Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 ώρες πρίν, sunshine1982 είπε:

      Σε αναμονή χοριακης και εγω . Μεγαλη αγωνια εχω 🫶🫶🫶

      Αντε έχω και παρέα..  πότε θα κάνεις χοριακη?

      13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Μόλις μου είπαν ότι έχω και δύο βλαστοκυστες για κατάψυξη..  και λίγο έχω χαλαρώσει.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Οταν εχεις και παιδακια ειναι ιδανικη η επαρχία!!

Δεν ξερω αν θα μπορουσα να ζησω στην αθηνα ή σε αλλη μεγάλη πολη, μ'αρεσει ομως πολυ το χωριο, μπορεί να μην εχουμε την ανεση με τα πολυκαταστήματα αλλα εδω ξερεις τον κοσμο με το ονομα του, ημαστε πιο κοντα (εννοείται υπάρχουν και τα κακα οπως οι κοτσομπολιδες γειτονες)αλλα ολα χρειάζονται!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !

Μπράβο στα κορίτσια για τις αγορές του μέσω Internet..Κι εγώ πλέον όλο έτσι ψωνίζω, γιατί ούτε χρόνο, ούτε κουράγιο έχω πια..

Πήγαμε χθες και γιατρό..Η μικρή μας είναι καλά, μεγαλώνει (1830 γρ), αλλά δεν είναι και πολύ πολύ μεγάλη..παραμένει σε αναλογίες μοντέλου Kel, αν και θα προτιμούσα να είναι πιο παχουλή, για να είμαι πιο ήσυχη.. Κατά τα άλλα, είναι Οκ κι εκείνη κι εγώ, αν εξαιρέσουμε ότι έχω συσπασούλες, παίρνω μαγνήσια και μου είπε μέχρι 15 Οκτώβρη το πολύ η δουλειά, για να βγάλω τον 9ο ήρεμα και όσο περισσότερο γίνεται να πάρει και βάρος και η μικρή και να ξεκουραστώ κι εγώ.. Επίσης, είδαμε πως έχει μαλλάκια, αλλά η πεισματάρα δε λέει να γυρίσει τη φατσούλα της να τη δούμε σε 3D και με χρώματα κτλ..Είχε σφηνώσει τη μουρίτσα της κάπου δεν κατάλαβα, την έκρυβε και με τα χέρια και έδειχνε να πιπιλίζει λέει ο γιατρός μια το δάχτυλο, μια τον πλακούντα..χαχαχα.. Τι να πω με αυτό το παιδί ? Ανυπομονώ τόσο πολύ να τη δω, αλλά θέλω να φτάσει να πάρει όλον τον 9ο, γιατί φαίνεται να τον χρειάζεται για να βγει μεγάλη και δυνατή..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Θελω να αγορασω μπιμπερο μικρο εχω παρει την μαρκα chicco στα μεγαλα αμα στο μικρο παρω της NUK πηραζει?

Μια φίλη μου έλεγε πως η Nuk έχει ειδική θηλή στα μπουκάλια της και ότι αν μάθει με αυτή το μικρό, μετά δύσκολα θέλει άλλη. Δε θυμάμαι καλά...Κι εγώ μόνο μπουκάλια μου έχει μείνει να πάρω, αλλά θέλω να τη ρωτήσω πριν πάρω και όλο το ξεχνάω..Έλεγα όμως να πάρω τα dr browns και για αυτό δεν το έχω βιαστεί..Αν ξέρει καμιά κοπέλα που είναι ήδη μανούλα, ας μας πει αν ισχύει...


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου έλεγε πως η Nuk έχει ειδική θηλή στα μπουκάλια της και ότι αν μάθει με αυτή το μικρό, μετά δύσκολα θέλει άλλη. Δε θυμάμαι καλά...Κι εγώ μόνο μπουκάλια μου έχει μείνει να πάρω, αλλά θέλω να τη ρωτήσω πριν πάρω και όλο το ξεχνάω..Έλεγα όμως να πάρω τα dr browns και για αυτό δεν το έχω βιαστεί..Αν ξέρει καμιά κοπέλα που είναι ήδη μανούλα, ας μας πει αν ισχύει...

ΟΚ..Για να δουμε και αλλες γνωμες..

Θελω να τα παραγγειλω μεσω ιντερνετ εξω ειναι πανακριβα...

Τα NUK ειναι πολυ πιο οικονομικα παντως...Οποια γνωριζει ας μου πει


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις μπιμπερο ειχαμε tommee tippee εχει θηλες σαν ρωγες και επειδη θηλασα 6 μηνες το πουχαλακι δειτε επισης το www.verbaudet.com ειναι αγγλια και το www.crazy8.com αυτο ειναι αμερικη προσοχη οχι παραγγελια ανω των 120 δολλαριων για τελωνειο. Καταπληκτικα ρουχα και με 70 ευρω παιρνω τα ρουχα ολοκληρης σεζον. Επισης δειτε και www.tescoclothing.co.uk πανφτηνα ρουχα πηρα για τον μεγαλο καλτσες εσωρουχα καλο παντελονι παρελασης 2 πουκαμισα 2 πουλοβερ ενα ζευγαρι παπουτσια για γαμο που ηθελα και ενα σετ για το μωρο του μικυ 55 ευρω μαζι με τα μεταφορικα. Επισης δειτε πανες και μωρομαντηλα απο www.boots.com πριν απο λιγες μερες ειχε προσφορα το μεγαλο κουτι πανες αυτο με τις 168πανες pampers 15 λιρες ενω εδω το εχω δει απο 35-45 ευρω. Αααα μαρσιπο και σλινγκ επισης τα ειχα παρει απο εβαυ αααα και παρτε και επαναφορτιζομενες μπαταριες και φορτιστη παλι απο αμαζον θα σας χρειαστει. Μπαταριες εχω παρει κατι κινεζικες 4 χρονια τωρα ειναι καταπληκτικες και πολυ φθηνες δηλαδη οι 12 μπαταριες καπου 5 ευρω.Αντε καλες αγορες....

Link to comment
Share on other sites

Κοιταω τα ρουχα www.tescoclothing.co.uk παμφτηνα οπως ειπες...και πολυ ωραια κιολας...

Προσπαθω να φτιαξω κωδικο στο σιτε αυτο και δεν μου δεχετε το τηλεφωνο μου...τι κανω?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Μπράβο στα κορίτσια για τις αγορές του μέσω Internet..Κι εγώ πλέον όλο έτσι ψωνίζω, γιατί ούτε χρόνο, ούτε κουράγιο έχω πια..

Πήγαμε χθες και γιατρό..Η μικρή μας είναι καλά, μεγαλώνει (1830 γρ), αλλά δεν είναι και πολύ πολύ μεγάλη..παραμένει σε αναλογίες μοντέλου Kel, αν και θα προτιμούσα να είναι πιο παχουλή, για να είμαι πιο ήσυχη.. Κατά τα άλλα, είναι Οκ κι εκείνη κι εγώ, αν εξαιρέσουμε ότι έχω συσπασούλες, παίρνω μαγνήσια και μου είπε μέχρι 15 Οκτώβρη το πολύ η δουλειά, για να βγάλω τον 9ο ήρεμα και όσο περισσότερο γίνεται να πάρει και βάρος και η μικρή και να ξεκουραστώ κι εγώ.. Επίσης, είδαμε πως έχει μαλλάκια, αλλά η πεισματάρα δε λέει να γυρίσει τη φατσούλα της να τη δούμε σε 3D και με χρώματα κτλ..Είχε σφηνώσει τη μουρίτσα της κάπου δεν κατάλαβα, την έκρυβε και με τα χέρια και έδειχνε να πιπιλίζει λέει ο γιατρός μια το δάχτυλο, μια τον πλακούντα..χαχαχα.. Τι να πω με αυτό το παιδί ? Ανυπομονώ τόσο πολύ να τη δω, αλλά θέλω να φτάσει να πάρει όλον τον 9ο, γιατί φαίνεται να τον χρειάζεται για να βγει μεγάλη και δυνατή..

Εγω εχω αυριο γιατρο.. λετε να τα χει καβατζαρει τα 2.500 η χοντρουλα??? Πεννυ θα σου δωσω λεπτομερεστατο διαιτολογιο για να δεις πως το φουσκωνω το παιδι!!!

Σημερα αποστειρωσα και τις πιπιλες!!! Και το γελιο ειναι οτι δεν ηξερα πως λειτουργει ο αποστειρωτης!!!

Εγω πηρα chicco μπιμπερο. Μια προσφατη μαμα εμπιστοσυνης μου ειπε οτι μονο με αυτα εμεινε ευχαριστημενη και αρχικα εθχε παρει nuk.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στον γιατρο ειδα τον μπεμπη μου, του ειπα για τις ενοχλησεις μου ολα φυσιολογικα ενιωθα πολλα μπουκοματα κατω χαμηλα λες και θα εβγαινε το μωρο...Τελος Οκτωμβρη θα παω να με κοιταξει απο κατω να δουμε ποτε με το καλο θα γεννησω..ολα μπαινουν σε μια ευθεια τωρα πια, πολυ χαιρομαι ανυπομονω να περασει ο καιρος!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koiloumpes! Ti kanete? Vlepw siga siga Oles kanoume dobbler kai pswnia...

Egw einai tromera agxwmenh :-( ... eixa apisteyth fagoura se shmeio NA gdernomai k telika afou ekana exetaseis exw maieytikh xolostash :cry: . Mou edwse farmakeytiki agwgh kai mall on afou mpw sto mhna mou kai efoson ayxhthei to varos you mwrou pame to syntomotero gia kaisariki .... eyxhtheite mou kalh tyxh

Kai h mam exei kala mpimpero k h avent.

Filakiaaaaaa


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιταω τα ρουχα www.tescoclothing.co.uk παμφτηνα οπως ειπες...και πολυ ωραια κιολας...

Προσπαθω να φτιαξω κωδικο στο σιτε αυτο και δεν μου δεχετε το τηλεφωνο μου...τι κανω?

exeies valei to+30???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

alexia36 καλή επιτυχία κοπέλα μου, όλα καλά θα πάνε!

Koutsouni22 μπράβο κορίτσι μου για τα νέα σου!

Τελείωσα την γενική και κάθομαι και απολαμβάνω ένα καφεδάκι ! Τι ωραία που είναι να πίνεις καφε χαλαρή χωρις να έχεις τίποτα στο μυαλό σου :)

Αυτόν τον μήνα έχω να πάω σε 3 γάμους:| πως θα πάω? Δεν θέλω καθόλου να κουνηθώ απο τον καναπέ! Εναν εχω την Κυριακή, εναν στις 11/10 και τέλος στις 26/10.... μάλλον σε κανέναν δεν θα πάω. Θα στείλω τον σύζ. με την αδερφη του να εκπροσωπήσει την οικογένεια!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Kel, περιμένω το διατροφολογικό σου πρόγραμμα..Θα το ακολουθήσω κατά γράμμα..Ρε συ πολύ μου φαίνεται να έχει πιάσει 2,5 από τώρα..Λες ? Εμένα προχθές ήταν 1850 και είπε στο μέσο όρο ο γιατρός ότι είναι..Ρώτησα και μια φίλη και είπε κάπου εκεί ήταν σε αντίστοιχη εβδομάδα..Μόλις σταματήσω τη δουλειά και μπω 9ο θα την ταίζω και καλύτερα..Πες να γράφω..χαχαχα

Alexia μου, σου εύχομαι καλή τύχη και ότι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου. Μακάρι να πιάσεις γρήγορα το επιθυμητό βάρος και να κάνεις καισαρική να κρατησεις το ζουζουνι σου αγκαλιά γρήγορα..

Koutsouni και Kelli, καλά ψώνια ! Εύχομαι να πάρετε υπέροχα πραγματάκια για τα μωρά σας. Κι εγώ πρέπει να αποφασίσω για τα μπουκάλια τι θα πάρω και νομίζω ότι σχεδόν ολοκληρώνω τα ψώνια με αυτά..Ίσως λίγα καόμα λευκά είδη όπως σεντονάκια, κουβερτούλες κτλ να πάρω, για να έχω άλλα σπίτι και άλλα στης μαμάς μου να μην κουβαλάω..

Χθες πήγα και είδα τη φίλη μου που γέννησε, μετά από 18 ώρες πόνους για φυσιολογικό, της το πήραν με καισαρική και όπως είπε η καισαρική δεν ήταν τίποτα..10 λεπτά υπόθεση..Κορίτσια, η μπέμπα της είναι το πιο όμορφο μωράκι που έχω δει..κουκλάκι πραγματικό..λευκό, ήρεμο, με κάτι μικρά δαχτυλακια στα χεράκια του κοιμόταν σαν άγγελος..Κούκλα σας λέω..Είναι η πρώτη φιλενάδα της κόρης μου..και περιμένουμε να τη γνωρίσουμε..χαχα

Ααα..και να μην ξεχνιόμαστε...Παρασκευή..!!!Ήρθε το Σαβ/κο..Ευκαιρία να ξεκουραστούμε και να χαρούμε λίγο τις κοιλίτσες μας..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

alexia36 καλή επιτυχία κοπέλα μου, όλα καλά θα πάνε!

Koutsouni22 μπράβο κορίτσι μου για τα νέα σου!

Τελείωσα την γενική και κάθομαι και απολαμβάνω ένα καφεδάκι ! Τι ωραία που είναι να πίνεις καφε χαλαρή χωρις να έχεις τίποτα στο μυαλό σου :)

Αυτόν τον μήνα έχω να πάω σε 3 γάμους:| πως θα πάω? Δεν θέλω καθόλου να κουνηθώ απο τον καναπέ! Εναν εχω την Κυριακή, εναν στις 11/10 και τέλος στις 26/10.... μάλλον σε κανέναν δεν θα πάω. Θα στείλω τον σύζ. με την αδερφη του να εκπροσωπήσει την οικογένεια!

Titiko μου Καλημέρα !

Πόσο σε νιώθω..Κι εγώ περιμένω πως και πως να σταματήσω τη δουλειά, να πιάσω καναπεδάκι που θα έχει χειμωνιάσει και να μην ξεκουνάω..Καλά θα κάνεις και θα αράξεις σπίτι, γιατί τέτοια εποχή είναι ταλαιπωρία το ντύσιμο για γάμο με τις κοιλιές μας..άλλο το καλοκαίρι με ένα σανδάλι και ένα ριχτό φόρεμα..Τώρα θέλουμε καλσόν, πιο βαριά ρούχα..άσε..εδώ τις κάλτσες μου με το ζόρι τις βάζω..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...