Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΕΕΤΑΑ ΑΘΗΝΑΣ


Recommended Posts

Καλημέρα!

Σε συνέχεια του θέματος που ξεκινησε με τη φετινη απαραδεκτη απορριψη των αιτησεων μας λογω ελλειψης κονδυλιων χωρις καν να μας εχουν ειδοποιησει απο πριν τι ακριβως θα γινει και σε συνεχεια με την προταση να οργανωθουμε για να κανουμε μαζικη καταγγελια ή κινηση να δουμε τι θα γινει

Ανοιγω εδω για την αθηνα Ας προσελθουμε να δουμε τι ακριβως μπορουμε να πετυχουμε,,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω θα ηθελα να συμμετεχω αν οργανωθει κατι. οπου μπορω να βοηθησω πειτε


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

και εγω μεσα ειμαι σε οποιαδηποτε κινητοποιηση.

επικοινωνησα και εγω με συνηγορο του πολιτη και ειπαν οτι ακριβως ειπαν και στην love4four στο αρχικο θεμα (ποστ 6455), οτι δηλαδη κανουμε εγγραφη αναφορα του παραπονου μας και το στελνουμε μεσω φαξ απευθυνομενοι στο συνηγορο του παιδιου και μετα αναλαμβανουν αυτοι να διευρευνησουν την υποθεση.

επισης νομιζω οτι καλο θα ηταν να στειλουμε κατι αντιστοιχο στην εεταα.


as1cF2kVM1P1300MDAwNDk5MWR8MDAwMjIzZHx0byBrb3lrbGFraSBtb3kgZWluYWk.gif

dev306prs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ οποτε συμφωνουμε να κινηθουμε μεσω του συνηγορου με μια επιστολη καταγγελια και με κοινοποιηση στην ΕΕΤΑΑ και σε ολα τα αρμοδια τμηματα που διαβαζω στη προκυρηξη που εδωσαν το οκ για ναγινει η προσκληση? και παραλληλη κοινοποιση σε ολα τα ΜΜΕ/εφημεριδες /κλπ???

απλα εγω το βραδυ θα μπορεσω με ησυχια να φτιαξω ενα προσχεδιο και οποια αλλη θελει επισης να κανει και παραλληλα να το συζητησουμε γιατι τωρα ειμαι σπιτι με την μικρη να αλωνιζει,,,,,,οποια θελει ας γραψει και αυτη κατι σα μπουσουλα και βλεπουμε πως θα κινηθουμε,,,,,ενημερωστε και οσες μπορειτε,,,εγω μιλαω και για αλλες 3 μανες που δεν ειναι μεν εγγεγραμενες εδω αλλα συμφωνουν με τις κινησεις μας

Link to comment
Share on other sites

.............Η χαζομάρα μου η σημερινή είναι πως ξέχασα το κινητό μου σπίτι - επομένως, εάν (λέω ΑΝ) μου τηλεφώνησε η ιδιοκτήτρια του σταθμού για ενημέρωση, πιθανότατα, να μην έχει το τηλέφωνο της εργασίας μου, οπότε θα περιμένω μέχρι το απόγευμα

ΑΛΛΑ

να ρίξω μια σκέψη (όχι δική μου, φίλης) γιατί πρέπει η καταγγελία όπως θέλετε πείτε το να απευθύνεται προς τον Συνήγορο του Παιδιού εφόσον το Πρόγραμμα απευθύνεται στις Μητέρες ?????? Δεν κορόιδεψαν τα παιδιά μας, ΕΜΑΣ κοροίδευουν τις εργαζόμενες μητέρες ....

Λογικό μου ακούγεται όσο το σκέφτομαι...εσείς ? τί λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μέσα...φτιαχτε ενα προσχέδιο να συμπληρώσουμε οτι χρειαστει κ να στείλουμε όλες το ίδιο φυσικά η καθεμία με το ονοματεπώνυμο της το ονομα παιδιου κ τον αριθμο πρωτοκόλλου που ειχαμε ! ;)


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


.............Η χαζομάρα μου η σημερινή είναι πως ξέχασα το κινητό μου σπίτι - επομένως, εάν (λέω ΑΝ) μου τηλεφώνησε η ιδιοκτήτρια του σταθμού για ενημέρωση, πιθανότατα, να μην έχει το τηλέφωνο της εργασίας μου, οπότε θα περιμένω μέχρι το απόγευμα

ΑΛΛΑ

να ρίξω μια σκέψη (όχι δική μου, φίλης) γιατί πρέπει η καταγγελία όπως θέλετε πείτε το να απευθύνεται προς τον Συνήγορο του Παιδιού εφόσον το Πρόγραμμα απευθύνεται στις Μητέρες ?????? Δεν κορόιδεψαν τα παιδιά μας, ΕΜΑΣ κοροίδευουν τις εργαζόμενες μητέρες ....

Λογικό μου ακούγεται όσο το σκέφτομαι...εσείς ? τί λέτε ?

Και μένα από το πρωί αυτή είναι η απορία μου......

που κολλάει ο συνήγορος του παιδιού???

Link to comment
Share on other sites

Και μένα από το πρωί αυτή είναι η απορία μου......

που κολλάει ο συνήγορος του παιδιού???

............

εμ έλα μου ντε !

Να 'ναι καλά η φίλη που μου το επισήμανε... μάλλον κι εκείνοι δεν πρέπει να είναι ενήμεροι:? (έτσι μου είπαν στο τηλέφωνο Καλαμάρι μου)

Link to comment
Share on other sites

παραλληλα καντε και κινησεις στους δημοσιους παιδικους σας η στους ιδιωιτκους μιλσητε με τους υπευθυνους ,,,εγω εγραψα επιστολη στον υπευθυνο των παιδικων μενιδιου,,,δε ξερω αν θα δωσει βαση αλλα κατι ειναι και αυτο,,,,να δουμε τι θα κανουνε και αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θέλω να συμμετάσχω.Δεν μπορούν να μας λενε κάντε παιδιά έχουμε πρόβλημα και μετά να μας τιμωρουν οι εργοδότες ,το κράτος κτλ.

Βοήθησε με να κρατήσω την δουλειά μου ,να παίρνω τον υποτυπώδη μισθο και

μετα να έχεις την απαίτηση να πληρώνω φόρους και να συνδράμω τους αδυνάτους.

Link to comment
Share on other sites

"Δεν με νοιάζει" να βγει η λίστα με τις 25 πχ ωφελούμενες μητέρες για την ηλικία των παιδιών μου (Α2 κατηγορία) και να μην είμαι μέσα (εννοείται αφού τσεκάρω τους πίνακες ότι όλα είναι νομιμα και σωστά)... {έχω δηλώσει έναν σταθμό μόνο}

- ΟΚ, δεν συγκέντρωσα τα απαιτούμενα μόρια, υπήρξαν άλλες μαμάδες με περισσότερα, καλά μέχρι εδώ ....

δεν μπορεί όμως στα στατιστικά με τον αριθμό προσφερόμενων θέσεων ανά περιφέρεια και νομό για τον Ν. Αττικής να δίνει 17.793 θέσεις (21,2%) και αυτό το νούμερο να πέφτει κατακόρυφα στο 3.790 (-59,5%) !

Χωρίς μια ανακοίνωση, χωρίς καμία ενημέρωση, Κ Α Τ Ι ! Χωρίς μια ΣΥΓΓΝΩΜΗ βρε αδερφέ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...