the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Trilogy: Σύστημα μεταφοράς για μωρά απο 0-36 μηνών με πόρτ μπεμπέ, καρότσι, καθισματάκι αυτοκινήτου.
@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 25-11-10, 18:59   #961
μπετυ

Το avatar του χρήστη μπετυ

Προεπιλογή

τι ειναι αυτο το προγραμα για τις ανεργες?εγω εχω καρτα 2 χρονια,αυτο υσχει γιατους κρατικους,και δημοτικους παιδικους?η ειναι για ιδιοτηκους?ενδιαφερομαι γι αυτο...
Ο χρήστης μπετυ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-11-10, 20:39   #962
ΝΕΝΗ Π

Προεπιλογή

Σοφία όλοι θα κάνουν αναφορά θα είναι υποχρεώτικη.Όσοι θέλουν θα δηλώσουν μονιμοποιήση και όσοι δεν θέλουν δεν θα δηλώσουν.Τα χαρτία δεν έχουν έρθει ακόμη στις μονάδες.Όταν έρθουν επίσημα τα χαρτιά τότε θα γίνουν και οι αναφορές.Αυτά ξέρω εγώ αν κάνω σε κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποια κοπέλα.Α! και κάτι άλλο σήμερα ανακοίνωσαν στην μονάδα του άνδρα μου όποιος θέλει να κάνει αναφορά για τα εργοστάσια ως υδραυλικός εγκαταστάσεων(πρέπει να έχουν χαρτί όμως) και ηλικία από 35+.
Ο χρήστης ΝΕΝΗ Π δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-10, 10:12   #963
σοφια 2001

Περιοχή: Χαλκιδα(προς το παρον)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maripoza.gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοφακι μου σου ευχομαι καλο κουραγιο και ειμαι σιγουρη οτι θα γυρισει γερος .Μην βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου.Λοιπον τωρα που θα εισαι μοναχουλα πρεπει να τα πουμε απο κοντα ,να γνωριστουμε.Μπορει κατι να χρειαστεις βρε παιδι μου.Θα ειναι καλο να εχεις οσους ποιο πολλους φιλους μπορεις.Οσο για τις γιορτες θα φυγουμε γυρω στης 10 Δεκεμβρη ,θα κανουμε πανω τα βαπτισια της μπεμπας μας στης 19 και μετα στο καπακι ο αντρας μου θα ερθει Χαλκιδα για δουλεια.Εγω θα μεινω πανω με τα παιδια και αυτος θα ξαναρθει για πρωτοχρονια.Τι να κανω δεν θελω να κανουμε μονοι μας εδω πρωτοχρονια.Και να σου πω την αληθεια δεν θελω να με βρει εδω ο χρονος.Μπας και γινει κανα θαυμα και φυγουμε το καλοκαιρι με μεταθεση.Χα!Χα! Μεταθεση σε ενα χρονο δεν εχει ξαναγινει!Αλλα τι να κανω και γω ονειρευομαι.
Το τηλ μου ειναι 6984626826 .Οποτε μπορεσεις να βρεθουμε παρε με τηλ
Παλιά 26-11-10, 13:46   #964
mariamg

Το avatar του χρήστη mariamg

Περιοχή: Ν. ΕΒΡΟΥ
Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια, πως τα πηγαν οι ανδρες σας;

Εγω την δικιά μου δεν την παω στην Χολέβα. Ειχε ακουσει πολλα αρνητικα ο ανδρας μου και δεν την πήγαμε ποτε!!! Εχω μια πολύ καλή παιδιατρο στο Βασιλικο!! Είμαι ικανοποιημένη μαζί της και κυριώς μ’αρεσει που ενδιαφέρεται. Σε καποια προβληματα μας εχει παρει τηλ να ρωτησει τι κανει το παιδί κάτι που το εκτιμώ πολύ!! Απλά αναγκαζόμαστε να κόβουμε δυο αποδείξεις την επίσκεψη, να καταθέτουμε τα χαρτια και να περιμένουμε να πάρουμε τα λεφτά!!!
Glam εγω ψάχνω 4,5 μήνες τώρα για απογευματινή δουλειά αλλα ακόμα δεν εχω βρει τίποτα. Εδώ υπάρχει τεράστια ανεργία, παντού απολύσεις!!!
Ουτε εγω το εχω ακουσει αυτό το προγραμμα. Τι ακριβώς είναι;

Ο χρήστης mariamg δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-10, 14:09   #965
maripoza.gr

Το avatar του χρήστη maripoza.gr

Περιοχή: Ελλάδα
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariamg Εμφάνιση μηνυμάτων

Εγω την δικιά μου δεν την παω στην Χολέβα. Ειχε ακουσει πολλα αρνητικα ο ανδρας μου και δεν την πήγαμε ποτε!!! Εχω μια πολύ καλή παιδιατρο στο Βασιλικο!! Είμαι ικανοποιημένη μαζί της και κυριώς μ’αρεσει που ενδιαφέρεται. Σε καποια προβληματα μας εχει παρει τηλ να ρωτησει τι κανει το παιδί κάτι που το εκτιμώ πολύ!! Απλά αναγκαζόμαστε να κόβουμε δυο αποδείξεις την επίσκεψη, να καταθέτουμε τα χαρτια και να περιμένουμε να πάρουμε τα λεφτά!!!
Glam εγω ψάχνω 4,5 μήνες τώρα για απογευματινή δουλειά αλλα ακόμα δεν εχω βρει τίποτα. Εδώ υπάρχει τεράστια ανεργία, παντού απολύσεις!!!
Καλημερα.Και εσυ εδω στην Χαλκιδα εισαι?
Παλιά 26-11-10, 16:52   #966
pontikaki

Το avatar του χρήστη pontikaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο glam Εμφάνιση μηνυμάτων
σοβαρα δεν το ηκερα αυτο με την καρτα ανεργιας
να παω α βγαλω δενεχω
ξερεις ποσο καιρο χρειαζεταινα εισαι ανεργη?
θα με ενημερωσεις σε παρακαλω οταν θα γινουν οι αιτησεις γιατι ειμαι λιγο φευγα με αυτα?
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο μπετυ Εμφάνιση μηνυμάτων
τι ειναι αυτο το προγραμα για τις ανεργες?εγω εχω καρτα 2 χρονια,αυτο υσχει γιατους κρατικους,και δημοτικους παιδικους?η ειναι για ιδιοτηκους?ενδιαφερομαι γι αυτο...
Παράθεση:
Δεν ξερω και εγω πολλα να σας πω κοριτσακια μου,φετος το εμαθα αλλα θα ρωτησω στον οαεδ,ξερω μονο οτι ειναι για τους κρατικους παιδικους δεν χρειαζεται να εχεις καιρο την καρτα και εκεινη τη μερα να τη βγαλεις δεν εχει σημασια.Αρχες καλοκαιριου που γινοντε οι αιτησεις θα μαθουμε περισσοτερα απλα πρεπει να το θυμηθουμε τοτε και οτι πληροφορια μαθει η καθεμια να τη γραψουμε οκ?

Ο χρήστης pontikaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-10, 16:56   #967
pontikaki

Προεπιλογή

αυτο μπορει να βοηθησει:
ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ Νο2 - Page 4 ...

30 δημοσιεύσεις - 14 συντάκτες - Τελευταία καταχώρηση: 26 Μάιος
ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ STAGE (ΓΙΑ .... σε επιδοτουμενα προγραμματα,επιδοτουμενες ανεργες,μακροχρονια ανεργες κ.α. .... Άνεργες που λαμβάνουν τακτικό επίδομα ανεργίας από ΟΑΕΔ ...
www.parents.gr/.../showthread.php?t...4 - Προσωρινά αποθηκευμένη

Παλιά 26-11-10, 20:45   #968
μπετυ

Προεπιλογή

οκ,ευχαριστω κοριτσια θα ρωτησω και τον οαεδ,
Παλιά 27-11-10, 00:04   #969
joannakip

Το avatar του χρήστη joannakip

Περιοχή: Κιλκίς προς το παρων....
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο σοφια 2001 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τηλ μου ειναι 69 .Οποτε μπορεσεις να βρεθουμε παρε με τηλ
Σοφια μου μην βαζεις το τηλ ετσι δημοσια δεν ξερεις τι γινετε ολοι μπορουν να μπου και να διαβασουν καλυτερα πμ
Ο χρήστης joannakip δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-10, 00:10   #970
joannakip

Προεπιλογή

Παράθεση:

;
εμενα εγραψε πολυ καλα μου ειπε ..μαλλον ενα λαθος εκανε συμφωνα με αυτα που θυμαται..θα περιμενουμε τα επισημα αποτελεσματα.. σημερα πληρωθηκαμε καλα..

Κοριτσια οσες εχετε αντρα που ειναι 3η σειρα ΕΠΟΠ ανεβηκε το χρονοεπιδομα μας ε; γιατι σημερα μου φανηκαν παραπανω τα χρηματα που πηραμε...
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 27-11-10, 00:21   #971
pontikaki

Προεπιλογή

Σοφια μου και γω ηθελα να σου το πω για το τηλ καλυτερα με πμ ποτε δεν ξερεις......

joannakip για το χρονοεπιδομα δεν ανεβαινει σε ολους το ιδιο κατι μου ειπε ο αντρουλης μου αλλα με μπερδεψε,το σιγουρο ειναι οτι μπορει σε σας να ανεβηκε σε μας οχι,μη το πεις πουθενα οτι ανεβηκε γιατι θα στο παρουν πισω..............χαχαχαχαχαχαχαχα!

Παλιά 27-11-10, 01:07   #972
joannakip

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pontikaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοφια μου και γω ηθελα να σου το πω για το τηλ καλυτερα με πμ ποτε δεν ξερεις......

joannakip για το χρονοεπιδομα δεν ανεβαινει σε ολους το ιδιο κατι μου ειπε ο αντρουλης μου αλλα με μπερδεψε,το σιγουρο ειναι οτι μπορει σε σας να ανεβηκε σε μας οχι,μη το πεις πουθενα οτι ανεβηκε γιατι θα στο παρουν πισω..............χαχαχαχαχαχαχαχα!
ναι το ξερω οτι δεν ανεβαινει σε ολους ταυτοχρονα εξαρτατε νομιζω απο τον μηνα που μπηκαν στο στρατο γιατι δεν μπηκαν ολοι μαζι ..αλλοι μπηκαν κανονικα και αλλοι σαν επιλαχων..εχω την εντυπωση πως το παιρνουν με ενα μηνα διαφορα μπορει να κανω και λαθος ομως.. εμενα ο αντρας μου μπηκε ΕΠΟΠ αφου ειχε παει και φανταρος..που μπορει να παιζει και αυτο ρολο γιατι μετραει και το στρατιωτικο ως χρονος υπηρεσιας.... τελος παντων θα ρωτησω και εγω τον αντρα μου να μου πει τωρα κοιματε και δεν μπορω..χαχαχα

καλε εδω το λεω γιατι ειμαι με ψευδονμο με το κανονικο μου ονομα μιλια δεν βγαζω για αυτα τα 60 ευρω παραπανω..σιγα που θα τα βρουνε αν ερθουν να τα ζητησουν θα τους δωσω τις γεματες πανες της μικρης γιατι εκει πηγαν τα λεφτα χαχαχαχα απο αυριο το πρωι θα τις κραταω στην ακρη για καλο και κακο
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 27-11-10, 01:08   #973
joannakip

Προεπιλογή

pontikaki εχεις facebook?? μηπως ημαστε ηδη φιλες και εκει και δεν το ξερουμε? γιατι μεσα απο την ομαδα που εχουμε εκει εχω καναδυο φιλες..που γραφουν και εδω
Παλιά 27-11-10, 08:02   #974
believe76

Το avatar του χρήστη believe76

Περιοχή: athens
Προεπιλογή

κορίτσια δεν μου έχει τύχει ακόμα να πάρει ο σύζυγος μετάθεση.
πως είναι η εμπειρία να φεύγεις απο τον τόπο που μεγάλωσες?
σε πιο χωρο μπορείς να εργαστείς σν δεν είσαι και εσύ στο δημόσιο?
βγαίνει με ένα μισθό?

Σας ευχαριστω θα με βοηθούσατε με τις απαντήσεις σας
Ο χρήστης believe76 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-10, 12:14   #975
ΥΡ Ω

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο believe76 Εμφάνιση μηνυμάτων
παρα πολυ δυσκολα ειδικα αν εχεις και παιδια
μαλλον πουθενα.στην επαρχια δεν υπαρχουν δουλειες και ειδικα αν εισαι γυναικα στρατιωτικου.
βγαίνει με ένα μισθό?
βγαινεις μονο για τα απολυτως απαραιτητα.και κανοντας οικονομια.πχ να ψωνιζεις προιοντα ιδιωτικης ετικετας κλπ.για εμας δεν το συζυτω,δεν αγοραζουμε τιποτα.και για τα παιδια μονο στις εκπτωσεις.για το μελλον,οταν αρχισουν φροντιστηρια, δεν το συζυτω, δεν βγαινεις με τιποτα.

Ελπιζω να βοηθησα!
Ο χρήστης ΥΡ Ω δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-10, 12:23   #976
maripoza.gr

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία Τ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελπιζω να βοηθησα!
Καλημερα κοριτσια .Συμφωνω απολυτα.......
Παλιά 27-11-10, 19:08   #977
μπετυ

Προεπιλογή

δυστηχως και εγω πρεπει να συμφωνισωκαι απο δουλεια αστα...παρακαλααααααααααααααααςςςςςςςς και οταν ακουν γυνεκα στρατιωτικου πετουν το βιογραφικο στα σκουπιδια
Παλιά 27-11-10, 21:27   #978
maripoza.gr

Προεπιλογή

Παράθεση:
δυστηχως και εγω πρεπει να συμφωνισωκαι απο δουλεια αστα...παρακαλααααααααααααααααςςςςςςςς και οταν ακουν γυνεκα στρατιωτικου πετουν το βιογραφικο στα σκουπιδια
Μα γιατι απορειτε!Στην Ελλαδα δεν ζουμε!!!!!!!!!!
Παλιά 27-11-10, 23:37   #979
pontikaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο joannakip Εμφάνιση μηνυμάτων
pontikaki εχεις facebook?? μηπως ημαστε ηδη φιλες και εκει και δεν το ξερουμε? γιατι μεσα απο την ομαδα που εχουμε εκει εχω καναδυο φιλες..που γραφουν και εδω
ναι δεν αποκλειεται ειμαι η κατερινα καραγκουνη! εσυ?

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο believe76 Εμφάνιση μηνυμάτων

αναλογως εγω οταν εφυγα το ηθελα αργοτερα το μετανοιωσα!!!!!!

βγαίνει με ένα μισθό?

ειναι δυσκολα τα πραματα! αναλογως και τη δουλεια κανεις ενα ρατσισμο τον αντιμετωπιζουμε!!!!!!!!

εγω τις απαντησεις βρε κοριτσια γιατι δεν τις βλεπω?????????? οεο?

Παλιά 28-11-10, 10:01   #980
ΥΡ Ω

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο believe76
μαλλον πουθενα.στην επαρχια δεν υπαρχουν δουλειες και ειδικα αν εισαι γυναικα στρατιωτικου.
βγαίνει με ένα μισθό?
βγαινεις μονο για τα απολυτως απαραιτητα.και κανοντας οικονομια.πχ να ψωνιζεις προιοντα ιδιωτικης ετικετας κλπ.για εμας δεν το συζυτω,δεν αγοραζουμε τιποτα.και για τα παιδια μονο στις εκπτωσεις.για το μελλον,οταν αρχισουν φροντιστηρια, δεν το συζυτω, δεν βγαινεις με τιποτα.

Ελπιζω να βοηθησα!

Tωρα Κατερινα?
Παλιά 28-11-10, 10:38   #981
μπετυ

Προεπιλογή

καλημερα,τι κανετε?εδω μας χαλασε ο καιρος και ειναι ετοιμο να βρεξειτι μαγειρευετε σημερα?εγω εκανα φασολακια..
Παλιά 28-11-10, 14:22   #982
joannakip

Προεπιλογή

Kατερινα ναι ημαστε φιλες.... ειμαι εκεινη που συμπηρωσε το ανεκδοτο σου για τα επαγγελματα χαχαχα
Παλιά 28-11-10, 15:42   #983
pontikaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία Τ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο believe76
βγαίνει με ένα μισθό?

Ελπιζω να βοηθησα!

Tωρα Κατερινα?
Nαι Σοφια μου τωρα τις ειδα ευχαριστω απλα χθες με τις διακοπες ρευματος λογικα κατι ειχε παθει και ενννω ειχαμε ιντερνετ αλλου εμπαινα ανετα αλλου καθολου αλλα μου τα εδειχνε αλλα οχι..............

Παράθεση:
καλημερα,τι κανετε?εδω μας χαλασε ο καιρος και ειναι ετοιμο να βρεξειτι μαγειρευετε σημερα?εγω εκανα φασολακια..
Και εμεις εδω (ορεστιαδα) απο την Παρασκευη εχουμε χειμωτιατικο καιρο οχι πολυ κρυο αλλα μουντος,βροχη...........
Α! εμεις σημερα φαγαμε γιουβαρλακια!!!!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο joannakip Εμφάνιση μηνυμάτων
Kατερινα ναι ημαστε φιλες.... ειμαι εκεινη που συμπηρωσε το ανεκδοτο σου για τα επαγγελματα χαχαχα
Ναι ναι το ειδα Ιωαννα μου!

Εμεις στολισαμε χθες το δεντρο μας,το σπιτι μας και τωρα με περιμενει ο αντρουλης μου να παμε να βαλουμε τα φωτακια στη βεραντα και γω χαζολογαω στον υ/η!!!!!
Τα χριστουγεννα ειναι η αγαπημενη μου γιορτη!!!!!!!!!!!!!
Α!!!!!!!!! ο γιος μου παει στο δεντρο δειχνει τις μπαλες και λεει γκοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!! (γκολ) να δω την κλωτσια ποτε θα τη ριξει και θα κλαιμε!!!!!

Παλιά 28-11-10, 20:49   #984
mariamg

Το avatar του χρήστη mariamg

Περιοχή: Ν. ΕΒΡΟΥ
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πριν λίγο τελειώσαμε με τον στολισμο του δέντρου το Μαρινακι μου ενθουσιάστηκε!!! Απλώνει συνέχεια τα χεράκια να ανακαλύψει το δέντρο!! Ελπίζω να μην το καταστρέψει μέχρι τις γιορτές!!!

Εχετε ακούσει τίποτα για τις μεταθέσεις; Ποια απο εσάς ειναι στην Κύπρο; Τι γινεται με τις περικοπές; Η πρωτη μας επιλογή ειναι για εκει αλλα απ' οτι μου λεει ο ανδρας μου οι μεταθέσεις φέτος θα ειναι ελάχιστες και ολοι ζητουν να φύγουν για Κύπρο!!

maripoza.gr εμείς μένουμε στο Λευκαντι, ενα μέρος έξω απο το Βασιλικό το οποίο είναι 15 λεπτά απο την Χαλκίδα χωρίς κίνηση!!

Πολύ χρήσιμο αυτο΄το πρόγραμμα!!Αν και το Μαρινάκι μου είναι μικρό ακόμα. Προς το παρόν ψάχνω απογευματινή δουλειά για εμένα και μια γυναίκα να την προσέχει οταν ο ανδρας μου εχει βραδινά και υπηρεσίες!!

believe76 θέλει πολύ υπομονή και κουράγιο η μετάθεση. Δεν βγαίνεις με ένα μισθό και ενοίκιο!! Τουλάχιστον εμεις δεν βγαίνουμε, δυσκολευόμαστε πάρα πολυ!! Το να φύγεις απο τον τόπο σου είναι η πιο δύσκολη απόφαση που πήρα ποτε!! Εμείς δεν έχουμε κάνει ιδιαίτερες γνωριμίες εδω και είμαστε ήδη 3 χρόνια!!! Σ'αυτο επαιξε ρόλο και η δύσκολη εγκυμοσύνη μου για να ειμαι ειλικρινής!! Πολύ μοναξία και για εμάς και για το παιδί!! το θετικό ειναι πως έχουμε δεθεί πολυ μεταξύ μας και πως ειμαστε καλά ως ζευγάρι και ως οικογένεια!!Δεν ξέρω κατα πόσο θα είμασταν τόσο δεμένοι αν δεν είχαμε αυτές τις δυσκολίες. Οσο για δουλειά, εγω ήμουν έγκυος οταν παραιτήθηκα για να τον ακολουθήσω απλα δεν τον γνώριζα. Λόγω εγκυμοσύνης δεν μπορεσα να βρω δουλεια, Στην συνέχεια ήρθε η οικονομική κριση και η κλιμάκωση της ανεργείας και δυσκόλεψαν τα πράγματα. Εχω στείλει βιογραφικά οπου μπορώ να σκεφτώ ζητώντας απογευματινή εργασία αλλα δεν έχω βρει κάτι. Σε τρεις δουλειές που ενδιαφέρθηκαν μόλις έμαθαν πως ο ανδρας μου ειναι στρατιωτικός δηλαδη δεν θα ειμαι μονιμα εδω και πως εχω ενα μωρό έχασαν το ενδιαφέρον τους σε κλάσμα δευτερολέπτου!!! Σημειωτέων λόγω οικονομικών δεν ψάχνω δουλεια με γνώμονα τις γνώσεις μου και την προύπηρεσία μου. Ψάχνω για οτι δουλειά να ειναι, σε φουρνο, σουπερ μαρκετ, ψιλικατζίδικο οτιδήποτε. Την στιγμή που εισαι καλά με τον ανδρα σου και δεν αφήνεις τις δυσκολίες να φέρουν γκρινια και απογοήτευση στην σχέση σου θα εισαι και θα είστε καλά οπου κι αν πας, όσες δυσκολίες και αν αντιμετωπίσετε!! Αυτη ειναι η προσωπική μου αποψη!!Ελπίζω να σου έδωσα κουράγιο!!

Ο χρήστης mariamg δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-10, 12:06   #985
penny_tol

Το avatar του χρήστη penny_tol

Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΤΕ!!ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ....ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟΣ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ!!!!!!!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.....
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ...ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ 20 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.....ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ...ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑΤΩΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΜΑΝΟΥΛΑ....
ΜΑΛΛΟΝ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ 3ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ....ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥΘΕΝΑ..,.
Ο χρήστης penny_tol δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-10, 13:09   #986
penny_tol

Προεπιλογή

ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΘΛΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΡΩΝΕ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ...
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ ΣΑΣ.......
Παλιά 29-11-10, 14:39   #987
μπετυ

Προεπιλογή

κοριτσια διαβασα ενα αθρο στο φεις μπουκ,και το ακουσα στις ειδησεις οτι θα κλεισουν το 30 % τον στρατοπεδον ακουσατε κατι?και οτι θα διωξουν εποπ,ειναι αληθεια?
Παλιά 29-11-10, 15:33   #988
penny_tol

Προεπιλογή

ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΠΟΠ....ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.....
Παλιά 29-11-10, 16:16   #989
ΥΡ Ω

Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια διαβασα ενα αθρο στο φεις μπουκ,και το ακουσα στις ειδησεις οτι θα κλεισουν το 30 % τον στρατοπεδον ακουσατε κατι?και οτι θα διωξουν εποπ,ειναι αληθεια?
Αυτο ειναι αληθεια-ολα τα υπουργεια θα κανουν περικοπες και με αυτον τον τροπο θα κανει το Αμυνας.Το ακουσα χτες στις ειδησεις.

Για το αλλο που λες, δεν ξερω...
Παλιά 29-11-10, 18:03   #990
joannakip

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο penny_tol Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΠΟΠ....ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.....
αυτο δεν το ξερω και ελπιζω να μην υσχιει..
ο δικος μου τωρα εδωσε εξετασεις για μονιμοποιηση και περιμενουμε τα αποτελεσματα.. μου εχει πει πως εγραψε πολυ καλα οι γιατροι του εδωσαν το οκ και η επιτροπη απαλλαγων επισης..το ιδιο υσχυει και για ολο σχεδον το στρατοπαιδο του..ολοι φετος διαβασαν και τα πηγαν πολυ καλα..τοσο γκαντεμηδες θα ημαστε που ηδη δρομολογηθηκε η μονιμοποιηση μας και θα μας διωξουν;;;
επισης στην μοναδα μερικοι δηλωσαν απο μονοι τους παραιτηση τωρα που συμπληρωθηκε η 7ετια..
και τους ειπαν οποιος δεν γραψει καλα δεν θα εχει αλλη ευκαιρεια οπως οι προηγουμενς σειρες ΕΠΟΠ που γραψανε 3 φορες για να τους περασουν ορισμενους!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 29-11-10, 19:56   #991
μπετυ

Προεπιλογή

και εμενα τωρα εγραψε και περιμενουμε για την μονοιμοποιηση,θα δειξη....απλα ευχομαι να μην υσχει αυτο που ακουγετε.....
Παλιά 29-11-10, 22:28   #992
joannakip

Προεπιλογή

εγω δεν ακουσα κατι τετοιο ουτε στα μπλογκς τα στρατιωτικα γραφτηκε μαλλον ραδιο αρβυλα θα ειναι παλι..
απλα αυτα ειναι εικασιες των ΕΜΘ που δεν ειναι μονιμοι ,τοσα χρονια δεν τους εκαναν μονιμους(αλλο και αυτο..) και φοβουνται οτι ισως τους διωξουν και απλα το θεμα πιστευω παρατραβηχτηκε και το ξεχιλωσαν...εγω για τους ΕΜΘ παντου διαβαζω που γραφουν οτι δεν θεωρουν σιγουρη την δουλεια τους
Παλιά 29-11-10, 23:46   #993
pontikaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΤΕ!!ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ....ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟΣ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ!!!!!!!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.....
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ...ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ 20 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.....ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ...ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑΤΩΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΜΑΝΟΥΛΑ....
ΜΑΛΛΟΝ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ 3ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ....ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥΘΕΝΑ..,.
Καλως ηρθες στην παρεα μας!Που ειστε εσεις? Με το καλο να ερθει το μωρακι σας!

Παράθεση:
Παράθεση:
Καθε μερα και απο ενα δυσαρεστο νεο ακουμε! Ευχομαι να μην ειναι αληθεια.Αν γινει κατι τετοιο τι κανουμε μετα ρε κοριτσια σιγουρα δε θα χαθουμε αλλα μεχρι να ορθοποδησουμε..................

Παράθεση:
και εμενα τωρα εγραψε και περιμενουμε για την μονοιμοποιηση,θα δειξη....απλα ευχομαι να μην υσχει αυτο που ακουγετε.....
Μια απο τα ιδια

Παλιά 30-11-10, 14:57   #994
μπετυ

Προεπιλογή

καλησπερα κορισια τι κανετε?εγω μολις κοιμησα την ζουζου και θα κανω κουλουρακια ρετσινας,ελατε να φαμε
Παλιά 30-11-10, 15:33   #995
joannakip

Προεπιλογή

Παράθεση:
καλησπερα κορισια τι κανετε?εγω μολις κοιμησα την ζουζου και θα κανω κουλουρακια ρετσινας,ελατε να φαμε
κουλουρακια ρετσινας;;;; πρωτη φορα τα ακουω τι γευση εχουν αποι ρετσινα φανταζομαι χαχαχα θα σου στειλω την μικρη μου να σε βοηθησει που κανει πλαθω πλαθω κουλουρακια
Παλιά 30-11-10, 15:34   #996
joannakip

Προεπιλογή

Μπετυ ποσο ειναι το μωρακι σου;
Παλιά 30-11-10, 17:24   #997
pontikaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Φερνω τον καφε βαλε κουλουρακια στο πιατακι!!!!!
Μα τι χρυσοχαρα!!!! Τα κουλουρακια καννελας τελεια! θα ξανακανω αυτη την εβδομαδα εστειλα και στη μαμα μου και τους αρεσαν πολυ και τις εδωσα τη συνταγη και τα εκανε!!!!!!

Παλιά 30-11-10, 23:44   #998
μπετυ

Προεπιλογή

ΕΙΝΑΙ 2,5 χρονων!!και πολυ μπουμπου!τα κουλουρακια ειναι ευκολα αν θελετε γραφω την συνταγη,η μικρη μου τρελενεται γι αυτα
Παλιά 30-11-10, 23:48   #999
μπετυ

Προεπιλογή

η συνταγη αυτη ειναι απο την πρωην σποιτονοικοκηρα μου,τελειος ανθρωπος,και τα γλυκα της κολαζαν και τον ποιο αγιο ανθρωπο!!!!!!!!χι!και φυσικα τα τιμουσα παντα!!!!!!!!!!
Παλιά 01-12-10, 10:53   #1000
σοφια 2001

Περιοχή: Χαλκιδα(προς το παρον)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλως ηρθες στην περεα μας !Η αληθρεια ειναι οτι το να σαι γυναικα στρατιωτικου ειναι οντως αθλος αλλα να σου πω κατι;Οταν δεν υπαρχει κανενας αλλος συγγενης κοντα δενεσαι περισσοτερο και σαν ζευγαρι και σαν οικογενεια!Οσο για την μεταθεση με το μωρο μην αγχωνεσαι!Ολα θα γινουν .Εμεις μετακομισαμε απο Λαρισα για Χιο οταν ο γιος μου ηταν 20 ημερων!Ημουμν μονη και πρωτο παιδι δεν ηξερα τι να το κανω.Αλλα με την βοηθεια και την συμπαρασταση του αντρα μου ολα οερασαν.Ο γιος μου τωρα ειναι 6μιση και η κορη μου 3,5.Ειμαι μονη μου στη Χαλκιδα που ηρθαμε το καλοκαιρι και ο συζυγος στο Αφγανισταν για 4 μηνες!Γι αυτο σου λεω !Μην κολωνεις !Θα τα καταφερεις σε ολα!
Οσο για τα λεφτα οντως δεν υπαρχει βοηθεια απο πουθενα .Ακομη κοαι οι γονεις μας νομιζουν οτι οι στρατιωτικοι καλοπληρωνονται!!!
Κατανοηση και αγαπη να υπαρχει και ολα ξεπερνιουνται!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές