Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Εμεις ειμαστε μαζι καθημερινα κι θα του κακοφανει πιστευω..αλλα κι μενα εναλλαξ η μαμα μου κι ο αντρας μου! Η μικρη τη περασμενη βδομαδα ηταν 2,5κιλα ε πιστευω πανω απο 3θα ναι σιγουρα!!

Πενυ μου εγω 3 μερες τωρα κανω 3ωρο σιδερο καθιστη δεν βγαινει αλλιως!! Κι γενικα κι με τον μικρο ζοριζομαι πολυαλλα δεν γινεται κι αλλιως..απλα εχω περιορισει αλλες δουλειες, σφουγγαρισμα πχ δεν κανω βαζω τον αντρα μου..θελω να πλυνω κι παραθυρα κι να στρωσω κι θαεπιστρατευσω τη μαμα μου! οχι μονο δεν κανει αλλα δεν μπορω εκ των πραγματων! Ποναω πολυ κι ειδικα στην τομη κι φοβαμαι..


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Vivian λογικό είναι να του κακοφανει αφού ειστεπ συνεχεία μάζι αλλά αφού θα είναι με οικεία πρόσωπα δε νομιζω να έχετε ιδιαίτερο πρόβλημα...

Pennymom μια ωριτσα σίδερο δεν είναι πρόβλημα αν δεν εχεις ενοχλήσεις απλα γενικά να μη ξεπερνάμε τα όρια μας κ να μην πιεζομαστε...μέχρι εκεί που μπορούμε...

Κι εγώ είμαι τελειομανής κ ήθελα να τα κάνω παντα ολά μονη μου άλλα σ αυτή τη εγκυμοσύνη μου με τις συσπάσεις ή τα έκανε ο άντρας μου ή εβαζα γυναικα.Μου κακοφανηκε άλλα προσαρμοστηκα τι να κάνω?'με προσοχή λοιπον...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας νιώθω με το χαζοσίδερο..Κι εγώ τώρα έκανα διάλειμμα..Αλλά χαίρομαι κιόλας που τα κάνω..είναι του μωρού για αυτό...

Liveloula, έχει γενέθλια το παιδάκι σου σήμερα ? Να το χαίρεσαι κορίτσι μου και με το καλό και το μπεμπάκι σου...


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

liveloula να χαιρεσαι τον γιο σου! Παντα καλοτυχος στη ζωη του να ειναι!!!

και εγω ενα αγχος που θα αφησω την μικρη το εχω να πω την αληθεια μιας και ουτε εγω την εχω αφησει ποτε να κοιμηθει μονη το βραδυ!

Αλλα ευτυχώς θα την κρατησει η μανα μου που ξερει το προγραμμα της και καθησυχαζομαι λιγακι ετσι!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανουλες:-)

Pennymom κ Nikaki σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχες!

Που χαθηκατε βρε οι υπόλοιπες?Ελπιζω να είστε όλες καλά...

Εμείς τα ιδια,μπήκαμε στο μηνα μας πια...2 εβδομαδες ακόμη,σχεδόν δε το πιστεύω...

Για γραψτε τα νέα σας...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια..Εδω πολυ βροχη και αερα..χειμωνιασε ξαφνικά..Ευτυχώς που προλαβα και επλυνα ολα τα ρουχα..το σιδερωμα δεν εχει τελειωσει..κανω λιγο κάθε μερα..πιστεύω σήμερα να το τελειωσω..Εδώ και 3-4 μερες εχω καουρες το βραδυ..εννοείται πως συχνοουρια, ελαφρυα ακρατεια κ υγρα συνεχιζονται κανονικα..αλλα ευτυχώς κοντεύουμε..ανυπομονώ την αλλη εβδομάδα να παω γιατρο να δω πως παμε γιατί νομιζω πως εχει στριμωχτει πολυ η μικρη..χαχα..Που χαθηκατε οντως ολες ? Ετοιμαζεστε ???


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Liveloula να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το νέο μέλος!!

Penny δεν το συζητώ, συχνοουρία, ελαφριά ακράτεια και υγρά είναι δεδομενα για όλες πια! Και καλέ την ημέρα, αλλα το βράδυ δεν παλεύεται!!

