Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Kiddo είπε:

      Λυπάμαι πάρα πολύ γλυκούλα μου... 😥😥 Παιδάκι θα κάνεις είμαι σίγουρη απλά είναι θέμα χρόνου να βρεθεί το τυχερό και υγιές εμβρυακι.. δώσε χρόνο στον εαυτό σου να πενθήσει.. ανασυγκρότησε τις δυνάμεις σου και μην το βάζεις κάτω.. πίστεψε με, το θαύμα θα έρθει κάποια στιγμή για όλες μας.. μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω..

      Μακαρι κάποια στιγμή όλες να τα καταφέρουμε !!! Σου εύχομαι και εσυ σύντομα με ένα μωράκι 🙏🏼🙏🏼

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια !

Koutsouni μου, βιαστικούλης τελικά ο μικρούλης σου..Να σου ζήσει..Πολύ καλά τα κιλά σου για αυτήν την εβδομάδα ! Σου έφυγε όμως ένα άγχος πια και τώρα το κρατάς στην αγκαλίτσα σου..Πάντα γερό και καλότυχο..!!!

Κορίτσια, αρχίσαμε για τα καλά..Κι εγώ χθες πήγα γιατρό και είμαι λίγο στενοχωρημένη, γιατί ενώ όλα τα έβγαλε πολύ καλά και έχει πάρει όχι απλά θέση όπως σας είχα πει, αλλά πλέον εμπεδώθηκε και στη λεκάνη και με βλέπω να γεννάω άμεσα, μου έβγαλε λίγα τα κιλά της..2,5 κιλά στις 36+4d και περίμενα να είναι τουλάχιστον 2,8, γιατί την τελευταία φορά πάλι 2,5 είχε πει..αλλά μπορεί να ήταν και λάθος..Αν σκεφτείτε ότι είχε πει 32+4 είχε βγει 1,8 και μετά 34+4 κατευθείαν είχε πει 2,5 που σημαίνει 700γρ σε 2 εβδομάδες..ίσως έχουν απόκλιση οι υπέρηχοι ή κάτι μετρήθηκε λάθος την προηγούμενη..Βέβαια αύριο θα πάω να κάνω και ένα NST να δούμε πως περνάει και θα ξαναμετρηθούμε..Αλλά είναι λίγο 2,5 κιλά σε αυτή τη βδομάδα νομίζω..Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά και η αλήθεια είναι πως και η φίλη μου που γέννησε στις 37+1 η μικρή ήταν 2560. Ευχηθείτε μου αύριο να είναι όλα καλά..Ο γιατρός είπε πως αν ζορίζεται η μπέμπα, θα βγει και θα περνάει καλύτερα έξω..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κι απο μένα...Ρennymom είμαστε ακριβως στην ίδια εβδομαδα κ εμένα τη δευτέρα που κάναμε υπέρηχο ηταν ακριβως 2500 κιλά...Αν το doppler είναι καλό μη σε ανησυχεί...Εγώ βεβαια έχω κ μια ήπια μορφή θρομβοφιλιας την όποια ανακαλύψαμε τυχαία μετα απο εξετάσεις που εκανα τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου επειδή ο γιος μου γεννήθηκε 39 κ 5 μονο 2600(χωρίς κανένα άλλο πρόβλημα π.χ γήρανση πλακούντακ.τ.λ)...Mια χαρα ηταν το αγορακι μου κ πηρε κ πολυ γρηγορα βαρος...Έτσι λοιπον περίμενα πως κι αυτό το μωρο δε θα βγει κ ντερεκι...

