Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 ώρες πρίν, sunshine1982 είπε:

      Σε αναμονή χοριακης και εγω . Μεγαλη αγωνια εχω 🫶🫶🫶

      Αντε έχω και παρέα..  πότε θα κάνεις χοριακη?

      13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Μόλις μου είπαν ότι έχω και δύο βλαστοκυστες για κατάψυξη..  και λίγο έχω χαλαρώσει.. 

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Γεια σας!!!!

Λοιπον εγω θα δουλευω μεχρι την παρασκευη 10 οκτωβρη. Αν και με θελουν μεχρι τελους... αλλα λυπαμαι. Κ τις δουλειες μου να μην εχω τελειωσει... εφυγα.....

Για το ματι που πεταει ξερω οτι ειναι πιεση ματιου... κ οφειλεται σε κουραση ή υπερεκθεση σε υπολογιστη. Μαζεψε τα μπογαλακια σου κ πηγαινε σπιτι.

Και γω εχω ραντεβου την παρασκευη!!!!!

Καθομαι συνεχεια κ σκεφτομαι πως θα ναι!!!! Αυτα τα χειλακια... αν ειναι ετσι θα ναι τελεια!!!!

Ελπθζω ολα τα κοριτσια να ειναι καλα!!!!!!!

Αχ Kel μου, με παρηγορεί που κι εσύ ακόμα δουλεύεις..μέχρι 20 Οκτώβρη έλεγα κι εγώ να δουλέψω που μπαίνω στο μήνα μου, αλλά αν είμαι καλά μπορεί να έρχομαι και στον 9ο για 4 ωρίτσες, να μου μείνει λίγο παραπάνω χρόνος μετά. Αλήθεια, μετά πότε θα επιστρέψεις και με τι ωράριο ? Το έχεις σκεφτεί ? Εγώ δεν έχω και άτομο δικό μου κοντά και δεν ξέρω τι να κάνω..Άσε..Για το μάτι κι εμένα ο οφθαλμίατρος μου είπε κούραση, άγχος, αυπνία κτλ..Ελπίζω να περάσει και να μην είναι τίποτα νευρολογικό..χαχα..Σήμερα θα φύγω έτσι κι αλλιώς νωρίτερα, να πάω να ξεκουραστώ..Μακάρι να τα βρει όλα Οκ ο γιατρός..

Αααα...Το ΜΗΤΕΡΑ κάνει ένα δωρεάν μάθημα θηλασμού που διαρκεί 1,5 ώρα και πας και με το συνοδό σου (σύζυγο, μητέρα, φίλη αν θες) και το κάνουν 3 φορές την εβδομάδα..το ίδιο μάθημα, απλά πας όποια μέρα σε βολεύει..Νομίζω πως πρέπει να γεννάς εκεί όμως, γιατί με ρώτησαν όνομα και γιατρό που έχω..Ρωτήστε το γιατρό σας ή το μαιευτήριο στο οποίο θα γεννήσετε..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οσο για την παρουσια συζυγου ξερω οτι στσ δημοσια θελει μαθηματα ανωδυνου.

Κ ο δικος μου θα μπει... αλλα τον εχω προειδοποιησει... αν πει κανενα... ααααχ γιατρε ποναει καντε καισαρικη... εγω θα ανοιξω την πορτα να τον βγαλω εξω. Με αγχωνει διαρκως... και δεν μπορω. Μην μας ακουσει ολο το νοσοκομειο... αν ειναι καλο αγορι θα κοψει κ ομφαλιο.οχι τιποτα αλλο νομιζει οτι ειναι ευκολο να εισαι παρων σε μια γεννηση.. και ειδικα του παιδιου σου...

Πλησιαζουμε κοριτσιααααααααα

Kel μου, κι εγώ έτσι το έχω φανταστεί...Τώρα το λέει σαν κάτι απλό και εύκολο να είναι μέσα..Θέλω πολύ να πάνε όλα καλά..Να είναι μέσα, να το ζήσει, να κόψει ομφάλιο όπως λες και να πάρουμε μαζί το μωρό μας αγκαλιά..Μακάρι σε όλες μας να γίνουν όλα όπως τα έχουμε φανταστεί και ακόμα πιο όμορφα, αλλά σε κάθε περίπτωση να πάρουμε όλες τα παιδάκια μας αγκαλιά και να είναι υγιέστατα...!!! Ανυπομονώ τόσο πολύ..Κυρίως να μπω στο μήνα μου, αλλά και να τη γνωρίσω..Εμάς ήταν και μόνιμα με πλάτη στον υπέρηχο και δεν ξέρω πως είναι η φατσούλα της..Μακάρι μεθαύριο να μας κάνει τη χάρη να τη δούμε λίγο..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρο και είμαι προβλημάτισμενη. ........εκτός του θέματος με το ζαχαρο μου είπε ότι δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μικρός με το κεφάλι προς τα κατω, πράγμα που το ήξερα γιατί καταλαβαίνω που είναι το κεφαλάκι του, αλλά μου είπε ότι δύσκολα γυρνάει τώρα :eek:.εσάς τι θέση έχουν τα μωράκια σας και τι σας έχουν πει για αυτό οι γγιατροί σας. Φοβαμαι ότι πάμε για καισαρική ενώ το πρώτο ήταν φυσιολογικός τοκετός. Ξέρει κάτι κάποια για το θέμα?


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρο και είμαι προβλημάτισμενη. ........εκτός του θέματος με το ζαχαρο μου είπε ότι δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μικρός με το κεφάλι προς τα κατω, πράγμα που το ήξερα γιατί καταλαβαίνω που είναι το κεφαλάκι του, αλλά μου είπε ότι δύσκολα γυρνάει τώρα :eek:.εσάς τι θέση έχουν τα μωράκια σας και τι σας έχουν πει για αυτό οι γγιατροί σας. Φοβαμαι ότι πάμε για καισαρική ενώ το πρώτο ήταν φυσιολογικός τοκετός. Ξέρει κάτι κάποια για το θέμα?

Καλημερα sozi μου, εμενα ο μικρος μου ειχε παρει με το κεφαλι προς τα κατω απο 6,5 μηνων, θυμαμαι που ο γιατρος μου ξεφυσαγε που ειχε παρει θεση γιατι μου ειπε γλυτωσαμε την καισαρικη και αυτο ειναι πολυ καλο...

Ειναι δυσκολο οντως αλλα ποτε μην λες ποτε, απλα ο γιατρος σου σε προετοιμασε για καθε ενδεχομενο..


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Sozi μου, νομίχω πως το περπάτημα είναι αυτό που κάνει τα μωράκια να γυρίζουν με το κεφαλάκι κάτω και οι σκάλες..Για ρώτα το γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις για να το βοηθήσεις..Η φύση συνήθως τα κάνει και γυρίζουν λίγο πριν τον τοκετό..Εύχομαι όλα καλά να πάνε και όπου να'ναι να κάνει την τούμπα του και να πάρει θέση..χαχαχα..

Οι υπόλοιπες τι κάνετε ? Κάνατε doppler ? Έχετε γιατρό ? Είδατε καμιά 4D φατσούλα ? Εγώ έχω ψιλομαζέψει τα περισσότερα πράγματα..πλυσίματα και σιδέρωμα θα κάνω τέλος του 8ου, όταν μπαίνω 9ο λέω..και γενικά αυτές τις βδομάδες μέχρι να μπω στον 9ο λέω να κάνω την "κλώσσα" μετά τη δουλειά και να μην κουράζομαι, για να μπω άνετα στον 9ο και να μην κινδυνέψουμε για προωρότητες..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρο και είμαι προβλημάτισμενη. ........εκτός του θέματος με το ζαχαρο μου είπε ότι δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μικρός με το κεφάλι προς τα κατω, πράγμα που το ήξερα γιατί καταλαβαίνω που είναι το κεφαλάκι του, αλλά μου είπε ότι δύσκολα γυρνάει τώρα :eek:.εσάς τι θέση έχουν τα μωράκια σας και τι σας έχουν πει για αυτό οι γγιατροί σας. Φοβαμαι ότι πάμε για καισαρική ενώ το πρώτο ήταν φυσιολογικός τοκετός. Ξέρει κάτι κάποια για το θέμα?

Καλημερα!!!!

Και η δικια μου εχει παρει θεση με το κεφαλι κατω εδω και δυο μηνες. Δεν εχει εμπεδωθει ομως ακομα ευτυχως. Δυσκολο μου ειπαν να γυρισει με το κεφαλι πανω. Το αντιθετο ειναι πθο ευκολο πιστευω γιατι η φυση τα κανει να γυρισουν.

Μια ξαδελφη μου μου ελεγε προχθες οτι αν η μαια ξερει το πιανει κ το γυρναει οπως θελει. Ειναι θεμα γνωσεων. Θα γυρισει θα δεις...


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι ωραιο καιρό έχει σήμερα εδω στην Ξανθη! Εγω γύρισα πριν λίγο απο τον γιατρό. Ολα καλά με το μπεμπάκι μου, ειναι 2160....έχει πάρει θέση αλλα δεν έχει εμπεδωθεί ακομά. Μου ειπε επίσης οτι οταν κάνει σαν καρουμπαλάκι στο στομάχι μου είναι ο κώλος του και να τον χουφτώνω :D. Ο γιατρός είπε οτι μπορεί και να γυρίσει γιατι υπάρχει ακομά χώρος αλλά εχει πάρει καλή θέση τωρα. Αύριο ξεκινάω γενική με την μαμά μου...αντε να τελειώσει και αυτό. Για καρότσι θα πάω απο εβδομάδα και απο εβδομάδα θα πλένω τα ρούχα του!

sozi μου ρίξτω στο περπάτημα ...σας φιλώ!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι ωραιο καιρό έχει σήμερα εδω στην Ξανθη! Εγω γύρισα πριν λίγο απο τον γιατρό. Ολα καλά με το μπεμπάκι μου, ειναι 2160....έχει πάρει θέση αλλα δεν έχει εμπεδωθεί ακομά. Μου ειπε επίσης οτι οταν κάνει σαν καρουμπαλάκι στο στομάχι μου είναι ο κόλος του και να τον χουφτώνω :D. Ο γιατρός είπε οτι μπορεί και να γυρίσει γιατι υπάρχει ακομά χώρος αλλά εχει πάρει καλή θέση τωρα. Αύριο ξεκινάω γενική με την μαμά μου...αντε να τελειώσει και αυτό. Για καρότσι θα πάω απο εβδομάδα και απο εβδομάδα θα πλένω τα ρούχα του!

sozi μου ρίξτω στο περπάτημα ...σας φιλώ!

Εχω χουφτωσει τοσο κωλαρακι!!!!!!!!!!!!!! Τον τουρλωνει απο δω τον τουρλωνει απο κει... τεντωνει παραλληλα κ ποδι. Χσμος γινεται αλλα ειναι τελειο!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ρίξει πολύ χούφτωμα σε κολαράκι..και γαργάλημα σε πατουσίτσες..Ξέρω που βρίσκονται τα πατουσάκια και όταν τεντώνεται με τρελαίνει..χαχα...Άντε να γνωρίσουμε τα παιδάκια μας και να τα τρελάνουμε στα φιλιά..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.

Τι στο καλό.? Μόνο ο δικός μου ο μπέμπουλης δεν έχει γυρίσει?είναι όρθιος και κορδοτος μου είπε ο ντοκ..... Τόση τεμπελιά πια???? Ούτε μία τούμπα? ....

Το περπάτημα δεν είναι επιλογή τώρα λόγω των συσπάσεων. ....μπορει σε κάνα 2,3 εβδομάδες. ......μακάρι να γυρίσει. .......


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Τι στο καλό.? Μόνο ο δικός μου ο μπέμπουλης δεν έχει γυρίσει?είναι όρθιος και κορδοτος μου είπε ο ντοκ..... Τόση τεμπελιά πια???? Ούτε μία τούμπα? ....

Το περπάτημα δεν είναι επιλογή τώρα λόγω των συσπάσεων. ....μπορει σε κάνα 2,3 εβδομάδες. ......μακάρι να γυρίσει. .......

Με το που μπεις στον 9ο τιναξε τα χαλια... θα γυρισει.

Ετσι με φοβιζει η μανα μου...


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Καναμε κι εμεις ντοπλερ την περασμενη βδομαδα κι ολα καλα!! Ειδαμε κι φατσουλα κανονικοτατα εχω τρελαθει ηδη με την κορη!! Τωρα γιατρο σε 2 βδομαδες να δουμε την πορεια της κι μαλλον να κανονισουμε κι την καισαρικη, πρωτα ο Θεος!

Κελμια συμβουλη αν θες την κρατας αν θες οχι..επειδη κι μενα ο γιοςμου εδειχνε μεγαλος κι ειχα κι θεμα με πιεση στην εγκυμοσυνη ειχα φοβηθει κι τελικα πηγα με καισαρικη..θα σου ελεγα να δωσεις χρονο στο μωρο σου ειδικα επειδη εισαι πρωτοτοκη να ερθει οταν το θελησει κι σιγουρα να εχεις κλεισει τις 38 αν αποφασισειςνα πας με τεχνητους..απλα πρεπει να δεις κι τον τραχηλο σου κλπ κι αν ευνοουν οι συνθηκες για φτ, κριμα να χασεις την εμεπειρια για μενα.στο λεω γιατι εγω τωρα στεναχωριεμαι..

Σοζυ μου εγω ξερω πως 2ο παιδακι κι ειδικα τοσο συντομα εχει πολυ χωρο στη μητρα κι μπορει να γυρισει ανα πασα στιγμη..επισης κι ο γιατρος κι η μαια μπορουν να προσπαθησουν με κινησεις στην κοιλια να τον γυρισουν αν θελουν..

Εμεις κατα τ αλλα καλα ξεκινησαμε να φτιαχνουμε δωματια, πρωτα του μικρου που θα μεταφερθει κι αμεσως μετα της μπεμπας! Λεω να ξεκινησω κι κανενα πλυσιμο σιγα σιγα τωρα που εχει ακομα καλο καιρο κι στεγνωνουν! Γενικαπαντως εχω βαρυνει πολυ κι με ποναει η μεση..κουραζομαι πανευκολα κι τοχειροτερομου ειναιοι καουρες! Υποφερω λεμε...!! Προσπαθω να κανω υπομονη αλλα σκεφτομαι πως εχουμε ενα μηνα και ακομα, και αγανακτω...πφφφφφ


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια..!!! Καλό μήνα...!!! Αυτός είναι ο μήνας που θα μας φέρει ακόμα πιο κοντά στα μωράκια μας..!!!

Vivian, τι καλά που ειδες τη μικρή σου..Κι εγώ ανυπομονω τοσο πολυ...!!!

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αυτό το μήνα για ολες μας..!!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα!!!

Κοντευουμε σιγα σιγα στην μεγαλη μερα!!!!

Sozi μου μη στεναχωριεσαι οτι ειναι να γινει θα γινει, σημασια εχει να πανε ολα καλα και βγει ενα υγειες μωρακι απο κει και περα πως θα βγει δεν εχει τοσο σημασια, φυσικα σου ευχομαι να παρει την θεση του συντομα!!!!

Εγω σημερα θα δω το μπεμπακο μου, επιτελους!!!Αυτες τις μερες ειχα και λιγο πυρετο, εχω αναγουλες συνεχεια δεν τα ειχα στην αρχη τα εχω τωρα, αμαν!!!

Εντομεταξυ χθες εκει που καθομουν ωραια και καλα σκοτηνιασαν ολα ζαληστηκα τοοοσοο πολυ που εκλαιγα απο το φοβο μου, ο αιματοκριτης μου δεν παει καλα ολο κατεβαινει...παλι καλα με φυλαξε ο θεος και δεν ημουν ορθια...

vivian86 χαιρομαι που σου πηγαν ολα καλα με τον υπερυχο, ξεκηνα με τα πραγματα του μωρου οσο προλαβινεις τον καλο καιρο, παλι καλα τα εχω τελειωσει και εχω βαρυνει πολυ η κοιλια μου ειναι τεραστια δεν θα μπορουσα τωρα...εδω σκουπισμα και σφουγγαρισμα κανω και με γονατιζει η μεση μου!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...