Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημερα...

Τι κανετε?Εγω δουλειες στο σπιτι πληναμε με τον αντρα μου τα χαλια, κατεβασα και τα χειμωνιατικα και γενικα τρεχω, παλι καλα τα βασικα τα καναμε με την μαμα μου πια βασικα τα πιο δυσκολα εφυγε λιγο νωριτερα σχετικα επεσε και χτυπησε ο αδερφος μου με την μηχανη, παλι καλα πηγαν ολα καλα και μου εφυγε ενα βαρος ειχα τρελαθει απο την στεναχωρια μου...Τωρα μου εμεινε μονο η βαλιτσα η δικια μου και του μπεμπη μου...

Εσεις που την εχετε φτιαξει τι θα παρετε μαζι σας?Να διευκρινησω οτι θα γεννησω σε δημοσιο το λεω επειδη διαφερουν τα πραγματα απο ιδιωτικο σε δημοσιο..!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kelli για την νυφη σου δεν εχω λογια! Πραγματικά ποσο μισανθρωπος μπορεί να ειναι καποιος??? Μην στεναχωριεσαι αλλο φτανει δεν αξιζει ειλικρινα!

Μπράβο σε οσους σε βοηθησαν να ετοιμαστείτε! Σε κατι τετοιες στιγμές φαινονται οι πραγματικοι ανθρωποι!!!

κουτσουνι συνηθως το δημοσιο δεν σου προσφερει εσωρουχα μιας χρησης και σερβιετες για τα λοχια και ορους για ματια και μυτη για το μωρο. Επισης παρε αφρολουτρο δικο σου μαζι και σαμπουαν αλλα και για το μωρο. Αυτα νομιζω!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Τι κανετε?Εγω δουλειες στο σπιτι πληναμε με τον αντρα μου τα χαλια, κατεβασα και τα χειμωνιατικα και γενικα τρεχω, παλι καλα τα βασικα τα καναμε με την μαμα μου πια βασικα τα πιο δυσκολα εφυγε λιγο νωριτερα σχετικα επεσε και χτυπησε ο αδερφος μου με την μηχανη, παλι καλα πηγαν ολα καλα και μου εφυγε ενα βαρος ειχα τρελαθει απο την στεναχωρια μου...Τωρα μου εμεινε μονο η βαλιτσα η δικια μου και του μπεμπη μου...

Εσεις που την εχετε φτιαξει τι θα παρετε μαζι σας?Να διευκρινησω οτι θα γεννησω σε δημοσιο το λεω επειδη διαφερουν τα πραγματα απο ιδιωτικο σε δημοσιο..!!!

σε δημοσιο νομιζω και ρουχαλακια του μωρου και πανες πρεπει να παρεις μαζι σου νομιζω αααα παρε και κανα σεντονακι και καμια κουβερτουλα.Επισης βαλτε το καθισματακι αυτοκινητου μεσα στο αμαξι και δειτε πως κουμπωνει μην τρεχετε τελευταια μερα

Link to comment
Share on other sites

καλα γενικα η νυφη μου δεν παιζεται ειναι να μην σας τυχει με τις πεθερες συνηθως εχουμε προβλημα εεεε εγω εχω με την νυφη μου το τι ακουσα δεν περιγραφεται οτι και καλα τις δημιουργω προβληματα γιατι εγω δουλευω και πρεπει και αυτη να δουλευει ενω αυτη θελει να καθεται σπιτι της λες και ζητησαμε λεφτα οτι εγω ειμαι καβαλημενο γιατι ο μικρος παει σε ιδιωτικο παιδικο σταθμο (ασχετο αν περασε με εσπα)και το κορυφαιο οτι μαγειρευω ενω θα επρεπε να μου μαγειρευουν γιατι ο αδελφος μου δεν θελει να τρωει φαι απο την μητερα της και αν επαιρνα εγω φαγητο απο την μανα μου η την πεθερα μου θα μπορουσε και αυτη να παρει ενω τωρα δεν μπορει να του ζητησει κατι τετοιο ααααααααα και γιατι δεν απαιτω απο τον αντρα μου να μου παρει στεγνωτηριο αφου αυτη θελει(αυτο που κολλαει δεν ξερω να σας πω)....Η παραλογια στο μεγαλειο της και το αστειο οτι ολα αυτα μου τα ειπε απο το τηλ μπροστα στον αδελφο μου και μετα εφταιγα εγω που τσακωθηκαν αντε βγαλε ακρη

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοείται οτι θα χρειαστείς σεντονακια, κουβερτουλες, πανακια για γουλιες, ρουχα του μωρου και πετσετες για το μωρο ακομα και τα ιδιωτικα μαιευτηρια δεν τα παρεχουν.Ειναι καθαρα θεμα υγιεινης πιστεύω!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ kelli αυτα δεν μου αρεσουν!!! Δηλαδή να καθομαι εγω στην ησυχια μου και να μην ασχολουμε με κανεναν γιατι πολυ απλα δεν γουσταρω και να ερχεται καποιος πχ στην περιπτωση σου η νυφη και να μας κανει ολους μπαχαλο!!

