the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Διάφορα Ενημερωτικά Καφέ

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 28-01-10, 23:09   #41
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Παντως αφου μιλαμε για μαγια, να σας πω περιπτωση που ξερω που η πεθερα μαλλον, εβαλε κατω απο το κρεββατι ή καπου εκει, ενα δεματακι με διαφορα συμπραγαλα. Πραγματα περιεργα συνεβαιναν στην κοπελλα αν και τα ξεφορτωθηκε οταν τα βρηκε και τελικα τη χωρισε κι' ολας ο συζυγος.
Πανε αρκετα χρονια, λεπτομεριες δε θυμαμαι πια!
Ο χρήστης Ποντιομαμά δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-01-10, 23:22   #42
bp-IOLH

Το avatar του χρήστη bp-IOLH

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Κοριτσομανα Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε θελω να κανω την πολυξερη, εχω ομως διαβασει ολα τα βιβλια σχεδον του Κοελλο,εκτος απο τα πιο προσφατα, εχω διαβασει ομως και πληθωρα θρησκευτικων ορθοδοξων βιβλιων και τις θεσεις αγιων ανθρωπων. Αν και δεν ειμαι θεολογος και θεωρω τον εαυτο μου ημιμαθη, εχω καταληξει στα εξης:

1. Δεν υπαρχουν καλα και κακα μαγια. Ειναι παραπλανηση, προσπαθουν και με τα παιδικα να το περασουν στα παιδια αυτο. Μαυρα και λευκα μαγια, ενα και το αυτο.

2. Αιτια της μαγειας μονο ο Σατανας ειναι,ο Σατανισμος και τα μαγια εχουν τον ιδιο πατερα.

3.Ολα τα βιβλια που αναφερεστε, εχουν μπλεξιμο με αλλες θρησκειες, οπως ινδουισμο, ισλαμισμο, βουδισμο, κουμφουκισμο, ζεν κ.τ.λ. και καμια σχεση με τη δικια μας πιστη.

4.Ατομα που ειναι θρησκα και εχουν σχεση με μαγια, εμπλεκονται σε αυτο που ειπε ο Χριστος μας, οτι δεν μπορει καποιος να εχει 2 αφεντες. Ή τον Μαμωνα θα υπηρετησεις ή τον Θεο. Αρα, σε καμια περιπτωση, οτι ζωη και να κανουν, οτι προσευχες και να λενε, δεν ειναι χριστιανοι. Αντιθετα, ξεγελανε τον εαυτο τους και τον κοσμο ετσι και παρασυρουν.

5. Υπαρχουν ευχες για τα μαγια. Ο π. Παισιος διαβαζε για τετοιους ανθρωπους. Αντι λοιπον να πας παλι σε μαγο και να δωσεις αφορμη για παρεμβαση στο διαβολο, πηγαινεις σς ιερεα και σε βοηθα.Γιατι ο μαγος παλι με μαγια θα λυσει το προβλημα,αλλα θα δημιουργησει και αλλο, καταλαβαινετε; Αλλωστε οι περισσοτεροι μαγοι ειναι τσαρλατανοι...

6. Ο διαβολος δε βοηθα ποτε, μονο κακο θελει να κανει.
Ο Θεος εχει την αγαπη, την ανιδιοτελη, Αυτος προστατευει απο καθε ειδος αρνητικη ενεργεια του διαβολου γι΄αυτο ας ειμαστε κοντα Του και με τα μυστηρια Του να εχουμε επικοινωνια μαζι Του και τιποτε δεν εχουμε να φοβομασε τοτε.Για σκεφτειτε, εγιναν ποτε μαγια στους Αγιους Γεροντες, στον Οσιο Δαβιδ, στον Π. Παισιο, στον Πορφυριο κ.ο.κ.; Τολμα ο διαβολος να πειραξει τους εκλεχτους του Θεου, αυτους που με τον αγωνα τους εγιναν ''κατα εικονα και ομοιωση Θεου;'', οπως μας ζητα ο Θεος μας...

7. Μαγια ειναι η επικληση των Πονηρων Πνευματων με σκοπο να προξενεσουν κακο. Λετε ο μαγος να καλεσει τον Θεο να λυσει τα μαγια; Και τι σχεση εχει ο μαγος με τον Θεο;;;

Ελπιζω να ξεκαθαρισα εστω και λιγο το τοπιο και να μη σας μπερδεψα παραπανω...
Συμφωνώ με όλα εκτός από το Νο 3, γιατί δεν έχω ούτε γνώση ούτε άποψη γι' αυτό.

