the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Για όλους τους τύπους καφέ! > Cafe ανά ηλικία παιδιού! > Γονείς Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου 2012

Notices

@@@@@@@ Νέα Advertorial @@@@@@@

2 φορές και έναν καιρό!
Το ηλεκτρονικό κατάστημα με showroom στην Άνω Γλυφάδα
Επώνυμα μεταχειρισμένα (second hand) βρεφικά και παιδικά είδη

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 12-12-12, 09:56   #3361
maryy

Το avatar του χρήστη maryy

Προεπιλογή

Αντε chotaki μια βδομάδα υπομονη μεχρι να ξανάδεις το μπεμπούλη σου! ΚΑλε λες μετα απο αυτήν την εξέταση να γεννάνε οι γυναίκες; Α πα πα!! Σούπερ και τα κιλάκια του!! Αυτός ο προεγχειριτικος έλεγχος που εγραψες τι περιλαμβάνει;
Παλιά 12-12-12, 10:06   #3362
chot

Το avatar του χρήστη chot

Περιοχή: κρητη
Προεπιλογή

Μαιρη δεν ξερω τι παιζει ακριβως με αυτην την εξεταση απλα φοβαμαι οτι κατι θα μου πει η θα κανει και θα με κρατησει για προκληση.....Αν σας εγραφα ολο το διαλογο μας θα καταλαβαινατε νομιζω γιατι μου τα ελεγε λιγο περιεργα....Απλα θα χρειαστω ωρες να γραφω για να σας πω τι εννοω!!!Τωρα στο τελος μου τα χαλαει ο γιατρος,
ισως δεν θελει να τον ενοχλησω χριστουγεννα ή πρωτοχρονια και κοιταει να με ξεγεννησει νωριτερα ....αλλα ευχομαι να κανω λαθος!!Θα δειξει...
Οι εξετασεις ειναι ενα πακετο απο αιματος και ουρων και ενα καρδιογραφημα...δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο αυτα ,απλα πρεπει να υπαρχουν τον τελευταιο μηνα απο οτι καταλαβα για παν ενδεχομενο!
Παλιά 12-12-12, 10:09   #3363
chot

Προεπιλογή

ΑΑΑ!!!Μαιρη ξεχασα να σου απαντησω οτι μενω Ηρακλειο....Εσυ απο Ρεθυμνο...Υπεροχη πολη..... το χωριο σου δεν το εχω επισκεφτει ,αλλα αγαπω Ρεθυμνο!!!!
Παλιά 12-12-12, 10:43   #3364
maryy

Προεπιλογή

Χαρά μου κατάλαβα... Εσυ ξέρεις πως τα είπατε πάντως και στις 37 εβδομάδες το μωρο θεωρείται τελειόμηνο αλλα κάτσε κιόλας να δεις τι θα σου πει την αλλη Παρασκευή!!! Εγω έχω ραντεβου μεθαύριο κι ανυπομονώ τοοοοσο πολυ!!! Όσο για την υπεροχή Κρήτη δυστυχώς πιο συχνα Πάει ο άντρας μου με τη δουλειά του παρα εγω. Στο χωριό υπάρχουν κάτι μακρινόι συγγενείς πλέον και δεν πολύπάμε οπότε συνήθως την επιλέγουμε μονο για διακοπές. Τελευταία φορα πήγα Πλακιά και Μαλεμε!! Έχουμε φίλους στο Ηράκλειο ομως και οταν μπορω πηγαίνω!!!
Παλιά 12-12-12, 11:45   #3365
happybear

Το avatar του χρήστη happybear

Προεπιλογή

Σας χρωστάω την περιγραφή της γέννησης μας οπότε τώρα που έχω λίγο χρόνο μέχρι να ταισω τις μικρες θα προσπαθήσω να τα προλάβω όλα.
Μπήκαμε στην κλινική τελικά στις 29/11 πήγαμε στο δωμάτιο και ήρθε ο γιατρός να μου πει τα περί της καισαρικής. Μετά απλά περίμενα να ξημερώσει για να δω τις μικρές. Περισσότερο αγωνία είχε ο άντρας μου παρά εγώ. Απλά προσευχήθηκα να είναι καλά. Μόνο αυτές για μένα δεν με ένοιαζε.
Στις 6.00 ήρθε η μαια για να με ετοιμάσει και να πάμε σιγά σιγά στην αίθουσα τοκετών. Κατά τις 8.00 έβαλα την ρόμπα και κατευθυνθήκαμε προς τα εκεί. με έβαλαν στον καρδιοτοκογράφο και μετά περιμέναμε απλά να έρθει ο αναισθησιολόγος για να ξεκινήσουμε. Με το που ήρθε ξεκινήσαμε. δεν φοβόμουνα δεν κατάλαβα τίποτα και ευτυχώς είχαμε και μουσική και το κλίμα ήταν τέλειο. Σε αυτό παίζει ρόλο και ο γιατρός ( για μένα ήταν φανταστικός σε ολη την διάρκεια). Μέχρι να καταλάβω τι έγινε ακούστηκε το πρώτο κλάμα και μετά από 2 λεπτά το δεύτερο. Ήταν πρωτόγνωρο συναίσθημα. από εκείνη την στιγμή γυρνούσα το κεφάλι μου δεξιά αριστερά για να τις δω. Πριν τις πάρουν μου τις έφεραν και τις φίλησα. Τα μπουμπούκια μου.
Δυστυχώς μετά έπρεπε να κάνω υπομονή 2 ώρες στην ανάνηψη για να μάθω νέα. με το πήγαμε στο δωμάτιο ήρθε ο άντρας μου και το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν " είναι πανέμορφες" και είναι καλά. Μπήκαν στην θερμοκοιτίδα για 4 μέρες προληπτικά και μετά στα κουνάκια για να μάθουν να τρώνε και να τις ταίζω. Εγώ τις είδα την επόμενη δυστυχώς. με το καροτσάκι με πήγαν. από εκείνη την στιγμή ζω ένα όνειρο. Ειναι τα θαυματάκια μου.
Τώρα που είμαστε σπίτι τρώμε κάθε 3 ώρες, μας είδε ο παιδίατρος, πήραμε βάρος και ξετρελαίνουμε την μαμά και τον μπαμπά. Με τον θηλασμό δεν τα πάω καλά προσπαθώ με το θήλαστρο από την αρχή αλλά με 2 μωρά είναι δύσκολο να το τηρήσω. Ο άντρας μου με βοηθάει πάρα πολύ ευτυχώς.
Κάθε μέρα ανακαλύπτω ότι μεγαλώνουν τόσο γρήγορα. Δεν με νοιάζει τίποτα άλλο πια. Μόνο τα μωρά μου. Αυτές είναι είναι ο κόσμος όλος
Παλιά 12-12-12, 11:51   #3366
maryy

Προεπιλογή

Κοριτσιαααααα!!! Κι αλλα γεννητούρια σημερα!!!! Η grace μας μου έστειλε μήνυμα οτι σε μια ωριτσα ΜΠΑΙΝΕΙ για καισαρικη!!! Σαν να το ξερα και την αναζητουσα!!! Ειναι απο χτες μεσα με πόνους της σταμάτησαν τη νυχτα αλλα ο μπέμπης κατέβασε παλμούς κι έτσι παει για καισαρικη σε λιγάκι!!! Να της ευχηθούμε ολα να πανε κατευχην και με το καλο!!!!
Αρκουδομανουλίτσα πάλι συγκινηθηκαμε!!! Απόλαυσε τα θαυματάκια σου, τα παιδια μας θα ειναι όντως όλος ο κόσμος για εμάς!!!!
Παλιά 12-12-12, 12:01   #3367
happybear

Προεπιλογή

Αχ άντε με το καλό Η εβδομάδα είναι γεμάτη από χαρές. Στείλε τις ευχές μας. Τέλεια
Παλιά 12-12-12, 13:51   #3368
fraoulitsa6

Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΟΥΛΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!

Αρκουδομανουλίτσα να σου ζήσουν οι γοργονίτσες σου!!

Σοφία να σου ζήσει ο αγόραρος!!!

Να είναι υγιή και καλότυχα όλα τα μωράκια μας!!!

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω ακόμα γιατί είναι εδώ ο αντρούλης μου και τα πεθερικά μου!!! Η μικρή μου γοργόνα είναι μια κουκλίτσα ετσι λέω εγώ η κουκουβάγια!!!! αυριο φεύγει ο αντρούλης μου και θα ξαναέρθει σε 10 μέρες οπότε αυριο μεθάυριο θα μπω να σας γράψω!!! Στεναχωριέμαι που θα φύγει και όλο κλαίω εχω γίνει πολύ ευαίσθητη....αφήστε......
Σας αφήνω ξύπνησε η γοργονίτσα δεν έχω προλάβει ούτε καν να σας διαβάσω !!!

ελπίζω όλες να είστε καλά !!! φιλάκιαααααααααααα

Ο χρήστης fraoulitsa6 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-12-12, 14:42   #3369
chot

Προεπιλογή

happybear υπεροχο το συναισθημα και μια υπεροχη ιστορια!!εισαι μια χαρουμενη μανουλα τωρα που πηγαν ολα καλα που ειναι και το σημαντικοτερο!!Ευτυχως που σε βοηθαει ο συζυγος και οποιος αλλος σου προσφερει βοηθεια να τη δεχεσε γιατι ειμαι σιγουρη πως τη χρειαζεσε τωρα!!Να ναι παντα καλα τα κοριτσια σου!!!!!!!!
Φραουλιτσα οι ορμονες δεν εχουν ηρεμησει ακομα γι αυτο κλαις ευαισθητουλα!!10 μερες θα περασουν γρηγορα να επιστρεψει ο αντρουλης αλλωστε τωρα εχεις και παρεα δε σε αφηνει μονη !!Κουκουβαγια ε????Ετσι θα ειμαστε ολες!!!
Grace με το καλο να ερθει ο παιδαρος!!!!!!Ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις και να κρατησεις γερο το αντρακι σου στην αγκαλια σου!!Αν και ηδη θα τον εχεις αγκαλιτσα μαλλον!!!!Θα αναμενουμε νεοτερα!!!!!!
Πολλα μωρακια και τοση χαρα και αυτη τη βδομαδα!!!
Παλιά 12-12-12, 15:19   #3370
Linaki2012

Το avatar του χρήστη Linaki2012

Περιοχή: Κύπρος
Προεπιλογή

Πω πω κάθε μέρα και νέα γεννητούρια μαθαίνουμε! Είναι τέλειο το αίσθημα σύντομα θα έχουμε όλες τα μωρά στην αγκαλιά μας και θα συζητάμε για τόοοοσα θέματα!!!!!!!!!!!!!

Φραουλίτσα μου να σου ζήσει η γοργονίτσα!!!!! Με το μωρό κουκουβαγιούλλα μου ούτε που θα καταλάβεις για πότε θα επιστρέψει ο αντρούλης σου! Καταλαβαίνω πως νιώθεις και εγώ με το που βγήκαμε απο το μαιευτήριο αρρώστησε ο αντρούλης μου αν θυμάσαι και έπρεπε να μείνω μόνη με το μωράκι μου. Ούτε που κατάλαβα για πότε έφυγε και πότε ήρθε!!!! Όσο για τις ορμόνες σιγά σιγά καταλαγιάζουν και εγώ στις αρχές ήμουν χάλια όλη μέρα έκλαιγα για ψύλλου πήδημα. Τώρα πάλι με πιάνει και κλαίω αλλά όχι κάθε μέρα! Υπομονή. Αγκαλίτσα με τη κορούλα σου και όλα θα πάνε καλά!

Chot με προβλημάτισε αυτό που είπες για την πρόκληση..Όμως σε όλες τις κοπέλες κάνουν κολπικό έλεγχο στη βδομάδα που είσαι και δεν σημαίνει απαραίτητα πρόκληση τοκετού. Φυσικά για να λες εσύ κάτι ξέρεις παραπάνω... Ελπίζω να διαψευτείς πάντος..

Αχ η Grace μας δεν τη γλύτωσε τη καισαρική ε; Κρίμα και είναι και π τρίτος της τοκετός θα γεννούσε πολύ εύκολα!!! Μακάρι να κρατάει το μωρούλι της αγκαλίτσα τώρα και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες!!!!!!!!!

Αρκουδομανούλα μου!! Συνέχεια σε σκέφτομαι. Αν είναι δύσκολο με ένα μωράκι απορώ με 2 πως είναι!!! Τι σου είπε ο παιδιάτρος για το θηλασμό; Αν δίνεις έστω και ένα γεύμα με θήλαστρο σίγουρα θα είναι προς όφελος των μικρών σου ε; Φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο!

