Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Λοιπόν λέω να γράψω δύο λίστες για τι πιστεύω ότι χρειάζονται σε ένα δημόσιο νοσοκομείο μαμά και μωρό, για να βοηθηθούν όποια κορίτσια θέλουν. Για ιδιωτικό απλά αφαιρείτε πράγματα.

ΜΑΜΑ

Νυχτικές ή πιτζάμες

Ρόμπα

Σουτιέν θηλασμού

Εσώρουχα

Επιθέματα

2-3 σετ πετσετες

Παντόφλες

Σαγιονάρες

Σερβιέτες

Οδοντοκρεμα-οδοντόβουρτσα

Χτένα-κοκαλάκι-σεσουαρ

Σφουγγαρι-σαμπουαν-μαλακτικη-αφρολουτρο

Υγρα μαντιλάκια

Dettol μαντήλια ή υγρο

Φορτιστή

Φωτογραφική

Ρούχα εξόδου

κρέμα για θηλές

ΜΩΡΟ

Pampers

Κορμάκια εσώρουχα

φορμάκια ολόσωμα

σελτεδάκια

πάνες αγκαλιάς (για να το παίρνουν αγκαλιά αλλά και σαν σεντονάκια για το "πυρεξ"

)

κουβερτάκι

καλτσάκια

αφρόλουτρο

κρέμα για συγκάματα

πανάκια για γουλιές

πετσετούλες-μπουρνουζάκια

ρούχα εξόδου

Επίσης καλό θα ήταν να έχετε και τα παρακάτω χαρτιά έτοιμα για να δηλώσετε το μωρό στο ληξιαρχείο:

Φωτοτυπία τις ταυτότητες μαμά-μπαμπά

Ληξιαρχική πράξη γάμου

Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

Χαρτί προσδιορισμού επωνύμου τέκνου

Για την ώρα αυτά κοριτσάκια μου. Προσθέστε ότι θυμηθείτε κι εσείς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ....ΚΑΜΠΥΛΗ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.......ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ....

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΗΣΕ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ Η ΕΚΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ??????:-(

Καλησπέρα στις μανουλες Νοεμβρίου! Είμαι κι εγώ μια απο σας κ έχω κ ενα αγοράκι 3 χρονων ...Σας παρακολουθώ αλλά συνήθως δε γράφω ...Αποφάσισα να γράψω με αφορμή την αγχωμενη μανούλα sozi...Εδώ κ ενα μήνα κ παραπανω έχω κ εγώ αυξημένο αμνιακό υγρό με πολύ καλη καμπύλη ζαχαρου ...βεβαία δεν ηταν εκτός ορίων 'ηταν στα ανώτερα φυσιολογικά επίπεδα...παρ ολά αυτά θέλει προσοχή γιατί μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις τις όποιες κ έχω κ γι αυτό είμαι σχεδόν ξάπλα την περισσότερη μέρα...επίσης η γιατρός μου με έχει βάλει σε αυστηρή δίαιτα,κομμένοι υδατάνθρακες κ ζάχαρη κ όντως απο τοτε το αμνιακο έπεσε 2 μονάδες... Πάντως ο υπερηχογραφηστης που μου έκανε το doppler κ η γιατρός δε μου ειπαν τίποτα για συνδρομα,το χαρακτηρισαν ιδιοπαθες δηλαδή το προκαλει ο οργανισμος!.και επειδή κ εγώ διάβασα για ατρησιες οισοφάγου κ τέτοια μου ειπαν οτι θα φαινόταν γιατί λέει σ αύτη την περιπτωση δεν έχει στομάχι το μωρο...εσένα sozi σου το μέτρησαν? Τι γραφεί το doppler?


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λέω να γράψω δύο λίστες για τι πιστεύω ότι χρειάζονται σε ένα δημόσιο νοσοκομείο μαμά και μωρό, για να βοηθηθούν όποια κορίτσια θέλουν. Για ιδιωτικό απλά αφαιρείτε πράγματα.

ΜΑΜΑ

Νυχτικές ή πιτζάμες

Ρόμπα

Σουτιέν θηλασμού

Εσώρουχα

Επιθέματα

2-3 σετ πετσετες

Παντόφλες

Σαγιονάρες

Σερβιέτες

Οδοντοκρεμα-οδοντόβουρτσα

Χτένα-κοκαλάκι-σεσουαρ

Σφουγγαρι-σαμπουαν-μαλακτικη-αφρολουτρο

Υγρα μαντιλάκια

Dettol μαντήλια ή υγρο

Φορτιστή

Φωτογραφική

Ρούχα εξόδου

κρέμα για θηλές

ΜΩΡΟ

Pampers

Κορμάκια εσώρουχα

φορμάκια ολόσωμα

σελτεδάκια

πάνες αγκαλιάς (για να το παίρνουν αγκαλιά αλλά και σαν σεντονάκια για το "πυρεξ"

)

κουβερτάκι

καλτσάκια

αφρόλουτρο

κρέμα για συγκάματα

πανάκια για γουλιές

πετσετούλες-μπουρνουζάκια

ρούχα εξόδου

Επίσης καλό θα ήταν να έχετε και τα παρακάτω χαρτιά έτοιμα για να δηλώσετε το μωρό στο ληξιαρχείο:

Φωτοτυπία τις ταυτότητες μαμά-μπαμπά

Ληξιαρχική πράξη γάμου

Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

Χαρτί προσδιορισμού επωνύμου τέκνου

Για την ώρα αυτά κοριτσάκια μου. Προσθέστε ότι θυμηθείτε κι εσείς!

Εγω θα προστεσω...

Για το μωρο:

οινοπνευμα καθαρο

γαζες

μπιμπερο

πιπιλα

ζακετουλα

βουρτσα ή χτενουλα

Για την μαμα τα ιδια εχω σημειωσει ακριβως...

Κανω λιστουλα για να ξεκηνισω να φτιαχνω σιγα σιγα...μην το αφηνουμε και τελευταια στιγμη και τρεχουμε..!!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

liveloula2 καλως ηρθες! Πες μας λιγο τις τιμες που ειχες γιατι με ενδιαφέρει! Εκανα καμπυλη 75gr με τα εξής αποτελεσματα:

0'->89

60'->179

120'->144

Ο γιατρος μου ειπε προσοχή στα γλυκα τιποτα αλλο ομως!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

liveloula2 καλως ηρθες! Πες μας λιγο τις τιμες που ειχες γιατι με ενδιαφέρει! Εκανα καμπυλη 75gr με τα εξής αποτελεσματα:

0'->89

60'->179

120'->144

Ο γιατρος μου ειπε προσοχή στα γλυκα τιποτα αλλο ομως![/quote

Καλησπέρα Nikaki 19.Λοιπον εμένα οι τιμες της καμπύλης με 75 gr γλυκοζης

ηταν οι εξης:

0". 81 φτ 70-110

60" 108. φτ 110-170

120". 84. Φτ 70-120


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στις μανουλες Νοεμβρίου! Είμαι κι εγώ μια απο σας κ έχω κ ενα αγοράκι 3 χρονων ...Σας παρακολουθώ αλλά συνήθως δε γράφω ...Αποφάσισα να γράψω με αφορμή την αγχωμενη μανούλα sozi...Εδώ κ ενα μήνα κ παραπανω έχω κ εγώ αυξημένο αμνιακό υγρό με πολύ καλη καμπύλη ζαχαρου ...βεβαία δεν ηταν εκτός ορίων 'ηταν στα ανώτερα φυσιολογικά επίπεδα...παρ ολά αυτά θέλει προσοχή γιατί μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις τις όποιες κ έχω κ γι αυτό είμαι σχεδόν ξάπλα την περισσότερη μέρα...επίσης η γιατρός μου με έχει βάλει σε αυστηρή δίαιτα,κομμένοι υδατάνθρακες κ ζάχαρη κ όντως απο τοτε το αμνιακο έπεσε 2 μονάδες... Πάντως ο υπερηχογραφηστης που μου έκανε το doppler κ η γιατρός δε μου ειπαν τίποτα για συνδρομα,το χαρακτηρισαν ιδιοπαθες δηλαδή το προκαλει ο οργανισμος!.και επειδή κ εγώ διάβασα για ατρησιες οισοφάγου κ τέτοια μου ειπαν οτι θα φαινόταν γιατί λέει σ αύτη την περιπτωση δεν έχει στομάχι το μωρο...εσένα sozi σου το μέτρησαν? Τι γραφεί το doppler?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΟΥ?ΕΜΕΝΑ 7.9CM.ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ?ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΠΩΣ? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΧΘΕΣ 1750. GR.ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΛΕΣ.ΤΑ 2 CM. ΜΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΑ ΕΧΑΣΕΣ? ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΛΙΓΟΥΣ?

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΔ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΠΕΡΝΑΩ....


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΧΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΤΟΝΕΣ.ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ?

ΠΟΣΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ?

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ....ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΠΙ ΧΘΕΣ... .


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΟΥ?ΕΜΕΝΑ 7.9CM.ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ?ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΠΩΣ? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΧΘΕΣ 1750. GR.ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΛΕΣ.ΤΑ 2 CM. ΜΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΑ ΕΧΑΣΕΣ? ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΛΙΓΟΥΣ?

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΔ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΠΕΡΝΑΩ....

Λοιπον,η μετρηση του αμνιακου γινεται απο το αθροισμα των τεσσαρων λιμνων(δηλαδη τα 4 σημεια που βρισκεται το περισσοτερο αμνιακο δεξια,αριστερα,πανω και κατω).Αυτο το αθροισμα πρεπει να ειναι μεχρι 20 αλλοι λενε μεχρι 25.Εμενα λοιπον ηταν 20 αρχες Αυγουστου κ την περασμενη εβδομαδα εφττασε 17.5.Επισης μετρανε κ τη μεγαλυτερη λιμνη απο τις 4 η οποια πρεπει να ειναι μεχρι 8.Μαλλον αυτη ειναι η δικη σου μετρηση.Εμενα ηταν 8 κ τωρα ειναι 7.Οσον αφορα στο φαγητο τρωω κυριως πρωτεινες(κρεας,κοτοπουλο,ψαρι)με λαχανικα.Καθολου ρυζι,ζυμαρικα η πατατες ουτε ζαχαρη,ΑΣΕ ΠΙΚΡΑ!!!Τρωω μονο 1 φετα ψωμιολικης τπ πρωι κ ισως κ μια το βραδυ,2 φρουτα την ημερα κ ελευθερα γαλακτοκομικα.Αυριο θα ξαναπαω για μετρηση,παω καθε εβδομαδα,θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα.Κι εγω εχω αγχωθει αλλα κυριως για τις συσπασεις,δε μου αφησε κανεις να εννοηθει πιθανοτητα προβληματος στο μωρο.Α κ ξεχασα πριν 2 εβδομαδες ηταν 1430gr και εκτος απο μαγνησιο (6 τη μερα) παιρνω και 2 spasmoapotel...Eιμαι 31+2.Ελπιζω να βοηθησα,καπως ετσι τα εχω καταλαβει...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη εβδομαδα να εχουμε.

Το ματακι μας ακομα μας ταλαιπωρει ομως ειναι πολυ καλυτερα κ αυριο θα τον ξαναπαω να τον δουν.Η βαφτιση εγινε με πολυ προσοχη κ ολα πηγαν τελεια.Επιτελους μπηκε στο δρομο του Θεου κ ο τριτος γιος μου κ αισθανομαι ευτυχια γι'αυτο.

Στα δικα σας τωρα....

liveloula καλως μας ηρθες.Με το καλο να ερθει το μωρακι σου.

sozi μου δεν εχω ιδεα τι σημαινει αυξημενο αμνιακο ομως μην παρασυρεσαι απ'οσα διαβαζεις στο ιντερνετ.Να ακους τον γιατρο σου.Αν σου ειπε εκεινος πως υπαρχει καποιος κινδυνος με την υγεια του μωρου τοτε δικαιως να στεναχωριεσαι αλλα πιστευω πως δεν υπαρχει λογος οταν δεν σου εχουν επιβεβαιωσει οι ειδικοι κατι ασχημο να χαλιεσαι μονο απο αυτα που διαβαζεις.Ειναι κριμα κ για σενα κ για το νινι να αγχωνεσαι.Ευχομαι να μην ειναι τιποτα κ συντομα να ηρεμησεις.Θα περιμενουμε νεα σου.