Εγώ έχω ανέβει Αθήνα πια και έχω ηρεμήσει, γιατι νιώθω ασφάλεια που είμαι κοντά στο μαιευτήριο! Βέβαια τα νέα μας είναι ότι πήγα σήμερα για υπερηχο και δεν γεννάμε ακόμα. Ο μικρός είναι ψηλά, αφου ο γιατρός δεν μπήκε καν στην διαδικασία να με δει απο κάτω. Όλα βέβαια είναι καλά απο αποψη υγρών κ.τ.λ. Και η εκτίμηση βάρους του αυτη τη στιγμή 3470γρ.:shock:

Πόσο θα μου βγει αυτο το παιδί??!!

Ξανά ραντεβού την επόμενη Πέμπτη..

Κατα τα αλλα θέλω όλο να ξεκουράζομαι αλλά πρέπει να πηγαίνω και καμια βολτα τον μικρό που τον έχω μαζί μου, να περναει καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! pennymom και γω μια απο τα ίδια! Εχω καούρες, συχνοουρία , λίγη ακράτεια και πολλά υγρά! Πφφφ το μόνο που δεν την παλεύω με τίποτα είναι οι καούρες...με πιάνει συνήθως το βράδυ!

tinaki μπράβο κοπέλα μου για τα νέα σου, μια χαρά το μικρό σου σε κιλά! Ωραία τώρα φαντάζομαι θα ηρεμείς στην μαμά σου!

liveloula2 να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Με το καλό και το δεύτερο νινι σου!

Κορίτσια εγώ θέλω να γεννήσω τώρα αν γίνεται...δεν την παλεύω άλλο. Ο μικρός κουνιέται πάρα πολύ και με πονάει πολύ! Πονάω στον αφαλό και στο στομάχι! Εχω ακόμα 'πονάκια περιόδου' και με πονάει η μέση, σχεδόν σε καθημερινή βάση! Εχω γιατρό την Τρίτη και ελπίζω να μου πει οτι γεννάω ( θα ειμαι στην 37η εβδομάδα)...φιλία στις κοιλίτσες σας.


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια..Εδω πολυ βροχη και αερα..χειμωνιασε ξαφνικά..Ευτυχώς που προλαβα και επλυνα ολα τα ρουχα..το σιδερωμα δεν εχει τελειωσει..κανω λιγο κάθε μερα..πιστεύω σήμερα να το τελειωσω..Εδώ και 3-4 μερες εχω καουρες το βραδυ..εννοείται πως συχνοουρια, ελαφρυα ακρατεια κ υγρα συνεχιζονται κανονικα..αλλα ευτυχώς κοντεύουμε..ανυπομονώ την αλλη εβδομάδα να παω γιατρο να δω πως παμε γιατί νομιζω πως εχει στριμωχτει πολυ η μικρη..χαχα..Που χαθηκατε οντως ολες ? Ετοιμαζεστε ???

Καλως ηρθατε στο club της καουρας!!!! Δεν κοιμαμαι, κανω εμετο ακομα, πεθαινω απο τις καουρες. Και απο σημερα εχω πονακια χαμηλα. Σαν πονους περιοδου. Τραβηγματα. Αυριο εχω γιατρο και ανωδυνο. Ελπιζω να ειναι οι τελευταιες μου μερες!!!!

Φιλακια και υπομονη σε ολες!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Kel πονακια περιοδου ε?μπορεί κ να κοντευεις:-) ...πες μας αύριο τα νέα σου...

Τitiko κ Pennymom κι εμένα οι καούρες το βράδυ με πιάνουν κ αν δε πιω λίγο coca-cola δε μπορω να ηρεμησω...δεν επινα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη ,τώρα στο τέλος δε νομιζω να πειράζει λίγο ε?εσείς έχετε βρει κατι άλλο που βοηθάει?

Tinaki 3470 ηδη!!!Το μωρακι σου θα φαίνεται 2 μηνών όταν γεννηθεί...:-) καλά να περάσεις τις τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης σου κοντά στη μανούλα σου...

Άντε σιγά σιγά θα έχουμε τα πρωτα γεννητουρια,τελειώνει ο Οκτώβρης...

Κάλο βράδυ σε ολες:D:-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μπηκα και εγω πλέον στον μηνα μου!! Ειχα γιατρό σημερα ολα καλα και ο μικρός κ το αμνιακό!

Απο βαρος 2650 φυσιολογικα μου ειπε!

Συσπάσεις ουτε για δειγμα, ξεχασα να ρωτησω το γιατρό αλλα θα σταματησω το μαγνησιο, πλέον δεν πιστεύω πως χρειάζεται..

Ο μικρός ειναι ψηλά ακομα και λογικα αυτη την εβδομάδα θα ξεκινήσει να κατεβαίνει.

Αυτα τα νεα μου!

Καουρες εχω κι εγω αλλα και εμενα μονο με καποιο αναψυκτικό περνάει, δεν νομίζω να πειραζει μωρε, εχει δημιουργηθεί τωρα το παιδι.

Τινακι μια χαρα τα νεα σας κι απο κιλακια σουπερ!!!

Τιτικο μου και εγω θελω να γεννησω δυσκολευομαι πολυ πλέον! Εβαλα σκουπα σημερα στο σπιτι και στα μισα εψαχνα καρεκλα να κατσω, απορω πως στην κορη μου καταφερα και εφτιαξα το σπιτι απο την αρχη! Μονο σε ενα δωμάτιο μεναμε!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Άλλη μια Παρασκευή..!!! Η πρώτη που δε δουλεύω, αλλά η χαρά είναι η ίδια..!!! Έχω σχεδόν τελειώσει τις δουλειές, ετοιμασίες κτλ και είμαι πολύ πιο ήρεμη..Το καρότσι είναι στο σαλόνι και το χαζεύω, όπως και την κουνια που την κοιταω με τόση ανυπομονησία, αλλά δε τη στρώνω, να μη σκονίζονται τα σεντονάκια..χαχαχα...

Καούρες...Τι πρόβλημα κι αυτό..Εμένα με ανακουφίζει λίγο η σόδα ή κάποιο ανθρακούχο ή να μη φάω τίποτα τουλάχιστον 2 ώρες πριν πέσω για ύπνο..Νιώθω να φλέγομαι πραγματικά όλο το στέρνο και ο οισοφάγος με ενοχλεί..αλλά ευτυχώς είμαστε προς το τέλος και όπως σας είπα το έχω ξαναπεράσει μήνες, πριν κάνω γαστροσκόπηση και αγωγή..Οι βραστές πατάτες βοηθούν επίσης..

Koutsouni, άρχισε πάλι ο μικρός τις κλωτσιές, άρα απλά ξεκουραζόταν..κι εμένα τα κάνει αυτά μια μέρα τη βδομάδα μειώνει τις κινήσεις και μετά επανέρχεται..

Tinaki, μεγάλος ο μπέμπης..τέλειος θα είναι μόλις γεννηθεί..σαν μεγάλο μωράκι..με το καλό..

Titiko, παρηγοριέμαι που όλες τα ίδια θέματα αντιμετωπίζουμε..χαχα..Κάνε υπομονή λίγο με τα χτυπήματα του μωρού..να μεγαλώσει λίγο ακόμα και θα βγει αυτό ξέρει..χαχα

Kel, μπορεί όντως να ετοιμάζεσαι κορίτσι μου και αν όντως έχει απελπιστεί και αφού πιάνεις όπου να ναι τις 37-38 εύχομαι με το καλό να γεννήσεις και να δεις τη μπεμπούλα σου.

Liveloula, εμένα μου είπε ο γιατρός κανενα πρόβλημα για αναψυκτικά, απλά να μην είναι light και να μην πίνουμε πολλά λόγω ζάχαρης..

Nikaki, μπράβο για τα καλά σου νέα..Καλή συνέχεια να έχεις κι εσύ και όλες μας..

Εγώ έχω γιατρό την επόμενη εβδομάδα και ανυπομονώ...Εύχομαι να έχουμε όλες ένα τέλειο Σαβ/κο και επειδή λογικά έχουμε πολλούς εορτάζοντες, να τους χαιρόμαστε όλους...


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Άλλη μια Παρασκευή..!!! Η πρώτη που δε δουλεύω, αλλά η χαρά είναι η ίδια..!!! Έχω σχεδόν τελειώσει τις δουλειές, ετοιμασίες κτλ και είμαι πολύ πιο ήρεμη..Το καρότσι είναι στο σαλόνι και το χαζεύω, όπως και την κουνια που την κοιταω με τόση ανυπομονησία, αλλά δε τη στρώνω, να μη σκονίζονται τα σεντονάκια..χαχαχα...

Καούρες...Τι πρόβλημα κι αυτό..Εμένα με ανακουφίζει λίγο η σόδα ή κάποιο ανθρακούχο ή να μη φάω τίποτα τουλάχιστον 2 ώρες πριν πέσω για ύπνο..Νιώθω να φλέγομαι πραγματικά όλο το στέρνο και ο οισοφάγος με ενοχλεί..αλλά ευτυχώς είμαστε προς το τέλος και όπως σας είπα το έχω ξαναπεράσει μήνες, πριν κάνω γαστροσκόπηση και αγωγή..Οι βραστές πατάτες βοηθούν επίσης..

Koutsouni, άρχισε πάλι ο μικρός τις κλωτσιές, άρα απλά ξεκουραζόταν..κι εμένα τα κάνει αυτά μια μέρα τη βδομάδα μειώνει τις κινήσεις και μετά επανέρχεται..

Tinaki, μεγάλος ο μπέμπης..τέλειος θα είναι μόλις γεννηθεί..σαν μεγάλο μωράκι..με το καλό..

Titiko, παρηγοριέμαι που όλες τα ίδια θέματα αντιμετωπίζουμε..χαχα..Κάνε υπομονή λίγο με τα χτυπήματα του μωρού..να μεγαλώσει λίγο ακόμα και θα βγει αυτό ξέρει..χαχα

Kel, μπορεί όντως να ετοιμάζεσαι κορίτσι μου και αν όντως έχει απελπιστεί και αφού πιάνεις όπου να ναι τις 37-38 εύχομαι με το καλό να γεννήσεις και να δεις τη μπεμπούλα σου.

Liveloula, εμένα μου είπε ο γιατρός κανενα πρόβλημα για αναψυκτικά, απλά να μην είναι light και να μην πίνουμε πολλά λόγω ζάχαρης..

Nikaki, μπράβο για τα καλά σου νέα..Καλή συνέχεια να έχεις κι εσύ και όλες μας..

Εγώ έχω γιατρό την επόμενη εβδομάδα και ανυπομονώ...Εύχομαι να έχουμε όλες ένα τέλειο Σαβ/κο και επειδή λογικά έχουμε πολλούς εορτάζοντες, να τους χαιρόμαστε όλους...

Χαχαχα εχε χαρη που δεν μπορω να σου στειλω φωτο απο το σαλονι μου.... φυσικα το καροτσι το χω παρ καρισμενο εκει.....

λοιπον.. μπεμπα 2900, οταν του ειπα οτι ανδεν εχω γεννησει μεχρι τις αρχες νοεμβρη να μου κανει τεχνητους πονους και απλα με αγριοκοιταξε και μου ειπε να κανω υπομονη. Αν με βαλει με τεχνητους πονους κατα 90% θα καταληξω με καισαρικη.. οποτε υπομονη!! Τα πονακια μου συνεχιζονται. Νιωθω κ την λεκανη μου να ανοιγει... πονανε τα κοκκαλα εκει κατω...

ελπιζω να ειστε ολες καλα!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εχε χαρη που δεν μπορω να σου στειλω φωτο απο το σαλονι μου.... φυσικα το καροτσι το χω παρ καρισμενο εκει.....

λοιπον.. μπεμπα 2900, οταν του ειπα οτι ανδεν εχω γεννησει μεχρι τις αρχες νοεμβρη να μου κανει τεχνητους πονους και απλα με αγριοκοιταξε και μου ειπε να κανω υπομονη. Αν με βαλει με τεχνητους πονους κατα 90% θα καταληξω με καισαρικη.. οποτε υπομονη!! Τα πονακια μου συνεχιζονται. Νιωθω κ την λεκανη μου να ανοιγει... πονανε τα κοκκαλα εκει κατω...

ελπιζω να ειστε ολες καλα!!

Χαχα..Νομιζω πως ολες οι πρωτομανουλες το ιδιο κάνουμε με το καροτσι τελικα εεε ??? Μια χαρά η μπεμπα σου, αλλα πιστευα πως θα είναι και μεγαλύτερη..Τελικά καλύτερα ετσι γιατί θα γεννησεις ευκολότερα λογικα..κι εμενα ετσι μου ειχε πει..οταν θελει η μπεμπα θα βγει για φυσιολογικο..αλλιως καισαρική..Οπότε δεν το συζητάμε..Υπομονη..Φιλακιααααα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...