the nr.1 fun place to be - for parents or wannabe parents !

Επιστροφή   ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Τα ΧαΛαραααά καφέ !!

Notices

@@@@@@@ Νέo Advertorial @@@@@@@

Με την αγορά του καροτσιού Trip από την Collection 2014
παίρνετε δωρεάν την Ομπρέλα για το καρότσι

& με την αγορά του Καθίσματος Αυτοκινήτου Marco Polo
παίρνετε δωρεάν το κάλυμμα Summer Cover για το κάθισμα!

@@@@@@@@@@@@@

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 16-02-12, 23:39   #2441
miriki

Προεπιλογή

Ναι είναι γεγονός έχω ένα τακτοποιημένο πατάρι και επιτέλους το κουρτινόξυλο στο σαλόνι( μετακόμισα πέρσι το Μάιο)! Για τα υπόλοιπα οψόμεθα!!!!

Περαστικά βρε Ειρήνη......
Παλιά 17-02-12, 09:18   #2443
evi155

Το avatar του χρήστη evi155

Περιοχή: Τρίκαλα θεσσαλίας
Προεπιλογή

Περαστικά Ειρήνη! Επειδή υποφέρω συχνά από λαιμό κατάλαβα πως οι καραμέλες κάνουν κακό παρά καλό, μόνο κάτι παστίλιες Trachisan με βοηθάνε.

Κουράγιο και ελπίζω σήμερα να είσαι ήδη καλύτερα μετο "σωστό κοκτέιλ" που λέει και η love4four!

Εγώ πήρα 1 μήνα εκπαιδευτική άδεια από τη δουλειά μου και χτες, πρώτη μέρα της άδειας, με παίρνουν τηλέφωνο από τον παιδικό σταθμό ότι αρρώστησε η Δήμητρα στη μέση της γιορτούλας που είχαν για Τσικνοπέμπτη και πήγα και τη μάζεψα...και να φανταστείτε ότι φέτος, β΄χρονιά παιδικό, αρρωσταίνει μία στο τρίμηνο. Πολύς και ψηλός πυρετός, πολλή γκρίνια και τεράστιο πείσμα. Από τις 3 ως τις 5 παλεύαμε για αυτό το σιροπάκι να πέσει το 39 και τελικά δεν το ήπιε με τίποτα!!! Έπεσε στο 38,3 το πρωί χωρίς ντεπόν κι εμείς βέβαια άυπνοι.

Όσο για το σπίτι, δεν ξέρω αν εχω το κουράγιο, αν κοιμηθεί η μικρή θα φτιάξω τορτελίνια με ό,τι έχω (σάλτσα με τόνο και μελιτζάνα) και θα κάνουμε τα βασικά.

Εδώ τώρα ο μεγάλος πόνος: να δούμε πότε θα αναδιοργανώσω τη βιβλιοθήκη μου στην κρεβατοκάμαρα!!! Εκεί έχω ένα γραφειάκι και μια βιβλιοθηκούλα με 8 ράφια με βιβλία, ντοσιέ με φωτοτυπίες και δεμένες σημειώσεις σε δυό σειρές (είναι βαθιά τα ράφια) καθώς και 2 κουτιά με κάπως πιο χύμα πράγματα. Επειδή δεν γίνεται όλο μαζί, θα πάρει σίγουρα 2-3 μέρες και δεν θα έχουμε πού να κοιμηθούμε, άσε που η Δήμητρα θα ζωγραφιζει πριγκήπισες στις σημειώσεις που θα βρίσκει, θα το κάνω τμηματικά.

Αν έχω κουράγιο λέω να αρχίσω σήμερα αλλά δεν ξέρω από πού! Από τα βιβλία; τα ντοσιέ; Τα ατάκτως εριμμένα (φωτογραφίες και χαρτιά) στα κουτιά; Πριν 2 μήνες πέταξα μια μεγάλη σακούλα από εκεί μέσα αλλά υποψιάζομαι πως πρέπει να δοθούν πιο ριζικές λύσεις τακτοποίησης και πετάματος. Για να καταλάβετε, κάποιες φορές είναι τόσο δύσκολο να βρω ένα άρθρο, που ενώ ξέρω ότι το έχω, προτιμώ να πηγαίνω στη βιβλιοθήκη να το βρω!
Παλιά 17-02-12, 09:28   #2444
viki 1

Το avatar του χρήστη viki 1

Περιοχή: θεσσαλονίκη
Προεπιλογή

Καλημέρα.
Evi περαστικά στην μικρούλα. Υπόθετο δοκίμασες? χορηγείτε πιο εύκολα στα ατίθασα ζουζούνια αν το αλοίψεις και με λίγο λαδάκι ή baby oil και ρίχνει τον πυρετό στο πι και φι. Ειδικά για τον ύπνο είναι οτι πρέπει, μπορεί να μην το πάρει καν χαμπάρι...Αν και η δικιά μου έχει συμβιβαστεί πλέον να το πίνει μέσα σε λίγο χυμό.

Ο χρήστης viki 1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-12, 09:30   #2445
Ειρήνη

Προεπιλογή

Καλημέρα κοριτσακια μου.

Σας ευχαριστω ΠΟΛΥ, μέσα από την καρδιά μου, που ξοδέψατε λίγο από τον χρόνο σας για να μου ευχηθείτε... . Εχουμε γινει μια παρεα πια, που ο ενας ενδιαφερεται για τον αλλον!