Επίσης έχε στο μυαλό σου οτι και οι υπέρηχοι εχουν απόκλιση κ λίγο το χερι του γιατρού να ξεφυγει...Μην αγχωνεσαι πάντως κ με αυτά τα κίλα μια χαρά θα είναι το μωρακι σου :)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα...Ρennymom είμαστε ακριβως στην ίδια εβδομαδα κ εμένα τη δευτέρα που κάναμε υπέρηχο ηταν ακριβως 2500 κιλά...Αν το doppler είναι καλό μη σε ανησυχεί...Εγώ βεβαια έχω κ μια ήπια μορφή θρομβοφιλιας την όποια ανακαλύψαμε τυχαία μετα απο εξετάσεις που εκανα τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου επειδή ο γιος μου γεννήθηκε 39 κ 5 μονο 2600(χωρίς κανένα άλλο πρόβλημα π.χ γήρανση πλακούντακ.τ.λ)...Mια χαρα ηταν το αγορακι μου κ πηρε κ πολυ γρηγορα βαρος...Έτσι λοιπον περίμενα πως κι αυτό το μωρο δε θα βγει κ ντερεκι...

Επίσης έχε στο μυαλό σου οτι και οι υπέρηχοι εχουν απόκλιση κ λίγο το χερι του γιατρού να ξεφυγει...Μην αγχωνεσαι πάντως κ με αυτά τα κίλα μια χαρά θα είναι το μωρακι σου :)

Αχ liveloula μου, σε ευχαριστώ πολύ..Αύριο θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα και θα ηρεμησω πιστεύω..Απο οτι καταλαβα δεν κινδυνεύει ουσιαστικά το μωρο..απλα αν δε μεγαλώνει πολυ ή δεν περνά καλα θα γεννηθεί και θα συνεχίσει να αναπτυσσεται εξω..αλλωστε είμαστε σε καλη πλεον εβδομάδα..Ειναι και μικρη η κοιλια μου και εγω δεν εχω πολλα περιθωρια..χαχα..Αντε..με το καλο να πάρουμε αγκαλιά τα μικρα μας..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αχ liveloula μου, σε ευχαριστώ πολύ..Αύριο θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα και θα ηρεμησω πιστεύω..Απο οτι καταλαβα δεν κινδυνεύει ουσιαστικά το μωρο..απλα αν δε μεγαλώνει πολυ ή δεν περνά καλα θα γεννηθεί και θα συνεχίσει να αναπτυσσεται εξω..αλλωστε είμαστε σε καλη πλεον εβδομάδα..Ειναι και μικρη η κοιλια μου και εγω δεν εχω πολλα περιθωρια..χαχα..Αντε..με το καλο να πάρουμε αγκαλιά τα μικρα μας..

Μην στεναωριεσαι. Εχουν αποκλιση 400 γραμ. μου ειπε ο δικος μου. Στην εβδομαδα σου εμενα ηταν 2900 και μου ειπε οτι δεν μπορει να μετρησει καλα λογω της θεσης και της αναπτυξης.

Θα δεις ολα καλα θα σου τα βρει αυριο. Εγω δεν ρωτησα αν ειχε εμπεδωθει. Με ειχε κομπλαρει την περασμενη βδομαδα. Για να δουμε αυριο. Αν και τις προηγουμενες μερες ειχα περισσοτερους πονους ποιος ξερει... η τεμπελα θελει να μεινει μεσα!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΝΥ λες να εισαι η επομενη??????? Περιμενουμε νεα αυριο!

Εγω εχω λιγα πονακια, πιο πολυ τραβηγματα χαμηλά και νιωθω πολυ σκληρη την μεση μου και ποναει, μαλλον ανοιγει η λεκανη!!

Να σας πω πως σημερα γεννησε και η vivian μια ομορφη κοριτσαρα 3240!!!!!

Να της ζησει η μπεμπουλα παντα γερη και καλοτυχη να ειναι!!!!!!!!!!!!!

Βιβιανακι καλο σαραντισμο και απο δω!!!!!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΕΝΥ λες να εισαι η επομενη??????? Περιμενουμε νεα αυριο!

Εγω εχω λιγα πονακια, πιο πολυ τραβηγματα χαμηλά και νιωθω πολυ σκληρη την μεση μου και ποναει, μαλλον ανοιγει η λεκανη!!

Να σας πω πως σημερα γεννησε και η vivian μια ομορφη κοριτσαρα 3240!!!!!