Μαιρούλα τι πονάκια είναι αυτά κορίτσι μου; Λες να μας κάνεις την έκπληξη;

Οι υπόλοιπες κοριτσούδες τι κάνουν; Όλα έτοιμα Νενάκι και Παπατρίκος; Τα φιλιά μου και τις καλύτερες μου ευχές!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 12-12-12, 15:24   #3371
Miss caramel

Το avatar του χρήστη Miss caramel

Περιοχή: argyroupoli
Προεπιλογή

Η grace γέννησε αισίως και ο μικρός είναι ένας κούκλος για πολύ φίλημα λέμε
(δυστυχώς είμαι Αθήνα και μόνο φωτογραφία έχω δεί)

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει η ίδια όταν μπορέσει
Precious Queen
And you know your time has come
To fly away with Me, so far..."

Ο χρήστης Miss caramel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-12-12, 15:39   #3372
barboula

Το avatar του χρήστη barboula

Προεπιλογή

καλησπερα....ελειπα μεχρι τωρα κ με το που μπηκα λεω κατσε να δω τι γινεται γιατι τωρα καθε μερα κ μια γεννα θα εχουμε...κ να που η grace μας εκανε την εισοδο της....λογικα θα τον εχει αγκαλιτσα της τωρα..οποτε να σου ζησει ο πριγκηπακος σου....!!κριμα για την καισαρικη επειδη ειναι το 3ο αλλα ας ειναι γερο κ δυνατο κ ολα τα υπολοιπα περιττα...!!
Φραουλιτσα η γοργονιτσα σου σε εχει τρελανει εεε??χεχεχε!!!
διδυμομανουλιτσα μην το βαζεις κατω με τον θηλασμο...αφου εχεις την βοηθεια του αντρα σου με λιγη επιμονη κ υπομονη θα βρειτε το προγραμμα σας....!!
παπατρικος που ειναι χαμμενη??
chot απο οσο ξερω αυτος ο ελεγχος για τον τραχηλο δυστυχως γινεται σε ολες...τωρα τι να πω???δεν πιστευω να σε πειραξει για να γεννησεις νωριτερα....θα περιμενουμε νεα...αν κ στις 37 εβδομαδες ειναι τελειομηνο μια χαρα το μπεμπακι...
Μαιρη απο Ρεθυμνο ειναι κ ο αμορες....απο Μυλοποταμο στην Επισκοπη την μικρη...!
εμεις μια χαρα ολα..ο μπεμπουλης κλωτσαει κανονικα κ ολα κυλανε νορμαλ....!!!κ το ζαχαρο οποτε το μετραω ειναι κομπλε...!μας ανοιξε κ καρτελα ο γιατρος στο Αττικο οποτε ειμαστε μια χαρα θα ελεγα.....!!παω να ξαπλωσω λιγακιιι!!!
Παλιά 12-12-12, 16:33   #3373
maryy

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Miss caramel Εμφάνιση μηνυμάτων
Η grace γέννησε αισίως και ο μικρός είναι ένας κούκλος για πολύ φίλημα λέμε
(δυστυχώς είμαι Αθήνα και μόνο φωτογραφία έχω δεί)

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει η ίδια όταν μπορέσει
Ευχαριστούμε πολυ για την ενημέρωση!!!!
Grace να ζήσει ο παιδάρος!!!!!! Να ειναι γερος, δυνατός καλοτυχος κι ευτυχισμένος, αν και με τόσες γυναίκες στο Σπιτι πασά στα Γιάννενα θα τον εχουν!!!
Φραουλίτσα η Κορη σου ειναι μια κουκλίτσα!!! Άντε να γεμίσει το άλμπουμ με μωρουδέλια!! Κουκουβαγιες θα είμαστε όλες θα τσακωνομαστε ποιο ειναι το πιο όμορφο μωρο!!! Χιχιχι!!! Αλλα θα ειναι ολα πανεμορφααα!
Λινάκι τι κάνει ο δικός σου ο παιδάρος;; Άντε ΚΑλε που θα σας κάνω εγω την έκπληξη!! Ούτε συσπασεις δεν έχω καταλάβει ποτε να δω πως ειναι!! Πιο πολυ ανακατωσουρες έχω το βραδυ απο αυτα που τρώω αλλα με έχει πιάσει λύσσα να τα τρώω ολα, παρα πονάκια!! Ασε που κάνω τις δουλειές στο Σπιτι και γενικά ξεχνώντας οτι μπήκα στο μηνα μου! Περδικι!!!
Παπατρίκος που είσαι; Λες να έκανε την εμφάνιση η μπέμπα πριν προλαβεις τη πρόκληση;;
Παλιά 12-12-12, 17:31   #3374
papatrikos

Προεπιλογή

κοριτσάκια καλησπέρα
Φραουλίτσα κουκλαρα η κορούλα δεν το συζητώ... αλλά πάλι υπάρχει άσχημο μωράκι??? την υγειά τους να εχουν ολα!!!
Grace να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας!! Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι κούκλα μου και με το καλό να πατε σπιτάκι σας!!
Αρκουδομανουλίτσα περιμένουμε φωτογραφία από τις αρκουδίτσες!!! Μοιάζουν τα διδυμάκια μας??
Chot δε νομίζω να σε παει για τοκετό πουλάκι μου. Το ότι θέλει να δει ίσως το άνοιγμα στον τράχηλο δε σημαίνει ότι θα γεννήσεις κιόλας.. μακάρι να ήταν τόσο εύκολο θα πω εγώ. Εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα αλλά σε κάθε περίπτωση το μωράκι είναι σε καλά κιλά. Μην ανησυχείς γι τίποτα!!
Εμείς κάναμε πάλι καρδιοτοκογραφημα σήμερα και όλα καλά. Η μικρούλα μου κοιμόταν, έφαγα την καραμέλα και μου και ξύπνησε. Αύριο 11 η ώρα το βράδυ μπαίνω μέσα και Παρασκευή πρώτα ο Θεός γεννάμε. Μαιρουλα θα σε ενημερώσω με μήνυμα όταν μπορέσω αγγελιοφόρε μας χαχαχαχ!!

Ο χρήστης papatrikos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-12-12, 20:23   #3375
maryy

Προεπιλογή

Μου έστειλε μήνυμα η grace!!! Ο μπομπιρας γεννήθηκε σημερα 12/12/2012 και ωρα 12 ακριβώς!!!! Να κάποια γενέθλια που δεν θα ξεχάσουν ποτε!!! 3360 και 52 εκατοστά!!! Να μας ζήσει και αυτο το μωράκι μας!!!!!!
Παπατρίκος είσαι η επόμενη κούκλα μου και μετα η Νένα!!! Με το καλό!!!!
Παλιά 12-12-12, 22:09   #3376
papatrikos

Προεπιλογή

01. soch............ΠΗΤ 11/11/12.....αγοράκι!..........Έλενα........... 15/11/2012 08:15 4.010γρ
02. Linaki2012...ΠΗΤ 10/12/12.....αγορακι!..........Γ.Ν.Λ.............. 15/11/2012 20:00 2.500γρ
03. andria27......ΠΗΤ 26/11/12.....κοριτσάκι!......../.................. 25/11/2012 11:00 3.300γρ
04. happybear....ΠΗΤ 25/12/12....2 κοριτσάκια!....Γένεσις.......... 30/11/2012 09:00 2.120 και 2.370 γρ
05. fraoulitsa6....ΠΗΤ 06/12/12.....κοριτσάκι!.......Ηώ................. 06/12/2012 09:45 3.050γρ -51cm
06. zophie..........ΠΗΤ 22/12/12.....αγοράκι!..........Γ.Κ.Θεσ/κης.... 07/12/2012 17:20 3.400γρ -52cm
07. grace3..........ΠΗΤ 29/12/12.....αγοράκι!.........Γ. Ν. Κ............. 12/12/2012 12:00 3.360γρ - 52cm
08. lena25..........ΠΗΤ 02/12/12.....αγοράκι!........../
09. papatrikos....ΠΗΤ 14/12/12.....κοριτσάκι!........Μητέρα
10. georgia.g......ΠΗΤ 22/12/13.....αγοράκι!..........Ιασώ
11. sofoula27......ΠΗΤ 23/12/13.....αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Γένεσις
12. nena1984.....ΠΗΤ 27/12/12......αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Διαβαλκανικό Θεσ/νικης
13. belleblue ......ΠΗΤ 30/12/12.....κοριτσακι!........Ιασω
14. maryy...........ΠΗΤ 08/01/13.....αγοράκι!..........Ρέα
15. chot..............ΠΗΤ 09/01/13.....αγοράκι!..........Ασκληπείο Κρήτης
16. barboula........ΠΗΤ 31/01/13.....αγοράκι!..........Αττικό

Παλιά 12-12-12, 22:18   #3377
maryy

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο papatrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
01. soch............ΠΗΤ 11/11/12.....αγοράκι!..........Έλενα........... 15/11/2012 08:15 4.010γρ
02. Linaki2012...ΠΗΤ 10/12/12.....αγορακι!..........Γ.Ν.Λ.............. 15/11/2012 20:00 2.500γρ
03. andria27......ΠΗΤ 26/11/12.....κοριτσάκι!......../.................. 25/11/2012 11:00 3.300γρ
04. happybear....ΠΗΤ 25/12/12....2 κοριτσάκια!....Γένεσις.......... 30/11/2012 09:00 2.120 και 2.370 γρ
05. fraoulitsa6....ΠΗΤ 06/12/12.....κοριτσάκι!.......Ηώ................. 06/12/2012 09:45 3.050γρ
06. zophie..........ΠΗΤ 22/12/12.....αγοράκι!..........Γ.Κ.Θεσ/κης.... 07/12/2012 17:20 3.400γρ -52cm
07. grace3..........ΠΗΤ 29/12/12.....αγοράκι!.........Γ. Ν. Κ............. 12/12/2012 12:00 3.360γρ - 52cm
08. lena25..........ΠΗΤ 02/12/12.....αγοράκι!........../
09. papatrikos....ΠΗΤ 14/12/12.....κοριτσάκι!........Μητέρα
10. georgia.g......ΠΗΤ 22/12/13.....αγοράκι!..........Ιασώ
11. sofoula27......ΠΗΤ 23/12/13.....αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Γένεσις
12. nena1984.....ΠΗΤ 27/12/12......αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Διαβαλκανικό Θεσ/νικης
13. belleblue ......ΠΗΤ 30/12/12.....κοριτσακι!........Ιασω
14. maryy...........ΠΗΤ 08/01/13.....αγοράκι!..........Ρέα
15. chot..............ΠΗΤ 09/01/13.....αγοράκι!..........Ασκληπείο Κρήτης
16. barboula........ΠΗΤ 31/01/13.....αγοράκι!..........Αττικό
Τι όμορφη λίστα δεν συμφωνείτε;; Δεν χορταινω να τη βλεπω!!! Λίγες μείναμε!!! Λογικα κι η Λενα25 θα εχει γεννήσει...
Και περιττό να σας πω οτι ερωτεύτηκα και το γιο της Χαράς είδα φωτο απο κει!!! Ειναι ένας κουκλος!!!! Να του φας τα μαγουλα!!!!! Πανεμορφος!!
Παλιά 12-12-12, 22:26   #3378
papatrikos

Προεπιλογή

Τέλεια λίστα!! Άντε και στις υπόλοιπες κοριτσάκια μου!!
Κούκλαρος και αυτός ο κύριος!!!!

Παλιά 13-12-12, 11:50   #3379
maryy

Προεπιλογή

Καλημέρα!!! Παπατρίκος φτάνει η μεγάλη μέρα!!! Πως νιώθεις; Είσαι ήρεμη;; Να πανε ολα καλα να μας περιγράψεις και το φυσιολογικο τοκετο!! Αληθεια η zophie πως γέννησε; Περιμένουμε και τη δική της εμπειρία και φυσικα της φραουλίτσας!
Παλιά 13-12-12, 12:21   #3380
papatrikos

Προεπιλογή

Καλημέρα!!
Μαιρούλα ακόμα μαζεύω ρούχα, βάζω πλυντήριο και έχω δουλειές με φούντες. Μου φαίνεται το βράδυ στο μαιευτήριο θα ξεκουραστώ χαχα. Το μεσημεράκι λέω να βάψω νυχάκια..

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 13-12-12, 12:27   #3381
chot

Προεπιλογή

καλημερα και απο μενα!!!!
παπατρικος ασε καμια δουλεια και για το συζυγο καλε!!Μην το παρακανεις με τις δουλειες καλυτερα να κανεις νυχακια που λες ,να κανεις ενα ντουζακι με τις ωρες να χαλαρωσεις και τετοια!!!Λιγες ωρες σε χωριζουν απο το να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!Ευχομαι ολα να πανε τελεια και αυριο τετοια ωρα να ειστε ολοι πανευτυχεις!!!!
Παλιά 13-12-12, 12:46   #3382
nena1984

Το avatar του χρήστη nena1984

Περιοχή: ΣΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΕΡΑ
Προεπιλογή

καλημερα!!!πωππωωωωωω μωρουδιλα στο φορουμ μας!!!

ζοφη μου ν ασου ζησει ο μπομπιρας, περιμενουμε με αγωνια την ιστορια σας!!!

χαρα μου να σου ζησει κ σε σενα ο κουκλος!!!

ολα τα μωρακια μας να ειναι γερα κ καλοτυχα

chot μου μην ανησυχεις καλο μου, μπορει να μην σημαινει κ τιποτα, απλως να σε εξεταση προληπτικα, σε λιγες μερες θα ξαναπας κ θα μαθεις, παντως μην αγχωνεσαι

παπατρικος σημερα κ αυριο ειναι η μερα σου ε?!!!με το καλο να βγει η μικρη με ενα πονοοοοοοοοοοοοοο, ποσες ωρες θα σε αφησει με το υποθετο ξερεις?αν πχ δεν κανεις διαστολη σε ποσες ωρες θα σε παει για καισαρικη?επισης νυχια χεριου θα βαψεις ?κ εγω το σκεφτομαι αλλα δεν ξερω αν κανει
επισης να σε ρωτησω κ κατι ακομα?το υποθετω που θα μας βαλουν για την διαστολη , μπορει να μας ανοιξει ο τραχηλος κ σττις 2-3 ωρες δλδ ξημερωματα?ηθελα ολα αυτα να τα ρωτησω στον ντοκ μου αλλα με το που με ειπε για το αιμα κ οτι γενναω χαθηκα λιγακι..
θα περιμενουμε το πιο ο μορφο μηνυμα σου!

μαιρουλα μου τι κανεις κοριτσακι μου?ολα καλα?ο μικρος?:

αρκουδιτσα μου τι γλυκια η ιστορια σας, την διαβαζω την ξαναδιαβαζω κ χαζευωωω, φιλια στα διδυμακια μας

φραουλιτσα τι ομορφο γορφονακι εχεις!!!κουκλακιιιι, τρεχεις ε?το πιο γλυκο τρεξιμοοοο

λινακι μου ο μικρος καλα?σωκρατη ο δικος σας?μπαρμπ?γεωργια?σοφακι? τι κανετε , πως ειστε?

εγω εκανα κ χτες τκτ το τελευταιο που λετε, κ αναμενω παρασκευη στις 12 το βραδυ να μπω διαβαλκανικο για τα περαιτερω..εχω αγχος κ αγωνια, κ λαχταρα!!!!!!χτες ειδα κ κατι νεογεννητα κ ελιωσαααααααα
βαλιτσα θα κανω αυριο, τρεχουμε κ με το σπιτι διπλα μπας κ περισωσω τιποτα παραπανω, ο μπεμνπης καλα κλωτσαει δοξα το θεο, παρασκευη θα κοψω μαλλι, λεω να αποτριχωθω κ να κανω νυχια αν βεβαια κανει θα περιμενω παπατρικου μηνυματακι.. αυτα τα νεα μας για την ωρααα

εγω θα σας ενημερωσω στο φεις για ατ ευχαριστα μας

σ ευχαριστω παναγια μου
Ο χρήστης nena1984 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-12, 13:01   #3383
papatrikos

Προεπιλογή

Νενάκι μου χέρια πόδια θα βάψω. Αν γεννήσει κάποια φυσιολογικά επιτρέπεται και μασκαράς να είναι ντυμένη... Αν προκύψει καισαρική σε ξεβάφουν σε χρόνο ρεκόρ χεχε.
Με το υπόθετο από οτι κατάλαβα και διάβασα δεν έχουμε πολλές ελπίδες.. απλά μαλακώνει τον τράχηλο δε νομίζω οτι μπορείς να γεννήσεις χωρίς ορό. Απο ότι κατάλαβα η μαία μου θα ξανάρθει το πρωί κατά τις 7, θα δούμε τι έχει γίνει και θα μου κάνουν τον ορό. Ελπίζω μεσημέρι πρώτα ο Θεός να ξεμπερδέψουμε. Βλέπουμε όμως. Χθες μου λέει φάε αργούτσικα το βράδυ ότι θέλεις γιατί μετά θα περάσουν ωωωωρες...
Chot μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου!!!

Παλιά 13-12-12, 14:18   #3384
nena1984

Προεπιλογή

αχ παπατρικος μου σ ευχαριστω καλο μου, κ μενα ο γιατρος μου ετσι μου ειπε θα σε βαλω το υποθετο κ μετα απο καποιες ωρες θα ερθω το πρωι να σε δω , να σε βαλω ορο κ αναλογως πραττουμε!!!!οποτε δεν παιζει λες να βγουν τα μωρακια κατα ξημερωματα ε?

επισης ευχαριστω κ για τα νυχια που μου εγραψες, εγω ενα απαλο γαλλικο θα τα κανω, κ αν πεσω σε καισαρικη ας μου τα ξεβαψουν χ!χ! ποδια βεβια δεν βαφω, μονο πεντικιουρ θα κανω

εγω απο σημερα θα αρχιζω να σαβουριαζω οτι βρω, γιατι απο παρασκευη βραδυ ενας θεος ξερει ποτε κ τι θα ξαναφαμε, κατι για σουπες κ τετοια ακουω, λογο θηλασμου, οποτε ας χορτασω απο σημερα

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ Η ΜΠΕΜΠΑ , ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ, ΜΕ ΜΙΑ ΣΠΡΩΞΙΑ

σ ευχαριστω παναγια μου
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζουμε
Παλιά 13-12-12, 14:26   #3385
sofoula27

Προεπιλογή

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΙΑ.ΕΜΕΝΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΑΛΛΟΝ ΤΡΙΤΗ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΑΣΗ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ ΦΤ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΦΤ ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΓΕΝΗΘΕΙ.ΠΑΝΤΩς ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Ως ΤΩΡΑ ΑΝΤΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΕΡΑΣ ΝΑ ΝΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑς.
Ο χρήστης sofoula27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-12, 14:39   #3386
papatrikos

Προεπιλογή

Nenaki μου με το καλό κι εσύ το Σάββατο κούκλα μου. Να πάνε όλα καλά και από βδομάδα να έχουμε τα μωράκια μας σπιτάκι μας!!!!
Σοφούλα μου γιατί καισαρική? Καλά πόσο μυωπία έχεις? Οτι πει ο γιατρός βέβαια. Με το καλό όπως και να χει κορίτσι μου με ένα γερό και ξεκούραστο μωράκι!!!

Παλιά 13-12-12, 14:52   #3387
barboula

Προεπιλογή

μερααααααα....!!!!τι κανουμε???
Χαρα μου να σου ζησει ο υπεροχος γιος....΄
παπατρικος μου με το καλο να μπεις σημερα κ αυριο τετοια ωρα να εχεις το μπουμπουκακι σου αγκαλιαααααααααα...!!!
νενα μου αντε με το καλο κ εσυυυυ λοιπον το σαββατο..με την σειρα ολες εεε??
Σοφουλα κ εσυ απο εβδομαδα εε???τελεια..!!
αντε αντε μια μια....με το καλο..
εγω χθες ειχα ξαφνικα κατι σουβλιες στην μεση κ σημερα κατι πονακια αλλα ελιωσα στον υπνο κ μου περασαν ολαααα....!!!αυτααααααα...!!σας φιλωωωωωωωω...!!γειααααααααααα...!!
Παλιά 13-12-12, 15:18   #3388
maryy

Προεπιλογή

Παπατρικος, Νενάκι, Σοφουλα τις καλύτερες ευχές μου μεσα απο τη καρδια μου!!! Ολα να πανε κατευχην και τα Χριστούγεννα θα έχετε τα ομορφότερα δώρα του κόσμου στην αγκαλιτσα σας!!! Να μη φοβάστε και να κάνετε μονο πολυ πολυ όμορφες σκέψεις!!! Τρία μωράκια έρχονται τόσο σύντομα στη παρεα!!
Μετα εγω, η Chot, η Γεωργία κι η Μπαρμπούλα θα μετράμε τις μέρες σαν τους φαντάρους!!!!
Παλιά 13-12-12, 16:25   #3389
sofoula27

Προεπιλογή

NENA K PATRIKIOS ME TO KALO META EXV SEIRA EGW TIN TRITI TELIKA.ANTE K META MEINAN LIGES .
Παλιά 13-12-12, 17:21   #3390
barboula

Προεπιλογή

εγω οχι απλως μερες σαν τους φανταρους θα μετραω...απαξ κ γεννησετε εσεις εγω εχω ακομα με βαση την ΠΗΤ μου 20 μερες κ φευγα μπροστα....!!αλλα η μαμα μου λεει οτι με κοβει να γενναω νωριτερα...κ εγω το ιδιο πιστευω...αλλα θελω τουλαχιστον να εχω μπει στον μηνα μου κ να ειναι γερο το μωρουλακι μας!!!
Παλιά 13-12-12, 18:43   #3391
sofoula27

Προεπιλογή

EKTOS APO MYOPIA EXW K ALLA FEMATA ME TA MATIA MPOREI NA LEEI NA PAFW APOKOLISI KATI STO MATI K NA EXOYME ALLA K DEN PERNEI TIN EYFYNI ASTA NA PANE 1 MWRO K PAW PROGRAMATISMENA NIWFW PARAXENA.KORITSIA ESEIS POY KANATE KAISARIKI PWS EINAI I TOMI SAS PONATE
Παλιά 13-12-12, 20:35   #3392
Linaki2012

Το avatar του χρήστη Linaki2012

Περιοχή: Κύπρος
Προεπιλογή

Καλησπέρα κοριτσούδες και μπαμπάκα!!!
ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κάνετε;

Παπατρίκος άντε να πάνε όλα καλά αγάπη μου εύχομαι η πρόκληση να πετύχει και να μην χρειαστεί να πας για καισαρική!!!!!!!!

Σοφάκι δεν πειράζει που πας προγραμματισμένα! Να δεις το αποτέλεσμα που θα έχεις ένα μωράκι Εμένα απο τη πρώτη βδομάδα κιολας και δεν με ενοχλεί καθόλου η τομή δεν ξέρω για τις άλλες κοπέλες!!!

Νενάκι ρωτάς πόση ώρα αφήνει να περάσει για τη καισαρική...Εμένα άφησε 8 ώρες και δεν έκανα ούτε λίγο διαστολή ούτε είχα πονάκια ούτε τίποτα σχετικό (απλά με έτσουζε το πιπί μου δεν μπορούσα να κάτσω). Άλλες κοπέλες (συγκεκριμένα η κοπέλα που ήταν δίπλα μου) τις άφηναν μέχρι και 3 μέρες!!!!!!! Εξαρτάται απο το μωράκι σου αν είναι καλά το αφήνει όσο πάρει... Στο νοσοκομείο που γέννησα τουλάχιστον..

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Βάλαμε 1 κιλό και 100 γρ.!!! Είμαι πολύ περήφανη που παίρνει το μωρό μου κανονικό βάρος με αποκλειστικό θηλασμό Είναι μοναδικό συναίσθημα κορίτσια!!! Χαλάλι όλα τα ξενύχτια και όλες οι ώρες με το μωρό στο στήθος

Φιλάκιααααααα!!
Παλιά 13-12-12, 21:28   #3393
papatrikos

Προεπιλογή

Λοιπόν κοριτσάκια μου ελπίζω την επόμενη φορά που θα τα πούμε να κρατώ και τη μπεμπούλα μου!! Πάω να ετοιμαστώ, να φάω και να φύγω. Φιλιά σε όλες σας!!!

Παλιά 13-12-12, 21:45   #3394
fraoulitsa6

Προεπιλογή Η Γέννηση μια μικρής γοργόνας!

Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2012
6:00πμ είμαστε στο σπίτι ακόμα βγάζουμε τις τελευταίες φωτογραφίες με τη γοργονίτσα στην κοιλίτσα μου ακόμα....
7:00πμ ξεκινάμε για το μαιευτήριο στην Πάτρα μια ωρίτσα δρόμος...εγώ ο αντρούλης μου η αδερφή μου με τον αδερφό μου και οι γονείς μου, στο δρόμο έχουμε βάλει τραγούδια χαρούμενα για να φύγει το άγχος και για να γεννηθεί η γοργονίτσα μου μέσα στα τραγούδια και να είναι χαρούμενη σε όλη τη ζωή της!
8:00πμ φτάνουμε στο μαιευτήριο τη στιγμή που ανεβαίνουμε στον τρίτο όροφο και βγαίνουμε από το ανσανσερ ένα περιστέρι μπαίνει μέσα κάνει ένα κύκλο πάνω μας και μετά φεύγει....!!!!!!!!!! 8 και κάτι κάνω κλύσμα, "καλωπισμό" δεν χρειάστηκα γιατί ήμουν έτοιμη από την προηγούμενη μέρα....8 και μισή μου βάζουν ορό...ο άντρούλης μου είναι δίπλα μου και μου κρατάει το χέρι...έρχεται ο αναισθησιολόγος και μου εξηγεί τα πάντα για την επισκληρίδιο...έχω από το πρωί έχω ένα τρέμουλο και νοιώθω ότι κρυώνω ο αναισθησιολόγος είπε ότι θα στο χειρουργίο θα μου βάλει ένα ορό θερμαντικό και θα μου έχει και ζέστη!!!!! έρχεται ο γυναικολόγος μου μου κρατάει το χέρι και μου λεει όλα θα πάνε τέλεια και να μην φοβάμαι τίποτα τον ρωτήσαμε αν μπορεί ο αντρούλης μου να μπει μεσα αλλά αυτός φοβάται μήπως δεν αντέξει τα αίματα ο καημένος και σωριαστεί....
9:30 με παιρνουν στο χειρουργείο...εκεί ο αναισθησιολόγος έχει ζεστάνει την ατμόσφαιρα μου κάνει μια τοπική αναισθησία για να μην καταλάβω την επισκληρίδιο και στη συνέχεια μου κάνει την ένεση...δεν κατάλαβα τίποτα !!!! περισσότερο πόνεσα με τον ορό παρά με την επισκληρίδιο!!! αρχίζουν τα πόδια μου και μουδιάζουν και τα νοιώθω βαρια...ξαπλώνω μου βάζουν ένα πανί μπροστά μου ο αναισθησιολόγος μου βάζει ένα βαμβάκι με κρύο οινόπνευμα στη κοιλιά και με ρωτάει αν το νοιώθω εγώ δεν νοιώθω τίποτα ούτε καν οτι με ακουμπάει έχω μουδιάσει ολοκληρη...τρέμω λίγο από το φόβο μου....αλλά αγέρωχη...μου δένει τα χεράκια μου..μου αλλάζει τον ορό για να ζεσταθώ...μπαίνει ο γυναικολόγος μου με τον βοηθό του με ρωτάει αν θέλω να μου βάλουν μουσική κλαρίνα....και του λέω ούτε κατά διανοια!!! μου βάζει ξένα αλλα ούτε άκουγα τι ήταν γιατί είχα το μυαλό μου στη γοργονίτσα μου....ξεκινάει η διαδικασία...σε λίγα λεπτά νοιώθω μια μικρή πίεση στην κοιλίτσα μου και ο αναισθησιολόγος μου λεει ότι βγήκε η κόρη μου!!! η μαία μου τη δείχνει και η γοργονίτσα μου με κοιτάει και βγάζει ένα παραπονιάρικο κλάμα!!!! είναι μια γλύκα!!!!!!!!! την παίρνουν για να την καθαρίσουν και συνεχίζουν με εμένα οι γιατροί για να τελειώσει η εγχείρηση...δεν καταλαβαίνω τίποτα το μόνο που θέλω είναι να τελειώσει η διαδικασία για να δώ τη γοργονίτσα μου τίποτα δεν με νοιάζει άλλο!!! στο διαστημα αυτό συζητάμε με τους γιατρούς και τους λεω ότι ο αντρας μου είναι από τη Δράμα ότι η γοργονίτσα μοιάζει στον μπαμπά της και διάφορα άλλα....περνάει η ώρα με τη συζήτηση κι επιτέλους τελειώνουμε....έρχονται οι μαιες για να με καθαρίσουν στο σημείο αυτό μπαίνει ο αντρούλης μου μέσα στο χειρουργείο και με βλέπει σε αυτή την κατάσταση....αιματα στο πάτωμα ...βαμβάκια και άλλα γεμάτα στα αίματα...η μαια του λεει να μην μπει αν δεν μπορεί να βλεπει αλλά αυτός έρχεται δεν πτοείται...με φιλάει και μου λεει πόσο ανησύχησε μέχρι να βγώ...μου λέει για το μωράκι μας κι εγώ του λεω για την εμπειρία μου....(στη συνέχεια μου είπε ότι όταν με είδε σε αυτή την κατάσταση κατάλαβε πόσο πολύ με αγαπάει και πως φοβήθηκε μην πάθω τίποτα και τι θα έκανε χωρίς Θεωνίτσα....με συγκινεί πραγματικά ..)
10:20 με πάνε στο δωμάτιο....εγώ δεν μπορώ να κουνηθώ, πονάω λίγο και νοιώθω νυστα κλείνουν τα ματάκια μου...η γοργονίτσα δίπλα σε ένα όμορφο λίκνο κοιμάται....
Στις 7 το απόγευμα σηκώνομαι και κάνω τα πρώτα πέντε βήματα και μετά από 2 ώρες άλλα πεντε....ο αντρας μου πάντα δίπλα μου στήριγμά μου !!! έμεινε μαζί μου όλες τις μερες και νύχτες που ήμουν στο μαιευτήριο!!! την επόμενη μερα η βόλτα έγινε μεγαλύτερη κι ετσι ανεκτησα και πάλι τις δυνάμεις μου σιγά σιγά και η ανάρρωση ήταν γρηγορότερη....
Σήμερα στο σπίτι πια μπορώ να κάνω τα πάντα πονάω λίγο αλλά δεν με εμποδίζει από το να φροντίζω τη μικρή μου γοργόνα..!!!
Οι λέξεις φτωχές για να περιγράψω τι νοιώθω....τα συναισθήματα μικρά....ευτυχία??? ολοκλήρωση??? χαρά??? τίποτα από όλα αυτά δεν μπορεί να περιγράψει το πως νοιώθει μια γυναίκα όταν γίνεται μητέρα!!!! είμαι πλέον μητέρα και έχω δίπλα μου ένα μικρό θαυματάκι που ζούσε 9 μήνες στην κοιλίτσα μου....είναι απίστευτο....ευχαριστώ την Παναγίτσα κάθε μέρα που με έκανε άξια να γίνω μητέρα και την παρακαλώ να έχει η κόρη μου υγεία και να γίνει καλός άνθρωπος...

