Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 ώρες πρίν, sunshine1982 είπε:

      Σε αναμονή χοριακης και εγω . Μεγαλη αγωνια εχω 🫶🫶🫶

      Αντε έχω και παρέα..  πότε θα κάνεις χοριακη?

      13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Μόλις μου είπαν ότι έχω και δύο βλαστοκυστες για κατάψυξη..  και λίγο έχω χαλαρώσει.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

sozi και εγω για περπατημα ξερω βοηθαει να γυρισει το μωρο. Εμενα απο τον 5ο ειχε παρει θεση οπως και η κορη μου.

βιβιαν προετοιμαζεστε ε? Μου φαίνεται εμεις οι δευτερο-μανουλες τα αφηνουμε ολα τελευταία στιγμή!!

Καλο μηναααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sozi και εγω για περπατημα ξερω βοηθαει να γυρισει το μωρο. Εμενα απο τον 5ο ειχε παρει θεση οπως και η κορη μου. Θα γυρισει μην αγχωνεσαι!!!!

βιβιαν προετοιμαζεστε ε? Μου φαίνεται εμεις οι δευτερο-μανουλες τα αφηνουμε ολα τελευταία στιγμή!!

Καλο μηναααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Καναμε κι εμεις ντοπλερ την περασμενη βδομαδα κι ολα καλα!! Ειδαμε κι φατσουλα κανονικοτατα εχω τρελαθει ηδη με την κορη!! Τωρα γιατρο σε 2 βδομαδες να δουμε την πορεια της κι μαλλον να κανονισουμε κι την καισαρικη, πρωτα ο Θεος!

Κελμια συμβουλη αν θες την κρατας αν θες οχι..επειδη κι μενα ο γιοςμου εδειχνε μεγαλος κι ειχα κι θεμα με πιεση στην εγκυμοσυνη ειχα φοβηθει κι τελικα πηγα με καισαρικη..θα σου ελεγα να δωσεις χρονο στο μωρο σου ειδικα επειδη εισαι πρωτοτοκη να ερθει οταν το θελησει κι σιγουρα να εχεις κλεισει τις 38 αν αποφασισειςνα πας με τεχνητους..απλα πρεπει να δεις κι τον τραχηλο σου κλπ κι αν ευνοουν οι συνθηκες για φτ, κριμα να χασεις την εμεπειρια για μενα.στο λεω γιατι εγω τωρα στεναχωριεμαι..

Σοζυ μου εγω ξερω πως 2ο παιδακι κι ειδικα τοσο συντομα εχει πολυ χωρο στη μητρα κι μπορει να γυρισει ανα πασα στιγμη..επισης κι ο γιατρος κι η μαια μπορουν να προσπαθησουν με κινησεις στην κοιλια να τον γυρισουν αν θελουν..

Εμεις κατα τ αλλα καλα ξεκινησαμε να φτιαχνουμε δωματια, πρωτα του μικρου που θα μεταφερθει κι αμεσως μετα της μπεμπας! Λεω να ξεκινησω κι κανενα πλυσιμο σιγα σιγα τωρα που εχει ακομα καλο καιρο κι στεγνωνουν! Γενικαπαντως εχω βαρυνει πολυ κι με ποναει η μεση..κουραζομαι πανευκολα κι τοχειροτερομου ειναιοι καουρες! Υποφερω λεμε...!! Προσπαθω να κανω υπομονη αλλα σκεφτομαι πως εχουμε ενα μηνα και ακομα, και αγανακτω...πφφφφφ

Δεν θελω να κανω καισαρικη. Θα παω την παρασκευη στο γιατρο να το δουμε. Ετσι κ σλλιως πριν την 37 38η δεν θα κανα τιποτα.

Απο χθες το απογευμα ποναει η κοιλια μου οταν ειμαι ορθια. Η μεση μου.... και γενικα πολυ χαλια. Γυρναω απ τη δουλεια και ξαπλωνω κατευθειαν.....


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να κανω καισαρικη. Θα παω την παρασκευη στο γιατρο να το δουμε. Ετσι κ σλλιως πριν την 37 38η δεν θα κανα τιποτα.

Απο χθες το απογευμα ποναει η κοιλια μου οταν ειμαι ορθια. Η μεση μου.... και γενικα πολυ χαλια. Γυρναω απ τη δουλεια και ξαπλωνω κατευθειαν.....

Kel μου, σε καταλαβαίνω..κι εγω τα ιδια..μετα τη δουλεια η κοιλια μου ειναι πετρα και ποναει μέση και νιώθω και βάρος χαμηλα και με τρομαζει πολυ..Ίσως να πρέπει να σταματήσεις πια κι εσυ δουλεια..Εγω μειωσα ωρες και όταν σχολάσω παω σπίτι να ξαπλωσω..

Χθες γεννησε και μια φιλη μου επιτελους..40+5 μερες εφτασε..προσπαθησε φυσιολογικά 17 ωρες και στο τέλος εκανε καισαρική..παρολο που ειχε παρει θεση, ηταν πολυ στενη και δε χωρουσε η μπεμπα και τελικα ολα καλα..3.300 η μπεμπα και κουκλα μου ειπαν..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Πένυ και Κελ ελπίζω να μπορέσετε να σταματήσετε από την δουλειά το συντομότερο!! Πρέπει να ξεκουραστείτε και λίγο...

Sozi σκέψου θετικά, μπορεί και τελευταία στιγμή να γυρίσει. Κι εμένα δεν είχε γυρίσει, μέχρι το τελευταίο ραντεβού, τώρα θα πάμε την Παρασκευή, αλλα δεν νομίζω πως έχει πάρε θέση. Κι εμένα με στεναχωρει λίγο η προοπτική καισαρικής αλλα πραγματικά τα παιδάκια μας κι εμείς να είμαστε καλά και δεν πειράζει με ποιον τρόπο θα γεννηθούν.

Vivian και titiko μπραβο για τα καλά σας νέα!!

Koutsouni Kai nikaki που λέγαμε για το Next, επιτέλους χθες ολοκλήρωσα την παραγγελία μου και ανυπομονώ να παραλαβω, επιτέλους, τα πρώτα ρουχαλάκια του μωρου μου!!! Βέβαια δεν αντιστάθηκα και πήρα και 4-5 πραγματάκια για τον μεγάλο!

Με το θέμα της παρουσίας του μπαμπά στον τοκετό που συζητουσατε. Εμένα στο πρώτο δεν πρόλαβε καν να έρθει, γιατί όπως σας έχω πει δεν μένουμε Αθήνα και απο όταν τον ειδοποιησαμε ότι μου έκαναν εισαγωγή, μέχρι να έρθει είχα γεννήσει. Βέβαια είμαι σίγουρη και ακομα και τώρα το πιστεύω, ότι δεν ήθελα να είναι μέσα, θα ένιωθα πολύ άβολα μην ξέροντας τι γίνεται εκεί κάτω, επίσης πονούσα και φοβόμουν και ήθελα διπλα μόνο όποιον ήξερε τι μου συμβαίνει και πως να με βοηθήσει. Όμως επειδή πιστεύω ότι στερήθηκε μια πολύ σπουδαία εμπειρία την πρώτη φορά, τώρα που ξέρω κι εγώ τι να περιμένω αν μπορέσουμε θα μπει μέσα όσο γίνεται.. Πιστεύω πως επειδή δεν θα κάνουμε και άλλο παιδάκι, πρέπει αυτη τη φορά να το ζήσει όσο περισσότερο γίνεται!

Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tinaki με το καλο να παραλαβης τα ρουχαλάκια!!!!

και εγω θελω να παρω καμια φορμα και πυτζάμες για την μεγάλη και τα πρωτα ρουχαλάκια για τον μπεμπη!

Ευχαριστώ nikaki μου!! Να είσαι καλά που έγραψες για την σελίδα! Έχει πολύ ωραία ρουχαλάκια και καλές τιμές! Ήμουν έτοιμη να πάρω πολλά ακόμα και για τους δύο, αλλα είπα να μην παρασυρθώ, να έρθουν αυτά, να δω την ποιότητα, να δω και πως είναι τα νούμερα και αν είναι όλα ok με βλέπω να το καθιερώνω για αγορες, μιας και δεν έχω συχνά πρόσβαση στα "μεγάλα" καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελεια ρουχαλακια πραγματικα,εχω βαλει στο ματι ουουουου...εχω και την βαπτιστηρα μου κατι θα της παρω και εκεινης!!!!εβγαλα καρτα για αγορες μεσω ιντερνετ περιμενω τωρα να με παρουν τηλεφωνο για να παω να την παρω...

Και στο ebay εχει πανεμορφα ρουχαλακια, επισης μπηκε και Aliexpress φοβερα σκετη τρελα...

Τα ρουχαλακια που περιμενεις να σου ερθουν απο που θα τα παραλαβεις?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ερχονται ή με κουριερ ή την ταχυδρομικη κουτσουνι !

Την Γενικη Ταχυδρομικη εννοεις?

Εχει δηλαδη να επιλεξεις με ανγχονει ολο αυτο, παντα αμα δεν γνωριζω κατι και παω ψαχνοντας πνηγομαι σε μια κουταλια νερο..:tongue:


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι! Την Γενική ταχυδρομικη εννοώ! Στα φερνουν εξω απο την πορτα σου και δεν αγχωνεσαι για τιποτα! Εμενα γυρο στις 5 μερες ερχονται τα πραγματα (μενω επαρχία)


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι! Την Γενική ταχυδρομικη εννοώ! Στα φερνουν εξω απο την πορτα σου και δεν αγχωνεσαι για τιποτα! Εμενα γυρο στις 5 μερες ερχονται τα πραγματα (μενω επαρχία)

Τελειααα...Και εγω επαρχια μενω...

Άργος εσυ?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αργος ε? Πρεπει να ειναι πολυ ωραία εκει! Εγω στην ηλεια μεν, συγκεκριμένα Ανδραβίδα ονομάζεται το χωριό μου!

Ναι ειναι πολυ ωραια εδω ειμαστε 5 λεπτα απο το Ναυπλιο κιολας...Εγω απο Αθηνα ειμαι ο αντρας μου ειναι απο Άργος και τον ακολουθησα..

Αλλη ζωη στην επαρχια, πολυ καλυτερα μπορω να πω..!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...