πενυ για τον υπνο που ελεγες εγω απλα δεν εχω κοιμηθει καθολου νορμαλ τοσους μηνες οποτε μονο δυσκολα βραδια εχω να θυμαμαι.Δεν με παιρνει απο κατω ομως γιατι σε 1χρονο θα κοιμαμαι σχεδον φυσιολογικα χαχαχα

κολπικα υγρα εχω κ εγω λευκα κ καπως κολλωδη.Ειναι φυσιολογικα στη φαση που ειμαστε.Βεβαια ο γιατρος που θα τα δει θα σου πει σιγουρα τι ακριβως ειναι.Παντως ο δικος μου ο γιατρος στον 8ο μου δινει κολπικα υποθετα για να καθαρισει απο οποιοδηποτε μικροβιο ο κολπος ωστε να ειναι ολα τελεια για οταν ερθει η ωρα της γεννας.Μου παιρνει κ κολπικο υγρο να το εξετασει κ μαζι με την εξεταση ουρων βγαζει μια αποφαση για το αν υπαρχει κατι ανησυχητικο.Μεχρι τωρα ολα φυσιολογικα τα βρισκει.Πες του για αυτα τα υγρα κ αναλογως θα σου πει κ τι να κανεις.

Ξεκινησα να κανω ροζ αγορες :D Αισθανομαι εξω απο τα νερα μου ομως νιωθω πολυ ευτυχισμενη.Πηρα αρκετα πραγματακια κ ειμαι στη φαση να πλενω κ να σιδερωνω.Ευτυχως εχω αρκετα ουδετερα ρουχαλακια κ απο τους γιους που θα μπορω να της τα φοραω εντος του σπιτιου οποτε δεν αγχωνομαι με την ποσοστητα που αγορασα.Αυτη τη βδομαδα θα παω να αγορασω σουτιεν θηλασμου,νυχτικακια κ ρομπακια,παντοφλιτσες,εσωρουχα κ καλλυντικα για την προσωπικη μου υγιεινη στο μαιευτηριο.

Σε δημοσιο νοσοκομειο δεν ξερω τι πρεπει να εχει μαζι σου για το μωρο αλλα φανταζομαι ολα οσα θα χρειαζεσαι μετα κ στο σπιτι εφοσον δεν παρεχουν τιποτα περα απο το πυρεξακι που τα βαζουν τα μωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα ! Λοιπόν, όσα θυμάμαι:

Πετρίνα, καλοφώτιστο το παιδάκι σας και μπράβο που πήγαν όλα καλα..Πως το ονομάσατε αλήθεια ? Να σας ζήσει κορίτσι μου και με το καλό η μπεμπούλα. Κι εγώ δικά μου πράγματα πρέπει να ψωνίσω, νυχτικά, ρομπάκια κτλ και κούνια και καρότσι..χαχα

Liveloula, καλως ήρθες στην παρέα και με το καλό το παιδάκι σου..!!!

Sozi, είδες που πάντα υπάρχει κάποιος που περνάει κάτι παρόμοιο ? Κι εγώ που ρώτησα φίλες, δεν είπαν τίποτα για σύνδρομα κτλ..Ο γιατρός σου θα σε ηρεμήσει ακόμα περισσότερο.

Tinaki, ωραία η λίστα σου..Κι εγώ την ίδια έχω και ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα να έχω μαζέψει τα περισσότερα..

Κορίτσια μου, ένας μήνας έμεινε..4 εβδομάδες..να κρατηθούμε δυνατές, αισιόδοξες κτλ και όλα θα πάνε τέλεια...


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα ! Λοιπόν, όσα θυμάμαι:

Πετρίνα, καλοφώτιστο το παιδάκι σας και μπράβο που πήγαν όλα καλα..Πως το ονομάσατε αλήθεια ? Να σας ζήσει κορίτσι μου και με το καλό η μπεμπούλα. Κι εγώ δικά μου πράγματα πρέπει να ψωνίσω, νυχτικά, ρομπάκια κτλ και κούνια και καρότσι..χαχα

Liveloula, καλως ήρθες στην παρέα και με το καλό το παιδάκι σου..!!!

Sozi, είδες που πάντα υπάρχει κάποιος που περνάει κάτι παρόμοιο ? Κι εγώ που ρώτησα φίλες, δεν είπαν τίποτα για σύνδρομα κτλ..Ο γιατρός σου θα σε ηρεμήσει ακόμα περισσότερο.

Tinaki, ωραία η λίστα σου..Κι εγώ την ίδια έχω και ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα να έχω μαζέψει τα περισσότερα..

Κορίτσια μου, ένας μήνας έμεινε..4 εβδομάδες..να κρατηθούμε δυνατές, αισιόδοξες κτλ και όλα θα πάνε τέλεια...

Να'σαι καλα πενυ μου.Με το καλο κ για εσας να ρθει η κορουλα σας.Το ονομα του μικρου μας Αγγελος.

Εχεις βρει τελικα καροτσι να σε βολευει?Κουνιες εχετε δει?Το στρωματακι να προσεξεις να μην ειναι πολυ μαλακο.

Εγω θελω 6 βδομαδες για να πω πως ειμαι εντελως ηρεμη οτι αν γεννηθει δεν θα χρειαστει μηχανικη υποστηριξη.

Ειμαι ομως σιγουρη πως ολα θα πανε κατ ευχην για ολες μας κ σε λιγο καιρο οι συζητησεις μας θα ειναι αλλου ειδους,το ιδιο αγχωτικες αλλα πιο γλυκες κ ουσιαστικες.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα πενυ μου.Με το καλο κ για εσας να ρθει η κορουλα σας.Το ονομα του μικρου μας Αγγελος.

Εχεις βρει τελικα καροτσι να σε βολευει?Κουνιες εχετε δει?Το στρωματακι να προσεξεις να μην ειναι πολυ μαλακο.

Εγω θελω 6 βδομαδες για να πω πως ειμαι εντελως ηρεμη οτι αν γεννηθει δεν θα χρειαστει μηχανικη υποστηριξη.

Ειμαι ομως σιγουρη πως ολα θα πανε κατ ευχην για ολες μας κ σε λιγο καιρο οι συζητησεις μας θα ειναι αλλου ειδους,το ιδιο αγχωτικες αλλα πιο γλυκες κ ουσιαστικες.

Πετρίνα, σε ευχαριστώ κορίτσι μου..Κι εσείς ότι επιθυμείτε ! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με τη βάφτιση και περαστικά με το ματάκι του.. Όλα καλά θα πάνε για όλες μας εύχομαι και τα παιδάκια μας θα γεννηθούν υγιή και δυνατά και τελειόμηνα.. Καρότσι είμαστε μεταξύ ενός bebe comfort που έχουν πάρει 2 ζευγάρια φίλοι μας και ενός garco evo αν το ξέρετε που το βρικαμε ωραίο και στο κλείσιμο διπλώνει στη μέση και χωράει και σε μικρό αμάξι..Τα ξέρετε ? Έχει καμιά γνώμη ? Για κούνια έχουμε ψιλο-καταλήξει και εννοείται πως στρώμα θα πάρουμε με πιο πολύ προσοχή από τα υπόλοιπα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,η μετρηση του αμνιακου γινεται απο το αθροισμα των τεσσαρων λιμνων(δηλαδη τα 4 σημεια που βρισκεται το περισσοτερο αμνιακο δεξια,αριστερα,πανω και κατω).Αυτο το αθροισμα πρεπει να ειναι μεχρι 20 αλλοι λενε μεχρι 25.Εμενα λοιπον ηταν 20 αρχες Αυγουστου κ την περασμενη εβδομαδα εφττασε 17.5.Επισης μετρανε κ τη μεγαλυτερη λιμνη απο τις 4 η οποια πρεπει να ειναι μεχρι 8.Μαλλον αυτη ειναι η δικη σου μετρηση.Εμενα ηταν 8 κ τωρα ειναι 7.Οσον αφορα στο φαγητο τρωω κυριως πρωτεινες(κρεας,κοτοπουλο,ψαρι)με λαχανικα.Καθολου ρυζι,ζυμαρικα η πατατες ουτε ζαχαρη,ΑΣΕ ΠΙΚΡΑ!!!Τρωω μονο 1 φετα ψωμιολικης τπ πρωι κ ισως κ μια το βραδυ,2 φρουτα την ημερα κ ελευθερα γαλακτοκομικα.Αυριο θα ξαναπαω για μετρηση,παω καθε εβδομαδα,θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα.Κι εγω εχω αγχωθει αλλα κυριως για τις συσπασεις,δε μου αφησε κανεις να εννοηθει πιθανοτητα προβληματος στο μωρο.Α κ ξεχασα πριν 2 εβδομαδες ηταν 1430gr και εκτος απο μαγνησιο (6 τη μερα) παιρνω και 2 spasmoapotel...Eιμαι 31+2.Ελπιζω να βοηθησα,καπως ετσι τα εχω καταλαβει...