Στην ακρουλα σου κοριτσακι μου ειναι η συμβουλη μου και αστην να τρωγεται με τα ρουχα της!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου ! Τι κάνετε?

kelli79 περιττό να πω οτι η νύφη σου είναι πάρα πολύ κακία ! Ελεος με τους ζηλιάρηδες ανθρώπους !!! Μην στεναχωρίεσαι εσυ , να την γράψεις εκει που ξέρεις την κακίστρο ! Θα έπρεπε να ντρέπεται που μίλησε έτσι σε μια έγκυο γυναίκα :mad::mad::mad::mad: αλλα απο ότι κατάλαβα είναι στην κοσμάρα της!

Koutsouni22 περαστικά στο αδερφό σου! Έκανες γενική ? Πωωω πως βαρίεμαι να κάνω γενική :|:|:| αλλα θα κάνω αρχές Οκτωβρίου. Σε δημόσιο νοσοκομείο θα γεννήσω και έγω! Μου είπαν να πάρω μαζί μου φανελάκια, φορμάκια, κάλτσες, πάνες, μωρομάντιλα, κουβέρτακι αγκαλίας, κουβέρτα κανονική, μπιμπερό, σαλίαρες, πανάκια για τις γουλίτσες, πιπίλες, Καλάθι μωρού ή ένα καθισματάκι αυτοκινήτου. Αυτά απο ότι θυμάμαι !


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Τι κανετε?Εγω δουλειες στο σπιτι πληναμε με τον αντρα μου τα χαλια, κατεβασα και τα χειμωνιατικα και γενικα τρεχω, παλι καλα τα βασικα τα καναμε με την μαμα μου πια βασικα τα πιο δυσκολα εφυγε λιγο νωριτερα σχετικα επεσε και χτυπησε ο αδερφος μου με την μηχανη, παλι καλα πηγαν ολα καλα και μου εφυγε ενα βαρος ειχα τρελαθει απο την στεναχωρια μου...Τωρα μου εμεινε μονο η βαλιτσα η δικια μου και του μπεμπη μου...

Εσεις που την εχετε φτιαξει τι θα παρετε μαζι σας?Να διευκρινησω οτι θα γεννησω σε δημοσιο το λεω επειδη διαφερουν τα πραγματα απο ιδιωτικο σε δημοσιο..!!!

Αχ kelli αυτα δεν μου αρεσουν!!! Δηλαδή να καθομαι εγω στην ησυχια μου και να μην ασχολουμε με κανεναν γιατι πολυ απλα δεν γουσταρω και να ερχεται καποιος πχ στην περιπτωση σου η νυφη και να μας κανει ολους μπαχαλο!!

Στην ακρουλα σου κοριτσακι μου ειναι η συμβουλη μου και αστην να τρωγεται με τα ρουχα της!!

αυτο εκανα μεχρι και τωρα παρολο που μενει διαγωνια απεναντι μας ακομα και αρρωστο να ειχα τον μεγαλο προτιμουσα να παρω στο φαρμακειο και να ζητησω να μου φερουν ενα φαρμακο παρα να της ζητουσα εξυπηρετηση αλλα η κατασταση πλεον ξεφυγε οποτε ακουσε το βρισιδι της γιατι ποτε δεν μιλουσα της εκλεισα και το τηλεφωνο στα μουτρα και χαλαρωσαμε. Δηλωσα και στον αδελφο μου οτι δεν επιτρεπω ξανα στην γυναικα του να με παρει εστω και τηλεφωνο για ευχες και τα δικα τους προβληματα να τα λυσουν στο σπιτακι τους τα ακουσε και αυτος γιατι κανει συγκρισεις και με χρησιμοποιει στους καβγαδες τους. Αν δεν του κανει ας την χωρισει αλλα δεν μπορει να της λεει κοιτα το ενα και κοιτα το αλλο και εμενα θα με ενοχλουσε αν με συγκρινε ο αντρας μου με την αδελφη του...Βεβαιως αυτη εχει διαφορα κομπλεξ αλλα προβλημα τους ας το λυσουν εμα πια....

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοείται οτι θα χρειαστείς σεντονακια, κουβερτουλες, πανακια για γουλιες, ρουχα του μωρου και πετσετες για το μωρο ακομα και τα ιδιωτικα μαιευτηρια δεν τα παρεχουν.Ειναι καθαρα θεμα υγιεινης πιστεύω!!

Αυτο ποτε αλλαξε μη μου λες τετοια γιατι στην βαλιτσα μου δεν μου εβαλαν τετοια μεσα γιατι πριν απο 4 χρονια που γεννησα ΛΗΤΩ δεν μας αφηναν να τους βαλουμε δικα μου ρουχαλακια μονο την ημερα που φευγαμε του εβαλα τα δικα του???Λες να πρεπει να παρω και εγω ρουχαλακια και σεντονι και κουβερτα????Μονο ενα σεντονακι εβαλαν γιατι απογορευα και στον μεγαλο αλλα και τωρα σε αυτον να τον παιρνουν αγκαλια με τα ρουχα τους τα οποια θα μυριζουν τσιγαριλα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πως ειστε?Δεν προλαβαινω να διαβασω ολα τα μυνηματακια σας γιατι τρεχω συνεχως.

Ειμαι παρα πολυ χαλια.Εχθες που καναμε μπανακι τον μπεμπουλη χτυπησε με την ταπα απο το μπανακι του στο ματι.Στην αρχη δεν εδειχνε να επαθε κατι απλα εβγαζε λιγα δακρυα.Ολο το βραδυ ηταν λιγο ανησυχος ομως κοιμοταν κ το πρωι που ξυπνησε δεν ανοιγε καθολου το ματακι του.Τρεχω αμεσως στο Παιδων Πεντελης,ευτυχως ειναι κ διπλα μας κ το πορισμα???????????

Γρατζουνισε τον κερατοειδη του με αποτελεσμα αυτη η εκδορα να του εχει κοκκινισει ολο το ματακι κ να τον ενοχλει επειδη ποναει.Μας εδωσε αντιβιωση σε αλοιφη για τα ματια κ τζελ για να το κραταει υγρο...το αποκορυφωμα ομως ξερετε ποιο ειναι?Δεν κανει να βραχει τουλαχιστον 2 24ωρα το ματακι του κ ρωταω πως στο καλο θα γινει αυτο?Αντε μπανακι σημερα να μην τον κανω ομως αυριο βαφτιζετε κ δεν πρεπει να βραχει κ φυσικα ουτε το λαδι να μπει το ματι του.Εχω τρελαθει απο τη στεναχωρια μου γιατι το βλεπω να ποναει κ απο την αλλη γιατι δεν ξερω τι να κανω με τη βαφτιση.Αυριο το πρωι θα τον ξαναπαω να του δουμε κ αναλογα με το τι θα δει ο γιατρος θα πραξουμε.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα κ οταν εχω νεοτερα κ μπορεσω θα μπω να διαβασω τα δικα σας κ να σας απαντησω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια !

Kelli, δεν υπάρχουν λόγια για τη νύφη σου..Επειδή κι εγώ έχω χαλαστεί πολλές φορές στην εγκυμοσύνη, κυρίως με την πεθερά μου και κάτι άλλα άτομα από τα σόγια και έχω κάνει κακό στον ευατό μου και στρεσάρω και το μωρό μου, κατάλαβα πως δεν αξίζει να δίνουμε σημασία, αλλά ξέρω πως όταν το αντιμετωπίζεις, δεν μπορείς να φανείς ψύχραιμος, αλλά επηρεάζεσαι γιατί άνθρωπος είσαι, με ευαίσθητα νεύρα και όχι γαιδούρι σαν αυτούς..Αμάν πια με όλους τους παλαβούς..

Koutsouni μου, περαστικά στον αδερφό σου..Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό..

Σας θαυμάζω που είστε σχεδόν έτοιμες για τα μωράκια κορίτσια..Κι εγώ ελπίζω το Σαβ/κο να μαζέψω αρκετά πράγματα από τη λίστα μου, αλλά λόγω δουλειάς, δεν έχω κουράγιο όταν σχολάω να τρέχω κιόλας για ψώνια..Φοβάμαι κιόλας..Αλλά το Σάββατο ελπίζω να μαζέψω αρκετές εκκρεμότητες..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πως ειστε?Δεν προλαβαινω να διαβασω ολα τα μυνηματακια σας γιατι τρεχω συνεχως.

Ειμαι παρα πολυ χαλια.Εχθες που καναμε μπανακι τον μπεμπουλη χτυπησε με την ταπα απο το μπανακι του στο ματι.Στην αρχη δεν εδειχνε να επαθε κατι απλα εβγαζε λιγα δακρυα.Ολο το βραδυ ηταν λιγο ανυσηχος ομως κοιμοταν κ το πρωι που ξυπνησε δεν ανοιγε καθολου το ματακι του.Τρεχω αμεσως στο Παιδων Πεντελης,ευτυχως ειναι κ διπλα μας κ το πορισμα???????????

Γρατζουνισε τον κερατοειδη του με αποτελεσμα αυτη η εκδωρα να του εχει κοκκινισει ολο το ματακι κ να τον ενοχλει επειδη ποναει.Μας εδωσε αντιβιωση σε αλειφη για τα ματια κ τζελ για να το κραταει υγρο...το αποκορυφωμα ομως ξερετε πιο ειναι?Δεν κανει να βραχει τουλαχιστον 2 24ωρα το ματακι του κ ρωταω πως στο καλο θα γινει αυτο?Αντε μπανακι σημερα να μην τον κανω ομως αυριο βαφτιζετε κ δεν πρεπει να βραχει κ φυσικα ουτε το λαδι να μπει το ματι του.Εχω τρελαθει απο τη στεναχωρια μου γιατι το βλεπω να ποναει κ απο την αλλη γιατι δεν ξερω τι να κανω με τη βαφτιση.Αυριο το πρωι θα τον ξαναπαω να του δουμε κ αναλογα με το τι θα δει ο γιατρος θα πραξουμε.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα κ οταν εχω νεοτερα κ μπορεσω θα μπω να διαβασω τα δικα σας κ να σας απαντησω.

Πετρίνα μου, τι αναποδιά είναι αυτή βρε παιδί μου ? Και ακριβώς πριν τη βάφτιση ? Αν είναι δυνατόν.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο με το γιατρό και να εξηγήσεις και στον παπά την ιδιαιτερότητα της περίπτωσης, πάρε κι ένα χαρτί από το γιατρό να του δείξεις μην είναι κανένας παράξενος και φυσικά να το εξηγήσεις και στο νονό-νονά..να αφήσει το λάδι να τρέξει από τα χέρια κι απλά να ακουμπήσει λίγο στο κεφάλι του παιδιού και προς τα πίσω..μην το αφήσει να τρέχει στο κεφάλι το λάδι και μπει στα μάτια..Αχ βρε κορίτσι μου...τι κρίμα ήταν αυτό ? Αλλά περαστικό να είναι και όλα να πάνε καλά..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

pennymom άστα με την πεθερά εχω και γω πρόβλημα...μεγάλο πρόβλημα θα έλεγα....

Πετρίνα 84 περαστικά βρε κορίτσι μου. Κρίμα μωρε το μικρό σου, κάποιος σας μάτιασε....δεν εξηγείται αλλιώς


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

pennymom άστα με την πεθερά εχω και γω πρόβλημα...μεγάλο πρόβλημα θα έλεγα....

Πετρίνα 84 περαστικά βρε κορίτσι μου. Κρίμα μωρε το μικρό σου, κάποιος σας μάτιασε....δεν εξηγείται αλλιώς

Ωχ..titiko μου δεν ξέρεις ποσο σε καταλαβαίνω..Ας ελπίσουμε οτι θα ηρεμησουν καποια στιγμή ή θα αποκτησουν αλλα ενδιαφεροντα και θα μας αφησουν ησυχες..Εμενα εχει χασει τον αντρα της και οπως καταλαβαινεις εχει κολλήσει πανω μας γιατί δεν έχει αλλα ενδιαφέροντα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ποτε αλλαξε μη μου λες τετοια γιατι στην βαλιτσα μου δεν μου εβαλαν τετοια μεσα γιατι πριν απο 4 χρονια που γεννησα ΛΗΤΩ δεν μας αφηναν να τους βαλουμε δικα μου ρουχαλακια μονο την ημερα που φευγαμε του εβαλα τα δικα του???Λες να πρεπει να παρω και εγω ρουχαλακια και σεντονι και κουβερτα????Μονο ενα σεντονακι εβαλαν γιατι απογορευα και στον μεγαλο αλλα και τωρα σε αυτον να τον παιρνουν αγκαλια με τα ρουχα τους τα οποια θα μυριζουν τσιγαριλα

Η γνωμη μου ειναι να ετοιμασεις και +ρουχαλάκια και σεντονια-κουβερτουλες και βαλτες σε εναν σακο στο σπιτι και αν χρειαστουν να πεις του αντρα σου που ειναι να στα φερει!

Εγω σε ιδιωτικό γεννησα αλλα ρουχαλάκια, πετσετες, πανακια, σεντονια ειχα δικα μου.

Δεν ξερω στο ΛΗΤΩ καθόλου τι γινεται!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...