Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Καλημερούδια! Λέω να κάνω ένα τεστ πρώτα από βδομάδα γύρω στη 8η-9η μέρα και αν βγει θετικό θα κάνω την χοριακη στην 15η μέρα που μου είπε αλλιώς θα πάω πιο νωρίς. 
      Με το καλό να έρθουν αυτές οι μέρες και σε σένα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε 😂

      Σε ευχαριστώ!!! Μετράω αντίστροφα σιγά σιγά!!! Ναι καλέ κανε εκεί ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος! Εκεί κοντά στη 10η μέρα και μια χαρά! Αλλά στις 15 μέρες να πας για χοριακη ότι και να δείξει! Άντε αναμένουμεεε!!!🧡

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου !

Μια μέρα πιο κοντά στο Σαβ/κο..Αυτό να σκεφτόμαστε..Κι εδώ συννεφιά και δροσιά αρκετή πρωι πρωί..Έβρεχε χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί όταν ξύπνησα. Κι εγώ δεν κοιμάμαι πολύ καλά τελευταία..πονάνε τα πλευράκια μου απο τα στριφογυρίσματα και αν ξεχαστώ και πιέσω την κοιλιά μου, κλωτσάει και η μπέμπα τυπου "σιγά μαντάμ..άνθρωπος μέσα.."χαχαχα

Πετρίνα μου, κουλουράκια σε ελληνικό καφέ ε ? Πωπω..τι μου θυμισες τώρα..Διακοπές μου μύρισε πρωινιάτικα..

Τιτικο, εύχομαι όλα τέλεια σήμερα με το γιατρό και να χορτάσεις λίγο το ζουζούνι σου που θα έχει μεγαλώσει..να μας πεις κιλά και εκατοστά να σκεφτόμαστε και τα δικά μας πως θα μεγάλωσαν.. Τελικά, εκεί που λέγαμε πως είχαμε όλο κορίτσια, πήραν κεφάλι τα αγόρια..πάλι καλά..να έχουμε επιλογές για τις κόρες μας..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 6/7 ΜΕΧΡΙ 10/7 ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ 23/7 ΜΕ ΚΥΚΛΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ 3 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΡΟΖ ΑΧΝΟ Κ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ Κ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 6/7 ΜΕΧΡΙ 10/7 ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ 23/7 ΜΕ ΚΥΚΛΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ 3 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΡΟΖ ΑΧΝΟ Κ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ Κ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?

Καλημέρα κορίτσι μου ! Κοίτα, ειδικός δεν είμαι αλλα μου φαίνεται πιθανό..Εδώ είχε γράψει μια από τις κοπέλες πως είχε το ίδιο 2 μήνες νομίζω και για αυτό δεν ήξεραν ακριβώς να προσδιορίσουν και την ηλικία κύησης..Το καλύτερο που έχεις να κάνεις και αυτό θα σου έλεγε πιστεύω και ο γιατρός σου είναι να κάνεις αν θες ένα τεστ εγκυμοσύνης κι αν βγει αχνό ή θετικό, αύριο κιόλας να κάνεις μια Β-χοριακή..Αύριο απόγευμα ή Σάββατο πρωί θα βγει και θα ξέρεις..Εύχομαι αν αυτό είναι που θες να είσαι έγκυος..Καλή τύχη και αν θες ενημέρωσέ μας όταν θα ξέρεις !


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ...ΑΠΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΦΕ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΝΧΟΣ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ...ΑΠΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΦΕ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΝΧΟΣ....

Κοίτα μέχρι 2 μέρες καφέ έχει τύχει σε μένα σε καλοκαίρι, που έκανα μπάνια σε κρύα θάλασσα και γενικά είχε απορυθμιστεί..Αλλά πιες καμιά πορτοκαλάδα που γενικά το επιταχύνει αν είναι να έρθει, κάνε και το τεστ και βλέπεις..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Τσα να με πάλι ...ήρθα απο τον γιατρό όλα οκ με τον μικρό μου. Είναι 800γρ και 35 εκ. Μου έγραψε εξετάσεις να κάνω...γενική αίματος και ούρων. Μου έγραψε επίσης να κάνω καμπύλη ζαχάρου την Δευτέρα. Φοβάται μου είπε οτι μπορεί να έχω ζάχαρο γιατί πήρα 7 κιλά σε 2 μήνες. Σύνολο είμαι +12 και θα πάρω μέχρι το τέλος αλλα 10 κιλά οπότε σύνολο +22 με βλέπει...μου έγραψε και σίδηρο να παίρνω, όχι ασβέστιο ή μαγνήσιο. Δεν έχει πάρει θέση , το κεφαλάκι του είναι ψηλά ακόμα αλλα ο γιατρός είπε οτι έχει χρόνο ....


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τσα να με πάλι ...ήρθα απο τον γιατρό όλα οκ με τον μικρό μου. Είναι 800γρ και 35 εκ. Μου έγραψε εξετάσεις να κάνω...γενική αίματος και ούρων. Μου έγραψε επίσης να κάνω καμπύλη ζαχάρου την Δευτέρα. Φοβάται μου είπε οτι μπορεί να έχω ζάχαρο γιατί πήρα 7 κιλά σε 2 μήνες. Σύνολο είμαι +12 και θα πάρω μέχρι το τέλος αλλα 10 κιλά οπότε σύνολο +22 με βλέπει...μου έγραψε και σίδηρο να παίρνω, όχι ασβέστιο ή μαγνήσιο. Δεν έχει πάρει θέση , το κεφαλάκι του είναι ψηλά ακόμα αλλα ο γιατρός είπε οτι έχει χρόνο ....

Μπράβο Titiko μου..Το καμάρωσες το μωρό σου που μεγάλωσε ε ? Κοντεύει το 1 κιλό..Σε μια βδομάδα θα το έχει φτάσει λογικά..Τέλεια..Αυτές τις εξετάσεις τις έκανα κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα..Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι..!!!

Θα πάρει θέση που θα πάει..κι αν δεις στον 7ο πως δεν έχει πάρει, ξεκίνα λίγο περπάτημα για να γυρίσει λένε, μιας και έχει χώρο ακόμα στον 7ο..

Αχ τι ωραία αίσθηση όταν γυρίζεις από υπερηχο ε ? χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Titiko μου..Το καμάρωσες το μωρό σου που μεγάλωσε ε ? Κοντεύει το 1 κιλό..Σε μια βδομάδα θα το έχει φτάσει λογικά..Τέλεια..Αυτές τις εξετάσεις τις έκανα κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα..Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι..!!!

Θα πάρει θέση που θα πάει..κι αν δεις στον 7ο πως δεν έχει πάρει, ξεκίνα λίγο περπάτημα για να γυρίσει λένε, μιας και έχει χώρο ακόμα στον 7ο..

Αχ τι ωραία αίσθηση όταν γυρίζεις από υπερηχο ε ? χαχαχα

Το καμάρωσα το μαναράκι μου...ναι θα το φτάσουμε το κιλό την επόμενη εβδομάδα:D Αυτό μου είπε και ο γιατρός, θα πάρει θέση είναι νωρίς ακόμα.


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη μας ημερα κοριτσια μου.

titiko ολοκληρο αντρακι καλε...μπραβο του!!!!

Εμεις εχθες το βραδυ φαγαμε πιτσα μετα απο πολυ καιρο κ ολο το βραδυ ειχα καουρες...χαλια μαυρα αλλα καλα να παθω γιατι επρεπε να το περιμενω.Σημερα το μενου εχει αρακα με πατατουλες κ καροτακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 6/7 ΜΕΧΡΙ 10/7 ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ 23/7 ΜΕ ΚΥΚΛΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ ΣΤΙΣ 3 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΡΟΖ ΑΧΝΟ Κ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ Κ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟ...ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?

Καπως ετσι ηταν η δικη μου περιπτωση σε αυτη την εγκυμοσυνη.Περιμενα να αδιαθετησω κ 3 μερες πριν την αναμενωμενη ημερομηνια ειχα καφε υγρα...ε λεω μου ηρθαν λιγο νωριτερα κ ισως λογω κρυωματος καφε...περνουν οι μερες κ σταματανε.Ολα καλα...μετα ομως απο 2 μερες να σου παλι τα ιδια..το αφησα ομως γιατι λεω δεν ειναι τιποτα κ αυτο συνεχιστηκε για 3 μερουλες.Μετα κατι με ετρωγε κ για να μου φυγει καθε σκεψη κανω τεστακι...θετικοτατο στο μισο λεπτο...!

Ισως κ να υπαρχει εγκυμοσυνη στην περιπτωση σου ισως κ οχι...50-50 το ποσοστο.Κανε το τεστακι σου η τη Β χοριακη να σιγουρεψεις πως δεν ειναι κατι αλλο.

Παντως αν θελετε μωρακι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..!!! Επιτέλους Παρασκευή..!!! Σαν ψέματα μου φαίνεται πως θα πάρω άδεια. Από βδομάδα θα πάω και στους δικούς μου επιτέλους..

Κι εμείς χθες Πετρίνα μου φάγαμε πίτες μετά από από καιρό..Είχε έρθει να μας δει μια συμφοιτήτρια και συνάδελφος και πολύ καλή φίλη μου από τη σχολή που ζει και εργάζεται στην Αμερική και της είχαν λείψει όπως είπε..χαχα..Ευτυχώς δε με πείραξε, αλλά ήταν και ελαφρύ..χωρίς πολλά πολλά μέσα και χωρίς λάδια..

Σήμερα γραφείο, αν και ξύπνησα κουρασμένη, πονάνε τα πλευράκια μου κι έχω και κάτι πονάκια στος προσαγωγούς..δεν ξέρω τί είναι εκεί..ψηλά και εσωτερικά στο ένα πόδι..Μάλλον τεντώνει από παντού το σώμα μου..

Εύχομαι μια τέλεια μέρα που να περάσει γρήγορα και ευχάριστα..!!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!! πως είστε??

εμείς εδώ σπίτι, ευχαριστήθηκα τη δροσιά 2 μέρες, αλλά ξενέρωσα κιόλας

γιατί θα ήθελα να είναι οκτώβρης ας πούμε κι να χει τέτοιο καιρό πιο

συχνά! σήμερα πάλι ζέστη! πφφφφ

πετρίνα συγχαρητηρια για τα καλά αποτελέσματα κι για την κόρη βέβαια!

την πετύχατε!:D:D

titiko ολόκληρο αντράκι ο γιόκας σου!! μεγάλωσαν μωρέ, κι εγώ μέχρι να

πάω πάνω από κιλό θα είναι!

καλές διακοπές όσες λείπετε! να περάσετε σουπερ! είπαμε μήπως πάμε κι

εμείς τέλος του μήνα κανένα σ/κ κοντά στην αθήνα, για να δούμε!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Vivian καλημέρα ! Όντως ωραία η δροσιά 2 μέρες..Κι εγώ θα ήθελα να είναι Οκτώβρης, να είμαστε σπιτάκια μας και να περιμέναμε τη μεγάλη μέρα που όλο και θα πλησίαζε..Σήμερα ξαφνικά μου φαίνεται μακριά ο Νοέμβρης...χαχα..Ίσως και λόγω κούρασης..Κορίτσια, έχετε κι εσείς να υποθέσω πονάκια, τραβήγματα και γενικά μια ενόχληση σε μέση, κοιλίτσα κτλ..Όχι τίποτα ανυπόφορο, αλλά δεν είστε και άνετες όπως πριν κανένα μήνα ας πούμε..Σωστά ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!! πως είστε??

εμείς εδώ σπίτι, ευχαριστήθηκα τη δροσιά 2 μέρες, αλλά ξενέρωσα κιόλας

γιατί θα ήθελα να είναι οκτώβρης ας πούμε κι να χει τέτοιο καιρό πιο

συχνά! σήμερα πάλι ζέστη! πφφφφ

πετρίνα συγχαρητηρια για τα καλά αποτελέσματα κι για την κόρη βέβαια!

την πετύχατε!:D:D

titiko ολόκληρο αντράκι ο γιόκας σου!! μεγάλωσαν μωρέ, κι εγώ μέχρι να

πάω πάνω από κιλό θα είναι!

καλές διακοπές όσες λείπετε! να περάσετε σουπερ! είπαμε μήπως πάμε κι

εμείς τέλος του μήνα κανένα σ/κ κοντά στην αθήνα, για να δούμε!

Όντως η δροσούλα ήταν ότι χρειαζόμασταν στη κατάσταση μας.Αθήνα μένεις η επαρχία?Σήμερα πάντως εδώ που είμαστε εμείς κάτω από την Πεντέλη έχει σύννεφα κ δροσούλα κ σήμερα.

Την πέτυχε o άντρας μου τη κόρη κ δεν μπορώ να τον μαζέψω...φαντάσου όταν γεννηθεί τι έχει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...