Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημερα καλο Σ/Κ κοριτσια μου.

Το προγραμμα σημερα εχει ψωνια σχολικα κ τα απαραιτητα για το σπιτι.

Εσεις?Θα κανετε αγορες για τα μπεμπακια σας?

Αν η κοιλια πετρωνει συνεχως αυτο σημαινει πως θελει ξεκουραση το σωμα κ κυριως να ξαπλωνουμε οχι απλα καθιστες.Εμενα ειναι σχεδον ετσι συνεχεια :shock: αλλα δεν γινεται να ειμαι κ για πολυ ξαπλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου !

Πετρίνα μου καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις σου ! Εύχομαι να βγούνε όλα τέλεια και μπράβο για τα αποτελέσματα του υπέρηχου. Κι εγώ περιμένω την άλλη εβδομάδα που θα πάω για ντομπλερ να δούμε αμνιακό, βάρος, τράχηλο, πλακούντα και καρδούλες και ότι άλλο ελέγχουν να ησυχάσουμε και να καταλάβουμε πως πλησιάζουμε προς το τέλος.. Πόσες εβδομάδες είσαι σήμερα και έχει βάρος τόσο η μπεμπούλα ?

Κορίνα μου και Nikaki, κι εμένα κυρίως από τον αφαλό και κάτω είναι πιο σκληρή, αλλά γενικά δεν ξέρω αν είναι σκληρή από κούραση ή απλά τσιτωμένη επειδή ήμουν αρκετά αδύνατη..Βάζω κι εγώ κρεμούλες και λαδάκι και γενικά το πήρα απόφαση και ήδη από χθες φεύγω 3 ώρες νωρίτερα από τη δουλειά..Δε θα το διακινδυνέψω εδώ που φτάσαμε τώρα..Είναι κρίμα και για μένα και για το μωρό..Αρκετά το έχω ταλαιπωρήσει.

Πήγα σήμερα για γενική ούρων και αίματος κτλ και από Δευτέρα θα έχω αποτελέσματα. Ελπίζω να δείξει καθαρή η εξέταση μετά από την ουρολοίμωξη και να μην έχει πέσει κι άλλο ο αιματοκρίτης και η φεριτίνη μου..

Κατά τα άλλα λέω να ξεκουραστώ το Σαβ/κο, να πάω να δω τη μαμά μου πως πάει από την επέμβαση και από βδομάδα να ξεκινήσω ψώνια πιο ξεκούραστη, γιατί φοβάμαι αυτό με τη σκληρή κοιλιά που λέγαμε.. Θα δω τώρα με την ξεκούραση το Σαβ/κο αν θα μαλακώσει ή αν θα δω καμιά διαφορά.

Επίσης, διάβασα πως πρέπει να ξαπλώνουμε πλάι πάντα και όχι ανάσκελα..Ισχύει ? Έτσι κάνετε εσείς ?

Φιλάκιααα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαι και συγκεκριμένα στο αριστερο πλευρο βοηθαει την καρδια να αντλεί και να κυκλοφορεί καλυτέρα το αιμα! Εμενα παντως με βοηθαει! Ανασκελα δεν μπορω καθολου μου κοβεται η ανασα.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πέτρινα μπραβο για τα καλά νέα απο τον γιατρο.

Καλά αποτελέσματα και για τις υπόλοιπες εξετάσεις.

Πένυ κι εμένα η κοιλιά μου γίνεται πέτρα κυρίως τις βραδινές ώρες, μάλλον λόγω κούρασης...

Ο γιατρός μου, μου έχει πει ξάπλα στο πλάι και σχεδόν καθόλου ανάσκελα γιατι δημιουργούνται συσπάσεις. Αλλά ούτως ή άλλως κι εγώ δεν μπορώ να αναπνεύσω ανάσκελα..

