Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Geia sas koritsia!

Gennhsame ektaktws xhmerwmata tetarths, 2500 kila sto iasw 35 evdomades k 4 meres. H glykoula mou einai omws sthn thermokoitida prolhptika. Eyxomai me to kalo Oles. Filia that mpw argotera me perissoteres leptomereies.

Να σου ζησει η μπεμπουλα παντα καλοτυχη και με υγεια!!!!

Παντως για τα κιλακια της δεν μπορω να πω πολυ καλη...

Περιμενουμε νεα σου και φυσικα περισσοτερες λεπτομερειες!!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Geia sas koritsia!

Gennhsame ektaktws xhmerwmata tetarths, 2500 kila sto iasw 35 evdomades k 4 meres. H glykoula mou einai omws sthn thermokoitida prolhptika. Eyxomai me to kalo Oles. Filia that mpw argotera me perissoteres leptomereies.

Να σας ζησει το κοριτσακι σας Αλεξια μου.

Καλο σαραντισμο να εχεις κ να γυρισετε μαζι στο σπιτι σας.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ξεκινησε η ομαδουλα μας τις χαρμοσυνες αφιξεις.Τι καλα.

Αντε με το καλο σε ολες μας να τα παρουμε γερα τα μωρα μας στην αγκαλια μας.

Πενυ μου ευχομαι να ειναι πολυχρονος ο αντρας γερος κ δυνατος.

Μια απο τα ιδια με τις δουλειες.Οσο κ να θελω να αραξω στο κρεβατακι μου το σπιτι με καλει να το συγυρισω κ ποτε δεν ειναι οπως ακριβως θα ηθελα.

Τα φιλια μου σε ολες σας κ μακαρι αποψε να κοιμηθουμε ολες μεχρι το πρωι χωρις διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Οτι επιθυμείτε κι εσείς και με το καλό τα παιδάκια μας..

Αλεξία μου, να σου ζήσει η μπεμπουλα..μια χαρά αο βάρος..η φιλη μου γεννησε στον 9ο και ηταν 2600..τελεια..με το καλο να πάτε σπίτι και περιμένουμε νεα σας..Εμείς δουλιτσες κανουμε και το βράδυ εχουμε φιλους στο σπίτι..Φιλακιααααα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω κοριτσια σερνομαι, απο το πρωι ειμαι στην κουζινα, εχει τραπεζι η πεθερα μου και την βοηθησα με τα φαγητα...τωρα μολις εκατσα :cry::cry:

Τα ποδια μου πονανε τοοοσο πολυ και με πιανουν κραμπες :cry::cry:

Το μονο καλο ειναι οτι θα φαμε καλα σημερα...χαχαχα

Παντως χαιρομαι πολυ που σιγα σιγα ξεκινησαν να ερχονται τα μωρακια, αντε να φτασει και η δικα μου σειρα...!!!;);)


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia!

Gennhsame ektaktws xhmerwmata tetarths, 2500 kila sto iasw 35 evdomades k 4 meres. H glykoula mou einai omws sthn thermokoitida prolhptika. Eyxomai me to kalo Oles. Filia that mpw argotera me perissoteres leptomereies.

Ωωωωωω να σας ζησει!!! Να την δεις οπως επιθυμεις!!!!ανρε κοριτσια... η ουριτσα εμεινε!!!!

Χρονιαα πολλα στους συζυγους σας κοριτσια!!!!!

και ναι πεννυ... επιτελους βγηκα σε αδεια!!!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησει αλεξια μου παντα γερη!! Οντωςπροληπτικα την κρατανε μαλλον αντε γρηγορα σπιτι σας!! Με το καλο σε ολες μας!

Να χαιρεστε τους αντρες σας κοριτσια, πως περασατε?

Εγω ποναω παντου δενμπορω να κανω με τπτ δουλειες...πως θα σιδερωσω ολα ταρουχα της μικρης δεν ξερω...

Αντε την τεταρτη εχουμε γιατρο κι ανυπομονωωω....:D


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεξία να σας ζήσει!

Μια χαρά θα είναι το μικρούλι σου. Και εγω στις 36 είχα γεννήσει την μικρή και δεν μπήκε καν θερμοκοιτιδα. Συντομα θα είστε σπιτάκι σας...

Εγώ κοριτσια εχω γιατρο Τετάρτη να δουμε τα αμνιακα και όλα τα άλλα. ....

Νιώθω πολύ βαρος χαμηλά και σήμερα και τσιμπιματακια.....το έχει καμία σας αυτό?

καλό βράδυ.


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεξια να σας ζησει η ζουζουνα παντα χαρουμενη ευτυχισμενη και γερη. Πενυ και Πετρινα να σας ζησουν οι αντρες σας. Εμεις μπηκαμε χθες 36βδομαδα και εχω ολη αυτη την εβδομαδα να πινω μαγνησιο και απο Δευτερα που εχω ραντεβου με τον γιατρο το σταματαω θα εχουμε τελειωσει και με την δουλεια που πρεπει να βγαλω και θα ειμαστε οκ. Βεβαιως εγω εχω ετοιμασει το δωματιο και την βαλιτσα γιατι απο 30/8 ειμασταν σε επιφυλακη μην συμβει κατι αλλα ευτυχως δεν συνεβει χιχιχι.Το σκ στρωσαμε και χαλια γιατι ειμαστε 4βδομαδες ολοι μαζι αρρωστοι με το που γινεται καλα ο ενας κολλαει τον επομενο και κανουμε βολτα μια γριπη. Ανοιξα ολο το σπιτι απο το πρωι μεχρι το βραδυ και τους ειχα με χοντρα πουλοβερ αλλα δεν γινοταν αλλο εχουμε δωσει μια περιουσια στο φαρμακειο για φαρμακα βαρεθηκα. Και απο οτι προβλεπω ετσι θα μας παει ολη η χρονια αφου ο μικρος παει για πρωτη φορα παιδικο. Εφτιαξα χθες και μπισκοτα βουτυρου και ενα κεικ και τα τσακισαμε. Ο μεγαλος πια ολο το σκ ελεγε ποτε θα παει σχολειο βαρεθηκε μεσα αφου σημερα σηκωθηκε απο τις 7 να ειναι ετοιμος οταν περασει το πουλμαν και ενω αυτο περναει 8,45 με εβγαλε εξω στο δρομο απο τις 8,15 μην και καλα το χασει. ααα μου ηρθε και το βαλιτσακι της babycare μου ηρθαν και οι πανες που ειχα παραγγειλει οποτε ειμαστε παντελλως ετοιμοι εχουμε πανες και μωρομαντηλα για 5 μηνες ρουχα απειρα απο οτι ανακαλυψα απο τον μικρο και σεντονια που σιγουρα για ενα τριμηνο δεν χρειαζεται να βαλω πλυντηριο.Αληθεια ποσα πραγματα παιρνουμε στο πρωτο παιδακι...Αυτα τα νεα μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!

kelli πλησιάσεις βρε κοριτσι!!!!!!! :wink:

Οντως απο το πρωτο σου μενουν πολλα πραγματα, αν το δευτερο ειναι και ιδιου φυλλου δεν θες τιποτα αλλο!!

Περαστικα σας κιολας με τις ιωσεις, ελπιζω να εκανε τον κυκλο της να ηρεμησετε!!

sozi εγω βαρος χαμηλά εχω μονο οταν ο μπεμπης μαζευεται κατω, το εχω παρατηρήση. Μονο κατι τσιμπιματα μαζι με καποιες κινησεις του με πιανουν απο κατω και νομιζω πως θα τα κανω πανω μου!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα και Καλή εβδομάδα !!!

Τέλειο καιρό σήμερα, ανοιξιάτικο και ζηλεύω που τον βλέπω από το γραφείο..Από την άλλη επειδή μέχρι να μπω στο μήνα μου μου έχει κόψει το περπάτημα ο γιατρός χαίρομαι που είμαι στη δουλειά, αλλιώς θα έπαιρνα τους δρόμους..χαχαχα..

Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές σας για τον άντρα μου..Το Σάββατο είχα κάτι φίλους σπίτι κι ενώ δεν έκανα τίποτα σχεδόν, ένιωθα το βράδυ λιώμα..Αφού άρχισαν κάτι ενοχλησούλες αργά και πήγα στο δωμάτιο τάχα να αλλάξω καλσόν και ξάπλωσα ένα τέταρτο, γιατί ένιωθα πως θα γεννούσα..Δεν είμαστε πια όπως παλιά..τέρμα..Την Κυριακή πήγαμε έξω για φαγητό με τη μαμά του και τον αδερφό του και επιστρέψαμε σπίτι να μαζέψουμε λίγα πράγματα που είχαν μείνει από το Σάββατο, έβαλα και τα ριχτάρια για πλύσιμο και γενικά όλα να είναι πεντακάθαρα για τον ερχομό της μπέμπας..Τα ρούχα της δεν κατάφερα να τα πλύνω, γιατί έβαλα 2 δικά μας πλυντήρια που προείχαν και έχω και τον περιορισμό που μου είπαν πως δεν πρέπει να μείνουν νύχτα έξω απλωμένα και έτσι περιμένω να τα βάλλω αύριο πρωί πριν τη δουλειά, να τα μαζέψω το απόγευμα..ουφ..

Nikaki, κι εγώ ώρες ώρες έχω πίεση και βάρος χαμηλά και νομίζω πως καρτουριέμαι συνέχεια..Προσπαθώ να ξαπλώνω κ να σηκώνω λίγο τα πόδια, αλλάζει θέση η μικρή και συνέρχομαι

Kelli μου, περαστικά σας..Τουλάχιστον είσαι έτοιμη όμως και με το καλό την άλλη εβδομάδα να σταματήσεις κι εσύ τη δουλειά να ηρεμήσεις..Κι εγώ λέω να σταματήσω από την επόμενη..Έχω γιατρό αυτή την εβδομάδα και αναλόγως τι θα μου πει κιόλας, θα σταματήσω να μαζέψω τις δουλίτσες μου και να ξεκουραστώ..

Sozi, και τσιμπηματάκια έχω από κάτω και μέσα τα αισθάνομαι..μάλλον αναλογώς την κούραση και τις κινήσεις του μωρού..

Vivian και Koutsouni, κι εγώ πονάω..Υπομονή κορίτσια μου..κοντεύουμε..προσπαθήστε κι εσείς να ξεκουραστείτε όσο μπορείτε και να δίνουμε η μια κουράγιο στην άλλη..

Alexia, περιμένουμε νέα σας !!!

Kel, :):):) Να χαρείς την αδειούλα σου κορίτσι μου..Να ξεκουραστείς, να αράξεις καναπέ μια βδομάδα, να βγαίνεις για καφέ κ βόλτες άλλη μια και γενικά να κάνεις ότι θες για να ετοιμαστείς για την κλεισούρα χωρίς αποθημένα..χαχαχα..

Κι εγώ ανυπομονώ για την άδεια από τη μια, από την άλλη λέω πως την πρώτη βδομάδα θα τα ετοιμάσω όλα και μετά θα με πιάσει άγχος από την απραγία..αλλά δεν πειράζει..Ας περάοσυμε και μια περίοδο που δε θα κάνουμε τίποτα..Μας αξίζει..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα και Καλή εβδομάδα !!!

Τέλειο καιρό σήμερα, ανοιξιάτικο και ζηλεύω που τον βλέπω από το γραφείο..Από την άλλη επειδή μέχρι να μπω στο μήνα μου μου έχει κόψει το περπάτημα ο γιατρός χαίρομαι που είμαι στη δουλειά, αλλιώς θα έπαιρνα τους δρόμους..χαχαχα..

Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές σας για τον άντρα μου..Το Σάββατο είχα κάτι φίλους σπίτι κι ενώ δεν έκανα τίποτα σχεδόν, ένιωθα το βράδυ λιώμα..Αφού άρχισαν κάτι ενοχλησούλες αργά και πήγα στο δωμάτιο τάχα να αλλάξω καλσόν και ξάπλωσα ένα τέταρτο, γιατί ένιωθα πως θα γεννούσα..Δεν είμαστε πια όπως παλιά..τέρμα..Την Κυριακή πήγαμε έξω για φαγητό με τη μαμά του και τον αδερφό του και επιστρέψαμε σπίτι να μαζέψουμε λίγα πράγματα που είχαν μείνει από το Σάββατο, έβαλα και τα ριχτάρια για πλύσιμο και γενικά όλα να είναι πεντακάθαρα για τον ερχομό της μπέμπας..Τα ρούχα της δεν κατάφερα να τα πλύνω, γιατί έβαλα 2 δικά μας πλυντήρια που προείχαν και έχω και τον περιορισμό που μου είπαν πως δεν πρέπει να μείνουν νύχτα έξω απλωμένα και έτσι περιμένω να τα βάλλω αύριο πρωί πριν τη δουλειά, να τα μαζέψω το απόγευμα..ουφ..

Nikaki, κι εγώ ώρες ώρες έχω πίεση και βάρος χαμηλά και νομίζω πως καρτουριέμαι συνέχεια..Προσπαθώ να ξαπλώνω κ να σηκώνω λίγο τα πόδια, αλλάζει θέση η μικρή και συνέρχομαι

Kelli μου, περαστικά σας..Τουλάχιστον είσαι έτοιμη όμως και με το καλό την άλλη εβδομάδα να σταματήσεις κι εσύ τη δουλειά να ηρεμήσεις..Κι εγώ λέω να σταματήσω από την επόμενη..Έχω γιατρό αυτή την εβδομάδα και αναλόγως τι θα μου πει κιόλας, θα σταματήσω να μαζέψω τις δουλίτσες μου και να ξεκουραστώ..

Sozi, και τσιμπηματάκια έχω από κάτω και μέσα τα αισθάνομαι..μάλλον αναλογώς την κούραση και τις κινήσεις του μωρού..

Vivian και Koutsouni, κι εγώ πονάω..Υπομονή κορίτσια μου..κοντεύουμε..προσπαθήστε κι εσείς να ξεκουραστείτε όσο μπορείτε και να δίνουμε η μια κουράγιο στην άλλη..

Alexia, περιμένουμε νέα σας !!!

Kel, :):):) Να χαρείς την αδειούλα σου κορίτσι μου..Να ξεκουραστείς, να αράξεις καναπέ μια βδομάδα, να βγαίνεις για καφέ κ βόλτες άλλη μια και γενικά να κάνεις ότι θες για να ετοιμαστείς για την κλεισούρα χωρίς αποθημένα..χαχαχα..

Κι εγώ ανυπομονώ για την άδεια από τη μια, από την άλλη λέω πως την πρώτη βδομάδα θα τα ετοιμάσω όλα και μετά θα με πιάσει άγχος από την απραγία..αλλά δεν πειράζει..Ας περάοσυμε και μια περίοδο που δε θα κάνουμε τίποτα..Μας αξίζει..

Πρωτη μερα αδειας... Αρχισα να βαριεμαι. Δουλειες δεν μπορω να κανω. Μεχρι την πεμπτη που θα μπω στον 9ο δεν περπαταω κ βαριεμαι....

Αυριο επιτελους θα ρθει τεχνικος να μου φτιαξει το πλυντηριο... Κοντευω να μεινω χωρις ρουχα.....

Και εγω εχω πονακια χαμηλα. Και κραμπες και τραβηγματα.

Δεν ξερω αν εσας σας εβαλε ο γιατρος παλι εξεταση για ζαχαρο... Εγω εχω την πεμπτη.

Κλαψ... Δεν αντεχω παλι. Και εξετασεις για το συκωτι και ολο το μηνιαιο πακετο


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε??

Εγώ σήμερα έχω γιατρό και ανυπομονώ! Κανονικά θα πήγαινα την Παρασκευή, αλλά τις τελευταίες μέρες νιώθω ότι ο μικρός δεν έχει μεγάλη κινητικότητα και θέλω να πάω στο γιατρό για να ηρεμήσω... Αν και πιστεύω ότι ολα

είναι καλά, αλλά αν σου μπει μια ιδέα άντε να ηρεμήσεις...

Φιλιά σε όλες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Kel, κι εγώ χθες το σκεφτόμουν πως μόλις βγω σε άδεια, θα χαρώ 2-3 μέρες που θα μαζέψω και τα πράγματα της μικρής, θα ετοιμάσω τα πάντα και μετά θα βαρεθώ..αλλά μετά από τη χθεσινή νύχτα (θα σας πω παρακάτω) άλλαξα γνώμη...

Tinaki, το έπαθα κι εγώ αυτό που λες την προηγούμενη εβδομάδα..2 μέρες άκουγα πολύ λίγο το μωρό και μου μπήκε όπως λες η ιδέα..τελικά πήγα στο μαιευτήριο και έκανα ένα τοκοκαρδιογράφημα (NST που το είπαν) και είδαν πως οι κινήσεις του είναι μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες σε διάστημα 1 ώρας που έμεινα εκεί..Το αστείο φυσικά είναι πως μόλις τελείωσα και με αυτό και ενώ 2 μέρες ήταν ήσυχη και είχα ανησυχήσει..μετά χόρευε όλη μέρα...χαχα...

Και πάμε στη χθεσινή νύχτα..Κορίτσια..χθες τα χρειάστηκα πραγματικά..Εκεί που είναι η ώρα 10 και είμαι ξαπλωμένη και ήρεμη..αρχίζει η μικρή και κινείται ασυνήθιστα πολύ και δυνατά..αλλάζω στάση, ξαπλώνω αριστερά και περιμένω..χαμός..να αρχίσει να με πιέζει χαμηλά και έντονα και ξαφνικά νιώθω να φεύγουν σταγόνες στο εσώρουχο..πάω στο μπάνιο..όντως..αλλάζω εσώρουχο, κάνω τσίσα, στεγνώνω περιοχή και ξαναξαπλώνω..το ίδιο..και ενόχληση χαμηλά στην κύστη και πίεση..Να μη σας τα πολυλογώ..κάνω την ίδια διαδικασία 4-5 φορές..Έχει περάσει 1 ώρα περίπου όπου ανά 5 λεπτά έχω τάση για τσίσα και πηγαίνω και οι σταγόνες σταγόνες..Λέω..έχει γούστο..σπάσανε τα νερά και τρέχει λίγο λίγο..παίρνω τη μαία όσο ήταν ακόμα 11..μου λέει..παρακολουθήσε το και αν δεις ροζ ή μεγαλύτερη ροή με παίρνεις ότι ώρα και να είναι..καλά..δε σας λέω πόσο φοβήθηκα..δεν έχω ετοιμαστεί..λείπουν τα έπιπλά της, δεν έχουν πλυθεί τα ρούχα της κτλ..έτρεμα..Ευτυχώς..μετά από κανένα μισάωρο..σταμάτησε να κινείται σαν τρελό και ηρέμησα λίγο..ξαναλλάζω..και κοιμάμαι..σηκώνομαι στις 4..στεγνή..στις 7 το ίδιο..και ησύχασα..Πήγα έδωσα και αίμα και ούρα για εξετάσεις πρωι πρωί και ήρθα στη δουλειά..Αλλά..μου έκανε μεγάλο καψόνι χθες η μπέμπα..Ήταν από την κύστη μάλλον όμως που με πίεζε..γιατί αλλιώς και το βράδυ στον ύπνο μου θα βρεχόμουν..Αυτά τα νέα κατορθώματά μας..χαχαχα..Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο ?

Ααα..κι εγώ έχω αύριο απόγευμα γιατρό και ελπίζω να ηρεμήσω..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...