Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 ώρες πρίν, sunshine1982 είπε:

      Σε αναμονή χοριακης και εγω . Μεγαλη αγωνια εχω 🫶🫶🫶

      Αντε έχω και παρέα..  πότε θα κάνεις χοριακη?

      13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Μόλις μου είπαν ότι έχω και δύο βλαστοκυστες για κατάψυξη..  και λίγο έχω χαλαρώσει.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!!!! Καλως ηρθατε οι καινουριες! Εκανα doppler χθες και ολα καλα. Μονο που ειμαστε λιγο χοντρουλες!!!! 2267. Ειδα και φατσα... με τα χερακια μπροστα να κρυβει ματακια μια κατσουφα με γαλλικη μυτη, χειλαρες και μαγουλο... πολυ μαγουλο!!!! Αυτη που εκανε την εξεταση μου ειπε οτι αν φτασ προς το τελος θα ξεπερασει τα 4 κιλα. Αγχωθηκα. Οταν παω στο γιατρο να με δει θα τον ρωτησω... αν γυρω στην 37 ειναι ενταξει το παιδι και το βαρος φυσιολογικο αν γινεται να κανω φυσιολογικο με ραντεβου.

Για τα κοριτσια που κανουν γενικη χαρας το κουραγιο τους. Αν κανω σκουπισμα, σφουγγαρισμα και ξεσκονισμα πολυ μου ειναι. Περιμενω την μανουλα!!!!!

Kelli καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!

Φιλακια σε ολες!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!!!! Καλως ηρθατε οι καινουριες! Εκανα doppler χθες και ολα καλα. Μονο που ειμαστε λιγο χοντρουλες!!!! 2267. Ειδα και φατσα... με τα χερακια μπροστα να κρυβει ματακια μια κατσουφα με γαλλικη μυτη, χειλαρες και μαγουλο... πολυ μαγουλο!!!! Αυτη που εκανε την εξεταση μου ειπε οτι αν φτασ προς το τελος θα ξεπερασει τα 4 κιλα. Αγχωθηκα. Οταν παω στο γιατρο να με δει θα τον ρωτησω... αν γυρω στην 37 ειναι ενταξει το παιδι και το βαρος φυσιολογικο αν γινεται να κανω φυσιολογικο με ραντεβου.

Για τα κοριτσια που κανουν γενικη χαρας το κουραγιο τους. Αν κανω σκουπισμα, σφουγγαρισμα και ξεσκονισμα πολυ μου ειναι. Περιμενω την μανουλα!!!!!

Kelli καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!

Φιλακια σε ολες!!!!

Πολυ ομορφα νεα μια γλυκα θα ειναι, και στρουμπουλο!!!:P:p

Αστο το παιδι να αποφασισει ποτε θα βγει μην αγχονεσε για τα κιλακια του, εχω δυο γνωστες που γεννησαν φυσιολογικα και το μωρο ηταν 4,200 στην μια και στην αλλη 4,500 και ειλικρινα σου λεω δεν καταλαβαν τιποτα...

Εσυ μεν ρωτα και τον γιατρο σου να σου φυγει ο προβληματισμος και οτι σου πει θα κανεις εννοειται αυτο..!!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια..Εγω σήμερα κανω γενικη και μολις εκανα ενα διαλειμμα..Δε σας λεω τιποτα..Εχω ζητήσει και ψαρια απο τον αντρα μου και θα τα ψησω το μεσημέρι..

Kel, τελεια η μικρη σου..καλυτερα μεγαλη βρε κουτο..να έχεις να πιανεις..Μακαρι να τη δω κι εγώ την επομενη φορά στο γιατρό σε 4D..Εχω πολυ αγωνία πως θα μοιάζει..

Κοριτσια, κι εγω με prepaid κανω αγορές και με μια καρτα που έχω ανοιξει λογαριασμο αλλα βαζω μονο οσα θελω να ξοδεψω..

Παω να συνεχίσω και ο Θεός βοηθος να τελειωσω σήμερα..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες...

Διαβαζα ενα αθρο σχετικα με την γεννα και να ειναι ο συζηγος παρων, γινετε αυτο και στα δημοσια νοσοκομεια?

Εγω προσωπικα θα το ηθελα με χιλια να ειναι μαζι μου να δουμε μαζι το μωρακι μας...εσεις θα θελατε?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες...

Διαβαζα ενα αθρο σχετικα με την γεννα και να ειναι ο συζηγος παρων, γινετε αυτο και στα δημοσια νοσοκομεια?