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΟΥ ΣΗΜΕΡΑ?

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ....Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕ 75ΓΡ ΓΛΥΚΟΖΗ

0' 79 ΜΕ ΟΡΙΟ 95

60 186 ΜΕ ΟΡΙΟ 180

120' 162 ΜΕ ΟΡΙΟ 155

180' 75 ΜΕ ΟΡΙΟ 140

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ ΑΜΕΣΑ....ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ? ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΑΕΙ? ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑ ΕΙΧΑ ΘΕΤΙΚΗ ΟΞΟΝΗ ΠΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΑΠΟΡΡΥΘΜΙΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥ

ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΗΣΗ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ......


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΟΥ ΣΗΜΕΡΑ?

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ....Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕ 75ΓΡ ΓΛΥΚΟΖΗ

0' 79 ΜΕ ΟΡΙΟ 95

60 186 ΜΕ ΟΡΙΟ 180

120' 162 ΜΕ ΟΡΙΟ 155

180' 75 ΜΕ ΟΡΙΟ 140

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ ΑΜΕΣΑ....ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ? ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΑΕΙ? ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑ ΕΙΧΑ ΘΕΤΙΚΗ ΟΞΟΝΗ ΠΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΑΠΟΡΡΥΘΜΙΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥ

ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΗΣΗ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ......

Καλησπέρα sozi... Όλα Κάλα θα πάνε...Μίλα με διαβητολογο μπορεί και να το ρυθμίσεις με διατροφή, δε μου φαίνονται τραγικές οι τιμες...εμένα όλα καλά στις μετρήσεις, 17 το αθροισμα κ 5,5 η μεγαλύτερη λίμνη....κμενα προφανώς με τη διατροφή είχε να κανει άλλα δε σου κρυβωοτι αγχωθηκα τώρα γιατί εγωδεν επανελαβα καμπύλη ζαχαρου.βεβαία το νηστείας κη γλυκοζηλιωμενη είναι καλες άλλα μήπως θα έπρεπε να ξανακανω?οι προηγούμενες καμπύλες σου ηταν όλες καλες?παραξενο μου φαίνεται,παρ όλα αυτά ηρέμησε γιατί το μωρο θα είναι μια χαρά απλα πρεπει να δεις πως θα το ρυθμίσεις...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα sozi... Όλα Κάλα θα πάνε...Μίλα με διαβητολογο μπορεί και να το ρυθμίσεις με διατροφή, δε μου φαίνονται τραγικές οι τιμες...εμένα όλα καλά στις μετρήσεις, 17 το αθροισμα κ 5,5 η μεγαλύτερη λίμνη....κμενα προφανώς με τη διατροφή είχε να κανει άλλα δε σου κρυβωοτι αγχωθηκα τώρα γιατί εγωδεν επανελαβα καμπύλη Ζαχαρίου.βεβαία το νηστείας κη γλυκοζηλιωμενη είναι καλες άλλα μήπως θα έπρεπε να ξανακανω?οι προηγούμενες καμπύλες σου ηταν όλες καλες?παραξενο μου φαίνεται,παρ όλα αυτά ηρέμησε γιατί το μωρο θα είναι μια χαρά απλα πρεπει να δεις πως θα το ρυθμίσεις...

3 ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ Η ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ....ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ....

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ....ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ....ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ....ΑΛΛΑ ΚΑΛΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙΡΟ ΕΣΥ...

ΠΑΣ ΣΕ ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ? ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ?


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...