Είμαι κάπως καλύτερα. Οχι για να βγω εξω απο το σπιτι (σε καμια περιπτωση... ) αλλά τουλάχιστον για να σηκωνομαι για λιγο μεσα στο σπιτι.

Το κρυωμα ή οτι ειναι αυτο που με βασανιζει, άρχισε να "σπάει" γιατί βήχω και φτύνω (σαν νταλικιέρης... ) και έχω τρελή καταρροή, που αυτό πάντα είναι το σημάδι πως άρχισε η αποσυμφόρηση.

Το σπίτι μου (για να σας κάνω να αισθανθείτε άνετα άμα το σπίτι σας είναι μπάχαλο και δεν έχετε όρεξη για δουλειές), με ένα απλό σκανάρισμα του ματιού μου βλέπω:

1) Η σιδερώστρα ανοιγμένη στο πίσω μέρος του σαλονιού και επάνω μία γιγάντια στοίβα ασιδέρωτα...
2) Πάνω στο πάσο χαρτιά υγείας που έφερε ο αντρας μου χθες και... "ξεχασε" να τα βαλει στη θεση τους...
3) Στο 1 χαλί πεταμένα στρατιωτάκια και κουβαδάκια του φιόγκου....
4) Στο τραπεζάκι του σαλονιού ζωγραφικές και μαρκαδόροι του ιδίου υπόπτου....
5) Στο δωμάτιο του (την άκρη, που βλέπω από δω) όλο το κομμάτι που βλέπω γεμάτο (αλλά γεμάτο όμως...) παιχνίδια του, που από τις τόσες μέρες που έχει κλειστεί εδώ μέσα το παιδάκι έχει σαλτάρει και τα χει βγάλει όλα έξω....

.... ουφ... εγώ πότε θα γίνω καλά?
Παλιά 17-02-12, 09:31   #2446
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fefi Εμφάνιση μηνυμάτων
ειρήνη μου περαστικά.
χαμομηλάκι με μέλι για το λαιμάκο!
Ευχαριστώ φεφώνι μου. Αυτό πίνω...
Παλιά 17-02-12, 09:37   #2447
evi155

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο viki 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα.
Evi περαστικά στην μικρούλα. Υπόθετο δοκίμασες? χορηγείτε πιο εύκολα στα ατίθασα ζουζούνια αν το αλοίψεις και με λίγο λαδάκι ή baby oil και ρίχνει τον πυρετό στο πι και φι. Ειδικά για τον ύπνο είναι οτι πρέπει, μπορεί να μην το πάρει καν χαμπάρι...Αν και η δικιά μου έχει συμβιβαστεί πλέον να το πίνει μέσα σε λίγο χυμό.
Καλημέρα viki και ευχαριστώ! Βλέπω τα κοριτσάκια μας είναι συνομίληκα. Τώρα που το λες, έχουμε κάτι υπόθετα, που δεν είχαμε χρειαστεί ποτέ. Ούτε που το είχα σκεφτεί! Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω ή αν θα ξυπνήσει και θα σηκωθεί...το σύμπαν, αλλά αν τα ξαναβρούμε μπαστούνια θα το δοκιμάσω.

Ειρήνη σε πήρε βαριά, έ; Ελπίζω να μη χρειαστεί αντιβίωση στο τέλος. Μη δίνεις σημασία στην ακαταστασία, φέρσου μόνο με στοργή στον εαυτό σου σήμερα!
Παλιά 17-02-12, 09:50   #2448
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kiki v Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρηνιώ, περαστικά σου, μωρέ!

Σας διαβάζω, κορίτσια αλλά τα γεγονότα των τελευταίων ημερών με έχουν ρίξει πολύ και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα . Μόνο την Κυριακή το βράδυ, εκεί στο κέντρο της Αθήνας ένιωθα καλύτερα. Σε μερικά σημεία της πόλης είχες πραγματικά την αίσθηση της εξέγερσης. Η καθημερινότητα, αυτόν τον καιρό, με φρικάρει. Μου μοιάζει με φάρμακο υπνωτικό. Τεσπα, δεν ήθελα να σας μαυρίσω. Να 'στε καλά, παρεάκι! Θα επιστρέψω, με καλύτερη, ελπίζω, διάθεση .
Πες τα... γιατι καμια φορά νιώθω τοσο μόνη μ αυτες τις σκεψεις...
Παλιά 17-02-12, 10:09   #2449
marilou01

Περιοχή: Αθήνα
Προεπιλογή

Καλημέρα στην παρέα, Ειρήνη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα και γρήγορα περαστικά! Δεν έχω χειρότερο από το να πονάει ο λαιμός και να μην μπορείς να καταπιείς, καλύτερα 39 πυρετό, παρά αυτό..

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elenatz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάχνεις το συγκεκριμένο με τα ροδάκια, ή γενικά ράφια αποθήκευσης (ντέξιον);
elenatz, ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Ψάχνω όμως τα συγκεκριμένα ράφια γιατί τα είδα και είναι πολύ ελαφριά αλλά στιβαρή κατασκευή..Αν δεν τα βρω θα ρωτήσω κι εκεί που λες...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ειρήνη Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ποια περιοχή μένεις?
Μένω Καισαριανή, αλλά μπορώ να πάω και στο θεό για να τα βρω χαχα..

