Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου :D τι κάνετε? εγω στο τρέξιμο είμαι ....σήμερα θα βάψουμε το δωμάτιο του μπεμπέ μας.Παρέλαβα σήμερα τα αυτοκόλλητα και την μπορντούρα γρασίδι που είχα παραγγείλει. Αύριο θα έρθουν τα έπιπλα του μωρού μαζί με το στρώμα και την προίκα του. Και τέλος την επόμενη εβδομάδα θα κάνω επιδρομή στα jumbo για άλλες αγορες. Πφφφφ τα έχω παίξει αλλα χαλάλι του ...σας φιλώ ;)


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλες καλα!

Έχω μπερδευτεί πολύ. Λοιπόν.... δικαιούμαι απο το ικα 56 μέρες πριν γεννήσω επίδομα κύησης. και μετά για τις 63 μέρες επίδομα λόχειας. αυτά είναι όλα τα λεφτά που θα πάρω από το ίκα? τίποτα άλλο? και δεν θα πληρωθώ καθόλου από τον εργοδότη?


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα και εγω με μια χαρουλα και ο μπεμπουλης μου μεγαλωνουμε μπηκαμε στον 7ο μηνα λιγο ακομα...Εμεις εχουμε παραγγειλει την συρταριερα και θα μας ερθει σε 6 μερουλες, παραγγειλα και τα αυτολλητα τοιχου ειναι τελεια, μολις μου ερθει και η συρταριερα θα τα τοποθετησω ολα ανυπομονω και ειμαι πληρως ενθουσιασμενη...Αυρια θα παω και jumbo να παρω αξεσουαρ και διακοσμητικα για τον μπεμπουλη μου!!!!Τελεια για μενα αυτη ειναι η καλητερη περιοδος μιας που ασχολουμαστε για τον μπεμπακο μου!!!!Εχω εξετασεις αιματος τελος Αυγουστου και τοτε θα δω και τον μπεμπουλη μου..μου εχει λειψει αφανταστα!!!!Πλακα στην πλακα περασε πολυ γρηγορα ο καιρος δεν καταλαβα τιποτα...Σημερα θα παω για μπανακι εχει πολυ ζεστουλα!!!Ευχομαι ολες να ειστε καλα και να περνατε τελεια!!!φιλακια πολλα...:D:D

καλημέρα Koutsouni22 και με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Έχεις απόλυτο δίκιο, και εγώ δεν ξέρω πως έχει περάσει τόσο γρήγορα ο καιρός (και φαντάσου έχω ήδη μπει στο όγδοο..).

Ψάχνω και εγώ αυτοκόλλητα τοίχου και ρώτησα για κατευθύνσεις στο forum. Πέραν όμως από το χαμηλό κόστος είναι και η ποιότητα.. και μιας και τα έχεις λάβει ήδη και σου αρέσουν, θες να μου πεις από πού τα παράγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Koutsouni22 και με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Έχεις απόλυτο δίκιο, και εγώ δεν ξέρω πως έχει περάσει τόσο γρήγορα ο καιρός (και φαντάσου έχω ήδη μπει στο όγδοο..).

Ψάχνω και εγώ αυτοκόλλητα τοίχου και ρώτησα για κατευθύνσεις στο forum. Πέραν όμως από το χαμηλό κόστος είναι και η ποιότητα.. και μιας και τα έχεις λάβει ήδη και σου αρέσουν, θες να μου πεις από πού τα παράγγειλες?

Φυσικα..και ειναι πολυ ωραια ακριβως οπως τα βλεπεις στον υπολογιστη και σε κατευθυνουν πολυ καλα στο πως θα τα τοποθετησεις...<< stickit.gr >>!!!

Σ' ευχαριστω πολυ και εσυ με το καλο το μωρακι σου!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγα jumbo σημερα ειχε πανεμορφα πραγματα το σεικωσα ολο το μαγαζι χαχαχα εκανα μεγαλο λογαριασμο αλλα το ευχαριστηθηκα τωρα ειμαι πληρης αντε να ερθει και η συρταριερα να φτιαξω το δωματιο επιτελους...Σε λιγο καιρο θα αρχησω να πλενω σιγα σιγα να ειμαι ετοιμη...Ενα χαλακι μου εχει μεινει μονο, τις κουρτινες τις πηραμε και αυτες τις ραβει η μαμα μου κομπλε κομπλε!!!!

Μονο εγω εχω μεινει τωρα λιγα πραγματα για το νοσοκομειο αλλα αυτα πιο μετα...Να βγουν τα χειμωνιατικα καλα!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα μανουλίτσες!

εμείς είχαμε γιατρό σήμερα! η μπεμπούλα έφτασε αισίως το κιλό, 1069γρ

για την ακρίβεια κι είναι μια χαρά! είναι με τα ποδαράκια κάτω αλλά ακόμα

δεν αγχωνόμαστε έχει μπόλικο χώρο κι γυρνοβολάει! να σας πω, επειδή θα

πάμε κι καισαρική δεν θα με χάλαγε να έμενε κι έτσι γιατί ξέρω πως δεν θα

είχα επιλογή για φτ έτσι κι αλλιώς..τώρα στεναχωριέμαι λίγο...τέσπα..

κι η καμπύλη ζαχάρου ήταν σούπερ οπότε πάει κι αυτό το άγχος!

κουτσούνι με γεια τα πραγματάκια σας, φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σου!!

για σένα μην βιάζεσαι ακόμα να δεις πως θα είσαι μέχρι τότε! ειδικά για σουτιέν

περίμενε μέχρι 35-36 βδομάδες σίγουρα!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανουλίτσες!

εμείς είχαμε γιατρό σήμερα! η μπεμπούλα έφτασε αισίως το κιλό, 1069γρ

για την ακρίβεια κι είναι μια χαρά! είναι με τα ποδαράκια κάτω αλλά ακόμα

δεν αγχωνόμαστε έχει μπόλικο χώρο κι γυρνοβολάει! να σας πω, επειδή θα

πάμε κι καισαρική δεν θα με χάλαγε να έμενε κι έτσι γιατί ξέρω πως δεν θα

είχα επιλογή για φτ έτσι κι αλλιώς..τώρα στεναχωριέμαι λίγο...τέσπα..

κι η καμπύλη ζαχάρου ήταν σούπερ οπότε πάει κι αυτό το άγχος!

κουτσούνι με γεια τα πραγματάκια σας, φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σου!!

για σένα μην βιάζεσαι ακόμα να δεις πως θα είσαι μέχρι τότε! ειδικά για σουτιέν

περίμενε μέχρι 35-36 βδομάδες σίγουρα!

Ναι εγω ακομα αργω δεν βιαζομαι 5 πραγματα ειναι ολα και ολα...Ειδικα σουτιεν για κανενα λογο απο τωρα εχω ηδη μεγαλο στηθος δεν ξερω ποσο ακομα θα γινει ελπιζω οχι πολυ θα παθω φρικη.. :o :o

Τι καλα που εφτασε η μπεμπουλα σου 1069γρ εγω αρχες Αυγουστου θα τον δω πως τα παει ο μικρουλης μου, σιγουρα μεγαλωνει η κοιλια μου εχει γινει καρπουζι, αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ησυχος δεν με ταλαιπωρει το καλο μου...μονο τα ποδια μου γινονται τουμπανο ειδικα σημερα λιγο ακομα και θα εκραγουνε, με πιανει και φαγουρα στα δαχτυλα πολυ και εβγαλα και φουσκαλιτσα...και εδω και 2 μερες με εχουν πιασει ξυνιλες οτι τρωω με σακατευει...αχχχχ υπομονη!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Κι εμείς είχαμε γιατρό χθες και η μπεμπούλα έφτασε το κιλό (1085γρ)..31 εκατοστά και όλα μια χαρά στις μετρήσεις της είπε ο γιατρός..ου έγραψε κλασσικά εξετάσεις για τον έλεγχο του μήνα και τέλος Σεπτέμβρη θα μιλήσουμε για ντομπλερ να κλείσουμε ραντεβού. Μετά μου είπε η μαία μέχρι 15 Οκτώβρη έχουμε μάθημα θηλασμού και ανώδυνου τοκετού..Αυτά..

Vivian, μπράβο για τα καλά σου νέα κι εσένα από το γιατρό..Ίδιο βάρος έχουν σχεδόν οι μπεμπούλες μας..

Κουτσούνι, τι καλά που ψώνισες για το μικρό σου..Εγώ θα περιμένω να τελειώσουμε με την επέμβαση της μαμά μου, γιατί δεν έχω διάθεση και κουράγιο τώρα και μετά θα γίνει χαμός..Θα ξεσπάσω στα μαγαζιά όλο το άγχος που περνάω..Και για μένα θα ψωνίσω τέλη Οκτώβρη λέω που θα μπω στον 9ο..

Φιλάκιααα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα..και ειναι πολυ ωραια ακριβως οπως τα βλεπεις στον υπολογιστη και σε κατευθυνουν πολυ καλα στο πως θα τα τοποθετησεις...<< stickit.gr >>!!!

Σ' ευχαριστω πολυ και εσυ με το καλο το μωρακι σου!!!

όντως έχουν πανέμορφα αυτοκόλλητα!! και πολλά!!!

μόλις τα παράγγειλα, και πάλι ευχαριστώ Koutsouni22

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολες.

Μεγαλωσαν τα μπεμπακια σας καλε πολυ...ξεπερασαν το κιλο,πολυ ωραια.Φτιαχνετε κ τα δωματια τους.....ενω εγω ουτε κουδουνιστρα ακομα δεν της εχω παρει ετσι για να μπαινω στο ροζ κλιμα.

Αυτες τις μερες δεν ειμαι πολυ καλα,ξυπναω με ζαλαδες,ανακατωσουρες κ γενικα ειμαι πολυ υποτονικη.Ο αιματοκριτης με εχει τσακισει.Εχω ξεκινησει κ επαναληψη στα μεγαλα την προπαιδεια κ γραμματικη γιατι ξεκινανε σχολεια σε λιγες μερες κ γενικα δεν προλαβαινω ουτε ανασα να παρω.Ο μικρος με θελει συνεχεια διπλα του κ αγκαλια οχι απλα να με βλεπει.Με μια λεξη ΧΑΜΟΣ.

Υπερηχο,εξετασεις αιματος,ουρων κ καμπυλη θα τα κανω ολα μαζι στις 12/9 κ ανυπομονω να δω το κοριτσακι μου.

Kell εγω στον μικρο ειχα παρει απο το ΙΚΑ το επιδομα κυησης κ το λοχεια απο τη δουλεια τποτα,ομως ειχα σταματησει απο νωρις οποτε δεν ξερω στην περιπτωση σου τι ισχυει.

Ξεμπερδεψα κ με κατι λεπτομεριες που ειχαν μεινει για τη βαπτιση του μικρου.Ειχα ακουσει χιλια δυο τον τελευταιο καιρο οτι οι εκκλησιες για να σου κανουν το μυστηριο θελουν 130 ευρω απο τους γονεις κ χωρια τι θα δωσει ο κουμπαρος κ ημουν σαστισμενη λιγο ομως ευτυχως πεσαμε σε καλες περιπτωσεις.Μα ολα εμπορια τα εχουν κανει.Ελεος πια.

Για την παραμονη μου στο μαιευτηριο θελω να παρω καινουργιες νυχτικες,ρομπακια κ παντοφλακια αλλα αυτα κατα τον Οκτωβρη.Σουτιεν θηλασμου εχω αλλα μαλλον θα χρειαστω μεγαλυτερα αυτη τη φορα.Θα δειξει.

Πενυ μου ακομα δεν το εκανε το χειρουργειο η μαμα?Ας γινει συντομα κ με επιτυχια.

Ρε κοριτσια τι κολλημα τρελο εχω με τα γλυκα?Πραγματικα δε περναει μερα χωρις να φαω κατι με ζαχαρη.Εσεις εχετε κολλησει με κατι?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

πετρίνα κι χθες σκεφτόμουν πως έχεις μέρες να μας πεις νέα σου! πωπω

σαν χθες θυμάμαι που έλεγες πως σταμάτησαν τα σχολεία κι θα τα έχεις

όλα σπίτι κι τώρα ξεκινάει καινούρια χρονιά! απίστευτο! πέρασε το καλοκαίρι

αν κι πραγματικά με κούρασε πολύ! κι η εγκυμοσύνη το ίδιο ρε κορίτσια

δεν ξέρω για σας αλλά εγώ δεν την παλεύω! κι πάντα έλεγα τη 2η θα την

ευχαριστηθώ, γιατί δεν ξέρω αν θα κάνω 3ο παιδάκι, αλλά καθόλου...

τι να πω ελπίζω αν δροσίσει ο καιρός, όπως σήμερα να είμαι καλύτερα!!

χθες ξύπνησα από δύσπνοια κι δεν μπορούσα με τπτ να ξαπλώσω!

στο τέλος έβαλα τον ανεμιστήρα πάνω μου κι ίσιωσα λίγο!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

πετρίνα κι χθες σκεφτόμουν πως έχεις μέρες να μας πεις νέα σου! πωπω

σαν χθες θυμάμαι που έλεγες πως σταμάτησαν τα σχολεία κι θα τα έχεις

όλα σπίτι κι τώρα ξεκινάει καινούρια χρονιά! απίστευτο! πέρασε το καλοκαίρι

αν κι πραγματικά με κούρασε πολύ! κι η εγκυμοσύνη το ίδιο ρε κορίτσια

δεν ξέρω για σας αλλά εγώ δεν την παλεύω! κι πάντα έλεγα τη 2η θα την

ευχαριστηθώ, γιατί δεν ξέρω αν θα κάνω 3ο παιδάκι, αλλά καθόλου...

τι να πω ελπίζω αν δροσίσει ο καιρός, όπως σήμερα να είμαι καλύτερα!!

χθες ξύπνησα από δύσπνοια κι δεν μπορούσα με τπτ να ξαπλώσω!

στο τέλος έβαλα τον ανεμιστήρα πάνω μου κι ίσιωσα λίγο!!

Το ιδιο κουρασμενη νιωθω κ εγω με την εγκυμοσυνη...ενω στις προηγουμενες πετουσα τωρα αισθανομαι μονιμα ταλαιπωρημενη κ κουρασμενη.Ισως εχεις δικιο πως αν δροσισει να νιωσουμε καλυτερα.Γενικα θελω να περασει γρηγορα αυτο το διμηνο.Αυτο με τη δυσπνοια το εχω κ εγω κ μαλλον ειναι που μας πιεζουν τα μπεμπακια,το χειροτερευει κ η ζεστη.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο μένα ! Πετρίνα μου σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες , δεν είχες κάνει εμφανίσει και έλεγα τι να κάνεις. Με το καλό να ανοίξουν τα σχολεία, καλό κουράγιο να σου ευχηθώ. Για μένα θα ψωνίσω τον Οκτώβριο, είναι νωρίς ακόμα. Πετρίνα εγω θέλω να τρώω κάθε μέρα σταφύλια :D

Κάτι άλλο θέλω να σας ρωτήσω κορίτσια... σας πονάνε τα πόδια σας ???? Εμένα πονάνε πολύ:cry: ξυπνάω το πρωί, πάω να περπατήσω και μου φαίνονται οτι είναι 100 κιλά το καθένα ... με το ζόρι περπατάω :cry::cry::cry::cry: Μετα απο λίγη ώρα είναι κάπως καλύτερα...αλλά τι είναι αυτό ???


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο μένα ! Πετρίνα μου σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες , δεν είχες κάνει εμφανίσει και έλεγα τι να κάνεις. Με το καλό να ανοίξουν τα σχολεία, καλό κουράγιο να σου ευχηθώ. Για μένα θα ψωνίσω τον Οκτώβριο, είναι νωρίς ακόμα. Πετρίνα εγω θέλω να τρώω κάθε μέρα σταφύλια :D

Κάτι άλλο θέλω να σας ρωτήσω κορίτσια... σας πονάνε τα πόδια σας ???? Εμένα πονάνε πολύ:cry: ξυπνάω το πρωί, πάω να περπατήσω και μου φαίνονται οτι είναι 100 κιλά το καθένα ... με το ζόρι περπατάω :cry::cry::cry::cry: Μετα απο λίγη ώρα είναι κάπως καλύτερα...αλλά τι είναι αυτό ???

Εσυ εχεις υγιεινο κολλημα.Γενικα προσεχεις τη διατροφη σου?

Μακαρι να εχουν καλη σχολικη χρονια τα αγορια μου κ να πεσουμε σε καλους κ συνεργασιμους δασκαλους.

Βαρια δε τα νιωθω αλλα οτι δεν μπορω τα πρωτα 5 λεπτακια να κουνηθω νορμαλ ναι.Εμενα βεβαια ειναι απο τη μεση που εχω πιαστει κ καταλαβαινω κ πονο ψηλα στο ποδι.Ισως ειναι απο τη ζεστη το βαρος που νιωθεις οπως κ το πρηξιμο που χειροτερευει.Καλο ειναι να ενημερωσεις τον γιατρο σου μηπως ειναι κατι αλλο που θελει παρακολουθηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...