Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Papaki2024 είπε:

      @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

      Στην βρήκε τελικά κάποιος γιατρός? Ποιον έχεις? 

      Καλησπέρα σε όλες! Εδώ και 1 χρόνο πηγαίνω στο Έλενα για τις προσπάθειες εξωσωματικής. Ενώ είμαι ευχαριστημένη με τη γιατρό μου, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω κάποιον άλλον. Έχετε άποψη για καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο? 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε :D

Πως ειναι η διαθεση σας?Εμενα λιγο πεσμενη αλλα δεν το αφηνω να με παρει απο κατω.Για καποιο λογο που ουτε εγω δεν εχω καταλαβει ειμαι μελαγχολικη αυτες τις μερες :(

Βρε κοριτσια το στηθος σας σε τι κατασταση ειναι?Εμενα υπαρχουν στιγμες που βγαζει σταγονες γαλα.Το ειχα παθει κ στη δευτερη κυηση απο τον 7ο μηνα.Στην 1η κ στην 3η οχι.Το εχω συζητησει με τον γιατρο κ ειναι απολυτα φυσιολογικο αλλα δεν συμβαινει παντα.Εσας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περαστικα σε ολους σας!!!! Και η δικη μου μεση ποναει πολυ. Ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος που με ειδε χθες. Ανοιγει γιατι προετοιμαζεται αλλα δεν σημαινει οτι θα εμπεδωθει τωρα.

Εμενα μου ειπε να κοψω το περπατημα μεχρι να μπω στον 9ο. Και μετα να κανω οτι θελω. Οσο περπαταω ειπε κατεβαινει.

Αυτος υπολογιζει το μωρο αυτη την εβδομαδα 2250, οτι μου ειχαν πει στο ρεα την προηγουμενη. Θα με ξαναδει γυρω στις 25 οκτωβρη και τοτε θα μου πει για ποτε με υπολογιζει

Περα απο τη μεση με ποναει η ηβικη περιοχη που το νιωθω πως ανοιγει για την σημαντικη στιγμη.Ειπα οτι φοβαμαι μηπως εχει εμπεδωθει γιατι αυτο το θεμα το ειχα κ στις αλλες εγκυμοσυνες.Ειχαν παρει κανονικοτατη θεση απο νωρις κ τα κρατουσα με πολυ προσπαθεια εως την 35η βδομαδα.

Πολυ καλα ειναι τα κιλα της μπεμπας σου.Εγω γιατρο εχω τελος της βδομαδας για doppler.Ας ειναι ολα καλα σε ολες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και Καλή εβδομάδα !

Λοιπόν, όσα θυμάμαι και μετά τα νέα μου..

Πετρίνα, ελπίζω ήδη να έχετε συνέλεθει όλοι και να είστε ζωηροί ζωηροί..Η δυσλεξία στις μέρες μας δεν είναι τίποτα, αρκεί να εντοπίσεις σε τι βαθμό είναι για να είναι πιο εύκολο για το παιδί να το αντιμετωπίσει. Είχα συμφοιτητή στο πολυτενείο με δυσλεξία σε μεγάλο βαθμό και μια χαρά σπούδασε κτλ..Κι ένας ξαδερφός μου το ανακάλυψε στο Λύκειο πια από τα ορθογραφικά και τζάπα παιδευόταν χρόνια..Τέλος, για τη διάθεση, λίγο πολύ φταίει η εποχή..Εγώ πάντα μελαγχολική ήμουν τέτοια εποχή και χωρίς τις ορμόνες..χαχα..

Kel, ευτυχώς δεν αφήσατε να περάσει ώρα..αυτά τα καβγαδάκια είναι πολύ ωραία αν ξεπερνιούνται αμέσως..χαχα..μετά είναι όλο γλύκα..Τι καλά που έχεις τη μανούλα σου και σε βοηθάει..Επίσης, η μπέμπα καλά είναι σε κιλάκια, μεγαλούτσικη και όποτε και να γεννήσεις μέσα στο μήνα σου θα είναι ολόκληρο παιδάκι..

Liveloula, όντως κοντεύουμε και ανυπομονώ εν μέρει, αν και ξέρω πως μετά θα λέω να έμενε λίγο ακόμα στην κοιλίτσα να το νιώθω όλη μέρα, να το πηγαίνω όπου θέλω κτλ..