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kiki v Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας διαβάζω, κορίτσια αλλά τα γεγονότα των τελευταίων ημερών με έχουν ρίξει πολύ και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα . Μόνο την Κυριακή το βράδυ, εκεί στο κέντρο της Αθήνας ένιωθα καλύτερα. Σε μερικά σημεία της πόλης είχες πραγματικά την αίσθηση της εξέγερσης. Η καθημερινότητα, αυτόν τον καιρό, με φρικάρει. Μου μοιάζει με φάρμακο υπνωτικό. Τεσπα, δεν ήθελα να σας μαυρίσω. Να 'στε καλά, παρεάκι! Θα επιστρέψω, με καλύτερη, ελπίζω, διάθεση .
Αχ kiki τα είπες όλα...
Παλιά 17-02-12, 10:29   #2450
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο miriki Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι είναι γεγονός έχω ένα τακτοποιημένο πατάρι και επιτέλους το κουρτινόξυλο στο σαλόνι( μετακόμισα πέρσι το Μάιο)! Για τα υπόλοιπα οψόμεθα!!!!

Περαστικά βρε Ειρήνη......
Μπράβο miriki μου.

Δεν εχει σημασια που προχωρας τις δουλειες σου με αργους ρυθμους.

Σημασία έχει πως τις προχωράς.

Μπράβο και καλά κουράγια.
Παλιά 17-02-12, 10:39   #2451
χαρα25

Το avatar του χρήστη χαρα25

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημέρα κοριτσακια μου.

Σας ευχαριστω ΠΟΛΥ, μέσα από την καρδιά μου, που ξοδέψατε λίγο από τον χρόνο σας για να μου ευχηθείτε... . Εχουμε γινει μια παρεα πια, που ο ενας ενδιαφερεται για τον αλλον!

Είμαι κάπως καλύτερα. Οχι για να βγω εξω απο το σπιτι (σε καμια περιπτωση... ) αλλά τουλάχιστον για να σηκωνομαι για λιγο μεσα στο σπιτι.

Το κρυωμα ή οτι ειναι αυτο που με βασανιζει, άρχισε να "σπάει" γιατί βήχω και φτύνω (σαν νταλικιέρης... ) και έχω τρελή καταρροή, που αυτό πάντα είναι το σημάδι πως άρχισε η αποσυμφόρηση.

Το σπίτι μου (για να σας κάνω να αισθανθείτε άνετα άμα το σπίτι σας είναι μπάχαλο και δεν έχετε όρεξη για δουλειές), με ένα απλό σκανάρισμα του ματιού μου βλέπω:

1) Η σιδερώστρα ανοιγμένη στο πίσω μέρος του σαλονιού και επάνω μία γιγάντια στοίβα ασιδέρωτα...
2) Πάνω στο πάσο χαρτιά υγείας που έφερε ο αντρας μου χθες και... "ξεχασε" να τα βαλει στη θεση τους...
3) Στο 1 χαλί πεταμένα στρατιωτάκια και κουβαδάκια του φιόγκου....
4) Στο τραπεζάκι του σαλονιού ζωγραφικές και μαρκαδόροι του ιδίου υπόπτου....
5) Στο δωμάτιο του (την άκρη, που βλέπω από δω) όλο το κομμάτι που βλέπω γεμάτο (αλλά γεμάτο όμως...) παιχνίδια του, που από τις τόσες μέρες που έχει κλειστεί εδώ μέσα το παιδάκι έχει σαλτάρει και τα χει βγάλει όλα έξω....

.... ουφ... εγώ πότε θα γίνω καλά?
ειρηνακι μου ευχομαι πολυ πολυ γρηγορα να γινεις καλα και μην αγχωνεσε λεγεμου εμενα τι θες να φας και εγω θα στα ντελιφερισω προσωπικος που λεει και ο φιλιππιδης ακου τωρα αυτο που περιεγραψες το ζουσα πριν γνωρισω εσας και με οργανωσετε τωρα το διαβασα αυτο που εγραψες και μου βγηκαν τα ματια εξω σκεφτομενη την εικονα

Ο χρήστης χαρα25 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-12, 10:45   #2452
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο evi155 Εμφάνιση μηνυμάτων
Περαστικά Ειρήνη! Επειδή υποφέρω συχνά από λαιμό κατάλαβα πως οι καραμέλες κάνουν κακό παρά καλό, μόνο κάτι παστίλιες Trachisan με βοηθάνε.

Κουράγιο και ελπίζω σήμερα να είσαι ήδη καλύτερα μετο "σωστό κοκτέιλ" που λέει και η love4four!
Αυτές μου έδωσε, πράγματι κάνουν δουλειά. Αλλά πριν λίγο άρχισα να έχω και... κρυάδες και 37,5 πυρετό.... Τίποτα άλλο?

Παράθεση:
Εγώ πήρα 1 μήνα εκπαιδευτική άδεια από τη δουλειά μου και χτες, πρώτη μέρα της άδειας, με παίρνουν τηλέφωνο από τον παιδικό σταθμό ότι αρρώστησε η Δήμητρα στη μέση της γιορτούλας που είχαν για Τσικνοπέμπτη και πήγα και τη μάζεψα...και να φανταστείτε ότι φέτος, β΄χρονιά παιδικό, αρρωσταίνει μία στο τρίμηνο. Πολύς και ψηλός πυρετός, πολλή γκρίνια και τεράστιο πείσμα. Από τις 3 ως τις 5 παλεύαμε για αυτό το σιροπάκι να πέσει το 39 και τελικά δεν το ήπιε με τίποτα!!! Έπεσε στο 38,3 το πρωί χωρίς ντεπόν κι εμείς βέβαια άυπνοι.
Εμ... ο Μέρφυ.. και οι νόμοι του... δεν θα τον βρω κάποτε..? ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ!

Παράθεση:
Εδώ τώρα ο μεγάλος πόνος: να δούμε πότε θα αναδιοργανώσω τη βιβλιοθήκη μου στην κρεβατοκάμαρα!!! Εκεί έχω ένα γραφειάκι και μια βιβλιοθηκούλα με 8 ράφια με βιβλία, ντοσιέ με φωτοτυπίες και δεμένες σημειώσεις σε δυό σειρές (είναι βαθιά τα ράφια) καθώς και 2 κουτιά με κάπως πιο χύμα πράγματα. Επειδή δεν γίνεται όλο μαζί, θα πάρει σίγουρα 2-3 μέρες και δεν θα έχουμε πού να κοιμηθούμε, άσε που η Δήμητρα θα ζωγραφιζει πριγκήπισες στις σημειώσεις που θα βρίσκει, θα το κάνω τμηματικά.

Αν έχω κουράγιο λέω να αρχίσω σήμερα αλλά δεν ξέρω από πού! Από τα βιβλία; τα ντοσιέ; Τα ατάκτως εριμμένα (φωτογραφίες και χαρτιά) στα κουτιά; Πριν 2 μήνες πέταξα μια μεγάλη σακούλα από εκεί μέσα αλλά υποψιάζομαι πως πρέπει να δοθούν πιο ριζικές λύσεις τακτοποίησης και πετάματος. Για να καταλάβετε, κάποιες φορές είναι τόσο δύσκολο να βρω ένα άρθρο, που ενώ ξέρω ότι το έχω, προτιμώ να πηγαίνω στη βιβλιοθήκη να το βρω!
Εγώ θα ξεκινούσα από τα βιβλία. Θα τα έβγαζα όλα έξω, θα τα ξεσκόνιζα και θα τα τοποθετούσα κατά πως με βολεύει.
Αυτό θα μου έδινε στο μάτι την ψευδαίσθηση πως υπάρχει μία πρώτη απόπειρα τακτοποίησης και θα έβλεπα θετικότερα να συνεχίσω.

Μετά θα την "έπεφτα" στα κουτιά και με την ησυχία μου θα τακτοποιούσα τα πάντα από κει μέσα. Θα άφηνα μόνο οτι πρέπει να είναι εκεί και κανένα άσχετο πράγμα.

Τότε και μόνο τότε θα πήγαινα στα ντοσιέ επειδή εκεί θα είναι και η περισσότερη δουλειά. Αν πάρεις απόφαση πως αυτό το κομμάτι θα σου πάρει καιρό τότε και μόνο τότε θα κάνεις σωστή δουλειά. Θα τα οργάνωνα με τρόπο ώστε να ξέρω τι υπάρχει που. Τι είδους σημειώσεις και τι είδους φωτοτυπίες. Αλλιώς σκέψου πως δεν υπάρχει λόγος να τις κρατάς!
Παλιά 17-02-12, 10:52   #2453
nirma

Προεπιλογή

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν ήμουν και πολύ καλά τελευταία

Περαστικά σε όλες σας και σε όλα τα ζουζουνάκια που ταλαιπωρούνται με αυτές τις ιώσεις και τα λοιπά που κυκλοφορούν.

Ειρηνάκι μου, περαστικά και σε σένα. Δεν θέλω να μου στεναχωριέσαι για το σπιτάκι σου. Είμαι σίγουρη ότι στο μυαλό σου τα έχεις οργανώσει τόσο καλά που δεν θα σου πάρει πολύ ώρα για να φέρεις την κατάσταση στην συνηθισμένη της μορφή

Μακάρι να είμασταν πιο κοντά και όλη η παρεούλα θα είμασταν εκεί για να σε νταντέψουμε τώρα που είσαι αρρωστούλα

Μέσα σε αυτή την εβδομάδα δεν έκανα ΚΑΜΙΑ δουλειά. Είχα τόοοσο κακή διάθεση που δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.

Σήμερα που αρχίζω να "ανεβαίνω" θα κάνω τα εξής:
1. θα βάλω πλυντήριο τα μαύρα για να βάλω αύριο τα άσπρα
2. θα καθαρίσω τα μπάνια
3. θα σκουπίσω και θα σφουγγαρίσω
4. θα μαζέψω το δωμάτιο με τα παιχνίδια, διότι γίνεται ένα μπάχαλο. Ελπίζω αυτό να το κάνει ο αντρούλης μου αφού είναι η αγαπημένη του δουλειά.
5. Να μαζέψω το δωμάτιο μου, που κι αυτό για κάποιο λόγο έχει γίνει μπάχαλο.

Έχω κι άλλες δουλειές, αλλά αν σήμερα γίνουν αυτές είμαι πολύ ευχαριστημένη

Ο χρήστης nirma δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-12, 10:52   #2454
evi155

Προεπιλογή

Παράθεση:

Εγώ θα ξεκινούσα από τα βιβλία. Θα τα έβγαζα όλα έξω, θα τα ξεσκόνιζα και θα τα τοποθετούσα κατά πως με βολεύει.
Αυτό θα μου έδινε στο μάτι την ψευδαίσθηση πως υπάρχει μία πρώτη απόπειρα τακτοποίησης και θα έβλεπα θετικότερα να συνεχίσω.

Μετά θα την "έπεφτα" στα κουτιά και με την ησυχία μου θα τακτοποιούσα τα πάντα από κει μέσα. Θα άφηνα μόνο οτι πρέπει να είναι εκεί και κανένα άσχετο πράγμα.

Τότε και μόνο τότε θα πήγαινα στα ντοσιέ επειδή εκεί θα είναι και η περισσότερη δουλειά. Αν πάρεις απόφαση πως αυτό το κομμάτι θα σου πάρει καιρό τότε και μόνο τότε θα κάνεις σωστή δουλειά. Θα τα οργάνωνα με τρόπο ώστε να ξέρω τι υπάρχει που. Τι είδους σημειώσεις και τι είδους φωτοτυπίες. Αλλιώς σκέψου πως δεν υπάρχει λόγος να τις κρατάς!
Ευχαριστώ, μου δίνεις πολύτιμες ιδέες!
Παλιά 17-02-12, 10:55   #2455
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ειρήνη σε πήρε βαριά, έ; Ελπίζω να μη χρειαστεί αντιβίωση στο τέλος. Μη δίνεις σημασία στην ακαταστασία, φέρσου μόνο με στοργή στον εαυτό σου σήμερα!
Το ξερω βρε κοριτσακι μου αλλα ξερεις... οταν εισαι αρρωστος και βλεπεις και τα παντα γυρω σου ανω κατω... σου δημιουργειται τετοιος εκνευρισμος που δεν μπορεις ουτε να αρρωστησεις ηρεμα... .

Ειμαστε κανονικο τσαντιρι αλλα συμβιβαζομαι... δεν μπορω να κανω τιποτα. Εχω και κρυαδες εδω και λιγη ωρα...

Αλλα σαν μανουλα, ουτε ν' αρρωστησω δεν μπορω. Πρεπει να ετοιμασω και κατι για τον μικρο μου.. εστω λιγα μακαρονακια...
Παλιά 17-02-12, 11:04   #2456
stafroditi2353

Περιοχή: στην αγκαλια της χιονατης μου!!!
Προεπιλογή

ειρηνακι μου καλημερα και περαστικα σου κουκλιτσα μου. κοιτα να γινεις καλα και ολα τα υπολοιπα ειναι παιχνιδακι για σενα...μακια
Ο χρήστης stafroditi2353 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-12, 11:20   #2457
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αφού τα ξερεις βρε κοριτσακι... αμα εχεις παιδι και δεν εχεις βοηθεια... δυστυχως δεν εχεις ουτε αυτη την βασικη ανάγκη. Το να απομονωθείς μεχρι να νιωσεις καλα...

Μολις σηκωθηκα και εκανα ενα τοστ στον μικρο μου γιατι πεινουσε. Εγω στο μεταξυ, δεν εχω φαει τιποτα...

Μια μανουλα για την μανουλα παρακαλω???
Παλιά 17-02-12, 11:23   #2458
Χριστιάνα

Το avatar του χρήστη Χριστιάνα

Προεπιλογή

καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα!
περαστικα Ειρηνη και αγυριστα!!
χαθηκα αυτες τις μερες γιατι εχω τρεχαματα με τα της βαφτισης.. ουφφ..
εχω και ενα θεμα με την κουμπαρα που με προβληματιζει αρκετα..
δεν εκανα και πολλα σημερα γιατι αυτος ο καιρος με ριχνει,παω ομως τωρα να ξεκινησω για να μην γινει αχουρι εδω μεσα..

Ο χρήστης Χριστιάνα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-12, 11:25   #2459
Χριστιάνα

Προεπιλογή

Παράθεση:

Μια μανουλα για την μανουλα παρακαλω???
αχχ βρε Ειρηνη..στεναχωριεμαι για εσενα αληθεια!
και σε καταλαβαινω γιατι και εγω οταν ειμαι αρρωστη δεν εχω βοηθεια..και αναγκαζομαι να μην μιλαω καν στη μικρη για να μην την κολλησω..
θα περασει που θα παει.υπομονη λιγες μερες!

Παλιά 17-02-12, 11:35   #2460
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marilou01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα στην παρέα, Ειρήνη μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα και γρήγορα περαστικά! Δεν έχω χειρότερο από το να πονάει ο λαιμός και να μην μπορείς να καταπιείς, καλύτερα 39 πυρετό, παρά αυτό..
Σε νιώθω.... πολυ όμως!

Παράθεση:
Μένω Καισαριανή, αλλά μπορώ να πάω και στο θεό για να τα βρω χαχα..

