Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Papaki2024 είπε:

      @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

      Στην βρήκε τελικά κάποιος γιατρός? Ποιον έχεις? 

      Καλησπέρα σε όλες! Εδώ και 1 χρόνο πηγαίνω στο Έλενα για τις προσπάθειες εξωσωματικής. Ενώ είμαι ευχαριστημένη με τη γιατρό μου, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω κάποιον άλλον. Έχετε άποψη για καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο? 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Titiko μου Καλημέρα !

Πόσο σε νιώθω..Κι εγώ περιμένω πως και πως να σταματήσω τη δουλειά, να πιάσω καναπεδάκι που θα έχει χειμωνιάσει και να μην ξεκουνάω..Καλά θα κάνεις και θα αράξεις σπίτι, γιατί τέτοια εποχή είναι ταλαιπωρία το ντύσιμο για γάμο με τις κοιλιές μας..άλλο το καλοκαίρι με ένα σανδάλι και ένα ριχτό φόρεμα..Τώρα θέλουμε καλσόν, πιο βαριά ρούχα..άσε..εδώ τις κάλτσες μου με το ζόρι τις βάζω..χαχαχα

χαχαχαχα αυτό με τις κάλτσες το έχω και εγώ! Με πολύ ζόρι τις βάζω :D τα παπούτσια όμως μου τα βάζει ο συζ! Την γέλιο ρίχνουμε δεν περιγράφετε ! Δεν πρόκειται να πάω, δεν θα με παρεξηγήσουν κι'ολας ...την γλυτώνω !


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχα αυτό με τις κάλτσες το έχω και εγώ! Με πολύ ζόρι τις βάζω :D τα παπούτσια όμως μου τα βάζει ο συζ! Την γέλιο ρίχνουμε δεν περιγράφετε ! Δεν πρόκειται να πάω, δεν θα με παρεξηγήσουν κι'ολας ...την γλυτώνω !

Εγώ παπούτσια φοράω όλο αθλητικά, που τα έχω πολύ χαλαρά δεμένα και τα βάζω και όρθια..Και στη δουλειά πάω με φόρμα και αθλητικό και έχω εκεί ρούχα αν χρειαστεί να πάω ή να έρθει κόσμος να αλλάξω εκεί..χαχαχα..Τι να κάνω ?

Πολλές οι ώρες...Αν πιάσει λίγο κρύο θα μπορώ να φοράω κανένα κολάν εγκυμοσύνης και φορεματακια..και μποτούλες..Αλλά ακόμα δε μου πάει καρδιά..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Εγω εχω μια βαπτιση τελος Οκτωμβρη αλλα ουτε εγω θα παω, θα εχω μπει ηδη στο μηνα μου ειναι και Αθηνα...

Οσο για τα ρουχα εγω ολο το καλοκαιρι με δυο παντελονια την εβγαλα και 5 μπλουζακια, και οσο για τα παπουτσια ουτε πεδιλα ουτε τιποτα δεν μου εμπαινε πολυ πρησμενα ποδια λες και με ειχαν τσιμπισει μελισσες :tongue::tongue:

μονο παντοφλιτσες!!!

Τι καλο θα φτιαξετε σημερα?Εγω εβαλα φασολαδα και τωρα θα κανω και ενα κεικ...μιαμ ;)


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! 230 ηταν πριν μια εβδομαδα ε δεν θα χει παρει 200 γραμμαρια?????

Μια βδομαδα μου μεινε μεχρι την αδεια!!! Ουφ....

Καθε βραδυ ξυπναω στις 4 και δεν μπορω να ξσνακοιμηθω μεχρι το πρωι. Τραγικο ειναι....

Σημερα φευγει και ο αντρας μου για τρεις μερες....

Ριξαμε και εναν καβγα το βραδυ και εγω εναν μονη μου το πρωι και εχω πσρα πολλα νευρα. Ουτε τηλ δεν θελω να με παρει.

Και του πεταξα κσι το κορυφαιο... αν γεννησω μεσα στο σκ δεν θα σε παρω ουτε τηλεφωνο να στο πω.... το γουρουνι


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! 230 ηταν πριν μια εβδομαδα ε δεν θα χει παρει 200 γραμμαρια?????

Μια βδομαδα μου μεινε μεχρι την αδεια!!! Ουφ....

Καθε βραδυ ξυπναω στις 4 και δεν μπορω να ξσνακοιμηθω μεχρι το πρωι. Τραγικο ειναι....

Σημερα φευγει και ο αντρας μου για τρεις μερες....

Ριξαμε και εναν καβγα το βραδυ και εγω εναν μονη μου το πρωι και εχω πσρα πολλα νευρα. Ουτε τηλ δεν θελω να με παρει.

Και του πεταξα κσι το κορυφαιο... αν γεννησω μεσα στο σκ δεν θα σε παρω ουτε τηλεφωνο να στο πω.... το γουρουνι

Kel, αυτό που πειργράφεις το πέρασα 2 μήνες το καλοκαίρι..Δεν υπάρχει χειρότερο..4 ώρες την ημέρα κοιμόμουν..Ξυπνούσα κατά τις 4.30 και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθπω..κάτι το άγχος τότε με τη μαμά μου, κάτι που δε βολευόμουν με την κοιλιά μου, δράμα..Ελπίζω σύντομα να ξαναβρείς τον ύπνο σου ή μόλις σταματήσεις κι εσύ να συμπληρώνεις λίγο ύπνο το μεσημέρι..

Όσο για τον άντρα σου, δεν ξέρω τι παίχτηκε, αλλά αν είναι θέμα ορμονών προσπάθησε να το εκλογικεύσεις..αν φταίει εκείνος καλά του έκανες, γιατί έπρεπε να έχει και περισσότερη κατανόηση αυτή την περίοδο..χαχα..

Εγώ δουλειά λέω να σταματήσω στις 17.. Σε 2 εβδομάδες και ανυπομονώ να σου πω..Αν και φοβάμαι πως μόλις σταματήσω δουλειά, αντί να χαρώ τον 9ο και να ξεκουραστώ ως μια τελευταία ευκαιρία πριν τα νέα ξενύχτια κτλ με το μωρό..φοβάμαι πως θα γεννήσω νωρίς μέσα στον 9ο και θα το πάρω σερί..Μακάρι να φτάσω στο τέλος της ΠΗΤ να χαρώ 3 βδομάδες τουλάχιστον..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω...έχετε κάνει ή θα κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού ? Εγω θα κάνω 8/10 για τον θηλασμό και 24/10 για τον τοκετό. Ειναι του νοσοκομείου και είναι δωρεάν! Βοηθάνε τα μαθήματα καθόλου ???


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιλουμπιτσες καλημερα σας.

Επιτελους εκατσα στον υπολογιστη κ μπορω να σας γραψω.Σας διαβαζω καθε μερα αλλα απο το κινητό δεν μπορω να στειλω.

Δεν ξερω σε τι να πρωτοαπαντησω απόσα εχετε πει τοσες μερες.Κραταω μονο πως ολες ειστε σε προετοιμασιες τους σπιτιου κ των πραγματων για τα μωρακια σας.

Εμεις εχουμε αυτη τη βδομαδα γιατρο κ την επομενη το doppler.Τα μεγαλα μου συναχωθηκαν,κολλησαν τον μικρο που εκανε κ πυρετο,κολλησαν κ εμενα ευτυχως μονο μπουκωμα κ λιγο βηχα κ ακομα να συνελθουμε.Η δασκαλα του δευτερου μου με καλεσε να με ενημερωσει πως ο βλεπει σημαδια δυσλεξιας στον παιδι κ να το ψαξουμε να δουμε σε τι βαθμο υπαρχει.Εχω τρελαθει να τρεχω να βρω ακρη με αυτο το θεμα.Μας ειπαν μεχρι κ δυο χρονια αναμονη για ενα ραντεβου :shock: Πραγματικα δεν εχω ασχοληθει ουτε στο ελαχιστο με το νινι που θα ερθει περα απο κατι ψωνια πριν μερες που ειχαμε κανει.Εχω τυψεις γιάυτο ομως ειλικρινα δεν προλαβαινω να σκεφτω κ να κανω τιποτα σε οτι αφορα το κοριτσακι μου :oops:

Σημερα λεω να παω να παρω εσωρουχα,νυχτικακια κ ολα οσα θα χρειαστω για το νοσοκομειο να τα πλυνω να τα σιδερωσω μεσα στη βδομαδα κ σιγα σιγα να ξεκινησω γενικη για να στρωσω τα χαλια μου.

Εχω πονακια στη λεκανη που ανοιγει κ πολυ φοβαμαι πως εχει κατεβει η μικρη.Ηταν με το κεφαλι κατω την προηγουμενη φορα κ αγχωνομαι μηπως εχει ειδη εμπεδωθει στη λεκανη απο τοσο νωρις.Αν περασει ο Οκτωβρης κ δεν εχω γεννητουρια τοτε ξεφευγουμε απο την πρωοροτητα.1μηνας ακομα κ ολα θα ειναι καλα να ερθει οποτε θελει.

Να ξερετε δε σας ξεχνω απλα ειμαι συνεχως απο΄δω κ απο΄κει με πολλα που μας συμβαινουν.

Πολλα φιλια σε ολες σας :D

Link to comment
Share on other sites

Κοιλουμπιτσες καλημερα σας.

Επιτελους εκατσα στον υπολογιστη κ μπορω να σας γραψω.Σας διαβαζω καθε μερα αλλα απο το κινητό δεν μπορω να στειλω.

Δεν ξερω σε τι να πρωτοαπαντησω απόσα εχετε πει τοσες μερες.Κραταω μονο πως ολες ειστε σε προετοιμασιες τους σπιτιου κ των πραγματων για τα μωρακια σας.

Εμεις εχουμε αυτη τη βδομαδα γιατρο κ την επομενη το doppler.Τα μεγαλα μου συναχωθηκαν,κολλησαν τον μικρο που εκανε κ πυρετο,κολλησαν κ εμενα ευτυχως μονο μπουκωμα κ λιγο βηχα κ ακομα να συνελθουμε.Η δασκαλα του δευτερου μου με καλεσε να με ενημερωσει πως ο βλεπει σημαδια δυσλεξιας στον παιδι κ να το ψαξουμε να δουμε σε τι βαθμο υπαρχει.Εχω τρελαθει να τρεχω να βρω ακρη με αυτο το θεμα.Μας ειπαν μεχρι κ δυο χρονια αναμονη για ενα ραντεβου :shock: Πραγματικα δεν εχω ασχοληθει ουτε στο ελαχιστο με το νινι που θα ερθει περα απο κατι ψωνια πριν μερες που ειχαμε κανει.Εχω τυψεις γιάυτο ομως ειλικρινα δεν προλαβαινω να σκεφτω κ να κανω τιποτα σε οτι αφορα το κοριτσακι μου :oops:

Σημερα λεω να παω να παρω εσωρουχα,νυχτικακια κ ολα οσα θα χρειαστω για το νοσοκομειο να τα πλυνω να τα σιδερωσω μεσα στη βδομαδα κ σιγα σιγα να ξεκινησω γενικη για να στρωσω τα χαλια μου.

Εχω πονακια στη λεκανη που ανοιγει κ πολυ φοβαμαι πως εχει κατεβει η μικρη.Ηταν με το κεφαλι κατω την προηγουμενη φορα κ αγχωνομαι μηπως εχει ειδη εμπεδωθει στη λεκανη απο τοσο νωρις.Αν περασει ο Οκτωβρης κ δεν εχω γεννητουρια τοτε ξεφευγουμε απο την πρωοροτητα.1μηνας ακομα κ ολα θα ειναι καλα να ερθει οποτε θελει.

Να ξερετε δε σας ξεχνω απλα ειμαι συνεχως απο΄δω κ απο΄κει με πολλα που μας συμβαινουν.

Πολλα φιλια σε ολες σας :D

Περαστικα σε ολους σας!!!! Και η δικη μου μεση ποναει πολυ. Ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος που με ειδε χθες. Ανοιγει γιατι προετοιμαζεται αλλα δεν σημαινει οτι θα εμπεδωθει τωρα.

Εμενα μου ειπε να κοψω το περπατημα μεχρι να μπω στον 9ο. Και μετα να κανω οτι θελω. Οσο περπαταω ειπε κατεβαινει.

Αυτος υπολογιζει το μωρο αυτη την εβδομαδα 2250, οτι μου ειχαν πει στο ρεα την προηγουμενη. Θα με ξαναδει γυρω στις 25 οκτωβρη και τοτε θα μου πει για ποτε με υπολογιζει


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω...έχετε κάνει ή θα κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού ? Εγω θα κάνω 8/10 για τον θηλασμό και 24/10 για τον τοκετό. Ειναι του νοσοκομείου και είναι δωρεάν! Βοηθάνε τα μαθήματα καθόλου ???

Σε μια συναντηση της prenatal που πηγα πριν 20 μερες ελεγε μια μαια του ελενα οτι πρεπει οπωσδηποτε να μαθουμε τις αναπνοες. Ειπε με απλα λογια οτι το παιδι παθαινει σοκ επειδη το διωχνουν απο τη μητρα. Αλλα οσο δεν χωραει να βγει απο τον στενο τραχηλο ζοριζεται. Με τις αναπνοεε που μας μαθαινουν στον ανωδυνο παιρνουμε περισσοτερο οξυγονο και ετσι χαλαρωνει το μωρο.

Εκεινη την ημερα με τον τροπο που τα ελεγε η μαια εβαλα τα κλαματα. Τα λυπηθηκα τα καημενα. Ελεγε πως χτυπιουνται πανω στον τραχηλο και μετα παλι πισω.... κλαμα εγω. Για αυτο αναπνευουμε και προσπαθουμε να χαλαρωσουμε.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα κελ γελαω γιατι θυμαμαι τα δικα μου με το παραμικρο βουρκωνα τα ψυχουλια μας παιδευουνται ναι το καημενουλι μου κι εμανα χτυπιοταν 10 ωρες. Αλλα τα καταφερε! λοιπόν κοριτσια οσες ειστε από δυτικα Αθηνας θα δειτε για μαθηματα ανωδυνου του δημου Αιγαλεω την κα Αγγελικη την καλυτερη δασκαλα εβερ!!!!!!!!! Επίσης κυνηγηστε τα σεμιναρια θηλασμου του μητρικος θηλασμος! Εχετε το νου σας γιατι γινονται αναρπαστα. Αυτα τωρα τα υπολοιπα θα σας τα μαθει το μωρακι σας που θα ρθει με το καλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης εκεινη την ωρα ψιλοδυσκολο να θυμηθεις τις αναπνοες αλλα στον ανωδυνο δε μαθαινεις μονο αυτο! σου λεει για τη γεννα τα πριν τα μετα την επιλοχιο καταθλιψη το θηλασμο τη διατροφη του βρεφους και πολλα πολλα αλλα χρησιμα. Ειδικα οσες σκοπευεται να θηλασετε κυνηγηστε τα σεμιναρια και κλειστε τα αυτια σας σε τριτους εχω ακουσει απειρες κοτσανες! Επίσης θηλαστε δεν φανταζεστε τι αξιζει!!!!! Ελπιζω να μη φαινεται οτι κανω την εξυπνη προς θεου μονο τα λαθη που εκανα επισημαινω προς γνωση και αποφυγη!

φιλακια σε όλες σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Πέτρινα περαστικά σας... Και κοίτα τώρα που θέλεις να κάνεις γενική να μην το παρακάνεις, λίγα λίγα! Καλύτερα που σας το είπε η δασκάλα για την δυσλεξία, καλύτερα να το πας το παιδί και να μην έχει τίποτα παρά να μείνει έτσι κάτι που στην εποχής δεν είναι τίποτα!

Κελ μια χαρά η μικρή! Μπράβο! Όσο για τον καβγα, είναι και οι ορμόνες μας που τα κάνουν όλα πολύ χειρότερα!! Ελπίζω ήδη να έχετε ξαναβρεί!

Τα δικα μας νέα από τον γιατρό που πήγαμε την Παρασκευή. Ο μπέμπης επιτέλους γυριισε και έχει το κεφάλι κάτω. Είναι κορίτσια 2832γρ:shock: Το έπαθα το σοκ γιατί τον μεγάλο τον γέννησα στις 38w5d και ήταν 2980! Είναι ακομα ψηλά και θα με δει σε δυο βδομάδες πάλι. Κορίτσια πλησιάζει ο καιρός που τόσο περιμέναμε... Να πω την αληθεια έχω λίγο αγχος...

Link to comment
Share on other sites

Φτα φτα φτανουμε στο τελος!!!!! Ανυπομονω να το παρω αγκαλιτσα το κοριτσακι μου!!!! Και οπως λεει η μανουλα μου μετα θα πω.... δεν καθοσουνα κανα 2μηνο ακομα μεσα!!!!!χιχιχι!!!!! Τα ξαναβρηκαμε το απογευμα που γυρισαμε απο τη δουλεια. Και τωρα μου γλυκομιλαει απο την κρητη!!!

Εχω την μανουλα μου στο σπιτι και κανουμε γενικη! Εγω δινω εντολες... χιχιχιχ.. ειναι το σημαντικοτερο κομματι!!! Πως θα γινουν ολες οι δουλειες βρε κοριτσια αλλιως???????

Ονειρα γλυκα!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες!Έχω να γράψω μέρες αλλά ειχαμε προβλημα με τη συνδεση του ίντερνετ... Τι να πρωτοσχολιασω...

Όλες λίγο πολύ είμαστε σε φαση ετοιμασιών! Εγώ έχω έτοιμα τα ρουχαλακια κ της μπεμπας κ τα δικά μου αλλά βαλίτσα δεν έχω φτιαξει ακόμα...το μονο που δεν έχω αγοράσει ακόμα είναι σετ προίκας για την κούνια αλλά ούτως η άλλως για 2 μηνες θα την έχω στο πορτ-μπεμπε στο δωμάτιο μας,το ίδιο είχα κανει κ στο γιο μου...

Για τα κοριτσάκια που δουλεύουν ακόμη άντε καιρός να ξεκουραστειτε λίγο,δεν έμεινε κ πολύ ακόμη...εγώ λόγω συσπάσεων μέχρι να γεννησω δουλεύω στο σπίτι (είμαι καθηγήτρια αγγλικών κ αναγκαστικά μου φέρνουν τα ιδιαίτερα εδώ)...θα σταματήσω 2 μέρες πριν γεννησω αλλά τουλαχιστον δεν έχω μετακινήσεις..

Κατα τα άλλα ανυπομονω να μπω στο μήνα μου να ηρεμησω,είμαι σχεδόν 2 μηνες σπιτι κ έχω αρχίσει μα μην αντεχω άλλο! Βγαινω μια φορά τη βδομάδα μονο για γιατρό, κοντευω να λαλήσω :-)

Η αλήθεια είναι οτι περισσότερο με αγχωνει πως θα είναι το μετα με 2 παιδιά αλλά ελπίζω να τα καταφέρουμε καλά...

Όσο για τα μαθήματα ανωδυνου καλό είναι οποία μπορεί να κανει γιατί οι αναπνοες βοηθάνε πολύ... Βεβαία απο την εμπειρία μου πιο σημαντική νομιζω είναι η "αγία" επισκληριδιος :-) ,μεγάλη ανακούφιση (εγώ γέννησα με καισαρική μετα απο 10 ώρες απο τις οποίες οι 2 ηταν εξωθησεις άλλα το αγοράκι μου είχε προσωπική προβολή κ ηταν μπλεγμένος με το λώρο κ δεν μπορούσε να βγει...)δε νομιζω οτι θα αντεχα χωρίς ....

Αύριο έχω παλι γιατρό, ελπίζω να έχει παρει ικανοποιητικό βαρος...

Άντε κ κοντευουμε!!!Καλή Κυριακή να έχετε!


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...