Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

3 ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ Η ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ....ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ....

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ....ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ....ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ....ΑΛΛΑ ΚΑΛΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙΡΟ ΕΣΥ...

ΠΑΣ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ? ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ?

Απίστευτο,μέσα σε τόσο λιγες μέρες?και σπανίως οι γιατροί προτείνουν 2η καμπύλη εφ Οσον η πρωτη βγει καλη...

Σε διαβητολογο δε πάω,η γυναικολόγος μου με έβαλε σε διατροφή...επίσης την ρώτησα σήμερα αν πρεπει να την επαναλαβω κ μου είπε όχι...θα δω ίσως πάω να ξανακανω μια.μην αγχωνεσαι πάντως οι τιμες σου δεν είναι υπερβολικές απλα ξεκινά διατροφή κ πήγαινε σε διαβητολογο άμεσα για να είσαι σίγουρη...το μωρακι σου θα είναι μια χαρά...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απίστευτο,μέσα σε τόσο λιγες μέρες?και σπανίως οι γιατροί προτείνουν 2η καμπύλη εφ Οσον η πρωτη βγει καλη...

Σε διαβητολογο δε πάω,η γυναικολόγος μου με έβαλε σε διατροφή...επίσης την ρώτησα σήμερα αν πρεπει να την επαναλαβω κ μου είπε όχι...θα δω ίσως πάω να ξανακανω μια.μην αγχωνεσαι πάντως οι τιμες σου δεν είναι υπερβολικές απλα ξεκινά διατροφή κ πήγαινε σε διαβητολογο άμεσα για να είσαι σίγουρη...το μωρακι σου θα είναι μια χαρά...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ....ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΕΑ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙΣ ;).....ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ....ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΕΑ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙΣ ;).....ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

Ολα καλά θα πάνε:-). Εννοειτε θα ενημερωνω κι εσύ το ίδιο...Καλο

βραδυ!


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

sozi δεν τα λες και ασχημα τα αποτελεσματα σου απλα αυτο το λιγο παραπανω ανησυχει το γιατρο σου. Μπες σε μια σωστη διατροφη χωρις αμυλουχα τροφημα, γλυκα και ψωμια και θα δεις θα πεσει αμεσως!

πενυ πρωτου παρεις καροτσι ελεγξε το να δεις αν στριβουν οι ροδες καλα και ποσο ανεβαίνει η πλατουλα απο το καθησματακι.κοιτα επισης κατω εξει που καθεται το παιδι αν εχει υποστήριξη καλη γιατι σε μερικα καροτσια βουλιαζει εκεινο το σημειο μετα απο 3-4 μηνες χρησης! Αυτα... τωρα απο κουνια εγω εχω παρει αυτην http://www.fatsulesmoda.gr/epipla54.html με αλλη παρασταση μπροστα ομως, οταν βγουν τα καγκελα γινεται και κανονικο κρεβάτι μεχρι 5 χρονων λεει αλλα αν το παιδι ειναι ψηλο μεχρι τα 3 και κατι θα αλλαξεις.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αα δεν σας ειπα! Πηγα στο γιατρο χθες!

Το ντοπλερ βγηκε πολυ καλο ευτυχώς ειχα ενα αγχος!

Ο μπεμπακος ειναι 1770 και το υψος του αυτον τον μηνα βγαίνει 2 εβδομαδες μεγαλυτερο απο την εβδομάδα μου, επισης εχει αρκετα μαλλακια, τον ειδαμε και σε 4D και εχει μαγουλακια!!! Ειχε βαλει και την πατουσα του στο στομα του και πιπιλαγε τα δαχτυλα τι γλυκο!!!! Ευτυχώς δεν εχουμε καμια περιτυλιξη και το κεφαλακι του ειναι κατω! Συσπασεις δεν εκανα οσο ημουν στον καρδιοτοκογραφο. Το μονο που μου βρηκε πως εχω κολπιτιδα και ξεκιναω θεραπεία, τωρα βρηκε και αυτη στο τελος να εμφανιστεί! Τι να πεις!!

Ραντεβού παλι σε 2 εβδομαδες για το τεστ παπ!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια μου! liveloula2 καλώς ήρθες κοπέλα μου, με το καλό το μωράκι σου! Ποτε έχει πητ και τι φύλλο είναι το μωράκι σου? ( το ρωτάω για να μπεις και εσυ στο πινακάκι μας :D)

Σήμερα παρέλαβα και το χαλί του μωρό μου, είναι τέλειο! Α παρέλαβα και τα υπόλοιπα αυτοκόλλητα για το δωμάτιό του! Περιμένω κάποια πράγματα που τα παράγγειλα απο τα ικέα. Μέχρι την παρασκευή θα έρθουν. Μου μένει να πάρω κουρτίνα ( θα την αγοράσω μέσα στην εβδομάδα) και τέλος το καρότσι του! Μέτα απο αυτά αρχίζω πλύσιμο τα ρουχάκια του και τα αρκουδάκια του. Σκέφτομαι να φτιάξω την βαλίτσα για το μαιευτήριο οταν θα έχω μπεί στον μήνα μου! Ειναι αργά?

nikaki19 πολύ ωραίο το κρεβατάκι του! Μπράβο για το ντοπλερ !

Εγω έχω γιατρό 30/9 για να δω τον παιδαρό μου!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Titiko έχω πιθανή 21\11 αλλά επειδή στο πρωτο μου παιδάκι εκανα καισαρική θα μπω προγραμματισμενα γυρώ στις 10 ,πρωτα ο θεός δηλαδή να φτάσω μέχρι εκεί γιατί είχα συσπάσεις κ το παλευουμε... Βέβαια όλα πάνε καλά,έχω ηρεμήσει αρκετά αλλά το περισσότερο μέρος της ημερας είμαι ξάπλα... Να περάσει κ ο όγδοος να μου φύγει το άγχος!

Έχω κοριτσάκι τώρα ενω το πρωτο μου είναι αγοράκι κ κλείνει τα τρια σε λιγες μέρες...Εγώ απο ψώνια έχω ολά τα έπιπλα,καρότσι,πορτ Μπεμπέ απο το πρωτο οποτε τώρα έχω μονο να ετοιμασω τα ρουχαλακια κτλ.σήμερα έστειλα τη μάμα μου κ μου ψώνιζε κ σιγά σιγά θα τα πλυνουμε κ θα τα ετοιμασουμε...

Ομολογώ οτι σας βλέπω πιο οργανωμένες,αργησα λίγο άλλα επειδή μένουμε μακρια απο τους γονεις μας δεν ειχα ποιος να με βοηθησει

Αχ ελπίζω να περάσει γρήγορα ο καιρός κ να πάνε όλα καλα για όλες μας:-)


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!!!

"]Eva80------ΠΗΤ 7/11 αγορακι

tinaki-----ΠΗΤ 08/11 αγοράκι

alexia36-----ΠΗΤ 9/11 κοριτσάκι (βάση αυχενικής)

kelli79-----ΠΗΤ 9/11 αγορακι

kel81-----ΠΗΤ 16/11 κοριτσακι

Koutsouni22-----ΠΗΤ 17/11 αγοράκι

kori------------ΠΗΤ 17/11 αγοράκι-Λητώ

anastasia***-------ΠΗΤ 18/11

titiko-----ΠΗΤ 18/11 αγοράκι

lLiveloula2------ΠΗΤ 21/11 ( ΠΡΟΓΡ. ΚΑΙΣΑΡΙΚΉ 10/11 ) κοριτσάκι

vivian86 ----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

pennymom-----ΠΗΤ 22/11 κοριτσάκι

maria_kriti----ΠΗΤ 22/11

nikaki19------ΠΗΤ 23/11 αγορακι

sozi-----ΠΗΤ 26/11 αγοράκι-ΙΑΣΩ

mariathens-----ΠΗΤ 1/12 κοριτσακι

Πετρίνα 84-----ΠΗΤ 9/12 κοριτσάκι

update


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Titiko έχω πιθανή 21\11 αλλά επειδή στο πρωτο μου παιδάκι εκανα καισαρική θα μπω προγραμματισμενα γυρώ στις 10 ,πρωτα ο θεός δηλαδή να φτάσω μέχρι εκεί γιατί είχα συσπάσεις κ το παλευουμε... Βέβαια όλα πάνε καλά,έχω ηρεμήσει αρκετά αλλά το περισσότερο μέρος της ημερας είμαι ξάπλα... Να περάσει κ ο όγδοος να μου φύγει το άγχος!

Έχω κοριτσάκι τώρα ενω το πρωτο μου είναι αγοράκι κ κλείνει τα τρια σε λιγες μέρες...Εγώ απο ψώνια έχω ολά τα έπιπλα,καρότσι,πορτ Μπεμπέ απο το πρωτο οποτε τώρα έχω μονο να ετοιμασω τα ρουχαλακια κτλ.σήμερα έστειλα τη μάμα μου κ μου ψώνιζε κ σιγά σιγά θα τα πλυνουμε κ θα τα ετοιμασουμε...

Ομολογώ οτι σας βλέπω πιο οργανωμένες,αργησα λίγο άλλα επειδή μένουμε μακρια απο τους γονεις μας δεν ειχα ποιος να με βοηθησει

Αχ ελπίζω να περάσει γρήγορα ο καιρός κ να πάνε όλα καλα για όλες μας:-)

να χαίρεσαι κοπέλα μου το αγοράκι σου !!! Ενα και ενα σου έτυχαν , καλό αυτό! Σιγά σιγά θα τα κάνεις όλα , μην αγχώνεσαι :D


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !

Νικάκι, ευχαριστώ για τις συμβουλές κορίτσι μου..Οπότε το καρότσι μου έχουν πει να δω να πέφτει κάτω-κάτω για να μπορεί να κοιμάται και μεγάλο όταν τηα ειναι και να κοιτάξω να σηκώνεται και αρκετά για να κάθεται σαν καρεκλάκι εννοεις ? Αυτό για τις ρόδες μου το είπαν και θέλω να πάρω με μονές ρόδες και σχετικά μεγάλες..Επίσης, μπράβο για τα καλά σου νέα με την εξέταση..μεγάλωσε κι εσένα το μωράκι σου..Τι καλά..

liveloula, έχουμε μαζί ΠΗΤ, αλλά όπως φαίνεται θα δεις το αγγελάκι σου νωρίτερα λόγω καισαρικής..Ελπίζω δηλ, για να πάρουμε όλες μας όλο τον 9ο και να μεγαλώσουν αρκετά τα μωράκια μας μέσα στην κοιλίτσα..Εγώ της λέω κάθε μέρα να μη βιάζεται καθόλου..χαχαχα

Τιτικο, κοντεύεις με τις ετοιμασίες..Εγώ είμαι αρκετά πίσω ακόμα, αλλά με τη δουλειά δεν πολυ προλαβαίνω και πρέπει να ξεκουράζομαι τον 8ο γιατι τον φοβάμαι αυτόν τον μήνα. Χθες έβαλα κι εγώ κάτι αυτοκόλλητα στο δωμάτιο και περιμένω κι άλλα. Θέλουμε να αποφασίσουμε καρότσι και κούνια, να ψωνίσω για μένα και να πλύνω ρούχα κτλ..Απλά έχω αρχίσει και συγκεντρώνω τα περισσότερα πράγματα, παρήγγειλα πάνες, πήρα τα πρώτα φορμάκια κτλ και επιθέματα για μέτα και γενικά ετοιμάζω λίγο σκόρπια τη λίστα μας..χαχαχα

Ανυπομονώ να πάω για υπέρηχο στο γιατρό σε 2 βδομάδες, να μετρήσουμε και πάλι το βάρος της μικρής..να είναι πάνω από 2 κιλά, να τη νιώσω μεγάλο παιδάκι και να δούμε πως όλα καλά..Μετά μένουν άλλες 2 εβδομάδες για τον 9ο, όπου εκεί πιστεύω να μην έχω άγχος..χαχα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πενυ μου ετσι ακριβώς για το καθισμα και συνηθως οι ροδες βολευουν πολυ οταν οι πισω ειναι σταθερες και μεγαλες και οι μπροστα μικροτερες και διπλες!

Εγω απο ετοιμασίες θελω ακομα μια συρταριερα για τον μπεμπη,σετ προικα με παντα,κουνουπιερα και παπλωμα,κουβερτα, 2-3 σεντονια κουνιας, και 2-3 σεντονια για την μεγαλη μιας και θα την παμε σε μεγαλυτερο κρεβάτι,

Τα ρούχα του μπεμπη τα εδωσα στην μητέρα μου και τα επλυνε-σιδερωσε (ακομα δεν εχω πλυντήριο) τωρα μενει το δωμάτιο να φτιάξουμε.

Το πορτ μπεμπε το εχω πλυμενο και ανεβασμένο στην ντουλάπα, καθισματακι αυτοκινητου θα μου δωσουν. Μονο χειμωνιάτικα ρουχα της κορης θελω και τελειωσα!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Μπραβο στα κοριτσια με το doppler. Εγω παω την παρασκευη. Μετρανε κ τραχηλο παλι???

Εγω πεννυ πηρα τοtrilogy της inglesina

Χθες ετοιμασα και βαλιτσα. Μονο τα ρουχα της μικρης μου λειπουν απο μεσα


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Μπραβο στα κοριτσια με το doppler. Εγω παω την παρασκευη. Μετρανε κ τραχηλο παλι???

Εγω πεννυ πηρα τοtrilogy της inglesina

Χθες ετοιμασα και βαλιτσα. Μονο τα ρουχα της μικρης μου λειπουν απο μεσα

Καλημέρα σας όλες !

Kel, καλά αποτελέσματα..Εμένα μου είπε για υγρά, πλακούνται και τράχηλο ρώτησα και είπε "μια χαρά..καλύτερα δε γίνεται" και γέλαγε επειδή με κοροιδεύει που αγχώνομαι, αλλά δε γράφει επάνω στα αποτέλεσματα μέτρηση για τράχηλο. Είδε λογικά αυτός ότι είναι κλειστός, το μέτρησε ίσως και από υπέρηχο και Οκ ! Την παραπάνω εβδομάδα που θα πάω στο γιατρό μου, θα μετρήσουμε κανονικά με τον υπέρηχο και ελπίζω να μη χρειαστεί κολπικά.

Ρούχα κι εγώ δεν έχω πλύνει, αλλά έκοψα ετικέτες, γύρισα τα πάντα από την ανάποδη, πήρ απαορυπατικό και μάλλον από την επόμενη εβδομάδα θα πλύνω και θα σιδερώσω..Χθες πήρα και νυχτικά και ρόμπα και σχεδόν τελειώσα με δικά μου ψώνια. Βαλίτσα θα φτιάξω προς το τέλος του 8ου που θα έχω και της μικρής.. Όσο για το καρότσι, πολύ ωραίο αυτό που πηρες, αλλά αρκετά ακριβό..γύρω στα 750 το έβρισκα και μου έλεγαν οι φίλοι που έχουν παιδάκια πως είναι υπερβολή, γιατί μετά τομ 1,5 χρόνο, θες ένα πολύ ελαφρύ και απλό, ίσα-ίσα να κάθεται όταν κουράζεται..Βεβαία κι αυτό που λέμε να πάρουμε είναι γύρω στα 450..αλλά όσο και να το κάνεις είναι 200 ευρώ διαφορά..και με αυτά μπορεί σε 1,5 χρόνο να πάρω ένα ωραίο Maclaren..χαχαχα..Δεν έχουμε καταλήξει κιόλας..απλά το σκεφτόμαστε..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!

