Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Liveloula, σε ευχαριστώ κορίτσι μου..Εύχομαι να πάρεις και τις 4 εβδομάδες να χορτάσεις κοιλουμπίτσα και να κανεις με ηρεμία τις ετοιμασίες..Σε όλες μας εύχομαι δηλ να πάρουμε 3-4 βδομάδες απότ ον 9ο..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ μακάρι...ευτυχώς τα ρουχαλακια κ τα δικά μου κ της μπεμπας είναι έτοιμα αλλά δεν έχω φτιαξει τη βαλίτσα ακόμη...έχουν μείνει κ κάτι τελευταίες δουλιτσες στο σπίτι,να στρωθούν κ τα χαλιά

Όσο περισσότερο μένουν τα μωρακια μας στη κοιλιτσα τόσο το καλυτερο γι αυτά:-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό..Όσο περισσότερο μένουν στην κοιλίτσα κέρδος το έχουν κι εκείνα, γιατί και δυναμώνουν, και βάρος παίρνουν και προστατευμένα είναι..Αλλά κι εμείς..παρόλο που ανυπομονούμε και θέλουμε να γεννηθούν για να ξέρουμε πως είναι όλα καλα..είναι μεγάλη βοήθεια να είναι στην κοιλίτσα μας και να ετοιμάσουμε τη "φωλίτσα" τους..Υπάρχει και σύνδρομο για τις έγκυες με αυτό το όνομα στο τέλος της εγκυμοσύνης..που θέλουμε να τα έχουμε όλα τέλεια, πεντακάθαρα και πανέμορφα για να έρθει το μωρό..χαχα...


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσια μου.

Σημερα 30ριζει ο αντρουλης μου.Ε ολο κ κατι θα του κανω.Μεταξυ μας βεβαια χωρις κοσμο μια τουρτιτσα θα τη φτιαξω να τη σβησει για το καλο.

Λοιπον με τα νερα ειναι μυστηρια κατασταση.Μου εχουν τυχει 3 διαφορετικες εντελως περιπτωσεις.1η παω με πονους στο νοσοκομειο κ νερα δεν σπανε με τιποτα οποτε μου τα σπανε εκει(χαλια διαδικασια) 2η ενιωθα για 2 μερες μια συνεχομενη πολυ μικρη ροη σαν σταγονιτσες να μου φευγουν που νομιζα πως ηταν ουρα αλλα σαν διαισθηση κατι μου ελεγε να το πω στον γιατρο μου.Μου εβαλε ειδικο χαρτακι κ οντως ηταν αμνιακα υγρα απλα ο σακος ειχε τρυπησει τοσο λιγο,μια τρυπιτσα μια σταλια δηλαδη κ εχανα πολυ λιγα οποτε ξεκινησε κ ο τοκετος 3η παω με πονους κ διαστολη στο 4 νερα παλι δεν σπανε με τιποτα κ αποφασιζει μετα απο μια ωρα ο γιατρος να μου τα σπασει εκεινος (χαλια διαδικασια ξαναλεω) κ διαπιστωνουμε πως αντι για δυο μεγαλα ποτηρια νερου που επρεπε να βγαλω εγω εβγαλα μονο μισο :shock:.Βεβαια μου ειχε πει στον τελευταιο υπερηχο πως τα υγρα ειναι στα κατωτερα φυσιολογικα ορια χωρις να υπαρχει διαρροη.Τα συμπερασματα λοιπον δικα σας.Δεν υπαρχει κανονας κ ουτε μια απο εμας δεν θα εχει ιδιο τοκετο.Ευχομαι πραγματικα να ειναι καλοτυχα τα μπεμπακια μας κ μεχρι το τελος να μην εχουμε ασχημες καταστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Πετρινα μου, να τον χαίρεσαι κι εσύ τον άντρα σου..Πολύχρονος..Εμένα έχει αύριο ο δικός μου γενέθλια..

Όσο για τα νερά..πράγματι φαίνετια λίγο πονεμένη ιστορία, απλά έστω και στη 2η περίπτωση που καλό είναι να μη μας τύχει βέβαια, γιατί δεν είσαι ποτέ σίγουρη, έκανες 3 μέρες όπως κατάλαβα για να γεννήσεις χωρίς πρόβλημα..Άρα μεγάλη συνεχής ροή είναι άμεση κατάσταση κινδύνου έτσι ? Αλλά και η μικρή ροή, αλλά συνεχής μέσα στη μέρα πάλι είναι προς ενημέρωση του γιατρού.. Σωστά ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πετρινα μου, να τον χαίρεσαι κι εσύ τον άντρα σου..Πολύχρονος..Εμένα έχει αύριο ο δικός μου γενέθλια..

Όσο για τα νερά..πράγματι φαίνετια λίγο πονεμένη ιστορία, απλά έστω και στη 2η περίπτωση που καλό είναι να μη μας τύχει βέβαια, γιατί δεν είσαι ποτέ σίγουρη, έκανες 3 μέρες όπως κατάλαβα για να γεννήσεις χωρίς πρόβλημα..Άρα μεγάλη συνεχής ροή είναι άμεση κατάσταση κινδύνου έτσι ? Αλλά και η μικρή ροή, αλλά συνεχής μέσα στη μέρα πάλι είναι προς ενημέρωση του γιατρού.. Σωστά ?

Σ'ευχαριστω Πενυ μου κ συ να χαιρεσαι τον δικο σου αντρουλη.

Ναι,3 μερες μερες εγινε ο τοκετος κ δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα παρολο που 2 μερες εχανα υγρα.Ηταν πραγματικα τοσο δικριτικες οι σταγονες που επρεπε να καθομαι για να τις καταλαβαινω.Γενικα να ακουμε τη διαισθηση μας γιατι ποτε δεν πεφτουμε εξω...εγγυηση αυτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εμενα όταν σπάσανε τα νερά στην κόρη μου είχα μικρή ροή αλλά μαζί είχα μια ροζ βλενιτσα που με έκανε να πάρω την μαια τηλ και μου είπε να κάνω μπάνιο να ξυριστω και να πάω σε κάνα 2 ώρο στο ιασω.....χαλαρά. .....


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

πετρινα, πενυ να χαιρεστε τους αντρες σας!!!!! Να σας εχουν παντα στα ωπα ωπα!!!!!!! :) :)

Χθες τελειωσα με γενικη και στρωσιμο χαλιων! Περιττο να σας πω πως τα εφτυσα!! Η μεση μου σε καθε κινηση μου με πονουσε, αν δεν ειχα βοηθεια την μαμα ακομα θα παλευα(ηθελα να τ'αφησω και για αργότερα τρομαρα μου, να μπω στον μηνα μου πρωτα, ευτυχώς που το εκανα τωρα!

)


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια

Χρόνια πολλά στην Πένυ και την Πέτρινα για τους αντρες τους! Να τους χαίρεστε κορίτσια!!

Είναι δυο-τρεις μέρες που δεν θέλω να σηκωθώ απο το κρεββάτι ή τον καναπέ, δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα!! Το μαγείρεμα μου φαίνεται τεράστια αγγαρεία! Χθες όλη μέρα είχα και πονακια πολύ χαμηλά στην κοιλιά μου και ήρθε κι έδεσε... Πφφφ! Ακομα και να μιλήσω στο τηλέφωνο βαριέμαι... Ουφ! Είμαι γκρινιάρα αλλά τι να κάνω...

Καλό Σ/Κ να εχετε

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia!

Gennhsame ektaktws xhmerwmata tetarths, 2500 kila sto iasw 35 evdomades k 4 meres. H glykoula mou einai omws sthn thermokoitida prolhptika. Eyxomai me to kalo Oles. Filia that mpw argotera me perissoteres leptomereies.

Αλεξία να σας ζησειιιιιιιιιιι!!!!!!

Μια χαρά το βάρος της! Δεν θα έχει κανένα πρόβλημα! Να την χαίρεσαι και με το καλό να την πάρεις στην αγκαλιά σου και να μην την αφήσεις ποτέ!!!

Όταν μπορέσεις περιμένουμε τις λεπτομέρειες!

Κοριτσια η αρχη έγινε, με το καλό και σε μας τις υπόλοιπες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Αλεξία να σας ζήσει !!! Γερο και καλότυχο να είναι! Αρχίζω και αγχώνομαι που άρχισαν τα γεννητούρια ! Πενυ κ Πέτρινα να χαιρεστε τους άντρες σας...Σήμερα με έχει πιάσει υπνηλία. Όρθια κοιμάμαι...δυστυχώς δεν μπορώ να κοιμηθώ περιμένω να έρθει η πεθερά μου για καφέ :cry::cry::cry::cry:


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πενυ κ Πέτρινα να χαιρεστε τους άντρες σας!Χιλιοχρονοι!

Αλέξια να σου ζησει η μπεμπουλα,παντα γερή κ καλοτυχη να είναι!Μια χαρά πάντως τα κιλακια της,φαντασου ο γιος μου γεννήθηκε 2650 τελειομηνος σχεδόν...Δε νομιζω να την κρατήσουν πολύ,μην αγχωνεσαι...

Τinaki δε πειράζει,ξεκουρασου τωρα που μπορείς γιατί μετα που τέτοια πολυτέλεια...χρειαζεται κ λίγο αυτό ,έτσι για να γεμίζουν οι μπαταρίες:-)

Εμεις(ο άντρας μου με τη μαμά μου δηλαδή) σήμερα κάνουμε γενική στο σπίτι να είναι έτοιμο για τα χαλια,γιατί με τις συσπασεις που έχω με έχει πιασει άγχος μήπως γεννησω κ δεν είναι έτοιμο...αφού το βράδυ αν ξυπνησω δεν υπάρχει περιπτωση να ξανακοιμηθω...μετα δεν έχει μείνει τίποτα,μονο να μπουν τα ρουχα στη βαλίτσα...να φτάσω την 36η ,να ηρεμησω λιγάκι...

Καλό υπολοιπο Σ/Κ :-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...