Στην καισαριανή βρηκα αυτόν με ράφια. Για κάνε μία βόλτα και πες του τι θέλεις (καλύτερα με την φωτογραφία στο χέρι, εγώ έτσι κάνω πάντα).
ΧΑΜΝΤΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣΡάφια

Λεωφόρος Εθνικής Αντιστάσεως 23 Καισαριανή, Τ.Κ. 16121
Δήμος Καισαριανής, Νομός Αττικής

Τηλ.: 2107481476

Ανεξάρτητα όμως, μην το παρατήσεις. Μπες σε διάφορα site εταιρειών με dexion και στείλε τους την φωτογραφία, ρωτώντας αν το παράγουν και πόσο κάνει.

Τώρα με το ιντερνετ όλα είναι στα πόδια μας..!
Παλιά 17-02-12, 11:39   #2461
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο χαρα25 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειρηνακι μου ευχομαι πολυ πολυ γρηγορα να γινεις καλα και μην αγχωνεσε λεγεμου εμενα τι θες να φας και εγω θα στα ντελιφερισω προσωπικος που λεει και ο φιλιππιδης ακου τωρα αυτο που περιεγραψες το ζουσα πριν γνωρισω εσας και με οργανωσετε τωρα το διαβασα αυτο που εγραψες και μου βγηκαν τα ματια εξω σκεφτομενη την εικονα
Ευτυχώς που έχω εσάς βρε κορίτσια και με καταλαβαίνετε.... Είναι μεγάλο πράγμα να σε νιώθουν οι γύρω σου.

Παρακαλώ μία ξυνή σουπίτσα στην κουλή και άρρωστη!

Αλήθεια...? Ετσι ησουν πριν..? Σε νιωθω, τι φρικη είναι... ειδικα ετσι οπως είμαστε τώρα (δεν τολμώ να σας περιγράψω πλέον τι έχει πάνω του το τραπεζάκι του σαλονιού... ) μόνο γαργάρες με παίρνει να κάνω...
Παλιά 17-02-12, 11:41   #2462
χαρα25

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευτυχώς που έχω εσάς βρε κορίτσια και με καταλαβαίνετε.... Είναι μεγάλο πράγμα να σε νιώθουν οι γύρω σου.

Παρακαλώ μία ξυνή σουπίτσα στην κουλή και άρρωστη!

Αλήθεια...? Ετσι ησουν πριν..? Σε νιωθω, τι φρικη είναι... ειδικα ετσι οπως είμαστε τώρα (δεν τολμώ να σας περιγράψω πλέον τι έχει πάνω του το τραπεζάκι του σαλονιού... ) μόνο γαργάρες με παίρνει να κάνω...

τι σουπιτσα παρακαλω κοτοσουπα-κρεατοσουπα τι?
και για τους αντρες σου τι να φτιαξω??

Παλιά 17-02-12, 11:43   #2463
z-maria

Το avatar του χρήστη z-maria

Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια!
Περαστικά εύχομαι σε όλες όσες είναι άρρωστες ή έχουν άρρωστα παιδάκια!
Εγώ είμαι στη δουλειά. Έχει χαλάσει η θέρμανση, έχει τζαμαρία γύρω γύρω, μπάζει κιόλας και έχει ψοφόκρυο. Είμαι με το μπουφάν και τα πόδια μου είναι παγάκια. Ονειρεύομαι καλοριφέρ και τζάκια!!!
Ο χρήστης z-maria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-12, 11:46   #2464
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nirma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν ήμουν και πολύ καλά τελευταία

Περαστικά σε όλες σας και σε όλα τα ζουζουνάκια που ταλαιπωρούνται με αυτές τις ιώσεις και τα λοιπά που κυκλοφορούν.

Ειρηνάκι μου, περαστικά και σε σένα. Δεν θέλω να μου στεναχωριέσαι για το σπιτάκι σου. Είμαι σίγουρη ότι στο μυαλό σου τα έχεις οργανώσει τόσο καλά που δεν θα σου πάρει πολύ ώρα για να φέρεις την κατάσταση στην συνηθισμένη της μορφή
Το πιστεύεις πως ήδη το μυλό μου έχει κάνει πρόγραμμα...? Μέσα σε ένα 2ωρακι το είχα το σπίτι "τζιτζί"... Απλώς με ρίχνει το γεγονός πως δεν ξέρω πότε θα μπορέσω και όλο και θα χειροτερεύει... Είμαι τρελή, καλη μου γυναίκα.... τρελή...

Παράθεση:
Μακάρι να είμασταν πιο κοντά και όλη η παρεούλα θα είμασταν εκεί για να σε νταντέψουμε τώρα που είσαι αρρωστούλα
Αχ αυτό θα ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση:
Μέσα σε αυτή την εβδομάδα δεν έκανα ΚΑΜΙΑ δουλειά. Είχα τόοοσο κακή διάθεση που δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.
Πόσο σε νιώθω... με όσα γίνονται νιώθω.... "πόνο".... το πιστεύεις..? Πόνο νιώθω...

Καλές δουλίτσες!
Παλιά 17-02-12, 11:46   #2465
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ, μου δίνεις πολύτιμες ιδέες!
Αλιμονο! Χαρά μου!
Πιάστο σιγά-σιγά αλλα από τα... κέρατα!
Παλιά 17-02-12, 11:50   #2466
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stafroditi2353 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειρηνακι μου καλημερα και περαστικα σου κουκλιτσα μου. κοιτα να γινεις καλα και ολα τα υπολοιπα ειναι παιχνιδακι για σενα...μακια
Ναι ματάκια μου... δίκιο έχεις. Ευχαριστώ.

{άμα σας βγάλω φωτογραφία το σπίτι μου θα... ΤΡΟΜΑΞΕΤΕ!!!}
Παλιά 17-02-12, 11:52   #2467
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Χριστιάνα Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα!
περαστικα Ειρηνη και αγυριστα!!
χαθηκα αυτες τις μερες γιατι εχω τρεχαματα με τα της βαφτισης.. ουφφ..
εχω και ενα θεμα με την κουμπαρα που με προβληματιζει αρκετα..
δεν εκανα και πολλα σημερα γιατι αυτος ο καιρος με ριχνει,παω ομως τωρα να ξεκινησω για να μην γινει αχουρι εδω μεσα..
Ευχαριστώ ομορφιά μου!

Τι σου συμβαίνει με την κουμπαρα? Το ξέρεις πως είμαστε εδώ σε περίπτωση που θέλεις κάποιον να τα πεις!
Παλιά 17-02-12, 11:52   #2468
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Χριστιάνα Εμφάνιση μηνυμάτων
αχχ βρε Ειρηνη..στεναχωριεμαι για εσενα αληθεια!
και σε καταλαβαινω γιατι και εγω οταν ειμαι αρρωστη δεν εχω βοηθεια..και αναγκαζομαι να μην μιλαω καν στη μικρη για να μην την κολλησω..
θα περασει που θα παει.υπομονη λιγες μερες!
Αχ... τα λέω... η μάνα δεν πρέπει να πεθαίνει ποτέ....!!!!
Παλιά 17-02-12, 11:53   #2469
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
τι σουπιτσα παρακαλω κοτοσουπα-κρεατοσουπα τι?
και για τους αντρες σου τι να φτιαξω??
Παιδί μου...

Εμ θα μου μαγειρέψεις εμ θα σου δώσω και κατάλλογο???!!!

Οτι θέλεις φτιάξε! Ειμαστε ... παμφάγα!!!
Παλιά 17-02-12, 11:55   #2470
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο z-maria Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!
Εγώ είμαι στη δουλειά. Έχει χαλάσει η θέρμανση, έχει τζαμαρία γύρω γύρω, μπάζει κιόλας και έχει ψοφόκρυο. Είμαι με το μπουφάν και τα πόδια μου είναι παγάκια. Ονειρεύομαι καλοριφέρ και τζάκια!!!
!!!!!!! Τι λες βρε Μαράκι???!!! Αυτό ειναι φρίκη!

Θα αρρωστήσεις στο τέλος!!!!!
Παλιά 17-02-12, 11:59   #2471
Χριστιάνα

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ ομορφιά μου!

Τι σου συμβαίνει με την κουμπαρα? Το ξέρεις πως είμαστε εδώ σε περίπτωση που θέλεις κάποιον να τα πεις!
θα ηθελα να καποιες γνωμες..γιατι με τις υπολοιπες φιλες μου δεν μπορω να το συζητησω για να μην την <<εκθεσω>>.. ισως γραψω αργοτερα γιατι τωρα πειναει η μικρουλα!!

Παλιά 17-02-12, 11:59   #2472
χαρα25

Προεπιλογή

Παράθεση:
Παιδί μου...

Εμ θα μου μαγειρέψεις εμ θα σου δώσω και κατάλλογο???!!!

Οτι θέλεις φτιάξε! Ειμαστε ... παμφάγα!!!

και εγω τρελλη με το μαγειρεμα αφου τα εχουμε ξαναπει

Παλιά 17-02-12, 12:04   #2473
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
και εγω τρελλη με το μαγειρεμα αφου τα εχουμε ξαναπει
Αχ αυτό δεν θα ήταν δίκαιο...?

Το "φυσιολογικό" να ήταν η κάθε νοικοκυρά στον τομέα της.

Εσύ στο μαγείρεμα
Εγώ οργάνωση/τακτοποίηση/καθάρισμα
Η άλλη κοπέλα στη ζαχαροπλαστική κ.ο.κ.

Να έρθω εγώ να σου οργανώσω το σπίτι και να έχω και ένα ζεστό και φρεσκομαγειρεμένο φαγάκι τώρα που νιώθω... χάλι!
Παλιά 17-02-12, 12:10   #2474
evi155

Προεπιλογή

Παράθεση:

Εσύ στο μαγείρεμα

Να έρθω εγώ να σου οργανώσω το σπίτι και να έχω και ένα ζεστό και φρεσκομαγειρεμένο φαγάκι τώρα που νιώθω... χάλι!
Αυτό θα ήταν τέλειο αν μέναμε κοντά! Ξέρω μια συνάδελφο που μεγαλώνει τελείως μόνη το αγοράκι της (μπαμπάς δεν υπάρχει -ούτε γιαγιάδες ούτε babysitter) και έχει δύο φίλες κοντά. Τρεις μέρες την εβδομάδα η μία από τις τρεις μαγειρεύει και για τις υπόλοιπες π.χ. μια κατσαρόλα φασόλια, ένα ταψί λαδερό, ένα κοτόπουλο με πατάτες κ.ο.κ. Το έχουν καθιερώσει
Παλιά 17-02-12, 12:12   #2475
χαρα25

Προεπιλογή

Παράθεση:

Εσύ στο μαγείρεμα

αμε ελα ελα και εγω θα σου κανω παπαδες ειμαι και πολυ καλη στη ζαχαροπλαστικη εχω ολο το πακετο οποτε μη φοβασαι τιποτα αν και τωρα τα εχω βρει καλα με το σπιτι μου αυτο που θα ηθελα ειναι να μου βαζεις τα πληντυρια τα στεγνωτηρια και το σιδερο τιποτα αλλο ζητω πολλα?

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Παλιά 17-02-12, 12:26   #2476
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αυτό θα ήταν τέλειο αν μέναμε κοντά! Ξέρω μια συνάδελφο που μεγαλώνει τελείως μόνη το αγοράκι της (μπαμπάς δεν υπάρχει -ούτε γιαγιάδες ούτε babysitter) και έχει δύο φίλες κοντά. Τρεις μέρες την εβδομάδα η μία από τις τρεις μαγειρεύει και για τις υπόλοιπες π.χ. μια κατσαρόλα φασόλια, ένα ταψί λαδερό, ένα κοτόπουλο με πατάτες κ.ο.κ. Το έχουν καθιερώσει
Εμ... οταν λεω εγω πως οι φίλοι είναι το σημαντικότερο πράγμα...

Τι τέλειο προγραμμα είναι αυτο που περιγράφεις???!!!!
Παλιά 17-02-12, 12:44   #2477
Ειρήνη

Προεπιλογή

Παράθεση:
αμε ελα ελα και εγω θα σου κανω παπαδες ειμαι και πολυ καλη στη ζαχαροπλαστικη εχω ολο το πακετο οποτε μη φοβασαι τιποτα αν και τωρα τα εχω βρει καλα με το σπιτι μου αυτο που θα ηθελα ειναι να μου βαζεις τα πληντυρια τα στεγνωτηρια και το σιδερο τιποτα αλλο ζητω πολλα?
Το να βάζω πλυντήριο (στεγνωτηριο δεν έχω!) και το να σιδερώνω είναι από τις αγαπημένες μου δουλειές!!!

Μου δίνουν την αίσθηση της καθαριότητας, που λατρεύω!!!

Αυτές δεν είναι δουλειές για μένα βρε Χαρά! Ειναι λες και είμαι στη... Disneyland!

Ασε που στο μισαωρο, με λίγες ματιές στα ντουλάπια / συρτάρια σου, θα σου είχα κάνει το σπίτι.... σούπερ οργανωμένο!
Παλιά 17-02-12, 12:49   #2478
χαρα25

Προεπιλογή

Παράθεση:
Το να βάζω πλυντήριο (στεγνωτηριο δεν έχω!) και το να σιδερώνω είναι από τις αγαπημένες μου δουλειές!!!

Μου δίνουν την αίσθηση της καθαριότητας, που λατρεύω!!!

Αυτές δεν είναι δουλειές για μένα βρε Χαρά! Ειναι λες και είμαι στη... Disneyland!

Ασε που στο μισαωρο, με λίγες ματιές στα ντουλάπια / συρτάρια σου, θα σου είχα κάνει το σπίτι.... σούπερ οργανωμένο!
αχ αντε μην αργεις τοτε σιγουρα θα εχω καποιες ελλειψεις

Παλιά 17-02-12, 13:37   #2479
χρυσα81

Προεπιλογή

Kαλημέρα κορίτσια,δεν μπήκα το πρωί και δεν σας προλαβαίνω σήμερα!

Ειρήνη μου μήπως πρέπει να πας σε γιατρό?Κανάκεψε όσο μπορείς τον εαυτό σου και κάνε πως δεν βλέπεις το σπίτι!Οι μαμάδες δυστυχώς δεν έχουμε δικαίωμα να αρρωσταίνουμε...
Να σε παρηγορήσω και το δικό μου σπίτι μπάχαλο είναι,πήγα το πρωί τη μαμά μου για φυσικοθεραπεία, πήγα σουπερμάρκετ και το αντράκι μου για κούρεμα.Εβαλα γρήγορα,μόλις επιστρέψαμε, ένα λαχανόρυζο να φάμε το μεσημέρι και πρόσθεσα στο πλυντήριο τα πρωινά ποτήρια.
Κατα τ'άλλα χαμός!Τα κρεβάτια είναι άστρωτα γιατί περιμένουν άλλαγμα και το πρωί μας πήρε ο ύπνος και δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα.Στα μπάνια κυκλοφορουν ρούχα για πλύσιμο,οι τσάντες του σουπερμάρκετ βρίσκονται κάτω και τα πράγματα χρειάζονται φυλαγμα.Είχα σχεδιάσει για σήμερα να κάνω τα υπνοδωμάτια ,να μην τα έχω για αύριο και να κάνω και μπάνια ή τη βεράντα αλλά έχω κανονίσει και κομμωτήριο για το απόγευμα και δεν ξέρω τι θα προλάβω...
Ο χρήστης χρυσα81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-12, 13:38   #2480
χρυσα81

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο z-maria Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια!
ΜΠΡΡΡΡ!!!!
Ο χρήστης χρυσα81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει το ParentsCafe.gr
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές