Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!! Εχω παααρα πολυ καιρο να μπω και να σας γραψω νεα. Απ'οτι ειδα σε γενικες γραμμες καλα τα παμε ολες!!

Πενυ περαστικα στη μαμα σου και καλη αναρρωση να εχει.

kelli79κοπελα μου υπομονη και να πανε ολα καλα με το νινι σου

kelευτυχως που ειναι ολα καλα, κι εγω τις τουμπες τις τρεμω λιγο γιατι ειμαι και ατσουμπαλη.

koutsouni καλα να περασεις και καλα ψωνια για το νινακι σου.. αχ αυτα ειναι ωραια ψωνια!!

titiko τελεια τα νεα σου κι εσενα..μπραβο βρε κοπελα μου!!

Εμεις κοριτσια μια χαρα. Καναμε και την καμπυλη και ολα καλα. Η μικρη ειναι με το κεφαλακι προς τα κατω κι ελπιζουμε να μεινει ετσι μεχρι το τελος κι γενικοτερα κλωτσαει πααρα πολυ σε σχεση με την πρωτη μου εγκυμοσυνη.

Κι εμενα το μεγαλο μου αγχος ειναι πως θα αφησω τη μεγαλη μου τοσες μερες για να παω στο μαιευτηριο..!! Φιλια σε ολες και σ'αυτες που ξεχασα!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα !!! Εγώ είμαι όλο βόλτες αυτην την εβδομάδα. Έχει ο συζ "αδεια" και γυρνάμε απο το πρωί μέχρι το βράδυ. Τι ωραία που είναι :D:D:D:D:D

pennymom καλά έκαναν και δεν σου το είπαν , περαστικά και σιδερένια η μαμα σου !!! Αντε θα βγείς και στην αγορά τώρα να αρχίσεις να ψώνια για την μπουμπού σου !!!

mariathens μπράβο κοπέλα μου για την καμπύλη...

Koutsouni22 μην πιεις τίποτε για κανένα 2ωρο και να πας τουαλέτα λίγο πρίν ξεκινήσετε. Καλά ψώνια ;););););)

vivian86 καλά κάνετε και πάτε για μπανάκι. Εδω στην Ξάνθη ο καιρός είναι φθινοπωρινός, έχει αρκετή δροσιά και βρέχει !!!

Σας φιλώ ...


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πένυ τέλος χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με την μαμά σου, περαστικά και σιδερένια! Τώρα πάρε κι εσύ μία βαθιά ανάσα και απόλαυσε τις ετοιμασίες σου!!

Κel81 ευτυχώς δεν σας συνέβη τίποτα! Φαντάζομαι την τρομάρα σου και πραγματικά πρέπει να ήταν πολύ δύσκολο! Κορίτσαρος η μπεμπουλα σου!!

Κουτσουνι καλά ψώνια!!!

Μαράκι μπραβο για την καμπύλη σου, πάει και αυτό!

Τα νέα μας, πήγαμε στον γιατρό την Παρασκευή όλα καλά, ο μπέμπης είναι 1788γρ., ο γιατρός λέει ότι θα γεννηθεί μεγάλος αλλα εγώ επιμένω ότι ακολουθεί ακριβώς την πορεία του αδελφού του που ήταν στα ίδια γραμμάρια σε όλες τις εβδομάδες και τον τελευταίο μήνα δεν πήρε πολύ και γενηθηκε 2950γρ. Το μόνο κακό είναι η θέση του, το κεφάλι του είναι στον αριστερό μου πνεύμονα, η πλατουλα του πηγαίνει προς τα κάτω και τα ποδαράκια του ανεβαίνουν στον δεξι μου πνεύμονα. Περιθώριο να γυρίσει έχει αλλα πρέπει να προσέχω κι νιώσω τίποτα πονακια να ξαπλώσω γιατί μπορεί να ερεθίσει την μήτρα και να πάμε για κάνα πρόωρο..

Αυτά...

Κατά τα άλλα χθες παρήγγειλα μια καινούργια βαλιτσούλα για το μαιευτήριο και ανυπομονώ να έρθει και να την ετοιμάσω!!

Του μικρού τα πραγματάκια που θέλω θα τα αγορασω τέλος του μήνα γιατί το ταμειον είναι μείον! Υπομονή...

Πολλά φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites

Αααα! Ξέχασα! Κοιτάζω το τικερακι μου και δεν μπορώ να το πιστέψω ποτέ έφτασε στις 31 βδομάδες! Τώρα μου μένουν μονες εβδομάδες!!! Πάμε απο 9 και κάτω!! Αυριο μπαίνω στον 8ο!!!

Άντε βρε κορίτσια να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) diavazw diavazw diavazw, xairomai pou Ola pane kala para tis opoies dyskolies koritsia.... ante NA pernaei o kairos NA doume ta mwrakia mas... emeis leipame olo ton aygousto sth lesvo , htan kourash apla eyxarisththhkame mpania kai eidika o mikros. Eytyxws para to oti eixa diavhth kyhshs sthn prohgoumenh egkymosynh oi kampules zaxarou mou einai kales, kai den ekana mia alla treis...pswnia egw akoma den ekana mono mpournouzakia pou mou kanan dwro.... filia se Oles

5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεεεερα!!

Λοιπόν κορίτσια πήγα σήμερα πρωί πρωί στο LIDL, είχα δει στο φυλλάδιο τους κάτι πιτζαμακια με 14ευρω. Πήγα και πήρα δυο για το νοσοκομείο, είναι λεπτουλες (δεν νομίζω ότι χρειάζονται χοντρές γιατι θα έχει ζέστη εκεί μέσα), και το σετ είναι παντελόνι, μπλουζακι-ραντακι(οπότε βολεύει για θηλασμό) και ζακετουλα! Σας το γραφω μήπως και σκεφτόταν και καμία άλλη κοπέλα το θέμα πιτζάμα-νοσοκομείο.

Καλή εβδομάδα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεερα!!kal

Λοιπόν κορίτσια πήγα σήμερα πρωί πρωί στο LIDL, είχα δει στο φυλλάδιο τους κάτι πιτζαμακια με 14ευρω. Πήγα και πήρα δυο για το νοσοκομείο, είναι λεπτουλες (δεν νομίζω ότι χρειάζονται χοντρές γιατι θα έχει ζέστη εκεί μέσα), και το σετ είναι παντελόνι, μπλουζακι-ραντακι(οπότε βολεύει για θηλασμό) και ζακετουλα! Σας το γραφω μήπως και σκεφτόταν και καμία άλλη κοπέλα το θέμα πιτζάμα-νοσοκομείο.

Καλή εβδομάδα!![/quote

Kalhmeraaaaa!

Tinaki epsaxa online to fylladio tou lidl, ontws fainontai wraies :-)

A PO poiothta omws? An sou einai eykolo ti % einai to vamvaki? Pants kai egw gia kalokairines pitzames skeftomoun h mall on nyxtikaki gt volevei perissotero, exw thn entypwsh oti that Kane i zesth, sthn prohgoumenh egkymosynh vevaia htan kalokairi kai para to air condition idrwna polu fantazomai logw thhlasmou. Gennhse kamia fthinopwro?


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αλεξία!

Μια χαρά μου φαίνεται η ποιότητα, εγώ δηλαδη με τα λεφτά που έδωσα θα κάνω την δουλειά μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Λοιπόν στα γράφω όπως τα λέει:

Ζακέτα: 57%βαμβάκι, 43% πολυεστέρας

Τοπ: 100% βαμβάκι

Παντελόνι: 93% βαμβάκι, 7% βισκοζη

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ρουχαλακια εχω παρει απο Lidl τα οποια εχουν βγει παρα πολυ καλα!!!!

Απο μπιτζαμουλες εχω παρει χειμωνιατικες αλλα οχι χοντρες λεπτουλες, που θα μου μεινουν και αργοτερα, και θα παρω μαζι μου και κανενα κοντομανικο μπλουζακι σε περιπτωση που σκασω...αλλα εγω ειμαι πολυ κρυουλιαρα και εδω το βραδυ ειδη εχει αρχησει και κανει κρυο...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα !

Κι εγώ είχα πάρει καλοκαιρινές πυτζαμούλες (σορτσάκι-αμάνικο μπλουζάκι) από τα lidl και με έβγαλαν παλικάτι..πολύ καλή ποιότητα, δροσερές, βάλε-πλύνε και δε τις λυπάμαι που τις γεμίζω και αμυγδαλέλαιο κάθε βράδυ..χαχα..ακόμα αυτές φοράω..Το σετάκι που λέτε το είχα δει κι εγώ και ήθελα να το πάρω, αλλά μου είπε η μαμά μου να πάω να πάρω νυχτικάκι καλύτερα, αν και ποτέ δε φορούσα νυχτικό εγώ..Ακόμα ψήνομαι και μπορεί το βράδυ αν προλάβω να παω να ρίξω μια ματιά αν έχει μείνει καμιά, αν και νομίζω πως θα έχουν γίνει ανάρπαστες..

Κατά τα άλλα, αυτή τη βδομάδα πρέπει να πάω για εξετάσεις αίματος και δεν ξέρω ακόμα ποια μέρα να το αποφασίσω..χαχα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, ξέχασα να σας ρωτήσω..Τα πλευρά σας πονάνε καθόλου ? Εμένα το δεξί μου πλευρό με πεθαίνει μέρες τώρα και μόνο αν ξαπλώσα μου περνάει..Όταν κάθομαι υποφέρω..Επίσης, φοράτε ακόμα βέρες, δαχτυλίδια κτλ ? Χθες το βράδυ συνειδητοποίησα πως ενώ έπλεε η βέρα μου, τώρα βγαίνει αλλά όχι και εύκολα..Μήπως πρέπει να τις βγάλουμε λέτε ?

Tinaki, αυτό που είπε για τις μονοψήφιες εβδομάδες ήταν τέλειο..Πόσο περιμένω κι εγώ να δείξει 21 το tickerακι..Αυτό θα σημαίνει αντίστροφη μέτρηση λογικά...Τέλειο..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Την βερα την εχω βγαλει εδω και 1 εβδομαδα πρηστικα τοσο πολυ που με ποναγε το δαχτυλο...Αλλα ετσι και μενα επλεε και ξαφνικα δεν εβγαινε στην κυριολεξια...:tongue::tongue:


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια μπαίνω να σας γράψω κάθε φορά κι τελικά ξεχνάω

τι θέλω να σχολιάσω!:shock::shock::shock: το έχετε εσείς αυτό

με τη μνήμη? επίσης είχα ξεχάσει πόσο τρελά όνειρα βλέπεις στην

εγκυμοσύνη! κάθε βράδυ ολόκληρη ιστορία βλέπω!! χαχαχαχα

το μόνο που θυμάμαι τώρα είναι για τη βέρα που λέτε..εγώ την έχω

βγάλει κανένα μήνα τώρα μπορεί κι παραπάνω! δεν με ενοχλούσε αλλά

όταν προσπάθησα να τη βγάλω κόλλαγε λίγο, οπότε είπα να μην το ρισκάρω!

είναι κι η ζέστη που πρήζεσαι ούτως ή άλλως...

αα πήρα κι εγώ ένα ζευγάρι πυτζάμες από το Lidl καλές φαίνονται! ωραίο

σχεδιάκι!:D σεντόνια που ήθελα ούτε για δείγμα δεν είχε!:(

σήμερα όλη μέρα στο ιντερνετ ήμουν κι χάζευα δωματιάκια παιδικά κι για

τη μπέμπα κι για τον μικρό!! κι ρουχαλάκια για το μωρό! έχω ενθουσιαστεί

αλλά κρατιέμαι όσο μπορώ γιατί ο λογαριασμός θα δείξει 0!! χεχεχε!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Στον μεγάλο που γέννησα καλοκαίρι είχα πάρει κι νυχτικακια. Τώρα που θα είναι χειμώνας μου αρεσε πιο πολύ η ιδέα της πιτζάμας, αλλα θα έχω έτοιμη και μια νυχτικιά στο σπίτι της μαμάς μου που είναι κοντά, μήπως καταληξω σε καμιά καισαρική και με ενοχλεί το παντελόνι της πιτζάμας.

Την βέρα μου δεν την έχω βγάλει και μάλλον δεν θα την βγαλω. Τα δάχτυλά μου δεν έχουν πριστει αν και απο τις αυξομειώσεις στο βάρος μου η βερα έχει σχηματίσει δακτύλιο στο συγκεκριμένο δάχτυλο..

Vivian με γειά κι σένα η πιτζαμουλα σου, καλοφορετη!!!

Όσο για την μνήμη το πάθαινα στην δουλειά τις τελευταίες μέρες, αλλα ευτυχώς με δικαιολογούσαν λόγω της κατάστασης!

Εμένα με έχει πιάσει το σύνδρομο της φωλιάς και εκτός απο το παιδικό θέλω να αναδιοργάνωσω όλο το σπίτι να είναι έτοιμο για το νέο μέλος!!

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια δεν ειμαι καλα...Εχουμε καποια θεματακια εδω στο σπιτι με τον αντρα μου οχι να μαλωνουμε και τετοια με την δουλεια του, και υπαρχει πολυ στρες και αγχος, προσπαθω να μην επηρεαζομαι αλλα ανγχονομαι παρα πολυ και το κραταω μεσα μου κοιταω να κραταω την ισοροπια γιατι ο αντρας μου εχει πεσει τελειως...

Ζαλιζομαι γενικα και σημερα απο το πρωι ειχα πονακια χαμηλα σαν περιοδου..φοβαμαι ειναι κατι κακο?Φανταζομαι απο το αγχος ειναι πρεπι να ηρεμησω αλλα μια κουβεντα ειναι..!!!:cry::cry::cry::cry:


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...