Ο χρήστης bp-IOLH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-01-10, 01:40   #43
katval

Το avatar του χρήστη katval

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Κοριτσομανα Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε θελω να κανω την πολυξερη, εχω ομως διαβασει ολα τα βιβλια σχεδον του Κοελλο,εκτος απο τα πιο προσφατα, εχω διαβασει ομως και πληθωρα θρησκευτικων ορθοδοξων βιβλιων και τις θεσεις αγιων ανθρωπων. Αν και δεν ειμαι θεολογος και θεωρω τον εαυτο μου ημιμαθη, εχω καταληξει στα εξης:

1. Δεν υπαρχουν καλα και κακα μαγια. Ειναι παραπλανηση, προσπαθουν και με τα παιδικα να το περασουν στα παιδια αυτο. Μαυρα και λευκα μαγια, ενα και το αυτο.

2. Αιτια της μαγειας μονο ο Σατανας ειναι,ο Σατανισμος και τα μαγια εχουν τον ιδιο πατερα.

3.Ολα τα βιβλια που αναφερεστε, εχουν μπλεξιμο με αλλες θρησκειες, οπως ινδουισμο, ισλαμισμο, βουδισμο, κουμφουκισμο, ζεν κ.τ.λ. και καμια σχεση με τη δικια μας πιστη.

4.Ατομα που ειναι θρησκα και εχουν σχεση με μαγια, εμπλεκονται σε αυτο που ειπε ο Χριστος μας, οτι δεν μπορει καποιος να εχει 2 αφεντες. Ή τον Μαμωνα θα υπηρετησεις ή τον Θεο. Αρα, σε καμια περιπτωση, οτι ζωη και να κανουν, οτι προσευχες και να λενε, δεν ειναι χριστιανοι. Αντιθετα, ξεγελανε τον εαυτο τους και τον κοσμο ετσι και παρασυρουν.

5. Υπαρχουν ευχες για τα μαγια. Ο π. Παισιος διαβαζε για τετοιους ανθρωπους. Αντι λοιπον να πας παλι σε μαγο και να δωσεις αφορμη για παρεμβαση στο διαβολο, πηγαινεις σς ιερεα και σε βοηθα.Γιατι ο μαγος παλι με μαγια θα λυσει το προβλημα,αλλα θα δημιουργησει και αλλο, καταλαβαινετε; Αλλωστε οι περισσοτεροι μαγοι ειναι τσαρλατανοι...

6. Ο διαβολος δε βοηθα ποτε, μονο κακο θελει να κανει.
Ο Θεος εχει την αγαπη, την ανιδιοτελη, Αυτος προστατευει απο καθε ειδος αρνητικη ενεργεια του διαβολου γι΄αυτο ας ειμαστε κοντα Του και με τα μυστηρια Του να εχουμε επικοινωνια μαζι Του και τιποτε δεν εχουμε να φοβομασε τοτε.Για σκεφτειτε, εγιναν ποτε μαγια στους Αγιους Γεροντες, στον Οσιο Δαβιδ, στον Π. Παισιο, στον Πορφυριο κ.ο.κ.; Τολμα ο διαβολος να πειραξει τους εκλεχτους του Θεου, αυτους που με τον αγωνα τους εγιναν ''κατα εικονα και ομοιωση Θεου;'', οπως μας ζητα ο Θεος μας...

7. Μαγια ειναι η επικληση των Πονηρων Πνευματων με σκοπο να προξενεσουν κακο. Λετε ο μαγος να καλεσει τον Θεο να λυσει τα μαγια; Και τι σχεση εχει ο μαγος με τον Θεο;;;

Ελπιζω να ξεκαθαρισα εστω και λιγο το τοπιο και να μη σας μπερδεψα παραπανω...
κοριτσια συγνωμη που επεμβαινω ενδιαφερων το τοπικ σας απλα θα ηθελα να πω την αποψη μου ειδικα στο 7 οντως συμφωνω μαζι του οτι ειναι η επικληση του κακου διαφωνφ στο θεμα του μαγου εχεις αναρωτηθει ποτε τι κρυβει ο αλλος μεσα του μαγος μπορει να ειναι ο οποισδηποτε μεχρι και ο δασκαλος του παιδιου σου ποτε δεν ξερεις και μπορει να εχει και καλες σχεσεις με την εκκλησια και να πιστευει πιο πολυ απ εμας στο λεω αυτο γιατι γνωριζω ατομα που ¨λυνουν¨¨και ¨δενουν΄ και ειλικρινα δεν το φανταζεσαι ο αγ.κυπριανος θα γνωριζετε οτι ηταν ενας απο τους μεγαλυτερους μαγους της εποχης και ο ιδιος εγραψε τροπους ωστε να μπορεσουν ναδιαλυθουν ολα αυτα καποια εποχη η εκκλησια το εκανε μετα ομως σταματησανε και απ οτι ξερω οι μαγοι χρησιμοποιουν τον τροπο της εκκλησιας για να τα λυσουν.εννοειται πως καλο ειναι να μην εμπλεκεσαι με τετοια πραγματα αλλα αν πρεπει εν επρεπε να προστατεψουμε την οικογενεια μας δεν θα καναμε τα παντα καλο ειναι να μην χρειαστει ποτε σε κανεναν αλλα πιστευω πως αν ειναι ζωτικης σημασιας θα κανουμε τα παντα.συμφωνφ παντως οτι οι περισσοτεροι ειναι τσαρλατανοι και οτι ολα αυτα θα ερθουν καποια στιγμη να σου χτυπησουν την πορτα.

Ο χρήστης katval δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-01-10, 17:19   #44
anna_ath

Το avatar του χρήστη anna_ath

Προεπιλογή

Καλέ να σας πω η γιαγιά μου ξεματιάζει με το λάδι,ξέρει κ κάποια λόγια κάνει κάπως τα δαχτυλά της.....της είπα να μου μάθει κ μου λέει για ένωσε το δείκτη με το μικρό δάχτυλο .... κ φυσικά δεν μπορούσα....ε δεν μπορείς μου λέει να ξεματιάζεις!!! Τι σόι ξεμάτιασμα είναι τούτο???? Εχετε ξανακούσει κάτι παρόμοιο?

Ο χρήστης anna_ath δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-01-10, 17:31   #45
mariantinos

Το avatar του χρήστη mariantinos

Περιοχή: Ακανεδουπολη
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anna_ath Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλέ να σας πω η γιαγιά μου ξεματιάζει με το λάδι,ξέρει κ κάποια λόγια κάνει κάπως τα δαχτυλά της.....της είπα να μου μάθει κ μου λέει για ένωσε το δείκτη με το μικρό δάχτυλο .... κ φυσικά δεν μπορούσα....ε δεν μπορείς μου λέει να ξεματιάζεις!!! Τι σόι ξεμάτιασμα είναι τούτο???? Εχετε ξανακούσει κάτι παρόμοιο?
Καλα οποία το διαβάσει θα προσπαθεί να το κάνει.όπως κ εγώ φυσικά!πρώτη φορά το ακούω!
Παλιά 29-01-10, 20:02   #46
koufetaki

Το avatar του χρήστη koufetaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kounelitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
μήπως βαφτίζει και τον κεφτέ στη νηστεία καλαμαράκι??? Γιατί το έχω δει και αυτό...τί αλλο θα ακούσουμε...
Επίσης μια γνωστή μας η οποία καταριέται ολημερής και ολονυχτής τη νύφη της, είναι στα μέσα και στα έξω στην εκκλησία της ενορίας μας!!!! Ελεος!!!!
για την πεθερα μου μιλας?
Παλιά 29-01-10, 22:19   #47
yasemi
Banned

Περιοχή: menidi city
Προεπιλογή

κυρια κυρια εγω μπορω να τα ενωσω..δεικτη και μικρο δαχτυλακι...τι κερδιζω???

θα επανελθω μετα με μια ιστορια που ακουσα χτες και σας θυμηθηκα γιατι τωρα μου μιλαει το μικρο αγουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
ασχετο να τα ενωσω απο τη κατω ή απο την πανω μερια???ο αντρας μου μπορει και απο τις δυο....
Ο χρήστης yasemi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-01-10, 23:04   #48
mariantinos

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yasemi Εμφάνιση μηνυμάτων

θα επανελθω μετα με μια ιστορια που ακουσα χτες και σας θυμηθηκα γιατι τωρα μου μιλαει το μικρο αγουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
ασχετο να τα ενωσω απο τη κατω ή απο την πανω μερια???ο αντρας μου μπορει και απο τις δυο....
!!!οεο!!!
Παλιά 30-01-10, 12:37   #49
anna_ath

Το avatar του χρήστη anna_ath

Προεπιλογή

Παράθεση:

Μάλλον κερδίζεις το ότι αμα θες μπορείς να μάθεις το ξεμάτιασμα της γιαγιάς μου!

Ο χρήστης anna_ath δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-01-10, 14:22   #50
Ποντιομαμά

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bp-IOLH Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ με όλα εκτός από το Νο 3, γιατί δεν έχω ούτε γνώση ούτε άποψη γι' αυτό.
Τα εχω διαβασει, τα περισσοτερα πριν να παντρευτω καν, τα εχω και σπιτι μου, οποτε διαμορφωσα αποψη ξεκαθαρη με αυτον τον τροπο! Ενδιαφερον εχουν, διαβασα τα, γιατι οχι!
Ο χρήστης Ποντιομαμά δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 31-01-10, 14:47   #51
Dimitra83

Το avatar του χρήστη Dimitra83

Περιοχή: Germany Gütersloh
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anna_ath Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον κερδίζεις το ότι αμα θες μπορείς να μάθεις το ξεμάτιασμα της γιαγιάς μου!
και γω τα ενωνω!!!!!!!!!!!!
Παλιά 31-01-10, 15:49   #52
yasemi
Banned

Προεπιλογή

δημητρα απο την πανω μερια ή απο την κατω???ο αντρας μου και απο τα δυο....παιρνειμπονους
Παλιά 31-01-10, 19:20   #53
yasemi
Banned

Προεπιλογή

λοιπον τωρα που βρηκα χρονο και το θυμηθηκα να σας πω τι εγινε....γνωστος μας παει στο σπιτι γνωστης μας....και αυτη του εχει αρχισει ενα ψηστηρι του τυπου εχω μεταφυσικες δυναμεις και τετοια....παρον και ενας αλλος γνωστος μας ...και αρχιζει λοιπον η τυπισσα να κανει σοου...αναβει ενα καντηλακι και αρχιζει να μιλαει και καλα με πνευματα ...και καλα με τα ''πεθαμενες''κορες του γνωστου μου που αυτος δεν ηξερε οτι καποια γκομενα του εχασε στο πρωτο τριμηνο και εριξε ...(ολοκληρη ιστορια ...μαριαντινος σαν μουφα ακουγεται )και αρχιζει να του λεει διαφορα του τυπου χτες με τη γυναικα σου εκανες σεξ και σε εβλεπε η κορη σου και πολυ το χαρηκε και κατι τετοια...το αλλο το βλημμα να τα πιστευει κανονικα και να τα επιβεβαιωνει ομως (οχι χτες αλλα προχτες ναι εγινε ) οταν τρεμοπαιζε το καντηλακι ελεγε η τυπισσα ωχ φευγει τωρα θελει να σου μιλησει η αλλη κορη....με τα πολλα υποτιθεται ερχεται το ''πνευμα'' για τον αλλο γνωστο ( ο οποιος ειναι συγγενικο μας προσωπο και ξερουμε οτι δε λεει αηδιες)..και του αρχιζει..εχεις τρια παιδια το ενα το ριξατε με τη γυναικα σου.τωρα σου μιλαει ο ταδε που ητανε ετσι γιουβετσι...τα παιρνει ο γνωστος μας τη βριζει και της λεει στα εχω πει αυτα και μου τα ξεφουρνιζεις τωρα και μη μου ξαναμιλησεις. ποτε....και εφυγε...ο αλλος σαν χανος εκατσε εκει και μετα μας ελεγε κατι κουλα του τυπου ανταλλαξανε αιματα κατι τετοιο και κατι αηδιες τετοιες....το θεμα ποιο ειναι τωρα και το παραθετω....δυο ανθρωπους πηγε να κοροϊδεψει ...ο ενας τσιμπησε και ο αλλος οχι....οποτε το θεμα με τα μαγια και ολα αυτα ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο πως θα τα αντιμετωπισεις....(βεβαια και εγω δε πιστευω αλλα μετα απο αυτα που ακουσα επειδη αυτη εχει ερθει μια φορα σπιτι μου οταν ελειπα διακοπες μπηκα στο τριπακι λες να ψαξω το σπιτι μηπως και εχει κανει κατι???)

αλλη μια ιστορια...η πεθερα μου οταν ειχει τον αντρα μου μωρο στο παιδων με αφυδατωση διπλα ητανε μια μανα με ενα βρεφος που νοσηλευοτανε γιατι για καποιο λογο ειχε παραλυσει απο το λαιμο και κατω....οι γιατροι δε βρισκανε τι εχει και τις λεγανε οτι το παιδι θα πεθανει και οτι ετσι γεννηθηκε....αυτη ελεγε οχι το παιδι γεννηθηκε μια χαρα ..ξαφνικα το επαθε...με τα πολλα σκαει μια μερα η μανα της και της φερνει ενα κουκλακι-μωρο με καρφιτσες πανω....το ειχε βρει κατω απο τις σκαλες στο υπογειο (κατι τετοιο)...το πηγανε σε ενα μοναστηρι σε ενα παπα και το διαβασε και το παιδακι αρχισε να συνερχετε....τυχαιο????δε ξερω....αλλα πολυυυυυυ κουλοοοοοοοοοοοοοο
Παλιά 31-01-10, 20:16   #54
mariantinos

Προεπιλογή

Παράθεση:
λοιπον τωρα που βρηκα χρονο και το θυμηθηκα να σας πω τι εγινε....γνωστος μας παει στο σπιτι γνωστης μας....και αυτη του εχει αρχισει ενα ψηστηρι του τυπου εχω μεταφυσικες δυναμεις και τετοια....παρον και ενας αλλος γνωστος μας ...και αρχιζει λοιπον η τυπισσα να κανει σοου...αναβει ενα καντηλακι και αρχιζει να μιλαει και καλα με πνευματα ...και καλα με τα ''πεθαμενες''κορες του γνωστου μου που αυτος δεν ηξερε οτι καποια γκομενα του εχασε στο πρωτο τριμηνο και εριξε ...(ολοκληρη ιστορια ...μαριαντινος σαν μουφα ακουγεται )και αρχιζει να του λεει διαφορα του τυπου χτες με τη γυναικα σου εκανες σεξ και σε εβλεπε η κορη σου και πολυ το χαρηκε και κατι τετοια...το αλλο το βλημμα να τα πιστευει κανονικα και να τα επιβεβαιωνει ομως (οχι χτες αλλα προχτες ναι εγινε ) οταν τρεμοπαιζε το καντηλακι ελεγε η τυπισσα ωχ φευγει τωρα θελει να σου μιλησει η αλλη κορη....με τα πολλα υποτιθεται ερχεται το ''πνευμα'' για τον αλλο γνωστο ( ο οποιος ειναι συγγενικο μας προσωπο και ξερουμε οτι δε λεει αηδιες)..και του αρχιζει..εχεις τρια παιδια το ενα το ριξατε με τη γυναικα σου.τωρα σου μιλαει ο ταδε που ητανε ετσι γιουβετσι...τα παιρνει ο γνωστος μας τη βριζει και της λεει στα εχω πει αυτα και μου τα ξεφουρνιζεις τωρα και μη μου ξαναμιλησεις. ποτε....και εφυγε...ο αλλος σαν χανος εκατσε εκει και μετα μας ελεγε κατι κουλα του τυπου ανταλλαξανε αιματα κατι τετοιο και κατι αηδιες τετοιες....το θεμα ποιο ειναι τωρα και το παραθετω....δυο ανθρωπους πηγε να κοροϊδεψει ...ο ενας τσιμπησε και ο αλλος οχι....οποτε το θεμα με τα μαγια και ολα αυτα ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο πως θα τα αντιμετωπισεις....(βεβαια και εγω δε πιστευω αλλα μετα απο αυτα που ακουσα επειδη αυτη εχει ερθει μια φορα σπιτι μου οταν ελειπα διακοπες μπηκα στο τριπακι λες να ψαξω το σπιτι μηπως και εχει κανει κατι???)

αλλη μια ιστορια...η πεθερα μου οταν ειχει τον αντρα μου μωρο στο παιδων με αφυδατωση διπλα ητανε μια μανα με ενα βρεφος που νοσηλευοτανε γιατι για καποιο λογο ειχε παραλυσει απο το λαιμο και κατω....οι γιατροι δε βρισκανε τι εχει και τις λεγανε οτι το παιδι θα πεθανει και οτι ετσι γεννηθηκε....αυτη ελεγε οχι το παιδι γεννηθηκε μια χαρα ..ξαφνικα το επαθε...με τα πολλα σκαει μια μερα η μανα της και της φερνει ενα κουκλακι-μωρο με καρφιτσες πανω....το ειχε βρει κατω απο τις σκαλες στο υπογειο (κατι τετοιο)...το πηγανε σε ενα μοναστηρι σε ενα παπα και το διαβασε και το παιδακι αρχισε να συνερχετε....τυχαιο????δε ξερω....αλλα πολυυυυυυ κουλοοοοοοοοοοοοοο
Συγκλονιστικό το τελευταίο...
Παλιά 01-02-10, 13:36   #55
perlina

Το avatar του χρήστη perlina

Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια!!εμενα μια γνωστη μου τις εχουν κανει μαγια και εχει πολλα προβληματα με τον αντρα της!μια μερα της επιτεθηκε να την πνιξει!πηγαν σε μεντιουμ και τους ειπαν οτι ειναι μαγια που τα εχει κανει συγγενικο προσωπο και θ ατα λυσει αυτος!ομως στα ξορκια του εχει βαριες καταρες για το συγγενικο προσωπο και δεν θελησαν να τα κανουν ,μηπως ξερετε εσεις καποιον ιερεα να λυνει μαγια!χρειαζεται λεει να ειναι ειδικος σε κατι τετοιο οχι ποιοοσδηποτε παπας!ευχαριστω!
Ο χρήστης perlina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 04-03-10, 12:18   #56
ekotsifi

Προεπιλογή

κορίτσια, έχω μια απορία, η γλωσσοφαγια είναι μαγεία???
Ο χρήστης ekotsifi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-11, 20:30   #57
kallia1

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angel25 Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον εγω, στα 15 μοθ τα εφτιαξα με ενα παιδι κ κρατησε η σχεση 5 χρονια,
οταν πηγεναμε σπιτι του εβλεπα στο σαλονι που το ειχε κλειδωμενο η μανα του (χωρισμενη η ΚΥΡΙΑ χρονιααα) στη γωνια μια φωτογραφια ενος κυριου κ μπροστα απο την φωτο 2 κερια αναμενα που ηταν μπλεγμενα ο ενα με το αλλο(σαν στριφτα ηταν τα κερια) , μια αλλη μερα ειδα πανω στην κουζινα ενα ταψακι κ ειχε ενα πρασινο σαπουνι με καρφιτσες κ ενα ζουμι απο κρασι που σκηλοβρωμαγε,, αυτη ελλειπε κ εμεις γυρισαμε στο σπιτι χωρις να ξερει οτι θα παμε,, τα πηρε ο γιος τησ κ τα πεταξε στο παρτερι κ απο κατω ειχε μια φωτο κ κατι λογια γραμμενα,, πηγα σε παπα κ ρωτησα κ μου ειπε οτι ειναι μαγια.. εχω κ αλλα απο αυτη την κυρια αν θελετε σας λεω
υποψην καθε κυριακη εκκλησια ηταν κ το σπιτι γεματο χριστουσ κ παναγιες
που μπορω να βρω αυτην την κυρια
Ο χρήστης kallia1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-05-11, 18:47   #58
riniw

Προεπιλογή

εγω βρε παιδιά τα ψιλοκοροιδεύω αυτά...πιστεύω όμως οτι αν κάνεις κάτι και το εννοείς θα πιάσει...αν δηλαδή κάποιος σου κάνει ή σου πεί κάτι κακό με την ψυχή του θα σου συμβεί κάτι άσχημο..

Ο χρήστης riniw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-03-12, 13:23   #59
beba09

Προεπιλογή

ξέρει καμία τι παίζει με μαγεία ή κάτι τέτοιο και αυγά...;;; πχ σου φέρνουν αυγά...(μπορεί κάποιος να τα έχει μελετήσει και συνήθως για ποιο λόγο;;
Ο χρήστης beba09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-12, 17:43   #60
eirini-23

Περιοχή: Κυκλαδες
Προεπιλογή

Kαλησπερα εαν ειναι ενεργη η συζητηση θα ηθελα και εγω να ρωτησω κατι...η οποια κυρια ειναι γνωστης του αντικειμενου τησ συζητησης ας μ στειλει ενα πμ..ευχαριστω
Παλιά 03-10-13, 12:20   #61
maggy_gika

Προεπιλογή

Τί λέτε βρε παιδιά? Γίνονται τέτοια?

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές