Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Εγω τα εχω ηδη πλυνει κ τα χω σιδερωσει. Απλα δεν εχω καταληξει στο τι θα φορεσουμε οταν βγουμε απο το νοσοκομειο. Χθες παρηγγειλα κ τα σαμπουαν του κ ψαλιδακι για τα νυχακια. Απο κρεμες για αλλαγη πανας δεν παιρνω τιποτα. Θα περιμενω να μου πει η μαια, αν και μου ειπε μονο αμυγδαλελαιο. Για την καλαθουνα ξερω οτι μενει οσο χωραει κ οσο εμεις θελουμε. Γυρω στο 2μηνο λεω να την μεταφερω στην κουνια


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :P.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΤΟΠΛΕΡ ΣΕ 4 ΜΕΡΟΥΛΕΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΤΡΑΧΗΛΟ.

ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ 5Ο ΜΗΝΑ....ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ...ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ.


3I1Qp3.png

5xzap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Αλεξια μου καιρό ειχες να μπεις! Μπραβο στην μπεμπουλα μας που μεγαλωνει σταθερα κι ωραια!!! Ο μικρός ξεσαλωσε τωρα που περπαταει ε? Υπομονή κανα 2-3 μηνες που θα περπαταει ανετα και δεν θα τρεχεις σαν τρελή απο πισω του.!!

Εγω καλαθουνα δεν χρησιμοποιησα γιατι θεωρω πως ειναι +εξοδα οποτε την πηγα κατευθειαν στην κουνια της. Αλλα οσο μεγαλωνει το μωρο θα το δεις αν δεν παει αλλο να το αφησεις εκει μεσα!

Εχω την δευτερα το απογευμα γιατρο και ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Μου χαλασε απο χθες το πλυντήριο και μου ειχαν μεινει μονο λιγα χειμωνιατικα της μικρής βρε γαμωτο που κατεβασα προχθες!

Του μπεμπη εννοείται δεν εχω πλυνει τιποτα! Τωρα περιμενω να δω μηπως επαθε κοκομπλοκο απο τα πολλα απανωτά πλυντήρια και θελει να ξεκουραστει λιγο αλλιως.......... μας βλέπω για καινούργιο πφφφ o_O ολα μαζι θα συμβουν!!

Πηρα χθες λαδακι για τις ραγαδες το bio oil λενε οτι ειναι καλο, το ελπιζω τουλάχιστον γιατι ειχα ραγαδες και απο την πρωτη εγκυμοσύνη και τις βλέπω ανοιγουν σιγά σιγά.

Γιορταζει το χωριο μας αυριο και εχουμε πανηγυρι (εχουμε μια Εκκλησία την αγιας σοφιά που εχει μεινει μονο το ιερο μετα απο τοσους πολεμους και καταστροφες εδω, ειναι το μνημιο μας) και θα ερθει η μανα μου να παμε καμια βολτα και την μικρή να ξεσκασει κι αυτη στην πλατεια με τα παιδακια!

Σας φιλω!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Titiko, κι εγώ που ξεκίνησα να παίρνω κάποια πραγματάκια όπως λες έχω ξεσαλώσει και το μυαλό μου είναι όλο στα ψώνια της μικρής.

Kel, πρέπει να σταματήσουμε να σε ρωτάμε για ετοιμασίες, γιατί τα έχεις όλα έτοιμα και αγχωνόμαστε..χαχα..Αστεία το λέω...κατά βάθος σε θαυμάζω και θέλω να έρθεις να κάνεις και τις δικές μας ετοιμασίες, ψώνια κτλ..χαχα..Το δωμάτιο θα προλάβω να το ετοιμάσω, εκτός από κουρτίνες που δε βλέπω να της παίρνω πριν γεννηθεί, άρα μετά το 40ισμα θα πάω να δω..χαχα

Sozi, μαζί θα κάνουμε μάλλον doppler και μας εύχομαι καλά αποτελέσματα..Την καλαθούνα κι εγώ αφού μου την έφεραν θα τη χρησιμοποιήσω πιστεύω για να την έχω δίπλα μου στο δωμάτιο, μιας και η κούνια δε χωράει στο δικό μας δωμάτιο με τίποτα..

Nikaki, τι καλά που έχετε πανηγύρι..πολύ μου αρέσουν αυτά..Καλά αποτελέσματα κι εσένα με το γιατρό και θα προλάβουμε πιστεύω να ετοιμάσουμε τα πράγματα για τα μπεμπάκια..Ελπίζω να φτιάξει μόνο του το πλυντήριο και να γλιτώσετε τα έξτρα έξοδα..

Κορίτσια, με έχει πιάσει η μέση μου σήμερα..λίγα πονάκια και ανησυχώ αν και διάβασα πως φυσιολογικό είναι πια έτσι που βαραίνουμε και ανοίγουμε..Εσείς έχετε τέτοια πονάκια ? Έχει πιάσει και μια βροχή εδώ άλλο πράγμα..πολύ νερό και απότομα και με αέρα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..!!!!

Επιτελους τελειωσα το δωματιακι του μπεμπη μου εχει γινει τελειο..!!!

Μονο διακοσμητικα εχουν μεινει λεπτομερειες δηλαδη..δεν χορτενω να το κοιταω..!!!!

Κοιταω τι μου λειπει τωρα και κανω λιστα παλι...Ψαχνω για κρεμα αλλαγης πανας, μηπως γνωριζετε αμα ειναι καλη η SUDOCREM???αλλιως μου προτεινετε καποια αλλη μαρκα..


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας..!!!!

Επιτελους τελειωσα το δωματιακι του μπεμπη μου εχει γινει τελειο..!!!

Μονο διακοσμητικα εχουν μεινει λεπτομερειες δηλαδη..δεν χορτενω να το κοιταω..!!!!

Κοιταω τι μου λειπει τωρα και κανω λιστα παλι...Ψαχνω για κρεμα αλλαγης πανας, μηπως γνωριζετε αμα ειναι καλη η SUDOCREM???αλλιως μου προτεινετε καποια αλλη μαρκα..

Καλησπέρα σας !

Koutsouni μου μπράβο που κι εσύ είσαι έτοιμη για το μωράκι σου..Εγώ έχω πολύ δρόμο ακόμα, αλλά ελπίζω αφενός ότι και το μωράκι μου θα αργήσει ακόμα να έρθει και θα πάρει όλο τον 9ο και ότι θα έχω κουράγιο να το φτιάξω και δε θα έχω γίνει τεράστια..χαχα..Σχετικά με τις κρέμες για συγκάματα οι φίλες μου μανούλες μου πρότειναν Sudocrem και Bepanthol Protective Baby Balm. Προχθές η κουμπάρα μου μου είπε όμως και για μια ακόμα που την έχει λατρέψει, γιατί η μικρή της είχε πολύ ευαίσθητο δέρμα και αργούσε να της περάσει το σύγκαμα με τις παραπάνω, που λέγεται Fissan Baby 5 σε 1 και με 2 εφαρμογές ηρεμούσε λέει η μικρή... Αυτά ξέρω, αλλά ας μας πουν και οι ήδη μανούλες ή όποια άλλη φίλη ξέρει.. Εγώ να σου πω υπερβολή ναι μεν..αλλά τις πήρα και τισ 3.. χαμένες δεν πάνε.. και θα δω τί ταιριάζει στο δερματάκι του μωρού, αλλά και τι θα πει ο γιατρός..Πάντως τόσα χρόνια Sudocrem βάζαμε κι εμείς και σχεδόν όλοι για συγκάματα..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

Koutsouni μου μπράβο που κι εσύ είσαι έτοιμη για το μωράκι σου..Εγώ έχω πολύ δρόμο ακόμα, αλλά ελπίζω αφενός ότι και το μωράκι μου θα αργήσει ακόμα να έρθει και θα πάρει όλο τον 9ο και ότι θα έχω κουράγιο να το φτιάξω και δε θα έχω γίνει τεράστια..χαχα..Σχετικά με τις κρέμες για συγκάματα οι φίλες μου μανούλες μου πρότειναν Sudocrem και Bepanthol Protective Baby Balm. Προχθές η κουμπάρα μου μου είπε όμως και για μια ακόμα που την έχει λατρέψει, γιατί η μικρή της είχε πολύ ευαίσθητο δέρμα και αργούσε να της περάσει το σύγκαμα με τις παραπάνω, που λέγεται Fissan Baby 5 σε 1 και με 2 εφαρμογές ηρεμούσε λέει η μικρή... Αυτά ξέρω, αλλά ας μας πουν και οι ήδη μανούλες ή όποια άλλη φίλη ξέρει.. Εγώ να σου πω υπερβολή ναι μεν..αλλά τις πήρα και τισ 3.. χαμένες δεν πάνε.. και θα δω τί ταιριάζει στο δερματάκι του μωρού, αλλά και τι θα πει ο γιατρός..Πάντως τόσα χρόνια Sudocrem βάζαμε κι εμείς και σχεδόν όλοι για συγκάματα..χαχα

