Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Katker είπε:

      Αν εννοείς εμένα ναι και εγώ στις 1/10 έκανα και μου είπε να πάω σε 15 μέρες για χοριακη. Εσύ πότε; 

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Just now, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Είμαι 8+ μηνών αλλά συμμετέχω διότι μου αρέσει η παρεούλα σας. Όταν ήμουν 6 μηνών αγόρασα από το celestino ένα φόρεμα σε αμπίρ γραμμή διότι βαφτίζαμε την ανιψιά μου. Τον προηγούμενο Σάββατο που είχαμε μια βάφτιση (την οποία είχα ξεχάσει εντελώς..) δοκίμασα το ίδιο φόρεμα και ήταν μια χαρά!!! Σου προτείνω να περάσεις από ένα κατάστημα celestino και να δεις και το site του. Έχει οικονομικά φορέματα και ορισμένα με καλό ύφασμα. Πχ τέτοιο στιλ είναι μεταξωτά http://www.celestino.gr/productdetails.aspx?code=LC1386.8553&c=48&p=&f=Breathable-midi-silk-dress και κοστίζουν 25?. Το δικό μου ήταν λίγο διαφορετικό αλλά επίσης μεταξωτό και τον Ιούλιο το είχα πάρει γύρω στα 30-35? max

Με το καλο το μωρακι σου...μπηκα στην ιστοσελιδα εχει ωραια ρουχα και οικονομικα, λιγο πιο νωρις να εμπαινες και να μας το ελεγες θα ειχα παραγγειλει για την Παρασκευη εχω βαπτιση...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου :D καιρό εχω να μπώ να διαβάσω τα νεάκια σας. Τρέχω γα το δωμάτιο του μπεμπέ μου. Εχει βαφτεί το δωμάτιο και εχουν μπεί τα έπιπλα. Πήγα την Δευτέρα στα jambo και πήρα ένα σωρό πράγματα ( δεν πήρα καθόλου ρουχαλάκια , φανελάκια κ.α θα δω τι θα μου δώσει η αδερφή μου το σαβ/κο και μετά θα αγοράσω τι μου λείπει) Πήρα πιπίλες , μπιμπερό , παιχνιδάκια και άλλα πολλά !!! Την επόμενη Δευτέρα θα κάνω ντου στα λητώ για ότι μου λείπει!

Την βέρα μου την έχω βγάλει απο τον 5ο μήνα...έκανα και τις εξετάσεις μου όλες είναι καλές, μόνο ο αιματοκρίτης μου πήγε στο 33,3..αλλα οκ ! Δεν το πιστεύω οτι σε 7 μέρες μπαίνω στο 8ο μήνα :shock: περνάει γρήγορα ο καιρός! Σας φιλώ και καλό φθινόπωρο να έχουμε :)


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Σήμερα πάλι πονάω στο πλευρό μου και πήρα και depon για να αντέξω την καρέκλα στο γραφείο..Μάλλον θα φύγω και λίγο νωρίτερα όμως, γιατί μόνο αν ξαπλώσω μου περνάει..να είναι λίγο τεντωμένο το σώμα μου δηλαδή.. Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς που ψωνίσατε και όσες είχατε ψωνίσει και στο πρώτο σας παιδάκι, τι καρότσι πήρατε και τι μπιμπερό (τι μάρκα και ειδικά για κολικούς ή όχι ;). Αυτά τα δυο με προβληματίζουν περισσότερο..Κατά τα άλλα..ρουχαλάκια, φορμάκια, σελτεδάκια κτλ λίγο-πολύ είναι και θέμα γούστου..Αλλά αυτά τα δυο εσείς που έχετε δοκιμάσει την πρακτικότητά τους, για δώστε μας τα φώτα σας..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!

προχωράμε στα μισά του μήνα κι μπαίνουμε στον 8ο!! τικαλά!

ανυπομονώ πια!!

τιτικο όταν τελειώσεις βάλε μας καμιά φωτο από το δωμάτιο!

κι εγώ πρέπει να οργανωθώ σιγά σιγά γιατί θέλω να βάψω της μπέμπας

να το κάνω πιο κοριτσίστικο!:D:D

πένυ μου εγώ είχα πάρει μπιμπερό philips avent κι γυάλινα κι πλαστικά.

μου έχουν βγει πολύ καλά κι πήρα τώρα κι 2 καινούρια για τη μικρή!

γνώμη μου είναι πως αν θέλεις να θηλάσεις δεν είναι απαραίτητα τα

μπιμπερό κατά των κολικών, εκτός αν γυρίσεις νωρίς στη δουλειά κι την

ταίζει κάποιος με μπιμπερό, δεν θυμάμαι τι είχες πει... μπορείς να πάρεις

1-2 μπιμπεράκια μικρά έτσι να υπάρχουν σπίτι αν χρειαστεί κι μετά

βλέποντας κι κάνοντας!

καρότσι είχαμε πάρει mothercare το spin κι εκτός του ότι γενικά έχει βγει

καλό το μόνο του μειονέκτημα είναι πως η πλάτη του δεν σηκώνεται αρκετά

με αποτέλεσμα ο γιος μου, πιο μικρός να εκνευρίζεται γιατί ήθελε να χαζεύει!

φαντάσου πως τον είχα στου αυτοκινήτου μέχρι 8-9 μηνών γιατί τον βόλευε

πιο πολύ! τώρα είναι μια χαρά βέβαια, κι από πιο νωρίς, περίπου 11 μηνών γιατί μπορεί κι κρατιέται από τη μπάρα μπροστά κι είναι πιο όρθιος..αυτό θα

ήταν σίγουρα κάτι που θα κοίταγα εγώ τώρα, από 6 μηνών+..


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Σήμερα πάλι πονάω στο πλευρό μου και πήρα και depon για να αντέξω την καρέκλα στο γραφείο..Μάλλον θα φύγω και λίγο νωρίτερα όμως, γιατί μόνο αν ξαπλώσω μου περνάει..να είναι λίγο τεντωμένο το σώμα μου δηλαδή.. Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς που ψωνίσατε και όσες είχατε ψωνίσει και στο πρώτο σας παιδάκι, τι καρότσι πήρατε και τι μπιμπερό (τι μάρκα και ειδικά για κολικούς ή όχι ;). Αυτά τα δυο με προβληματίζουν περισσότερο..Κατά τα άλλα..ρουχαλάκια, φορμάκια, σελτεδάκια κτλ λίγο-πολύ είναι και θέμα γούστου..Αλλά αυτά τα δυο εσείς που έχετε δοκιμάσει την πρακτικότητά τους, για δώστε μας τα φώτα σας..

Γεια σας κ απο μενα!!!!

Λοιπον εγω περιμενω να ερθει το καροτσακι.. πηρα της inglesina το trilogy. Το εχω.. οδηγησει και μου αρεσε. Απο μπιμπερο μου ειπαν να προτιμησω chicco. Ενα μικρο ενα μεγαλο.

Ειμαι σχεδον ετοιμη. Μου λειπει τσαντα για το καροτσι και ρομπιτσες. Αααα και ενα μπανακι.

Θα παρετε εσωρουχα μιας χρησης???

Και για οσες εχετε καρτα orchestra, στο καταστημα της ιερας οδου, εχει εκπτωση στα παντα.. μεχρι και στις πιπιλες.

Αυτες τις μερες πλενω μωρουδιακακα!!!! Σιδερωνω και μοσχοβολαει ο τοπος μωρουδιλα!!!!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δαχτυλιδια τα εχω βγαλει απο τον 6ο προληπτικα.... ευτυχως.. εβαλα προχθες σε μια βαφτιση ενα δαχτυλιδι..... και φαινοταν σχεδον μονο η πετρα!!!!!! Οσοι με βλεπουν λενε... τι τεραστια κοιλια ειναι αυτη???? Αλλα ειναι λιγο υπερβολικοι νομιζω. Ευτυχως τα ρουχα εγκυμοσυνης που αγορασα στον 3ο μου κανουν ακομα. Με τα παλια μου μπλουζακια εχω πολυ πλακα!!! Απο πρηξιμο ειμαι τουμπανο. Παππουτσια κλειστα ουτε για αστειο δεν μου κανουν. Τι αλλο....... υπομονη!!! 2 μηνες ειναι... κοντευουμε... καθε μερα που περναει νιωθω οτι πλησιαζει η ωρα. Εγω παντως γελαω πολυ με την κοιλια μου... ολο κατι πεταει κ κουνιεται!!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης... στο δωματιο τοποθετηθηκε αλλαξιερα, αυτοκολλητα, αλλα το κρεβατι δεν ειναι λιγο νωρις.....ετσι και αλλιως τους πρωτους μηνες θα την εχω σε καλαθουνα!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ πήρα μπουκάλια chicco ειδικά (4 μεγάλα και 2 μικρά) τα μικρά μπιμπερό είναι για κολικούς και παλινδρομίσεις , πιπίλες πήρα avent ( 4 συγκεκριμένα). Καρότσι δεν είδα ακόμα ! Ειπα να τελειώσω το δωμάτιο και τέλος του μήνα θα πάω. Πάντως θα επιλέξω chicco γιατι είχε η αδερφή μου και ήταν πολύ καλό !

Θα πάρω για το μαιευτήριο νυχτικιές με ρομπίτσες για να είμαι πιο άνετη είτε γεννήσω φ. είτε με καισαρική! Θα μου δώσει η αδερφή μου εσώρουχα μια χρήσης ( για το νοσοκομείο μόνο) της έχουν περισσέψει απο την δική της γέννα απο πέρσι.


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εγγυουλες ασχετη αλλα ηρθα να μυρισω λιγο εγγυμοσυνη χιχιχι καλα οχι και πολυ ασχετη εχω ενα πιτσιρικο ενος ετους βικυ γεια σου σε ποιο μηνα εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι 24 είμαι και περιμένω μπεμπούλα.. Αν εξαιρέσεις μια καλλιέργεια κολπικού που μαλλον με τραυμάτισε η μικροβιολόγος και είχα αίμα όλα καλά μέχρι στιγμής..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...