Εγώ αυριο έχω μάθημα ανώδυνου με τη μαία μου 2 ωρίτσες, μια φορά μου είπε θα χρειαστεί και την Τετάρτη έχω μάθημα θηλασμού στο Μητέρα..Για να δούμε..Ανυπομονώ και για τα δύο.. Την άλλη εβδομάδα έχω πάλι γιατρό λίγο πριν μπω στο μήνα μου...Ανυπομονώ πολύ να μπω στο μήνα μου και να νιωσω πιο σίγουρη για το μωράκι μου..

Χθες είχαμε εργασίες..Βάζαμε το παιδικό δωμάτιο με γκαζόν, ουρανό, ζωγραφίσαμε ήλιο, σύννεφα, κολλήσαμε αυτοκόλλητα με δέντρα, winnie, λουλούδια και έγινε πραγματικά απίστευτο..Δεν το περίμενα τόσο χαρούμενο..Πιστεύω πως θα είναι πολύ χαρούμενη η μπεμπούλα μας εκεί μέσα..Εγώ έδινα οδηγίες και ο άντρας μου εκτελούσε τις ιδέες..Είμαστε ωραία ομάδα είναι η αλήθεια..Για να τον αποζημιώσω έφτιαξα σπιτικό παγωτό και κανελόνια που είναι τα αγαπημένα του..Το Σάββατο έχει και γενέθλια.. Την άλλη εβδομάδα θα έρθουν και κούνια, καροτσι κτλ και θα βάλλω να πλύνω τα πράγματά της, για να τα σιδερώσω..Φοβάμαι να τα κάνω τώρα στον 8ο, επειδή δουλεύω κιόλας και φοβάμαι..Είπε ο γιατρός πως δε φοβάται για να γεννήσω νωρίς και έτσι θα τα κάνω μόλις μπω στον 9ο και σταματήσω και τη δουλειά..Ανυπομονώ να της τα έχω όλα έτοιμα και όμορφα..

Σχετικά με συμπτώματα, κάτι πονάκια εδώ κι εκεί και από κάτω χαμηλά..Μια αίσθηση ότι ανοίγω από κάτω ακόμα και όταν κάνω τσίσα..Και γενικά κοιτάω συνέχεια μήπως έχει κατέβει η κοιλίτσα μου..Δε θέλω..Θέλω να πάρει όλο τον 9ο να την χορτάσω λίγο χωρίς να δουλεύω και χωρίς άγχος..χαχαχα

Αυτά τα νέα μας..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα...!!!

Πετρινα84 εμενα το στηθος μου εχει λιγο μαγαλωσει και απο 6 μηνων εμφανιστηκαν οι εκκρισεις γαλακτος φυσιολογικο ειναι προετοιμαζεται το στηθος για το θηλασμο...

Εμενα δεν ποναει η μεση μου, εχω πολλα πετρωματα, εχω εντονους πονους χαμηλα , και τσουξιματα στην εαισθητη περιοχη, γενικα ο μπεμπης μου κατεβηκε κιαλο πιο κατω απο την προηγουμενη φορα και ο γιατρος μου με προηδοποιησε σε περιπτωση που νιωσω κατι τηλεφωνο με την μια, 20 Οκτωμβρη θα μπω στον μηνα θα παω να με κοιταξει απο κατω να πει ποτε θα γεννησω...

Εγω δεν θελω να παρω ολον τον μηνα μου θελω επιτελους να τον δω...:tongue::tongue:


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα...!!!

Πετρινα84 εμενα το στηθος μου εχει λιγο μαγαλωσει και απο 6 μηνων εμφανιστηκαν οι εκκρισεις γαλακτος φυσιολογικο ειναι προετοιμαζεται το στηθος για το θηλασμο...

Εμενα δεν ποναει η μεση μου, εχω πολλα πετρωματα, εχω εντονους πονους χαμηλα , και τσουξιματα στην εαισθητη περιοχη, γενικα ο μπεμπης μου κατεβηκε κιαλο πιο κατω απο την προηγουμενη φορα και ο γιατρος μου με προηδοποιησε σε περιπτωση που νιωσω κατι τηλεφωνο με την μια, 20 Οκτωμβρη θα μπω στον μηνα θα παω να με κοιταξει απο κατω να πει ποτε θα γεννησω...

Εγω δεν θελω να παρω ολον τον μηνα μου θελω επιτελους να τον δω...:tongue::tongue:

Ααα..Σχετικά με αυτό γιατί ξέχασα..Γύρω στον 6ο-7ο είχα παρατηρήσει κάτι σαν έκκριση που είχε στεγνώσει και είχε κάνει πετσούλα και στα δυο στήθη και το είπα στο γιατρό και είπε πως είναι φυσιολογικό, ακόμα και να τρέξει σε μεγαλύτερο μήνα..Επομένως, μην ανησυχείς, απλά μάλλον είσαι πιο έτοιμη για θηλασμό..χαχαχα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

Πέτρινα Περαστικά σας και καλό ντοπλερ εύχομαι. ....

Εγώ γάλα απο το στήθος δεν είχα σε καμία εγκυμοσυνη μόνο μετά την γεννα.

Τινακι τι καλά που γγύρισε ο μικρός σου.....μακάρι να κάνει τούμπα και μένα. Τον κατάλαβες όταν γύρισε η στον υπέρηχο μόνο τον είδες. Εμενα είναι ισχιακος δηλαδή σαν όρθιος ....Εσένα πως ήταν η στάση η του πριν γυρίσει? Όρθιος η κάθετα ξαπλωμένος?

Άντε κοντεύουμε κορίτσια με το καλο σε ολες μας......φιλιά.


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα..Σχετικά με αυτό γιατί ξέχασα..Γύρω στον 6ο-7ο είχα παρατηρήσει κάτι σαν έκκριση που είχε στεγνώσει και είχε κάνει πετσούλα και στα δυο στήθη και το είπα στο γιατρό και είπε πως είναι φυσιολογικό, ακόμα και να τρέξει σε μεγαλύτερο μήνα..Επομένως, μην ανησυχείς, απλά μάλλον είσαι πιο έτοιμη για θηλασμό..χαχαχα..

Μακαρι να εχω μπολικο γαλακι θελω πολυ να το θηλασω, ασε που ειναι θεμα οικονομιας κιολας..απο τον 6ο μεχρι 7ο ειχα κατι σταγονες και πετσουλες οπως ειπες...Απο τον 8ο και μεχρι τωρα εκει που καθομαι νιωθω βρεγμενη την μπλουζα μου βγαζω παρα πολυ, αναγκαστηκα φοραω σουτιεν με χαρτι απο μεσα...

Σημερα με επιασε ο πονος στον γλουτο μου παλι :(:(:(:(:(

αφορητος ο πονος, ανοιγει η λεκανη μου...και αυτοι οι πονοι χαμηλα μου σπανε τα νευρα...ρε κοριτσια εχω και πολλα υγρα μουσκεμα γινομαι λες και τα εχω κανει πανω μου, εχετε εσεις τοσο πολυ?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ στο πρώτο μου δυσκολεύτηκα πολύ με το θηλασμό,κατάφερα να τον θηλάσω 40 μέρες κι αυτό βγάζοντας πολλές φορές με το θήλαστρο...γυρνάω και στη δουλειά 3 εβδομάδες μετά τη γέννα κ τώρα σκέφτομαι να δώσω απο την αρχή ξένο γιατι ήδη με άλλο ένα παιδί στο σπίτι δε θα έχω την πολυτέλεια να θηλάζω και να βγάζω και με το θήλαστρο,θα πρέπει να ασχολούμαι όλη μέρα με αυτό...θα το σκεφτώ βέβαια μέχρι να γεννήσω...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Πέτρινα περαστικά κοπέλα μου...Koutsouni22 έχω και εγώ πολλά υγρά σε σημείο που λέω μην εχω κατουρηθεί πανω μου και δεν το έχω καταλάβει! Θέλω και εγω να θηλάσω πολύ! Την Τετάρτη εχω μάθημα θηλασμού στο νοσοκομείο! Αντε να δω τι θα μας που οι μαίες !

Εμένα πονάει η κοιλία μου (σαν πονάκια περιόδου) περίπου 2 εβδομάδες! Μερικές φορές αισθάνομαι χαμηλά στην κοιλία μου ενα απίστευτο βάρος! Λες και με πιέζει κάποιος με βαράκι 100 κιλών!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Πέτρινα περαστικά κοπέλα μου...Koutsouni22 έχω και εγώ πολλά υγρά σε σημείο που λέω μην εχω κατουρηθεί πανω μου και δεν το έχω καταλάβει! Θέλω και εγω να θηλάσω πολύ! Την Τετάρτη εχω μάθημα θηλασμού στο νοσοκομείο! Αντε να δω τι θα μας που οι μαίες !

Εμένα πονάει η κοιλία μου (σαν πονάκια περιόδου) περίπου 2 εβδομάδες! Μερικές φορές αισθάνομαι χαμηλά στην κοιλία μου ενα απίστευτο βάρος! Λες και με πιέζει κάποιος με βαράκι 100 κιλών!

Χαχαχαχα αυτο το βαρακι το εχω και εγω σπανια μεν, με περνει μπροστα και δεν μπορω να περπατησω..!!!:P:p

Ωραια θα κανεις μαθηματα να μας πεις πανω κατω τι θα κανετε, αν και εχω μπει στο youtube και εχω δει διαφορες στασεις για θηλασμο και διαφορα τετοια...

Απο κιλακια πως τα πατε?

Εγω χαλια μου ειχε απαγορεψει το αλατι τελειως και δεν το τηρησα και εκανα κατακρατηση υγρων και αυτο με φουσκωσε και γιαυτο πρηζοντε και τα ακρα μου κιολας, μου ειπε μεν μολις γεννησω θα φυγουν ολα γιατι δεν ειναι κιλα να μεινουν ειναι φουσκωμα...Ασχημο πολυ γιατι με δειχνει +20 κιλα...:-(:sad::-(


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κι εγώ απο υγρά έχω αρκετά αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό τώρα προς το τέλος...άλλωστε κάπου στον 8ο-9ο νομίζω κάνουμε κ καλλιέργεια για κάθε ενδεχόμενο,τουλάχιστον στο γιο μου είχα κάνει...

Από κιλά έχω πάρει μόνο τέσσσερα αλλά λόγω αυξημένου αμνιακού είμαι σε διατροφή ή καλύτερα λιμοκτονία!Και μη βιαστεί καμία να μου πει τυχερή γιατί αφού γεννήσω έχω πολλά απωθημένα να καλύψω κ θα τα πάρω όλα τότε:D


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μολις εκανα μπανιο κ λουσιμο κ κουραστηκα..χαχα..ενιωσα ενα πονο χαμηλα κ βάρος και ξαπλωσα..εχει ξανατυχει..γενικα πονακια κ σκληρη κοιλια έχω συχνα..αλλα περναει με ξεκουραση..ειναι καιντο κεφαλακι της χαμηλα κ με πιεζει μαλλον..υγρα κι εγω εχω αρκετά και περισσότερα απο αλλους μηνες..κι εγω θελω να θηλασω τουλάχιστον μεχρι να γυρισω δουλεια πιυ μαλλον θα ειναι 2 μηνες μετα..θα σας πω κι εγω νεα μετα το μαθημα θηλασμου..Οσο για τα κιλα..οσο καλα ημουν πριν τον 7ο-8ο τωρα κ σοκολατες τρωω κ λιπαρα και υγειηνα και απο ολα..ειμαι +11 με 12 αλλα νομιζω πως αυξάνονται πολυ γρήγορα σε αυτο το μηνα..χαχα..χαλαλι..αρκει να παιρνει και η μπεμπα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Πωπω μια χαρα ειστε ολες...:(:(:(

Σιγουρα μετα την εγκυμοσυνη θα πεσει διαιτα, δεν μπορω να καταλαβω που στο καλο εχει παει το φουσκωμα που με δειχνει +20...φοραω τα ρουχα πριν μεινω εγκυος και μπαινουν μια χαρα, ακομα και τα βρακακια μου μου μπαινουν ολα δεν εχω αλλαξει νουμερο...τρελααααα θα μου ερθει!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω μια χαρα ειστε ολες...:(:(:(

Σιγουρα μετα την εγκυμοσυνη θα πεσει διαιτα, δεν μπορω να καταλαβω που στο καλο εχει παει το φουσκωμα που με δειχνει +20...φοραω τα ρουχα πριν μεινω εγκυος και μπαινουν μια χαρα, ακομα και τα βρακακια μου μου μπαινουν ολα δεν εχω αλλαξει νουμερο...τρελααααα θα μου ερθει!!!

Αν εχεις κανει κατακράτηση πάντως μη τρελενεσαι με το τι δείχνει η ζυγαριά...εγώ που οτάν αδιαθετουσα είχα τρελλή κατακράτηση με έβγαζε παντα + 3 κιλά,ποσο μάλλον στην εγκυμοσύνη...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...