησουμε αλλο.

3 Καλο μηνα

4 Ποναω παντου οποιες παιρνουν μαγνησιο οταν το σταματησετε να περιμενετε κραμπες και ισως πονους δεν σας το ευχομαι αλλα εγω παιδευομαι

5 Kel81 ακολουθα τη συμβουλη του γιατρου γιατι στον πρωτο εγω ειχα φτασει 41 βδομαδες για να τον γεννησω το πρωτο παιδακι κατεβαινει πολλες φορες πιο αργα αν ξεκινησουν συσπασεις και ειναι ψηλα δεν εχει βαλει το κεφαλακι του μεσα στους μηρους σου τοτε υποχρεωτικα θα σου κανει καισαρικη δεν θα σε αφησει πολλες ωρες να κοιλοπονας γιατι θα πιεζεται το μικρο....Οποτε οτι σου πει ο γιατρος αυτος βλεπει το παιδακι πως κατεβαινει και σιγουρα εχει και την εμπειρια εσυ απλα τον βοηθας με το να του λες τι νιωθεις ωστε να μπορει αυτος να διαβαζει το σωμα σου και τους υπερηχους....

Καλη συνεχεια σε ολες φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα ! για θήλαστρο μου έχει δώσει η αδερφή μου ενα της nuk...ελπίζω να μην το χρησιμοποιήσω! kelli79 με το καλό κοπέλα μου με έναν πόνο και μια γρήγορη γέννα!!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα κ καλό μηνα!Νοέμβρης,ο μήνας μας:-)

Kelli 79 με το καλό!!!Να πάνε όλα καλα και να εχεις γρήγορη κ εύκολη γέννα...

Εγώ στο πρωτο παιδι είχα πάρει ηλεκτρικο θηλαστρο philips avent,με βοήθησε παρα πολύ,χωρίς αυτό μάλλον δε θα είχα θηλάσει αφού ο μικρός μου είχε κανει πληγές στο στήθος κ πονουσα τρομερά...πολύ καλά λογια πάντως έχω ακούσει για το medela swing...

Εγώ κορίτσια μάλλον θα ζητησω να μου δώσουν τα χάπια κ δε θα θηλασω καθόλου...νιώθω τρομερές τύψεις αλλά στον γιο μου ταλαιπωρηθηκα παρα πολύ με το θηλασμό, ήμουν όλη μέρα η με το παιδί στο στήθος η με το θηλαστρο .Τώρα δεδομένου οτι 3-4 εβδομαδες μετα τη γεννά ξεκιναω ξανά τα ιδιαίτερα (τα όποια σταματάω την Τετάρτη,2 μέρες πριν γεννησω) κ αρχές Γενάρη ξεκιναω και στο σχολείο τα πρωινά δε νομίζω οτι με ενα παιδι ηδη στο σπίτι κ ενα νεογέννητο θα μπορέσω να το κάνω... :( έχω λιγες μέρες ακόμα να το σκεφτώ άλλα μάλλον εκεί θα καταληξω,ελπίζω η κόρη μου να με συγχωρέσει...

Κατα τα άλλα εμείς τα ιδια,συσπασουλες έχω αρκετές οπώς συνήθως ,τα χάπια τα κόβω την Τετάρτη κ Παρασκευή πρωι θα κραταω αγκαλιά την μπεμπουλα μου:D

Καλό Σαββατοκυριακο σε όλες σας,χαρειτε τις τελευταίες μέρες με τις κοιλιτσες σας :-) :-) :-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσουδια

1 για θηλαστρο εμενα μου ειχε πει η παιδιατρος στον μεγαλο γιατι επινε συνεχεια και θελαμε να δουμε ποσο πολυ πινει να δανσειστω νοσοκομειακο θηλαστρο της medela apo klinikum και αυτο εκανα πριν 4 χρονια ηταν 30ευρω τον μηνα της medela to swing μου εκανε μαστιτιδα

2 σημερα το βραδυ μπαινω με προκληση θα μου βαλει υποθετο οπως στον μεγαλο γιατι με το που σταματαω το μαγνησιο αρχιζουν συσπασεις και κραμπες αλλα σκληρυνε ο τραχηλος και δεν μπορει ο μικρος να σπασει τα νερα εγω υποφερω απο πονους παντου οποτε αυριο θα εχω το μπεμπε αγκαλια καλως εχωντων των καταστασεων.Φοβαται και για αιμοραγια οποτε ειπαμε αφου ειμαι 39 εβδομαδων να μην το αφησουμε αλλο.

3 Καλο μηνα

4 Ποναω παντου οποιες παιρνουν μαγνησιο οταν το σταματησετε να περιμενετε κραμπες και ισως πονους δεν σας το ευχομαι αλλα εγω παιδευομαι

5 Kel81 ακολουθα τη συμβουλη του γιατρου γιατι στον πρωτο εγω ειχα φτασει 41 βδομαδες για να τον γεννησω το πρωτο παιδακι κατεβαινει πολλες φορες πιο αργα αν ξεκινησουν συσπασεις και ειναι ψηλα δεν εχει βαλει το κεφαλακι του μεσα στους μηρους σου τοτε υποχρεωτικα θα σου κανει καισαρικη δεν θα σε αφησει πολλες ωρες να κοιλοπονας γιατι θα πιεζεται το μικρο....Οποτε οτι σου πει ο γιατρος αυτος βλεπει το παιδακι πως κατεβαινει και σιγουρα εχει και την εμπειρια εσυ απλα τον βοηθας με το να του λες τι νιωθεις ωστε να μπορει αυτος να διαβαζει το σωμα σου και τους υπερηχους....

Καλη συνεχεια σε ολες φιλακια

Kelli79 λιγες ωρες σου εμειναν!!!! Με το καλο! Με επεισες... θα το παρω το μαγνησιο!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...