Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

καλημερα καλημερα :D πως ειστε?

Εμεις επιτελους ολοι τελεια στην υγεια μας πια.Δεν παλευοταν η γκρινια του μικρου αυτες τις μερες που ηταν αρρωστουλης.Κολλημενος πανω μου.Μαμακιαση κανονικη.

Βαριεμαι παρα πολυ σημερα κ να κανω δουλειες κ να μαγειρεψω κ τα παντα.θελω να ξαπλωσω στον καναπε μου με ενα φλυτζανι καφε ζεστο κ να ακουω μουσικουλα....αλλα....μονο στο θελω θα μεινει.Εμπρος καλα μου ποδια σηκωθειτε να ξεκινησουμε χα χα χα (βλεπω αστυνομο σαϊνι ακομα).

Δεν αντεχω τις νυχτες.Κοιμαμαι το πολυ δυο ωρες κ μετα το ματι γαριδα :shock:

Αντε να γεννησω με το καλο να εχω τουλαχιστον ενα λογο που ξενυχταω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα...

Και εγω τα ιδια κανω τις πρωινες δουλιτσες και μαγειρεμα και βαριεμαιιι...

Αυτο με τον υπνο δεν παλευεται με τιποτα, καθε λιγο και λιγακι σεικωνομαι για τσισα μετα που να κολισει υπνος...αντε και θα περασει ο καιρος και ολο δεν περναει...

Αυτα τα ξενυχτια περιμενω πως και πως...!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια εγω ειχα χτες ραντεβου με τον γιατρο. Ολα καλα συνεχιζω μαγνησιο για τις συσπασεις κανονισαν με τον αντρα μου μεχρι την αλλη Παρασκευη να τα παιρνω γιατι εχουμε ΦΠΑ και δεν προλαβαινουμε να γεννησω οποτε μενω σπιτι να βγαζω απο εδω δουλεια και την αλλη Παρασκευη το κοβουμε οποτε με βλεπουν απο 18-24 μαξιμουμ να γενναω. Επισης εμεις εχουμε τρελλαθει στις γριπες καθε Παρασκευη ερχεται ο γιος με οτι κυκλοφορει (πρωτη χρονια σχολειο-προνηπιο-και τα μαζευουμε ολα). Αυτη την φορα με κολλησαν και εμενα τρελλος βηχας συναχι πυρετος ειλικρινα δεν παλευεται και να εχω και τον γυναικολογο να λεει μην βηχεις θα σπασουν τα νερα.Ρε κοριτσια πως γινεται να μην βηχω???? Αααα σηκωσα και διαβητη κυησης και με εβαλε σε διαιτα τρελλα γελια ο αντρας μου γιατι εγω δεν τρωω γλυκα ενω αυτος καταβροχθιζει μια τουρτα στην καθισια του...Εσεις τι κανετε????Ελπιζω ολα να πανε καλα σε ολες σας και να χαιρεστε τις τελευταιες βδομαδες που τα εχετε μεσα στην κοιλιτσα σας Φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια εγω ειχα χτες ραντεβου με τον γιατρο. Ολα καλα συνεχιζω μαγνησιο για τις συσπασεις κανονισαν με τον αντρα μου μεχρι την αλλη Παρασκευη να τα παιρνω γιατι εχουμε ΦΠΑ και δεν προλαβαινουμε να γεννησω οποτε μενω σπιτι να βγαζω απο εδω δουλεια και την αλλη Παρασκευη το κοβουμε οποτε με βλεπουν απο 18-24 μαξιμουμ να γενναω. Επισης εμεις εχουμε τρελλαθει στις γριπες καθε Παρασκευη ερχεται ο γιος με οτι κυκλοφορει (πρωτη χρονια σχολειο-προνηπιο-και τα μαζευουμε ολα). Αυτη την φορα με κολλησαν και εμενα τρελλος βηχας συναχι πυρετος ειλικρινα δεν παλευεται και να εχω και τον γυναικολογο να λεει μην βηχεις θα σπασουν τα νερα.Ρε κοριτσια πως γινεται να μην βηχω???? Αααα σηκωσα και διαβητη κυησης και με εβαλε σε διαιτα τρελλα γελια ο αντρας μου γιατι εγω δεν τρωω γλυκα ενω αυτος καταβροχθιζει μια τουρτα στην καθισια του...Εσεις τι κανετε????Ελπιζω ολα να πανε καλα σε ολες σας και να χαιρεστε τις τελευταιες βδομαδες που τα εχετε μεσα στην κοιλιτσα σας Φιλακια σε ολες[/quote

Αυτο με τις ιωσεις ειναι το μονο αρνητικο οταν τα παιδια ξεκινουν σχολεια.Οσα φρουτα,χυμους κ λαχανικα κ αν τους δινω παντα κατι θα μου φερουν στο σπιτι.Απλα οσο πιο μεγαλα ειναι τοσο πιο ηρεμα ειναι οταν αρρωσταινουν γιατι τα μικρα ειναι συνεχως με γκρινια.Εδω φτερνιζομαι κ νιωθω αν ξεκολλουν ολα ποσο μαλλον εσυ που χεις βηχα αλλα οντως πως μπορεις να μη βηχεις??????Περαστικα σας.

Ισως απο την αλλη βδομαδα ξεκινησουν τα γεννητουρια της ομαδας μας λοιπον???????ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑ αντε να δουμε ποια θα κανει την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Και εγω τα ιδια κανω τις πρωινες δουλιτσες και μαγειρεμα και βαριεμαιιι...

Αυτο με τον υπνο δεν παλευεται με τιποτα, καθε λιγο και λιγακι σεικωνομαι για τσισα μετα που να κολισει υπνος...αντε και θα περασει ο καιρος και ολο δεν περναει...

Αυτα τα ξενυχτια περιμενω πως και πως...!!!

Στο πρωτο μου κ εγω τα περιμενα πως κ πως αυτα τα γλυκα ξενυχτια ομως περα απο γλυκα ειναι κ πολυ δυκολα.Περναει γρηγορα ομως το πρωτο διμηνο κ μετα ηρεμουν τα πραγματα.

Οντως προς το τελος ειναι λες κ κολλαει ο χρονος βρε παιδακι μου...ας τη χαρουμε αυτη τη περιοδο οσο ειναι στη κοιλιτσα μας γιατι μετα θα τρεχουμε για μια ζωη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχ...Τελεια!!!!

Ανυπομονω να ακουσουμε τα πρωτα γεννητουρια, να μας λετε την εμπειρια σας, και τι μας περιμενει...:tongue::tongue:

Πραγματικα γινεται να μην βηξεις, αμα σου ερθει?

Ωσες φορες το εχω προσπαθησει δεν γινετε, κοκκινιζω και μου ερχετε να βηξω ακομα πιο πολυ...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο μου κ εγω τα περιμενα πως κ πως αυτα τα γλυκα ξενυχτια ομως περα απο γλυκα ειναι κ πολυ δυκολα.Περναει γρηγορα ομως το πρωτο διμηνο κ μετα ηρεμουν τα πραγματα.

Οντως προς το τελος ειναι λες κ κολλαει ο χρονος βρε παιδακι μου...ας τη χαρουμε αυτη τη περιοδο οσο ειναι στη κοιλιτσα μας γιατι μετα θα τρεχουμε για μια ζωη.

χαχαχα ολοι ετσι μου λενε...Να μην βιαζομαι, γιατι μετα θα τρεχω και δεν θα φτανω...πραγματικα δεν με νοιαζει!!!!

Ειμαι ολη μερα στο σπιτι ανεργη βαριεμαι απιστευτα δεν εχω τι να κανω, ο μπεμπης μου θα μου γεμισει τον χρονο μου...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Κι εμείς σχετικά με το δωμάτιο βάψαμε γκαζόν και λοφάκια από πράσινο και το ταβάνι σε χρώμα ουρανού, σχεδιάσαμε ήλιο και βάλλαμε πολά χαρούμενα αυτοκόλλητα με Winnie και την παρέα του, λουλούδια, δέντρα και έχει γίνει πολύ ωραίο..Κάθονται τα ζωάκια πάνω σε κλαδιά, πεταλούδες πηγαινοέρχονται κτλ..χαχα..Είναι ουδέτερο και χαρούμενο. Από ψώνια μόνο κούνια πήραμε, γιατί συρταριέρα είχε το δωμάτιο και άντε να βάλλουμε και κανένα ραφάκι που μάλλον θα είναι χρηστικό..

Αυτά..Κατά τα άλλα μετράω τις μέρες να περάσει αυτή και η άλλη εβδομάδα, να μπω στον 9ο, να είμαι πιο ήσυχη, να σταματήσω και από το γραφείο, για να κάνω ετοιμασίες, να πλύνω ρούχα, να ετοιμάσω βαλιτσούλα και να ηρεμήσω λίγο πριν την πιο ευχάριστη αναστάτωση της ζωής μας..

Kelli μου, περαστικά..Εύχομαι να πάρεις περισσότερο χρόνο από όσο νομίζεις και να χαρείς λίγο τις μέρες πριν γεννήσεις και αφού σταματήσεις τη δουλειά.

Πετρίνα και Koutsouni, ελπίζω αφού βαριέστε να καταφέρετε να ξεκλέψετε λίγη ώρα για αραλίκι..χαχα..

Kori, όντως χάθηκες βρε κορίτσι..Καλά αποτελέσματα να έχεις με το doppler και περιμένουμε νέα σου..

Φιλάκιααα !!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες! Αυτες τις μερες ειμαι μονη στο γραφειο και πνιγομαι. Ουτε να σας γραψω δεν μπορω. Ευτυχως μου εμειναν ακομα 2 μερες....

Εγω απο κιλα εχω παρει 9. Κατακρατηση παρα πολυ σε σημειο να μην εχω παππουτσια να βαλω. Οι φορμες μου μου μπαινουν. Γαλα δεν εχω ουτε πρησμενο στηθος. Πονακια εχω τα γνωστα. Με την μαια εχω ραντεβου την αλλη παρασκευη.

Και με πητ 16/11 ημερα κυριακη λογικα θα χω γεννησει μεχρι τις 14 παρασκευη. Θελω να γεννησω στις 4 Νοεμβριου. Μου χει καρφωθει.

Το βαλιτσακι της care direct μου το ειχαν δωσει στο ρεα κσι ειχα συμπληρωσει χαρτι με διευθυνση για δειγματα.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες! Αυτες τις μερες ειμαι μονη στο γραφειο και πνιγομαι. Ουτε να σας γραψω δεν μπορω. Ευτυχως μου εμειναν ακομα 2 μερες....

Εγω απο κιλα εχω παρει 9. Κατακρατηση παρα πολυ σε σημειο να μην εχω παππουτσια να βαλω. Οι φορμες μου μου μπαινουν. Γαλα δεν εχω ουτε πρησμενο στηθος. Πονακια εχω τα γνωστα. Με την μαια εχω ραντεβου την αλλη παρασκευη.

Και με πητ 16/11 ημερα κυριακη λογικα θα χω γεννησει μεχρι τις 14 παρασκευη. Θελω να γεννησω στις 4 Νοεμβριου. Μου χει καρφωθει.

Το βαλιτσακι της care direct μου το ειχαν δωσει στο ρεα κσι ειχα συμπληρωσει χαρτι με διευθυνση για δειγματα.

Καλά..εντάξει..ζεις δύσκολες, αλλά ονειρεμένες μέρες..2 μέρες πριν σταματήσεις ? Ανυπομονώ για αυτή τη μέρα..Εγώ θα δουλέψω και την επόμενη εβδομάδα..Έχουμε πολλή δουλειά και σκέφτομαι αν την παλέψω να έρθω λίγο και τη μεθεπόμενη, αλλά ένας ένας ο στόχος..9 κιλά..δεν είναι τίποτα..είσαι πιο καλά κι από καλά..απλά να προσέξεις τώρα που θα κάτσεις αν δε θες να πάρεις πολλά..αν και είναι απόλαυση να κακομάθεις τον ευατό σου 20 μέρες..δεν έγινε και τίποτα..χαχα..Κι εγώ είχα συμπληρώσει στοιχεία στο μαιευτήριο παίρνοντας το τότε βαλιτσάκι της care direct και μου ήρθε το δεύτερο με αυτά που σας είπα χθες.. Είναι κάτι στις 4 Νοεμβρίου ? Εγώ θέλω το 17 Νοεμβρίου έτσι επειδή το λέει ο άντρας μου, αλλά και στην ΠΗΤ μου που είναι 21, δεν έχω θέμα, είναι και της Παναγίας και θα μας βοηθήσει παραπάνω..χαχα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς νοικιάζουμε, και η σπιτονοικοκυρα μας εχει απαγορευσει τα πολλα καρφώματα... πού λόγος για ζωγραφιές στους τοίχους και αυτοκόλλητα!!! Σκέφτομαι δωματιο να της κάνουμε όταν μεγαλώσει λίγο και είναι έτοιμη να αποχωριστεί την κρεββατοκάμαρα μας. Μεχρι τότε της ψιλοετοιμάζω κατι καδράκια, φωτιστικό κτλ κτλ. Τί καλά που μετράτε αντίστροφα πλέον...εμεις εχουμε πολυ μελλον ακόμα! Αλλά και εγω εχω χασει τον υπνο μου. Πρόβλημα με τα χερια, συνδρομο καρπιαίου,μουδιασματα όλη νυχτα, καουρες... Αλλα το διασκεδαζω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!Εμείς σήμερα ειχαμε γιατρό,ολά καλά εχω βεβαία ακόμα συσπάσεις άλλα τις αντιμετωπίζουμε... Η μπέμπα είναι 2190,περιπου στο μέσο ορο...ελπίζω να καταφέρουμε να φτάσουμε τα 2800 με 2900.Αγχωνομαι γιατι ο γιος μου γεννηθηκε 39 κ 3 με βαρος μονο 2700...ετσι το ψαξαμε κ τελικα εχω καποιες μεταλαξεις θρομβοφιλιας γι αυτο κανω κ ενεσεις ηπαρινης οποτε ελπιζω η μπεμπουλα να παρει λιγο βαρος παραπανω...ανυπομονω να μπω στο μήνα μου να ηρεμησω λιγο αν και η γιατρός είπε καλυτερα να φτάσουμε τις 38 κ μετα να προγραμματισουμε την καισαρική... Λίγο έμεινε ακόμα αλλά αυτός ο τελευταίος καιρός περνάει πολύ αργά...εσάς ποσο είναι τα μωρακια σας σ αύτη την εβδομαδα?

Ωραία τα δωματιάκια σας με τα ζωάκια,εγώ στο γιο μου δεν είχα κάποιο θέμα,γενικά όμως κυριαρχούσε το γαλάζιο έτσι λοιπον τώρα έβαλα αλλη μια κουρτίνα ροζ μαζί με τη γαλάζια που είχα κ με αυτοκόλλητα τοίχου κ καδρακια έχω προσαρμόσει το δωμάτιο κ για τα 2 :-)

Κατα τα άλλα δε κοιμάμαι καθόλου καλά, έχω απίστευτη συχνοουρια κ όταν ξυπναω το βράδυ αργω πολυ να ξανακοιμηθω...

Αυτά απο μένα...Καλό βράδυ να έχετε... :D


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος μου δεν περνει λεφτα καθολου αλλα στο τελος κατι θα του δωσω, εχουμε και ελειες θα του δωσω κανενα ντενεκε, κεφαλοτυρια, μελια οτι εχουμε δηλαδη...!!!

Τελευταια φορα που του εδωσα λαδι γελασε το χειλακι του παντως..χιχιχι

Στην επαρχια αυτα επικρατουν...

Εσυ τι εχεις σκεφτει?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα πληρωσουμε κανονικά απλα θα ήθελα να της κάνω κ κάτι προσωπικό έτσι για ενθύμιο,όχι κάτι πολυ ακριβό...στο γιο μου της ειχαμε πάρει μια ωραία εικόνα,τώρα έχω κολλήσει... Σκέφτηκα η κατι προσωπικό π.χ. σε κόσμημα η ενα γούρι μιας και θα κοντεύουν γιορτές...τι λες?


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...