Link to comment
Share on other sites

πενυ εγω νιωθω μονο το κατω μερος της κοιλιας μονιμα σκληρο απο τον αφαλο και πανω ειναι αναλογα που θα κατσει το μωρο. Γενικα ομως δεν εχω απο τις σκληρες κοιλιες εγω.

Μου λενε ολοι πως η κοιλια μου ειναι χαμηλά το ακρως αντιθετο με την πρωτη εγκυμοσύνη που περπατουσα και εφτιαξα ενα ολοκληρο σπιτι απ'την αρχη μπας και κατεβει η ρημαδα κοιλια!!!!!

Εγω εχω μονιμο πονο στην μεση και ας παιρνω μαγνησιο ακομα, αφου για να σκυψω ανοιγω τα ποδια οπως οι "σουμο" οταν παιρνουν θεση για επιθεση χαχαχαχα!!!!!!!!

Χαχαχαχα!!! Το σουμο μου αρεσε!!! Ετσι ακριβως σκυβω για να πιασω κατι που ειναι χαμηλα!!!!! Ολη μερα ειχα την μανουλα μου εδω για δουλειες... κ ξεθεωθηκα κ γω που δεν εκανα κ πολλα. Ααααχ κ αυτο το ποδι στο στομαχι με εχει τσακισει.... καουρες εμετος επανηλθαν.

Καλη σχολικη χρονια στα παιδακια σας!!!!!!!

Καλο σαββατοβραδο σε ολες!!!!!!

Και υπομονη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε ενα μηνα ... το λιγοτερο.... θα τα χουμε αγκαλιτσα!!1!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Τι κάνετε κορίτσια μου; Εγώ δεν ειμαι καλα , δεν εχω κοιμηθεί σχεδόν καθόλου! Ο μικρός κουνιοταν πολυ και κλοτσουσε στο στομάχι. Έφτασε σε σημείο να κάνει καρουμπαλο στο στομάχι μου με το πόδι του. Πονούσα πολυ! Μάλλον στρεσαριστικε ή μπορεί να με τιμωρεί που μάλωσα με τον μπαμπα του χθες το βράδυ!

Όταν πήγα Jambo την Δευτέρα , ήρθε μαζί και ο άνδρας μου. Περιττό να σας πω ρωτούσε για κάθε αντικείμενο που το χρειάζομαι! Για κάθε πράγμα ξεχωριστά!!! Πολυ εκνευριστικο !!!

Και εγώ ανοίγω τα πόδια όταν σκύβω και όταν κάθομαι . Δεν μπορώ αλλιώς , με ενοχλεί η κοιλιά.


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε.

Πως περασατε στο Σ/Κ?Εμεις ειχαμε αρκετα να κανουμε κ ευτυχως τα προλαβαμε ολα.Εχθες το πρωι ειχα παει τα αγορια μου για φιλανθρωπικη φωτογραφηση για τη Unicef.Πολυ ωραια εμπειρια για ολους μας.

Απο σημερα τα μεγαλα καθε μερα σχολειο οποτε θα εχω λιγη ξεκουραση παραπανω αν κ με τον μικρο που εχει γινει τρομερος αγκαλιτσας δεν το βλεπω να ηρεμω κ πολυ.

Μια φιλη μου που εχει κοριτσακια μου εδωσε ρουχαλακια κ παπουτσακια για πολυ μωρο κοριτσιστικα κ επαθα ΣΟΚ.Εκει που τοσα χρονια ψωνιζα μονο αγοριστικα ξαφνικα θα μπει κ το ροζ στη μας.Σοκ σοκ σοκ...ευχάριστο ομως:D

Την Παρασκευη βαφτιζουμε κ το μικρο μας αγγελακι.Μακαρι ο καιρος να μας κανει τη χαρη κ να ειναι καλοκαιρινος για να το χαρουμε ολοι οπως πρεπει.

Το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα των εξετασεων κ της καμπυλης...ουφ αγωνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !

Πετρίνα μου καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις σου ! Εύχομαι να βγούνε όλα τέλεια και μπράβο για τα αποτελέσματα του υπέρηχου. Κι εγώ περιμένω την άλλη εβδομάδα που θα πάω για ντομπλερ να δούμε αμνιακό, βάρος, τράχηλο, πλακούντα και καρδούλες και ότι άλλο ελέγχουν να ησυχάσουμε και να καταλάβουμε πως πλησιάζουμε προς το τέλος.. Πόσες εβδομάδες είσαι σήμερα και έχει βάρος τόσο η μπεμπούλα ?

Κορίνα μου και Nikaki, κι εμένα κυρίως από τον αφαλό και κάτω είναι πιο σκληρή, αλλά γενικά δεν ξέρω αν είναι σκληρή από κούραση ή απλά τσιτωμένη επειδή ήμουν αρκετά αδύνατη..Βάζω κι εγώ κρεμούλες και λαδάκι και γενικά το πήρα απόφαση και ήδη από χθες φεύγω 3 ώρες νωρίτερα από τη δουλειά..Δε θα το διακινδυνέψω εδώ που φτάσαμε τώρα..Είναι κρίμα και για μένα και για το μωρό..Αρκετά το έχω ταλαιπωρήσει.

Πήγα σήμερα για γενική ούρων και αίματος κτλ και από Δευτέρα θα έχω αποτελέσματα. Ελπίζω να δείξει καθαρή η εξέταση μετά από την ουρολοίμωξη και να μην έχει πέσει κι άλλο ο αιματοκρίτης και η φεριτίνη μου..

Κατά τα άλλα λέω να ξεκουραστώ το Σαβ/κο, να πάω να δω τη μαμά μου πως πάει από την επέμβαση και από βδομάδα να ξεκινήσω ψώνια πιο ξεκούραστη, γιατί φοβάμαι αυτό με τη σκληρή κοιλιά που λέγαμε.. Θα δω τώρα με την ξεκούραση το Σαβ/κο αν θα μαλακώσει ή αν θα δω καμιά διαφορά.

Επίσης, διάβασα πως πρέπει να ξαπλώνουμε πλάι πάντα και όχι ανάσκελα..Ισχύει ? Έτσι κάνετε εσείς ?

Φιλάκιααα

Αυριο μπαινω στην 29η.Ειναι μικρουλα αλλα ολα φαινονται καλα με την τροφοδοσια της.Απο'δω κ περα παιρνουν πιο πολυ βαρος οποτε δεν αγχωνομαι.Αν καταφερει κ φτασει τα 2.500 σε 1 μιση μηνα που με υπολογιζει ο γιατρος μου να γεννησω τοτε θα ειναι ιδανικο ωστε να μη μπει σε θερμοκοιτιδα.Σκεφτομαι μονο θετικα κ οτι ολα θα πανε σουπερ.

Ανασκελα δε βολευει με τιποτα,πεφτει το μωρο στα πλευρα μου κ γενικα με πιανει δυσπνοια.Μονο δεξι κ αριστερο πλευρο.Δεν μου το εχει απαγορευσει ο γιατρος το ανασκελα απλα εμενα δε με βολευει.Εσενα ποσα κιλα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και Καλή εβδομάδα !

Αυτήν την εβδομάδα έχω αποφασίσει να φεύγω νωρίτερα, να ξεκουράζομαι για να μπορώ αργά το απόγευμα να ψωνίσω τα πράγματα που χρειαζόμαστε για το μωράκι μας..Σήμερα θα δω και τα βαφτηστηράκια μας που μου έχουν λείψει πάρα πολύ...Λοιπόν, ότι θυμάμαι..Kel μου, κι εμένα κυρώς το βράδυ είναι πιο τσίτα η κοιλιά, αλλά πολλές φορές και όλη μέρα λόγω κούρασης.. Το Σαβ/κο ξεκουράστηκα λίγο και πιστεύω πως είμαι καλύτερα..Μην κάνεις βλακείες με τις δουλειές και κουράζεσαι βρε..Λίγο έμεινε..Titiko μου, σε νιώθω κι εμένα έχει τύχει αυτό να με χτυπάει στο στομάχι, αλλά 1 μέρα μόνο..Αυτό με το πλευρό ήταν δράμα μια βδομάδα..Νόμιζα πως δε θα περάσει ποτέ..Και τώρα με ενοχλεί στα πλευρά, αλλά καμιά σχέση με εκείνες τις μέρες..Πετρίνα μου, συγχαρητήρια για τη φωτογράφιση των παιδιών σας και είναι για καλό σκοπό..Με το καλό η βάφτιση και να είναι τέλειος ο καιρός σας εύχομαι..καλοκαιρινός, αλλά δροσερός να μην ταλαιπωρηθείτε καθόλου και να το ευχαριστηθείτε..Κι εμένα στην ίδια εβδομάδα κάπου εκεί ήταν..μικρούλικα είναι συνήθως τα κοριτσάκια είπε ο γιατρός, αλλά παίρνουν και προς το τέλος..Όλα καλά εύχομαι να πάνε για όλες μας και να είναι υγιέστατα τα παιδάκια μας και τελειόμηνα..

Ρε κορίτσια, μου είπαν χθες πως ο 8ος είναι πιο επικίνδυνος μήνας και πως καλύτερα ένα μωράκι να γεννηθεί 7ο παρά 8ο..Ισχύει ? Κάτι για τα πνευμονάκια μου είπαν και ανησύχησα..Βέβαια, φαντάζομαι πως αν υπήρχε κίνδυνος να γεννηθεί το μωράκι 8ο μήνα, θα το είχε δει ο γιατρός, σωστά ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει πως καλυτερα στον 7ο να γεννηθει παρα στον 8ο γιατι στον 8ο τελειοποιειται η αναπτυξη στους πνευμονες κ δεν κανει να διακοπει αποτομα.Το εζησα στον δευτερο μου κ καναμε ενεσουλες κορτιζονης για να αποφυγουμε τυχον επιπλοκες οταν γεννηθει.Αν υπηρχε η παραμικρη ενδειξη πως πας για προωρο τοκετο θα το ειχε δει ο γιατρος σου κ θα κανατε την καταλληλη προετοιμασια.Μην αγχωνεσαι εφοσον δεν εχεις καποιο θεμα.

Πολλα μπραβο που αποφασισες να ελλατωσεις τις ωρες εργασιας σου.Αρκετα ζοριστικες.Πρεπει να κανεις κ αλλες δουλειες τωρα πολυ πιο ευχαριστες κ σημαντικες.Καλα ψωνια λοιπον :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ισχυει πως καλυτερα στον 7ο να γεννηθει παρα στον 8ο γιατι στον 8ο τελειοποιειται η αναπτυξη στους πνευμονες κ δεν κανει να διακοπει αποτομα.Το εζησα στον δευτερο μου κ καναμε ενεσουλες κορτιζονης για να αποφυγουμε τυχον επιπλοκες οταν γεννηθει.Αν υπηρχε η παραμικρη ενδειξη πως πας για προωρο τοκετο θα το ειχε δει ο γιατρος σου κ θα κανατε την καταλληλη προετοιμασια.Μην αγχωνεσαι εφοσον δεν εχεις καποιο θεμα.

Πολλα μπραβο που αποφασισες να ελλατωσεις τις ωρες εργασιας σου.Αρκετα ζοριστικες.Πρεπει να κανεις κ αλλες δουλειες τωρα πολυ πιο ευχαριστες κ σημαντικες.Καλα ψωνια λοιπον :D

Ευχαριστώ πολύ Πετρίνα μου για την απάντηση..Αλλά ότι και να γίνει τα καταφέρνουν συνήθως από δω και πέρα ε ? Εγώ επειδή φοβήθηκα να σας πω το αποφάσισα και μείωσα ωράριο και από την άλλη εβδομάδα που μπαίνω και 8ο..θα είμαι πολύ συντηρητική με τις δουλειές κτλ..Θα γίνω καλό κορίτσι και δε θα υπερβάλλω..λίγο έμεινε..κρίμα να ταλαιπωρήσω το μωράκι και να ταλαιπωρηθώ κι εγώ..Ντομπλερ πότε έχετε κορίτσια..Κάπου τώρα πρέπει όλες κοντά να είμαστε..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Πετρίνα μου για την απάντηση..Αλλά ότι και να γίνει τα καταφέρνουν συνήθως από δω και πέρα ε ? Εγώ επειδή φοβήθηκα να σας πω το αποφάσισα και μείωσα ωράριο και από την άλλη εβδομάδα που μπαίνω και 8ο..θα είμαι πολύ συντηρητική με τις δουλειές κτλ..Θα γίνω καλό κορίτσι και δε θα υπερβάλλω..λίγο έμεινε..κρίμα να ταλαιπωρήσω το μωράκι και να ταλαιπωρηθώ κι εγώ..Ντομπλερ πότε έχετε κορίτσια..Κάπου τώρα πρέπει όλες κοντά να είμαστε..

Κοριτσακι μου δεν εισαι μονη σου τωρα κ προτεραιοτητα εχει το μπεμπακι σου.Πρεπει να προσεχεις στον 8ο να μην κουραζεσαι καθολου.Οποτε νιωθεις πως ζοριζεσαι αμεσως να ξαπλωνεις.Δεν εμεινε πολυ κ ειναι κριμα να ταλαιπωρηθεις τωρα στο τελος.Οι δουλεις να εχουν να κανουν με το νινι μονο.Το σπιτι με την βοηθεια του αντρα σου θα ειναι μια χαρα.

Ντοπλερ εγω θα κανω σε 3 βδομαδες περιπου γιατι τωρα καναμε υπερηχο κ ειναι ολα καλα οποτε θα το παμε για πιο μετα αν δεν προκυψει κατι (φτου φτου μακρια μας)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

καλώς ήρθατε καινούρια κορίτσια! όλοι μαζί παρέα!

εγώ έχω τον μικρό μου από το σάββατο με πυρετό κι σήμερα κι διάρροια!

το απόγευμα έχουμε παιδίατρο να δούμε τι θα μας πει! πφφφ...

kelli που είσαι? πως είσαι? ακόμα στο κρεβάτι? μπες να μας πεις τα νέα σου!

πετρίνα τι φωτογράφηση?? για πες λεπτομέρειες!! με το καλό η βαφτισούλα

σας, να πάνε όλα τέλεια!! έχουμε κι εμείς κι σάββατο κι κυριακή βαφτίσεις!

χαμός!! έχω ξενερώσει κι λίγο γιατί ενώ είναι κοντινοί μας, έγιναν κάτι

σκηνικά κι δεν θα πάω με τόσο όρεξη όσο θα ήθελα..

εγώ αισθάνομαι πολύ συχνά βάρος κι δεν μπορώ να περπατήσω! έχω την αίσθηση πως η μικρή είναι με τα πόδια κάτω ακόμα κι με ενοχλεί! την τετάρτη έχουμε γιατρό, θα κλείσουμε κι ντοπλερ, ανυπομονώ!

πένυ καλά έκανες με τη δουλειά όσο μπορείς λιγότερες ώρες..αν κι ξέρω κι από την αδερφή μου που έχει απαιτητική δουλειά δεν είναι εύκολο! φαντάσου κι στις 2 εγκυμοσύνες έφυγε στον 9ο! ειδικά στο 2ο παιδάκι 2 μέρες πριν γεννήσει! χοχο!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

καλώς ήρθατε καινούρια κορίτσια! όλοι μαζί παρέα!

εγώ έχω τον μικρό μου από το σάββατο με πυρετό κι σήμερα κι διάρροια!

το απόγευμα έχουμε παιδίατρο να δούμε τι θα μας πει! πφφφ...

kelli που είσαι? πως είσαι? ακόμα στο κρεβάτι? μπες να μας πεις τα νέα σου!

πετρίνα τι φωτογράφηση?? για πες λεπτομέρειες!! με το καλό η βαφτισούλα

σας, να πάνε όλα τέλεια!! έχουμε κι εμείς κι σάββατο κι κυριακή βαφτίσεις!

χαμός!! έχω ξενερώσει κι λίγο γιατί ενώ είναι κοντινοί μας, έγιναν κάτι

σκηνικά κι δεν θα πάω με τόσο όρεξη όσο θα ήθελα..

εγώ αισθάνομαι πολύ συχνά βάρος κι δεν μπορώ να περπατήσω! έχω την αίσθηση πως η μικρή είναι με τα πόδια κάτω ακόμα κι με ενοχλεί! την τετάρτη έχουμε γιατρό, θα κλείσουμε κι ντοπλερ, ανυπομονώ!

πένυ καλά έκανες με τη δουλειά όσο μπορείς λιγότερες ώρες..αν κι ξέρω κι από την αδερφή μου που έχει απαιτητική δουλειά δεν είναι εύκολο! φαντάσου κι στις 2 εγκυμοσύνες έφυγε στον 9ο! ειδικά στο 2ο παιδάκι 2 μέρες πριν γεννήσει! χοχο!!

Αχ μωρε το μικρακι σου.Περαστικα του.Ειναι ταλαιπωρια να εχεις μωρο με ιωση.Γρηγορη αναρρωση ευχομαι.

Τα εχω γραψει κ τα τρια μου αγορια σε μια διαφημηστικη εταιρια κ εψαχναν παιδακια για φιλανρωπικο σκοπο.Μου ζητησαν τα μεγαλα που καταλαβαινουν γιατι τους αρεσαν απο τις φωτο που εχουν κ φυσικα τα πηγαμε.Ηταν συντομη φωτογραφηση,τους ζητουσαν να κανουν γκριματσες αηδιας κ επαιρναν συνεχως ληψεις.Ευτυχως ηταν συνεργασιμα κ τους αρεσε πολυ.Σε λιγο καιρο θα συλλεξουν τις καλυτερς απ'οσα παιδια συμμετειχαν για να κανουν το σποτακι τους.Αυτα.Βεβαια τραβηξαν κ τον μικρο παρεα με τα μεγαλα για να τις εχουμε κ εμεις στα αρχεια μας κ επαιρνε κ ποζες το σκατουλι μου.

Αν ειναι ατομα στο στενο οικογενειακο περιβαλον κ γινονται θεματακια εχοντας ειπωθει κ λογια η αληθεια ειναι πως δυσκολευει το πραγμα σε κοινωνικες εκδηλωσεις.Θα σου πω πως κ εγω θα εχω ατομα που δεν θα ηθελα να ηταν ομως θα κανω την καρδια μου πετρα χα χα χα κ θα κοιταξω να ασχοληθω με οσους πραγματικα θελω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! Μια μερα μου μεινε για να μπω στον 8ο... κ γελαει μαζι μου ολο το γραφειο. Καθε δυο λεπτα ξεφυσαω. Ζαλιζομαι... απ τη ζεστη. Doppler εχω στις 26. Ρε κοριτσια λετε σε μενα να εκανε λαθος ο γιατρος του ρεα στον τελευταιο εκτακτο υπερηχο??? Μ εχει προβληματισει το βαρος..... 1750 ειναι τσιμπημενο για 29+6. Δηλαδη τωρα ποσο θα ναι???? Δινει παντως κατι κλωτσιες....


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...