Εγω δεν ειχα κουραγιο για μετα...Ηρθε η μαμα μου 3 μερες στο σπιτι μου και με βοηθησε πολυ καναμε γενικη σε ολο το σπιτι και πληναμε και σιδερωνε ρουχα του μπεμπη, εγω μολις εκανα καποια ποτομη κινηση ή κουραζομουν με ποναγε η κοιλια μου και πετρωνε οποτε καλητερα για μενα απο τωρα να ειναι ολα ετοιμα, να εχω και το κεφαλι μου ησυχο..!!!

Και εγω παντως για Sudocrem εχω ακουσει τα καλητερα θα παω το απογευμα στα jumbo και μαλλον αυτην θα παρω...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Koutsouni, καλά έκανες και ετοιμάστηκες, απλά εγώ μετά τη δουλειά δεν έχω κουράγιο και η κοιλιά μου είναι πέτρα όπως λες, οπότε δε θέλω να πιεστώ πολύ τώρα..Ελπίζω πως θα σταματήσω κάποια στιγμή ή ότι τα Σαβ/κα που δε δουλεύω θα με βοηθήσει και ο άντρας μου και θα πάμε να ψωνίσουμε και να κάνουμε ετοιμασίες..Έτυχε και αυτό με τη μαμά μου που ακόμα αναρρώνει και δεν μπορεί να με βοηθήσει ακόμα, οπότε μείναμε λίγο πίσω..Ελπίζω όμως πως θα προλάβουμε..Παρήγγειλα όμως πάνες μέσω internet και ήρθαν και έχω πάρει και κρεμούλες, αφρόλουτρα κτλ μέσω Internet και περιμένω αύριο-μεθαύριο και γενικά ότι μπορώ να κάνω από το σπίτι, το κάνω έτσι να γλιτώνω τις μετακινήσεις και να μην καταπονούμε κι εγώ και το μωρό..αν και χάνω την ομορφιά του να τα διαλέγεις, να τα πιάνεις κτλ..Τι να κάνουμε όμως ? Δε γίνεται αλλιώς δυστυχώς προς το παρόν..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Koutsouni, καλά έκανες και ετοιμάστηκες, απλά εγώ μετά τη δουλειά δεν έχω κουράγιο και η κοιλιά μου είναι πέτρα όπως λες, οπότε δε θέλω να πιεστώ πολύ τώρα..Ελπίζω πως θα σταματήσω κάποια στιγμή ή ότι τα Σαβ/κα που δε δουλεύω θα με βοηθήσει και ο άντρας μου και θα πάμε να ψωνίσουμε και να κάνουμε ετοιμασίες..Έτυχε και αυτό με τη μαμά μου που ακόμα αναρρώνει και δεν μπορεί να με βοηθήσει ακόμα, οπότε μείναμε λίγο πίσω..Ελπίζω όμως πως θα προλάβουμε..Παρήγγειλα όμως πάνες μέσω internet και ήρθαν και έχω πάρει και κρεμούλες, αφρόλουτρα κτλ μέσω Internet και περιμένω αύριο-μεθαύριο και γενικά ότι μπορώ να κάνω από το σπίτι, το κάνω έτσι να γλιτώνω τις μετακινήσεις και να μην καταπονούμε κι εγώ και το μωρό..αν και χάνω την ομορφιά του να τα διαλέγεις, να τα πιάνεις κτλ..Τι να κάνουμε όμως ? Δε γίνεται αλλιώς δυστυχώς προς το παρόν..

Πωπωπω ακομα δουλευεις χαρας το κουραγιο σου...

Και απο που παραγγελνεις τις πανες συμφερει γενικα?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπωπω ακομα δουλευεις χαρας το κουραγιο σου...

Και απο που παραγγελνεις τις πανες συμφερει γενικα?

Από αυτό το site https://www.welovesupermarket.gr/welovebabies#/index.php?option=com_findastic&cat=834

Το είχε πει η Kel παλιά και όντως έχει προσφορά τις pampers new baby που αυτές μου πρότειναν όλοι οι φίλοι και γνωστοί που έχουν μωράκια και τις παρήγγειλα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από αυτό το site https://www.welovesupermarket.gr/welovebabies#/index.php?option=com_findastic&cat=834

Το είχε πει η Kel παλιά και όντως έχει προσφορά τις pampers new baby που αυτές μου πρότειναν όλοι οι φίλοι και γνωστοί που έχουν μωράκια και τις παρήγγειλα..

Να κ καπου που σου φανηκα χρησιμη........


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να κ καπου που σου φανηκα χρησιμη........

Όχι μόνο σε αυτό..Σε πολλα μου εχεις φανει χρήσιμη κι εσύ και τα υπόλοιπα κοριτσια..χαχα..Για το ελαιόλαδο ή το αμυγδαλελαιο για το συγκαμα το εχω ακουσει κι εγω..το λεει και η μαμα μου..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα εγω απο την παρασκευη το απογευμα ειμαι με εντονες συσπασεις πετρωματα και πονους στην μεση φροντισε η καλη μου η νυφουλα να μου κανει τα νευρα κροσια. Οποτε με εβαλε παντελλως ξαπλα σαββατο αρρωστησε ο μεγαλος με πυρετο μυξες και βηχα και δευτερα δεν πηγαμε παιδικο οποτε προχθες χθες και σημερα περασαμε δυσκολα για να μπει και αναγκαστηκα να παω και εγω μαζι τους. Βεβαιως με λυπηθηκε η μανα μου η πεθερα μου η κουνιαδα μου και 2 γειτονισες και ηρθαν ολες μαζι και εφτιαξαν το δωματιο του μωρου επλυναν ολα τα βρεφικα που ειχα απο τον μεγαλο τα σιδερωσαν εφτιαξαν πορτ μπεμπε κουνια εκαναν γενικη στο σπιτι ντουλαπες τοιχους μπατζουρια επλυναν ολα τα βρεφικα παιχνιδια και του μεγαλου τα παιχιδια εφτιαξαν την βαλιτσα μου και ειμαστε ετοιμοι πια....ααα και αφου σκοτωθηκε με τον αδελφο μου ηρθε απο το σπιτι μου να μου πει το κορυφαιο οτι εκτονωθηκε πανω μου γιατι γυρισε ξανα στην δουλεια μετα τις καλοκαιρινες διακοπες και πιεστηκε και πρεπει να καταλαβω εεεε και ολοι ασχολουνται με τον Παναγιωτη (τον μεγαλο μου)και γιατι πρεπει ολοι να ασχολουνται με το τετραχρονο και οχι μαζι της εεε την διαο....και ησυχασαμε....Ελπιζω ολες σας παντως να ειστε καλα και τα νινακια σας ηρεμα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα εγω απο την παρασκευη το απογευμα ειμαι με εντονες συσπασεις πετρωματα και πονους στην μεση φροντισε η καλη μου η νυφουλα να μου κανει τα νευρα κροσια. Οποτε με εβαλε παντελλως ξαπλα σαββατο αρρωστησε ο μεγαλος με πυρετο μυξες και βηχα και δευτερα δεν πηγαμε παιδικο οποτε προχθες χθες και σημερα περασαμε δυσκολα για να μπει και αναγκαστηκα να παω και εγω μαζι τους. Βεβαιως με λυπηθηκε η μανα μου η πεθερα μου η κουνιαδα μου και 2 γειτονισες και ηρθαν ολες μαζι και εφτιαξαν το δωματιο του μωρου επλυναν ολα τα βρεφικα που ειχα απο τον μεγαλο τα σιδερωσαν εφτιαξαν πορτ μπεμπε κουνια εκαναν γενικη στο σπιτι ντουλαπες τοιχους μπατζουρια επλυναν ολα τα βρεφικα παιχνιδια και του μεγαλου τα παιχιδια εφτιαξαν την βαλιτσα μου και ειμαστε ετοιμοι πια....ααα και αφου σκοτωθηκε με τον αδελφο μου ηρθε απο το σπιτι μου να μου πει το κορυφαιο οτι εκτονωθηκε πανω μου γιατι γυρισε ξανα στην δουλεια μετα τις καλοκαιρινες διακοπες και πιεστηκε και πρεπει να καταλαβω εεεε και ολοι ασχολουνται με τον Παναγιωτη (τον μεγαλο μου)και γιατι πρεπει ολοι να ασχολουνται με το τετραχρονο και οχι μαζι της εεε την διαο....και ησυχασαμε....Ελπιζω ολες σας παντως να ειστε καλα και τα νινακια σας ηρεμα

Καλημερα!!! Τι επρεπε? Να την καταλαβεις??? Την νυφη σου??? Συνηθως την εγκυο προστατεθουμε κ εχουμε στα ωπα ωπα... συγχιστηκα τωρα


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...