Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Πετρινα μου δεν ξερω τι να πω!!

Ευχομαι ομως ολα τελικά να πανε καλα και να γινει η βαπτιση! Στην "βουτιά" ισως θα ηταν καλυτερα να το κλείσεις το ματακι του με λιγη γαζα και βαμβάκι!! Με το καλοοοο!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ! Επιτέλους Παρασκευή..Άλλη μια εβδομάδα πέρασε και είμαστε πιο κοντά στο να γνωρίσουμε τα μωράκια μας, αλλά και για την επόμενη επίσκεψη στο γιατρό να τα δούμε. Πλησιάζει η ώρα για το doppler μου και έχω άγχος..Αν περάσει κι αυτή η εξέταση χωρίς θεματάκια, νομίζω δεν έχουμε άλλη μεγάλη εξέταση και μετά απλά περιμένουμε..τι ωραία..

Κορίτσια...έχω όμως ένα πρόβλημα..Δεν κοιμάμαι ρε κορίτσια..Η αϋπνία αρχίζει και με χτυπάει στα νεύρα..Προσπαθώ να βολέψω την κοιλιά μου στο δεξί-αριστερό πλευρό που επιτρέπεται να ξαπλώσω, αλλά η μπέμπα όλο κάπου βρίσκει, κλωτσάει, κουνάει, χαμός..Βολεύομαι μισή ώρα και μετά πάλι αλλάζω θέση..με αποτέλεσμα να κάνω διακοπτόμμενο ύπνο και αυτό με το ζόρι..Είμαι και κουρασμένη και απελπίζομαι..δε θέλω να την πιέζω κιόλας, μήπως δεν κάνει και με το που καταλάβω ότι χτυπάει εκεί που ακουμπάει η κοιλιά με το στρώμα, ξαναλλάχω θέση..Μαξιλάρια έχω βάλλει, σφήνες-μαξιλάρια, ότι θέλετε..Εσείς κοιμάστε καλά ακόμα ή όλες έτσι είμαστε ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Εβγαλα να ξεχωρίσω λίγο τα πρώτα ρούχα του μεγάλου μήπως χρησιμοποιησω τίποτα στον μικρό κι έχω πάθει ΠΛΑΚΑ!!! Πως χωρούσε το αντράκι μου σε αυτα τα ρουχαλάκια?????? Ποτέ ήταν τοοοοοσο μικρούλης?????? Θεέ μου πως περνάει ο καιρός, τι ανεπανάληπτη εμπειρία να μεγαλώνεις παιδί/ια....

Σας φιλώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι καλα δεν εχω κανενα προβλημα με τον υπνο, μονο που θελω αλλο ενα μαξιλαρι να το εχω αγκαλια...Παντως και μενα ο μπεμπης μερικες φορες κλωτσαει οταν ειμαι στο πλαι αλλα δεν γυρναω πλευρο ουτε τιποτα, δεν νομιζω να παθει κατι απο αυτο, μονο μην ξεχαστουμε και γυρισουμε μπρουμυτα...

Απο εξετασεις μονο τις αιματος που γινονται καθε μηνα,το doppler τι ειναι?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πένυ εγώ με τον ύπνο κάποιες μέρες βολεύομαι, κάποιες δυσκολεύομαι αρκετά.. Αυτό που μου την σπάει πολύ είναι η συχνοουρία που με έχει πιάσει και ξυπνάω 3-4 κάθε βράδυ...

Κουτσουνι στο Doppler μετράνε το αμνιακό υγρό, την κυκλοφορία στα αγγεία του πλακούντα για να δουν αν τρέφεται σωστά το έμβρυο, την ωρίμανση του πλακούντα και το βάρος του μωρου! Στην ουσία αυτη η εξέταση αφορά ουσιαστικά το περιβάλλον του μωρου, δεν εξετάζουν το μωρο όπως στην β επιπέδου. Εμένα ο γιατρός μου δεν θα με στείλει έξω γι αυτη την εξέταση, γιατι τις δυο τελευταίες φορές που έχω πάει μου τις έχει κάνει αυτές τις μετρήσεις στο ιατρείο.

Να έχετε ένα όμορφο Σ/Κ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!! Πετρινα ελπιζω να πηγαν ολα καλα με τη βαφτιση του μικρου!!!!

Οσο για νυφες και πεθερες γραψτε τες ολες!

Εμεις τα τελευταια δυο χρονια δεν εχουμε καμια επαφη με την πεθερουλα. Φτου φτου μακρυα απο μας.

Εγω παντως απο χθες εβαλα ματακι σε ενα βραχιολακι. Οποιος με βλεπει μου λεει για την κοιλια μου!!!! Πωπω η κοιλια σου ειναι τεραστια!!!! Οποιος εχει προβλημα να μην την κοιταει. Και οχι μονο γνωστοι....

Χθες στο κρεοπωλειο μια γυρω στα 60 με κοιταει και λεει...... ετοιμογεννη εισαι???? Και δεν αντεξα της απαντησα.... τωρα με προσεξες?? Τοση ωρα που ειμαι ορθια και δεν μου δινεις την σειρα σου δεν με ειδες????

Απαντηση... αν θες κρεας στειλε τον αντρα σου... ο καθενας με την σειρα του. Και εγινε χαμος μεσα στο κρεοπωλειο.

Ο κρεοπωλης μου ζητησε συγνωμη και παρατησε την στριγγλα και με εξυπηρετησε. Δεν με ειχε δει. Τι ζωα υπαρχουν..


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ....:cry:

ΕΚΑΝΑ ΝΤΟΠΛΕΡ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΥΓΡΑ:mad:.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....

ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΤΙ?????

ΚΑΛΟ ΣΚ ΣΕ ΟΛΕΣ.


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ....:cry:

ΕΚΑΝΑ ΝΤΟΠΛΕΡ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΥΓΡΑ:mad:.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....

ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΤΙ?????

ΚΑΛΟ ΣΚ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Αυτος που σου εκανε την εξεταση τι σου ειπε? Παρε το γιατρο σου? Εξετασεις αιματος δεν κανεις συχνα?


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια..

Πετρινα μου εύχομαι να πήγαν ολα τελεια με τη βαφτιση και με το ματακι του μικρου..Μπες να μας πεις νεα..

Κουτσουνι, σχετικά με το doppler ειναι οπως τα ειπε το Tinaki..

Kel, για αλλη μια φορα σου λέω πως εισαι φοβερη που απαντησες..κι εμενα μου εχει τυχει αυτο που κανουν πως δε σε εχουν δει πριν εξυπηρετηθουν κ μετα δήθεν ρωτανε με ευγενεια..

Sozi μου, δεν ξερω καθόλου για αυτο να σε βοηθησω αλλα παρε το γιατρο σου και ρώτα τον..αυτο ειναι το σωστο και θα σε ηρεμησει..αυτος που εκανε την εξεταση δε σου ειπε κατι ?

Εγω απο χθες εχω παρατηρησει λιγο περισσότερα κολπικα υγρα απλα..Εσεις έχετε ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αυτος που σου εκανε την εξεταση τι σου ειπε? Παρε το γιατρο σου? Εξετασεις αιματος δεν κανεις συχνα?
Καλημέρα κοριτσια..

Πετρινα μου εύχομαι να πήγαν ολα τελεια με τη βαφτιση και με το ματακι του μικρου..Μπες να μας πεις νεα..

Κουτσουνι, σχετικά με το doppler ειναι οπως τα ειπε το Tinaki..

Kel, για αλλη μια φορα σου λέω πως εισαι φοβερη που απαντησες..κι εμενα μου εχει τυχει αυτο που κανουν πως δε σε εχουν δει πριν εξυπηρετηθουν κ μετα δήθεν ρωτανε με ευγενεια..

Sozi μου, δεν ξερω καθόλου για αυτο να σε βοηθησω αλλα παρε το γιατρο σου και ρώτα τον..αυτο ειναι το σωστο και θα σε ηρεμησει..αυτος που εκανε την εξεταση δε σου ειπε κατι ?

Εγω απο χθες εχω παρατηρησει λιγο περισσότερα κολπικα υγρα απλα..Εσεις έχετε ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ....ΚΑΜΠΥΛΗ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.......ΓΙΑ ΖΑΧΑΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ....

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΗΣΕ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ Η ΕΚΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ??????:-(


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια..

Πετρινα μου εύχομαι να πήγαν ολα τελεια με τη βαφτιση και με το ματακι του μικρου..Μπες να μας πεις νεα..

Κουτσουνι, σχετικά με το doppler ειναι οπως τα ειπε το Tinaki..

Kel, για αλλη μια φορα σου λέω πως εισαι φοβερη που απαντησες..κι εμενα μου εχει τυχει αυτο που κανουν πως δε σε εχουν δει πριν εξυπηρετηθουν κ μετα δήθεν ρωτανε με ευγενεια..

Sozi μου, δεν ξερω καθόλου για αυτο να σε βοηθησω αλλα παρε το γιατρο σου και ρώτα τον..αυτο ειναι το σωστο και θα σε ηρεμησει..αυτος που εκανε την εξεταση δε σου ειπε κατι ?

Εγω απο χθες εχω παρατηρησει λιγο περισσότερα κολπικα υγρα απλα..Εσεις έχετε ?

Ε μα αφου τοση ωρα δεν με εβλεπε τωρα γιατι με βλεπει???? Το υφος της με τσατισε.

Και εγω εχω παραπανω κολπικα υγρα ψιλοασπρα ομως. Λογικα τωρα στον 8ο θα μας βαλουν κ εξεταση κολπικων υγρων


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε μα αφου τοση ωρα δεν με εβλεπε τωρα γιατι με βλεπει???? Το υφος της με τσατισε.

Και εγω εχω παραπανω κολπικα υγρα ψιλοασπρα ομως. Λογικα τωρα στον 8ο θα μας βαλουν κ εξεταση κολπικων υγρων

Ναι..κι εμενα ετσι είναι..ψιλοασπρα και για αυτό ειμαι ψυχραιμη..εχω γιατρο σε 12 μέρες και ανυπομονω να τη δω..να ειναι καλα..να εχει μεγαλωσει κ ισως να τη δω και σε 4D..Κοριτσια, ο 8ος μου ειπαν ειπαν ειναι κρίσιμος μηνας..4 εβδομάδες που πρέπει να προσέχουμε πολυ..φιλακιαααα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο μπαινω επιτελους στον 8ο προσεχω αρκετα αλλα καποια πραγματα μεσα στο σπιτι πρεπει να γινοντε...και εγω εχω ασπρα υγρα και αρκετα καθε μερα ντουζ...επισης εχω πονους περιοδου και πετρωματα..!!!εσεις εχετε κατι παρομοιο?

Τελος του μηνα εχω ραντεβου με τον γιατρο μου, το doppler ειναι υποχρεωτικο αμα δεν μου το αναφερει να του το πω εγω αμα ειναι...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Κελ πολύ καλά της τα είπες της ηλίθιας!!! Εν το μεταξύ ρε κορίτσια οι γυναίκες είναι πιο σκληρές και τσούχτρες! Λες και δεν έχουν βρεθεί στην ίδια θέση...

Sozi μίλα με τον γιατρό σου, αυτός θα σου απαντήσει σωστά! Μην αγχώνεσαι και τσάμπα, είναι κρίμα...

Κι εγώ έχω κολπικά υγρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...