σας έχω χάσει λίγο αλλά ταλαιπωρήθηκε το αγοράκι μου τελικά που ήταν

άρρωστο κι παίρνουμε αντιβίωση..μια βδομάδα του κράτησε του

καημένου! είχε σταματήσει κι να τρώει κι με ανησύχησε!

livelula welcome! με το καλό η μπέμπα!!

sozi ΜΗΝ διαβάζεις από το ιντερνετ τπτ! πάντα να παίρνεις το γιατρό σου!!

κι εγώ για ζάχαρο θα σου έλεγα αλλά το διαπίστωσες ήδη οπότε όλα καλά!

πετρίνα μου να σας ζήσει ο υιος!! καλοφώτιστος!!

ποια άλλα κορίτσια έκαναν doppler? εμείς έχουμε αύριο!!

είχαμε κι γιατρό βέβαια την περασμένη βδομάδα, η μικρή είναι 1650γρ

κι μας είπε πως έχει πολλά μαλλιά!! χεχε!! όλα τα άλλα καλά κι ανυπομονώ

για αύριο!!

μπράβο σε όσα κορίτσια είναι έτοιμα, εγώ ούτε καν!! μόνο τα ρούχα έχω

ξεδιαλύνει κι έχω ψωνίσει κι 5 πράγματα αλλά δωμάτιο ακόμα γιοκ!

ελπίζω αυτό το σ/κ να ξεκινήσω!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας όλες !

Kel, καλά αποτελέσματα..Εμένα μου είπε για υγρά, πλακούνται και τράχηλο ρώτησα και είπε "μια χαρά..καλύτερα δε γίνεται" και γέλαγε επειδή με κοροιδεύει που αγχώνομαι, αλλά δε γράφει επάνω στα αποτέλεσματα μέτρηση για τράχηλο. Είδε λογικά αυτός ότι είναι κλειστός, το μέτρησε ίσως και από υπέρηχο και Οκ ! Την παραπάνω εβδομάδα που θα πάω στο γιατρό μου, θα μετρήσουμε κανονικά με τον υπέρηχο και ελπίζω να μη χρειαστεί κολπικά.

Ρούχα κι εγώ δεν έχω πλύνει, αλλά έκοψα ετικέτες, γύρισα τα πάντα από την ανάποδη, πήρ απαορυπατικό και μάλλον από την επόμενη εβδομάδα θα πλύνω και θα σιδερώσω..Χθες πήρα και νυχτικά και ρόμπα και σχεδόν τελειώσα με δικά μου ψώνια. Βαλίτσα θα φτιάξω προς το τέλος του 8ου που θα έχω και της μικρής.. Όσο για το καρότσι, πολύ ωραίο αυτό που πηρες, αλλά αρκετά ακριβό..γύρω στα 750 το έβρισκα και μου έλεγαν οι φίλοι που έχουν παιδάκια πως είναι υπερβολή, γιατί μετά τομ 1,5 χρόνο, θες ένα πολύ ελαφρύ και απλό, ίσα-ίσα να κάθεται όταν κουράζεται..Βεβαία κι αυτό που λέμε να πάρουμε είναι γύρω στα 450..αλλά όσο και να το κάνεις είναι 200 ευρώ διαφορά..και με αυτά μπορεί σε 1,5 χρόνο να πάρω ένα ωραίο Maclaren..χαχαχα..Δεν έχουμε καταλήξει κιόλας..απλά το σκεφτόμαστε..

Ολοκληρο το trilogy εχει 750. Το καροτσι μονο το πηρα 380. Και δωρο η ομπρελα (ουααααααου). Μεσω ιντερνετ. Το πακετο εχει καλαθουνα και πορτ μπεμπε. Πηγαινε να το τεσταρεις το trilogy. Ειναι κ ελαφρυ. Ααα γυριζει κ το καθισμα


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...