Να της ζησει η μπεμπουλα παντα γερη και καλοτυχη να ειναι!!!!!!!!!!!!!

Βιβιανακι καλο σαραντισμο και απο δω!!!!!!!!!!

Nikaki μου, μάλλον όλες κοντεύουμε ε ? Εγω εκοψα το μαγνησιο και αρχισαν και οι συσπασουλες κ τα πονακια..

Με τη vivian ειχαμε ίδια ΠΗΤ..αγχωθηκα τωρα..χαχαχα..Ξέρεις λεπτομέρειες ? Σπασανε νερα ή κάτι αλλο ? Πάντως απο βάρος εσκισε η μπεμπα..

Αυριο ελπίζω ολα καλα να πανε και να παρω λιγες μερες ακομα για να μεγαλώσει η μπεμπα..αλλιως θα την ταισω μόλις γεννηθει και θα μεγαλωσει..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κουτσουνι και Vivian να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Γερά και καλοτυχα να είναι!!

Penny μην ανησυχείς για τα κιλά, το θέμα είναι ότι στην βδομάδα που είσαι το μωρο είναι τελειομηνο!

Εγώ έχω μέτρια νέα... Πήγα σήμερα στον γιατρό και ναι μεν όλα καλά με το μωρο, αλλα δεν έχει κατέβει καθόλου, κι έχει διπλή περιτυλιξη στο λαιμό με τον λωρο... Ο τραχηλος κλειστός και δεν βλέπει να γεννάω απο μόνη μου. Την Δευτέρα λοιπόν θα πάω για NST και αν όλα συνεχίζουν ως έχουν την Πέμπτη μπαίνω με πρόκληση, γιατι όσο μένει μέσα είναι χειρότερα μιας και έχει φτάσει περίπου 3660γρ. ήδη...

Αυτα τα νέα μας...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεννησαμε κι εμεις χτες,3240 η μικρη αλλα ειναι στη μοναδα με οξυγονο τελικα..μαλλον κι για σημερα..την εχω δει ελαχιστα περιμενω πως κι πως να τη παρω αγκαλια! Με το καλο κι οι υπολοιπες! Σας φιλω


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nikaki μου, μάλλον όλες κοντεύουμε ε ? Εγω εκοψα το μαγνησιο και αρχισαν και οι συσπασουλες κ τα πονακια..

Με τη vivian ειχαμε ίδια ΠΗΤ..αγχωθηκα τωρα..χαχαχα..Ξέρεις λεπτομέρειες ? Σπασανε νερα ή κάτι αλλο ? Πάντως απο βάρος εσκισε η μπεμπα..

Αυριο ελπίζω ολα καλα να πανε και να παρω λιγες μερες ακομα για να μεγαλώσει η μπεμπα..αλλιως θα την ταισω μόλις γεννηθει και θα μεγαλωσει..χαχα

Φοβοταν για την τομή ο γιατρος της γιατι ειχε αρκετά πονακια και συσπασουλες απο νωρίς, το πρωτο της παιδακι το γεννησε με καισαρική οποτε πηγε προγραμματισμενα μετα απο το ραντεβού με τον γιατρο της! (Πληρης αναλυση βιβιαν δεν μπορείς να πεις!! )


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! vivian86 να σου ζήσει κοπέλα μου το νινί σου! Γερή και καλότυχη να είναι ! Καλό σαραντισμό!

Τα δικά μου τα νεα είναι τα ίδια! Θα αργήσει να βγει ο μικρός μου! Ουτε συσπάσεις έχω ουτε τίποτα..... Να δείτε που θα γεννήσω μετα την ΠΗΤ μου (18/11) :|:neutral::|:neutral::|


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Vivian να σου ζησει!!!παντα γερο κ ευτυχισμένο το μωρακι σας!

Tinaki το βαρος του είναι πολύ καλό οποτε κ να γεννήσεις μια χάρα θα είναι το μπεμπακι...

Titiko που ξέρεις μπορεί να σου κανει ξαφνική έκπληξη,υπομονή :-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...