Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημερα!!!! Μια μερα μου μεινε για να μπω στον 8ο... κ γελαει μαζι μου ολο το γραφειο. Καθε δυο λεπτα ξεφυσαω. Ζαλιζομαι... απ τη ζεστη. Doppler εχω στις 26. Ρε κοριτσια λετε σε μενα να εκανε λαθος ο γιατρος του ρεα στον τελευταιο εκτακτο υπερηχο??? Μ εχει προβληματισει το βαρος..... 1750 ειναι τσιμπημενο για 29+6. Δηλαδη τωρα ποσο θα ναι???? Δινει παντως κατι κλωτσιες....

Kel μου, με το καλό να μπεις στον 8ο..Κι εγώ περιμένω πως και πως..Μπαίνω στις 21..Περιμένω και το ντόμπλερ πως κ πως να δω φατσουλα, βάρος και καρδούλες και όλα τα σημαντικά και ασήμαντα της μπεμπούλας..Ο άντρας μου της πήρε φόρμες για να τη βγάλουμε από το μαιευτήριο..όχι φορμάκι..θα βγει σαν παιδάκι λέει..όχι σαν μωρό..χαχα..χάζεψε αυτός..Όντως το βάρος πολύ μου φαίνεται..Μια φίλη που γεννάει τώρα, στο ντόμπλερ ήταν 32η εβδομάδα και ήταν 1650 και τώρα που γεννάει όπου να'ναι είναι η μπέμπα της 3300..Πολύ μου φαίνεται όντως, αλλά δεν ξέρω κιόλας, μήπως έχουν πολύ απόκλιση τα μηχανήματα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστούμε κορίτσια! τώρα κοιμήθηκε κι συμμαζεύω λίγο!!

κελ όντως έχουν απόκλιση οι μετρήσεις αλλά ίσως να γεννηθεί

λίγο πιο μεγάλη η μπέμπα..εμένα στον γιο μου, τον έβγαζαν 2 βδομάδες

μεγαλύτερο σε κιλά κι γεννήθηκε 3750! δεν τον λες κι μικρό αλλά όλοι

μου έλεγαν πάνω από 4! οπότε μην αγχώνεσαι...

πένυ βάλε τις φόρμες να χαρεί γιατί μετά μόνο ολόσωμα θα τις φοράς!

είναι τα πιο βολικά! θα τη χαρεί το καλοκαίρι πες του, με τα φορεματάκια της!!:tongue::tongue:

πετρίνα ενδιαφέρουσα η φωτογράφηση ακούγεται κι τι ωραία που θα έχεις

κι εσύ τις φωτο! ο μικρός σου πόσο είναι? σαν τον δικό μου καλά δεν θυμαμαι?

16 μηνών?


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε για βαρος λετε λοιπόν ο μαγκας μου γεννηθηκε 4120 με φυσιολογικο τοκετο οποτε μην αγχωνεστε η φυση ξερει ενα πιο ανεπτυγμενο μωρο ειναι πάντα πιο ευκολο στο μεγαλωμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! Μια μερα μου μεινε για να μπω στον 8ο... κ γελαει μαζι μου ολο το γραφειο. Καθε δυο λεπτα ξεφυσαω. Ζαλιζομαι... απ τη ζεστη. Doppler εχω στις 26. Ρε κοριτσια λετε σε μενα να εκανε λαθος ο γιατρος του ρεα στον τελευταιο εκτακτο υπερηχο??? Μ εχει προβληματισει το βαρος..... 1750 ειναι τσιμπημενο για 29+6. Δηλαδη τωρα ποσο θα ναι???? Δινει παντως κατι κλωτσιες....

Απο τη στιγμη που δεν εχεις ζαχαρο κ ο γιατρος δεν ανησυχησε για το βαρος που υπολογισατε στον υπερηχο τοτε μην το σκεφτεσαι.Αλλωστε ποτε δεν γεννιουνται ακριβως οσο τα βγαζουν...παντα υπαρχει αποκλιση.Ε το πολυ πολυ να βγει μεγαλη η γυναικαρα σου.Εμενα παντως με το σταγονομετρο τα παιρνει προς το παρον.Ολα τα κιλα που εχω παρει πανω σε μενα εχουν κατσει:-P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε κορίτσια! τώρα κοιμήθηκε κι συμμαζεύω λίγο!!

κελ όντως έχουν απόκλιση οι μετρήσεις αλλά ίσως να γεννηθεί

λίγο πιο μεγάλη η μπέμπα..εμένα στον γιο μου, τον έβγαζαν 2 βδομάδες

μεγαλύτερο σε κιλά κι γεννήθηκε 3750! δεν τον λες κι μικρό αλλά όλοι

μου έλεγαν πάνω από 4! οπότε μην αγχώνεσαι...

πένυ βάλε τις φόρμες να χαρεί γιατί μετά μόνο ολόσωμα θα τις φοράς!

είναι τα πιο βολικά! θα τη χαρεί το καλοκαίρι πες του, με τα φορεματάκια της!!:tongue::tongue:

πετρίνα ενδιαφέρουσα η φωτογράφηση ακούγεται κι τι ωραία που θα έχεις

κι εσύ τις φωτο! ο μικρός σου πόσο είναι? σαν τον δικό μου καλά δεν θυμαμαι?

16 μηνών?

ναι 16 μηνων ειναι το πουλακι μου.Ειναι πολυ της αγκαλιας...ο δικος σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια τι κανετε για βαρος λετε λοιπόν ο μαγκας μου γεννηθηκε 4120 με φυσιολογικο τοκετο οποτε μην αγχωνεστε η φυση ξερει ενα πιο ανεπτυγμενο μωρο ειναι πάντα πιο ευκολο στο μεγαλωμα!

Να τον καμαρωσεις οπως επιθυμει τον αντρακλα σου.Πω πω αγοραρος γεννηθηκε.Ποσους ποντους?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και συγνωμη που αργησα κυνηγουσα τον αντρακλα γεννηθηκε 55 ποντους και τωρα 13 μηνων ειναι γυρω στους 85! κι εσεις με το καλο να παρετε αγκαλια ταβλασταρια σας

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση γιατι στο τελος της 28ης ο γιατρος μου την εβγαζε 1250... και μετα απο 6 μερες 1750 στον υπερηχο του ρεα... ποιος ξερει. Στο ρεα μου ειπαν οτι εχει αναπτυξη 77. Απο το 90 κ πανω ειναι προβλημα. Κ μαγουλα εβλεπε κ μπουτιαααααα.

Απο χθες μου κατσει κατι στο μυαλο κ δεν βγαινει. Το πρωτο σκ του οκτωβρη ο αντρας μου πρεπει να φυγει για κρητη. Δεν θα μαι στο μηνα μου αλλα ποσο φοβαμαι μην σπασουν τα νερα κ λειπει.... ολο αυτο σκεφτομαι... κ αντε να γυρισει μετα απο κρητη. Τι αγχος..


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση γιατι στο τελος της 28ης ο γιατρος μου την εβγαζε 1250... και μετα απο 6 μερες 1750 στον υπερηχο του ρεα... ποιος ξερει. Στο ρεα μου ειπαν οτι εχει αναπτυξη 77. Απο το 90 κ πανω ειναι προβλημα. Κ μαγουλα εβλεπε κ μπουτιαααααα.

Απο χθες μου κατσει κατι στο μυαλο κ δεν βγαινει. Το πρωτο σκ του οκτωβρη ο αντρας μου πρεπει να φυγει για κρητη. Δεν θα μαι στο μηνα μου αλλα ποσο φοβαμαι μην σπασουν τα νερα κ λειπει.... ολο αυτο σκεφτομαι... κ αντε να γυρισει μετα απο κρητη. Τι αγχος..

Kel μου, από τη μια σκέφτομαι πως ευτυχώς όλες κάνουμε τις ίδιες σκέψεις, ίδιο άγχος και τρέλα και παρηγοριέμαι..από την άλλη να σου πω αυτό που σκέφτομαι για να διώχνω κι εγώ τους φόβους μου που φοβάμαι μήπως γίνει κάτι ξαφνικό και γεννήσω νωρίτερα από την ώρα μου..σύμφωνα με όσα διάβασα, αλλά όπως είπε και η Πετρίνα, αν είχαμε ενδείξεις πως κάτι τέτοιο μπορεί αν συμβεί, θα το είχε δει ο γιατρός και θα μας το επισήμαινε..οπότε σε πρώτη φάση ηρεμούμε..επίσης, τότε θα είσαι σε ασφαλή σχετικά εδομάδα και πάλι δε θα υπάρχει πρόβλημα..η φίλη μου που περιμένει να γεννήσει και είναι 39 εμδομάδων μου έλεγε πως όλο τον 7ο και 8ο φοβόταν πως θα γεννούσε και τώρα δε λέει να κατέβει η μπέμπα της και να βγει..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεουλα.

Αχ kell κ πενυ αυτες οι ανησυχιες ειναι μονιμες κ σε μενα οπως απ'οτι καταλαβαινω κ σε ολες τις εγκυουλες.Οσο πλησιαζει ο καιρος γινομαστε κ πιο ευαλωτες συναισθηματικα για το πως κ το ποτε θα αποφασισει να ερθει στον κοσμο μας το μωρακι οποτε ειναι απολυτως φυσιολογικο το αγχος για το αγνωστο που ερχεται.Ας ειμαστε ολες μας τυχερες εκεινη τη στιγμη κ να ειναι οπως το εχει φανταστει η καθε μια απο εμας.

sangreluna καλε ολοκληρο παιδι εβγαλες εσυ.Εμενα ο μικρος ειναι 16 μηνων 8.700 σε κιλα κ 79 ποντους.Εισαι εσυ ψηλη ή ο αντρας σου?

Σημερα ξυπνησα με μια λαχταρα για ζεστο καπουτσινο κ φυσικα τον πινω κιολας.Εσεις εχετε ορεξη για καφε ή ροφηματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια ! Πωπω..γιατί είπατε τη λέξη "καφές" ? Έχω τόσο καιρό να πιω και είμαι για άλλο ένα βράδυ με ελάχιστες ώρες ύπνου και πολύ θα ήθελα ένα καφεδάκι..Ίσως και να παραγγείλω βέβαια, αν και είναι λίγο τεταμμένο το κλίμα στο γραφείο αυτές τις μέρες. Έχουν πέσει πολλά από δουλειά και αναποδιές σε συναδέλφους με αναρρωτικές κτλ και υπάρχει ένας εκνευρισμός..Ελπίζω να φτιάξουν λίγο τα πράγματα, γιατί κι εγώ δεν είμαι πολύ καλά..Πιέζομαι με το καθισιό στο γραφείο και με ενοχλούν και τα μάτια μου ακόμα στον υπολογιστή και πρέπει να πάω και οφθαλμίατρο. Ελπίζω απλά να πάνε όλα καλά με το ντόμπλερ και να μου φύγει το άγχος για το ζουζουνάκι μου τουλάχιστον. Αυτήν την εβδομάδα αρχίζω και μαζεύω πραγματάκια για εκείνο και θα βγω να ψωνίσω και για μένα..Παρήγγειλα και πάνες ένα μεγάλο πακέτο και ήρθαν χθες...


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera koritsia! Polu xairomai NA diavazw ta nea sas :-) . Emeis kaname to Doppler thn tetarth, sthn 31h evdomada, varos 1960 ,mas eipe oti einai polu kalo, k to amniako kalo pou sthn prohgoumenh egkymosynh htan panta tsimphmeno logw zaxarou. Me exei piasei agxos kai ftiaxnw ta xeimwniatika tou mikrou mou pou exei arxisei k perpataei kai ton kynhgaw olh mera!!exw xasei kai ena kilo :-) .prepei NA paw na agoraswrouxa kai gia ta 2, na plynw k na siderwsw osa rouxalakia mas exoun dwsei, toulaxiston 3 plunthria.Tha prolavw?

Epishs prepei NA agorasoume kai kounia. Poso kairo mporw na afhsw the mpempoula sthn kalathouna , xerete? St on mikro mou epeidh than kalokairi k zestainotan ton afhsame mono 2 evdomades. Arketa sas zalisaa... :oops:


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera koritsia! Polu xairomai NA diavazw ta nea sas :-) . Emeis kaname to Doppler thn tetarth, sthn 31h evdomada, varos 1960 ,mas eipe oti einai polu kalo, k to amniako kalo pou sthn prohgoumenh egkymosynh htan panta tsimphmeno logw zaxarou. Me exei piasei agxos kai ftiaxnw ta xeimwniatika tou mikrou mou pou exei arxisei k perpataei kai ton kynhgaw olh mera!!exw xasei kai ena kilo :-) .prepei NA paw na agoraswrouxa kai gia ta 2, na plynw k na siderwsw osa rouxalakia mas exoun dwsei, toulaxiston 3 plunthria.Tha prolavw?

Epishs prepei NA agorasoume kai kounia. Poso kairo mporw na afhsw the mpempoula sthn kalathouna , xerete? St on mikro mou epeidh than kalokairi k zestainotan ton afhsame mono 2 evdomades. Arketa sas zalisaa... :oops:

Alexia μου, τι καλά που ακούμε νέα σου. Μπράβο για το doppler, σου έφυγε ένα άγχος και είναι και όλα τέλεια..Μακάρι όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα. Κι εμένα με αγχώνει αυτή η εξέταση, αφενός γιατί είναι πολύ σημαντική, αφετέρου γιατί έχω 3 βδομάδες ήδη να δούμε τη μικρή μας και θέλω να ξέρω αν είναι όλα καλά, αν μεγαλώνει κανονικά και αν είναι όλα τα υπόλοιπα οκ για να μείνει μέχρι τον 9ο ασφαλής στην κοιλίτσα.. Κατά τα άλλα, θα προλάβεις, μην ανησυχείς. Αν δεν δουλεύεις, να κάνεις λίγα λίγα τα πράγματα και να ξεκουράζεσαι, αλλιώς ζήτα και βοήθεια από κάποιον δικό σου ή πάρε μια κοπέλα τουλάχιστον. Δεν ξέρω πόσο μπορείς να την κρατήσει σε καλαθούνα, αλλά η κουμπάρα μου τα διδυμάκια τα είχε μέχρι που 40ντισαν στις καλαθούνες. Κι εγώ θέλω να αρχίσω να μαζεύομαι σιγά σιγά να μην αγχωθώ στο τέλος..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα! Πως τα πάτε εγκυουλες μου ? Εγω χθες πήγα λητώ για τα υπόλοιπα πράγματα του νινι μου, ενα θα σας πω δεν χορταίνω να ψωνίζω πράγματα για το μωρό! Το σπίτι μου έχει γεμίσει απο ρούχα και παιχνίδια του μωρού. Τωρα σκέφτομαι πότε να αρχίζω να πλένω...:):):):):):)


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...