ΥΓ η μικρή γοργόνα στην πρώτη συνάντηση με τον μπαμπά της του έδωσε καρτούλα που έλεγε "χρόνια πολλά μπαμπούλη μου! από φέτος θα γιορτάζουμε μαζί" και ο μπαμπάς της συγκινήθηκε πολύ....
ο αντρούλης μου μου έφερε ένα όμορφο δαχτυλίδι για το δώρο που του έκανα και για να μου δείξει την αγάπη του και τριαντάφυλλα με καρτούλα που έλεγε "στην αγαπημένη μου γυναικούλα που με έκανε ανήμερα της γιορτής μου τον πιο ευτυχισμένο άνθρωπο του κόσμου"..............
Σας έχω πει πόσο τον λατρεύω....?????

Ο χρήστης fraoulitsa6 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-12, 22:51   #3395
barboula

Προεπιλογή

papatrikos Μου με το καλο η επομενη φορα που θα μας γραφεις να εχεις μια υπεροχη μπεμπα διπλα σου κ να μας λες οτι βιαζεσαι να κλεισεις για να την παρεις αγκαλια.....η σκεψη μας θα ειναι κοντα σου κ η Παναγιτσα θα σε βοηθησει να πανε ολα τελεια...!!
φραουλιτσα μου πραγματικα διαβασα λεξη προς λεξη ολη σου την ιστορια κ ανυπμονω να κρατησω αγκαλια τον μπεμπουλη μου κ εγω....με την σειρα μου οταν ερθει η ωρα...!πραγματικα το περιεγραψες σαν μια 10λεπτη διαδικασια που ειχε το ωραιοτερο αποτελεσμα!!!!οσο για τον συζυγο σου ..τι να πω..???τα λογια ειναι περιττα.....!!
Παλιά 14-12-12, 11:59   #3396
happybear

Προεπιλογή

Papatrikos μου με το καλό η μπέμπα. Δεν πρόλαβα χθες να σου ευχηθώ. Ελπίζω να την κρατάς στην αγκαλιά σου και να είσαι η πιο ευτυχισμένη μαμά του κόσμου.
Fraoulitsa τέλεια η περιγραφή.Να σας ζήσει η γοργονίτσα
Nenaki με το καλό αύριο και εσύ. με ένα πόνο
Linaki τι κάνετε? ο μπέμπης? να σε ρωτήσω μια που είσαι πιο έμπειρη πλέον μπανάκι που τον κάνεις? Εγώ φοβάμαι μην κρυώσουν και είμαι με την ψυχή στο στόμα. έρχεται και η μάνα μου και με πρήζει (τι θα κάνω με αυτήν την γυναίκα). Α και το λαδάκι που βάζεις μετά τι μάρκα είναι? είναι καλό?
ουφ σε ζάλιζα
Παλιά 14-12-12, 12:43   #3397
barboula

Προεπιλογή

παπατρικος μου λογικα αυτη την στιγμη θα κρατας την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα κ οοολα θα ειναι υπεροχα....!!!ευχομαι να πηγαν ολα ΤΕΛΕΙΑ κ μονο χαμογελα απο εδω κ περαααααααα!!!!
καλημερα σε οοοοολα τα κοριτσιαααααααα!!
Παλιά 14-12-12, 13:40   #3398
maryy

Προεπιλογή

Καλημέρα και απο εμενα!!!!!!!
Παπατρικος μου τις καλυτερες ευχες μας!!!! Τωρα θα κρατας τη μπουμπου σου αγκαλια και θα εισαι απο τις πιο ευτυχισμενες μανουλες του κοσμου!!!!!!!!!!! θα περιμενουμε νεα σου το συντομότερο!!!
Νενακι μου, έφτασε η μεγάλη μέρα και για εσενα!!!!!!! Με το καλο!!!! Με ένα πόνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φραουλίτσα μου γλυκιά πραγματικά περιεγραψες τη γέννηση της γοργονίτσας σαν παραμύθι!! Ειδικά εκει με το περιστέρι ανατριχιασα!!! Γερή κι ευτυχισμένη να ναι μια ζωη η κορούλα σας!!!! Και τι γλυκος κι ο σύζυγος! Πάντα ερωτευμένοι κι αγαπημένοι να είστε!!!
Λινακι μπραβο για το μπέμπη μας!!! συγχαρητηρια που παλεψες τον αποκλειστικο θηλασμο μακάρι να τα καταφέρουμε όλες και να σου μοιάσουμε!!!!! και μολις τελειωσουμε με τις γεννες να ανταλασσουμε πληροφοριες και βοήθεια για αυτά τα θέματα!!!
Αρκουδομανουλίτσα τι κανουν οι νυφουλες μας!! σε παιδέυουν?
Σημερα θα δω και εγώ τον πριγκιπάκο μου και ανυπομονώ να δώ που βρισκόμαστε!!!
Τα φιλιά μου σε όλες!!!!
Παλιά 14-12-12, 14:29   #3399
nena1984

Προεπιλογή

γοργονιτσα μου τι ομορφη κ η δικη σου ιστορια, στιγμες μοναδικες, μαγικες!!!

παπατρικος μου φανταζομαι κρατας την μπεμπα αγκαλιτσα!!κ ολα πηγαν σουπερ, περιμενουμε μηνυματακι

μαιρουλα μου με το καλο να δεις σημερα τον μπεμπακο σου

μπαρμπ μου ολα καλα?

αρκουδιτσα με τα διδυμακια σου , τι κανετε?αχ το μπανιο κ εγω το ψιλοφοβαμαι..οσο για τις μαμαδες-πεθερες κ δεν σημαζευετε τι να πω, υπομονηηηη

σοφακι με το καλο κ εσυ την τριτη !!!!!!!μερα με την μερα θα εχουμε γεννητουρια

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κ τα καλα σας λογια, ευχομαι κ εγω ολα μα ολα να πανε τελεια κ να κυλησουν ομαλα, με την 1η ευκαιρια θα σας ενημερωσω στο φεις
σας φιλω..

σ ευχαριστω παναγια μου
Παλιά 14-12-12, 15:34   #3400
sofoula27

Προεπιλογή

fraoylitsa sygkinitiki i istoria soy aytes oi stigmes fa meinoyn axexastes.koritsia moy me to kalo nena k patrikios.i georgia kairo exei na fanei .oi ypoloipes manoyles mia xara ta katafernete me ta ninakia sas xairome.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές