Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Επίσης, από χθες βρε κορίτσια νομίζω πως έχει αλλάξει λίγο το σχήμα και η κατανομή της κοιλιάς μου..Εκεί που ήταν πεταχτή και στογγυλή..σήμερα τη βλέπω πιο πλακουτσωτή και πως εκτείνεται ως τα πλευρά μου στα πλάγια..Είχατε την αίσθηση μέσα στην εγκυμοσύνη πως αλλάζει μορφή ? Τι ρωτάω κι εγώ πρω πρωι ε ? χαχα..Αλλά φοβάμαι πως με τόσο έντονη δραστηριότητα μήπως άλλαξε θέση η μικρή..Μέχρι αύριο απόγευμα που θα πάω γιατρό εύχομαι και ελπίζω να έχω μια πολύ φυσιολογική μέρα και πολύ φυσιολογικές κινήσεις από τη μπέμπα..χαχα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα...

Και μενα γινετε πλακουτσωτη η κοιλια μου μερικες φορες, ειναι ο τροπος που κινειται και καθεται περνει αναλογος σχημα..δεν ειναι κατι αυτο!!!Εχουν στενεψει τα περιθωρια και ζοριζετε μαλλον χιχιχιχι


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πενι άστα. ...το είχε η χθεσινή μέρα μάλλον. Εγώ μετά από συσπάσεις βραδινές ξύπνησα και είδα την ροζ τραχηλικη βλενα που είχαδει στην κόρη μου και μετά σπάσανε τα νερά και γεννησα. Όλη μέρα στους γιατρούς ήμουν. Μειωθηκε ο τράχηλο μου και είχα και πάρα πολλές συσπάσεις από τις έντονες κινήσεις του μωρού που τελικά γύρισε με το κεφάλι κάτω και είναι έτοιμο για έξοδο. Ο γιατρός είπε να μπω κλινική αλλά εγώ του είπα να κάτσω σπίτι για το παιδί ακόμα μια μέρα και βλέπουμε αύριο. ...περνώ και ένα κάρο χάπια για τις συσπάσεις και ακινησία , έκανα και άλλες κορτιζόνη εχθές και τώρα περιμένω. ......

ωραία μέρα ε????

παρακαλάω να πιάσω τις 35 εβδομάδες και ακόμα πιο καλά τις 36.....Κοριτσια στείλτε θετική ενέργεια. ....φιλιά.


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ολα τα μπεμπακια βιαζοντε πολυ να βγουν...

Sozi μου μην κουραζεσαι καθολου να καθεσε οσο μπορεις, εστω να μπεις 36η εβδομαδα και μετα ασ κανει οτι θελει, εκτος και ο γιατρος σου σου εχει οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα αμα βγει λιγο νωριτερα...

Εμενα ο μπεμπης μου ησυχος οσο δεν παει δερν μου κανει τετοια, εχω μεν πολλες συσπασεις αλλα τιποτα αλλο, σημερα με πιεζει πολυ στο εντερακι μου και εχω προβλημα απο το πρωι :oops::oops:

Εκατσα και με τα ποδια ψηλα μπας και φυγει απο κει αλλα πεισματαρης εχει βιδωθει εκει..χιχιχιχι

Μας πεδευουν απο τωρα!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια κ απο μένα!Βλεπω στις περισσότερες έχουν αρχίσει τα προεόρτια:-)

Κι εγώ με συσπάσεις έντονες απο την πεμπτη,μέρα παρα μέρα καρδιοτοκογραφημα... Ευτυχώς μέχρι τώρα είμαστε εντάξει...θέλω οπωσδήποτε να φτάσω τις 36 γιατί δεν είμαι Αθηνα κ δε θελω να χρειαστεί να μεταφερθεί η μπεμπα μου...επίσης εγώ λόγω προηγουμένης καισαρικής κ επειδή κάνω κ αντιπηκτικες ενέσεις καλό θα είναι να πάω με το ραντεβού μου κ όχι να με πιάσουν οι πόνοι,γιατί αν δεν έχει περάσει ενα 24ωρο απο την τελευταια ένεση δε μπορω να κάνω επισκληριδιο:( οποτε καταλαβαίνετε οτι έχω αρκετό άγχος...κάναμε κ τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια σε περιπτωση που τύχει κάτι απρόοπτο...

Sozi τι χάπια σου έδωσε για τις συσπάσεις?εγώ παίρνω 6 trofocard κ 2spasmoapotel τη μέρα...ελπίζω να μη βιαστεί το μωρακι σου ,αν κ πλεον δε νομιζω να έχουν πρόβλημα...

Pennymom το γιατρό σου τον πήρες τηλ?καλό θα ήταν να τον ενημερωσεις,μη περιμένεις μέχρι αύριο,να σιγουρευτεις οτι δεν είναι αμνιακό υγρό...

Ελπιζω να αντεξουμε όλες λίγο ακόμα,ξεκούραση όσο πιο πολύ μπορούμε (τα λεω για να τα ακούω κ εγω;)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πενι άστα. ...το είχε η χθεσινή μέρα μάλλον. Εγώ μετά από συσπάσεις βραδινές ξύπνησα και είδα την ροζ τραχηλικη βλενα που είχαδει στην κόρη μου και μετά σπάσανε τα νερά και γεννησα. Όλη μέρα στους γιατρούς ήμουν. Μειωθηκε ο τράχηλο μου και είχα και πάρα πολλές συσπάσεις από τις έντονες κινήσεις του μωρού που τελικά γύρισε με το κεφάλι κάτω και είναι έτοιμο για έξοδο. Ο γιατρός είπε να μπω κλινική αλλά εγώ του είπα να κάτσω σπίτι για το παιδί ακόμα μια μέρα και βλέπουμε αύριο. ...περνώ και ένα κάρο χάπια για τις συσπάσεις και ακινησία , έκανα και άλλες κορτιζόνη εχθές και τώρα περιμένω. ......

ωραία μέρα ε????

παρακαλάω να πιάσω τις 35 εβδομάδες και ακόμα πιο καλά τις 36.....Κοριτσια στείλτε θετική ενέργεια. ....φιλιά.

Sozi μου, επειδή μπερδεύτηκα..εσύ χθες είδες μόνο το ροζ..δε σπάσανε τα νερά αυτή τη φορά..Ευτυχώς πήγες γιατρό και ελπίζω με την αγωγή που σου έδωσε να φτάσεις την 36 και παραπάνω εβδομάδα..Πόσο έγινε ο τράχηλός σου ? Είναι ασφαλές που έμεινες σπίτι όμως ? Θα πρέπει να πας μόνο αν σπάσουν πχ τα νερά ? Εύχομαι να μη χρειαστεί και να πάνε όλα τέλεια..Να περιμένει λίγο το μπεμπάκι σου, όπως το περιμένεις κι εσύ τόσο καιρό..

Βρε κορίτσια, εγώ εκτός από τις σταγόνες χθες όσο με πίεζε το μωρό στην κύστη, όλο το βράδυ είμαι στεγνή και σήμερα μέχρι τώρα..δεν μπορεί να είναι αμνιακά..Έτσι δεν είναι ? Θα είχα ροή αν ήταν..γιατί να σταματήσουν ? Πολύ βιαστικά μωρά έχουμε ρε παιδί μου..και είμαστε ομάδα Νοεμβρίου..κι έχουμε Οκτώβριο..Ας τους το εξηγήσει κάποιος..χαχαχα

Koutsouni, εμένα όταν με πιέζει στο έντερο κάνω διάροια..Ενώ όλες οι κοπέλες έχουν δυσκοιλιότητα..τι να πεις ? Καθε οργανισμός διαφέρει..

Liveloula, εύχομαι κι εσένα να πάνε όλα τέλεια..να πας με ραντεβουδάκι να γεννήσεις με το καλό και όλα να πάνε τέλεια..

Πάντως και η μαία μου μου είπε πως θα έπρεπε να δω ροζ βλέννα και αρκετά υγρά αν είχαν σπάσει..Άρα είμαι Οκ σήμερα..Ελπίζω σήμερα να κάτσει φρόνιμη, μέχρι να πάω αύριο στο γιατρό..Σήμερα κουνιέται φυσιολογικά ως τώρα και όσο την αισθάνομαι καθησυχάζομαι..Μαγνήσιο παίρνω κι εγώ φυσικά.. Τι μέρα και η χθεσινή ? Εύχομαι σε όλες μας να είναι μια ήρεμη μέρα σήμερα και να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες..Πάντως, από ποια βδομάδα πιστεύετε πως δεν υπάρχει πρόβλημα πια ? Εϊμαστε σε καλή φάση ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Λιβελουλα εκτός από τροφοκαρντ που δεν κάνουν και τίποτα γιατίτα παιρνώ καιρό μου έδωσε 1 βόλταρεν για να ηρεμήσω άμεσα , 1 ούτρο κάθε βράδυ και άκου δόση. .....1/2 γιου....άρ κάθε ωρα......πάλι καλά που είχα από την πρώτη εγκυμοσυνη απόθεμα και γιατί έχουν αποσυρθεί και γλύτωσα για την ώρα την κλινική. ..

ααααααα ......και τα αμνιακα ακόμα αυξημενα είναι. ....

Πραγματικα πολύ βιάζονται τα μικρουλια μας......Ελπίζω να έρθουν όλα μετά τις 36 εβδομάδες.


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Πενυ μου αμα σπασουν τα νερα σου θα το καταλαβεις, τρεχουν πολλα νερα και δεν μπορεις να το ελεξεις...μαλλον ειναι ουρα αυτα που ειχες, πιεζει την κυστη σου και φευγουν σταγονες, εσενα σαν τι σου μυριζουν οσο να ναι η μυρωδια δεν σε ξεγελαει...επειδη το παθαινω και εγω αυτο με τις σταγονες και φοραω σερβιετακι!!!

Αυτο ειναι το θεμα μου οτι τρεχω ολη μερα τουαλετα απο την πιεση στο εντερο μου, δυσκοιλια δεν ημουν καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη μου παλι καλα!!!

Το κακο με μενα εχουν πρηστει στο φουλ τα ποδια μου μεχρι πανω στο γονατο υποφερω δεν μπορω ουτε να περπατησω το ενα ποδι ζυγηζει 10 κιλα :cry::cry:

Θα βαλω τον αντρα μου το βραδυ να με τρηψει γιατι θα μου στριψει..!!!

Γιατι το αλλο, δεν μπορω να φαω τιποτα, ακομα και νερο να πιω μου ερχετε να το βγαλω, ολα στο τελος με πιασανε εμενα..

Την αλλη εβδομαδα μπαινω στον μηνα μου επιτελους θα κανω εξετασεις αιματος και εχω ραντεβου να μου πει πανω κατω ποτε θα γεννησω ή αμα παρω ολον τον μηνα, σχετικα την αλλη φορα ο μπεμπης μου ηταν παρα πολυ χαμηλα και φοβηθηκε ο γιατρος μου...αλλα δεν εχω δει κατι για να με ταρακουνησει, εχω τρομερο αγχος για το αγνωστο!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Sozi ευτυχώς που εχεις yutopar,κι εμένα μου είχε πει αν δεν με έπιαναν τα φάρμακα θα με έβαζε στην κλινική με ορο...voltaren μου έχει βαλει κ εμένα 3 φορες σε υποθετο όταν βλέπουμε οτι οι συσπάσεις δε σταματάνε...

Pennymom δε νομιζω οτι κ στις βδομάδες που είμαστε θα έχουν ιδιαιτερο πρόβλημα τα μωρακια μας απλα ίσως χρειαζόντουσαν αναπνευστική υποστήριξη...γι αυτό καλό θα ηταν να πιάσουμε κ τις 36 κ βλέπουμε,όσο περισσότερο τόσο το καλυτερο...

Κάλε τι βιαστικά που είναι?Εγώ στη δικιά μου της μιλάω καθέ μέρα κ της λέω να περιμένει ,δεν είναι έτοιμη η μαμά ακόμη,ποιος ξέρει μπορεί κ να με ακουσει:D


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πενυ μου αμα σπασουν τα νερα σου θα το καταλαβεις, τρεχουν πολλα νερα και δεν μπορεις να το ελεξεις...μαλλον ειναι ουρα αυτα που ειχες, πιεζει την κυστη σου και φευγουν σταγονες, εσενα σαν τι σου μυριζουν οσο να ναι η μυρωδια δεν σε ξεγελαει...επειδη το παθαινω και εγω αυτο με τις σταγονες και φοραω σερβιετακι!!!

Αυτο ειναι το θεμα μου οτι τρεχω ολη μερα τουαλετα απο την πιεση στο εντερο μου, δυσκοιλια δεν ημουν καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη μου παλι καλα!!!

Το κακο με μενα εχουν πρηστει στο φουλ τα ποδια μου μεχρι πανω στο γονατο υποφερω δεν μπορω ουτε να περπατησω το ενα ποδι ζυγηζει 10 κιλα :cry::cry:

Θα βαλω τον αντρα μου το βραδυ να με τρηψει γιατι θα μου στριψει..!!!

Γιατι το αλλο, δεν μπορω να φαω τιποτα, ακομα και νερο να πιω μου ερχετε να το βγαλω, ολα στο τελος με πιασανε εμενα..

Την αλλη εβδομαδα μπαινω στον μηνα μου επιτελους θα κανω εξετασεις αιματος και εχω ραντεβου να μου πει πανω κατω ποτε θα γεννησω ή αμα παρω ολον τον μηνα, σχετικα την αλλη φορα ο μπεμπης μου ηταν παρα πολυ χαμηλα και φοβηθηκε ο γιατρος μου...αλλα δεν εχω δει κατι για να με ταρακουνησει, εχω τρομερο αγχος για το αγνωστο!!!

Koutsouni είναι λογικό να αγχνεσαι,πρωτη φόρα μανούλα άλλα να σκέφτεσαι θετικά κ οτι ολά θα πάνε καλά...το πιο πιθανό σα πρωτομανουλα είναι να πάρεις τον περισσότερο απο το μήνα σου κι αυτό είναι καλό για το μωρακι σου...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πενι μόνο ροζ και κόκκινη βλενα είδα. .....τα νερά δεν σπάσανε. ....αν είχαν σπάσει τώρα θα ήμουν κλινική και μάλλον θα γεννουσα....Αυτό προσπαθούμε να αποφυγουμε με τόσα χάπια. ......

κοίτα και εγω εχω άγχος που δεν μπήκα στην κλινική αλλά το παρακολουθώ και παιρνω και χάπια αρκετά και αν δεν γίνει κάτι τραγικό όπως σπάσιμο νερών η πολλές συσπάσεις αύριο επανεκτιμηση και βλέπουμε. .....μπορει να με αναγκάσει να πάω. ...εχθές μετά από πίεση μου μου έδωσε την επιλογή. ......ελπίζω να μην το μετανιώσω. ...


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Koutsouni μου, υπομονή κι εσύ..Κι εγώ για ούρα το έκοψα χθες..επειδή με χτυπούσε το άτιμο στην κύστη..Θα είχα ροή που δεν μποροώ να ελέγξω είπε η μαία..άρα απλά το παρακολουθώ προς το παρόν..Τα ποδαράκια σου να τα βάζεις ψηλά και φυσικά αν σε τρίψει ο άντρας σου θα βοηθήσει την κυκλοφορία του αίματος..Για τη διάρροια σε νιώθω..κι εγώ έχω συχνά στην εγκυμοσύνη, αλλά το προτιμώ από δυσκοιλιότητα, γιατί δεν ξέρω αν θα ήθελα να πιέζομαι τώρα..χαχα

Liveloula, κι εγώ το μόνο που σκέφτομαι και με καθησυχάζει είναι πως εδώ που φτάσαμε δε θα έχουμε κανένα σοβαρό θεματάκι..είναι όλα αντιμετωπίσιμα πιστεύω πια..και έχω και το πλεονέκτημα του πρώτου μωρού που συνήθως λένε πως παίρνει αρκετό από τον 9ο..για να δούμε..

Πάντως κι εγώ τη χαιδεύω και της λέω πως δεν είναι ακόμα έτοιμα ούτε τα πράγματά της, ούτε η μαμά, ούτε η ίδια..Λέτε να ακούσει ? Καρότσι και κούνια θα έρθουν το Σάββατο..Αλλά αν μου πει ο γιατρός αύριο πως τα βλέπει όλα καλα..θα πάρω λίγο τα πάνω μου..μέχρι αύριο περιμένω να δω τι γίνεται..

Ααα..από χθες νομίζω πως κατέβηκε και λίγο η κοιλιά μου..Δεν είναι τόσο ψηλά κάτω από το στήθος πια..Ελπίζω επίσης, όλο αυτό το χθεσινό να μην ήταν ότι ενώ τόσο καιρό είχε κεφάλι κάτω, άλλαξε τώρα και το έφερε πάνω ? Περιέργο μου φαίνεται, αφού η λογική λέει πως το κεφάλι είναι βαρύτερο και δε θα μπορεί να το φέρει πάνω ε ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα αμνιακα μπορεί να σπάσουν και να έχεις ελάχιστη διαρροή. ....Εγώ δεν είχα ποτέ αυτό που λένε να τρέχουν. ......δεν το λέω για να ανχωσω καμιά κοπέλα αλλά θέλει προσοχή και φυσικά να το αναφέρεις στον γιατρο αν έχεις αμφιβολίες. ....


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Sozi, το είπε και η Πετρίνα αυτό για τα λίγα υγρά πριν λίγες μέρες..Εγώ μίλησα με τη μαία χθες και σήμερα και είπε πως ήταν ούρα λογικά, γιατί σταμάτησαν μετά που σταμάτησε η πίεση από το μωρό, δεν είχα και το βράδυ, ούτε σήμερα..Δεν είχα και ροζ..τυχαίο περιστατικό θα ήταν από την πίεση..Πάντως, ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά και θα φτάσουμε 38-40 εβδομάδες και θα γελάμε με αυτά που περνάμε τώρα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου! Τι πάθατε καλε απο χθές...πω πω προσοχή θέλει pennymom, νομίζω οτι έχει έρθει η ωρα να σταματήσεις την δουλεία!

sozi μου σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και εύχομαι να μπεις 36 εβδομάδα και μετα να γεννήσεις!

Τα δικά μου τα νέα είναι καλά! Σήμερα είχα γιατρό. Ο μικρός μου είναι 2,5 κιλά και είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω! Δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα! Κουνιέται πάρα πολύ ...είναι ζωηρούλης!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...