Εγω προσωπικα θα το ηθελα με χιλια να ειναι μαζι μου να δουμε μαζι το μωρακι μας...εσεις θα θελατε?

Εγώ γέννησα σε ιδιωτικό και ήταν ο άντρας μου μέσα και τις 12 ώρες του τοκετού. Η αλήθεια είναι ότι ένιωθα μεγάλη ασφάλεια που ήταν μαζί μου. Έτσι θα το κάνουμε πάλι και στην 2η γεννα. Στα δημοσια δεν πολύ αφήνουν από οσο ακούω.....Νομίζω στο Έλενα παρακολουθουν οι αντρες ένα σεμινάριο για να μπουν στην αίθουσα τοκετού, και μόνο στον φυσιολογικό αφήνουν γενικά. Πάρε ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο να μάθεις. Εσύ που γέννας?

Πάντως ο άντρας μου ξετρελάθηκε με την εμπειρία. ....:)


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Κι εμείς χτες δουλειές, το δωμάτιο είναι έτοιμο βάλαμε την κούνια της μπεμπας, τώρα πρέπει να πλυνουμε και να σιδερωσουμε τα ρουχαλάκια και να ετοιμασουμε βαλίτσα... Μετά μια γενική στο σπίτι και όλα έτοιμα.... Αφού αν τύχει και ξυπνήσω μέσα στη νύχτα (πολύ συχνό με τη συχνοουρια που έχω)μετά δυσκολεύομαι πολύ να κοιμηθώ γιατί σκέφτομαι πόσα πράγματα πρέπει να γίνουν και αγχώνομαι!

sozi μην αγχώνεσαι, με τη διατροφή θα το ελέγξεις πλήρως...Κι εγώ έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά αλλά τι να κάνουμε για τα μπεμπακια μας...

Καλή Κυριακή σε όλες :-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα σε ιδιωτικό και ήταν ο άντρας μου μέσα και τις 12 ώρες του τοκετού. Η αλήθεια είναι ότι ένιωθα μεγάλη ασφάλεια που ήταν μαζί μου. Έτσι θα το κάνουμε πάλι και στην 2η γεννα. Στα δημοσια δεν πολύ αφήνουν από οσο ακούω.....Νομίζω στο Έλενα παρακολουθουν οι αντρες ένα σεμινάριο για να μπουν στην αίθουσα τοκετού, και μόνο στον φυσιολογικό αφήνουν γενικά. Πάρε ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο να μάθεις. Εσύ που γέννας?

Πάντως ο άντρας μου ξετρελάθηκε με την εμπειρία. ....:)

Αχ μακαρι να γινετε θα ρωτησω σιγουρα...

Μενω επαρχια στο Άργος (Πελοποννησο) και θα γεννησω στο δημοσιο του Ναυπλιου, δυστυχως δεν ειμαι Αθηνα...

Σιγουρα αυτη η εμπειρια δεν συγκρινετε με τιποτα στο κοσμο..:o:o


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Κι εμείς χτες δουλειές, το δωμάτιο είναι έτοιμο βάλαμε την κούνια της μπεμπας, τώρα πρέπει να πλυνουμε και να σιδερωσουμε τα ρουχαλάκια και να ετοιμασουμε βαλίτσα... Μετά μια γενική στο σπίτι και όλα έτοιμα.... Αφού αν τύχει και ξυπνήσω μέσα στη νύχτα (πολύ συχνό με τη συχνοουρια που έχω)μετά δυσκολεύομαι πολύ να κοιμηθώ γιατί σκέφτομαι πόσα πράγματα πρέπει να γίνουν και αγχώνομαι!

sozi μην αγχώνεσαι, με τη διατροφή θα το ελέγξεις πλήρως...Κι εγώ έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά αλλά τι να κάνουμε για τα μπεμπακια μας...

Καλή Κυριακή σε όλες :-)

Καλημερα!!!

Το πλυσιμο και το σιδερωμα απαπαπαπα κουραστηκα πολυ γινοταν ενα χαος δεν ηξερα απο που να πιασω και γενικα τα ειχα χασει, εμενα ειναι το πρωτο και τα επληνα ολα...τωρα ειμαι και εγω στην βαλιτσα εφτιαξα μια λιστα για 3 διαφορετικες βαλιτσες και σιγα σιγα θα βαζω μεσα και θα σβηνω για να μην χαθω...Οσο για την γενικη προς το τελος που θα κλεισουμε το σπιτι, ακομα ολα ειναι ορθανοιχτα..!!!

Αυτο με το βραδυ ειναι σκοτωμα καθε 2 λεπτα αυτη η δουλεια, παλι καλα που εμενα ο εγκεφαλος μου δεν λητουργει εκεινη την ωρα για να σκεφτω διαφορα αλλιως θα ειχα το προβλημα σου..!!!Ολα θα γινουν μια χαρα μην αγχωνεσαι, τα βασικα κοιτα να κανεις και τα αλλα σιγα σιγα γινονται!!!

Εμενα με ανγχωνει το θεμα της θερμανσης παντως το εχω στο μυαλο μου συνεχεια, για πετρελαιο χλωμο το βλεπω, λεω για καλοριφερ λαδιου εχω ακουσει πολυ καλα λογια, παλι καλα κουζινα και σαλονι ειναι ενιαιο εχουμε ερκοντισιον μεγαλο...εσεις?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

κουτσουνι εγω την καρτα την εβγαλα στην Πειραιώς (δεν νομιζω να ειναι διαφήμιση ε?? ) Μου ζητησαν φωτοτυπια ταυτότητας, φορολογικη και κατι αλλο το οποιο δεν θυμάμαι τωρα. Μεσα σε μιση ωρα ηταν ετοιμη, την πηρα και εφυγα. Γενικά ομως ολες οι τραπεζες βγαζουν prepaid card.

Εμεις απο δευτερα-τριτη ξεκιναμε το παιδικο δωμάτιο και ακομα δεν εχω αποφασιση χρωμα! Θα μου φερει μια παλετα ο μαστορας σημερα να κοιταξω. Ουδετερο θα το κανω παντως!

Στην κλινική που γεννησα εγω μπορουσε να μπει ο συζηγος μεσα. Εμενα δεν ηθελε, ενιωθε αβολα λεει εγω να ποναω και αυτος να μην μπορεί να κανει τιποτα. Απ'οτι βλέπω ουτε και τωρα θα μπει μεσα! Ειναι και λιγο φοβητσιαρης σε τετοια θεματα!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερουδια ευχαριστω για τις ευχουλες σας ευτυχως ολα πηγαν καλα. Την εκανα γιατι πλεον δεν υπαρχει κινδυνος για αποβολη και επειδη εχουν πλεον αναλυση ολοκληρο το DNA μπορουν να δουν αν θα βγαλει κληρονομικες ασθενειες ή καρκινους καρδιοπαθειες μελλοντικα κλπ. Οποτε το καναμε καθαρα για μελλοντικη χρηση του μωρου αν χρειαστει ποτε εχει την αναλυση του καρυοτυπου του. Βαλιτσα εχω ετοιμη δωματιο ετοιμο καουρες απιστευτα πολλες το βραδυ κοιμαμαι στον καναπε καθιστη.

θεμα θερμανση ρωτηστε παιδιατρο γιατι εμενα μου εχει απαγορευσει aircondition και τζακι οποτε στο δωματιο του μωρου θα μπει θερμοπομπος και εκει θα βρισκετε το μωρο. Τα air condition ξηραινει την ατμοσφαιρα και αυξανει πιθανοτητες ασθαματος το τζακι για καπνιλα που βγαζει μονο αν ειναι ενεργειακο μου το επιτρεπει οποτε ρωτηστε. Αυτα φιλακια σε ολες σας και καλες ετοιμασιες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοιλιτσες..!!!!

Βγηκα το πρωι να βγαλω την καρτα για αγορες μεσω ιντερνετ γινοταν ενας πανικος σε ολες τις τραπεζες ουρες μεχρι εξω, αυριο που θα ειναι και απογευμα ο αντρας μου θα παω μαζι του πρωι πρωι, θελω να κλεισω και ραντεβου για εξετασεις αιματος...

Οσο για το τζακι γνωριζω οτι δεν κανει οποτε συμφωνω μαζι σου kelli79

αλλα οσο αφορα το αιρκοντισιον εχω διαβασει στο ιντερνετ οτι δεν υπαρχει προβλημα απλα πρεπει να αεριζεται ο χωρος οπου αναβεται πιο συχνα...φυσικα εννοειται τον παιδιατρο θα ρωτησω αλλα και οσα παιδια μεγαλωσαν με αιρκοντισιον δεν παθανε και τιποτα..!!!

Εσεις τι κανετε?τι καλο θα μεγειρεψετε?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα !

Λοιπόν, από δικά σας όσα θυμάμαι..

Kel, στρουμπουλίτσα η μπέμπα τελικα ? Μακάρι κι εμάς να μεγαλώνει έτσι γρήγορα να μην ανησυχώ αν βγει νωρίτερα ότι θα είναι πολύ μικρή..χαχα..Καλή ιδέα να πας με ραντεβού για φυσιολογικό, μη φτάσει πανω από 4200 και τρομάξεις να τη βγάλεις..χαχαχα..

Κι εμένα ο άντρας μου θέλει να είναι οπωσδήποτε μέσα και μακάρι να τα καταφέρουμε να πάμε και φυσιολογικά και να είναι και μέσα..Κι εγώ θα νιώθω πιο ασφαλής και θα το ζήσουμε και μαζί όλο αυτό.

Τα νέα μου..Έχω γιατρό αυτή τη βδομάδα και αγωνιώ, γιατί θέλω να είμαι καλά, γιατί ακόμα δουλεύω και φοβάμαι πως μπορεί να μη φτάσω 9ο αν συνεχίσω έτσι..Η κοιλιά μου είναι πέτρα όταν σχολάω..και ξέρω πως τον 8ο δεν πρέπει να γεννήσουμε..Αν μου πει να σταματήσω, σκέφτομαι να το κάνω και να ξαναρχομαι στον 9ο λιγες ώρες..Επίσης, θέλω να μου πει πως είναι μεγάλη η μπεμπούλα κι εμένα στα φυσιολογικά και πως βλέπει τράχηλο, πλακούντα Οκ, για να συνεχίσω να κάνω τις δουλειες μου..με προσοχή πάντα.

Kel, εσύ πότε θα σταματήσεις δουλειά και όσα κορίτσια δουλεύετε ακόμα ?

Επίσης, πήγα οφθαλμίατρο, το ένα μάτι έχει ακόμα θέμα στον κερατοειδή από την επιπεφυκίτιδα κ θα πάρω κορτιζόνη, αλλά αφού γεννήσω γιατί δεν είναι πολύ ενοχλητικό τώρα..

Και από άλλα θέματα έχω 2..Εδώ και 3-4 βδομάδες κατά καιρούς μέσα στη μέρα πετάει το αριστερό μου μάτι (ρώτησα τον οφθαλίατρο..Δεν έχει σχέση με όσα πέρασα..). Μάλλον από αυπνία, άγχος ή έλλειψη μαγνησίου (παίρνω οπότε δε νομίζω). Και το δεύτερο..εδώ και 2 μέρες που κουράστηκα με τις δουλειές στο σπίτι και δεν ξάπλωσα σχεδόν καθόλου, πονούσε η μέση μου και μούδιαζε και η αριστερή μου πατούσα που είναι από μέση σίγουρα..Όταν όμως χθες με έπιασε πόνος στη μέση τρόμαξα, μήπως είναι τίποτα κακό, γιατί κι όταν αδιαθετούσα στη μέση πονούσα..Το μάτι είναι το πιο ενοχλητικό βέβαια γιατί πάει καιρός και ανησυχώ..Δε μου έχει ξανατύχει..Έχει τύχει σε καμιά κοπέλα να κρατάει τόσο καιρό το πέταγμα στο μάτι ? Κι αν ναι, πόσο ? Ααα..και σήμερα βολώνουν κ τα αυτιά μου λίγο, αλλά μου είπαν πως συμβαίνει σε εγκυμοσύνη..Κατά τα άλλα όμως..χαχαχα..μια χαρά...χαχα

Φιλάκιααα !!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα !

Λοιπόν, από δικά σας όσα θυμάμαι..

Kel, στρουμπουλίτσα η μπέμπα τελικα ? Μακάρι κι εμάς να μεγαλώνει έτσι γρήγορα να μην ανησυχώ αν βγει νωρίτερα ότι θα είναι πολύ μικρή..χαχα..Καλή ιδέα να πας με ραντεβού για φυσιολογικό, μη φτάσει πανω από 4200 και τρομάξεις να τη βγάλεις..χαχαχα..

Κι εμένα ο άντρας μου θέλει να είναι οπωσδήποτε μέσα και μακάρι να τα καταφέρουμε να πάμε και φυσιολογικά και να είναι και μέσα..Κι εγώ θα νιώθω πιο ασφαλής και θα το ζήσουμε και μαζί όλο αυτό.

Τα νέα μου..Έχω γιατρό αυτή τη βδομάδα και αγωνιώ, γιατί θέλω να είμαι καλά, γιατί ακόμα δουλεύω και φοβάμαι πως μπορεί να μη φτάσω 9ο αν συνεχίσω έτσι..Η κοιλιά μου είναι πέτρα όταν σχολάω..και ξέρω πως τον 8ο δεν πρέπει να γεννήσουμε..Αν μου πει να σταματήσω, σκέφτομαι να το κάνω και να ξαναρχομαι στον 9ο λιγες ώρες..Επίσης, θέλω να μου πει πως είναι μεγάλη η μπεμπούλα κι εμένα στα φυσιολογικά και πως βλέπει τράχηλο, πλακούντα Οκ, για να συνεχίσω να κάνω τις δουλειες μου..με προσοχή πάντα.

Kel, εσύ πότε θα σταματήσεις δουλειά και όσα κορίτσια δουλεύετε ακόμα ?

Επίσης, πήγα οφθαλμίατρο, το ένα μάτι έχει ακόμα θέμα στον κερατοειδή από την επιπεφυκίτιδα κ θα πάρω κορτιζόνη, αλλά αφού γεννήσω γιατί δεν είναι πολύ ενοχλητικό τώρα..

Και από άλλα θέματα έχω 2..Εδώ και 3-4 βδομάδες κατά καιρούς μέσα στη μέρα πετάει το αριστερό μου μάτι (ρώτησα τον οφθαλίατρο..Δεν έχει σχέση με όσα πέρασα..). Μάλλον από αυπνία, άγχος ή έλλειψη μαγνησίου (παίρνω οπότε δε νομίζω). Και το δεύτερο..εδώ και 2 μέρες που κουράστηκα με τις δουλειές στο σπίτι και δεν ξάπλωσα σχεδόν καθόλου, πονούσε η μέση μου και μούδιαζε και η αριστερή μου πατούσα που είναι από μέση σίγουρα..Όταν όμως χθες με έπιασε πόνος στη μέση τρόμαξα, μήπως είναι τίποτα κακό, γιατί κι όταν αδιαθετούσα στη μέση πονούσα..Το μάτι είναι το πιο ενοχλητικό βέβαια γιατί πάει καιρός και ανησυχώ..Δε μου έχει ξανατύχει..Έχει τύχει σε καμιά κοπέλα να κρατάει τόσο καιρό το πέταγμα στο μάτι ? Κι αν ναι, πόσο ? Ααα..και σήμερα βολώνουν κ τα αυτιά μου λίγο, αλλά μου είπαν πως συμβαίνει σε εγκυμοσύνη..Κατά τα άλλα όμως..χαχαχα..μια χαρά...χαχα

Φιλάκιααα !!!

Γεια σας!!!!

Λοιπον εγω θα δουλευω μεχρι την παρασκευη 10 οκτωβρη. Αν και με θελουν μεχρι τελους... αλλα λυπαμαι. Κ τις δουλειες μου να μην εχω τελειωσει... εφυγα.....

Για το ματι που πεταει ξερω οτι ειναι πιεση ματιου... κ οφειλεται σε κουραση ή υπερεκθεση σε υπολογιστη. Μαζεψε τα μπογαλακια σου κ πηγαινε σπιτι.

Και γω εχω ραντεβου την παρασκευη!!!!!

Καθομαι συνεχεια κ σκεφτομαι πως θα ναι!!!! Αυτα τα χειλακια... αν ειναι ετσι θα ναι τελεια!!!!

Ελπθζω ολα τα κοριτσια να ειναι καλα!!!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την παρουσια συζυγου ξερω οτι στσ δημοσια θελει μαθηματα ανωδυνου.

Κ ο δικος μου θα μπει... αλλα τον εχω προειδοποιησει... αν πει κανενα... ααααχ γιατρε ποναει καντε καισαρικη... εγω θα ανοιξω την πορτα να τον βγαλω εξω. Με αγχωνει διαρκως... και δεν μπορω. Μην μας ακουσει ολο το νοσοκομειο... αν ειναι καλο αγορι θα κοψει κ ομφαλιο.οχι τιποτα αλλο νομιζει οτι ειναι ευκολο να εισαι παρων σε μια γεννηση.. και ειδικα του παιδιου σου...

Πλησιαζουμε κοριτσιααααααααα


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...